sport hadden drukke week chakers Badmintonteam bleef op kop Haaien blijven winnen CL 1 op ig naar npioenschap Morgen weer kaarten bij Roda EenToyotavaiwxin hfooy maaktuwkeuswel heel eenvoudig IN LEUSDEN (7) Ook slecht weer voor veldrijders Off.Toyota-dealer, Balladelaan208, Amersfoort;Tel.033-26844. Leusder Krant - Sport DONDERDAG 17 NOVEMBER 1977 heeft een bloeiende schaakclub LEUSDEN/CENTRUM - In een mis ken wat overmoedige bui werd op 14 ^jverober 1946 in Leusden de schaak- ja damvereniging De Toekomst opge licht. Hoewel de contributie slechts een kwartje per week bedroeg, verdween joor gebrek aan belangstelling voor het pgl op de 100 ruiten het woordje (jam" in 1949 uit de verenigingsnaam. Demet een dozijn leden gestarte schaak- ddeliiuR groeide langzaam uit tot 18 spelers in 1953. Toen viel er een duide lijke teruggang te bespeuren en in 1964 was De Toekomst met nog maar 6 leden op sterven na dood. Vanaf 1975 ging echter plotseling alles veel beter. De behuizing van de wat erg afgelegen Ooievaarshorsterweg naar het Bur gemeester Buiningpark maakte het toe treden van nieuwe leden ook veel aan trekkelijker. Na 24 jaar werd in 1970 de club omgedoopt in schaakvereniging Leusden. Op het moment heeft deze schaak gemeenschap ruim 50 senioren en meer dan twee dozijn jeugdspelers op de le denlijst. Aan de bondscompetitie wordt dit seizoen met vier tientallen senioren meegedaan. Het eerste team promo veerde na de vorige competitie naar de le klasse van de Stichts Gooise Schaak bond. Het 2e tiental speelt in de 3e klasse en de beide overige formaties zijn in de 4e klasse ondergebracht. Tot op het moment van het schrijven van dit kampioenen 1977 van het schoolschaakkarapioenschap. USDEN/CENTRUM - Voor de i van de schaakvereniging Leusden Ithans hoogseizoen. De buiscora- draait op volle toeren en de aan S-wedstrijden deelnemende teams d om de beurt in actie. Verder is ikende snelschaaktoernooi gehou- laaraan Leusden" deelnam met ploeg van acht man (zes spelers andere plaats georganiseerd De wed strijdleider, kennelijk op dat idee ge bracht door de succesvolle snelschaak- toernooien van de Leusdense schaak vereniging, informeerde bij de SVL- voorzitter naar mogelijkheden om het bondstoernooi in 1978 in Leusden te houden. De heer J. van Santen moest de boot echter afhouden bij gebrek aan en twee wissels). Met 10 tot 11 teams in alle klassen was de sporthal inBilt- hoven druk bezet. De Leusdense forma tie, bestaande uit de heren J. Beukel- man, J. Bosch van Rosenthal, J. Pronk, P. Stevens, J. Agterberg, J. vanSanten, J. Mosterd en R. Sieswerda, eindigde in de middenmoot van de le klasse. Dit toernooi wordt ieder jaar in een ïee/sd ssfaan, en oli sporld ngenSi insta. inen ts een ie;;- dt a.s. wanne I aan artikel heeft „Leusden" alle competi tiewedstrijden gewonnen. Met twee teams doet de Leusdense schaakvereni ging voorts mee aan de SGS- jeugdcompehtie. Het bestuur van de club bestaat uit voorzitter J. van Santen (tel. 033-41332), secretaresse mevr. S. Graafland-de Vos (Kon. Julianalaan 