We zullen alles samen in een goede harmonie moeten doen BURGEMEESTER RADEMAKER: (VERVOLG VAN DE VOORPAGINA) COMMENTAREN/MENINGEN LEUSDER KRANT de leusder krant Leusder Krant - interview DONDERDAG 24 NOVEMBER 1977 3 99 POLITIEK AKTIEF GE- WEEST U bent lid van de KVP. Bent u I binnen de partij nog aktief of aktief I geweest? I „Ja. In mijn vorige werk, toen ik in het I Gooi woonde, ben ik er redelijk aktief in I geweest. Zo was ik een tijdje voorzitter I *an de Statenkring en zat ik in het be- I stuur. En in Naarden heb ik een hele tijd I n de gemeenteraad van Naarden geze- I t$n Vanuit dat raadswerk, waar de I heer Rademaker veel plezier in had I endoor zijn werk waarbij hij ook kon- 1 takten had met de overheid, groeide I de belangstelling voor de be- I stuurlijke kant van de politiek. ..Ik heb me toen afgevraagd of ik m'n hele leven lectuurvoorziening zou moe ten plegen. Ik ben echt geen bibliothe- karis of zoiets. Tja, je bent bezig met besturen, je trekt met allerlei mensen op die daar mee te maken hebben, je komt in kontakt met allerlei gemeenten, je ontdekt dat je wel feeling hebt voor or ganiseren, met mensen omgaan. Maar om nou je hele leven in het bibliotheek wezen te blijven zitten, trok me - met al die struktuurwijzigingen - ook niet zo erg aan Dan vraag je je af: wat dan? Je hebt een vrij brede algemene ontwikke ling, maar je hebt door dat werk geen heel specifieke basis met een duidelijke strekking, zoals advokatuur. Zo is het idee ontstaan om in deze richting verder te gaan. Waarbij het plezierige was. dat helemaal niets hoefde. Want het is zo vervelend als je dwanggedachten hebt, hè?" Is hier uit op te maken, dat uw be langstelling in belangrijke mate toch wel uitgaat naar de sociaal-culturele aspekten van het werk? Burgemeester Rademaker schudt zijn hoofd. ,,Nou nee," zegt hij en steekt een klein sigaartje op,,dat zou ik te eng vinden. In de zin van: te beperkt en ook in die zin van: een beetje griezelig. Want ik zou niet graag aangezien willen worden voor een gepatenteerde des kundige op dat soort gebied. Dat vind ik ook griezelig in het bijzonder als je over het sociaal-culturele werk praat. Ik vind dat dèt heel sterk iets moet zijn van de mensen zelf, zoals ze dat in hun vereni gingen, groepen en instellingen doen. Als je dat een beetje kunt bevorderen, kunt stimuleren en op een lege plek iets kunt opvullen, dan is dat de moeite waard. Maar ik vind het griezelig om te zeggen ik vind dat alle vrouwen zo moeten doen of alle knapen van 19 jaar Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Mamix Kreijns, Smoussesteeg 5. Leusden-centrum, tel. 033-43792 Bert Vos, Finnmark3, Leusden-centrum, tel 033-41495 (verantwoordelijk) Redaktie-adres: Postbus 11Leusden-centrum. Telefoon (werkdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur): 033-41495. Na kantoortijden overdag 03420-6141. Redaktionele medewerkers/sters: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657 De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C, tel. 033-41380 (sport) De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al- aemeenl Mevr. P. A. Rosenboom. Grifthorst 5, Leusden/C, tel. 033-42101 (alge meen) Mevr. A. de Knljff-Mall, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, telefoon 033-40273 (kunst algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden Ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE Opgave abonnementen, advertenties en het doen van betalingen kunt u afhandelen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/Centrum op werk dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,50 per kwartaal, 12,75 per half laar en 25,- per jaar. KUCHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. BI) geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijl uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archlel- en historische toto's) bij vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U Kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3, Leusden/Cen- hum. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. b een uitgave van de BDU-Krantencombinatle, Postbus 67 te Bar neveld. zus. Daar voel ik mij echt niet toe in staat. Dat moet van de mensen zelf uit gaan." De telefoon staat intussen niet stil en ook nu wordt ons gesprek onder broken door iemand, die het nieuws heeft gehoord en de burgemeester feliciteert met zijn benoeming. GEWESTVORMING Over de gewestvorming spreekt Leusden's nieuwe burgemeester positief. Zelf is hij op dit moment nog betrokken bij het gewest Twente, dat officieel op 1 november in werking is getreden. U bent een voorstander van ge westvorming? Burgemeester Rademaker: ,,Ja. Hoewel het er natuurlijk vanaf hangt, hoe het in elkaar zit. En wat het gewest als taken krijgt. Als het gewest vindt, dat het alles moet regelen, nou dan ben ik er niet zo dol op. Het is een erg goede zaak als tussen de gemeenten de ver schillen erg groot zijn, dat een gewest een bemiddelende rol kan spelen." De heer Rademaker vindt, dat een gewestvorming niet de oorzaak mag zijn van een uitholling van de ge meentelijke taken. Verder moet het beslist niet zo zijn, dat de grootste gemeente een dominerende rol speelt in het gehele gewestelijke ge beuren. Hij is dan ook blij, dat in het gewest Twente dat ook niet het geval is. Alle gemeenten werken har monieus samen. „Welke taken vindt u geschikt om door een gewest te worden overge nomen? Mr. Rademaker ,,Je zou twee blokken kunnen onderscheiden Dat zijn in de eerste plaats de grotere tech nische aspekten van een gebied, die je eenvoudig in je eentje niet op kunt lossen en er is een aantal zaken die je samen moet doen, zoals brandweer, hulpverlening, ambulance e.d. Waar ik hier zo weg van ben is de voor centralisatie van kadavers. Dat is nou geen onderwerp waar je het eerste aan denkt, maar dat hebben we hier met z'n allen leuk weten te regelen. Verder so ciale werkvoorziening, gezondheids dienst Verder natuurlijk verkeer en ver- voersaspekten. Als het lukt om over al die zaken tot een overeenstemming te komen, dan kan dat een heel goede zaak zijn. Ik vind wel, dat een gewest duidelijk, afgeronde taken in haar por tefeuille moet hebben. Men moet er voor uitkijken, dat men niet de gemeen tes uitholt. Heeft men goede procedures gevonden, goede strukturen gevormd, dan kun je daar een heel eind mee komen Men kan het gevoel hebben, vooral als er ook een grote stad in het gewest zit, dat die de hele zaak domineert Dat is een beetje een natuurverschijnsel Het is dan mogelijk om via een gewest, via intergemeentelijke regelingen de gelegenheid te krijgen om ook als kleinere gemeenten een gelijkwaardige positie in te nemen. En ik krijg ook hier de indruk, dat die grote plaatsen dat ook wel graag willen, ook al weet ik niet hoe dat in de regio Amersfoort ligt. De grote plaatsen hier, Enschede. Almelo en Hengelo willen graag dienstbaar zijn aan de kleinere omliggende gemeenten en we willen die ook gelijkwaardig mee laten praten over de onderwerpen, die voor die kleinere gemeenten van belang zijn." INSPRAAK OPENBAARHEID een overweging van alle voor- en nade len moeten plaats vinden om tot een beslissing te komen. Ik luister graag naar alle mogelijke argumenten. En het gaat mij niet alleen om de inhoud van die argumenten (iedereen heeft een eigen benadering), maar het gaat me wel om de wijze waarop iets wordt ge bracht. Het is helemaal niet nodig om te proberen de zaak te