LOEP OP SPAANSE ONTBOEZEMINGEN donderdag 15 december 1977 krans voor de briga diers openbaarheid commentaren werkgroep cml welzijn uitslag: klompenaktie w.a.o.-groep ïewogen uren mijn bengel maakt een engel haaien bakken het weer bruin sociale filosofie yoga-cursus in leusden nog meer cursussen kerstzangavond citaat van de week DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Losse verkoop Leusder Krant Leusaer Krant - Loep op Leusden We hadden het natuurlijk vorige «eek al eventjes moeten vermelden, ^ar Sint Nicolaas legde zoveel be slag op ons, dat het er bij inschoot. Maar we willen er niet aan voorbij- jaan. Op de verjaardag van de Sint ontvingen alle Leusdense verkeers- jfigadiers een lekkere banket-krans, gat hebben ze dan in de eerste plaats danken aan mevrouw Lily van Jjnerom, die in de raad deze suggestie deed aan b. en w. Zoals iekend was het voordien de ge- loonte, dat alleen zij, die op die dag pl stonden op de zebrapaden voor toverstekende kinderen, een transje kregen. Terecht vond me- trouw van Amerom en met haar de raid, dat b. en w. best alle verkeers- trigadiers via zo'n krans konden be ianken voor het zeer nuttige werk dat ioor hen werd en wordt verricht. Vandaar. De geste van Sint werd bij- snder op prijs gesteld door de 430 «te en plaatsvervangende ver- teersbrigadiers. In het nieuwe nummer „Liberaal Leusden", een uitgave van de plaat selijk VVD, lees ik overigens in een nterview met het WD-raadslid Lily an Ameron, dat zij niet zo weg is van commentaren in de plaatselijke pers. Zij zegt letterlijk: „De plaatselijke pers heeft kennelijk geen •oge hoed op van het denkvermogen ran de Leusdense bevolking, want •aast verslaggeving moet er ook nog nodig 'n stuk persoonlijk com mentaar worden gegeven alsof de mensen zelf geen konklusies kunnen ïekken." Kom kom, mevrouw Van Jmeron, dat meent u niet. Dat zou «tekenen, dat elk nieuwsblad, elk tgblad, zich zou moeten onthouden M^mmentaar, in elk blad. Dus ebben al die kranten geen hoge oed op van het denkvermogen van de burgers? We zullen er maar niet sn beginnen om het nut van com mentaar uit te leggen, maar toch Zo'n plaatselijk partijblad biedt overigens meer stof tot commentaar, dan de samenstellers hadden gedacht of gehoopt. In het overigens interessante stuk over de openbaar heid van decommissies onder de kop „Van paternalisme tot participatie" staat: „De fraktie van de VVD in de Leusdense raad is dan ook principieel voorstander van openbare kommissievergaderin gen." Verderop deelt de WD mee, dat de tijd er in 1974, na de gemeente raadsverkiezingen, nog niet rijp was voor openbaarheid van de kommis sievergaderingen. Datgevoel is bij de fraktie gelukkig nu verdwenen. „We hebben nu het gevoel, dat de tijd rijp is voor verdere stappen. Met de andere frakties in de raad zullen wij daartoe kontakt opnemen", schrijft zij in „Liberaal Leusden". Nou, dat werd na bijna vier jaar ook wel tijd. Overigens zijn we het wel eens met de voorwaarden, die de fraktie heeft op gesteld om de openbaarheid te kunnen invoeren. Maar onder diezelfde voorwaarden had men de commissievergaderingen, net als in tal van andere gemeenten, al jaren eerder openbaar kunnen maken. Als de VVD-fraktie nu zegt, dat de tijd rijp is, dan bedoeltzij wellicht, dat de druk van buitenaf nu zo groot is, dat, met de gemeenteraadsverkiezingen op komst, er n iet meer onderuit te komen is. Of vergis ik me? De plaatselijke pers zal het streven van de VVD- fractie in ieder geval zo nodig met commentaar ondersteunen. Dat is toch