Leusden-Zuid heeft nu 'n markt „Tempting Six" in Jazzclub Leusden ,25 jaar overheid is geen (unst, maar een gunst" Nokhoogte tot 12 meter is genoeg KPO CML zoekt leden voor werkgroep openbaar vervoer ,C.C. DE WITT, HOOFD BURGERZAKEN: Wethouder Wagenaar deelde bloemetjes uit LEUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT Leusder Krant - plaatselijk nieuws vervolg van de voorpagina De S10 kwam hierbij nog eens ter sprake, maar in de desbetreffende ver gadering van de werkgroep over het streekplan staakten de stemmen ten aanzien van het wel of niet indienen van een bezwaarschrift tegen deze weg. die naar alle waarschijnlijkheid niet alleen de Schutterhoeflaan voor een deel zal aantasten, maar die zeker ook een deel van het landgoed De Boom zal treffen Persoonlijk zei de voorzitter een voorstander te zijn van de S10, maar dan wel met een ander tracé. De heer Spaans had toch zijn twijfels ten aanzien van de noodzaak en vond bo vendien, dat verschillende landschap pen, waaronder het natuurgebied Den Boom op onaanvaardbare wijze aange tast zullen worden Hij vroeg zich af, of die prijs niet te hoog was voor de aanleg van een weg. waarover de deskundigen het nog niet eens zijn of die wel moet worden aangelegd. Zoals bekend wil het CML eerst een verkeerstelling ten aanzien van de Arnhemseweg en later van de doorgetrokken Rijksweg 28 en het effekt hiervan weten op de andere wegen zoals Arnhemseweg en Doornseweg alvorens tot een stand puntbepaling te komen. LEUSDEN/Z - Om precies 10 uur opende de wethouder van Openbare Werken Midden- en Kleinbedrijf, de heer J. Wagenaar, de mini-markt in Leusden-Zuid op vrijdagochtend 2 december. Het was vinnig koud, en het openingswoord kon kort zijn. „Wij hopen dat ieder de prijs krijgt, die hij of zij hoopt te verkrijgen", zei de heer Wagenaar, „zowel de markt vrouwen als de huisvrouwen de marktverkoper als de kooplustige bezoeker." De eigenaars van de kraampjes kre gen allen een plantje door de wethouder aangeboden De klanten lie ten zich niet onbetuigd, en het was al spoedig een gezellige drukte op de mini-markt De mini-markt zal elke vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur voor het Winkelcentrum De Bieshaar worden gehouden De markt bestaat uit tien kramen, groenten, zuivelprodukten, stoffen, gevogelte, drop, dieren- voeding, bloemen, vis, koekjes, tuin- artikelen. „Best gezellig", vonden de meeste winkelende mensen, ,,'t Geeft wat leven in de brouwerij Er valt niets te beleven in Leusden-Zuid!" De meesten vonden echter ook, dat het enorm grote en saaie tegelvlak dat nu in het midden van het winkelcentrum is aangelegd, spe ciaal voor de markt, op de overige dagen van de week wel een èrg verve lende aanblik biedt. Het terrasvormige metselwerk met de plantenbakken, waarin de planten een moeilijk en kwij nend bestaan leidden, was ook niet ideaal, maar werd in het algemeen toch geprefereerd boven de grauwe tegel massa. „Maar er komen nog wat planten in potten," wist één der nering doenden in het vooruitzicht te stellen. Wie ronduit blij is met het vlakke grauwe tegelvlak. dat is de winkelier van Radio Drieénhuis. Hij kan nu met U KUNT NIET II ALLES WETEN li STRALENTHERAPIE De stralentherapie, behandeling van gezwellen met röntgen en gammastra- len, is in de laatste tijd uitgebreid met electronenmesonen-, neutronen-, en protonenstralen. Electronen zijn dragers van de eenheid van negatieve electnciteit, mesonen zijn zwaardere deeltjes (een paar honderd tot ongeveer duizend maal zo zwaarals het electron); neutronen zijn neutrale deeltjes ter grootte van protonen of wa terstofkernen en 2.000 maal zo zwaar als het electron, en protonen zijn de zo juist genoemde waterstofkernen met po sitieve lading. Met electronenstralen werkt men al een tijdie. Ze worden meestal in betatrons (soort deeltjes versneller) gecreëerd. De mesonen, neutronen en protonen vereisen ge compliceerde versnellers voor de pro- duktie van energierijke deeltjes en dit alles nu is zeer duur en een rem voor verdere experimenten. Niettemin kon kort geleden in het onderzoekings centrum te Heidelberg een nieuwe neutronengenerator voor de therapie in bedrijf worden gesteld. Deze mag wel worden beschouwd als een verbeterde editie van het Karlsruher apparaat van grote capaciteit en in staat om veel te presteren. Men hoopt nu met de nieuwe aanwinst betere successen te boeken bij de bestraling van kwaadaardige gezwel len. AFY7 L Men kan doodgewoon afval opnieuw uitbuiten. Technici van de Technische Hogeschool van Claushal hebben door middel van ontleding door warmte