56, Leusden-Zuid, tel 033-40889), pen ningmeester C. Veenendaal, jeugdleider J, Boemaars en wed strijdleider J. de Jager. Uiteraard omvat de vereniging voor het merendeel Leusdenaren (w.o. be grepen Stoutenburgers en Achtervel- ders), maar ook spelers uit Amersfoort, Woudenberg en zelfs Veenendaal zijn lid en dat wijst op de gezellige sfeer in de club. De wekelijkse speelavond is op dinsdag. De jeugd is actief van 19.00- 20.00 uur en daarna komen tot midder nacht de senioren achter het bord met de 64 ruiten. Buiten de bondswedstrijden wordt o m. ook een huiscompetitie gespeeld en wel volgens een zeer aantrekkelijke formule. Het zou ons te ver voeren e.e.a. hier uit de doeken te doen, maar zeer aan trekkelijk is wel, dat alle aanwezige leden elke dinsdag daadwerkelijk kun nen schaken. Een ledenstop bestaat op dit moment niet en nieuwe léden (ook dames) zijn dan ook welkom. Voor hen, die wat voelen voor een nader contact, zij ver meld dat de contributie voor de jeugd tot 16 jaar 20,- per jaar is. De oudere jeugd betaalt 4,- per maand en van de senioren wordt een bijdrage gevraagd van 9,- per maand en daarbij is het bekende wekelijkse kopje koffie inbe grepen Voor nadere informaties zouden wij u willen verwijzen naar de bij het verenigingsbestuur genoemde telefoonnummers. Maar wat let u om eerst eens op een dinsdagavond vrij blijvend te komen kijken, waar u terecht komt? Vrijdag 18 november 21 00 uur: Water polo Haaien - NVA Sportfondsenbad Amersfoort Vrijdag 18 nov 21.30 uur: Dames volleybal Avanti 1 - WA 3 in sporthal de Koopel, Amersfoort. Vrijdag 18 nov. 20.00 uur: 2e Roda- kaartavond in de Roda-cantine op het Burg Buiningpark Zaterdag 19 nov. 10.00 uur: Badminton Leusden 1 - 0&0 2insportzaalGroen- houten aan de Meent Zaterdag 19 nov. 17.10 uur: Korfbal Excelsior 1 - Antilopen 1 te Amers foort. Zaterdag 19 nov. 13.15 uur: Heren- volleybal Avanti 1 - WA 2 in sport zaal Groenhouten aan de Meent. Zaterdag 19 nov. 15.00 uur: Voetbal Roda - Hees (vriendschapp.) op het Burg. Buiningpark. Zondag 20 nov. 10.00 uur: Damesvoet bal (voor de beker) SVA - Vrienden schaar op het Kerstenssportpark. Zondag 20 nov. 10.55 uur: Heren-hand- bal Impala 1 - Takt 1 m sporthal Schuilenburg, Amersfoort. Zondag 20 nov. 14.30 uur: Competitie voetbal DWSM - Roda te Maarssen. (Vertrek bus 13.15 uur vanaf BB-park). Zondag 20 november 14 00 uur: com petitievoetbal Utrecht - Achterveld (Grebbeberglaan). Maandag 21 nov. 22.00 uur: Zaalvoet bal WIB - Pon Voorwaarts in sporthal Calluna te Erraelo. De Limburger Jan Beukelman werd SVL-schaakkampioen 1977. een speelgelegenheid van voldoende omvang Leusden heeft nog geen sporthal en die ze van plan zijn te bouwen, zal volgend jaar beslist nog niet gereed zijn". HUISCOMPETITIE SENIOREN In de 9e ronde van deze wedstrijden- reeks heroverde Jeroen Bosch de lei derspositie door een (gelukkige) over winning op J. Tijmensen. In een gewon nen eindspel deed Tijmensen een ver keerde zet, waardoor hij 2 pionnen kwijtraakte zonder enige compensatie. Aangezien mede-koploper