overschreeuwen en dat gebeurt nog wel eens een keer. Dan heb je bovendien het risico dat zij die de beslissing moeten nemen, opeen gegeven moment daar doof voor wor den. Dat heeft dan een averechts effekt. De bestuurders raken dan op hun beurt geïrriteerd. Ze zullen dan zeggen ver geet die inspraak maar helemaal. En dat is ook niet juist." Zijn de commissie-vergaderingen in Delden openbaar? Burgemeester Rademaker: ,,We hebben hier niet zo verschrikkelijk veel commissies De Commissie Openbare werken en de commissie financiën zijn niet openbaar. De reden is bij voorbaat bekend, er komen zoveel particuliere zaken aan de orde, dat dit niet juist zou zijn. Wel openbaar zijn de commissies onderwijs, cultuur en zwembad." (Voor een juist begrip: alle zaken op het gebied van de ruimtelijke ordening worden in de commissie Openbare Werken behandeld - Red.) we moeten alles toch samen zo goed mogelijk proberen te doen? de meer politieke kanten aan ruimtelijke ordening zijn. Voor mijn gevoel moet via de ruimtelijke ordening van een ge meente aan alle soorten behoeften van de bevolking worden voldaan. Je kunt - om het zwart wit te zeggen - als regel nemen, dat je alleen maar vrije sector wilt bouwen. Dat is dan een politiek. Je kunt ook zeggen: ik wil absoluut geen industrie Daar ben ik zelf geen voor stander van, want ik vind de industrie een heel belangrijke zaak Maar dat zou ook een zware politieke stelling zijn, waarvan ik aanneem, dat die in Leusden ook niet wordt gehanteerd. Kortom: ik vind helemaal niet dat een burgemeester een bepaalde por tefeuille wel zou moeten hebben of niet zou moeten hebben, even afgezien wat funktioneel bij hem thuis hoort, zoals politie, brandweer, hulpverlening, bb. Dat hoort er bij. De vraag is gewoon: wie heeft de meeste ervaring, be langstelling en fysieke mogelijkheden om een bepaalde portefeuille onder zich te hebben. Je moet dan collegiaal tot zekere afspraken kunnen komen. ik heb beslist geen eenmanszaakje. We beslissen hier in col legiale sfeer EN In de gemeente Leusden is men al vrij ver gevorderd met de inspraak en openbaarheid. De bevolking wordt steeds meer betrokken bij de be stuurlijkezaken van de gemeente, de planning. Hoe denkt u over deze zaak? ,,Als het goed geregeld is en men het spel goed speelt, dan is er veel voor te zeggen. En bij het spelen van het spel hoort de wijze waarop dat gebeurt, de positieve aanpak en toon van: we willen dat het allemaal zo goed mogelijk ge beurt, ook al zullen er meningsverschil len zijn. Het oppakken van goede ideeën door de gemeente, want waarom zou de gemeente alleen maar goede ideeën hebben? Een zekere ka nalisatie van de inspraak lijkt mij nood zakelijk, want er moet natuurlijk ergens een besluit genomen worden." En verder: „Iedereen heeft natuurlijk het recht om bezwaren tegen iets in te dienen. Dat gebeurt dan ook. Maar ik zou wel eens willen, dat mensen ook eens iets toejuichen. De bezwaren komen vaak met heel veel lawaai, terwijl er ook een grote groep is, die het er mee eens is, maar weinig of niets zegt." De vraag Is, vindt burgemeester Rademaker, hoe je de inspraak het beste doet „Daar moeten goede af spraken over bestaan. Het moet niet te geagiteerd, te geïrriteerd gaan. Uit ontevredenheid ontstaan vaak goede dingen. Maar als die ontevre denheid nou maar op de juiste wijze gebracht wordt. Ik heb vaak het gevoel, dat het alle maal geïrnteerd wordt gebracht en van uit wantrouwen ten opzichte van de be stuurder. Dat is niet de bedoeling en dan zul je met die mensen een goed gesprek moeten hebben om dat wan trouwen weg te nemen. En er zal eens ,,De commissies die wel openbaar zijn, onderwijs, culturele aangelegen heden en zwembad, trekken overigens niet zoveel