Raad kon geen principe-uitspraak doen 'VL' EUIVEL-CONTROLE- INSTITUUT: ONMISBARE SCHAKEL TUSSEN PRODUCENT EN CONSUMENT OPEN HUIS WAS EEN SUCCES ankgiro ereikte oogste unt CIJFERS OVER CREATIEVE HANDVAARDIGHEID ONTBRAKEN: De VVD en de woonwagen bewoners.... (3 en slot) .eusder Krant - plaatselijk nieuws Kijk, u kunt natuurlijk zelf een kwast pakken om een geboortekaartje vol te schilderen. 't Kan, maar het kost wel erg veel tijd. Het gaat toch veel beter met één van die prachtige geboortjekaartjes uit de uitgebreide kollekt ie 1977/1978 van de LEUSDER KRANT? Snuffelen in onze modellenboeken is gratis en nog erg gevarieerd ook. We zijn er zeker van dat u slaagt. En bovendien: we leveren erg snel. Daar kunnen schilders niet tegenop!i Belt u even? Telefoon 033-41495 en we leggen de boeken voor u klaar. LEUSDEN (van een onzer verslag gevers) - De gemeenteraad heeft vorige week donderdag geen principe- uitspraak kunnen doen ten aanzien van de subsidiëring van de stichting „Cre atieve Handvaardigheid". Het probleem was dat men de financiële gevolgen van de door de stichting voorgestane pro - fessionelere aanpak niet kon overzien. In principe goedvinden dat de genoemde stichting professioneler gaat werken, houdt in dat de raad het geld voor ten minste één, door een professional ge geven cursus op tafel moet leggen. Maar niemand kon zeggen hoeveel dat zou gaan kosten. Een dergelijke blanco cheque wenste de raad niet te onder tekenen. In de raadsvergadering van december kan het voorstel opnieuw aan de orde komen, wanneer het door enig cijfermateriaal gestut wordt. Overigens was er allerwege waarde ring voor de werkzaamheden van „Cre atieve Handvaardigheid" Mevrouw Van Amerom (VVD) prees de goede samen werking met Latent Talent, maar zij kon begrip opbrengen voor de andere aanpak - dwz met professionele krachten - die de stichting voorstaat ,,Maar", aldus de VVD-spreekster, ,,wij willen niet vooruitlopen op het educatief plan De stichting Creatieve Handvaardigheid kan straks een aan vraag doen In de totale inventarisatie kunnen we dan beoordelen of de voor gestelde aanpak binnen het educatief plan past", aldus mevrouw Van Ame rom. Ook de heer Bokkers onderkende de problematiek, waarmee de stichting te kampen heeft, al had ook hij voorbe houd ten aanzien van de financiële consequenties. Het zou een vervolgverhaal kunnen worden. Het schrijven van de WD Leusden biedt voldoende diskussiestof. Het lijkt mij echter zinvoller wanneer zo'n dis- kussie van man tot man gebeurt en niet per wekelijkse aflevering. Omdat de eerste 2 afleveringen wél in de Leusder krant verschenen stel ik het op prijs ook daarin te laten weten dat binnenkort een gesprek zal plaatsvinden tussen de fraktie en het team werkers t.b.v. het woonwagenkamp. Zowel het WV-standpunt als de beleidsnota van dit team komen in dit gesprek aan de orde. Ik vind het verheugend dat zo'n be spreking gerealiseerd wordt en ik hoop dat deze voor beide deelnemers vrucht baar zal zijn. J. C. Burger Bovendien vroeg de KVP-woordvoer- der zich af of een zo strakke binding van de Creatieve Handvaardigheid aan het Amersfoortse Creatief Centrum ,,De Hof" nu wel zo nodig en wenselijk is. Bokkers vreesde soortgelijke moei lijkheden als er nu bestaan met de muziekschool en de onderwijs-advies- dienst. Ook mevrouw Verduin (PPL) vond het bezwaarlijk dat er over de finan ciële gevolgen van de gevraagde prin cipe-uitspraak niets te zeggen viel. Uiteindelijk was het de VVD-er Bergs - ma die de knoop doorhakte en het voorstel deed om de zaak terug te ne men. Daar konden alle raadsleden zich achter scharen, wanneer het voorstel dan maar in de raad van december terugkomt. Anders komt de subsidie aanvraag voor de stichting, die voor 15 januari verstuurd moet zijn, in gevaar. KON I 1 A U I KOUDE SCHOTELS J\ H*m«rr,«idltfvv*o 66 Td 033 4 3127 voor de Kerst bij u thuisbezorgd. DONDERDAG 1 DECEMBER 1977 rin een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vorige week woensdag lerd op het bouwterrein van de Bank- socentrale in het werkgelegenheids- tnein Princenhof het glas geheven, pdathethoogstepuntvandebouw was Iffeikl. Eén van de direktieleden van de lukgirocentrale sprak een paar woor- totot de mensen, die zich met de bouw toghouden. Daarbij sprak hij de hoop i dat er de komende maanden zo