ii Wijkorgaan Groenhouten in de clinch met de PTT Radio Blazers Ensemble: rijkdom in klank-kleur Kindercarrousel tussen kerst en jaarwisseling Verkeerskrant j voor „kinderland"! RIEVENBUS OP KLAVERLAND NOODZAAK IJFTIEN JAAR NBP FEESTELIJK GEVIERD Badminton club hield punten weer binnenshuis ÉS In de serie Vallei-concerten ;ld teusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 EUSDEN/C. - De maandelijkse gering van de Stichting Wijk en Groenhouten, in het rtjerijtje aan de Ha- fsveldseweg 5 werd donderdag december ].l. voorgezeten door itouw Jeannie Wicherts, als voorzitster, in verband met af- |heid van de heer Rob «hoven. vergaderdata voor 1978 zijn nu itief bekend en zullen gehouden ten op de 2e donderdag van elk md, te beginnen op 12 januari het doornemen van de notulen bestuursvergadering van 24 no- üer j.l. komt weer de behoefte aan grotere vergaderruimte naar voren, jtmen meer belangstellenden een gs kan bieden. i aanzien van het Centrale me Systeem zal op zeer korte leenbrief verzonden worden aan frerse wijkraden in Leusden-cen teneinde te komen tot de oprich- ,an een werkgroep CAS. Het in het roepen van een commissie, zoals Eerder schreven is niet juist, borts heeft men van de directeur in Amersfoort, op een desbetref- j verzoek, bericht ontvangen, dat plaatsen van een brievenbus op rerland niet haalbaar is. Deze aan de PTT was uitgegaan in and met het feit, dat voor de be ers boven 65 jaar en voor minder- len, de huidige brievenbussen fil bereikbaar zijn. De werkgroep roorziening binnen het wijkor- Groenhouten is niet tevreden het antwoord van de directeur PTT in Amersfoort. De ar- enten die daarin worden aange voerd, handelen naar de mening van de werkgroep over de mo gelijkheden voor valide mensen. Voor bejaarden en minder-validen dienen andere normen te worden aangelegd. Het bestuur van het wijkorgaan zal nu namens de werkgroep nogmaals een brief aan de directeur van de PTT te Amersfoort schrijven, waarin zijn ar gumenten zullen worden weerlegd en waarin gevraagd zal worden een bus te plaatsen op de hoek van de Landweg en Hamersveldseweg, zodat ook de bewoners van de bejaardenwoningen t o. de Katholieke kerk aan de Hamers veldseweg, hiervan profijt kunnen heb ben. De door het Wijkorgaan belegde ontmoetingsavond met de nieuwe be woners van de Landweg verliep zeer geamuseerd De bewoners van zo n 12 huizen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging en hebben onder het genot van een drankje en een hapje kennis kunnen maken met het bestuur van het Wijkorgaan, alsmede kennis kunnen nemen van hetgeen zoal leeft in de wijk Groenhouten. WERKGROEP HUISHOUDELIJK REGLEMENT Tijdens deze vergadering werd een werkgroep in het leven geroepen die een nieuw huishoudelijk reglement moet gaan samenstellen. Dit huis houdelijk reglement zal voorschriften moeten bevatten die de werkwijze van de werkgroepen regelt en dat voorts bepalingen bevat ten aanzien van af treden en verkiezing van bestuursleden volgens een bepaald rooster, en voorts vorm geeft aan openbaarheid, verslag geving en wijkinformabe. Bij het verslag van de werkgroepen kwam de verlichting in de wijk aan de orde. Deze verlichting baart de werk groep zorgen, met name de wijze waarop de jeugd meent de verlich tingspalen te moeten behandelen. Door een simpele trap tegen de palen kan men de verlichting regelen, zodat vele delen van de wijk onverlicht zijn, hetgeen in deze donkere dagen veel last met zich mee brengt Tevens is de werkgroep wijkvoorziening van mening, dat de groenvoorzieningen hier en daar te wensen overlaat. Aangezien op vele plaatsen de drainering slecht is, staan bij hevige regenval grote delen van Groenhouten blank. Het bestuur zal via de landies- vertegenwoordigers(sters) informatie inwinnen ten aanzien van de diverse voorzieningen die getroffen zouden moeten worden. Voorts zou men een verbetering van de bewegwijzering wil len zien. Bij de diverse invalswegen wil men een zgn .kerstboom", een paal met diverse bordjes, die de bezoeker de nodige informatie geeft. Deze palen dienen wel verlicht te zijn, zo is men van mening. Tijdens het verslag van