J. Pronk te gen J. Beukelman via een combinatie eerst de kwaliteit en daarna ook de partij verloor heeft Jeroen nu een rian te voorsprong van 40 punten op nummer 2 van de ranglijst. De uitslagen waren: J. Beukelman - J. Pronk 0-1 J. Tijmensen - J. Bosch van 0-1 Rosenthal J. de Jager - J. Boemaars afgebr. J. Zweinenberg - J. Sibeijn 0-1 N. Bruggeman - H. Struiwig 0-1 B Uneken - W. v Wienngen 1-0 L. de Rijke - R. Sieswerda 1-0 J. Agterberg - J. Mosterd 0-1 W. v.d. Laaken - H. Mus 0-1 E. Halkes - J. Zaal afgebr. A. Valkenburg - N. Loning 0-1 A. v.d Steeg - S. v. Dokkum x(i~% De stand aan de kop van de ranglijst J. Bosch van Rosenthal 436 pnt. 2. J. Beukelman 396 pnt. 3. L de Rijke 374 pnt. 4 J. Pronk 366 pnt. 5. J. de Jager 358 pnt. 6. J. Boemaars 344 pnt. 7 P. Karis 336 pnt. 8. J. Tijmensen 331 pnt. HUISCOMPETITIE JEUGD: Sven v. Sligter - Egbert Jansen 1-0 Radboud Berg - Peter Zijderveld 1-0 Paul Strooper - Arjen Pronk 1-0 Jimmie Kool - J.-Peter v.d. Moer 0-1 Erwin v. Klaveren - Erig Berg 1-0 Gert-Jan Fröberg - Rik Burger 1-0 Kanter Hormann - Lars v. Sligler 1-0 Bart Borgman - Vincent Gautier 0-1 Cornel Straver - André v Vliet 1-0 Remon v Beek - Erwin Zijlstra E. Vermeulen - R. v. Maanen %-% Erik Straver - Niels de Wijze 6-1 Benno Smit - Sjoerd de Jong 0-1 De bovenste vijf van de ranglijst zijn: 1. Sven van Sligter 339 pnt. 2. Radboud Berg 283 pnt. 3. Paul Strooper 252 pnt. 4. Egbert Jansen 232 pnt 5. Peter Zijderveld ^19 pnt. Aanstaande zaterdag speelt het vijf tal van Leusden, bestaande uit jongens, geboren na 31 augustus 1965, de eerste wedstrijd voor de jeugdcompetitie tegen Hoevelaken in de Joh. Hommersom- school, Dassenburcht 9, Hoevelaken. Aanvang om half tien in de ochtend. Niet ver uit de buurt en dat is mis schien een mooie gelegenheid voor ouders en vrienden om eens te gaan kijken? 4e TIENTAL VERLOOR Op 8 november speelde het vierde tiental van de Leusdense schaakvereni ging haar eerste wedstrijd voor de bondscompetitie en wel thuis tegen UCS uit Utrecht. Op papier leek Leus den een sterk tiental te hebben, zeker zo sterk als het derde, dat onlangs zo fraai van Bunnik won. Het zal voor de spelers dan ook een koude douche zijn geweest, dat ze de eerste wedstrijd hebben verloren. Temeer omdat een na beschouwing leerde, dat het verlies meer aan eigen fouten dan aan de kracht van de tegenstander te wijten was. Op 29 november krijgt dit team kans op revanche in de uitwedstnjd tegen Ka naleneiland 3, dat in haar eerste wed strijd gelijk speelde tegen Montfoortl. De persoonlijke resultaten van Leus- den-UCS waren: A. Wismann - H. Koren 0-1 P. Stevens - A. v.d. Ouderaa 0-1 W Schouten - J. van Vliet /-/ W. v.d. Wetering - H. Bokhorst 1-0 A Rietveld - H. Nieuwenhuyzen 1-0 C Hooijer - N. Nieuwensteeg 0-1 Mevr. S. Graafland - A. Allart 0-1 H v. Egdom - R. v.d. Berg 0- 1 Mevr. E. Hooijer - J. Diekema 1-0 J. Kuyper - P v. Oort 1-0 I Totaal l'/i-S'/, i«J 1 eeo selflal uur. Achter Al 2 loys B3 :i 3 Dl 1 E2 E3 19 noie Al B2 B3 1 •veld Dl D2 ild D3 aken E2 E7 SDEN - Nu de tafeltennissers