eertig jaar bij A.H. Tweemaal winst Impala handbal Goed bespeelbaar grasvliesveld bijna onbereikbaar Dropping Najaarscursussen EUSDEN - Het was loco-burge- öter wethouder W. A. van Land- die op vrijdag 11 november taueurs waarnam bij het veertig- i jubileum van de heer J. Koel. teer J. Koel was op zaterdag 12 tnber (maar dat Is in bet horeca- ijf geen gunstige dag voor een ütumviering) veertig jaar werkzaam ie algemene dienst van het res- utbedrijf van Albert Heyn. eheer Van Zandbrink sprak loven- toorden en noemde de jubilaris roorbeeld voor anderen. Aange- iedirecteur van de wegrestaurants operatie moest ondergaan, sprak as de firma Albert Heyn distrikts- fVan Priester. jubilaris ontving een onderschei- in de Orde van Oranje Nassau: I zij met ons", en een penning fe Nederlandse Maatschappij voor Meid en handel: Vermeerdering rclkswelvaart het doel der maat- PPij A.C. Restaurants b.v. 1937- 1977. Tevens kreeg hij de gou- ^speld van Albert Heyn: een zwar- jkd met goud ingelegd met het 'au Albert Heyn. De hond van de jubilaris, zijn bou vier Kazan, 4 jaar oud, had voor de feestelijke gelegenheid een rood lint om de hals, met een oorkonde eraan en twee stenen hondjes: Balthasar en Kazan Op de receptie zat hij naast zijn baas, en toen de fotograaf een plaatje schoot, gaf hij zijn baas plech- tiglijk een poot! De heer Joop Keel kreeg veel fraaie kado's, en 's avonds zat hij aan bij een diner in het Albert's Corner res taurant in Stroe, tezamen met ver schillende patroons, voor wie hij in de loop der jaren werkte. ,,Ik ben er in gekomen door de crisisjaren," vertelt hij. Toen moest je pakken wat je pakken kon. 't Was héél hard werken. De eerste dagen dacht ik: ik houd het hier geen veer tien dagen uit. Dat was in de spoel keuken Maar toen ik eenmaal in de keuken stond, kreeg ik het naar mijn zin. Af en toe was ik daar ook hulp kok: ik kookte aardappelen en groenten. Ik begon in 1937 in het restaurant Formosa aan de Veenestraat in Den Haag. In 1954 werd ik overgeplaatst naar Formosa aan de Buitenhof in Den Haag. In 1939 ging ik de nachtdienst in, en dat heb ik 31 jaar lang volg- gehouden. Omstreeks 1970 werd For mosa omgebouwd tot Albert's Cor ner. In 1972 werd ik overgeplaatst naar Leiden. En op 23 november 1974 kwam ik naar Oud-Leusden." ,,Wat hield uw werk in, ook tijdens de nachtdienst?" Eerst was ik knecht in de keuken dienst. Toen mocht ik ook de koks gaan helpen, en ik moest de pannen wassen en schoonmaken. In de nachtdienst ging ik voor het schoonmaken en de reaparaties. 's Nachts maakte ik het restaurant en de keuken schoon. Ik maakte het restaurant schoon met de stofzuiger, hanteerde de hoge ladder om de kro nen schoon te lappen. Nee, de asbakken en zo hoefde ik niet te legen: dat deden de serveersters zélf. Maar ik was er 's nachts óók voor de bewaking. 'tWas verplicht dat er iemand in huis was voor brand en inbraak. Op Buitenhof heb ik een overval gehad. Ze wilden geld hebben, 't Waren geen beroeps, dat zag ik zo. Toen nep ik naar achteren: „Willem, kom even gauw helpen". Willem bestond niet, maar de mannen sloegen op de vlucht. Maar je hebt er een hoop ellende mee, en je raakt er een hoop tijd mee kwijt. Hadden ze weer iemand te pakken, moest ik weer op het buro komen kijken of die het was. Ze hebben fgemeester Van Zandbrink speldt de onderscheiding op LEUSDEN/CENTRUM - De dropping die door de Stichting R.K. Jeugd- en Jongerenwerk en KPJ georganiseerd wordt, mag zich in een grote belangstel ling verheugen. Voor dit evenement, wat vrijdag 18 november gehouden wordt, hebben zich reeds 72 deelnemers gemeld. De inschrijving is definitief gesloten. De deelnemers worden verzocht om uiterlijk 19.00 uur in „de Til" aanwe zig te zijn, want het is de bedoeling dat de busjes op z'n laatst om 19.30 uur vertrekken. In die tussentijd moeten er groepjes van 3, 4 of 