lurgemeester Rademaker naakte kennis met raad en ambtenaren Achterveld voor SKGV- cup uitgeschakeld Louis van Dijk maakt met broer Rob weer muziek in de Emmakerk Geertrudishof kreeg eigen stoellift RIENDEN-BEWONERS KILLEN VEILIGE STRAAT Receptie burgemeester Rademaker Kerstnachtdienst op 24 dec. in Dorpskerk IEUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT Het Ros Beyaart eusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 15 DECEMBER 1977 (Van de redaktie) LEUSDEN - Burgemeester mr. J. W. M. Rademaker bracht vorige week enkele bezoeken aan de gemeente Leusden om kennis te maken met zowel de raadsleden als met het ambtenarenkorps. Dinsdagavond sprak hij informeel met de raadsleden in Voorthuizen. Dit ge sprek werd als prettig en erg nuttig ervaren. Woensdagmorgen was het gemeente-personeel bijeen in de kantine aan de Zwarteweg. waar bur gemeester Rademaker aanwezig was om met het ambtenarenkorps kennis te maken Zoals bekend wordt de heer Rade maker zaterdag a s officieel tot bur gemeester van Leusden geïnstalleerd. Dit gaat 's middags gebeuren in een bijzondere raadsvergadering in het Ge reformeerd Dienstencentrum aan de burgemeester de Beaufortweg, om twee uur Na afloop van de installatie (omstreeks 15.30 uur) zal er ge legenheid zijn tot kennismaking met de heer en mevrouw Rademaker, eveneens in het Gereformeerd Dienstencentrum (gemeester Rademaker tijdens zijn toespraak voor het gemeentepersoneel. Het gemeente-personeel bijeen in de kantine. Blijkbaar een plezierige aan gelegenheid, gezien de vrolijkheid tijdens de toespraak van de heer Radema ker. IEUSDEN - vooruitlopend op de filing van een eventueel woonerf nhun straat, zijn de bewoners van enden in de wijk Alandsbeek- stvan mening, dat de gemeente alregelen zou dienen te treffen tegemoet te komen aan de rust, die bij de bewoners bestaat ske de verkeersveiligheid, met name voor spelende kinderen. Zij schreven kortgeleden een brief met handtekenlijst naar het college van b en w met het volgende verzoek: De ligging van onze straat nodigt, zo leert onze ervaring, automobilisten uit tot het rijden met snelheden die, wel iswaar beneden het wettelijk toe- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Mamix Kreijns. Smoussesteeg 5. Leusden-centrum, tel 033-43792 Bert Vos, Finnmark 3, Leusden-centrum, tel 033-41495 (verantwoordelijk) Redaktie-adres: Postbus 11Leusden-centrum. Teletoon (werkdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur): 033-41495 Na kantoortijden overdag: 03420-6141 Sedaktionele medewerkers/sters: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657 De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C, tel. 033-41380 (sport) De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al- oemeen) Mevr. P. A. Rosenboom, Gritthorst 5, Leusden/C. tel. 033-42101 (alge neen) Mevr. A. de Knijff-Mali, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, telefoon 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE Opgave abonnementen, advertenties en het doen van betalingen kunt afhandelen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/Centrum op werk dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. ABONNEMENTSGELD: abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half en 26,50 per jaar. KUCHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze Dooldagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): Wetoon 033-40691. Bi) geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor- )ing, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische toto's) bij vooruitbetaling fn 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BOU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, untal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U Kunt ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3, Leusden/Cen- tum. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste toto's thuis. een uitgave van de BDU-Krantencombinatle, Postbus 67 te Bar neveld. gestane maximum liggen maar toch een gevaar vormen voor spelende kin deren, voetgangers en fietsers. Omdat onze straat slechts aan één zijde een voetgangersgedeelte heeft en dit deel niet duidelijk als zodanig ge markeerd is hetwelk tot gebruik als par keerplaats leidt - is de mogelijkheid tot „veilig wegkomen" afwezig. Wij weten dat er vanuit onze wijkraad bij u wordt aangedrongen op de aanleg van een „woonerf' in onze wijk. Wij on dersteunen dat initiatief van harte, het lijkt ons de beste oplossing voor de ver keersproblemen in onze wijk. Indien wij goed zijn ingelicht zal een beslissing over en aanleg van een woonerf echter nog enige tijd op zich laten wachten. Daarom verzoeken wij u reeds nu, gezien de ernst van de situatie, tijdelijke maatregelen te treffen teneinde de ver keersonveiligheid in onze straat te ver kleinen". LEUSDEN-CENTRUM - De strijd om de fel-begeerde Cup van de Schiet Kring Gelderse Vallei is in alle hevigheid ont brand. Na het optrekken van de kruitdampen bleek, dat Ons Genoegen uit Achterveld de eerste ronde niet heeft overleefd. De uitslagen waren: Lunteren-Terschuur 466-426 Terschuur-Lunteren 431-448 Otterlo-Res. Pol. Amersfoort 447-415 Res. Pol. Amersfoort-Otterlo 419-455 Ermelo-Veenendaal 459-449 Veenendaal-Ermelo 447-466 Scherpenzeel-Harderwijk 431-446 Hafderwijk-Scherpenze^l 448-432 Hoevelaken-Achterveld 458-443 Achterveld-Hoevelaken 448-457 Driebergen-Bennekom 465-427 Bennekom-Driebergen 444-482 Barneveld-Amerongen 469-436 Amerongen-Barneveld 445-463 AMERSFOORT - Vrijdag 16 december komen voor de vierde ach tereenvolgende maal de gebroeders Louis en Rob van Dijk voor een concert naar de Emmakerk aan de Noorde- wierweg te Amersfoort. Alhoewel het - zoals geschreven - alweer de vierde maal is, dat deze beide muzikale broers naar Amersfoort komen om daar te concerteren, is en blijft het unicum deze beiden tegelijkertijd in aktie te zien en te horen. Immers, zij zijn beiden hun eigen weg gegaan en dat hield in dat Louis de muziek als hoofdzaak en Rob (onderwijzer) de muziek als bijzaak ging zien. Slechts sporadisch hebben zij sinds hun vertrek uit de ouderlijke wo ning - samen gemuciseerd en óls zij dat al eens deden, dan was dat nog altijd in familiekring. Toch: een paar jaar geleden waren ze voor de eerste keer samen te be luisteren. Rob begeleidde zijn koor „The Rivals" en Louis „ondersteunde" de zang door subtiel pianospel. Later Rob van Dijk. werd het nóg duidelijker dat Louis en Rob in muzikaal opzicht erg aan elkaar gewaagd zijn. Rob speelde een improvi satie op het kerkorgel van kerst- en ad- ventsliederen en Louis speelde na ver loop van enige tijd zijn visie op die im provisatie op de vleugel mee. Terwijl het ideetje pas in de pauze was ontstaan om „zoiets te doen". Toen nog wat later Louis en Rob op vleugel en piano gingen improviseren, waarbij de leden van „The Rivals" leerden dat hun dirigent Rob toch nog veel meer in zijn mars had dan zij al ontdekt hadden, toen was het duidelijk dat zo'n concert herhaald moest worden. Dat is ook gebeurd. De Hervormde Jeugdraad Soestenvijk, die de organisa tie