belangstelling Het funktio- neert nog niet zo erg." PORTEFEUILLE VERDELING Welke portefeuilles hebt u als bur gemeester onder uw beheer? De heer Rademaker: ,.Het klinkt mis schien een beetje gek, maar ik heb alles, behalve sociale zaken en huis vesting en openbare werken. De ene wethouder heeft sociale zaken en huis vesting. de andere openbare werken. Maar wat er besloten wordt is altijd col legiaal. Dit is natuurlijk een betrekkelijk kleine gemeente en de wethouders hebben natuurlijk ook nog hun eigen werk. Ze zijn ongelooflijk ijverig en be steden er erg veel tijd aan. Maar voor het dagelijkse gebeuren zijn ze ook niet elke dag hier op het gemeentehuis. De besluitvorming is echter duidelijk col legiaal." Nu is door de raad Leusden kort geleden in overweging genomen om in de toekomst de portefeuille van Ruimtelijke Ordening niet - zoals voordien gebruikelijk - in handen van de burgemeester, maar aan een poli tiek bestuurder te geven. Een wet houder. Hoe denkt u daar over? Mr Rademaker. ,,lk heb daar geen bezwaar tegen, in die zin, dat de raad het politiek college is. B. en w. is op zich ook een politiek college, maar het woord politiek moet je wel goed ver staan, hè? Het is een beetje negatief als er alleen maar politiek gepleegd wordt, alsmaar met gedachten achter de wenkbrauwen, die er niet direkt uitko men, maar wel met het doel spelletjes te spelen om wat binnen te halen Nou, daar ben ik niet zo dol op. Op zich is besluitvorming en dergelijke natuurlijk wel een politieke zaak. En nou weet ik natuurlijk niet altijd - en wat Leusden be treft kan ik dat al helemaal niet zien - wat En ik heb natuurlijk niet zo'n ervaring met een vrij sterke verdeling van de por tefeuilles in een wat groter college. Met drie wethouders ligt dat ook wel weer wat anders. En wat Leusden betreft, als volgend jaar een vierde wethouder wordt gekozen, dan maakt dat natuur lijk wat verschil. Dan heb je al een heel bedrijfje." „EENMANSZAAKJE?" Is het misschien zo, dat uw bur gemeestersschap in Delden een - wat oneerbiedig uitgedrukt - „een manszaakje" is? De heer Rademaker schudt resoluut zijn hoofd: „Nee. dat zeg ik niet. Nee. beslist niet. In een aantal opzichten zijn de wethouders zeer goede bekenden van de bevolking En die wethouders moet ik zo af en toe redden en dan schrijf ik weer eens een stukje in het Delden's Weekblad of zo van er is een gemeentehuis en daar kun je altijd te recht. Daar staan ambtenaren klaar om op alle vragen te beantwoorden, je kunt ze opbellen, je kunt ze brieven sturen, maar beleger die wethouders toch niet altijd thuis. Nu hoort dat er voor een deel bij, maar dat kan wel eens wat veel wor den. Ik wil hier maar mee zéggen, dat ze niet allemaal op de burgemeester af komen om zaken geregeld te zien, eer der nog op de wethouders als de goede plaatselijk bekenden Verder probeer ik altijd de zaken, die ik op mijn spreekuur tegen kom, door te spelen naar het col lege, in het bijzonder als het gaat over zaken, waar een voorstel over gedaan moet worden of een besluit over moet worden genomen. Ik ga hier in m'n eentje niet zitten besluiten!" Maar de kans is toch aanwezig, met zoveel portefeuilles onder be heer, dat u de meeste dingen zelf be slist? Burgemeester Rademaker is dat wel gedeeltelijk met ons eens. „Dat is natuurlijk wel een beetje waar, maar daar tegenover staat, dat in vergelijking 1 MR. J. W. M. RADE MAKER: MAN VAN HET COMPROMIS Het is natuurlijk moeilijk om na een gesprek van enkele uren met Leusden's nieuwe burgemeester, de 54-jarige mr. W. J. M. Radema ker, al een goede indruk te krijgen van de man, die straks het groei ende Leusden leiding moet geven. Toch zijn er wel ver schillende misschien op merkelijke zaken aan te