5 personen gevormd worden. Het is verstandig om een goede zak lantaarn mee te nemen. me een paar maal uit m'n bed gehaald daarvoor!" „U bent een geboren en een geto gen Hagenaar. Wilt u weer terug naar Den Haag, of voelt u zich goed genoeg thuis in Leusden?" „Nee, naar Den Haag wil ik niet meer terug. De omgeving is hier erg fijn. Ik fiets graag, en ga overdag veel wandelen met de hond. Ik krijg in Leusden-centrum een bejaardenwo ning: die komt in september klaar. Trouwens, als ik volgend jaar 65 ben, wil ik graag nog enkele dagen per week werken. Je blijft onder de men sen. En niks doen is niks voor mij. Ik vind alle werk prettig. Als het overdag druk is, spring ik bij in de spoelkeuken, 't Is dan al gauw: Joop, kom even helpen. „Vindt u het werken tegenwoordig net zo fijn of misschien zelfs fijner dan vroeger?" „Vroeger werkte ik helemaal al leen. Dat viel wel es niet mee. En nu, nu ik dienst heb vanaf zes uur 's avonds, werkt dat gemakkelij ker. Om half tien is het restaurant gesloten. Je hebt geen oponthoud. Je kunt beter schoonmaken. Je hebt lekker de ruimte." De heer Jogs Koel is een bizonder tevreden en evenwichtig mens. Hij vindt al het voorkomende werk prettig. Hij werkt graag. En hij is ook erg te spreken over zijn bazen, die hem een zeer goed hart toedragen. Hoe kan het ook anders met zo'n innemende, ongecompliceerd mens als Joop Koel! Anco Mali LEUSDEN/CENTRUM - De wed strijden vanalgelopen zondag verlie pen gunstig voor de Leusdense hand balclub. Zowel de dames- als heren- senioren wonnen, zij het dat slechts een klein voordelig saldo aan doel punten werd bereikt. Maar de winst puntjes zijn binnen! De dames-senio ren behaalden tegen AAV hun aller eerste punten in de zaalcompetitie. Na een vrijwel gelijk ogaande strijd won de Leusdense ploeg met 4-3. Al met al geen slechte prestatie, omdat Impala met maar zeven speel sters - dus zonder reserves - de wedstrijd tot een goed einde wist te brengen. AAV nam de leiding, maar Yvonne Leyenhorst scoorde al snel de gelijkmaker. Voor de rust kregen beide teams nog vele leuke kansen, maar die bleven onbenut. Na het wisselen van speel- helft kwam het Leusdense team door Yvonne Leyenhorst op 2-1, doch AAV werkte die voorsprong even later weer weg. Maar Impala bleef aandringen LEUSDEN - Het derde cursusseizoen is in volle gang. Iedere week bezoeken honderden Leusdenaren de diverse cur sussen. Dezer dagen starten nog enige cursussen die best nog wat deelnemers kunnen plaatsen. Het zijn: Fotografie; Een mogelijkheid om wat meer met de camera te doen dan de gebruikelijke vakantiefoto's. Aanvang 24 november 20.00 uur - Trefpunt. Het weer; Kunnen we nu eindelijk weer eens schaatsen deze winter? Aan vang 8 december 20.00 uur - „De Hob- bit". De Gemeente Binnenste Buiten; Met de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur, uiterst aktueel om wat meer te weten te komen over de organisatie van onze gemeente. Aanvang 16 november 20.00 uur - Gemeentekantine Zwar- teweg. Architectuur van nu; Gaat u bin nenkort bouwen dan is dit de ge legenheid om u uitgebreid te oriënteren. Aanvang 7 december 20.00 uur - Ha- mersveldseweg 5. Wereld onder water; Een fascineren de kennismaking met duiksport en de oceanografie. Aanvang 23 november 20.00 uur - Hamersveldseweg 5. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch opgeven bij J. Veldkamp. Tel.: 033-42595. Eerst bracht Margo Agterberg de stand op 3-2 en door het benutten van een penalty liep de Leusdense for matie nog verder uit. Toch kon niet worden voorkomen, dat AAV nog terug kwam tot 4-3. Door uitstekend ver dedigen en mede door het bijzonder goede werk van keepster Nel Rijnders hield Impala met succes stand. Er werd niet meer gescoord. Ook Truus van de Berg, Ans Wolf, Agnes van 't Klooster en Regina Greefhorst heb ben hun steentje bijgedragen om tot de overwinning te komen. 