positief gedacht?En voor een goed begrip bij de VVD-fraktie: aktiveren noemt men dat. De werkgroep Voorlichting van het CML heeft een orënterende bijeen komst belegd met alle mensen, die zich hebben aangemeld voor de werkgroep Welzijn van het CML. Deze werkgroep zal zich buigen over het welzijn van de gemeente Leusden. Daaronder vallen alle vormen van cultuur, rekreatie, edukatie en so ciale zorg. Het welzijn betreft ons al lemaal. De oriënterende bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 21 de cember a.s. om acht uur in het ge meentelijke voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg (14). Uiteraard is iedere belangstellende welkom op deze openbare vergadering over ons aller welzijn! De gezamenlijke winkeliers van Leusden-Centrum organiseerden een Sint Nicolaas-klompenaktie, waarbij leuke prijzen te winnen waren. In de etalage van de ver schillende deelnemende winkeliers, banken en bedrijven stonden karton nen klompen. Het was de kunst om dieallemaal bij elkaar op te tellen. Wie dat goed deed, maakte kans op een prijs, maar dan moest ook een rijmpje worden afgemaakt. Een heleboel kinderen zijn daar blijkbaar uitstekend in geslaagd, want zij kun nen zich de gelukkige winnaar noemen van een tent. een boot, werphengel, spel, radio of boek. Hier volgen de namen: TENTEN: Loek de Wijze. Meidoornhof 29 Henk van de Hoef, Zwarteweg 8 BOTEN: Jan-Diederik Textor, Aragon 23 Titte van den Berg, Eikenlaan 29 Ad van de Hoef, Zwarteweg 8 WERPHENGELS: Nel de Wijze, Meidoornlaan 29 Pauline Boersma, Rozenhaag 36 Erlinde Boersma, Rozenhaag 36 Sundven Textor, Aragon 23 Jolanda Tijmensen, Meidoornhof 20 KINDERSPELEN: Michiel Kooymans, Hondsroos 1 Roeland Kooymans, Hondsroos 1 Fred Oudshoorn, Dashorst 25 Astrid Oudshoorn, Dashorst 25 Eddy Hoogreef. Gagelhof 9 ZAKRADIO'S: Pascal Hoogreef, Gagelhof 9 Meine Mans, Prunuslaan 36 Rudy van Gils, Ansfriduslaan 45 Reinoud Bos, Galacié 2 Marjon van Dijk, Wiggeruslaan 7 KINDERSPELEN: Harry Offereins, Gagelhof 16 Astrid letswaard, Dalmatiê 4 Marjon van Nleuwkerk, Berkenlaan 3 Truus van Middelaar, Esdoornhof 11 Yvonne van der Mede, Zon- nedauwhof 9 KINDERBOEKEN: Dieuwke Kuyper, Galicië 39 Yvonne Kuyper, Galicië 39 Yvonne van Zwieten, Elatinehof 2 Jolanda Hulsebosch, Walstro 6 Mare letswaard, Oalmatië 4 Lies van den Bergen YvonneHoog- land van de Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (M.D.E.( ZULLEN 16 januari 1978 starten met tien bijeenkomsten op maandagoch tend van 10-12 uur in het gebouw Bloemendalse Binnenpoort/hoek Havik. De bedoeling van de bij eenkomsten is informatie en ervarin gen uitwisselen, praten overalle pro blemen die het W.A.O. er zijn met zich meebrengt, leren zelf weer dingen te gaan doen. Lies en Yvonne zullen deze bijeenkomsten leiden. Degenen die belangstelling hebben kunnen vóór 9 januari bellen 033-33924 (M.D.E., Bloemendalse Binnenpoort 7). Na een persoonlijk gesprek kan men zich bij de groep voegen die uit ongeveer 15 leden zal bestaan. De groep staat open voor alle mensen die door ziekte niet meer aan het ar beidsproces kunnen deelnemen en daardoor aangewezen zijn op de W.A.O., A.A.W. of A.B.P. I Om de drukte van het dorp eens i te ontvluchten togen we voor fllang weekeinde naar de stad. We n ons innerlijk evenwicht terug- len (daar is zo'n mooi buitenlands 1 voor, maar dat weet ik niet er, ook al klinkt het wel erg intel- el) en in de stad vonden we tot e verbazing het evenwicht. |We zaten aan de Maas en keken r naar in- en uitgaande schepen, rusteloosheid van het