Leusden telt 150 Antilopen Zaalhockey duidelijk in de lift .eusdense hockeyers gaan iok de sporthallen in 75 diploma's uitgereikt expositie poolse wandkleden bij Achterbergh OMPETITIE DEZE WEEK VAN START Roda '46 s.v. Achterveld CACTEEËN achterbergh watten Winterstop voor veldcompetitie Leusder Krant - Sport LEUSDEN-CENTRUM - Inderdaad, 150 Antilopen in Leusden. Echter niet van die vierpotige springers, maar leden van de Leusdense korfbalclub. Onlangs werd voor het eerst in het bestaan van Antilopen het 150e lid ingeschreven en dat was José van den Hurk uit Leusden Zuid, die op 12 december a.s. 12 jaar wordt. Uiteraard werd aan deze heuge lijke gebeurtenis niet ongemerkt voor bijgegaan en woensdagavond, tijdens de training in de gymzaal aan de Prinses Margrietlaan, vond een kleine huldiging plaats. Namens het verenigingsbestuur overhandigde voorzitter N. Laheij onder een stortvloed van mooie woorden José een Antilopen-sporttas. Korfbal is iets heel nieuws voor José. Zij is niet op eigen houtje naar de korf balclub gekomen, maar werd daartoe overgehaald door haar beste vriendin Margo Dillema. Al na een paar proefwedstrijdjes wist José wat ze wilde en zo werd ze lid van de club (en de gevolgen kent u) want het was daar al lemaal even gezellig. De groei van de korfbalclub is merk waardig. Weliswaar krijgt deze sport in haar totaliteit meer belangstelling, maar in Leusden bleef het ledental tot voor kort onder de honderd. De ..concurren tie" van de andere sportclubs ter plaatse schijnt groter te zijn dan elders in het land omdat hier praktisch alle veldspor- ten te beoefenen zijn. Een duidelijke oorzaak van de groeiende be langstelling van deze oer-Nederlandse sport is niet direct aan te wijzen. Insiders mompelen wel, dat het afscheren van de indrukwekkende snor van de per eind februari in functie ge komen voorzitter Laheij er mede debet aan is, maar wij houden het vooralsnog liever op de uitzonderlijke activiteit van het Antilopenbestuur, dat niet ophoudt met het verzinnen van allerlei acties. Nog tijdens het in het zonnetje zetten van de 150e Antilope, kwam zich de 151e al weer melden. Nog een tweede afwijking in het normale trainingspa troon vond woensdag een paar uur later plaats in sportzaal Groenhouten. Het eerste team van de korfbalclub liep voor en na de wedstrijden nog steeds rond in trainingspakken met re clame voor een sponsor, die al jarenlang niet meer met een tegenprestatie over de brug komt. Zuinigheid is een mooie eigenschap en daarom deed men die kleding niet weg. Toch vond het Antilo penbestuur deze handelwijze met juist en terecht, want voor wat hoort wat. De selectiegroep - het visitekaartje van de vereniging - werd woensdagavond in meuwe reclameloze trainingspakken gestoken Keung in de rodzwarte club kleuren. Oorspronkelijk zou het alleen om de jacks gaan, omdat de Antilopen niet direct tot de rijke plaatselijke ver eniging behoren. Op het laatste moment kreeg men echter de helpende hand toegestoken van een antiquair uit de Amersfoortse Krommestraat, die be langeloos gezorgd heeft voor bijpassende broeken en zo is het geko men, dat de Leusdense korfbalclub weer piekfijn op de sportvelden kan verschijnen Afd. zondag: uitslagen 27 nov.: EMM 1 - Roda 1 1-3 Roda 2 - Achterveld 2 afg. WOG 3 - Roda 3 5-2 Roda 4 - Soest 4 afg. KVVA 6 - Roda 5 9-0 Roda 6 - Amf. Boys 6 afg. Amsvorde 6 - Roda 7 1-2 Roda 8 - Quick 13 afg. Programma 4 december: Afd. zondag: Roda 1 - KVVA 1 14.30 VVZA 2 - Roda 2 11 30 Roda 3 - Barneveld 2 11.30 Roda 4 - Baarn 3 11.30 Roda 5 - Hooglanderveen 3 14.30 Soesterberg 5 - Roda 6 11 30 Roda 67 - Quick 12 11.30 KVVA 11 - Roda 8 14.00 Uitslagen