Schoolsteegbosjes: prima schietbaan Verkeersdrempels in De Wetering minder steil )e VVD en de woonwagenbewoners (2) Sinterklaas te gast Ingezonden UITSLAG TEKENWEDSTRIJD VAN DE „VOGELVRIENDEN" Leusder Krant - plaatselijk nieuws Ik kreeg laatst bij ingeving een uitstekend idee en besprak dat met iemand die ik als de .gewone burger" zou willen omschrijven. We zaten bij hem thuis heerlijk lui weggezakt in zachte stoelen en toen ging het onge veer zó: Ik, van het CML (Comité Milieuzorg Leusden) Ik heb een uitstekend idee gekregen over de bestemming van de School steegbosjes! Burgen O, interessant, laat eens horen? CML: We maken er een schietbaan van! Burger: Een schietbaan? CML: Ja, een schietbaan. Burger: Maar dat meen je toch niet. De Schoolsteegbosjes een schietbaan! CML: Natuurlijk meen ik dat Burger: Weet je wel wat je zegt? Zo'n uniek natuurgebied met CML: Je moet realistisch blijven. De schietvereniging wil al tijden een schietbaan. Voor mij hoeft het niet. ik kan nog geen geweer vasthouden. Maar elk wat wils en de Sch Burger: Uitgerekend dat prachtige na tuurgebied. Ben je gek geworden CML: Ken je de Schoolsteegbosjes9 Het is gewoon een schietbaan van na ture! Een heel lang pad met aan weerskanten bosjes. Ideaal voor een schietbaan .Ze kunnen eindeloos ver weg schieten en de Burger: (hij loopt langzaam maar zeker wat rood aan). Gewoon belachelijk! Zal ik jou eens even vertellen CML: Nee. luister nou de bosjes zijn een natuurlijke geluidsisolatie. Heel be langrijk omdat de huizen van de 2e fase zo'n honderd meter van de School steegbosjes Burger: Nou luister je eens even naar mij! De Schoolsteeg bosjes dat is een heel zeldzaam natuurgebied. Daar hebben we er in Nederland maar heel weinig van, dat moest jij van het milieu toch weten. CML: Ja, maar je moet realistisch blijven! Burger: Weet je wat de realiteit is? (Hij wordt alsmaar rooier.) De realiteit is dat we met onze handen van dat unieke stukje natuur moeten afblijven. De flora en fauna van dat gebied is schitterend. Er komt nog heel veel kleinwild voor en hier en daar groeit nog een wilde or chidee En daar wil jij dan CML: Nou, dan maken we er een stadspark van Burger: Wel ja, nog zo'n onzinnig idee. Hoe stel je je dat voor? Een vijver met een spuitertje in het midden waar de kindjes van Leusden eendjes mogen voeren? Met bankjes en 's avonds ge zellige lichtjes Al net zo belachelijk! CML: Waarom nou belachelijk? Tussen de bebouwing en de Schoolsteegbosjes komt een soort niemandsland van pakweg 100 meter. Dacht jij nou dat zo'n natuurreservaat gehandhaafd kan worden als de be bouwing zó dicht komt? Burger: (veert nijdig overeind) Ja dat kan heel goed en ik zal je ook zeggen hoe! Ze moeten een diepe sloot graven vlak achter de Schoolsteegbosjes om de waterstand op peil te houden en tus sen die sloot en de bebouwing een na tuurpark aanleggen zoals Het Prin- cenhof. CML: En de Schoolsteegbosjes? Burger: En de Schoolsteeg bosjes? Nou wat denk je? Hermetisch afsluiten De mooiste natuurlijke grens die ons dorp kan hebben' Ik snap niet dat da', nog een punt is. CML: Weetje dat ik eigenlijk ontzettend kwaad word. Als je het dan zo'n uniek natuurgebied vindt, als je zo gesteld bent op je leefomgeving met een - hoe noem je dat ook weer - met een onaan getast brokje natuur, waarom blijf je daar dan in je luie'stoel ^hen Waarom zou je dan ook niet eens'iets doen om voor het milieu in je direkte omgeving in de bres te springen. Prachtige ideeën, maar doe er dan ook eens iets aan Wordt lid van de werkgroep School steegbosjes. We zitten te springen om mensen De geachte burger zat me aan te staren zonder nog een woord te zeggen. Ik zag hem denken en gaf nog een stootje in de goede richting. CML: Nou bel dan op. Meteen. 