grote n-gebeuren. Een avond in de ktempel „de Doelen" en waar heimelijk op hoopten: plaatsen Ir Verdi's Rigoletto in de Schouw- |h verleden tijden waren we vaste len van deopera en hadden heter in voor over 's morgens om 4 uur in Me staan voor een plaats. Het «Ige drama, zoals de meeste a's, „R igoletto", hebben we vaak !en en gehoord, want een opera ït je horen en zien in levende lijve -.Eng.) per film of TV kan dat niet. |prof. dr. G. van der Leeuw, bekend oloog en erudiet ooit eens 'ster bij Schermerhorn, zei eens: jeopera is de kunst volmaakt, mu- solo en koorzang, dramatiek en Jas ie, het onmogelijke wordt mo- U'e ondergingen weer opnieuw de ~ering bij de haataria van de bas Graaf van Monterone, wiens dochter door de Hertog van Mantua was ver leid. De hofnar van de hertog, Rigo letto, bespot degraaf in z'n leed, maar het noodlot hangt ook boven zijn zotskap, ook zijn dochter, waar niemand hetbestaan van wist valtals slachtoffer van de wellustige hertog. 't Is allemaal flauwe kul, maar wel een kul, die je dagelijks om je heen ziet, zij het zonder baronnen en her togen. Na niet erg uit verf komende tenor, aria's van de Hertog, een fraaie wat zwakke stem, en de iets te lichte mezzosopraan van Gilda, de dochter van Rigoletto de nar, kwam deze op met een stem die rillingen over je rug deed lopen. In de vervloekingsscène aan het adres van de slechterik de Hertog, rees deze bas-bariton boven alle hoogtepunten van de avond uit. Zel den hebben we en zo te zien de hele zaal, zo een Rigoletto horen vertolken. In forto en pianissimo en zelfde in dringende kracht, jaren geleden eens gehoord van de befaamde Theo Baljée en later Gré Brouwenstein als Gilda, dingen die je nooit vergeet. Het gezelschap was een groep uit de Scala van Milaan met wat zwakke kanten, maar die totaal werden weg- gezongen door die formidabele bari ton. We hebben er die avond nog lang over nagepraat. Toen terug naar het bruisende wel varende dorp, ook daar zijn de dagen korter geworden en binnen een week is de uitbundige herfst overgegaan in een winterse sfeer, met regen, sneeuw en kou. Een leuke bezigheid is het voeren van de vogeltjes, door dat er wat sneeuw ligt zijn de r.. katten er niet en ongestoord geniet ik van de kib- belpartijtjes tussen vinken, rood borstjes, merels, groeningen, witte en rodekoolmezen, 'k Raak al aardig thuis in de fauna en zie het verschil tussen meeuwen en ooievaren, of is het vaars? Een vaars is een jonge koe, klopt niet. Je komt weer tot lezen en zelfs de radio heeft tussen al dat bla bla bla wel eens wat muziek, die het aanhoren waard is. We worden zo zachtjes aan een praatnatie, om geen ander minder parlementair woord te gebruiken. En nog steeds geen regering, 't wordt benauwd, er gaan geruchten in de „wandelgangen" van Den Haag, dat elke stemgerechtigde kiezer bij het vieren van het eenjarig Stadhouder loze tijdperk een presentje krijgt voor betoond geduld. Ook nog naar een slap aftreksel gekeken van Hollands Glorie en ge luisterd naar ene meneer Wim Kok, die ik bij deze voordraag als leider der Vaderlandse ondernemingen, een olijke vent die precies weet hoe het moet. Dan was er nog een extra vagante juffrouw Barends die zoveel vloeken in d'r programma doet en liep een oud collega tegen het lijf, die de pijp aan Maarten had gegeven, 'k Vond het jammer, het was zo'n mooie pijp. Al met al waren het bewogen uren. Sp. Onder het motto „Mijn bengel maakt een engel", organiseert de werkgroep rekreatie en kreativiteit van de wijkraad „de Wetering" een