„Op zoek naar beter bijbels onderwijs" luster Emmanuel sprak over kloosterleven DE stijl is RESOLUUT 209.- 10MINEE F. H. KUIPER PROMOVEERDE IN LEIDEN Bingoavond voor pater Van Dijk Pater ook in Leusden-c. met dia's WOONWAGEN BEWONERS EN DE VVD Ingezonden: Teusder Krant - kerk en wereld DONDERDAG 17 NOVEMBER 1977 lEUSDEN Onlangs promoveerde minee F. H. Kuiper uit Leusden- (j tot doctor in de godgeleerdheid inde Universiteit van Leiden. Pro- irwas prof. dr. M. H. Bolkestein. rpe beer Kuiper, die weten- Uappelijk hoofdmedewerker is aan ^theologische fakulteit van de Vrije ilversitelt te Amsterdam, promo- e op het proefschrift „Op zoek irbeter bijbels onderwijs: een ex- itief onderzoek naar de olijke problematiek van bijbels errlcht aan de hand van kateche- j materiaal." ï*De handelseditie van dit proefschrift, 29.00 kost, is verschenen bij Uit- jrërij Rodopi, Keizersgracht 304 te sterdam Het enige verschil tussen toe editie en het proefschrift is, dat de fdelseditie de korte titiel heeft: ,,Op jk naar beter bijbels onderwijs", en toppagina 4 van dit boek een uitleg Ut gegeven van de gebruikte afkor- I De titel houdt een belofte in: op zoek ir beter bijbels onderwijs. Hoevelen, Lgekonstateerd hebben, dat het de E^tejaren niet goed meer lukt met het onderwijs, wachten inderdaad [het aanreiken van een pakkende. erne methode. Hen allen houdt de Kug bezig hoe het bijbels onderwijs zó kunnen worden gegeven, dat het (mens van deze tijd, de jeugd van nü breekt Dominee Kuiper spreekt in zijn boek 1 lang verwachte eureka niet uit. ,,Op sknaar beter bijbels onderwijs" gaat r het zoeken naar beter bijbels icht Het behelst een stukje door knee Kuiper verricht onderzoek In zeven hoofdstukken bevestigt het boek wat een massa mensen voelen, en dagelijks ervaren: het is te genwoordig veel moeilijker om bijbels onderwijs te geven dan vroeger. Het onderzoek van dominee Kuiper speelt in op de ervaringen van de mensen, die als leerkracht bij het godsdienst onderwijs betrokken zijn De meeste mensen constateren, dat het er met het bijbels onderwijs niet rooskleurig voorstaat, maar ze weten niet waar dat in zit. Hierop is de stelling van toepassing dat een meer ingewikkelde probleem techniek niet opgelost kan worden door té eenvoudige oplossingen Dominee Kuiper heeft in zijn boek de vele moei lijkheden systematisch analystisch op een rijtje gezet. Er is niet een methode uit het boek te halen hoe het nou wél precies moet. Het boek is te beschouwen als een stukje voorbereidende arbeid ten bate van het werken in de praktijk van nü, in meerdere of mindere mate methodiek, didaktiek en hermeneutiek omvattend. Hermeneutiek is de wetenschap, die zich bezig houdt met de uitleg van de geloofstraditie. In de Gnekse my thologie was Hermes degene die de boodschappen van de goden uitlegde aan de gewone stervelingen. De hedendaagse hermeneutiek houdt zich intens bezig met de vraag: hoe onstaat de behoefte aan uitleg van, en informatie over, de bijbel? Deze vraag is in wezen de diepste vraag, die achter de aktuele problematiek van het bijbels onderricht schuil gaat. In het vroegere geijkte patroon van het geven van bijbels onderwijs kon men uitgaan van de omstandigheid, dat de geloofwaardigheidsstruktuur van het Christendom nog grotendeels in takt _was. Het bijbels onderwijs kende tot omstreeks 1960 nauwelijks andere problemen dan die van methodistsche aard Tot omstreeks 1960 was de pro blematiek achter het bijbels onderwijs van beperkte aard. omdat deze niet op de doelstellingen vastzat Dominee C E. van Koetsveld be hoefde in 1839 met zijn cate- chisatieboek ..Noodig onderrigt voor mijne leerlingen" eigenlijk nog steeds niets wezenlijks aan zijn leerlingen bij te brengen om hen tot geloof te leiden. Hij nam zonder meer aan, dat de cate chisanten al geloofden