Advent-concert Achterveld: voor herhaling vatbaar Kerstmannetjes voor bejaarden en alleenstaanden KPJ-Achterveld vierde kerst ERSTMIDDAG ACHTERVELDSE BEJAARDEN MET KERSTSPEL VAN „ONZE WERELD' Kerstviering van de KPO OEFENEN MET DE EHBO SLUITING BIBLIOTHEEK GESLAAGDE AKTIE ZONNEBLOEM 1 - Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 1 ACHTERVELD - Donderdag 15 de cember kwamen de leden van de KPO-Achterveld bijeen om hun kerst feest te vieren. Een groot aantal dames had aan de-uitnoging van het bestuur gehoor gegeven Het feest werd gevierd in de sfeervol versierde Ouwe Peerdestal. Met op de achtergrond mooie kerstmuziek werd genoten van een heerlijke broodmaaltijd. Na deze broodmaaltijd werd door de dames van Tweel en Brinkhof een stukje voorge dragen, getiteld Het Portret". Dit stukje werd door de beide dames op een leuke en komische wijze gebracht, waarvoor zij dan ook werden onthaald met een gul applaus. Om de sfeer van de avond nog te verhogen werd er hierna gebor reld. Tijdens het borrelen werd door j mevr. Smink v d. Heuvel een voordracht gedaan ge titeld ,,De Pannekoek". Zij bracht dit op een vlotte en leuke manier en had geen spiekbriefje nodig Ook zij kreeg een hartelijk applaus. Er werd nog geruime tijd gezellig gebabbeld en kerstliederen gezongen. Geheel voldaan over deze avond keerden de KPO-dames huis waarts. verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 1607 is als gevonden opgegeven een paarlcinderwantjes. kwam goed over. Het zangkoor ,,'t Ha- mersveld" kwam als tweede. Dit koor bracht twee nummers ten gehore: Cantiquevan Jean Racine enSter ren stralen". Het uitstekende orgelspel dat deze zang begeleidde bracht het geheel tot een heel goede uitvoering. De Treecksanghbegon met Rejoice in the Lord always". Hierna volgde het ,,Ave Verum" en het,.Kerst oratorium opus vijf' Dit bestond uit drie delen, Lof, Eer aanbidding en Sterkte de heer onze God, werd door het gehele koor gezongen. En sopraan solo nam ,,Zie toch welk een liefde" voor haar rekening en het gehele koor met soleZond aars, gij die waart ver loren" en Ere zij God". Het R.K. dames- en herenkoor Leusden-Centrum zong haar eerste drie liederen zonder begeleiding. Dit waren de nummers Herders, Hij is geboren", ,,ln de stad van Koning Da vid" en ,,Wij komen tesamen". Daar dit allemaal bekende melodieën waren, lagen deze wel iets gemakkelijker in het gehoor. Het vierde lied dat werd gezongen was het ..Transeamus". Dit lied werd wel begeleid op het orgel. De organist J. van Spaendonck, die was Ingevallen voor de organist G. 't Hart moest blijkbaar even aan het orgel wennen. Hierdoor was het orgelspel vermoedelijk soms iets te hard. Als laatste kwam het R. K. kerkkoor uit Ach terveld. Zij zongen ..Reconit in Laudi- bus", „Domine Deus Israël" en ,,Hoor de herders, hoor hoe ze Hem loven". Als toegift zong dit koorWoll mir dass ich Jesus habe". Dit lied werd begeleid door de hoboïst Harry Wijkamp. Deze zang met begeleiding was een prachtig geheel. Alle koren kregen hun welverdiende applaus. De coördinator, de heer Ked- dema, dankte hierna iedereen voor de verleende medewerking waaronder de organisten R. Visser en J van Spaendonck en de pianiste mevrouw Peddemors. Ook de hoboïst kreeg een hartelijk dankwoord De dirigenten werden ook niet vergeten. Toen de di rigenten voor het voetlicht werden ge roepen, lieten er twee verstek gaan Toen deze echter zagen dat er ditmaal geen bloemetje maar een fles geestrijk vocht werd uitgereikt, sloten zij zich heel