Kerstinstuif in de boerderij Groot Krakhorst. Op woensdag 21 dec. a.s. Aanvang: half drie, entree: ƒ1.25. Kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom. Men gaat leuke dingen knutselen voor de kerstboom. Schaar (met naam) meebrengen. Ook lucifers doosjes, melkflesdoppen en lege blikjes zijn welkom. De Haaien - u weet wel de Leusdense zwem- en polovereniging gaat ze weer bruin bakken. Dat is elk jaar hetzelfde met die zwemmers, ze kunnen het niet laten. We hebben het over oliebollen en dat betekent, dat de nijvere Haaien u straks weer heel wat werk zullen besparen. Deze week komt men bij u langs om - zoals elk jaar weer - de bestelling voor oud en nieuw op te komen nemen. Het is de bedoeling, dat op 29 december weer honderden oliebollen bruin worden gebakken in „Groot Krakhorst". Vo rige jaren gebeurde dat altijd bij de familie Roest aan de Langesteeg, maar door ruimtegebrek is dat niet meer mogelijk. Het is de bedoeling, dat de op 29 december gebakken oliebollen op 30 december zoveel mogelijk bij u thuis wordt bezorgd, als u tenminste hebt besteld. Mochten de jeugdleden van de Haaien, die deze week huis aan huis hun bollen zullen trachten te slijten, niet bij u zijn geweest, dan kan men kontaktopnemen metéén van de volgende adressen: In Leusden/Zuid: mevr. Burger, Anna van Saksenlaan 2, tel. 40325; mevr. Van Ruitenbeek, v. Waldeck Plermontlaan 3, tel. 40968. In Leusden/Centrum: mevr. Pot, Dashorst 7, tel. 41910 en mevr. v.d. Veer, Burg. de Beaufortweg 22, tel. 41306. Niet vergeten, oliebollen eten. Van de Haaien. O ja, nog even de prijs: 2.50 per acht stuks. De Stichting Internationale School voor wijsbegeerte aan de Dodeweg 8 te Leusden organiseert op 19, 26 ja nuari en 2, 9 en 23 februari een in leiding over „Sociale filosofie". Deze inleiding zal worden gehouden door dr. A. van den Beid uit Utrecht. Over deze reeks (verdeeld over vijf avon den) zegt de school het volgende: „Als het in de sociale filosofie gaat om het nadenken over de sociale en maatschappelijke werkelijkheid, welke verbindingen en verschillen bestaan er dan tussen de sociale filo sofie, de sociologie en de op vattingen omtrent het onder zoeksterrein en de onderzoekme thoden in de sociale we tenschappen? Na een korte historische inleiding (o.a. Plato, Marx) wordt aandacht be steed aan huidige ontwikkelingen, waarbij vooral de opvattingen van Popper en Habermas met elkaar ge confronteerd worden. Als inhoudelijk thema komt de theorie van de democratie aan de orde, in het bijzonder de betekenis, functie en grenzen van het meerder heidsbeginsel." Verdere inlichtingen en opgave: Dodeweg 8, Leusden - Tel. 033- 15020. Belangrijk nieuws voor iedereen, die al jarenlang op het punt heeft ge staan om zich eindelijk eens te gaan beheersen: in januari start in Leusden een cursus yoga. Oosterse wijsheid, meditatie en spierbeheer- sing. Om het nieuwe jaar goed te be ginnen. Yoga is een eeuwenoude be proefde methode om geestelijke en lichamelijke gezondheid te bereiken. Wat in Leusden zal worden beoefend is hatha-yoga. Hatha-yoga houdt zich in het bijzonder bezig met de beheersing van lichaam en geest. Er worden ademhalings-oefeningen gedaan, ontspannings- en concentratie-oefeningen, lichaams houdingen en spieroefeningen. Be- langrijkisdebewusteademhalingdie bij iedere houding toegepast wordt. Veel mensen ademen verkeerd of maken onvoldoende gebruik van hun longen. Een diepe ontspannen ademhaling maakt de mens rustig en geeft meer zelfvertrouwen dan een oppervlakkigegejaagdeademhaling. Veel