voor dit concert voor haar rekening neemt, heeft er een soort traditie van gemaakt. In 1974 zoals hierboven be schreven. In 1975 een concert van gelijke opzet. In 1976 niet „The Rivals" maar „Trumpets of the Lord" en weer veel pianospel van Louis en Rob. Voor de pauze ziet het programma er zo mogelijk nog aantrekkelijker uit. Tot de pauze is Rob van Dijk te horen met „zijn" koor „The Rivals". Dit geheel uit jongeren bestaande koor voert een hoofdzakelijk Engelstalig repertoire en op het programma staan dan ook o.m. de negro-spirituals „It's me oh Lord", „Swing low, sweet chariot" en „Old time religion". Ook het geweldig mooie chanson (bekend van vorige uitvoerin gen) „Cent mille chansons" zal ten ge hore gebracht worden. „The Rivals" hebben een eigen combo waarbinnen dirigent Rob achter het hammond-orgel een centrale rol speelt. Hij heeft vanach ter dat hammond-orgel „zijn" koor (dat zoals Anco Mali eens schreef - een grote discipline heeft) volledig in de hand. Na de pauze treden Rob en Louis samen voor het voetlicht. Afgesproken is dat zij vooral klassieke uitvoeringen zullen spelen Dat houdt voor Rob in, dat hij momenteel dagelijks meer dan een uur thuis achter de piano oefent op de afgesproken uitvoeringen Hoewel Louis „gouden handjes" De zeven winnaars: Lunteren (914 pnt.), Otterlo (902), Ermelo (925), Har derwijk (894), Hoevelaken (915), Driebergen (947) en Barneveld (932) gaat met Veenendaal als beste verliezer over naar de 2e ronde. Die moet vóór 15 januan 1978 geschoten zijn. De loting daarvoor brengt de volgende schiet vereniging in een uit- en thuiswedstrijd tegenover elkaar: Dnebergen- Veenendaal; Lunteren-Otterlo; Harderwijk-Ermelo; Barneveld- Hoevelaken Louis van Dijk. heeft en veel minder moeite heeft met het „hanteren" van het toetsenbord, oefent ook hij. Hij vindt zelf dat je een concert geven niet te snel als routine zaak moet gaan zien en dus je zelf er goed moet op voorbereiden. Daarnaast is het oefenen en spelen, dat hij overi gens erg graag en erg veel doet, een noodzaak om de vingers de nodige souplesse te doen behouden. De organiserende Jeugdraad ver wacht ook dit jaar weer een tot de aller laatste plaats bezette Emmakerk. Uit een vong jaar gehouden enquete bleek dat vele bezoekers de beide gebroeders Van Dijk graag nog eens zouden willen terugzien. Dat gaat nu dan dus ge beuren. Louis, bekend van vele keren optreden voor radio en t.v. bekend van de Proms en als „promotor" van de mo derne uitvoeringen van klassieke muziek (op de platen „In concerto", „Musica per la Notte di Natla" bijv.) Rob, niet minder bekend in de kringen van vaste bezoekers van de concerten in de Emmakerk. Te zien en te horen op 16 december Aanvang 20 00 uur Kaarten kosten f 6,50 per stuk en zijn op de volgende adressen verkrijgbaar. Amersfoort: Soesterweg 409, Franklin- straat 84, Platenhandel „De Keistad", Arnhemsestraat, Bakkerij Duijst, Noordewierweg 31, Dorresteinseweg 38, Woestijgerweg 186, Kantoor Amersfoortse Courant, Snouckaertlaan. Leusden: Bohemen 26, Krakhorst 9. Hoevelaken: Wiekslag 61, Amersfoortsestraat 4, Frans Tromplaan 23. De nieuwe burgemeester in een onderonsje met loco-burgemeester Van Zandbrink en de direkteur gemeentewerken, de heer Pais. LEUSDEN - Op zaterdag 17 decem ber a.s. zal tijdens een buitengewone raadsvergadering de heer mr. J. W. M. Rademaker tot burgemeester van Leus den worden geïnstalleerd. Deze verga dering vindt plaats in het Gereformeerd Dienstencentrum aan de Burg. de Beau fortweg. Na afloop bestaat er van 16.15 tot 17.15 