wat ze moesten leren Met de bestaande vaagheden liet hij zich niet in Hoe het zat met de vor mende waarde van de bijbel voor de kinderen hield hij zich niet bezig. Zijn problematiek was die van de werkvorm, van de manier waarop de leerkacht dacht te kunnen werken met de leerling Van Koetsveld zag als oplossing van de moeilijkheid een meer aanschouwelijke presentatie, die beter zou aansluiten bij het voorstellingsvermogen van de leer ling. Kenmerkend voor die tijd was ook, dat de leerkracht de centrale figuur was bij het bijbels leerproces, en dat hij ver antwoordelijk gesteld kon worden voor het goed organiseren van het proces. In 1939 verscheen het ..Hervormd Kerkboekje" van P ten Hove, dat naar verbeteringen zocht in de methodiek. De leerlingen moesten tot grotere zelf werkzaamheid worden aangezet Ook Ten Have veronderstelde nog steeds, dat de leerlingen bij voorbaat al overtuigd waren van het belang van bijbel en geloof, en daardoor vanzèlf het belang van de zelfwerkzaamheid zouden inzien. In de zestiger jaren echter blijkt het bijbelse onderwijs zijn erkende positie verloren te hebben, en een probleem te zijn geworden. In de vanaf 1964 ver schenen ..Handleiding voor de cate cheet blijkt de catecheet niet meer te kunnen uitgaan van de vóór onderstelling dat de catechisanten het bijbels onderricht relevant achten. In die tijd dringt de vraag meer en meer naar voren Wat wil men met het bijbels on derricht? Eendeels wordt in plaats van degene, die autoritair bevestigt, gevraagd naar degene, die ruimte schept voor eigen oordeelsvorming. Als een ruimte schepper gevraagd wordt, kan er nog van worden uitgegaan, dat de vrager reeds bij de bijbel betrokken is Na 1960 echter is de geloofwaardig heidsstruktuur van het Christendom zodanig in het slop geraakt, dat de leer kracht niet eens meer er mee kan volstaan de rol van ruimteschepper te vervullen Hij moet de rol van aanstichter op zich nemen De leerkracht bij het bijbels onderwijs moet iets op gang gaan brengen Veel meer dan vroeger moet de leerkracht zich gaan afvragen wét hij met het bijbelse onderwijs wil bereiken Uiteindelijk komt hij uit op de vraag, hoe denk ik zélf dat die vraag interessant wordt, hoe denk ik dat de bijbelse traditie van vroeger interessant kan worden voor de mens van nu De rol van de leerkracht of van de pre dikant is evenzeer aan verandering on derhevig als de gewijzigde geloofwaar digheidsstruktuur van het Christendom In het zevende en laatste hoofdstuk van het boek vat dominee Kuiper de uitkomsten van het onderzoek samen. Wat ik gemist heb in de probleem stelling van dominee Kuiper is de in valshoek van de vrouw In de kerk is in de loop der eeuwen maar één struktuur mogelijk geweest: de manlijke Deze struktuur zal moeten worden gewijzigd, wil er ruimte zijn voor vrouwen en man nen om ieder een eigen inbreng in de kerk te hebben. De vrouw zal mede de verantwoordelijkheid in de kerk moeten kunnen dragen. De theologie zou ver ruimd, verbreed, vermenselijkt moeten worden. De vrouw zou daarbij een voorname rol kunnen spelen. Anco Mali IfllSDEN - De Nederlandse Christen iWwienbond hield op 8 november haar 1 I Mik dinsdagavondbijeenkomst van dit i in wijkcentrum ,,'t Trefpunt" ItdeAmhemseweg. presidente van de afdeling Leus- luid, mevrouw C. Janson, heette kuDweiigen hartelijk welkom, in I bijzonder de spreekster van de 4 Zuster Emmanuel uit hetkloos- |irce Pacis te Driebereen. bet zingen van Psalm 100 ging iw Janson voor in gebed. Zij las Uïittheus 5 de verzen 13 tot en met hield een meditatie over de in uit deze schriftlezing. ,,Gij kt zout der aarde. Gij zijt het Ider wereld". ironkelijk waren deze woorden Jezus tot zijn discipelen gericht. Ims, jij driftkop", en „Thomas, •ijfelaar"; jullie bent het zout der Uit jullie kleine groepje zal eens [tuogelie de wereld ingaan, i' woorden van het zout der aar- het licht der wereld zijn tot een gericht. Het zout werkt in het irgene. Die het zout is kan zich laeer terugtrekken, en blijft werk - it licht zijn betekent goede werken [tot dienstbaarheid aan de naaste. I en licht zijn ligt besloten het II wegschenken. f bet zingen van gezang 182 vers 6 Zuster Emmanuel het woord. I] sprak over het onderwerp: De Kering om intrede in een klooster Uitgangspunt van haar betoog iHiodelingen 2 vers 42: „En zij bleven volharden bij het onderwijs der apostelen en de gemeenschap, het bre ken van het brood en de gebeden". Deze drie dingen, aldus Zuster Em manuel, worden vooral benadrukt: on derlinge gemeenschapszin, het breken van het brood, de eucharistie, en de gebeden. Het klooster Arce Pacis, ark van de vrede, is een Benedietijner Instituut. Oorspronkelijk was het een klooster in Duitsland, maar Bismarck vond de kloosterlingen niet nuttig genoeg en zo moesten zij een ander heenkomen zoe ken. In het jaar 1876 kwamen de Benedic tijner zusters, 30 in getal, naar Neder land, en wel naar Driebergen, waar zij een landgoed konden kopen, dat geschikt werd bevonden om er een klooster te vestigen. Zuster Emmanuel vertelde de vrou wen van de NCVB iets over de daginde ling in het klooster. Om 6 uur 's mor gens staan de zusters op, en begeven zich naar de Kapel voor de eerste dienst van gezamenlijk bidden en zingen, het zogenaamde laudum of morgengebed. Vroeger werd in het Latijn gezongen en gesproken. Tegenwoordig in het Ne derlands. In iedere dienst worden er vier psalmen gezongen. Bij vier diensten per dag heeft men in veertien dagen alle psalmen dóórgenomen. Na de psalmzang is er een stilte. Dan wordt er een bijbelgedeelte gele zen, en wordt het laudum besloten met de lofzang van Zacharias. Na deze dienst van ongeveer 25 minuten is er om 7 uur tijd voor meditatie. Men leest voor zich zelf uit de bijbel, of men overweegt wat er is gezegd. Om half 8 vindt de eucharistieviering plaats, waarin de (manlijkeï voorgan ger de dienst van schrift en tafel leidt. Om 8 uur wordt er in het refter ontbe ten, waarbij men niet persé stil hoeft te zijn, maar waar de stilte toch wel zo veel mogelijk in acht wordt genomen Na tafel volgen de werkzaamheden in het huis om de kost te verdienen. Bidden en werken zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. In de wasserij worden de kerkgewaden gewassen, ver steld en gestreken. In het atelier wor den kerkgewaden vervaardigd, hoofd zakelijk voor de verkoop aan andere kloosters. In het kantoor doen een aan tal zusters de administratieve werk- - zaamheden. Als voornaamste bron van inkomsten heeft het klooster in Driebergen een specifieke bezigheid. Het kerkelijk kunstbezit, als doopvonten, altaarstuk ken en kostbare relikwieën worden ge schat op ouderdom en herkomst, en worden op lijsten gezet, om dit bezit voor de kerk te waarborgen. De vereni ging tot behoud van kerkelijk kunstbezit is door zuster Emmanuel opgericht. In het klooster worden ook gasten ontvangen, zoals religieuzen, die in retraite komen. Tenslotte zijn er nog de keukenwerk zaamheden en het schoonhouden van de gebouwen. Om kwart over 10 is er koffie drin ken, waarbij er gepraat mag worden. Om 12 uur is er weer dienst in de Kapel met psalmen, lezingen en voor beden voor familie, kennissen en ande ren. Deze intenties worden hardop ver woord door de zusters. Na de dienst van twaalven volgt het middagmaal met voorlezing. Op zon- en feestdagen mogen platen gedraaid worden Na de maaltijd volgt de afwas, en van 2 tot 3 uur 's er stilte voor bijbellezing en meditatie. Daarna zijn er weer de werkzaam heden in het huis, waarna om kwart voor 5 de 0erde diei^t4in.de Kapel volgt met het ritueel van psalmen en lezingen. Om 6 uur volgt de avondboterham, waarbij