ng aangepakt zal worden, dat de bigirocentrale in augustus volgend r in gebruik genomen zal kunnen «den. «volgens werd de vlag op het gebouw Aesen. Aansluitend toverde de kraan- Khinist uit de nieuwbouw de zo- ieten „poenkoffer" tevoorschijn, umit alle bij de bouw betrokkenen a deel ontvingen. - Een kleumend gezelschap kijkt naar de vlag De poenkoffer arriveert. - De vlag wordt gehesen strijdingsmiddelen, onderzoek op het gebied van eisen die aan het veevoer gesteld moeten worden. Voorts beschikt men over een vitamine labora torium alsmede over een ontwikkelings-lab, waar methodes worden getest. Voorts kan men o.a. de radio-activiteit in melk meten en doet men aan bacteriologisch onderzoek van zuivelproducten. Voor het boteron- derzoek op smaak en kleur wordt de boter gedurende 15 dagen in een koelcel op -14 graden Celsius ge houden. In het nieuwe zuivelinstituut worden per jaar meer dan honderdduizend be palingen verricht om de samenstelling van zuivelprodukten te controleren. De inhoud van ruim 6000 monsters wordt gecontroleerd. Aan het einde van de rondleiding werd men door middel van een dia presentatie nogmaals door beeld en ge luid op de hoogte gesteld van de taak van het zuivelcontröle-instituut. Met dit „open huis" heeft het instituut raak ge schoten. LEUSDEN - Het „open huis" van het wel Controle Instituut op zaterdag inovember j.l. is een groot succes ge iden. Honderden mensen hebben de üs gegrepen om de aktiviteiten, die Sw het controle-instituut werden ont- toid eens van nabij te aanschouwen. Me ruime cantine werden alle be- 111 ^stellenden op een kopje koffie of 1,11 Cornel gefcrackteerd. Ier gelegenheid van de officiële ope- s? van het instituut in september was w de jeugd van de Leusdense basis scholen een wedstrijd uitgeschreven in het vervaardigen van kijkdozen. De vele fraaie exemplaren waren in de kan tine tentoongesteld en rond half twaalf was het daar een grote drukte. Veel kin deren zaten in spanning te wachten op het moment waarop loco-burgemeester W. A. van Zandbrink de prijzen aan de winnaars zou uitreiken. Ir. J. M. van der Bas, directeur van het instituut hield een korte inleiding en verontschuldigde zich voor het feit, dat eerst nu voor de Leusdense bevolking „open huis" gehouden kan worden. Di verse dringende zaken kwamen direct na de opening van het instituut aan de orde, waardoor een en ander naar van daag verschoven moest worden De heer Van Zandbrink, die hierna het woord kreeg zei, dat door de jury veel werk was verzet, aangezien alle kijkdozen stuk voor stuk onder de loep genomen zijn. Een voor één werden de prijswinnaars naar voren geroepen ten einde hun prijs in ontvangst te nemen De volledige uitslag luidt: Categorie 5-6-7 jaar, individueel: Hoofdprijs: Miranda Kuijper, Esdoorn- hof 10 (Montesson-school) Troostprijzen: le Roderik de Ridder, Henegouwen 43 2e. Remco van der Berg, Walstro 39 3e Emihe v.d. Linde, Asschatterweg 141 (De Bongerd) 4e. Nancy Wetters, Wederik 3, Niek Kersloot (Geref Basisschool), Simone v.d Lugt (Geref Basisschool). Klassikaal: Hoofdprijs: Oudste kleuters 5-6 jaar R.K. Basisschool Kinderland. Categorie 8-9 jaar, individueel. Hoofdprijs: Barbara Smit, Elatinehof 3 (De Bongerd) Troostprijzen, le Els Spijkman, Kornoelje 2 (De Bon gerd) 2e Eddy en Pascal Hoogreef, Gagelhof 9 3e Francis Dix (Klimop) 4e Bas en Kees-Jan uit klas 3 R.K. Basis school Kinderland 5e Marleen Blaas (Klimop), Jeroen Hesp (Klimop), Marieke Vreugdenhil (Geref. Basisschool), Willem-Jan Dod- dema (Geref. Basisschool). Klassikaal: Hoofdprijs: Klas 3 en 4 van de R.K. Basisschool De Rossenberg. De kinderen die hun prijs niet in ont vangst konden nemen, krijgen deze thuisgestuurd. Onder deskundige leiding kon men het gebouw bekijken, hetgeen voor het grootste deel bestaat uit laboratoria. Op de begane grond bevinden zich een dienstenvleugel, waarin o.a. de kantine en de bibliotheek zijn ondergebracht. In de administratatieve vleugel bevinden zich de kamers van directie en per soneel. De laboratoria op de begane -grond ziin ingericht voor routine- onderzoek zoals suikerbepaling, bepa ling melkpoedervervalsing, kaascontröle etc. Op de eerste verdieping zijn labora toria voor bijzondere controle zoals gaschromatographie, onderzoek op be-

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5