41397, de heer Vos, voorzitter van de werkgroep milieuzorg. Hij wil je meteen alle gewenste informatie toesturen. Maandag 28 november a.s. om 20.00 uur komt de werkgroep weer bijeen en jij wordt daar dan ook verwacht. Je moei dan zijn in het voorlichtingscentrum. Zwarteweg 14, Leusden-Centrum Daar heb je recht van spreken! Ik keek hem woedend aan en zag toen één mondhoekje omhoog gaan. Hij stond op en pakte de telefoon En dat doet u nu ook!!!!!!!! Wiesje Engelen Werkgroep voorlichting DONDERDAG 24 NOVEMBER 1977 flink afgekoeld heet hangijzer bleek nog steeds de voorgenomen aanleg van de accommodatie t.b.v. de schietvereniging Leusden. Van gemeen tewege is voorgesteld een werkgroep te vormen, waarin de gemeente, de wijk raad en de schietclub zitting zullen heb ben om te trachten tot een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te ko men. De wijkraad is niet tegen sport. In feite ook niet tegen de schietsport op zich, mits geen overlast wordt bezorgd aan de omwonenden. Uit die kring wordt vooral door één echtpaar met alle mogelijkheden getracht de realisering van de schietbaan te voorkomen, maar een alternatieve oplossing wisten de be zwaarden ook niet te vinden. Uit de verslagen van de diverse werkgroepen bleek de activiteit van de wijkraad. Al leen de hulpdienst had weinig emplooi en dat kan behalve op drempelvrees ook wijzen op een niet direct hulp behoevende wij"kbevolking. In de rondvraag werd nog een lans gebroken voor een wijkwinkel, die als straks het koopcentrum de Rozendaal is verdwe nen, nog noodzakelijker wordt. Een op lossing voor dit probleem was er voor alsnog niet. Om 10.45 uur sloot voorzit ter Couwenberg de gezellige contact avond. De koffie en de temperatuur in Groot Krakhorst waren weer beter dan de vorige keer. I LEUSDEN/CENTRUM - Op 18 no- liember vergaderde in Groot Krakhorst li; Wijkraad de Wetering. Om kwart acht heette voorzitter W. ■Couwenberg een 40-tal aanwezigen lielkom. Buiten de agenda om kreeg lirect na de opening de heer J. Philippo t woord. De wijkraad Groenlanden rtegenwoordigend waarschuwde hij |en de gemeentelijke plannen i.z. het e te passen centrale antennesysteem, strooide met aansluitkosten van |750,- tot 1000,- per perceel hoewel rvan, zoals hij zelf zei, het gemeen- lestuur nog geen weet heeft. Voor- rnog leek het meer op een niet ter [die doende stemmingkwekerij. iele) verkeersdrempels in de Wete- ïg, die ook voor een groot aantal wijk bewoners moeilijkheden op leveren. Jietering, die ook voor een groot aantal kjkbewoners moeilijkheden oplveren. Met ,,U moet eens per fiets met een tas flessen aan het stuur en een kind achterop door de wijk rijden" il lustreerde een huisvrouw de algemene aanklacht. Die was kennelijk reeds be kend bij het wijkraadsbestuur, dat daarover een onderhoud heeft gehad met de bevoegde instanties. Toegezegd is, dat bij komende onderhoudswerk zaamheden de drempels een minder stijl verloop zullen krijgen. Een ander pro bleem was het parkeren bij Groot Krak horst. Bezoekers van de boerderij zetten hun auto's niet weg op het spe ciaal aangelegde parkeerterrein nabij het tennispark, maar in de omliggende hoven. Met politie-toezicht en bij tijd en wijle een „gele kaart" kan dit euvel mis schien worden verholpen. Hoewel de wijk reeds vier jaar be woond wordt zijn er nog meer onopge loste problemen. Zoals op plaatsen, waar de schelpenpaden uitkomen op de Middenweg. De bestaande parkstroken ontnemen ieder uitzicht. Er zullen op de fiets- en voetpaden „remhekken" wor den geplaatst. Betwijfeld werd of dat een afdoende oplossing is. Reeds nu wordt verwacht, dat de jeugd de be lemmering zal omzeilen en dwars door de bosjes een uitweg zoekt. Aan de Hondsdraf en bij het begin van de Wal- stro zullen de mededelingenborden worden geplaatst, waar meerdere be woners om hebben gevraagd. SPORT De heer Couwenberg gaf hierna een overzicht van de fasering der plannen op het in aanleg zijnde sportpark aan het Valleikanaal, genoegzaam bekend uit de onlangs verschenen ge meentelijke welzijnsnota. Een inmiddels Vandaar ons voorstel 5 aange paste woningwetwoningen ter be schikking te stellen en te houden. Ten tweede verscheen toevallig op 8 november 1977 in de Volkskrant LEUSDEN-CENTRUM - Naast de tentoonstelling op 11, 12 en 13 no vember j.l. ter gelegenheid van het 10-jarige bestaan van de Vogelvrien den, organiseerde de Leusdense ver eniging van vogelhouders voor de Jeugd een tekenwedstrijd met vogel als onderwerp. De belangstelling hier voor was met een 50-tal inzenders