men mag praten. Van half 7 tot half 8 is er gezamenlijke rekreatie, waarbij de zusters handwerken, lezen, het journaal beluisteren, een spelletje doen. Om half 8 gaan de zusters voor de laatste dienst, het vesper, naar de Kapel Deze dienst wordt afgesloten met de lofzang van Lukas. Zuster Emmanuel zei, dat het eerst erg wennen is aan een kloosterorde Bij alles luidt de gehele dag door een bel. Alles is aan orde en regel onder worpen wat nodig is om de gemeen schapszin te bevorderen. Buiten de diensten is er het altijd durend gebed, dag en nacht, waarbij iedere zuster bij toerbeurt een uur in de Kapel gebeden zegt. Dit kan een persoonlijk gebed zijn, of een gebed voor de gemeenschap waarvoor de zuster zich heeft ingezet. De zuster heeft haar leven ingezet, en wil daar voor van God de kracht ontvangen en de moed om verder te gaan. Bij de intrede in het klooster begint het eigenlijke kloosterleven Het wen-^ nen aan elkaar, en aan een gemeenschap met een strenge orde en met strenge reglementen. Na vijf jaar wordt de vraag gesteld: „Wilt u verder gaan?" Bij het toetreden tot de kloosterge meenschap moet men de gelofte afleg gen van. toewijding aan God, kuisheid en ongehuwd blijven, en armoede en versobering Men mag geen persoonlijke eigen dommen (meer) bezitten en alles wat men nodig heeft, tot kleding toe, dient gevraagd te worden, Men is hierdoor niet meer gebonden aan aardse zaken. De kuisheid en de maagdelijkheid beeldt uit, dat de zusters vrij zijn voor de ge meenschap en voor G<xl. Los van al het wereldse kunnen de zusters zich geheel aan God wijden. Zuster Emmanuel deelde mee, dat zij zelf al 28 jaar aan het klooster ver bonden was Over het algemeen wordt intrede gedaan tussen 18 en 24 jaar. In 1975 bestond het klooster Arce Pacis 100 jaar. Er waren vele feeste lijkheden. Tijdens de pauze werd in de plaats van mevrouw Janson, die in januari 1978 zal aftreden, mevrouw Abbring met algemene stemmen tot presidente gekozen. Na de pauze volgde een dia-vertoning over het kloosterleven, waarbij zuster Emmanuel vele vragen kreeg te beant woorden. Mevrouw Janson bedankte zuster Emmanuel hartelijk voor haar duide lijke uiteenzetting over het klooster leven. Gezamenlijk werd gezang 393 gezongen, waarna mevrouw Janson de avond sloot met een dankgebed. IEUWS UIT UEUSDENSE KERKEN OEKUMENISCHE kring tnlagavond 24 oovember komt «enlsche Kring om 20 00 uur 'felpunt" bijeen. Het onderwerp tmbt en de Rooms-Katholieke '«Untse Kerken. belangstelling bebben voor Nald onderwerp, zijn welkom, men zij verder niet aan de ÏJVROUW KUYT «GETREDEN jaar voorzitster te zijn ge- 'in 0e Hervormde Vrouwen- üient Elkander door de Lief- tst mevrouw Kuyt-Van Garderen "^eidsredenen aftreden. In [■Centrum werd mevrouw Mo- fcreid gevonden het werk voort J» to Leusden-zuid mevrouw Ts. WERELDD1AKONAAT IN LEUSDEN EEN MATIG RESULTAAT Kortgeleden ontvingen we van het Al gemeen Diakonaal Buro (in Leusden) een overzicht van de ontvangsten voor het werelddiakonaat van de Gerefor meerde kerk in Leusden in 1976. Dit betreft alle direkte giften en de speciale koliekten. Het onderstaande lijstje geeft het bedrag per gemeente- lid van de kerken uit onze classis. Het landelijk gemiddelde ligt op bijna f 13,— Veenendaal f21,88 Amersfoort f 16,34 Eemdijk f 12,50 Scherpenzeel f12,14 Soest f12,03 Baarn f 11,77 Leusden f11,14 Woudenberg f 9,70 Renswoude f 7,69 Bunschoten/Spakenburg f 7,06 - Leusden moet waarschijnlijk wel tot de meer welvarende gemeenten ge rekend worden. Dan is er eigenlijk weinig anders te concluderen dan dat i een behoorlijk aantal gemeenteleden niet zo zwaar tilt aan het Werelddia konaat. Zeker omdat er een niet te ver waarlozen groep mensen is in onze ge meente die regelmatig, bijvoorbeeld maandelijks, stort op giro 2211 van het ADB en daarmee