Raad praat over verdere behandeling welzijnsplan Drempeltje (Achterveld) heeft e weinig leerlingen Overeenkomst gemeente en Groenstichting ymzaal in Noordwijck kost negen ton Enquête van de VVD )OLLEGE: SCHOOL MOET TOCH BLIJVEN expositie poolse wandkleden bij Achterbergh MAAK PRETTIGE EN PERSOONLIJKE PAKJES EALISERING SPORTHAL GAAT NOG JAREN DUREN SPEELGOED VOOR DE PEUTERS achterbergh wonen RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN Leusder Krant - raad Leusden DONDERDAG 24 NOVEMBER 1977 7 den 311 D één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het in mei van dit jaar {presenteerde beleidsplan Welzijns- ^rzieningen, waarover de gemeente- ud vanavond praat, is wat betreft doelstellingen en uitgangspunten bet algemeen goed ontvangen. Al ms, dat concludeert het college van eQ w uit de reacties, die het binnen reeg op de nota. Er zouden slechts >50 aantal opmerkingen van meer idergeschikte aard" gemaakt zijn. Wel ls er volgens het college twijfel rezen over het doel van het vijfde afdstuk van het beleidsplan. ,,Hier- iljn cijfers genoemd en ondanks het j dat diverse malen mondeling en •brlftelljk is benadrukt, dat aan de ooemde cijfers geen verwachtingen ogen worden ontleend, is gebleken dat "Schillende instanties dat weldoen", i iaat het college de raad weten. Dit de ontvangen reacties is het col- ook gebleken dat de uitgaven voor •rt onevenredig hoog bevonden wor- i in vergelijk met de uitgaven ten joeve van de overige welzijnssec- xo _jn en ander is voor het college lïeiding om de raadsleden de volgen- terkwijze voor verdere behandeling het welzijnsplan te volgen: Door de raad wordt in eerste instan- lie de opgenomen subsidieverorde ning vastgesteld. Vaststelling van de terordening betekent op geen enkele^ wijze het doen van uitspraken om-" trent de beleidsvoering in de toe komst op het welzijnsgebied De ver ordening bevat slechts formele be palingen, hetgeen wil zeggen dat hierin is te vinden de procedure die moet worden gevolgd om voor een gemeentelijk subsidie in aanmerking te komen 2. Tegelijkertijd met de vaststelling van de subsidieverordening doet de raad een uitspraak omtrent de uit gangspunten en doelstellingen van het gemeentelijk welzijnsbeleid, één en ander zoals omschreven in hoofd stuk 2 van de nota. 3. De vastgestelde doelstellingen en uitganspunten, alsmede de subsidie verordening verschaffen voldoende instrumentarium om te kunnen ko men tot een stuk uitvoering. Bi] deze uitvoering kan als volgt te werk worden gegaan: - alle in de gemeente bij ons beken de gevestigde organisaties ont vangen een mededeling dat er een mogelijkheid bestaat om - indien men daar prijs op stelt - een be roep te doen op de gemeentelijke subsidieverordening. Middels een bijgevoegd aanvraag-formulier dient binnen een te bepalen ter mijn de eventuele subsidie-aan vraag te worden ingediend; - gedurende de periode waarin ge legenheid bestaat een subsidie aanvraag in te dienen, kunnen enkele bijeenkomsten worden be legd, waarop vertegenwoordigers van de plaatselijke organisaties e.d. van gedachten wisselen met gemeentelijke vertegenwoordi gers over de subsidieproblema- tiek. Voor de gemeente is dit de gelegenheid om zoveel mogelijk geëigende informatie te verkrij gen, terwijl van de zijde van de gemeente adviezen e.d. kunnen worden verstrekt in het kader van de in te dienen subsidie-aanvra gen; - behalve aanschrijvingen zullen ook perspublikaties verschijnen, waarin iedereen wordt gewezen op de mogelijkheid van het indie nen van een subsidie-aanvraag. Zodoende wordt voorkomen, dat wie dan ook zou worden vergeten; - nadat alle subsidie-aanvragen binnen zijn, zal hiervan een in ventarisatie moeten worden ge maakt. Aan de hand van nader vast te stellen criteria, zal een subsidieverdelingsplan worden opgesteld. Dit plan zal worden voorbesproken in de Commissies Sociaal-Cultureel en Maatschap pelijk Welzijn en Financiën. Te vens zal het concept-subsidiever delingsplan aan een aantal over koepelende organisaties om ad vies worden voorgelegd alvorens tot vaststelling wordt overgegaan. Het aldus vast te stellen plan is dan voor 100% gebaseerd op de werkelijke behoeften. 