uur voor de besturen van de plaatselijke verenigingen gelegenheid om met de heer en mevrouw Rademaker kennis te maken. Ook individuele bur gers zijn op deze receptie van harte welkom. De heer en mevrouw Rademaker zullen om ca 13 45 uur arriveren bij de gemeentegrens, waar zij worden opgewacht door loco-burgemeester Van Zandbrink. de wethouders Wagenaar en Van Woudenberg en loco-secretaris Mikkers Om ca 14.00 uur volgt de aan komst bij het Gereformeerd Diensten centrum. waar de muziekkorpsen van Lisiduna en DWS staan opgesteld. De erehaag wordt gevormd door ruiters van Nimmerdor. Tussen 13.30 en 14.00 zullen Lisi duna en DWS op het voorplein van het Gereformeerd Dienstencentrum een muzikale show verzorgen. De raads vergadering waarin de heer Rademaker tot burgemeester van Leusden wordt geihstalleerd begint om 14.15 uur. (Van de redaktie). LEUSDEN - OP zaterdagavond 24 december om tien uur zal in de Dorpskerk te Leusden-Zuid een kerstnachtdienst worden gehouden. Voorganger is ds. J. Weernekers, die zal spreken over het onderwerp: „Het Kind, wat doet het u?" Mede werking zal worden verleend door The Cellar Gospel Senety uit Amers foort onder leiding van B. Gebben en J. P. Tornij. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 9 december werd in de Geertrudishof een stoellift in gebruik genomen. De heer P. H. van den Hengel verrichtte de ope ning. De bewoners van de Geertrudis hof zijn nu gelukkig allemaal nog goed ter been, maar deze lift zal toch zijn nut wel bewijzen. Het is alleen al praktisch om bijvoorbeeld een zware boodschap pentas naar boven te krijgen. Alle bewoners hebben een sleutel gekregen, waarmee ze de lift kunnen bedienen. Ook diegenen die beneden wonen, want die gaan nog wel eens graag buurten bij hun bovenburen. De enigen die nog een sleutel hadden ontvangen, waren de heer en mevrouw Blom. Mevrouw Blom mocht als eerste de lift proberen, hetgeen haar de opmerking ontlokte: „Gewoon was ik al 10 keer boven geweest". Maar alles moet wennen, nietwaar? Dus ook dit. De bewoners zullen al vlug de voordelen van deze lift ervaren. Na de ingebruik stelling vierde men in de Johanneshoeve dit heugelijk feit. VERKOOP TENTOONSTELLING Van 16 december tot en met 18 de cember aanstaande, organiseert de Stichting ABAL (Afzetbevordering van Artikelen uit Landen in ontwikke ling) een verkooptentoonstelling in het Burg. v. Randwijck-huis. Op deze verkooptentoonstelling zijn produk- ten te koop uit een twintigtal ontwik kelingslanden. Adres: Diamantweg 22, Amersfoort. De Stichting ABAL importeert ar tikelen van kleine producenten uit de Derde Wereld, en neemt zonder winstoogmerk de verkoop van deze artikelen ter hand. ABAL streeft naar een zo groot mogelijks omzet voor haar leveranciers om zo de werkge legenheid in de Derde Wereld te hel pen vergroten. ABAL importeert vooral traditio nele, handvervaardigde artikelen. Enerzijds omdat de produktie daarvan de bestaande kuituren in de produktiegebieden niet verstoort. Anderzijds omdat deze produkten arbeidsintensief zijn en daarmee de werkgelegenheid vergroten. Met het organiseren van verkoop tentoonstellingen hoopt ABAL aan de groeiende belangstelling voor volkskunst uit de Derde Wereld te gemoet te komen. De openingstijden zijn: 16 en 17 december: 's morgens van 10-12 uur, 's middags van 2-5 uur. 18 december: 's middags van 14-17 uur. Bestel nu uw koude schotels voor de kerst en oudejaarsavond. Prijzen vanaf 10.- Hamersveldseweg 55 - Leusden-C., teL 43127.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3