biologisch materiaal als plantenresten of andere landbouwafval produkten, in een aardolie-achtige substantie om gezet, die als stookolie en grondstof voor de chemische industrie gebruikt kan worden. Zoals prof. El Said en prof. Oelert van genoemde hogeschool het onlangs zeiden worden bij dit veelbelo vende economische procédé de uitgangsstoffen in water met kool- monoxidehoudende gassen behandeld. Het koolmonoxide reageert daarbij zo danig op het water in, dat dit reactief waterstof afgeeft, die bij hogere tem peraturen zeer snel tot vorming van olién (koolwaterstoffen) komt. De zo gewonnen produkten zijn teerachtige olién of aromarijke stook-olién die voor een verdere scheikundige bewerking geschikt zijn. KINDEREN Gedragsafwijkingen bij kinderen worden doorgaans gebrandmerkt als een ziekte. En meestal is het zo, dat men de kinderen doorstuurt naar de kin derpsychiater. Welnu, dat is in eerste instantie helemaal niet nodig, zegt Hellbrügge, leider van het kindercentrum van de universiteit van München. Een gestoord gedrag bij kin deren, zo zegt hij verder is niet direct als een ziekte te beschouwen. De veelvul dige symptomen, ziekteverschijnselen, als snoeplust, agressie, dromerig gedrag, angst voor alleen zijn, ongeïnteresseerdheid en bedwate- ren zijn voor hem niets anders dan reac ties op een gestoord ontwricht gezinsle ven. Daar in het gezin dient men aller eerst de oorzaak te zoeken en op te sporen. Men moet er zelfs heel snel bij zijn. Hij waarschuwt tenslotte voor niet al te snel de kinderpsychiater te raadplegen en zo mogelijkerwijs het kind nog onzekerder maken. ACHTERVELD - Het bestuur van de Achtervcldsc Plattelandsvrouwen Orga nisatie organiseert ook dit jaar weer een DONDERDAG 8 DECEMBER 1977 Efheer F. C. C. de Witt ontvangt uit handen van loco-burgemeester Van Zandbrink enkele cadeaus. I Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente I Leusden Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Marnix Kreijns, Smoussesteeg 5, Leusden-centrum, tel. 033-43792 Bert Vos, Finnmark3, Leusden-centrum, tel 033-41495 (verantwoordelijk) Redaktie-adres: I Postbus 11Leusden-centrum. Telefoon (werkdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur): 033-41495 Na kantoortijden overdag: 03420-6141. Redaktionele medewerkers/sters: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657 De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C, tel. 033-41380 (sport) De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al- levr. P. A. Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/C, tel. 033-42101 (alge- I meen) Mevr. A. de Knijff-Mali, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, telefoon 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE Opgave abonnementen, advertenties en het doen van betalingen kunt uafhandelen op ons kantoor, Fiqnmark 3, Leusden/Centrum op werk dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KUCHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): I telefoon 033-40691. ij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor- I ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U Kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3, Leusden/Cen trum. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. ia een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67 te Bar neveld. voor de burgers. Op een blijmoedige, behulpzame wijze, waarbij hij altijd heel goed heeft kunnen luisteren naar wat anderen te zeggen hadden." De heer Mikkers vond de heer De Witt een psy choloog, die de mensen op de juiste wijze wist te benaderen. Hij onder streepte die gedachte door de over handiging van een boek over psycholo gie van de hand van de bekende schrijver-psycholoog Carl Jung, wat bij zonder door de heer De Witt op prijs werd gesteld, omdat hij, zoals hij in z'n slotwoord stelde, „het geleende exemplaar nu tenminste terug kon be zorgen aan de rechtmatige eige naar De jubilaris vond het feit, dat hij 25 jaar in dienst is van de overheid niet zozeer een verdienste van hem zelf. „Het was geen kunst, maar een gunst," zei hij. „Het is mij altijd zeer voorspoedig gegaan en dan is het niet zo moeilijk om die 25 jaar in tevre denheid vol te maken. Vijf en twintig jaar lang aan dezelfde lopende band werken is aanmerkelijk moeilijker dan wat ik heb gedaan Hij gebruikte in dit verband ook de uitspraak van de nieuwe burgemeester „We zullen alles samen moeten doen." Hij dankte zijn collega's voor de uitstekende samen werking en onderlinge ver standhouding, waardoor het mede mo gelijk is geweest 25 jaar in overheids