Begin 1978 nieuw wegdek op Hessenweg chterveldse dames brachten oppen naar gehandicapten interklaas kwam aan in Achterveld Nieuw klimrek Zaterdag Sinterklaas feest KPJ-ers versloegen bejaarden Sinterklaas avond KPJ Klaverjassen Ondernemers keken naar film Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 1 DECEMBER 1977 9 ACHTERVELD - Onlangs besloot de gemeenteraad van Leusden een krediet beschikbaar te stellen ter voorbereiding van de vernieuwing van de Hessenweg binnen de bebouwde kom van Achter veld. Het wegdek, dat thans uit klinkers bestaat, verkeert in slechte staat. Op diverse plaatsen zitten er oneffenheden waardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht en er bij regen grote plassen ontstaan. Het is dan ook noodzakelijk het wegdek volledig te re construeren. Hierbij is gekozen voor een uitvoering in asfalt. Deze keuze is mede gebaseerd op de ACHTERVELD - In de loop van deze week wordt naast de berging/speelhut in werd aan de leden meegedeeld dat het van de Federatie van Nederlandse Vak verenigingen in de bedoeling had ge legen om een postorderbedrijf op te richten. Om bepaa lde redenen had men hier toch vanafgezien. Verder werd medegedeeld dat op 13 februari 1978 weereen verga dering zal worden belegd waar door een spreker de onderwerpern koop, huren en lease zal worden besproken. Voor de pauze werd door de voorzitter ten be hoeve van de aanwezige dames een uitleg gegeven over de doelstelling van de plaatselijke ondernemersbond. Na de pauzewerddoordeheerJ Schouteneen kleurenfilm vertoond over de Tour de Junior. Dit was nog uit de tijd toen de Tour nog werd verreden over een grotere afstand dan nu De tour reed toen via de Asschatterweg naar het voormalige Hamersveld en kwam via Stoutenburg en de Eemelaarseweg weer terug naar Achterveld. Ook werden er nog ongeveer50 dia's vertoond over het oude Leusden Hierna sloot de heer Lieshout met dank aan allen de vergade ring. uitslag van een enquête die vorig jaar is gehouden onder de omwonenden. Hiervan spraken zich 42 uit voor toe passing van asfalt en 12 voor behoud van de klinkerbestrating. Ook naar de mening van het gemeentebestuur ver dient asfalt om een aantal redenen de voorkeur: asfalt is beduidend „stiller" en veroorzaakt minder trillingen, terwijl de onderhoudskosten lager zijn dan bij een klinkerbestrating. Bo vendien wordt bij toepassing van asfalt het slipgevaar minder, omdat de over gang van asfalt op klinkers zoals die zich in de bestaande situatie voordoet, dan komt te vervalen. het plantsoen bij de r.k. basisschool „Onze Wereld" in Achterveld een klim rek met platform geplaatst; dit ter ver vanging van de kJautermogelijkheden die de berging/speelhut tot nu toe bood. Want tegelijkertijd met de plaatsing van het klimrek wordt de lage zijde van het dak van de berging/speelhut ingekort. Met deze maatregel verwacht het ge meentebestuur tegemoet te komen aan de bezwaren die het gebruik van de berging/speelhut als klimobject op leverde. ACHTERVELD - Dankzij de inzet van de activiteitscommissie van de Sport vereniging Achterveld is het gelukt om Sint Nicolaas zaterdagmiddag naar de kantine van het Kerstensportpark te laten komen. Deze Sint Nicolaasmiddag is alleen bestemd voor de pupillen van de S.V. Achterveld Sint zal om ongeveer 14.45 uur in de kantine arriveren. De betreffende pupillen worden dan ver wacht aanwezig te zijn. De activi teitscommissie hoopt dat alle pupillen aanwezig zijn. Teneinde het karakter van de weg zo veel mogelijk te handhaven, blijft de breedte van het wegdek nagenoeg on gewijzigd en behouden de parkeerstro- ken hun klinkerbestrating. Het is de be doeling bij de reconstructie ook enige verkeerstechnische verbeteringen aan te brengen. Deze betreffen het door trekken van het fietspad uit de richting Stoutenburg tot aan de Verjaegde