de 'in de serie najaarswedstrijden de rug hebben, is het mogelijk Wijke prognose te maken voor de ^den die half december op het ird zullen prijken. Piet van de tart van Klompenburg en jan samen TTCL 1 vormend, ste- °P een ongeslagen kampioen- Bde 3e klasse A af. Alleen het Ifc REGA 5 en het Scherpen- NS 1 wisten enige tegenstand ^kenis te bicden en brachten het ftnpunten. De rest werd met 8-2 agepakt. kt 2e team, dat uitkomt in de 4c H. heeft zoveel kwaliteit in Paul :l?r. Ad van den Broek en Rob we dat er nauwelijks een tegen- sdie moeilijkheden kan veroor- Misschien kan de uitwedstrijd WWa 3 nog wat problemen ^uis 7-3), maar zelfs een 4-6 ^kan het kampioenschap van dan niet meer in gevaar lTTCL 3 heeft het tot nu toe Jhjker dan de eerste 2 teams. 2 en REGA 9 hebben Max Kienus ten Hoeven en Kees kn punten laten liggen in de eerste serie wedstrijden. Contact 2 heeft REGA 5 5-8 hiervan geprofiteerd en de le plaats in Hoogland 2 5-6 de 4e klasse B bezet. Hopelijk valt de TVS 1 5-4 beslissing pas op 6 dec., wanneer het 3e UTTC7 5-2 team tegen Contact 2 aantreedt. Quick 3 5-0 Het 4c team heeft in de 4e klasse G 4e klasse H: geen uitzicht op een kampioenschap, TTCL 2 5-10 maar ook geen zorgen voor degradatie. URVA3 5-8 Het rommelt zo'n beetje in het midden Smash 3 5-6 en dat is toch niet zo'n gekke prestatie Maarsbergen 1 5-4 van Stef den Ouden, Ron Meijer en Caltex 2 5-2 Peter van Schaik, die hun sterkste speler ZTTV9 5-0 van vorig jaar kwijt raakten aan het 2e 4e klas B: team. Contact 2 5-8 TTCL 5, het team van Ad Vink, Arie TTCL 3 5-6 de Kluyvcr en de door een blessure TEGA9 5-5 langdurig uitgeschakelde Wytze van de TVS 2 5-5 Zwaag, heeft het deze keer ook erg SVE 7 5-2 moeilijk. Ze staan in de 5e klasse D Brezan 1 5-0 weliswaar nog niet helemaal onderaan, 4e klas G: maar 2 punten uit 4 wedstrijden is nog IVO 1 5-9 niet om te juichen: Misschien dat het in Iduna 12 5-8 dc tweede serie wedstrijden wat beter TRS 7 5-6 gaat. Ook het 6e team uit Leusden, TTCL 4 5-4 waarin Thea Hagenbeuk en Heidi de Amev 4 5-3 Schipper hun kompetitie-debuut ma Hoogland 5 5-0 ken, naast Henk Nieuwenburg en Ge 5e klasse D: rard van Gelder, heeft nog een lange Hoevelaken 2 3-6 strijd voor dc boeg om de 5c plaats die Burger 2 4-6 ze nu innemen in de 5e klasse F om te WIK A 2 3-4 ruilen voor bijvoorbeeld een 3c of 2e TTCL 5 4-2 plaats. Scandccor 3 gaat in deze afde TTOW8 4-0 ling ongeslagen op kop en lijkt onbe 5e klas F: dreigd kampioen te gaan worden. De Scandecor 3 5-10 standen halverwege de najaarskompe Maarsbergen 3 5-7 titie zijn als volgt: Iduna 16 5-5 Barneveld 4 5-4 3e klasse A: TTCL 6 5-4 TTCL 1 5-10 PUEM 5 5-0 LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week maandag heeft de Leusdense bad mintonclub een zeer enerverende uitwedstrijd gespeeld in Soest tegen Badso 3. Beide teams waren na vier competitiewedstrijden nog ongeslagen en de inzet was derhalve de kop van de ranglijst. Rob de Haan begon uitstekend met zijn enkelspel te winnen (4-15 en 15-18). De overige singles gingen echter