de werkgroep 't Spul, werd mededeling gedaan van het feit, dat een 17-tal bewoners be zwaar hebben qeuit'tegen de aanwe zigheid van 't Spul, door middel van een brief aan de gemeente. De gemeente wil nu een bijeenkomst beleggen ten einde de bezwaren mondeling te laten toelichten en wellicht hierop com mentaar te geven. Waarom, zo vroeg men zich af, wordt dit niet doorverwezen naar het overleg orgaan Dit overleg-orgaan is speciaal voor deze aangelegenheid met goedkeuring van de gemeente in het leven geroepen Het wijkorgaan Groenhouten wil graag bij dit overleg tussen de 17 en de gemeente aanwezig zijn. SOLIDARITEIT Voorts kwam een opmerking ter tafel over de verdraagzaamheid tussen de kinderen in de wijk Groenhouten Het blijkt n I voorgekomen te zijn. dat de kinderen van de nieuwe bewoners van de Landweg op de gevestigde landjes, gebruik maakten van het daar aanwe zige speeltuig De kinderen van deze landjes, ja zelfs de ouders, zouden de kinderen van de Landweg verstaan te hebben gegeven, dat ze niet welkom zijn. Het wijkorgaan betreurt een dergelijk optreden en zou het zeer op prijs stellen, als de bewoners ten opzichte van elkaar meer solidariteit zouden op brengen. De donatiewerving komt goed op gang. Dit bleek uit het verslag dat hieromtrent gedaan werd. Veel be woners van Groenhouten vinden dat met hun donatie van 2,50 per jaar, goede zaken worden gediend. Men kan genoemd bedrag of meer voldoen bij de pleinvertegenwoordi- ger(ster), dan wel per giro overmaken op rek. nr. 202600 t.a.v. de penningmeester Stichting Wijk orgaan Groenhouten. Het koekver- gulden, waarover wij eerder schreven is een groot succes geble ken, waarvoor men veel dank ver schuldigd is aan Kinderland" voor het beschikbaar stellen van ac commodatie. Wellicht dat dit koekvergulden een jaarlijkse traditie kan worden. LEUSDEN/ZUID - In de serie Vallei concerten - een jaar-serie van zes re gionale uitvoeringen - vond het derde concert plaats in de N.H. Kerk te Leusden-Zuid. Een vrij talrijk publiek genoot daar afgelopen vrijdagavond van het optreden van het Radio Blazers Ensemble. In 1968 opgericht door mu sici van de Hilversumse Radio orkesten, heeft dit gezelschap zich tot doel gesteld zonder winstbedoeling meer bekendheid te geven aan de rijkdom van verscholen muziekwerken, waarvan de geringe bekendheid toe te schrijven is aan hun onalledaagse be zetting. Het gevolg is dat het Ensemble wel zestien leden telt om alle Instru mentencombinaties te kunnen op brengen. Voor een enkel werk is een contrabas vereist. Het concert werd geleid door de jonge dirigent Arte van Beek en stond geheel in het teken van de vroeg- klassieke en klassieke muziek. Van de oudste componist, Johann Christiaan Bach 1735-1782) klonk de derde sym fonie voor zes blazers, een galant niemendalletje in de trant van de Mannheimer school, dus met klarinetten en een menuet. Van de ionoste componist, Franz Krommer (1759-1831) speelde men diens nonet voor blazers, opus 79, een werk in 1824. Daarnaast stonden twee korte marsen van Joseph Haydn en twee werken van Mozart op het programma. Het nonet van Frans Krommer zal voor velen een openbaring zijn ge weest. Deze Bohemer, die na zijn ver huizing naar Wenen zijn naam Fran- tiszek Kramar verduitste, zal men in veel handboeken tevergeefs zoeken. Te oordelen naar dit Nonet is hij ten onrechte in de vergetelheid geraakt. Wij zijn het RBE erkentelijk, dat het deze sprankelende muziek op het programma zette. Vooral in de snelle hoek delen heeft dit werk een symfoni sche allure en een harmonische durf die ontwapenend waren. Arie van Beek inspireerde zijn musici tot een bij zondere prestatie, met name in de on bekommerde finale. Het kon niet anders dan dat de muzi kale hoogtepunten van dit concert in beide werken van Mozart lagen. Voor de pauze bracht men het Divertimento in Es. KV 166 voor twee hobo's, twee klarinetten, twee Engelse hoorns, twee fagotten en twee hoorns. Het concert werd besloten met de bekende serenade voor acht blazers in c kit. KV 388. Staat het divertimento, een werk van een 16-jarige, nog geheel in het teken van verpozing en amusement, - waarvoor