ver boven het gemid delde zit. Gaat de boodschap van het evangelie, die juist in deze tijd zo sterk wijst op de tegenstelling tussen arm en rijk, aan zoveel gemeenteleden voorbij? ZENDINGSZONDAG 20 NOVEMBER Op Zendingszondag wordt iets van het zendingswerk getoond, zoals dat zich af speelt in de wereld van vandaag. De kerkeraad nodigde voor deze dienst uit: mevrouw C. E. van Bentum. Zij is jarenlang in zendingsdienst verbonden geweest aan de S.P.W.K. te Magelang, de opleidingsschool voor kerkewerk- sters in Indonesia. Deze school is op gericht op instigatie van Javaanse en Nederlandse vrouwen die hadden be grepen, dat voor de vrouw ook in In donesia een eigen taak is weggelegd, zeker in het Oosten, waar de wereld van de vrouw alleen maar toegankelijk is voor een vrouw. De school heeft in de loop der jaren een grote plaats gekregen in het geheel van de kerken in Indonesia. Van heinde en ver kwamen meisjes, en niet alleen van Java, ook uit Bali, Sumba en Suma tra. De school werd daarmee tegelijk een centrum van economische verbon denheid. Mevrouw Van Bentum gaf aan deze school de bijbelse vakken. Haar wijze van behandeling van de stof, maar niet minder haar omgang met de leerlingen, deden haar al spoedig hun vertrouwen winnen. Op verschillende plaatsen bui ten Java vindt u thans haar oud-leer lingen in de een of andere tak van kerkelijke dienst. Mevrouw Van Ben tum hoopt in de toekomst de kerken in Nederland te mogen dienen. VERGADERING VAN DE WIJKKERKERAAD VAN LEUSDEN/CENTRUM De wijkkerkeraad kwam bijeen op 24 oktober Middels notulen van de centrale kerkeraad en het gemeen schappelijk moderamen werden de leden uitvoerig gelbformeerd over allerlei zaken. Op grond van een ingekomen schrijven, besloot de kerkeraad aan de Zuidafrikaanse regering te vragen om een volledig juridisch onderzoek naar de doodsoorzaak van Phakamile Mabija, Anglicaans jeugdwerker die onder dubieuze omstandigheden de dood heeft gevonden op 7 juli 1977. Daar mee geeft de raad uitdrukking aan haar ernstige verontrusting over de situatie in Zuid-Afrika. Ter vervulling van de vacatures in de kerkeraad, werden voordrachten opgemaakt en zullen gemeenteleden benaderd worden. Van gedachten werd In uw berichten over de algemene beschouwingen wordt ook melding ge maakt van Leusdens houding jegens de problemen op het woonwagenkamp. Men biedt 5 woningwetwoningen aan voor de kampbewoners. Een aanbod dat destijds door de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie werd aange dragen. Het frappeert mij dat juist deze partij dit voorstel naar voren brengt. Het is bekend dat slechts enkele woonwagenbewoners uit vrije wil een woning betrekken. Degene die dit doet komt vaak in grote isolatie terecht. Slechts een enkeling is na een jaar niet weer teruggekeerd naar een kamp. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Men kiest in alle vrijheid liever de wagen dan het huis. Ook woonwagenbewoners behoren tot ons volk. Niet tot de volkspartij? „De Leusdenaar moet aan de wet voldoen," zegt de heer Bergsma. Uiter aard geldt dit ook voor de woonwagen bewoners. Graag zou ik echter verne men in welke wet staat dat men in een keurige burgerwoning dient te ver blijven? Is de woonwagen eigenlijk niet een mooi symbool vaD vrijheid? De VVD bepaalt wel wat goed is gewisseld over een verzoek van de bei de zendingscommissies tot het houden i van speciale zendingsdiensten Terwijl men in principe akkoord gaat, bracht men enkele wijzigingen aan in de uit werking van het voorstel. Aan de liturgie-commissie werd ver zocht, hun voorstel om gemeenteleden de schriftlezing te laten verzorgen in de eredienst, zorgvuldig en ook met begrip voor de verscheidenheid van de gemeente uit te werken. DIAKONIE COLLECTE 20 NOVEMBER MAATSCHAPPELIJK WERK Zowel in de Marcuskerk als in