spoedig bij hun collega's aan. Pastoor Jansen dankte hierna de heer Keddeman voor al het werk dat hij had gedaan om dit te realiseren. Ook hij ACHTERVELD - Woensdagavond 14 december vond in de St. Joseph kerk te Achterveld een adventsconcert plaats waaraan de gezamenlijke koren uit Leusden en Achterveld deelnamen. Het concert was georganiseerd door het Achterve/dse R.K. kerkkoor. Tevens gold dit concert van deze koren a/s een tegenbezoek aan Achterveld in verband met de medewerking Leusden 1200. De coördinatie was in handen van de heer Keddema uit Leusden. De heer Keddema opende deze avond met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen. De kerk was zo goed als geheel gevuld. Hij hoopte dat dit concert een groot succes zou worden en dat het met de laatste maal zou zijn dat er een dergelijk evenement zou worden georganiseerd. Als eerste trad op de Gospelgroep Reformationuit Leusden. Zij zongen My one aspiration", Dichtbij", Gaandewegen ,,Joy to the world". Het was het enige koor, dat ook be geleid werd door drums. Het geheel ACHTERVELD - In verband met de tomende feestdagen zal de bibliotheek -'Achterveld op zondag 25 december (le kerstdag) en op zondag 1 januari (nieuwjaarsdag) gesloten zijn. kreeg een flesje aangeboden. Na een lang applaus toog iedereen voldaan huiswaarts. Uit de reacties viel op te merken dat iedereen volop van dit con- cert genoten had en dat dit zeker voor i herhaling vatbaar is. ACHTERVELD - Dinsdag 13 de cember kwamen de bejaarden van Achterveld en Stoutenburg bijeen om deze middag hun kerstfeest te vieren. Ongeveer 150 bejaarden hadden de zaal gevuld toen om on geveer 14.30 uur de voorzitter van de bejaardensoos, de heer Van Wege, de bijeenkomst opende. Hij vond het hartverwarmend, dat er zoveel be jaarden bijeen waren om zich ook op deze manier voor te bereiden op het naderende kerstfeest. Na dit openingswoord kregen de Zonnebloem-dames gelegenheid ledereen van koffie te voorzien. De dames van de Zonnebloem hadden zich ook deze middag weer geheel vrijwillig beschikbaar gesteld: Al spoedig heerste er een heel gezellige en ongedwongen sfeer. Om de tijd te korten werd er door de heer Van Wege een heel oud gedicht voorgedragen Om de tijd te korten werd er door de heer Van Wege een zeer oud gedicht voorgedragen getiteld ,,De Kerstklok ken". Ook werden er gezamenlijk enkele kerstliederen gezongen. Om ongeveer 15.15 uur kwamen de leerlin gen van de vierde klas van de school Onze Wereld binnen. Door deze leer lingen zou een kerstspel worden ge bracht. In dit kerstspel kwam naar voren, dat de mens van alle tijden in wezen niets is veranderd Hebzucht, berekening, goedheid. hulp vaardigheid, ongeloof en verwachting waren in de tijd van de gebooYfe van Christus dezelfde als in de he dendaagse tijd. Als de pottenkoopman en zijn vrouw het bericht krijgen, dat in Bethlehem een wonderbaarlijke ge boorte heeft plaatsgehad, komt de heb zucht naar boven en begeeft het echt paar zich met de handel naar de plaats van geboorte. Zij doen daar heel goede zaken. Elke bezoeker van de stal koopt bij hen iets. Ondanks de blijde berichten die zij krijgen blijft het ongeloof. In het spel komt ook de hulpvaardigheid heel goed naar voren. Uiteindelijk kunnen de pot tenkoopman en zijn vrouw toch hun nieuwsgierigheid niet bedwingen en gaan zij ook in de stal kijken. Dit heeft wel een wonderbaarlijke uitwerking Als de koopman terug bij zijn kraam is en ziet dat twee kinderen van een weduw vrouw hun geschenk voor het kind bre ken. krijgen zij van hem gratis een nieuw vaasje. Een gebaar, dat zijn vrouw stom van verbazing doet staan. De aanschouwing van Christus en de heilzame werking daarvan, wordt hier heel goed tot uiting gebracht. Na beëindiging van het spel, dat in doodse stilte is aangehoord, werden de spelers beloond met een hartelijk ap plaus. De kinderen speelden vol en thousiasme en hoewel de een iets vlotter dan de andere, speelde ieder zijn rol voortreffelijk. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats voor juffrouw Marion die in vrij korte tijd dit met de leerlingen wist te bereiken De spelende kinderen waren: Jozef - Jeroen Ossendrijver, Nathan - Robbert Boersema, Mirjam - Hanneke Nabuurs, Juda - Jan v.d. Hengel, Eli - Sander de Gans, EfraTm - Herman van Bekkum, Rachel - Anja van Burgsteden, Joas - Paul Nabuurs, Lea - Monique Kerkhof, koopster - Renêe von Bergh en koper - Maarten Keja. Inmiddels was pastoor Jansen ook binnengekomen, die vrijwel direct het woord kreeg. De pastoor bracht naar voren, dat het kerstfeest vieren niet al leen een gezellig bij elkander zijn is, maar dat het kerstfeest wel een diepere achtergrond heeft. ,,ln de tijd van de ACHTERVELD - Dinsdagavond 13 december was het weer een oefenavond 'oor de leden van de plaatselijke ÊHBO. Het zou deze avond wel iets aders gaan dan op een gewone oefen avond. Buiten het bestuur waren op feze avond 69 werkende leden aanwe zig Allereerst werd begonnen met een 'flgevallenoefening. De leden, die de ^gevallen moesten behandelen kregen toe opgaven voorgeschoteld, die ook c? de Landenwedstrijd waren behan- kld. Het ene betrof een oefening *aann een gebroken bovenarm moest borden behandeld en de tweede oefe- betrof een gebroken enkel. Nadat Heide oefeningen waren afgehandeld a het een en ander was besproken, verd de avond verder doorgebracht in l'Ouwe Peerdestal. De activiteitencommissie had ter af deling deze avond een bingo-avond torganiseerd. Dit werd een heel gezel- ge bingo, waarbij ook de lachspieren r*l in beweging werden gebracht. De ftding van deze bingo-avond was in 'Jnden van Piet Swink. Zoals bij alle 'ugo's kwamen er nu ook wel valse togo's, waarvoor dan een kleine boete 'flest worden betaald. Het was zo ge- {llig onder elkaar dat de tijd om naar kis te gaan was aangebroken, voordat een er erg in had. De activiteiten- emissie kan zeker terugzien op een geslaagde avond. ACHTERVELD - Zoals reeds vele jaren achtereen, organiseerde de Ach- terveldse afdeling van de Zonnebloem weer een kerstaktie. De zieken en een zame bejaarden krijgen zo rond de kerstdagen dan een kleine attentie aangeboden, vervaardigd door de dames van de Zonnebloem. Het valt niet steeds mee om elk jaar met iets anders te komen. Ook dit jaar zat men met die moeilijkheid. Toch is het ook nu dit jaar weer grandioos gelukt. Door de Zonnebloem-dames werden er in totaal 90 kerstmannetjes vervaardigd die vanaf maandag bij de daarvoor in aanmerking kopende personen werden rond gebracht. De kerst mannetjes werden geheel met de hand vervaardigd. Het was dan ook een fan tastisch gezicht om al deze kerst mannetjes opgesteld te zien staan. Het was een kleurig geheel. Elk kerst mannetje had de bekende zak bij zich waarin kerstbonbons waren geborgen. Het is volgens de dames weer een heel werk geweest, maar de dank baarheid van de ontvangers maakt dit alles goed. Alle jasjes, mutsen en zakjes zijn gebreid, terwijl het padde- stoeltje gehaakt is Het voetstukje is ook geheel met de hand vervaardigd. Elk kerstmannetje