rachtigste verjaardag met uim 90 kinderen gevierd Nieuwe accommodatie De Eemelaar is in zicht Avanti versloeg KVA KPJ-lezing over het Jeugddorp Poppen voor gehandicapten Postduiven- expositie Open huis op 26 november van het zuivel-controle-instituut ABTB- VERGADERING Botsing op de Hessenweg KP0-LEZING OVER SEXUALITEIT LEDEN VAN DE NBP LEERDEN KAARSEN MAKEN Ons Genoegen Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 24 NOVEMBER 1977 levrouw Jansen en haar nageslacht. ACHTERVELD - Zaterdag 19 ok- ber vierde mevr. J. Jansen- eenbeek wonende aan de Schoon- ;rbekerweg haar 80ste verjaardag, in leeftijd die alleen door de heel erken wordt bereikt. Mevr. inssen-Steenbeek, die geboren chterveldse is en als kind nog in de ide Morgenzon heeft gewoond, erde haar verjaardag temidden van haar kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Dit aantal is echter zo groot dat het niet mogelijk was deze verjaardag thuis in haar woning of bij een van de kinderen te vieren. Toen zaterdagmiddag de kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen alleen aanwezig waren in D'Ouwe Peerdestal bleek dit aantal in totaal 92 te bedragen. Ooms, tantes, neven en nichten waren er niet bij. Mevr. Janssen- Steenbeek heeft 17 achterkleinkin deren en 39 kleinkinderen. Deze waren alleen aanwezig. De rest waren de eigen kinderen met ech- tenote of echtgenoot. Het was een echt gezellig familiefeest, waarvan de 80-jarige intens heeft genoten, zo niet minder de overige aanwezigen. Mevrouw Jansen. ACHTERVELD - Het steeds beter op komende eerste herenvolleybal- i van het Achterveldse Avanti was fterdag gastheer van WA2uitdeKei- w. Op de ranglijst stonden beide 'ïgen dicht bij elkaar in de grote ^ddenmoot. Er lagen dus kansen, ur een gemakkelijke middag zou het pdeLeusdense sportzaal Groenhouten worden. Avantie begon iets doortas- -der maar werd goed gevolgd door gasten en tot 10-10 hielde de riva- 1 elkaar volledig in evenwicht. Bij Ni trok de Achterveldse niet-mee- Wende trainer/coach Stefan Pfeiffer p maar zijn jasje uit een Avanti- F1 aan. Hoewel hij zelf weinig aan [tal is gekomen, gaf zijn aanwezig- J in de ploeg kepnelijk toch zoveel frele steun, dat de eerste set met r 12 kon worden gewonnen. I In de tweede set vochten wederom [je gelijkwaardige tegenstanders om puntje. Avanti had een wat trage en wankelde hevig. Van 4-4 werd '4-14 en ondanks een flink eind- f^rtje werd deze set toch verloren Ner dan 8-15 kwamen de Achter- ^ers niet terug. In de beslissende We set begon Avanti zeer nerveus [bepaald slecht. In een minimum van stonden de mannen van Pfeiffer 0-7 achter Maar zij die Avanti Mat moment geen schijn van kans T*r gaven, kregen ongelijk De mys- feuze krachten in de sport manifes ten zich. WA ging de tegenstander P onderschatten, juist op dat moment dat de Achtervelders weergaloos terug kwamen tot 8-8. Avanti ging onverdro ten verder en kwam via 10 en 11-8 op 12-9. De spanning steeg tot ht uiterste. Na 13 en 14-9 werd het 14-10 en in de toen volgende laatste time-out van ACHTERVELD - Hoewel bijna on merkbaar door het zeer slechte weer van de laatste tijd ziet het er naar uit, dat de zon gaat schijnen voor de LTV de Eemelaar. In de a.s. gemeenteraadsver gadering wordt een voorstel ingediend ter verstrekking van een voorbe reidingskrediet voor de realisatie van was- en kleedaccommodatie t.b.v. de Achterveldse tennisclub. Anders ge zegd: de Eemelaar kan beginnen aan de renovatie van het clubbuis, als de raad met het voorstel akkoord gaat en daar wordt nauwelijks aan getwijfeld. De Achterveldse tennisvereniging maakt sinds 1972 als clubpaviljoen ge bruik van een door haar aangekochte gebruikte kantoorbarak, die bij de 4 tennisbanen op het Kerstenssportpark is geplaatst. De voorzieningen in dat ge bouwtje zijn echter summier en aange zien het aantal van 400 leden zeer on voldoende. De kleedruimten zijn te klein en de sanitaire inrichtingen als douches en toiletten ontoereikend en niet efficiënt. Zonder overdrijving kan gesteld worden, dat de noodaccommo- datie beslist niet