geven. In de eerste plaats beschouwt de heer Rademaker het burgemees tersschap van Leusden als een afsluiting van zijn carrière. Ten tweede is de heer Rademaker een man van het compromis. „We zul len het samen, in goede har monie, moeten doen", zegt hij zelf en ziet zichzelf als een man, die tot taak heeft te bemiddelen, te overbruggen. In hoeverre hij daar in het allesbehalve harmonieuze Leusden in zal slagen, zullen we moeten afwachten. Zeker is, dat niet direkt gezegd kan worden, dat een gemeente als Stad Delden met 7000 inwoners, de heer Ra demaker voldoende mogelijk heden heeft geboden om ver trouwd te raken met een snelle groei van een gemeente met de daaraan verbonden specifieke problematiek. Leusden's nieuwe burgemees ter heeft - globaal gezien - dezelfde opvattingen over ver schillende zaken, dan wijlen bur gemeester Van der Post had. Toch met één verschil: de heer Van der Post kwam van een groeigemeente naar een groei- gemeente. Wist wat hem te wach ten stond, kende de pro blematiek. De heer Rademaker - hij zegt het zelf - zal nog een hele boel op dit terrein moeten leren. Op het gebied van inspraak en openbaarheid zijn de opvattingen van de heer Rademaker, voor zover dat uit zijn uitspraken is op te maken, een tikkeltje aan de be houden kant. Onder het motto: voorzichtig, dan breekt het lijntje niet. Juist de commissievergade ringen van Openbare Werken en financiën (waaronder ruimtelijke ordeningen in Delden ook valt) zijn niet openbaar „omdat in die commissies veel particuliere zaken aan de orde komen". Juist in Leusden is het streven van een niet onbelangrijk deel van de raad en van de burgers er op gericht om juist die commissies open te breken. De heer Rademaker geeft de indruk een flexibel man te zijn, zodat de hoop gerechtvaardigd is, dat hij in Leusden de openbaarheid en inspraak op de juiste waarde zal weten te schat ten. Zo niet, dan wachten hem wellicht moeilijke tijden. Voor het overige zullen wij het motto van de nieuwe burgemees ter tot de onze maken: „We laten alles op ons afkomen" en „we zul len het samen moeten doen". Twee goede uitgangspunten, die het mede mogelijk zullen moeten maken, dat Leusden straks - met nieuwe burgemeester - in betrek kelijke harmonie kan bouwen aan haar verdere toekomst. V. met Leusden de zaken in Delden veel kleinschaliger plaats vinden Omdat in Leusden niet alleen het volume groter is. maar ook de problemen groter zijn. Dat kun je in een gemeente als Leusden niet meer op je eentje regelen." PROFIELSCHETS We willen het nog eventjes hebben over de profielschets, die de ge meenteraad van Leusden heeft sa mengesteld. Die kent u? „Nee." Er wordt een burgemeester ge vraagd, man of vrouw, van ongeveer veertig jaar, met ervaring In ruimte lijke ordening, ook kennis van de problematiek van een agrarische gemeente, met samenbindend ver mogen. Vindt u, dat u aan zo'n pro fielschets voldoet? „Wat de ruimtelijke ordening betreft: de ervaring die ik op dat gebied heb. heb ik in de gemeente Delden opge daan, uiteraard. Ik kan van Delden alleen maar zeggen, dat het weliswaar een klein gebied is, maar er liggen nogal wat bestemmingsplannen op van verschillende aard. zoals het centrum, nieuwe wijken, buitengebied, industrie gebied Daar ben ik gedurende vele jaren bestuurlijk uiteraard nauw bij be trokken geweest en ben er nog mee betrokken. Elke dag eigenlijk Uiteraard ligt dat in Leusden qua omvang en pro blematiek heel anders en misschien vaak ingewikkelder, hoewel je hier in dit kleine gebiedje, met alles zo dicht op elkaar, nog eerder op een huisje of een slootje of een bermpje stuit We zijn er nu in Delden in geslaagd om voor het hele gebied het bestemmingsplan vastgesteld te krijgen Ik wil