het uiteraard werd geschre ven - de serenade van 1783 is een zeer persoonlijke belijdenismuziek De mi neurtoonsoort is vooreen avond muziek al ongebruikelijk, de ernstige toon, de strakke bouw zijn dat in nog sterker mate. Mozart zelf was erg op dit werk gesteld en werkte het een jaar later voor strijkkwintet om. Beide versies verschijnen geregeld op de pro gramma's. Deze blazers serenade in de Leusdense kerk met haar prach tige akoestiek te kunnen horen is een voorrecht, zeker als zij onder handen van Arie van Beek gestalte krijgt. Een zeer dankbaar publiek liet dirigent en musici pas na een lange ovatie gaan. Op het volgende concert m deze serie komt de bariton Jaap Dieleman begeleid door Theo Bles een liederen- recital geven in Sparrendam te Hoeve laken. Dat zal zijn op 21 januari 1978. Dit jonge talent hoorden wij vorig jaar mei op kasteel Renswoude Wij kwamen toen onder de indruk van zijn Schumann-vertolkmg. Door de hitte was er toen helaas een handjevol pu bliek. Het zal zich dus moeten revan cheren. A.K. ipeil IUSDEN/CENTRUM dag 13 december vierde de ni ing Leusden van de Neder- le Bond vari Plattelands- 3' Imen haar 15-jarig bestaan in lrderij „Groot Krakhorst". 9in®esidente, mevrouw W. C. M 'P® Bij-van Wijke sprak een wel- slwoord. waren veel aanwezigen 90) avond en dit keer niet alleen 9S. Het is toch wel leuk om hier aar een mannengezicht te zien. aard waren er ook afgevaar- m van andere afdelingen van IBP, die in de feestvreugde Jen. Ook waren er mensen van TO, de NCVB, de Leusdense wenraad aanwezig evenals ring- en provinciaal bestuur, het zingen van het Bondslied het woord aan mevrouw A. M. wenhuizen-Botman. Zij was de i presidente van de afdeling Jen en vertelde over het wel ee in die afgelopen jaren. De urrentie die er vroeger onder onie tverse vrouwenverenigingen ïid. is nu gelukkig voorbij. <e "ieder bestuurslid was er een je en de 7 oudste leden en naar voren gehaald en kre sen klein presentje, grote verrassing was het dat penningmeesteresse ouw Powell namens de hand- lub overhandigde. Dit kleed - nd voor de bestuurstafel - als hoofdkleuren groen en wit, euren van de bond. Met vilt hierop het embleem van de genaaid en in de hoeken het ti van Leusden. Een zestal UU' alt LEUSDEN - Op zaterdagmorgen 17 december 1977 is de badmintonclub Leusden begonnen aan de 2e helft van de competitie tegen Excelsior 3 uit Baarn. De uitwedstrijd tegen Ex celsior (6 oktober j.l.) werd toen ge wonnen met 1-7. Nu stond de bad mintonclub Leusden voor de taak deze stand weer waar te maken. De eindstand zou uiteindelijk toch weer op 7-1 terecht komen. Het begon met de 1e heren-enkel van Rob de Haan. De eerste set won hij moeiteloos met 15-1In de tweede set kreeg Rob de Haan het toch wel iets moeilijker, getuige de stand 18-13 De 2e heren-enkel van Joop de Koning ver liep zonder enige moeilijkheden: 15-6 en 15-3. De 1 e dames-enkel van Joyce van Bruynsvoort werd een daverende overwinning met 11-0 en 11-0, terwijl de 2e dames-enkel van Hedwig Kappers ook een fraaie overwinning werd 11 -7 en 11-6 Omdat de gemengd-dubbels bij de uitwedstrijd in Baarn niet zonder pro blemen waren verlopen, zij werden n.l LEUSDEN/CENTRUM - In de Kerstvakantie organiseren de Jeugdverenigingen de RK Stichting Jeugd en Jongerenwerk, de Herv. Ger. Jeugdraad en de Speel- en Re creatievereniging Blijhof weer een aantal spelmiddagen voor de jeugd van 5 t/m 12 jaar. Deze middagen zullen worden ge houden op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 december en om half twee beginnen tot ongeveer half vijf. De aktiviteiten worden gehouden in- ,,net Clubgebouw van Blijhof", Ans- friduslaan 49; ,,De Til", Hamersveldse weg 30; ,'t Claeverenblad", Hamers veldseweg 102 en in de Sportzaal aan de Lijsterbeslaan 52 De kosten zijn zo laag mogelijk ge houden en bedragen per kind slechts 1,50 per middag Hierbij zijn dan een natje en droogje bijinbegrepen Kinderen die alle drie de middagen hebben meegedaan, krijgen na afloop een leuke herinnering. De jeugdverenigingen hopen dat er net - net zoals vorig jaar - heel veel kinderen komen, die er een daverend aue in o-sers