Achterveldse voetbaljeugd had fijne feestmiddag St. Nicolaasfeest Blijhof een spannend succes Jubileumbijeenkomst op dinsdag 13 dec. NIEUWBOUWPLANNEN LTV EEMELAAR NBP BESTAAT 15 JAAR HANDBAL HEREN NOG ONGESLAGEN Kerstviering N.C.V.B. LEZING VAN GEREF. BOND VROUWEN- AV0NDKAFÉE DONDERDAG 8 DECEMBER 1977 verdiende 8-8 gelijkspel. Beide ploegen deelden de winst en bleven dus onge slagen. Het programma voor het komende weekeinde luidt: Zaterdag 10 december: Impala-BS 16.55 dames junioren in Schuilenburg Zondag 11 december: Laren-Impala 15.15 Dames senioren te Huizen Impala 1-SDO 10.30 Heren senioren in De Koppel Seyst 3 - Impala 2 14.10 Heren senioren te Zeist DAMES 1-7 Wilma van Kooy scoorde voor de rust (1-2) het enige Leusdense doelpunt. Verder was het al Celeritas, wat de klok sloeg en met 1-7 kwam het einde van deze vrij eenzijdige wedstrijd. ACHTERVELD - Ondanks de voor km drukke tijd vond Sint Nicolaas ttterdagmiddag toch nog even tijd om ko bezoek te brengen aan de leden ia de pupillen-elftallen van de SV Achterveld. Dankzij de inspanning van activiteitencommissie kwam Sint bar de kantine op het Kerstenssport- Krk. Ongeveer half drie waren de "iders met hun elftallen in de kantine hawezig. Dankzij een gezellig stukje muziek. I;rzorgd door de heren Hans Jans- a en de gebroeders Van der Vrucht, eerste er al heel spoedig een vro- fte stemming. Om ongeveer kwart Wr drie kwam de Sint, vergezeld '4 zijn zwarte Piet, de kantine bin 's' Hij werd door de jeugd verwel- met een geweldig oorverdovend fluid waarna Sinterklaasliedjes wer- gezongen. Nadat Sint welkom was jteten kreeg hij het woord. Hij tok de aanwezige jeugd toe. waarna 'arte Piet hem het dikke boek over- ^igde. Hierin kwamen enkelenamen :,Jr van pupillen die wel iets op hun 'rfstok hadden De Sint bleek van heren wel iets te weten dat zij 'niet zo heel leuk vonden, dat dit ffcend werd. Zij kregen elk een ver eend woord en moesten zeker beter schap beloven Een van de jongens had het blijkbaar zo bont gemaakt dat hij voor straf op zijn knieën naar zijn plaats terug mocht gaan. Nadat dit was afgehandeld, was het nu de beurt aan de pupillen zelf. Elk elftal had een eigen vervaardigd toneelstukje in gestuurd, dat nu voor Sint werd voor gedragen Als eerste was het elftal El aan de beurt. Zij brachten een modeshow van het modehuis Dertien- mode Er werden verschillende modes getoond zoals de oude mode, moderne mode, lachmode en Schotse mode. Het E2 elftal kwam opals Fabeltjes krant. Alle dieren waren vertegen woordigd. De zelf vervaardigde dieren- koppen waren heel mooi om deze te zien. Ook dit werd heel leuk gebracht al wist soms een van de dieren zijn tekst niet zo vlug als het zijn beurt was. E3 bracht het stuk Wie van de Vijf, gebaseerd op het televisiespel Wie van de Drie. Hier moest geraden wor den. wie van de vijf de echte politie man was Bij dit spel bleek wel dat het niet altijd even gemakkelijk is om met goede vragen voor de dag te komen. Slechts twee panelleden wisten de echte politieman er uit te halen. Het elftal Dl kwam met Katootje, die naar de botermarkt ging. De kle ding was hier ook geheel aangepast aan de personen die werden voorge steld. Dat dit stuk heel goed was in gestudeerd bleek wel uit de zeer vlotte afwerking en ook de leuke vlotte ma nier waarop het werd gebracht. De lichtmatroos sprong hier zeker stukken boven uit Na Katootje was het de beurt aan D2, die ook met een modeshow kwam. Ook deze modeshow werd zeer leuk gebracht De presentatie van deze show was hier wel de geschiktste man voor Blijkbaar had de reprimande, die hij even te