afd. zaterdag: Roda 1 - Roda 2 8-1 vriendsch. Programma afd. zaterdag: Bunnik 73 1 - Roda 1 14.30 Veensche Boys 2 - Roda 2 12.00 Roda 3 vrij Tersch. Boys 4 - Roda 4 12.00 Unicum 5 - Roda 5 Woudenberg 6 - Roda 6 Roda 7 - Woudenberg 7 Afd. junioren: Uitslagen: Alle wedstrijden afgelast Maandag 5 december: Geen trainingen. Programma afd. junioren: WOG Al - Roda Al 14.30 10.00 10.00 v 13.00 Roda'46 A2 vrij Roda'46 A3 vrij Hoevelaken B3 - Roda '46 B3 Jonathan Cl - Roda'46 Cl IJsselmeerv. C2 - Roda'46 C2 Roda'46 C3 - SEC Cl Roda'46 C4 vrij Roda'46 C5 vrij Afmelden junioren vrijdagsavonds tus sen 19.00-20.00 uur. Tel. 033-44100. Roda'46 BI vrij Roda'46 B2 vrij 12.15 12.30 11.00 13.00 ACHTERVELD - In verband met de slechte weersomstandigheden en de ge steldheid van de terreinen werden alle wedstrijden zowel van de junioren als de pupillen afgelast. Programma voor zaterdag 3 december: junioren: Achterveld Al vrij Achterveld BI vrij Achterveld B2 vrij Achterveld B3 - T.O.V. BI 12 00 u Achterveld Cl - A.P.W.C. C2 11.45 u. Achterveld C2 vrij ln verband met de winterstop zullen tot eind januari door de pupillen geen wed strijden worden gespeeld. De eerste wedstrijd voor de pupillen zal zijn op 4 februari 1978. VOORDEEL Groot sortiment van 1.50 nu tri»— wir Amsterdamseweg 139-Amersfoort. Tel. 033-17031 0p het poolse platteland worden ze gemaakt: wandkleden, gobelins en kelims met folkloristische motieven. Vervaardigd van handgekaarde en gesponnen scha pewol dat na een behandeling met natuurlijke verf stoffen in de zon te drogen wordt gelegd. De wandkleden worden thuis geknoopt met motie ven naar eigen inzicht óf in samenwerking met be kende kunstenaars. Achterbergh heeft voor U een prachtige kollektie in huis gehaald. In alle prijsklassen, te kust en te keur. Kom ze allemaal eens met aandacht bekijken. Welkom op onze expositie De deur staat voor U open, de toegang is vrij Westsingel, Hellestraat Amersfoort. Telefoon 033-13048 DONDERDAG 1 DECEMBER 1977 LEUSDEN - Lange tijd heeft men in jckeykringen, met name in het westen jj het land, het zaalhockey als een ondergeschoven kind in verhou- g tot het veldhockey beschouwd. In r provincie, dus de districten Noord, en Zuid, hield men er al langer jiere gedachten op na. Dat blijkt wel jhet feit dat de landskampioen zaal- Mkev zowel bij de dames als bij de in het verleden meestal uit de gvincie voortkam. Maar ook in het gten is men zo langzamerhand wat jer zaalhockey-minded geworden en jtraalhockey zit er nu duidelijk in de Het vorig seizoen wist het westen de dames middels de landstitel van jjM het monopolie van de provincie al doorbreken. De titel bij de heren is in jden van het Boxtelse MEP. Oe topclubs in het westen staken de ;n bij elkaar en dat leidde tot een distneten Noordholland, lolland en Gooi-Utrecht over- ilende westelijke eerste klasse, die Bvorig seizoen zijn première beleefde jeen onverdeeld succes bleek te zijn. clubs komen in deze westelijke klasse uit: vijf veld- leyhoofdklassers te weten: Kam- Klein Zwitserland, Bloemendaal, lerdam en Laren en de eerste klas- HIC, HDM en Kieviten. Bloemen en Kieviten zijn de debutanten dit :n en nemen de plaatsen in van de idanten HGC en Schaerweijde. Er wordt van 30 november tot en met 29 januari in een tiental verschillende sporthallen in onder andere Rotterdam. Amstelveen, Den Haag, Amersfoort, Zeist, Bussum, Huizen en Haarlem een hele competitie verspeeld Dit belooft voor het publiek weer een aan trekkelijke zaak te worden met veld- hQckeysterren als Ties Kruize, Paul Lit- jens, Ron Steens, Paul Leopold, Tim Steens en Wouter Leefers om er maar een paar te noemen in de strijd. De twee