11-9 VOOR HEREN 1 Impala speelde zondag de derde competitiewedstrijd en wel tegen UHV in Utrecht. Al direct na het begin kwamen de Leusdenaren op achter stand en het heeft heel lang geduurd voordat Theo Prinsen (twee dagen na zijn huwelijk!) de gelijkmaker langs de uitstekende Utrechtse doelman kon werken. Wim v. d. Linden zorgde even later voor 1-2, maar uit een strafworp kwam UHV terug. Door toe doen van Arris Leyenhorst (2x), Henko Wassenaar en een domstedeling kwam de ruststand op 3-5 in het voordeel van Impala. De Leusdense ploeg liep geleidelijk uit tot 4-7. Fel terugvech tend kwamen de Utrechters met een geweldig offensief weer dichter bij Impala en mede dankzij het stoppen van een penalty door Henk Rijnders in het Leusdense doel niet verder dan 7-8. Impala kreeg toen weer nieu we moed en kwam via Arris Leyen horst en Herman Brouwer zeer riant op 7-10. Ook een tweede strafschop werd door Herman Brouwer uitstekend gehouden, waarna Theo Prinsen zijn schietkunst nog eens vertoonde (7-11). Het slotoffensief bracht de gastheren twee treffers op, zodat het einde kwam met 9-11 ten gunste van Impala. Het wedstrijdprogramma voor komende zondag luidt als volgt: Dames-jun.: Amersfoort - Impala (11.50 uur in de Koppel) Heren-sen.: 1: Impala Takt (10.55 uur in Schui- lenburg) 2: Impala - Shot 2 (10.00 uur in Schuilenburg). PLANTEN SPROEIEN Als de verwarming in huls aan is, zakt de luchtvochtigheid met sprongen. Dat is niet zo best, niet voor uzelf (slijmvliezen!) en zeker niet voor uw planten. Ze protesteren dan ook met geel blad en bladval. Laat u niet in de war brengen door deze signalen: aan mest hebben ze beslist geen behoefte, tenzij ze volop bloeien. De niet-bloeiers doen het In de winter wat rustiger aan omdat ze tóch onvoldoende licht krijgen en daardoor niet uitbundig groeien. Gun ze rust. Geef matig water en geen mest. Wat extra vaak moet gebeuren is sproeien, liefst dagelijks. Schaf eventueel een vochtigheidsmeter aan en controleer of de luchtvochtigheid niet teveel zakt. Zo rond de 60 is redelijk, hoger is altijd goed en rond de 30 is absoluut onvoldoende. Bedenk: hoe meer planten, hoe meer verdamping en dus hoe beter die kameratmosfeer. Nevelapparaten kunnen uitkomst brengen, de bakjes aan de verwarming zijn druppels op een gloeiende plaat. Sproeien helpt wel wat, als u tenminste een goed apparaat aanschaft met zo'n 1 a 2 liter inhoud. En sproei met vooraf gekookt (en afge koeld water om kalkaanslag te beperken. NIEUW: COURGETTE Een nieuw tuinbouwprodukt in Nederland is de courgette. Het is familie van de komkommer en de augurk. Het heeft, gestoofd, gekookt of gebakken een meer uitgesproken smaak dan komkommer. Het doet het erg goed in ratatouille. De teelt van courgette is in Nederland nog maar net in opkomst, zodat dit produkt nog lang niet overal verkrijgbaar is. Maar verwacht mag worden dat dat in de toekomst beter zal worden, zeker als het publiek de courgette leert kennen. Leusder Krant - plaatselijk nieuws 3'° ->w „Ja schat, ik had nog veel te doen op kantoor." DONDERDAG 17 NOVEMBER 1977 LEUSDEN-CENTRUM - Het hokey- programma van het afgelopen week einde is grotendeels aan de uitzonderlijk slechte weersomstandigheden ten offer gevallen. Van de 9 wedstrijden voor de senioren vonden slechts 2 doorgang. De velden aan de Middenweg en het „gewone" veld aan het valleikanaal werden afgekeurd. Ook de enige uitwed strijd - USHC tegen Heren 1 ging niet door. Allen het grasvliesveld bleek bespeelbaar en goed ook. Als U weet, dat met uitzondering van Laren-Oranje Zwart alle herenhoofdklassewedstrijden afgelast moesten worden, hoeft U aan de kwaliteit van het Leusdense „dorps- veldje" beslist niet meer te twijfelen. Toch heeft het doorgaan van Heren 2- Amersfoort 3 en van Veteranen A- Hilversum C aan een dun zijden draadje gehangen. Dat lag