zo groot, dat het bestuur van de Vo gelvrienden de werkstukken van de Jongens en meisjes van 4 t/m 12 jaar beoordeelde in drie leeftijds groepen. De prijzen bestaan uit bij de SV Bookstores in het winkelcentrum de Rozendaal te besteden waardebon nen en als extra-attractie zijn de winnende tekeningen aldaar in een etalage tentoongesteld. De resultaten waren: Groep 1: 1. Tanja Kreikamp 2. Edwin van Dorst 3. Joost Janse Groep 2: 1. Brigitte Schoemaker 2. Esther van Veldhuyzen 3 Toos de Ridder Groep 3: 1. Sonja Jansen 2. Luc van der Heide 3. Conny Oldewarris. Sint Nicolaas is er weer! I De ingezonden brief van de heer jC. Burger met als opschrift „woon- «enbewoners en de VVD" is voor i fraktie van de VVD in de Leus- aer raad aanleiding om nogmaals br standpunt in deze te verduidelij- I De strekking van het betoog van peer Burger is gebaseerd op een opmerking uit een verslag van |f Leusder Courant na een antwoord a de fraktievoorzitter aan mevrouw |;rduin. Hier kwam de volledige ma- pie uiteraard niet nog eens aan porde Als antwoord aan de heer rger moge de volgende samenvat te dienen Het geheel is reeds ge- feliceerd in Liberaal Leusden van pi 1976 van de hand van de heer [M. Fock, destijds raadslid voor de v in deze gemeente |'a een goedwerkende demokratie s?eert de meerderheid, rekening tiend met minderheden. Dit gebeurt |tr binnen de marges van de maat- aappelijke mogelijkheden zoveel mo- iijk ruimte te scheppen voor af- friende meningen en leefpatronen, lias worden die marges steeds pller o a. omdat wij met zoveel krlanders op zo'n klein stukje rie wonen Daarom moeten wij ons |erkingen opleggen, vooral met be ding tot het zuinig zijn met grond, milieu en de geldmiddelen, die J5? zijn om een zeer uitgebreid (fzieningspakket te handhaven, zo- 1scholen, medische en sociale voor langen Daarom kennen wij in ons Jieen hoge belastingdruk en een uit- |reid stelsel van wetten en voor uiten waarmee wij ons land leef- 1* houden. ponen die beperkingen kan ieder- ïn vrijheid leven Weliswaar de materiele vrijheden be- 1 zijn, anderzijds wordt deze be long in materiële zaken meer dan J'Tipenseerd door een haast spreek- (tielijke geestelijke vrijheid. Hier en kan rekening gehouden wor- met elke minderheidsopvatting. 6 VVD is als liberale partij zeer Tkig met deze geestelijke vrij- De beperkingen in materiële zin Pen ook volgens goed liberale be- Plen geaksepteerd worden, omdat (ongeremde vrijheid voor de één, 'tier wezenlijke overlast kan be ffen Op die grond is het de bur- |3iet zonder meer toegestaan zijn vergroten, een schutting in Ituin te plaatsen. Hij moet aan lomeentevoorzieningen meebeta- |ha de onroerend-goed-belas- De Pieten kwamen handen tekort om snoep uit te delen ting en hij moet voor de zuivering van zijn afvalwater een verontrei- ningsheffing betalen. Zijn huis moet aan bepaalde eisen voldoen, anders wordt het onbewoonbaar verklaard in verband met de volksgezondheid. In deze samenleving nu bevindt zich een minderheidsgroep, die der woon wagenbewoners, die het recht opeist zich in materiële zin buiten deze ge reglementeerde maatschappij te plaat sen, die wil wonen in optrekken die niet voldoen aan de minimumeisen van bouw- en woningtoezicht voor an dere burgers, die zijn bedrijfsruimte zonder hinderwetvergunning naast zijn woning wenst en die dit willen laten bekostigen door diegenen die zich wel aan de regels moeten houden. Wij vragen ons af of dit rechtvaar dig is. Daarnaast speelt de vraag of dit niet eigenlijk de gemakkelijkste weg is Wordt het isolement van deze groep hiermee nu werkelijk bestre den, onafhankelijk van het feit of het een klein of een groot kamp is? Ook de centrale overheid geeft wei nig duidelijkheid op dit punt. Eerst decentralisatie, toen centralisatie, nu weer decentralisatie. Wij krijgen de indruk, dat als er maar wat veran dert, men blijkbaar verbetering ver wacht, maar dat is geen beleid, dat is verschuiven van problemen, waar overigens de laatste regering erg ak- tief mee bezig is geweest. In onze opvatting worden wij overi gens op twee punten uit onverdachte bron gesteund: ten eerste door de Raad voor de