meervoldoen en het voor 'n nog steeds groeiende vereniging van deze omvang zeer redelijk is dat thans wordt overgegaan tot de bouw van een definitieve behuizing, die ook voldoet aan de eisen des tijds. Avanti sparken de Achtervelders kenne lijk af, dat ze deze set zouden winnen en daaraan hield men zich met 15-11. Zon won Avanti, weliswaar met moeite, maar zeer verdiend deze spannende wedstrijd. De Eemelaar zal, overeenkomstig een indertijd genomen beslissing, zelf voor de financiering van de clubac commodatie (cantine) moeten zorgdra gen. Hieraan zou in principe medewer king kunnen worden verleend door de raad m de vorm van een garantiestelling van een door de vereniging aan te gane geldlening en het verstrekken van een recht van opstal. De gemeente dient zorg te dragen voor de bouw van de benodigde was- en kleedruimten. Om te voorkomen, dat twee aparte bouwwer ken zullen verrijzen, heeft een aantal gesprekken tussen beide partijen plaatsgevonden. Het resultaat daarvan is geweest, dat besloten werd te komen tot de realisatie van één gebouw (net als bij de hockey-accommodatie in Leusden-Centrum), dat dan deels voor rekening van de vereniging komt (de cantine) en deels ten laste van de ge meente (de was- en kleed gelegenheden). Duidelijk is, dat op praktische en financiële gronden, aan deze integratie voordelen zijn verbon den, zowel voor de gemeente als voor de Eemelaar. Een lang gekoesterde wens van de heren J. Ochse en A. Wes- sels (en uiteraard hun tennisaanhang) kan binnenkort in vervulling gaan. ACHTERVELD - Donderdag 1 de cember wordt door de streekgroep N.O. Utrecht van de A.B.T.B een vergadering gehouden in de zaal Con cordia, Kerklaan 1 te Hoogland. Op deze bijeenkomst zal drs. Joris Schou ten, voorzitter van de K.N.T.B. en hoofdredacteur van Boer en Tuinder, aanwezig zijn. Problemen waar de agra riërs veel mee te maken hebben zoals grondpolitiek, verstedelijking, subsi diebeleid, natuur en landschap en ruilverkaveling zullen deze avond ter sprake komen De agenda ziet er als ACHTERVELD - Zondagmiddag om ongeveer 15.30 uur vond op het kruispunt Hessenweg-Kon. Julianaweg-Pater Stormstraat een aan rijding plaats tussen twee personen auto's. De heer B. H. K. uit Amersfoort, rij dende over de Kon. Julianaweg ver leende op het kruispunt geen voorrang ACHTERVELD - Donderdagavond 17 november organiseerde de KPJ weer een discussie-avond. Het ging deze avond over de Rudolphstichting. Het motto voor deze avond was „we weten dat het er is, maar we weten niet wat het is". Er is iemand van de Ru dolphstichting aanwezig, die hierover een gloedvol betoog hield, gevolgd door een dia-serie. Na de zeer heldere en begrijpelijke uitleg, volgde er een j koffiepauze. Na deze pauze konden er vragen worden gesteld, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Uit de antwoorden kwam naar voren, dat het een Protes tants Christelijke instelling is met de naam Rudolphstichting, maar dat deze naam inmiddels om psychologische redenen was veranderd in Jeugddorp. Verder wist de voorlichter haarscherp naar voren te brengen het vooroordeel dat de Achtervelders nog we! eens hebben betreffende de bewo ners van dit Jeugddorp. Doorzijn duide lijke uitleg wist hij dit vooroordeel bij het grootste deel van de aanwezigen op te heffen. Door het groot aantal vragen kwam er heel veel naar voren wat bij volgt uit: 1. opening 2. verkiezing van de afgevaardigde naar de Kring Utrecht, aftredend is de heer J Kok uit Hoevelaken, kan didaat zijn gesteld de heren P. C. Blom uit Soest en E Huiden uit Eem- nes 3. lezing drs. Joris Schouten. Knelpun ten uit de afdeling zijn ter zijner ken nis gebracht 4. pauze 5. gelegenheid tot vragen en discussie 6. rondvraag 6. sluiting Daar er deze avond zaken aan de orde komen, die belanghebbenden rechtstreeks aangaan wordt op een grote opkomst gerekend aan de over de Hessenweg rijdende L. A. v. B. uit Breda. De heer Van B. kwam gereden uit de richting Amersfoort. De heer v. B. kon de geen voorrang verle nende auto niet meer ontwijken, waar door de aanrijding ontstond. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Een der inzittenden van de auto van de heer K. klaagde over pijn in de zij. Zij werd voor nader onderzoek overge bracht naar een ziekenhuis te Amers foort. Bij onderzoek bleek het een en ander nogal mee te vallen, zodat zij na het onderzoek huiswaarts kon keren. ACHTERVELD - Donderdag 17 no vember werd de eerste ronde gescho ten van de Cupwedstrijd. Achtervelds schietvereniging Ons Genoegen schoot een thuiswedstrijd tegen de schietvere niging Frans Tromp uit Hoevelaken. Ons Genoegen moest met een verschil van negen punten Hoevelaken als de meerdere erkennen. De uitslag was: Ons Genoegen, Achterveld: B. Voskuilen 96 pnt. P van Nimwegen 95 pnt W. Voskuilen 93 pnt. T. Daatselaar 86 pnt. J van Rossum 78 pnt. Totaal 448 pnt Frans Tromp, Hoevelaken: H. Groen 91 pnt A H de Greef 96 pnt. M. Mehenkamp 92 pnt T. Bralts 90 pnt F Hanse 88 pnt. Totaal 457 pnt Vrijdag 25 november brengt Ons Ge noegen een tegenbezoek aan Hoevela ken. LEUSDEN/CENTRUM - De Leusden- se vereniging van postduivenhouders organiseert morgen en overmorgen in De Til aan de Hamerveldseweg haar jaarlijkse tentoonstelling. In de loop van vrijdag de 25e november verricht de heer L. Moolbuizen uit Weesp zijn keurmeesterswerk en hij zal daar een zeer zware klus aan hebben omdat niet minder dan 240 duiven zijn ingebracht. Om 20.00 uur opent wethouder G. van Woudenberg de expositie, die daarna tot 22.30 uur open blijft voor belangstellen de bezoekers. Ook op 26 november stelt de bij de Bond van zaterdagvliegers aan gesloten P.V. Leusden het publiek van 10.00 tot 14.00 uur in de geleeenheid tot het bewonderen van de „vliegende postbodes". velen nog onbekend was en werd er veel opheldering gegeven. Om on geveer 22.30 uur besloot de voorzitter de vergadering, daar het anders voor een aantal aanwezigen te laat zou wor den. Na een dankwoord aan de vertegen woordiger van het Jeugddorp sloot de voorzitter deze zeer leerzame en nuttige avond. Jammer, dat er maar on geveer 25 KPJ-leden aanwezig waren. De wegblijvers hebben zeker veel ge mist. Op 2 december zal Sint Nicolaas de Achterveldse KPJ-afdeling met een be zoek komen vereren. Het bestuur heeft kosten noch moeite gespaard om de Goedheiligman te bewegen deze avond vrij te houden voor de KPJ. Het zal zeker een heel gezellige avond worden. Het bestuur verwacht dan ook een grote leden opkomst in de zaal bij Rien Koenders. Het zal bij een grote opkomst zeker een fantastische Sint Nicolaas ver jaardagsviering worden. Er is deze avond ook een muziek-kwis en het grote boek zal door Sint zeker niet vergeten worden. ACHTERVELD - 16 november hiel den de leden van de K.P.O. te Achterveld weer een discussie-avond. Deze avond was de heer G. W. M. van Doorn uit Kockengen uitgenodigd die een lezing hield over „samenleving en sexualiteit". De sexualiteit is bij de schepping door de Schepper zelf in de mens gelegd. Hij begon bij Adam en Eva, die naakt werden geschapen en zo op aarde ge plaatst om zich te vermenigvuldigen. Toen de kerk werd gesticht, aldus de heer Van Doorn, hebben de Grieken en Romeinen er wel misbruik van gemaakt. De kerk heeft toen ingegrepen en het een en ander aan banden gelegd, hetgeen mogelijk ook weer te erg is ge weest. Door liefde en respect te hebben voor elkaar beleef je pas het mooie en fijne van de sexualiteit. Alles op zijn tijd en met matigheid net zoals bij het gebruik van alcohol, dan kan men het ook beter aan," aldus de spreker. De voorlichting is een heel voornaam punt, maar volgens de heer Van Doorn niet voor te jonge kinderen. Als deze er nog niet njp voor zijn, kan het een ge heel verkeerde uitwerking hebben. Er kan veel over gelezen en gepraat wor den, maar dan is het nog niet bekend wat het is. Men moet het doen en beleven als er behoefte aan is. Nu dit in de huidige wereld zo hard is toe genomen en niet tegen te houden is, is het een oplossing dat er voorbe hoedsmiddelen zijn, zodat jonge kinde ren, die omgang met elkaar hebben zich kunnen wapenen tegen ongewenste zwangerschap. Het stellen van