clubs die op de laatste plaatsen eindigen degraderen en uit de eerste klassen van de districten Noordholland, Zuidholland en Gooi-Utrecht zullen de vrij gekomen plaatsen weer worden op gevuld. De kampioen van de westelijke eerste klasse zal op 19 februari in de Energiehal te Rotterdam deelnemen aan de strijd om de landstitel. Het landskampioenschap dames wordt daar ook en op dezelfde dag verspreid, terwijl de titels bij de jongens en meisjes één dag eerder ook in de Energiehal zullen worden bevochten. Kampong en Laren vertegenwoordi gen het District Gooi-Utrecht in de wes telijke eerste klasse. De wedstrijden in de verschillende klassen van het district Gooi-Utrecht zullen vanaf begin de cember tot circa half februari in twaalf verschillende sporthallen, verspreid over het district, worden verspeeld. Deze hallen zijn: De Koppel te Amers foort, De Trits te Baam, De Grenspaal in Blancum, De Zanderij in Bussum, De Bun te Huizen, Berenschot in Leerdam, Bisonspoor in Maarssenbroek (Maars- sen), De Heyhorst te Scherpenzeel, Beukendal in Soest, Helsdingen in Via- nen. De IJsselhal te LJsselstein en De Klomp te Zeist. De eerste klasse van het district be staat bij de heren uit: Be Fair, Gooische, Hilversum, Kameleon, Schaerweijde, SCHC en Voordaan en bij de dames uit: Be Fair, Gooische, Hilversum, Kam pong, SCHC en Voordaan. In de tweede klasse komen bij de heren Amersfoort, Leusden, Maarssen, Phoenix, Sjinty en Soest uit en bij de dames in de tweede klasse: Amersfoort, Laren, Kameleon, Schaerweijde, Shinty en USHC. De derde klasse heren is samengesteld uit: Baarn, Barneveld, Huizen, Maarn, Fle- tiomare in groep A en De Haaskamp, Culemborg, Hoevelaken, USHC en Vianen. De derde klaase dames bestaat uit: Baarn, Barneveld, Gooische 2, Hui zen, Phoenix en Soest. Bij de dames is er een vierde klasse, die voor wat betreft de A-groep bestaat uit: Be Fair 2, Hil versum 2, Kampong 2, Maarssen en SCHC 2 en voor wat de B-groep betreft uit: Culemborg, Kampong 3, Leusden, Phoenix 2 en Vianen. ATTRACTIEF Zeker is dat het zaalhockey, mits het goed wordt aangepakt, een goede toe komst tegemoet kan zien. Vooral nu er in steeds meer gemeenten sporthallen uit de grond rijzen. Het zou het veld hockey in populariteit nog wel eens naar de kroon kunnen gaan steken, want het is, juist voor het publiek, een bijzonder attractieve vorm van hockey, die wel veel van het ijshockey weg heeft. De zes spelers en de zes wis selspelers zorgen voor een snel en wis selend spelbeeld, waarbij doorgaans veel doelpunten vallen De toeschou wers dienen hun aandacht continue bij het spel te houden, anders mist men zo enkele treffers. Eindscores met dubbele cijfers vormen na de twee keer twintig minuten die een wedstrijd - er worden in de regel per avond circa zes duels afge werkt - duurt geen uitzondering. Ook van de coaches wordt veel gevergd. Die dienen steeds op de juiste spelmomenten spelers te wisselen, ter wijl op technisch-tactisch gebied ook veel inzicht wordt verlangd. De snelheid waarmee het spel wordt ge speeld, draagt er ook toe bij dat de on derbrekingen door de scheidsrechters als minder hinderlijk worden ervaren. Kortom een bijzonder boeiend geheel voor de toeschouwer, die als plezierige bijkomstigheid geen last ondervindt van de soms barre weersomstandigheden buiten, maar er droog en warmpjes bij kan gaan zitten. Bovendien is de toegang tot zaalhockeywedstrijden net als bij het veldhockey nog altijd gratis. USDEN/CENTRUM - Vanaf het Lweekeinde gaan, in navolging van ind- en de korfballers, ook de hoc- s de diverse sporthallen in. Dan pil de winterstop met een beperkte borcorapetitie. De toestand van veel i