lichaamshoudingen die beoefend worden hebben betrekking op de ruggegraat en de zenuwen van de ruggestreng. Dit gebied wordt be schouwd als een der vitale on derdelen voor een goede ge zondheid. Maar door het grote aantal houdingen, die allemaal hun speci fieke invloed en werking hebben, kunnen we wel stellen dat re gelmatige beoefening van yoga een gunstige uitwerking heeft op de ge zondheidstoestand in het algemeen. Yoga kunnen we beschouwen alseen techniek om harmonisch te leven. Inlichtingen en opgeven voor de cursus: R. Abels, Krakhorst 30 - 41886. burgerlijke stand In januari 1978 zullen op „De Vuurvogel", r.k. school voor be roepsonderwijs te Amersfoort weer dekursussen Naaien en Fijne Keuken gegeven worden. Alle lessen zijn op maandagavond van 19.00 uur tot 21.30 uur. Duur 12 avonden, eerste avond 16 januari 1978. Inlichtingen bij deschool, telefoon: 033-20727. Voor de elfde maal viert Leusden op maandag 19 december a.s. haar Kerstzangavond. Deze bijeenkomst, zoals in voorafgaande jaren georga niseerd door de gezamenlijke kerken van Leusden, begint om acht uur en wordt gehouden in de R. K. Kerk St. Jozef, aan de Hamersveldseweg te Leusden-centrum. Deze dienst duurt tot 9 uur. Er is een gevarieerd programma opgesteld met veel ruimte voor ge zamenlijke zang, afgewisseld met koorzang. Medewerkenden aan deze avond zijn: Pastoor B. J. ter Bekke, ds. J. J. Kooman, Kinderkantorij o.l.v. de heer H. A. Nichting, Kantorij o.l.v. de heer H. J. Pieterse, G. Vaar kamp - trompet, C. J. van Nimwegen- orgel en J. N. M. van Spaendonck - orgel. „Minister worden is iets, wat ieder een kan overkomen. Maar de minister van zijn overtuiging blijven, dat is wat anders." (Camille Huymans) P.S. leusden Leusden t/m 7 december 1977 GEBOREN 30 nov. '77: Esther Mirjam d.v. A.C. van Daatselaar en T.H. van den Berg. Hondsdraf 24. 4 dec. '77Floortje d.v. A.A.J.M. van Bergen en J.M.A. Bourgonje, Azuriet 2. ELDERS GEBOREN AMERSFOORT 22 nov. '77Marcel Sipke z.v. H. Side- rius en J. Velstra. Zilverreiger 15. 22 nov. '77: Lambertus Wilhelmus z.v. L. W. Houtveen en P.M. Hak, v.OI- denbarneveltstraat 32. 22 nov. '77: Maarten Abel Jan Pieter z.v. A.P.A. J. Borg en P.A.M. Uytdewit- ligen. Kwintlaan 19. 24 nov. '77: Johannes Leonardus Ni- kolaas Maria z.v. J. Groosen M.A.S.H. Houtman, Albast 17. 24 nov. '77 Johanna Everarda van Rossenberg d.v. P.C.W. van Rossenberg en M.P. Horst, Hessenw. 62. 24 nov. '77: Marjolein Marianne d.v. G.J. Smids en M. van der Hoeven, W. van Amersfoortsestr. 32. 25 nov. '77: Rene Michel z.v. C. Stoffels en M E. IJpeij, Waarden 41. 25 nov. '77 Alexander z.v. N. Drost en M.W. Hoefsloot. Heggerank 16. OVERLEDEN 1 DEC. '77: Dirk Theodorus van de Raapkamp. oud 84 jaar. 1 dec.'77: JosephusLudovicus Nol- let, oud 75 jaar. 5 dec. '77: Gerritje Brandsen geh. met Z. Eikelboom, oud 75 jaar. ELDERS OVERLEDEN Geen GEHUWD 25 nov. '77: J.A. van Dijk en M.B. Horst. 30 nov. '77: B.J.G. Lichtenberg en A.J. Tolboom. ONDERTROUWD 7 dec. '77: Hendrik Blotenburg, wo nende te Nijkerk, Schoolstr. 