voren van Sint had gehad wel uitwerking gehad, want hij kweet zich vol overgave van zijn taak. Ook hier werden allerlei modes ge toond, doch nu meer uit het buiten land Russische mode, zigeunermode, e.d De mode die de presentator zelf toonde is blijkbaar wel niet meer zoveel in trek bij de jeugd. Het was echter bij niemand bekend, dat er nog zulke kleine maten lange onder broeken in de handel waren De leiding bij het voordragen door de pupillen was in handen van de lei ders van elk elftal. Na de opvoering van het laatste stuk werd er even gepauzeerd om de jury gelegenheid te geven de prijswinnaars te bepalen. Dit was voor de jury, bestaande uit Sint Nicolaas en de heren Van de Breemer en Bijl, hadden het wel even moeilijk om te bepalen wie de eerste en wie de tweede prijs zou winnen. Het was Katootje die naar de boter markt ging, die nummer één werd terwijl de Smurfen met de tweede prijs gingen strijken. Ook waren er voor elk elftal aanmoedigingsprijzen voor hen die er het best uit was gesprongen. Voor El was dit Johnny Tolboom als bejaard heertje in de oude mode, Juffrouw Ooievaar bij E2 was André van Dijk. Hij kreeg voor dit elftal een aanmoedingsprijs. Bij E3 was de gelukkige Martino Noortman die zich bij wie van de vijf het beste had ge presenteerd Wim Vos van het elftal Dl kreeg zijn prijs als de licht matroos die precies weet hoe je met dikke meiden om moet gaan. De pre sentator van D2 met hun show was Dick Steenbeek. Bij dit elftal was de aanmoedingsprijs voor hem. Het sraurfenmeisje bij D3 werd ge speeld door Jeroen Ossendrijver. Dit bracht hij op zo'n echte manier dat hem bij dit elftal de aanmoedigings prijs niet kon ontgaan. Na uitreiking van de prijzen door Sint zelf gedaan, was het voor Sint weer tijd om te gaan. De activiteitscommissie kan weer terugzien op een heel fijne mid dag die zeker voor herhaling vatbaar is. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 13 december zal de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Leusden, een jubileumbijeenkomst hebben in boerderij Groot Krakhorst" aan de Bolderikshof in Leusden-Centrum. Ter ere van het 15-jarig bestaan van de afdeling biedt men het volgende programma - Welkomstwoord door de presidente mevr M. C. M v Rij-van Wijke - Bondslied. - Terugblik door mevr A. M Nieuwen- huyzen-Botman. - Voorlezen gedicht. - Gelegenheid tot feliciteren. Na de pauze zal er een eenakte op gevoerd worden. Dit stuk „Rhapsodie in Rood" wordt gespeeld door ,,de Bezige Bijen" uit Leersum Tot slot zal er gelegenheid zijn om een gezellig babbeltje met elkaar te maken. De echtgenoten van leden zijn van harte welkom op deze avond die om 20.00 uur begint. BUSSUM - Op zondag voor Sinter klaas speelde Impala [heren 1] in Bussum tegen BHC 2. Beide teams waren nog ongeslagen en het beloofde een zeer spannende wedstrijd te wor den. Impala hield zich keurig aan de opdracht van de coach om de aanvallen rustig op te bouwen en zodoende het balverlies tot een minimum te beperken. Nadat eerst een strafworp gemist werd openden de Leusdenaren via Ron Kersten de score, maar de thuisclub kwam spoedig gelijk. Het zou een zeer evenwichtige wedstrijd worden met beide rivalen om beurten op voor sprong. Nadat BHC op 2-1 was geko men benutte Theo Prinsen een straf- Prinsen ging door en direkt na de hervatting bracht hij dc Leusdenaren opnieuw aan de leiding. Evenwel niet voor lang, want de thuisclub kwam via 5-5 op 6-5. Impala gaf niets toe. Ron Kersten en Arris Leyenhorst brachten Impala zelfs op 6-7, maar weer kwam BHC terug en 2 minuten voor tijd leek dc Leusdense formatie