Volkshuisvesting. Wij citeren uit een persbericht van deze Raad. „Essentieel in het ontstaan van hun geisoleerde positie is het feit, dat zij niet in een huis maar in een wagen wonen Zij kwamen tot die woonvorm op grond van een reële keuze: die wa gen was voor hen het middel, waar door zij trekkend hun beroep konden uitoefenen Thans trekken zij in over grote meerderheid niet meer, het is voor hun beroepsuitoefening ook niet meer nodig. De keuze van de woon wagen als woonvorm stoelt dus niet meer op reële motieven". Einde ci taat De Raad stelt daarom in zijn advies voor, dat nieuwe woonwagens in principe niet meer worden ver strekt, maar dat in plaats daarvan eenvoudige, snel te verplaatsen vrij staande woningen beschikbaar wor den gesteld. Deze kunnen worden ge plaatst in groepen van 5 a 15 wonin gen op plaatsen, die dan niet meer als woonwagencentra, maar als kleine LEUSDEN - Sint Nicolaas is zater dag in Leusden aangekomen. Hij werd officieel door loco burgemeester Wagenaar ontvangen bij het bejaardencentrum 't Hamers- veld. Hoewel het weer nu niet bepaald aangenaam was (regen en Wethouder Wagenaar spreekt de Goedbeiligman toe storm) was de belangstelling voor de heilige goed. De Pieten kwamen handen tekort om hun lekkernijen aan alle kinderen uit te kunnen delen. Op de foto's beelden van de aan komst. Een schare kinderen verwelkomt de Sint bij 't Hamersveld woonwijkjes zijn te beschouwen. Aan elke gemeente zou in principe de plicht moeten worden opgelegd één of meer van zulke wijkjes te realiseren. Naar de mening van de Raad van Advies zal dit beleid alleen dan te realise ren zijn, wanneer voor de woonwagen bewoners niet allerlei voorrechten in stand blijven, die voor hen een eerlijke afweging tussen woonwagen en woning bemoeilijken. Situaties als oneigenlijke toepassing van de bij standswet en het feitelijk niet betalen voor huisvesting zijn faktoren, die tot op heden een verdere ontwikke ling van de bestaande tendens naar vaste huisvesting tegengaan. Voor de woonwagenbewoners zal daarom moe ten worden uitgegaan van dezelfde rechten en plichten als voor de overi ge burgers. het volgende bericht uit Deurne: „Met de bouw van aangepaste woon huizen voor woonwagenbewoners in vele Nederlandse gemeenten kan het onjuiste beleid, dat gericht was op grote regionale woonwagencentra wor den teruggedraaid. De aangepaste woon eenheden, die de komende weken in Deurne door 6 woonwagengezinnen be trokken worden, vormen een tussen vorm tussen woonwagen en woning wetwoning. Dit vertelde staatssekre- taris van Dam maandagmiddag bij de uitreiking van de huissleutels aan de eerste 6 woonwagengezinnen, die in Deurne het overvolle regionale kamp verlaten". Einde citaat. Zou de frak tie van de VVD in Leusden, daarin gesteund door de grote meerderheid van de raad, dan toch gelijk krijgen? VVD fraktie Leusden LEUSDEN/CENTRUM - Sint Nico laas zal - zoals al jaren zijn gewoonte is - ook dit jaar een bezoek brengen aan de kinderen van Blijhof. Hij vindt het altijd erg fijn om tussen hen zijn verjaardag te vieren en de Blijhof- mensen zijn dan ook van plan om er weer een geweldig feest van te maken. Ook dit jaar zal er weer een leuk toneelstukje worden opgevoerd. Kaart jes voor dit Sinterklaasfeest - dat zaterdag 3 december in ,,'t Ros Bey- aart gehouden wordt - kunnen vrijdag 25 en maandag 28 november tussen 16.00 en 17.00 uur afgehaald worden en wel op de volgende adressen: - Karin Oskamp, Bruinhorst 2, tel. 42015; - Marianne Kleuters, Henkhof 4, tel. 43516; - Joke Louw, Landweg 165, tel. 44139. Natuurlijk is dit sinterklaasgebeuren voor kinderen van Blijhof gratis. Niet- leden betalen f3,-. Er zullen die za terdag twee feestvoorstellingen ge geven worden voor kinderen vanaf vier jaar, en wel om 11 00-12.30 uur en 13.30-15 00 uur. Wacht u niet tot de laatste avond om kaartjes te halen (leden dienen overigens hun lidmaatschapskaart mee te nemen), want hoewel er in ,,'t Ros Beyaart" heel wat kinderen een plaats je kunnen vinden, bestaat er toch een goede kans, dat er op een gegeven moment nee verkocht moet worden.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15