maakt een regelmatig verloop kde normale competitie onmogelijk, flweekend van 19 en 20 november i hockeyloos, met uitzondering Jongens E2 - Gooische E2. De niet jjoitgevallen Leusdense E-tjes wer- ket een 2-2 gelijkspel leuk beloond. )et uitgebreide jeugdprogramma 'telopen zaterdag (17 wedstrijdep 4lCL-teams) kwam door het geweer weinig terecht. Alleen op svliesveld kon worden gespeeld, asdense ploegen lieten daarbij de inn de tegenpartij. Jongens Cl ikansloos tegen Amersfoort C2 en Al trok tegen Kampong A2 |t0-2 aan het kortste einde. j werd nog een flink deel van Jtóniorenprogramma afgewerkt. Met ■feest van zaterdag nog in de benen side Heren 1 een verrassend fris par- I hockey tegen Huizen 1, de ïer 3 van de ranglijst. Het gras veld verkeerde in prima conditie en lamaan werd de Leusdense meer ad - vooral in technisch opzicht - 'haar. Zowat halverwege de eerste p brachten Frank Marree en Ene el de Huizer defensie aan het wan- b en via Eric's stick werd het 1-0. Jtvoor rust gaf Pieter van Breugel |een lange voorzet van rechts Erik irde kans om voor 2-0 te zorgen. I de hervatting hadden de Wenaren 10 minuten nodig om J wat op temperatuur te komen. Idne kort achter elkaar gescoorde rswerd de Huizense formatie met s op de waarheid gedrukt. Peter b omspeelde vrijwel de gehele de- fcvan de bezoekers en gaf toen met "j tikje de bal door aan Frank die deze actie doeltreffend af- De verzilvering van een straf foor specialist Hans van Eek bete- k4-0 en na een solo van Pieter van :l kon het, ondanks de koude vnj te publiek, voor de vijfde maal jui- lEn toen kwam Sinterklaas! De tot Ittstekend leidende scheidsrechters pde Huizense ploeg 2 doelpunten iL Het eerste uit een strafpush, die 1 niet terecht was en de tweede Ide Leusdense goalie tegen het s was gewerkt en hij nog volop Iwas aan een overigens fraai kop- Maar e.e.a. bracht de ise zege niet meer in gevaar. |met toen kort voor het einde Ene tl wegens kramp goed vervangen fdoor Stnaley Douglas. Voor be ltellenden volgt hier de ranglijst: half februan staat de veldcompetitie nu stil. In diverse sporthallen in de nabije en (zeer) verre omgeving doet de Mixed Hockey Club Leusden met 3 senioren en 2 juniorenteams mee aan de zaal competitie. Heren 1 en 2, Damesl, Jon gens A en Meisjes A spelen, bij gebrek aan een sporthal in Leusden, zowel hun uit- als hun thuiswedstrijden in Huizen, Blancum, Scherpenzeel, Zeist, Baarn, Vianen, IJsselstein en zelfs in Leerdam. FEEST Zowel voor de jeugd als voor de se nioren werd zaterdag een feestje ge bouwd. Het was in het octaaf van de 5e decenlber, zodat bij de jeugd in de schaapskooi van Groot Krakhorst, ver wacht werd dkt de Sint wel eens op visite zou kunnen komen. En ja hoor, hij kwam. De goedheilig man leek meer verstand van tennis dan van hockey te hebben, maar was niet te beroerd om bevestigend te antwoorden op de vraag van voorzitter J. Bernard of hij lid zou willen blijven van de MHCL. Voor de junioren vond hij zich echter te oud en voor de veteranen te jong. Hij zal eens denken aan de Blijmakers of misschien kan jeugdtrainer wat zijn? Voor zwarte Piet lijkt, buiten het pepernotenseizoen, een baantje in het doel van het eerste het beste. De jeugdcommissie had succes met haar voorbereidende werk en kon vanaf 16.00 uur zo'n 140 jongens en meisjes begroeten. De eersten daarvan stonden om kwart over drie al te trappelen om binnen gelaten te worden. Er werden o.m. twee films ver toond: de eerste over het dameswereld- kampioenschap hockey in 1975 te Edingburgh, gevolgd door een mooie natuurfilm. In de pauze probeerde de sint op een nette manier van zijn voor raad pepernoten af te komen en voor