44A en Hendrica Maria van Ravenhorst, wo nende te Leusden. Postweg 13. kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv. kerk: zondag 18 de cember aanvang 09.00 uur: ds. v.d. Ende uit Ermelo. R.K. kerk: Zaterdag 17 december aanvang 19.00 uur': H. Mis. Zondag 18 december aanvang 08.30 uur: H. Mis. Zondag 18 december aanvang 10.30 uur: Hoog Mis. LEUSDEN-CENTRUM 18 december Marcuskerk: 9.00 uur ds. J. D te Winkel. Leusden. Ger./Herv.; 10.30 uur ds J Kleinrensink, Den Ham. Herv. (G B en 19 00 uur ds. J. D. te Winkel, Ger./Herv. St. Jozefkerk: za. 19.00 uur; zo. 8.00 uur; 9.30 uur: Hoogmis; 11 00 uur; 18.30 uur LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 10 00 uur ds. P. W. v.d. Veen, Leusden. Ger./Herv.; 18.30 uur: ds. Weernekers, Herv Don Bosco: za. 19.15 uur; zo. 10.00 uur Hoogmis; 11.30 uur. Geref. Kerk (Vrijg.), Kerkgebouw, Arnhemseweg 75, Leusden-Z. Zondag 18 dec 8 15 uur Leesdienst; 16 30 uur: Leesdienst ACHTERVELD Donderdag 15 december 13.30 uur: Bejaardensoos. Donderdag 15 december 20.00 uur: Kerstviering K.P.O. D'ouwe Peerde- stal. Zaterdag 17 december: K.P.J. kerst viering na de Mis Ons Gebouw. Maandag 19 december 20.00 uur: Klaverjassen S.V.A. kantine. Dinsdag 20 december: Welfare club Zonnebloem. Woensdag 21 december: Hand- werkhobbyclub. Donderdag 22 december: Bejaar densoos 13.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM: Donderdag 15 december: Boerderij Hamersveldseweg 5 - 20.15 uur, openbare wijkraadvergadering Groenhouten. Donderdag 15 december: raadzaal Leusden - 19.30 uur openbare raadsvergadering. Donderdag 15 december: De Til - 20.00 uur - Kaartavond. Inschrijven tussen 19.30 uur en 19.50 uur Zaterdag 17 december: Gerefor meerd Dienstencentrum - installatie burgemeester Rademaker -14.00 uur. Aansluitend van ca 15.30 uur tot 17.15 uur gelegenheid tot kennismaken met burgemeestersechtpaar. Zondag 18 december: De Til - 20 00 uur - Stijldansavond met de Amigo's. Zondag 18 december: De Til - 20.00 uur - Stijldansavond met de Amigo's Maandag 19 december: R. K Kerk St. Jozef - 20.00 uur - Kerstzangavond. Woensdag 21 december: gemeen telijk voorlichtingscentrum Zwarteweg - 20.00 uur. Orienterende bijeenkomst werkgroep voorlichting CML met leden werkgroep Welzijn CML i.o plus be langstellenden. Openbaar. Woensdag 21 december: Groot Krakhorst - 14.30 uur - Kerstinstuif wijkorgaan De Wetering. Woensdag 21 december: Marcuskerk - 19.45 uur - bijeenkomst Vrouwenkontaktgroep LEUSDEN/ZUID Donderdag 15 december: Café- rest Bavoort - T rekerweg 28.21.00 uur: Jazzclub Leusden met „Tempting Six" uit Amersfoort. BIBLIOTHEKEN Nieuwe Langenbeek: dinsdag 14 00- 17 30 uur en 18.30-21.00 uur. Woensdag: 10.00-12.30 uur en van 14 00-17.30 uur. Donderdag van 18.30 tot 21.00 uur; vrijdag 14,00 tot 17 30 uur en 18 30 tot 21.00 uur; zaterdag 10 00-12.30 uur. Zondag en maandag gesloten. Boekenmolen, maandag van 14.00- 17.00 uur; dinsdag 19.00-20.00 uur; donderdag van 14 00-17.00 uur en vrij dag van 18.30-20.00 uur Achterveld: vrijdag 19.00-20 00 uur; zondag van 10.30 tot 12.00 uur; dinsdag van 15.15-16.30 uur. OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas kunt u bellen naar mevrouw B Hassink. Azuriet 17. Leusden-centrum, telefoon 43132. VASTE WEEK- AKTIVITEITEN Naast allerlei vergaderingen, ma nifestaties, lezingen, raadsvergade ringen en wat al niet meer, gebeuren er wekelijks in de gemeente Leusden ook allerlei zaken, die een vaste plaats in de agenda van velen hebben gekregen. We noemen hierbij onder meer de aktivitelten van de verschillende jeugdverenigingen. Deze aktiviteiten zijn: Zonnebloemafdeling: Be jaardensoos dinsdag 14.00-17.00 uur; Handwerkclub donderdag 14.30-17.00 uur. Zowel de handwerkclub en de be jaardensoos vinden plaats in de Jo- hanneshoeve aan de Hamers veldseweg (nr. 40). SPEEL- EN REKREATIE- VERENIGING BLIJHOF: Winterclubs: voor 6 en 7 jarigen: woensdag van 14 tot 15 15 uur voor 8 en 9 jarigen: dinsdag van 16 tot 17.15 uur voor 10 en 11 jarigen: woensdag van 18 45 tot 20 