niet aan het veld, maar het was praktisch onbereikbaar voor de spelers. Om van het publiek (in de zondagse kleding) maar te zwijgen. De toegangsweg naar het veld liep door één groot moeras en we zitten nu nog maar aan het begin van de winter periode! Als er niets wordt gedaan aan de bereikbaarheid van het kostbare wonderveld, vrezen wij dat het binnen afzienbare tijd ongebruikt zal moeten blijven liggen en dat kan nooit de bedoeling geweest zijn. Wat de twee gespeelde wedstrijden betreft, kunnen wij kort zijn. Heren 2 wordt geacht prestatie-hockey te spelen, in tegenstelling tot de vetarenen, die hun sport als genoegen bedrijven. Of dat zondag voor hen ook het geval was, weten alleen de spelers en hun scheids rechters. Onder de gegeven (weersom standigheden leek ons het 1-1 gelijkspel de eerlijkste uitslag. Zelfs de aanwezigheid van een uit gebreide filmploeg langs de lijn bij heren 2 kon de Leusdense ploeg niet voor een nederlaag behoeden, het eerste - wat schlemielige - doelpunt werd nog voor de „rust" gevolgd door een fraaie 2e Amersfoortse treffer. In de tweede helft werd niet meer gescoord, ozn. omdat Leusden een strafpush miste. Maar toen was de filmploeg al vertrokken naar drogere en warmere oorden. Een filmploeg van de filmcursus van Latent Talent was aanwezig bij de hockeywedstrijd van heren 2. Regen, wind, storm. Het is de bedoeling, dat de cursisten als opdracht een film maken over de Leusder Krant, hoe het nieuws tot stand komt en via de moderne technische procedé's tenslotte als krant in de brievenbus valt. Ook de weg van filmers gaat niet over rozen. Ook zij moesten de modderbaan gaan. De toegangsweg naar het zo prachtige grasvliesveld is vrijwel één grote modderpoel en onbegaanbaar. Geen beste zaak, want dat spelers en toeschouwers de grootste moeite hebben om hun weg naar het kostbare hockeyveld te vinden, is tot daar aan toe, je moet wat voor je sport overhebben, nietwaar? Maar dat - wanneer noodzakelijk - een ziekenauto waarschijnlijk halverwege zal blijven steken, klinkt minder aanlokkelijk, ledereen vraagt zich zo langza merhand af, of het de gemeente is doorgedrongen, dat het de laatste tijd erg veel regent en dat zandwegen daar niet tegen kunnen. Het wordt de hoogste tijd, dat er iets aan wordt gedaan. Anders blijft het hockeyveld een vlag op een modderschuit en dat zal niet de bedoeling zijn WAT IS BIO-INDUSTRIE? Wat is bio-industrie? Het is de vooral door stedelingen gebruikte benaming voor de moderne vorm van veehouderij, waarbij het gaat om het houden van varkens, pluimvee en mestkalveren. De boeren spreken meestal over intensieve veehouderij en niet over „industrie", omdat ze, als ze alleen of met hun gezin de dieren verzorgen, niet het gevoel hebben aan het hoofd van een fabriek te staan. De bio-industrie is van groot belang voor de agrarische sector: meer dan eenderde van alle boeren doet eraan. Zo'n 150.000 mensen verdie nen er op de boerderij en In de aanverwante handel en industrie hun brood mee. De economie van ons land is er ook bij gebaat dankzij de jaarlijkse miljardenexport, terwijl het belang van de consument gediend is met de betaalbare prijzen van vlees en eieren. Het belang van de dieren is er op een aantal punten minder mee gediend: zij hebben weinig bewegingsvrijheid, moeten af en toe on aangename handelingen ondergaan en worden beperkt in hun na tuurlijke gedrag. Wie meer wil weten over de bio-industrie: over het hoe en waarom, over de voor- en nadelen en over de oplossingen die men al gevonden heeft of nog zoekt voor de problemen, kan daarover gratis informatie verkrijgen. Een briefkaart aan postbus 2430, Den Haag, met daarop de vermelding „Bio-industrie" is voldoende. I. De filmploeg van Latent Talent neemt Leusder Krant-sportmedewerker l'.op den Camp in beeld.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17