verloren. Joop de Koning trok met 16-5 en 17-15 aan het korste einde, Joyce van Bniynsvoort ging met 11-3 en 11-5 ten onder en Hedwig Kappers verloor haar partij in drie games met 12-0,6-11 en 11-6. Erg hoopvol zag de 3-1 tussenstand er voor de Leusdenaren niet uit, maar ze gaven in de dubbels meer dan uitstekend partij. Rob de Haan en Els van Leest wonnen gemakkelijk (12-15 en 1-15) en de combina tie Cüff Edwards/Hedwig Kappers had voor hetzelfde resultaat iets meer moeite nodig (12-15,15-10 en 11-15). De kansen op een Leusdense zege stegen geweldig toen Joop de Konmg en Cliff Edwards hun herendubbel met 12-15 en 8-15 tot een goed einde wisten te brengen De 4-3 voorsprong liep echter toch nog uit op een puntenverdeling, want hoewel Joyce van Bruynsvoort en Els van Leest hun uiterste best deden, ging hun dubbel met 15-7,10-15 en 15-4 verloren. Leusden en Badso bleven volkomen aan elkander gewaagd en beide teams hebben nu met 8 uit 5 de leiding in hun afdeling. Ze wonnen elk driemaal en speelden twee keer gelijk. Deze wedstrijd tegen elkaar en de andere met het keistedelijke KBVA als tegenstander. LEUSDEN/CENTRUM - Morgen is het al weer de derde vrijdag van de maand en dat betekent: kaarten bij Roda. In het clubgebouw van deze Leusdense voetbalvereniging op het Burg. Buiningpark. Alle liefhebbers van klaver- en schutjassen, lid of geen-lid van Roda, zijn welkom. U kunt vanaf 20.00 uur al terecht en tussen kwart over acht en half ne gen wordt met het kaarten begonnen. Deze 2e kaartronde telt mee voor bet algemeen klassement maar is tevens een zelfstandige gebeurtenis en uiteraard met afzonderlijke prij zen, die best de moeite waard zijn Er worden 5 kaartavonden voor het algemeen klassement gespeeld. Daar van gelden de 4 beste resultaten. Ten slotte volgt nog een afsluitingsavond. LEUSDEN/CENTRUM - Met een re cordaantal van 91 renners vond de 3e rit van de Midden-Nederlandcompetitie j veldrijden plaats te Soestduinen. Zeer slecht weer en veel pechgevallen teisterden de renners. „Amersfoort"- coureur Henk van Velzen won bij de amateurs, vóór Harry de Boer en Leusdense Dick Willigenburg. Kees j Bokma was heer en meester bij de liefhebbers. Leusdenaar Gerard van 't Klooster was hier een van de grootste pechvogels. Bij de veteranen won Gijs de Kroon en de snelste junior was Henk van Dijk. Zondag wordt te Hilversum de 4e rit gereden. Aanvang 10.30 uur. In de 2e rit van het clubkampioenschap veldrijden, die op de Amerongense berg plaatsvond, waren de winnaars Henk van Velzen (amateurs), Gerard van 't Klooster (liefhebbers). Job Ariesen (ve teranen), Dick Ariesen (junioren) en Henk van 't Klooster (trimmers). De 3e rit begint a.s. zaterdag om 14.30 uur op de trimbaan bij het Henschotenneertje. LEUSDEN - Na de moeizame over winning vorige week tegen Triton, ging de Haaienploeg zondagmiddag niet zo gerust naar Amsterdam om daar tegen het op de vierde plaats staande Dolfijn te spelen. Daarbij kwam, dat het de dertiende van de maand was, zodat de bijgelovige Haaien op het ergste voorbereid