de Dorpskerk zal op 20 november de maandelijkse diakonie collecte worden gehouden. Als één van de facetten van diakonale werk zal het maatschappelijk werk om uw financiële steun vragen voor de woonwagenbewoners! Een be voogding (hé, wie gebruikt dat woord zo vaak?) die weinig recht doet aan de vrijheid, laat staan de democratie. De wethouder wil graag zien dat „deze mensen in de woonomgeving worden opgenomen". Ik ben benieuwd wat er gebeurt wanneer dit gesteld wordt t.a.v. anderen die zich ook door hun woonvorm, bijvoorbeeld landgoed of omheinde villa, apart opstellen! Het past een jonge, moderne gemeen te beter problemen tegemoet te tre den i.p.v. ze te verbergen achter nieuw- bouwgevoelens. Salonliberalisme koopt niemand iets voor. De ervaringen met het opzetten van kleine kampen voor woonwagenbewo ners zijn niet slecht. Vaak kan hier een groep mensen die op elkaar be trokken zijn, samenwonen. Waarom niet eens bij de Amers- foortse kampbewoners geïnformeerd of daar belangstelling voor bestaat? Dat is m.i. vrijheid en demokratie. Jan C. Burger Leusden LEUSDEN - De Katholieke Platte landsvrouwenorganisatie organiseert op dinsdag 22 november een grote bingoavond in de Johanneshoeve. De op brengst van deze avond is bestemd voor Pater Jan van Dijk, die werk zaam is in een groot missiegebied in Kenya De Leusder Krant publi ceerde onlangs een artikel over zijn werk van de hand van Anco Mali. Pater Van Dijk heeft grote be hoefte aan een aantal lokaaltjes om onderwijs te kunnen geven aan vol wassenen. De vrouwen van de KPO vinden dit een zó doelgerichte vorm van ontwikkelingshulp, dat ze het una nieme besluit namen om hier daad werkelijk iets aan té doen. Op de bingo-avond in de Johannes- hoevr zijn niet alleen KPO leden met hun echtgenoot welkom, maar alle inwoners van Leusden, die Pater Jan Van Dijk en zijn werk onder de Maa- sai een warm hart toedragen. De avond begint om 20.00 uur Pa ter Van Dijk krijgt de gelegenheid om iets over zijn werk te vertellen, en om enkele dia's te vertonen. Om streeks 21.00 uur gaat de KPO star ten met de bingo, die zal worden ge leid door de heer S. Van der Kurk. U begrijpt natuurlijk, dat bij bingo prijsjes horen. Prijsjes, en ook prij zen Een ieder, die op dit gebied wat te bieden heeft, wordt verzocht dit op dinsdagmiddag 22 november vanaf 14.00 uur in de Johannesburg te ko men brengen. De KPO hoopt dat de vereniging overspoeld zal worden met kado's voor dit zo sympathieke doel Het KPO bestuur hoopt dinsdag 22 november op een overweldigende op komst van bingo-liefhebbers. LEUSDEN/CENTRUM - Pater Jan van Dijk zal donderdag 17 november (vanavond dus) een lezing met dia's houden over zijn werk in Kenia. Pater van Dijk - die momenteel met vakantie hier is - werkt daar bij de semi-noraaden „de Wasaai". Als hij daar terugkomt, zal zijn belang rijkste werk zijn het realiseren van de scholenbouw. In zijn werkgebied moeten 9 scholen gebouwd worden, waarvan er 3 door het land zelf bekostigd worden. Voor de overige 6 hoopt Pater van Dijk op de steun van de bevolking daar, maar bo vendien van hiervandaan. De avond wordt gehouden in het Jon gerencentrum „de Til" en zal om 20 00 uur beginnen. Iedereen die in dit werk gelhteresseerd is en er wat meer van wil weten is dan van harte welkom. Diegenen, die hem willen steunen met zijn werk, kunnen giften kwijt op zijn bankrekening bij de RABO-Bank te Leusden: nr. 335970970 t.n.v Pater van Dijk. Resoluut blijft het karakter van de man nenmode. Tilbury zorgt dat de sportieve man op smaak wordt bediend. Deze kombinatie is van een fraaie tweed in groen/bruin. De op gestikte zak heeft een bescheiden sierstiksel. TILBURY VOOR WIE ZICH PRETTIG VOELT IN BETERE KLEDING Jan van Schatfelaarstraat 44-46 Bameveld

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9