4. Teneinde de uitgaven voor de sport meer in de hand te houden, is een rapport opgesteld voor een gewij zigde opzet voor de berekening van de gebruikersvergoedingen voor de sportaccommodaties. In dit rapport is een suggestie verwerkt om de sportverenigingen zelf een deel van het onderhoud te laten verzorgen. Bij aanvaarding van de voorstellen dienaangaande zal een belangrijke besparing kunnen worden verkregen od de gemeentelijke uitgaven ten aanzien van het onderhoud van de sportaccommodaties. Het rapport, waarin de voorstellen zijn verwerkt is inmiddels om ad vies aan de Stichting voor Lichame lijke Opvoeding en SportLeusden" voorgelegd 5. Nadat de procedure, genoemd onder de punten 3 en 4, zal zijn afgerond, is er waarschijnlijk voldoende mate riaal voorhanden om een aangepast welzijnsplan voor de komende jaren op te stellen. Het lijkt niet ondenk baar dat dit plan zodanig van opzet kan zijn, dat dit voldoet aan de voor schriften die hieromtrent zullen worden gesteld in de rijksbijdrage regeling voor het sociaal- en cul tureel werk, die naar verwachting op 1 januari 1979 in werking zal treden. Gelet op het vorenstaande is het col lege van mening, dat vanavond kan worden overgegaan tot- a. vaststelling van de doelstellingen en uitgangspunten van het gemeen telijk welzijnsbeleid; b. vaststelling subsidiegrondslagen en algemene subsidieverordening. LEUSDEN - De WD-Leusden zal, evenals in 1974, onder het motto ..Leusdenaar zeg het maar", op kor te termijn een opinie-onderzoek in de gemeente Leusden houden. De voor bereidingen zullen 25-11-77 worden afgerond, Het onderzoek moet bijdra gen tot het opstellen van een ver kiezingsprogramma voor de gemeen teraadsverkiezingen in mei 1978. In de week van 28 november a.s. zullen ruim 30 enquêteurs op pad gaan om vanaf een opgestelde vragenlijst 175 Leusdenaren van 18 jaar en ouder te ondervragen. Deskundigen op het ge bied van opinie-onderzoek van de WD hebben de noodzakelijke inbreng ge leverd, om de steekproef a-selekt te doen zijn. De computer zal de ant woorden op de z.g. gesloten vragen ver werken, zodat de uitkomst van het on^ derzoek reeds medio december a.s. kan worden verwacht. Er zullen o.a. vragen worden ge steld over het wonen in Leusden, koopgedrag, verkeer, openbaar ver voer, kuituur en rekreatie, onderwijs, gemeentelijke dienstbaarheid en gem. belastingen. WD-Leusden acht de opinie van de Leusdenaren van groot belang om te komen tot een goed verkiezings programma. WD-Leusden hoopt van harte, dat de geselekteerde Leusdenaren, even als in 1974, hun medewerking willen geven aan dit onderzoek. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens de normen van de Kleuteronderwijswet heeft de open bare kleuterschool 't Drempeltje in Achterveld al drie jaar lang te weinig leerlingen. Een openbare kleuterschool in een plaats ter grootte van Leusden moet minimaal dertig leerlingen halen. Omdat 't Drempeltje de voorgaande drie jaar niet verder kwam dan maxi maal 26 zou het schooltje eigenlijk dicht moeten. Maar het tweede lid van artikel elf van de genoemde wet maakt het mogelijk 't Drempeltje toch in stand te houden. Het artikel meldt dat een gemeenteraad, wanneer er bijzon dere omstandigheden aanwezig zijn, de minister kan verzoeken om een school met te weinig leerlingen toch te laten voortbestaan. Zulke bijzondere moge lijkheden acht het college aanwezig. Het college wijst er op dat 't Drempeltje de enige mogelijkheid is voor openbaar