kostte in totaal drieëneenhalf uur arbeid voor het ge heel klaar was Reken maar uit. De da mes, die alles hebben vervaardigd, hebben ook geheel vrijwillig geholpen om het vulsel te knippen. Vele dankbare gezichten zijn er deze dagen weer te zien geweest bij de ontvangst van het geschenk. Dat dit alles met liefde gedaan wordt, blijkt wel uit een opmerking van een der dames: „Onze namen hoeven niet genoemd te wor den. Wij hebben al genoeg aan de dankbaarheid die wij ontvangen. geboorte van Christus was het een even woelige tijd als nu Gelukkig dat we er nu ook met Kerstmis nog eens met onze neus op gedrukt worden. Laten we elkander deze dagen de warmte geven die we zo hard nodig hebben. Dit is iets dat in de stad zo weinig voorkomt. Maar ook in Achterveld leven we dikwijls zo maar langs elkaar heen". Hij hoopte dat allen elkaar met Kerstmis de warmte geven, die Christus ons gegeven heeft. Hierna was het de beurt aan het ker kelijk zangkoor onder leiding van de waarnemend dirigent de heer Wijntjes Het koor bracht enkele kerstliederen ten gehore, waarbij ook een ge zamenlijk zingen werd ingelast. Het Spaanse kerstliedje in het Nederlands gezongen was heel mooi Inmiddels was ook de tijd voor een borreltje aan gebroken. Hiervan werd gezellig gebruik gemaakt. Na het borrelen kwam de broodmaaltijd op tafel. Het was een rijk voorziene dis, waarvan goed gebruik gemaakt werd Na de maaltijd bleef men nog even gezellig bij elkaar. Een woord van dank is zeker op zijn plaats voor de dames van de Zonnebloem die deze middag heel wat afgelopen hebben om alle aan wezigen van het nodige te voorzien. Als dank voor deze vrijwillige hulp werd door de aanwezigen een ACHTERVELD - Zaterdag 17 december organiseerde de Achterveldse K.P.J. haar laatste bijeenkomst van dit jaar. Het was de avond van de jaarlijkse kerstviering. Ruim 100 leden hadden aan de uitnodiging van het bestuur ge hoor gegeven De avond werd begonnen met een H. Mis in de Suit Jozefkerk te Achterveld De pastoor werd bij het opdragen van de H. Mis geassisteerd door enkele KPJ-leden. Na de mis gingen allen naar Ons Gebouw. Hier stond een koud buffet klaar geheel verzorgd door de dames leden Ook was er een discotheek Schothorst en Co die zorgde dat er een dansje tussen door kon worden gedaan De zaal was geheel in kerstsfeer ge bracht door middel van kerststukjes, kerstgroen langs de muren en een grote verlichte kerstboom. Dit. alles zorgde ervoor, dat er een echte gezellige en intieme sfeer was. Echt zoals dit bij een kerstviering behoort. Het was zo gezel lig, dat het einde van de avond er was voordat men er erg in had Er kan weer worden teruggezien op een echte fijne K.P.J.-avond. Voordat men naar huis ging, dankte het bestuur die leden, die reeds in de morgenuren waren begonnen om alles voor deze avond in orde te brengen. Ook de heren Baaiman en Blom werden bedankt voor hun pret tige medewerking. Evenals de heer Voorburg, die dank werd gebracht voor de versiering De Achterveldse K.P.J. afdeling wenst allen fijne en prettige kerstdagen en een voorspoedig 1978 toe. bedrag van 265,- bijeen gebracht voor het Zonnebloem-werk. Dit was een hele fijne en spontane reactie van de aanwezigen. Het bijeenge- brachte werd dan ook door de voor- I zitster van de Zonnebloem, mevrouw Kerkhof, in dank aanvaard. Dit was ook weer een steuntje in de rug, dat soms zo nodig is. Na een „wel thuis'' door de heer Van Wege ging iedereen geheel vol daan huiswaarts.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13