de aanvoerder van Heren 1 had hij zowaar de zwarte kaart. Daarmee beging de bisschop toch wel een grote vergissing. Hier is zo'n zwarte prent gelukkig nog onbekend, maar in Spanje betekent het de uitsluiting van de desbetreffende spe ler uit het eerste garnituur en dat grapje ging nu toch een beetje te ver. Overigens werd het een zeer geslaagd feest en met moeite ging iedereen om zeven uur huiswaarts. De senioren hadden zaterdagavond hun party in de Roda-cantine. Kennelijk hebben zij daaraan minder behoefte dan de ieugd. Bepaald groot was de be langstelling de eerste uren in de door Jongens A vrolijk versierde zaal niet. Pas na elven werd het drukker en gezel lig, mede door toedoen van de „Steamboat Selection 7", een pittige band uit het hoge noorden van ons land, o.l.v. drummer Dick Edzes, de ex- Groninger die naar Achterveld emig reerde en van daaruit o.m. zijn bijver dienste als MHCL-penningmeester re gelt. In de latere uren van de avond vloog het feestje voorbij en eigenlijk was het diep in de nacht toch nog te vroeg afgelopen. Dit zal vermoedelijk ook het laatste feest op „vreemd" terrein zijn. De volgende keer hoopt de hockeyclub dat in eigen huis te kunnen organiseren, dankbaar terugdenkend aan Roda en de andere sportclubs, die de MHCL tijdelijk onderdak hebben verschaft. Ijsden 17 uit 10 12 uit 8 ■zen 10 uit 9 Kesp 7 uit 9 ■Reigers 7 uit 9 Womare 6 uit 9 SM.C. 6 uit 9 ^zrssen 5 uit 8 3 kwam in de problemen tegenstander Kampong 13 te laat in Leusden verscheen. Of ^ementair 5-0 gaat worden of op spelen met 2 winstpunten in min- (voor de Utrechters, zal achter de 1 tafel worden beslist. Om de van de keizer won Leusden's jaarna de niet-officiêle wedstrijd De Telraam-boys (Heren 4) 'thuis Voordaan 8 op 3-3. De ?e* en de Veteranen zagen hun fylen in Leusden afgelast. Dat- Jebeurde met Abcoude-Dames 1 WC 2-Dames 2. Maarssen 2 hield 3 met 5-0 op afstand en ■Jn 4 klopte het met 10 man spe- 1 van Heren 2 met 1-0. Tot LEUSDEN - Zaterdag 26 november werd in zwembad „Bavoort" weer ge zwommen voor de A- en B-diploma's. Alle kandidaatjes slaagden voor hun proef zodat in totaal 54 A- en 21 B-diploma's uitgereikt konden worden. De geslaagden zijn: DIPLOMA A Sandra v. Zoeren, Jeannette Dik, Nadja v. Heijgen, Folef W. A. Hooft Graafland, Inge Smink, Saskia Groene- velt, Xander Beetsma, Carla Tijmensen, Olaf Lensink, Nathalie Vos, Emst-Jan van Lottum, Sandra van Doggenaar, Huib van Maanen, Erika Jagers, Ilse Smit, Judith de Hart, Irene van Kal leveen, Sven Clein, Dominde A. Zoer, Michiel Gras, Mechteline van Es, David Steenhuis, Henk Weishaupt, Charlotte Wiersema, Elbert-Jan Achterberg, Mar cel Kortes, Kees Koelewijn, Thomas W. van Dalen, Ciska v. d. Mede, Joost Wal raven, Marco Bremer, Venneke Klaare, Suzanne v. Doorn, Saskia de Boer, Wil liam Rutten, Erica Hazeleger, Mireille van der Grift, Anja Wolsky, Jan-Pieter Tuininga, David Ubels, Collinda van den Hoek, Arnoud Robert van Hal, Carin Reuzel, Hendrika-Reina v. d. Bunt, Adriaan Hendnksma, Leni Bo- chove. Hendrika Bergman-v. d. Hooff, Willemijntje P. Oudeman-te Kulve, Neeltje Terpstra-v. Loenen, Hielkje Grootendorst-Schaafstra, Stephan Zij- derveld, Esther Baars, Emmina Lagemaat-Fekkes, Arend Aalbers. DIPLOMA B Mark Duinhoven, Reiny Weemekers, Simone Massop, Simone van Heck, Ellis Kuijper, Alexander van Sandick, Erik van de Vis, Regina Snik, Jasper Steppé, Anouck van der Vlist, Daan Tiernego, Ria Weemekers, Daphne v. d Vlist, Danny van Veen, Robert-Jan Quené, Bart Klaare, Thécla Balvers, Joke Remmerswaal, Marisa van Oortmerssen, Grietje Abbing-Alting, Lammy Voetee-Vastenhouw.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17