waren. Het viel echter al lemaal nogal mee. Via tussenstanden van 1-0, 4-2 en 8-3 werd het een ruime 13-3 overwinning. Opmerkelijk is, dat de Haaien de eerste twee perioden altijd vrij rustig, soms zelfs mat spelen, doch daarna de tegenstanders bijna altijd overspelen, wat natuurlijk ook komt door de goede conditie, waarin de Haaien verkeren. De Haaien gingen meteen na aanvang fanatiek van start, doch schoten van Teun van Spriel en Jan van de Groote- vheen troffen nog geen doel. Uit een man meer situatie kon Harry Abbing dan eindelijk voor 1-0 zorgen. Even later werd Wim Burger eruitgestuurd. doch de Dolfijn kon hiervan niet pro fiteren. In de tweede periode kon Jan van de Grootevheen de Haaien na een mooie aanval op 2-0 zetten. Doordat keeper Henk Rey een schot van een geheel vnjliggende Dolfijnspeler goed ver werkte, kon Wim van de Klashorst na deze afgeslagen aanval aan de an dere kant de stand op 3-0 brengen. Doordat Jan Wanrooij er voor 45 se conden uitmoest van de overigens zeer goed leidende scheidsrechter, kon de Dolfijn tegenscoren. Nadat een doelpunt van Harry Abbing afgekeurd was (de bal moet nl ook bij waterpolo door 2 mensen gespeeld worden), kon Wim Burger toch nog voor 4-1 zorgen. Even niet opletten in de Haaienachterhoede betekende echter 4-2. Vanaf de derde periode ging de Haaiendoelpuntenmachine weer wer ken Nadat Hans van Mounk weer eens de paal geraakt had (het doel was deze middag net iets te klein voor hem), maakte Jan van de Grootevheen er met een doortikbal 5-2 van Een rush van Harry Abbing betekende zelfs 6-2. Doordat de Haaien weer een man meer in het water kregen, kon Rob Hukker scoren Een overtreding binnen de 4 meter van Wim Burger leverde een strafworp op voor de Dolfijn, die uiter aard zat. Vlak voor het einde van deze periode maakte Rob Hukker er met een boogbal 8-3 van. De vierde periode begon ook goed. De nog niet eerder scorende Jack van Broekhoven wilde nu ook wel eens zijn doelpunten maken en schoot er daarom maar één van afstand en één van dicht bij in Even later lieten schoten van Hans van Mourik en Harry Abbing slechts het houtwerk kreunen. Rob Huk ker deed het even later beter, 11-2 aldus. Een combinatie van Spriel en Grootevheen werd door laatstgenoem de beheerst afgerond Harry Abbing mocht uiteindelijk het laatste entevens dertiende doelpunt maken, waarmee de 13-3 verklaard is Door deze uitslag is de stand na 6 wedstrijden zo, dat de Haaien en Olym pus uit Heerhugowaard ongeslagen aan kop gaan. NVA uit Haarlem is derde met 10 punten, terwijl op de vierde plaats Dolfijn staat met 7 punten. Komende vrijdagavond, 21.00 uur, in het Sportfondsenbad te Amersfoort, spelen de Haaien tegen NVA. Dit be looft dus een zeer interessante wed strijd te worden. Een handicap voor de Haaien is echter, dat trainer-coach Jan Willems, wegens verblijf elders, de ploeg deze wedstrijd niet kan coachen. Veel publiek is dus nood zakelijk. Tevens 80 jonge gebruikte auto's ANWB gekeurd en vnor/icn van BOVAG q.i'.intii;hewi|s

Leusder Krant | 1977 | | pagina 19