vragen waren vooral gericht op samenleven van een meisje met een jongen en ook de omgang van jonge kinderen. Nadat de vragen naar genoegen waren beantwoord, werd deze avond met een hartelijk dankwoord aan de heer Van Doorn be sloten. ACHTERVELD - Vorig jaar werd door een aantaf dames uit Achterveld een aantal poppen vervaardigd, die zo rond St. Nicolaas werden gegeven aan de geestelijk en lichamelijk gehandicap ten verblijvende in Nieuwe Oord te Baarn. Gezien het grote succes en de dankbaarheid van de ontvangers van een pop besloot de handwerkhobbyclub dit jaar weer een aantal poppen te ver vaardigen. Ook dit jaar zullen de poppen weer gebracht worden in Nieuwe Oord te Baarn. Vrijdag 25 no vember zullen het groot aantal poppen dat is gemaakt aan de genoemde gehan dicapten worden uitgereikt. Er zullen die dag weer veel vreugdevolle gezichten te zien zijn, zowel van de geef sters als van de ontvangers. LEUSDEN - Op zaterdag 26 novem ber a.s. houdt het pas geopende Zuivelcontrole-instituut aan de Kas tanjelaan (e Leusden-C. open huis voor de Leusder burgerij. Ieder die eens ken nis wil nemen van de taak en de werk zaamheden van dit instituut is van harte welkom tussen 10.00 en 15.00 uur. Als extra attractie is er een tentoonstelling van de kijkdozen, gemaakt door de Leusder schooljeugd naar aanleiding van de officiële opening van het insti tuut. Ook zullen de prijzen verbonden aan de kijkdozenwedstrijd worden uit gereikt. BEZICHTIGING VAN HET GEBOUW Het Zuivelcontrole-instituut bestaat voor een groot deel uit laboratoria Voor een buitenstaander zal het niet gemakkelijk zijn om zonder deskundige toelichting te begrijpen wat daar zoal gebeurt. Daarom zullen de belangstel lenden eerst met een kopje koffie worden ontvangen in de kantine van het gebouw. Van daaruit worden er ieder half uur rondleidingen door het gebouw gehouden onder deskundige begelei ding. Zo krijgt ieder de gelegenheid een goed inzicht in de werkzaamheden te krijgen. Aan het einde van de rondleiding zal men door middel van een dia-presentatie nog eens kunnen zien wat de taak is van het Zuivelcontrole-instituut binnen het zuivelgebeuren in Nederland. TENTOONSTELLING KIJKDOZEN Naar aanleiding van de officiële ope ning van het instituut in september is er een wedstrijd uitgeschreven onder de Leusder basisschooljeugd in het ver vaardigen van een kijkdoos. Motto van de wedstrijd was „Nederland Zuivel- land". Ruim 40 kijkdozen zijn ingezon den, waaronder zeer fraaie exemplaren. In de kantine van het instutuut zullen de dozen ten toon worden gesteld. Om 11.30 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden door de heer W. A. van Zandbrink, loco-burgemeester van de gemeente Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Leusden, kwam op 16 november jl. in de Marcuskerk bijeen voor het maken van kaarsen tijdens haar maandelijkse bijeenkomst. De voorzitster mevr. v Rij mocht een groot aantal dames welkom heten, waaronder ook zes nieuwe leden. Hierna gaf zij het woord aan de heer Beens uit Driebergen. Nadat de heer Beens (imker) op en thousiaste wijze de dames het een en ander over het leven van de bij en het ontstaan van bijenwas verteld had, togen de dames aan het werk. Eerst werden van dunne velletjes bijenwas kaarsen gerold. Na de pauze bereikte de avond het hoogtepunt toen de dames aan het kaarsentrekken gingen, ledereen schaarde zich met een ka- toenenpit rond een dampende pot, waarin een mengsel van bijenwas, para- fine en stearine bevond. Door het re gelmatig onder dompelen van de katoe nen pit zagen de dames langzaam een kaars ontstaan. Aan het einde van de avond nam de voorzitster afscheid van de secretaresse mevr. J. R. v d. Heuvel-Hendnksen, die i v.m. verhuizing haar bestuursfunktie moest neerleggen. Mevr. v. Rij dankte haar voor het vele werk dat zij voor de afdeling heeft gedaan. Namens de afde ling kreeg zij een aandenken aangebo den. Mevr. v. Rij besloot deze gezellige avond met een woord van dank namens allen aan de heer Beens.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13