kleuteronderwijs in Achterveld. De kleuters zouden in geval van sluiting van hun schooltje in Leusden-centrum - dat is zeven kilometer verderop-on derwijs moeten gaan genieten. Voor de daaruit voortvloeiende vervoerskosten kan de ouders geen vergoeding worden geboden. Bovendien, zo meldt het col lege, zal het aantal leerlingen van 't Drempeltje in de loop van volgend jaar oplopen tot 29 a 30. Op grond van een en ander stelt het college de raad van avond voor om de minister van onder wijs te vragen te bepalen dat 't Drem peltje ,,voor het jaar 1978 of tot we deropzegging" in stand wordt gehouden. LEUSDEN - De gemeenteraad vergadert vanavond om 1930 uur in het gemeentehuis te Leusden- centrum. Op de agenda staat: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Notuelen 4. Ingekomen stukken 5. Benoeming lid en plaatsvervan gend lid Commissie Onderwijs 6. Overeenkomst gemeente- Groenstichting 7. Grondoverdracht 29e vrije sec torwoningen 8. Instandhouding openbare kleuterschool ,,'t Drempeltje' te Achterveld 9. Aan loopkrediet was- en kleed accommodatie t.b.v. L.T.V „De Eemelaar" te Achterveld 10. Bouw gymnastieklokaal in he plan „Noordwijck" 11. Beleidsplan WeIzijnsvoorzie ningen: a. vaststelling doelstel lingen en uitgangspunten van het gemeentelijk wel zijnsbeleid; b. vaststelling sub sidiegrondslagen en algemene subsidieverordening 12. Creaüviteitsbevordering 13. Subsidie U.VV. t.b.v. opzet kaartsysteem ouderen 14. Meerjarenbegroting 1978 t/m 1983 (is reeds toegezonden 15. Verordening onroerend- goedbelastingen Periodieke taxatie van in het grondbedrijf ingebrachte gron den Gronduitname school en gym nastieklokaal annex schaftlo kaal complex Noordwijck. 18. Goedkeuring le (eindjwijziging begroting 1976 Zwembadstich ting Leusden Goedkeuring le (eind)wijziging begroting 1976 Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Leusden 20. 21e begrotingswijziging 1976 gemeentewerken: eindwijzi- ging- 61e begrotingswijziging 1977 algemene dienst- raming diverse onderwijskredieten 62e begrotingswijziging 1977 algemene dienst en 26e begro tingswijziging 1977 gemeente werken: plaatsen schaftlokaal gemeentewerken in plan Noordwijck 23. 64e begrotingswijziging 1977 algemene dienst en 16e begro tingswijziging 1977 grond bedrijf: raming opbrengst di verse grondverkopen Rechtspositie Vrijwillige Brandweer Verordening Methodische Per soneelsbeoordeling Wijziging Algemeen Ambtena renreglement 27 Wijziging rechtspositieregelen 28. Wijziging Algemeen Ambtena renreglement 29. Rondvraag 30. Sluiting. 16. 17. 19. 21 22 24. 25 26. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Groenstichting Ro- zendaal" wordt binnenkort de eigenaar van de in het plan Rozendaal aange brachte wegen, voet- en rijwielpaden, vijvers, beschoeiingen, bruggen, zwem bad, tennisbanen, speelplaatsen en speelterreinen met banken, verlich ting langs openbare wegen, verlich ting langs paden en groen, openbaar groen- binnenpleinen waarin openbaar groen, parkeer- en speelplaatsen. Wan neer de raad vanavond akkoord gaat wordt er een overeenkomst gesloten tussen de gemeente en de Groenstich ting, waardoor een en ander geregeld ALS 5 december nadert krijgen we het allemaal in ons bloed, dat gekrie bel van verwachting van geven en krij gen. De kans om een geliefde naaste iets te geven komt meermalen voor en het geven zal altijd een vreugdevolle bezigheid zijn. Maar met het feest van Sint Nicolaas is het iets anders Er bestaat geen gelegenheid waar u een betere kans kunt krijgen om aan vriend en vijand een geschenk te geven. De verlegen mensen onder ons kunnen het anoniem doen, en het toch op zo'n manier verpakken dat de ontvangster de gever herkent. Een vriend van mij ontving eens per post een geschenk waar geen afzen der op stond. Het was iets wat hij graag wilde hebben dus de