Ruyterweg, het verruimen van de bocht nabij Huize St. Jozef en het wijzigen van het kruispunt Kon. Juliana- weg/Hessenwpg/Pater Stormstraat zodat dit veiliger wordt. Tevens is het de bedoeling de eveneens in slechte staat verkerende klinkerbestrating van de Kon. Julianaweg tussen Hessenweg en raadzaal door asfalt te vervangen. Tenslotte zal van de gelegenheid gebruik worden gemaakt om de openbare riolering tussen Kon. Ju lianaweg en de grens van de bebouwde kom (richting Stoutenburg) te vernieu wen. De betrokken aanwonenden zullen binnenkort een uitnodiging ontvangen om nader geïnformeerd te worden over de reconstructie-plannen, die naar ver wachting in het eerste kwartaal van 1978 zullen aanvangen Bij het bewo nersoverleg zal tevens worden na gegaan in hoeverre er behoefte bestaat het aantal parkeerplaatsen aan de Hes senweg te vergroten. AMIVEDI ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel. 03425-1554 zijn de navol gende dieren als gevonden of vermist opgegeven. Gevonden: Cyperse kater met donkerblauw lak- bandje met lichtblauwe voering en bel letjes. Goed doorvoed. Zat achter de vis van hengelaars aan. Gevonden Zwar- teweg. Vermist: Bastaard herder, tenger, zwart dek, bruine poten, iets grijs op snuit, 10 jaar, Caspar, Ardennen Leusden. Bastaard Dalmatiër/Duitse Staander, zwart met grijze vlekken, zwarte hango ren, reu, 4 jaar, Hamersveldseweg, Leusden. ACHTERVELD - Woensdag 23 ok tober werd in de zaak bij Rien Coenders een klaverjaswedstrijd gehouden tussen de KPJ en de leden van de be- jaardensoos. Deze avond werd georga niseerd door de KPJ. Aan deze wedstrijd werd door 25 KPJ-ers en 27 bejaarden deelgenomen. Er werd sportief gespeeld. De KPJ-ers wonnen deze wed strijd met 34219 punten. Het is een heel gezellige avond geweest en toen om on geveer 23.30 uur deze avond afgelopen was, werd door de bejaarden voorgesteld om dit volgend jaar weer te doen zodat zij dan revanche zouden kunnen nemen. De KPJ-ers zegden toe dat de bejaarden volgend jaar zeker weer uitgenodigd zouden worden voor zo'n kaartavond. De uitslag was: 1. G. de Jong 5000 2. mevr Lammers 4969 3. mevr. Van Marwijk 4959 4. J. Pommer 4854 5. mevr. Tolboom-Kaas 4735 6. W. Tolboom 4726 7. mevr. Wolfenbuttel 4720 8. mevr. Born 4690 9. P. Middelaar 4621 10. J. v. d. Wetering 4615 11. mevr. v. d. Bedum-Kuier 4610 12. H Tolboom 4601 13. M. de Jong 4597 14. H. Voorburg 4556 15 E. van Dijk 4553 De poedelprijs was voor J. Hoekens. ACHTERVELD - Vrijdag 2 december komt de Sint ook op bezoek bij de K.P.J. Om ongeveer 20.00 uur arriveert de Sint in de zaal van café Buitenlust. Het belooft weer een echte gezellige K P J.- avond te worden. Er zal een muziekkwis worden gehouden terwijl ook het grote boek van Sint deze avond zeker niet zal ontbreken. Ook zal er nog een hele leuke verrassing zijn. Het bestuur rekent er dan ook op dat een groot aantal van de leden aanwezig zal zijn. ACHTERVELD - Vnjdag 2 december zal de derde ronde worden gespeeld van de klaverjascompetitie in de Hessenkar Aanvang 20.00 uur. Ook deze avond zullen er weer een aantal mooie prijzen te winnen zijn. graag komt Dit vooral om het feit dat hij dit dorp al heel veel jaren kent en er heel veel prettige herinneringen aan heeft. Hij vond dat er sinds zijn laatste bezoek weinig veranderd was. Wel vond hij dat het klinkergedeelte van de Hessenweg aan verbetering toe was daar hij wel bemerkt had dat het hier over niet meer zo heel prettig reed. Ook tot de kinderen sprak hij enkele heel vriendebjke woorden. Nadat D.W.S. nog enkele Sint Nicolaasliedjes had ge speeld die door de jeugd uit volle borst werden meegezongen stapte de Sint weer in het rijtuig waarna een glorieuze tocht door het dorp begon. Dank zij het zeer mooie weer deze middag was het een echte fijne intocht van Sinterklaas. HTERVELD - Vrijdag 25 novem- erden door een aantal dames van ndwerkhobby-club „54" door de 'van deze club vervaardigde pop- 'eggebracht naar huize Nieuwe- te Baam. Hier verblijven een 1 geestelijk en lichamelijk gehan- n. Deze geste vond plaats naar ing van het feit dat vorig jaar Achterveldse dames een aantal hadden vervaardigd en ook Nieuwenoord hadden gebracht, het grote succes waarbij zeker te dankbaarheid van de ontvan- n zo'n pop grote indruk op deze had gemaakt, werd besloten ook weer een aantal poppen te ver en. g werd dan ook door enkele dames de reis naar Baam gemaakt. Daar aangekomen werden zij door de directie heel hartelijk ontvangen. In overleg met de directie werd besloten de poppen dit jaar niet zelf uit te reiken doch dit nu te doen op Sint Nicolaas-avond De poppen werden overhandigd aan twee leidsters en twee leiders. Er werden 54 poppen afgeleverd doch men had er zeker nog wel 100 meer mee kunnen brengen. Na het overhandigen van de poppen kregen de dames nog een rond leiding waardoor een indruk werd ver kregen hoe de gehandicapten daar wo nen. Diep onder de indruk werd de thuisreis aanvaard met het voornemen om, als het mogelijk is, volgend jaar dit weer te doen, doch dan nog meer poppen mee te nemen ACHTERVELD - De leden van het Nederlands Koninklijke Ondernemers Verbond Leusden hielden hun vergade ring in d'Ouwe Peerdestal te Achterveld. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk wel komstwoord waarbij hij zei blij te zijn dat er zoveel dames met hun echtgenoot waren meegekomen. Verder bracht de heer Lieshout naar voren dat de afdeling steeds flinke steun krijgt van de ver schillende commissies in de gemeente Leusden waaronder ook Achterveld be hoort. Na het openingswoord werden door de secretaris, de heerJ. Coenen, de notu len voorgelezen die onveranderd werden goedgekeurd. Na deze notulen het kort toegesproken door Joop de Jong die Sint welkom heette en daarna het woord gaf aan de voorzitter van de Achterveldse Winkebersvereniging Jan van Dijk. Deze begroette de Sint en zei blij te zijn dat Sint ook dit jaar weer Achterveld bezocht. Hij vond het na mens de winkeliersvereniging en verder de hele bevolking fijn dat Sint toch weer aan het verzoek om Achterveld niet te vergeten, gehoor had gegeven. Hij hoopte dat Sint en zijn Pieten hoewel het voor hen een zeer drukke tijd was, toch nog gelegenheid zou vinden om ook de Achterveldse schoentjes te vullen in verband met de verjaardag van Sint. Tijdens deze toespraken dwar relden de zwarte Pieten overal rond eerst om de eventuele huilende kinderen op hun gemak te stellen en tevens uit de zak het zo begeerde snoep rond te delen Nadat door D.W.S. een Sint Nicolaas- liedje was gespeeld, nam Sint het woord. Hij dankte de winkeliersvereni ging hartelijk dat het dank zij hen weer mogelijk was gemaakt om ook Achter veld met een bezoek te kunnen vereren. Hij vond het heel fijn om ook dit jaar weer in Achterveld te kunnen zijn omdat dit een plaats is waar hij heel ACHTERVELD - Zaterdag 26 no vember was het dan weer zover dat Sint Nicolaas in Achterveld zijn intocht zou houden. Voorafgegaan door de majo rettes, de tamboers en het muziekkorps van D.W.S. arriveerde Sint komende uit de richting Barneveld om ongeveer 14.00 uur op het Cooperatieplein, ver gezeld van zijn zwarte knechts. Hier werd hij opgewacht door een zeer groot aantal kinderen al dan niet vergezeld van hun ouders. Nadat Sint uit het rijtuig waarmede hij was gekomen, was gestapt, werd hij al direct omringd door een groot aantal kinderen die hem of de hand wilden drukken of hem een teke ning aanboden. Ondanks zijn hoge leeftijd zag Sint er zelfs niet tegen op om op zijn hurken te gaan zitten en de allerkleinsten een handje te geven. Vervolgens werd hij in

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9