dienst te kunnen werken Na de toespraken bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Na afloop van de besloten bijeenkomst volgde nog een open receptie, waar veel vrienden, kennissen en collega's gebruik van maakten. LEUSDEN - Er zal zeer binnenkort een C.M.L -werkgroep openbaar ver voer Leusden van start gaan. Gezocht wordt nog naar enige leden voor de werkgroep ad hoe Informatie bij Rob Suvaal (42393) LEUSDEN - De in de regio Amersfoort/Leusden alom bekende oude stijl groep Tempting Six gaat op donderdag 15 december a.s. in de Jazzclub Leusden het laatste concert van dit jaar verzorgen. De dixieland-liefhebbers komen weer volledig aan hun trekken met deze 6-mans-formatie, die over een meer dan 15-jarige ervaring beschikt. Tempting Six kan terugzien op een succesvol verleden, waarin altijd de nadruk veel meer lag op het plezier in de muziek, dan op het streven naar perfektie. Desondanks (juist daardoor?) groeide de populariteit in de loop der jaren tot ongekende hoogten. De bekendheid strekte zich uit van het oorspronkelijke Amersfoort tot Scherpenzeel, Den Dolder, Leusden-Centrum en Achterveld. En wie wordt er al niet bij voorbaat enthousiast als hij denkt aan nummers zoals „Bourbon Street Parade „Somebody stole my gal", „I've found a new baby" en „Bye bye blues", gespeeld door Jaap - trompet, zang, Jos - klarinet, zang. Ton - trombone, Freek - banjo, gitaar en zang, Jaap - basgitaar, stringbas, zang en Evert - slagwerk. Voor de laatste maal dit jaar nodigen wij alle jazzliefhebbers uit Leusden en omstreken en natuurlijk ook de fans van Tempting Six uit. Zoals gebruikelijk begint de avond om 21.00 uur en het adres is Café-restaurant „Ba voort", Trekerweg 28, Leusden-Zuid. an de redaktie) LêUSDEN - De heer F. c. c. de Witt, uofd afdeling burgerzaken van de -neente Leusden, werd vorige vrijdagmiddag ruimschoots in I, bloemetjes gezet. Die middag ,§fd het voor hem heugelijke feit her- jcht, dat hij 25 jaar geleden voor het grst zijn werk ging verrichten in j*nst van de overheid. Loco-burgemeester W A. van j/Kjbrink schetste in een toespraak (in ^/rwezigheid van tal van collega's) in 3 gemeentekantine de loopbaan van J heer De Witt en noemde het '^dense hoofd van de afdeling Bur gerzaken een man, waar men nooit vergeefs een beroep op deed Een man ook, die een nauw kontakt onderhield met de bevolking en zijn werk met kennis van zaken deed. De heer De Witt begon zijn loopbaan in Rijssen, waarna hij in 1961 naar Hoorn verhuisde, daarna naar Gorssel, als chef van de afdeling Bevolking In 1970 kwam de heer De Witt naar Leusden, waar hij eveneens hoofd werd van de afdeling Bevolking, nu Burgerzaken De waar dering van het gemeentebestuur voor het werk van de heer De Witt werd uit gedrukt door de gebruikelijke en veloppe met inhoud en een dia- projektor. De heer J. van Tiel, plaatsvervangend voorzitter van de personeelsvereniging van de ge meente Leusden kwam evenmin met lege handen. Namens het personeel overhandigde hij de jubilaris een pla- tencassette van „De Messias" van Handel. Het hoofd van de afdeling be stuurszaken van de gemeente Leusden, de heer F. J. P M. Mikkers, ging wat dieper in op de betekenis van 25 jaar overheid. „Er zijn mensen, die zeggen, dat het 25 jaar carrière planning betekent Voor de heer De Witt betekende 25 jaar in dienst van de overheid echter 25 jaar lang bezig zijn Foto: „Tempting Six". zijn radio- en televisietransporten tot vlak bij zijn zaak komen, en hoeft niet meer bij het dragen van een groot televisietoestel in angst te zitten voor de afstapjes en opstapjes. Dat die man zelfs nooit zijn enkel verzwikt heeft mag een wonder heten! Moge de markt in zuid eenzelfde sukses zijn als die in centrum! kcrsiavond \oor haar leden. Deze avond vindi plaats op donderdag 15 december om 19.00 uur in "d'Ouwe Peerdcsial". Ook nu weer krijgen de dames een broodmaaliijd. Daarna zul len de dames C. van de Tweel-Mispclaar en R. Brinkhof-Elshof een voordracht houden. De avond wordt besloten met een borreluurtje. De leden kunnen zich opgeven (kosten f 12.50) voor 10 decem ber aanstaande bij mevrouw Van Wie- ringen, tel. 03425-1391; mevrouw Van Dijk, tel. 03425-1525 en bij mevrouw Van de Berg, tel. 03425-2007 LEUSDEN-Zuid heeft een eigen markt. Elke vrijdag kan men bij het winkelcentrum De Bieshaar terecht. Wethouder Wagenaar opende vorige week vrijdag de markt. Hij overhandigde iedere standhouder een bloemetje. Wethouder Wagenaar met marktmeester Suvaal tijdens de opening van de „markt" in Leusden-Zuid.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3