afzender moest hem wel persoonlijk kennen. Een blik op de verpakking was vol doende om te weten dat zijn verloofde er achter stak. De verpakking bestond uit louter toto-formulieren hij had na melijk de gewoonte om waar hi| ook was, de voetbaluitslagen te willen we ten en er dan met spanning en met het toto-formulier naar te luisteren, zeer tot ergernis van zijn verloofde, die dit nu op een aardige manier liet blijken Zo zijn er vele manieren om uw pak jes op zo'n manier te verpakken dat uw geschenk dubbele waarde krijgt Want uw geschenk wordt pas een per soonlijk geschenk als u er een stukje van uzelf in legt. NIET ALLEEN PAPIER HET is een misverstand dat de ver pakking altijd van papier moet zijn Cadeaus verpakt in het mooiste pa pier van de wereld zijn misschien wel mooie of aardige pakies maar er straalt niet die verwachting van uit dan van die cadeaus die op een origi nele en persoonlijke manier zijn ver pakt Kinderen maakten eens een boom vol geschenkjes, een soort palmpaas- stok was volgehangen met gekleurde pakjes en gedichten. Klein en groot deed eraan mee. Belangrijker nog .s dat u uw cadeau zelf brengt, want de mooiste verpak king van een cadeau bent u zelf. wordt. De Groenstichting, die in 1970 is op gericht ,om objecten die bij kunnen dra gen tot een verbetering van het woon- en leefmilieu in het plan Rozendaal te verkrijgen en te exploiteren", zit ten aanzien van genoemde zaken nu nog in een wat warrige eigendomsverhouding met de gemeente. De financiering van de genoemde voorzieningen in de wijk werd gedeeltelijk gedaan door de stich ting, gedeeltelijk door de gemeente. Om nu aan de onduidelijkheid een einde te maken, wordt de genoemde over eenkomst gesloten. Overigens was de gemeente al sinds de oprichting van de Groenstichting verplicht een der gelijke overeenkomst te sluiten, maar tot op heden was het er nog niet van gekomen Het college van burgemeester en wethouders vindt niet dat het centrale antennesysteem in de wijk op genomen moet worden in de te slui ten overeenkomst. Terzake bestaat thans nog niet voldoende duidelijkheid. Een nader overleg zal nog plaats dienen te vinden," aldus het college aan de raad. In de overeenkomst wordt naast de eigendomsverhouding ook geregeld wie waarvoor moet zorgen Zo zal de ge meente zorgen voor het onderhoud van de wegen en de verlichtingen langs de openbare wegen in Rozendaal. Daarvoor zal de stichting een bepaalde vergoeding in rekening worden gebracht Het onder houd van voet-en rijwielpaden, vijvers, beschoeiiingen, bruggen, zwembad, ver lichting langs paden en groen en het openbaar groen komt geheel voor re kening van de gemeente. Geheel voor rekening van de Groenstichting komt dan het onderhoud van de tennisba nen, speelplaatsen en speelterreinen met banken en de binnenpleinen De overeenkomst zou met terug werkende kracht in moeten treden met ingang van 1 januari 1976. >IE enst: lanl. en-C neen onzer verslaggevers) iEUSDEN - Wanneer de raad daar avond mee akoord gaat, dan komt er tet plan Noordwijck (tweede fase) gymnastieklokaal te staan. Het lo- dat in de eerste plaats bedoeld een tweetal scholen uit de twee- hse een accommodatie voor gym- liekonderwijs te verschaffen, zou '000,-- moeten gaan kosten. In het ijven dat dit voorstel van het col tin de raad begeleidt, merken bur ster en wethouders op, dat het laren gaat duren voordat er in het 0|IJ te fase-gebied een sporthal ge- ^dgaat worden. Dit feit rechtvaar- volgens het college mede de bouw kt voorgestelde gymnastieklokaal. lokaal moet in de buurt komen [aan van de nog te bouwen vierde kre kleuter- en basisschool, "'an de bouw eerder deze maand te raad werd goedgekeurd. Behal ve school moet ook de Montes- *hool, waarvan het permanente ook in de nabijheid van de ■Besteeg komt te staan, gebruik ia van het lokaal. Komt er in