uur. Kreatieve instuif: om de 14 dagen op zaterdag van 10 tot 12 uur (vanaf zaterdag 1 oktober) Volksdansen: Volksdanscursussen in gebouw Blijiof, Ansfriduslaan; elke maandag voor 7 tot 10 jarigen van 16-17 uur; vanaf 11 jaar: van 19 tot 20 uur; jongeren en vol wassenen van 20.30 tot 22 uur Filmvoorstellingen voor de jeugd: iedere laatste woensdag van de maand, om 13.30 uur en om 15.30 uur (gebouw Blijhof) JEUGDCLUBS ,,'t CLAEVEREN- BLAD" De Hervormd-Gereformeerde Jeugdraad organiseert jeugdclubs middagen en avonden in 't Claeveren- blad, Hamersveldseweg - hoek Cen- trumweg. De vaste tijden voor deze clubs zijn: 5 t/m 7 jaar: elke woensdagmiddag van 14.30 - 16.00 uur 8 t/m 10 jaar: elke maandagavond van 18.30 - 20 00 uur 11 t/m 13 jaar: elke woensdagavond van 19.00 - 20 30 uur 14 t/m 15 jaar: elke vrijdagavond van 19.30 - 21 30 uur 16 jaar en ouder: elke donderdagavond van 20.00 - 22.50 uur. 't Claeverenblad: Elke zaterdag avond: soosavond. STICHTING RK JEUGD EN JON GERENWERK Elke zaterdagavond en zondagmid dag in De Til: dansen, al dan niet met groep of platen Elke dinsdag en vrij dagavond is De Til vanaf 19 uur ge opend. gewoon voor de gezelligheid. Filmavonden op iedere eerste don derdag van de maand (behalve in ja nuari, dan is het op de tweede donderdagavond)-De Til VROUWENKAFEE Het Vrouwenkafee Leusden is de 1e en 3e dinsdagmorgen van 9 tot 12 uur open en verder iedere 2e en 4e maan dagavond van de maand vanaf 20 uur in eetkafee de Hakhorst. einde Noor derinslag Alleen vrouwen zijn welkom. AMNESTY INTERNATIONAL Iedere eerste dinsdag van de maand van 19.30 tot 22 uur. In de Johan- neshoeve aan de Hamersveldseweg (tegenover R.K Kerk). UNIE VAN VROUWELIJKE VRIJWIL LIGERS, AFD. De UVV-afdeling Leusden organi seert op twee middagen zogenaamde soos-middagen voor ouderen (senio ren). De tijden zijn iedere donderdagmiddag van 14 tot 16.30 uur in de kantine van de sporthal Groenhouten. Leusden/centrum iedere dinsdagmiddag: van 14 tot 16.30 uur in het Roda-klubgebouw op het burg. Buiningpark voor de senioren van Leusden/zuid. weekenddiensten De weekeinddienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur. HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, dus voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema-Koch, Lantink-Verhage. Van Nieuwkerk en Den Toom. neemt dit weekeinde waar: dr Lantink/Verhage. Burg de Beau fortweg 61. Leusden/C. tel 033- 41210 VOOR SPOEDGEVALLEN Spreekuur: zaterdag- en zondag middag om 14 00 uur Visites graag voor 10 00 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden. Torenakkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag t/m vnjdaq van 8.30- 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30- 20 00 uur Op zaterdag en zondag ge opend van 14.00-14.30 uur en 17.30- 18.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr Ter Beek. Klaverland 40, tel. 033-40404. In de week volgend op dit weekeinde heeft zr. Ter Beek avond dienst, bgg tel 033-40818. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C Leusder Krant. Finnmark 3 S.V Bookstores Torenakkerweg 16 De heer W. J. Schut Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden. Burg Buiningpark. ACHTERVELD Boekhandel Vos Hessenweg 323 LEUSDEN-Z.: Kroon Supermarktr Pr Irenelaan 9 VERLOSKUNDIGE Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26. Amersfoort, tel. 033-15272, bgg dok terscentrale. tel 033-22000 TANDARTS Voor noodgevallen in het week einde. Dokterscentrale Amersfoort, tel 033-22000

Leusder Krant | 1977 | | pagina 21