bij 8-7 verloren. Vlak voor het eindsignaal hielp Wim v. d. Linden zijn ploeg toch nog aan het worp. Henk Rljnders in hel Leusdense doel hield hierna een Bussumse straf worp bekwaam. Mei 2 BHC-treffers en evenveel rake scholen van Theo Prinsen werd de ruststand 4-4. ACHTERVELD - Verleden week hebben wij u reeds meegedeeld, dat de Achterveldse tennisclub grote plannen heeft, w.o. de bouw van een nieuwe clubaccommodatie. De gemeente zorgt voor de was- en kleedgelegenheden en voor rekening van de Eemelaar komen de verenigingsruimten. Het „witte" deel van het gebouw wordt voorzien van een plat dak. Daarvóór komt een gedeeltelijk open terras en tussen het gebouwen de vier tennisbanen een ruim platform. Wellicht ten overvloede melden wij nog, dat op woensdag 24 december in d'Oude Peerdestal een hearing voor de clubleden en andere belangstellenden wordt gehouden. Deze begint om 20.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 12 december zal de Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Leusden-Cen trum haar Advents Kerstviering hou den. De avond begint om acht uur precies met een korte liturgie van samenzang en declamatie. Na de pauze zullen de heer en mevrouw Heeg uit Rotterdam dia's vertonen over het onderwerp: „Het zoeken naar God, de eeuwen door". Het betreft dia's over het oude en nieuwe testament, met als hoogtepunt het kerstgebeuren. Deze avond zal om 10.30 uur af gelopen zijn. Er wordt om een bijdrage van f2,- verzocht voor de extra kos ten van deze avond. De kerstviering wordt gehouden in de kerkzaal van de Marcuskerk. LEUSDEN - Op donderdag 15 de cember a.s. hoopt drs. J. Hoek uit Groenekan, voor de afdeling van de Geref. Bond te Leusden, in het Jeugd- gebouw aan de Ooievaarshorsterweg een lezing te houden over: ,,Het Ko ningschap van Christus over Zijn Kerk". Aanvang 8 uur. Iedereen is hartelijk welkom. LEUSDEN - De laatste maandagavond in november, de 28ste, was het onder werp de vrouw en de reklame. De avond startte men met een aantal gespeel de teksten. Enkele vrouwen lieten ho ren en zien wat er gebeurt als je letterlijk uitvoert wat de reklame je vertelt In het praten met elkaar over de reklame bleek er nog veel te zeg gen te zijn Aan de orde kwam o.a.. wordt iedereen belhvloed, kan en moet je je verzetten tegen reklame; rekla me heeft toch ook z'n positieve kan ten; reklame kweekt een behoefte en het werkt, anders werd er immers niet zoveel geld ingestoken. Wat te denken van het beeld dat sommige reklame- spots van de vrouw geven. Op welke manier kunnen vrouwen de reklame beihvloeden? Heeft het zin bepaalde produkten niet te kopen of alle rekla me die in de bus komt, per post, terug te sturen. Het gesprek leidde niet tot duide lijke konklusies of tot een oplossing maar dat kan ook niet altijd. Tenslotte het programma voor de maand december 12 December is er weer een open avond. Deze avond is er geen speciaal onderwerp maar er bestaat de mogelijkheid van ideeën en wensen kenbaar maken en uitwisse len. Verder kan men zich deze avond opgeven voor de boerenkool met worst avond die 9 januari plaats vindt. In december is er slechts één a vond- kafee-avond dit i.v.m. de kerst. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag was het dan weer zover. De Goedheillgman bracht een bezoek aan de kinderen van Blijhof en dat waren er heel wat. Als vanouds »trd dit feest In Ros Beyaart gehouden, hetgeen voor sommigen nogal wat problemen opleverde. Want hoewel de plaats duidelijk vermeld was, gingen toch Dtnsen eerst naar Groot Krakhorst (waar het feest vorig jaar gevierd werd) of naar bet Clubgebouw. Sint hoopt maar dat alle kinderen toch nog op de goede plaats van bestemming terecht zijn gekomen. Zowel om elf uur als om half twee was ije zaal van 't Ros Beyaart bomvol met hnde'ren, die de komst van Sint Nicolaas en zijn Pieten afwachtten. Dat wachten duurde echter heus niet lang, want dc tijd vloog om doordat ze ingespannen keken naar een toneelstukje dat ging over een koningin, die al 10 jaar ziek was. Ze wordt al maar niet beter en de pillen die ze te slikken krijgt van de Pillenman maken haar eigenlijk steeds zieker. Henk van de Leest en zijn video-team van Latent Talent legde het St. nicolaas feest van Blijhof vast. Haar hofdame, Clarissa, ziet het trouwens ook niet zo zitten met die vieze pillen en zij roept de hulp in van de lakei Kloris om een andere geneesheer te zoeken. Kloris zorgde voor de nodige hilariteit door een echte „onhandige Kloris" te zijn. In plaats van een geneesheer komt hij met een medicijnman op de proppen, die zo uit net oerwoud weggelopen lijkt te zijn. Een paar kleine kleuters schrokken nogal van hem en barstten in tranen uit. De medicijnman zorgde er echter wel voor dat de koningin weer kon lopen. Maar helaas, de koningin moest weer haar pillen slikken en kreeg ontzettende buikpijn. Gelukkig wist Clarissa daar wel wat op, want haar tante Clara kon dat verhelpen. Natuurlijk lukte ook dat en de koningin kon rustig gaan slapen. Helaasmidden in de nacht schrok ze wakker en wat was er aan de hand? Ze kon niet meer praten. Een groepje zigeuners die in de paleistuin hun bivak hadden opgeslagen keken in de bol en zagen dat de koningin helemaal beter zou worden door een man met een lange baard en een rode jas. Door een dansje lukt het hun hare majesteit weer aan 't spreken te krijgen. Maar ook dan krijgt ze de hik en dat is wel erg vervelend. Gelukkig wordt er op de deur geklopt - dat zal die man met die lange baard wel zijn - maar nee hoor, het is een Chineesje, wat bami geeft om de hik te bestrijden. De hik gaat over en dan komt de orgelman langs om het te vieren (overigens erg leuk met zo'n oud pierementje). En dan, ja dan, komt eindelijk die man met de rode mantel en de lange baard, waar de kinderen al zo'n tijd op zaten te wachten. Natuurlijk kon hij de koningin beter maken. Hoe hij dat deed? Door haar speculaas te laten eten in plaats van pillen. De pillenman mocht mee naar Spanje. Hij kreeg een prachtig baantje aangeboden als oppcr-peper- notendraaiër. Daar wilde hij zijn pillen best voor aan de kant gooien. Ja, zo kwam het gelukkig allemaal in orde met de koningin. Sint Nicolaas was uiteraard eigenlijk gekomen voor de kinderen die op hem zaten te wachten. De Pieten hadden weer zakken vol cadeautjes meegenomen, die er echt niet om logen, boekjes, play- mobil, spelletjes en nog een heleboel andere dingen. Nadat de kinderen luidkeels voor Sint gezongen hadden, en de toneelspelers(sters) in de bloemetjes waren gezet, mochten ze allemaal een cadeautje uitzoeken. De Zwarte Pieten strooiden nog pepernoten en toen was het al weer tijd voor Sinterklas om te vertrekken. Nou vergat die domme Sinterklaas toch om het cadeautje wat hijzelf gekregen had mee te nemen. De kinderen riepen hem vlug terug en zo konden ze hem nog even zien. Tja, en toen moest hij echt weg, maar misschien is hij nog wel bij de huizen van de kinderen langs geweest om een paar spulletjes te brengen voor hij weer naar Spanje vertrok. En nu maar wachten op volgens jaar, want dan komt de Sint zeker weer naar Blijhof om de kinderen een beetje te verwennen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5