de te fase ook nog een christelijke 51 te staan, dan is ook die voor ynnastiekonderricht op de gym- tingewezen. Het college wil dat -Ide start van het volgend school- tin het lokaal gebruik gemaakt kan Omdat" er met de bouw dus spoed betracht zal moeten worden, tet het college het beste de bouw ■tinds aan te besteden. Het col- ■terkt verder op: ,,dat door ons de consequenties zijn overwogen die de bouw van een nieuw gymnastieklokaal kan hebben op de ex ploitatie van een eventueel in de toe komst te stichten sporthal. Eensporthal heeft namelijk dezelfde capaciteit als twee gymnastieklokalen. Voor een zo gunstig mogelijke exploitatie van een sporthal verdient het aanbeveling dat hierin overdag continu gymnastiek onderwijs aan de leerlingen van de la gere scholen wordt gegeven. Deze mo gelijkheid wordt uiteraard geringer indien thans wordt besloten tot de bouw van een gymnastieklokaal. Niet tegenstaande dat, zijn wij van mening dat tot de bouw van een gymnastiek lokaal op korte termijn zou moeten worden besloten. Het is namelijk te verwachten dat het nog verschillende jaren zal duren voordat de bouw van een sporthal, waarvan de situering in het toekomstig hoofdcentrum is ge dacht, kan worden gerealiseerd. Het is niet mogelijk om zolang te wachten met de uitbreiding van de benodigde accom modatie ten behoeve van het gymnas tiekonderwijs, aangezien dit onderwijs anders danig in de knel zou komen te zitten. Bovendien hopen wij erin te zullen slagen een particuliere onder nemer te vinden die bereid zal zijn mettertijd voor eigen rekening een sporthal te bouwen en te exploiteren. VOOR de allerkleinsten is er ook een zeer grote keuze in speelgoed. Een zeer groot assortiment beertjes en andere troeteldiertjes kijkt ons vanaf de planken aan en vragen er ge woon om gekocht te worden. We mo »en er wel op letten dat de ze t.oeteldieren, waar de kleintjes nog wc! eens op willen sabbelen van goed en ongevaarlijk materiaal zijn ge maakt Dit is er zeer zeker en het is daarom zaak u goed te luiten voorlich ten. Vooral voor de allerkleinsten is het belangrijk dat zij goed speelgoed krij gen. In deze leeftijdsgroep wordt nog maar onontbeerlijk voor de ontwikke ling van de kleuter. De blokken zijn van behoorlijke afmetingen zodat de het meest gevallen en opgestaan, waardoor dus veiligheid op de eerste plaats moet komen. NIET TE KLEIN DE blokkendozen en auto's met blokken gevuld zijn nog steeds ideale objecten voor de kleintjes. Het is de meest primitieve vorm van spelen kleintjes ze niet in hun mond kunnen stoppen Een veilig gevoel voor de moeder natuurlijk. Ook rollende oli fanten en auto's die zij aan een touw tje vooruit kunnen trekken zijn nuttig en houden ze zoet. Let er vooral op dat er geen scherpe punten of hoeken aan het speelgoed zitten. De meeste fabrikanten letten hier tegenwoordig wel op. Maar er zit nog steeds wel kaf onder het koren. Laat u dus niet verlei den door een lage prijs! LOOP-APPARATEN EEN heerlijk bezit voor een kleuter is een loop-rij-fiets. Je staat er ver steld van hoe handig ze er zich op kunnen voortbewegen We zien ze mo menteel in vele vormen. 0p het poolse platteland worden ze gemaakt; wandkleden, gobelins en kelims met folkloristische motieven. Vervaardigd van handgekaarde en gesponnen scha pewol dat na een behandeling met natuurlijke verf stoften in de zon te drogen wordt gelegd. De wandkleden worden thuis geknoopt met motie ven naar eigen inzicht óf in samenwerking met be kende kunstenaars. Achterbergh heeft voor U een prachtige kollektie in huis gehaald. In alle prijsklassen, te kust en te keur. Kom ze allemaal eens met aandacht bekijken Welkom op onze expositie De deur staat voor U open, de toegang is vrij. Westsingel, Hellestraat Amersfoort. Telefoon 033-13048

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7