niet zeggen, dat ik de wet op de ruimtelijke ordening uit mijn hoofd kan citeren, maar ik ben er toch duidelijk steeds nauw bij betrokken geweest. En voor de wetskennis op het gebied van R.O. zitten er op het stadhuis weer ver schillende deskundigen, die daarin ge specialiseerd zijn. Ik heb wat betreft de agrarische kant niet zoveel ervaring, hoewel de Stad Delden is omgeven door agrarisch ge bied en ik die ontwikkeling wel met be langstelling heb gevolgd. Ook be stuurlijk heb ik er natuurlijk mee te maken gehad in gesprekken met agra rische buurgemeenten Datzelfde geldt voor de problematiek van een gemeente met verschillende kernen. In Delden zelf heb ik daar niet veel mee te maken, maar in de omlig gende gemeenten speelt die problema tiek zeer duidelijk. Ook daar heb je ge meenten met soms tien tot twaalf kerk dorpen. Iets van die problematiek heb ik wel geproefd in de collegiale sfeer. De ge meente Ambt Delden bijvoorbeeld, die om de Stad Delden heen ligt, heeft eveneens te maken met vijf dorpen. En ten aanzien van die zaken, daar volg ik nog wel eens wat van." SAMENBINDEND VERMO GEN? Er wordt door de raad van Leusden een man met een groot bindend ver mogen gevraagd. Vindt u, dat u dat vermogen hebt? „Ik denk," zegt de heer Rademaker met een lach, „dat u dat een ander moet vragen." Natuurlijk, maar als u uzelf zou moeten typeren als burgemeester? „Voor zover ik er zelf iets van mag zeggen, dan is altijd een beetje mijn streven geweest, om, als er tegenstel lingen zijn, die met elkaar te verzoenen en te verbinden. Dat lukt natuurlijk lang niet altijd, maar in heel veel gevallen zit je natuurlijk vaak als een soort scheids rechter. Soms zit je er ook wel voor om, laat ik zeggen, de mildheid wat boven te laten komen als er dingen nogal zwart-wit worden gesteld, want er zijn niet verschrikkelijk veel dingen erg zwart of helemaal wit. Vaak ligt het er ergens tussenin. Dat neemt niet weg, dat ik ook hier in Delden natuurlijk wel met konflikten te maken heb gehad, maar dat vind ik niet erg Ik zie dat ook als een onderdeel van je funktie als burgemeester Je moet altijd proberen om tot een goede oplossing te komen en de mensen tot elkaar te brengen Dat vind ik een heel belangrijke zaak. Een wethouder kan zich wel permitteren om iets cru en knalhard op tafel te leggen, dat kan ook een voorzitter eventueel nog wel eventjes doen in, wat je dan zegt, de academische sfeer, maar aan het slot heeft het natuurlijk geen zin om mensen met een „platgeslagen hoofd" naar huis te laten gaan Je moet mensen nooit laten weggaan met het gevoel: ik ben van de tafel geveegd, als zij op zich op een bepaald moment met een bepaalde zorg, een bepaald ar gument komen. Ik beschouw de funktie van burgemeester dan ook als bemid delend, overbruggend en dergelijke Je neemt al die meningen in je be schouwing op en probeert dat te wegen tegen de achtergrond van het al gemeen belang, om te kijken, hoe je tot een afgewogen beslissing kunt komen, waarbij zoveel mogelijk meningen meespreken." Waarom wilt u uit Delden weg? Waarom hebt u naar Leusden gesol liciteerd? „Het is bekend, dat er altijd collega's naar een andere plaats toegaan. Er is wel eens landelijk de vraag gesteld of het wenselijk is. dat je drie of vier ter mijnen in dezelfde gemeente door brengt. Het kan verfrissend zijn voor de gemeente en het kan verfrissend zijn voor de man om - als daar een gele genheid voor is - ergens anders de funktie van burgemeester te aanvaar den Het kan ook zijn, dat je gewoon moe wordt en iets anders wilt vervolg op pagina 5 inspraak moet goed geregeld zijn. Moet geen wantrouwen zijn ten opzichte van het gemeentebestuur zaak

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3