oesusi, werd er met een beetje angst naar de gemengd-dubbels uitgekeken De 1e gemengd-dubbel van Rob de Haan en Els van Leest werd een duidelijke overwinning voor Rob en Els, 15-4 en 15-7. De totale winst van de wedstrijd was in elk geval weer bin nen! De 2e gemengd-dubbel van Peter van Nijkerk en Hedwig Kappers werd een noa qrotere overwinning, 15-2 en 15-3 Het herendubbel van Joop de Koning en Peter van Nijkerk verliep iets anders dan dat wei d verwacht. Zo makkelijk als er in Baarn werd gewonnen met 3-15 en 0-15, zo werd de partij nu verloren met 8-15 en 15-18 De dames-dubbel van Joyce van Bruynsvoort en Els van Leest werd echter weer een riante overwinning voor de BC-Leusden. (15-3 en 15-5) De eindstand van deze wedstrijd werd dus weer op 7-1 bepaald. De volgende wedstrijd van de BC- Leusden zal op 6 januari zijn tegen de (nu zo gevreesde) Eagles in Soester- berg. De Eagles staan n.l. 1 punt achter op de BC-Leusden. dames van de handwerkclub heeft hier een aantal weken hard aan gewerkt om het tijd klaar te krijgen. Dit cadeau werd bijzonder op prijs gesteld en was ook erg origi neel Na de pauze voerden „de Be zige Bijen" uit Leersum een eenak ter ..Rhapsodie in rood" op. In dit stuk ging het er vrolijk aan toe en er werd dan ook wat afgelachen, het geen zeker meewerkte aan de stemming na afloop hiervan. Toen werd er nog heel wat af- gebabbeld in een bijzonder ge zellige sfeer. Uiteraard werd ook de inwendige mens niet vergeten en kon men een drankje en hartig hapje nuttigen. succes van zullen maken ledereen is van harte welkom! Hieronder volgt het programma voor de verschillende leeftijdsgroepen: LEEFTIJDSGROEP 9 T/M 12 JAAR Dinsdag 27 december naar: 't Cleaverenblad aanvang 13 30 uur waar gezelschapsspelen op het pro- ramma staan Woensdag 28 december naar: kombinatieaktiviteit ,,De Til'VBIijhof aldaar verdeling in twee groepen, die onder geleide na 1 'h uur van gebouw venwisselen. in ,,De Til" 1 'h uur gedurende Be- roepenrace in .Blijhof" 1 V2 uur gedurende teken film Donderdag 29 december naar: Sportzaal - Lijsterbes laan 52 aanvang: 13.30 uur waar je je helemaal kan en mag uitle ven in een zeskamp i (Van de redaktie) LEUSDEN - De oudercommissie van de kleuter- en basisschool j Kinderland heeft kortgeleden een zogenaamde „Verkeerskrant' uit- J gegeven. Deze verkeerskrant van Kinderland is bedoeld om de ouders I te vertellen, wat er aan maatregelen worden getroffen door de ge- meente om - in verband met het groeiende bouwverkeer - de kinderen toch de nodige veiligheid te bieden van en op weg naar de school. Verder worden de ouders er nogmaals op gewezen, dat het erg belang- j rijk is, dat de verkeers-gevaren worden onderkend. Aan de hand van talrijke voorbeelden en foto's wordt dat nog eens duidelijk gemaakt. I Het bouwverkeer op de Centrumweg groeit nog steeds in verband met de bouw van de eerste deelplannen in de tweede fase. Hoewel vóór de school wel een zebrapad met oversteeklichten is aangelegd, achtte j de oudercommissie dat niet langer voldoende om de veiligheid van hun kinderen te waarborgen. In overleg met de gemeente kwam men tot de volgende punten, die moeten worden uitgevoerd voor de veiligheid van de kinderen: het aanleggen van een fietspad vanaf het kruispunt Groene Zoom tot kruispunt Hamersveldseweg aan de zuidkant van de centrumweg; het uitbreiden van de parkeerhaven met name aan de noordkant van de I Centrumweg; het aanpassen van de verkeerslichten aan de nieuwe verkeerstoevloed; het maken van de kruising Centrumweg- Hamersveldseweg -zuid tot voorrangsroute en tenslotte het „dicht houden" van de nieuwe bouwverkeersroute totdat alle voorzieningen getroffen zijn. De „Verkeerskrant" van Kinderland wordt bovendien gebruikt als I lesmateriaal op school. Aan de hand van plaatselijk bekende situaties worden de kinderen gewezen op de verkeersgevaren en hoe men moet handelen. Een nuttig projekt, waarmee twee vliegen in één klap zijn I geslagen. Met de voorzieningen op de Centrumweg is de gemeente reeds i begonnen, maar door het slechte weer ligt het nu enige tijd stil.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11