Roda(zo.) haalt zwaar bevochten punten tegen Veensche Boys Iverwinning voor pala-teams Achterveld nu hekkesluiter Antilopen verloor van Amersfoort iANVALLEND VOETBAL WORDT IEL00ND: WINST VOOR R0DA(ZA.) I Leusder Krant - Sport DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 KAATSEN LEUSDEN - RODA-DOFA is een Istrijd met acht doelpunten gewor- i Véél spanning, veel sfeer en een van good-old Fred de Smalen i-Dofa korrekt en sportief «eld, reklame voor aanvallend al |0e verwachtingen voor deze istnjd waren hoog gespannen. ploegen waren immers gebaat et een ovenwinning. Roda begon aan- l en dat had in de 7e minuut al >es Hans Ruitenberg rondde een éen-twee kombinatie met aan- erder Ron van Ooyen bekwaam af dacht het na deze goal wat iger aan te kunnen doen, maar dat i anders uit. Tien minuten later iden de Utrechtse gasten namelijk al ■gelijkmaker aan laten tekenen op het ord. iNadeze gelijkmaker probeerde Roda r op een voorsprong te komen, r er werd te slordig met enkele nsjes omgesprongen. In de 44e mi jt was het Fred de Smalen die het ede gat toch wist te vinden. Hij tving de bal met de rug staande naar (tdoel, draaide om en knalde on houdbaar in. Hierdoor leidde Roda bij rust met een 2-1 voorsprong ledereen meende, dat de thuisklub na de pauze de wedstrijd wel naar zijn hand zou zetten. Ook nu weer dacht het dapper strijdende DOFA daar anders over Dit kwam mede, omdat Roda er weer iets te gemakkelijk over dacht De gelijkmaker kon daarom niet uitblijven en die kwam dan ook in de 5e minuut Roda werd wakker en zette de ploeg van Michel Kruin onder druk. In de 13e minuut had dat sukses toen Fred de Smalen uit een voorzet van Rijk Rinders de bal keihard op de vuisten van de Utrechtse doelman kopte. De terug springende bal belandde weer voor de voeten van diezelfde de Smalen en die aarzelde niet door de bal onhoudbaar in te knallen En zo was het 3-2. De wedstrijd was echter nog lang niet beslist Heel Roda hield de adem in toen DOFA in de 17e minuut scoorde De voortreffelijke scheidsrechter van Twillert uit Spakenburg annuleerde deze treffer echter .Buitenspel", zo zou hij na afloop verklaren en dat was een uitspraak waar iedereen wel vrede mee kon hebben. Toch zou het nog 3-3 worden. Een lange trap vanuit het Utrechtse middenveld werd verkeerd beoordeeld door Bert Rijnders, waar door de DOFA-spits alleen voor doelman Henk van de Ham verscheen. Met een zuivere pass liet hij Van de Ham kansloos. Hierna was het echt he lemaal gebeurd met DOFA. De Roda- defensie met aan het hoofd een uitblin kende Wilfred van de Pas zou geen ste ken meer laten vallen, en de voorhoede maakt het kanwei goed af In de 35e minuut rondde Fred de Smalen een voorzet van Henk van Laar af en daar door leidde Roda met 4-3 In de aller laatste minuut kon de beste man van het veld Ron van Ooyen de kroon op zijn werk zetten. Rijk Rinders kopte een voorzet terug voor de voeten van de aanvoerder van de thuisclub en deze zorgde met een droge knal voor 5-3, zodat aan alle twijfels een eind was ge komen. Een sensationale wedstrijd RODA- DOFA Scheidsrechter Van Twillert merkte na afloop op ,,Het was een leuke-, spannende-, en sportieve wed strijd, waarbij mannelijk is gespeeld". Door deze zege kunnen de mannen van trainer Martin Ruitenberg de komende maanden optimistisch tegemoet zien. IJSDEN - Afgelopen zaterdag ten beide eerste teams van de volleybalafdeling van 1 overwinningen in de thuiswed- De dames versloegen Hellas tonspeet met 3-0, terwijl de heren J3-1 afrekenden met Uni Cornus uit :hoten. tedames van Impala hadden weinig met de ploeg uit Nunspeet n in de eerste set leek het er op dat llaag geplaatste Hellas het Impala jiijk zou gaan maken, omdat beide u n elkaar aardig in evenwicht hiel- Mot 10-10 ging de stand gelijk op. •bij bij tijd en wijle goed volleybal pvertoond. Toch was Impala tegen d van deze set wat sterker, zodat isdense ploeg een beslissende iprong kon nemen. Met 15-10 i de pupillen van Ed Smits kans peerste set te pakken. •I leek alsof het verzet van Hellas broken was. want tijdens de set overspeelde Impala de uit Nunspeet volledig. Het was ■ook niet verwonderlijk dat aan het |van deze set de stand 15-1 in het el van Impala op het scorebord 1- In het begin van de derde set zag Hellas kans om het Impala nog even lastig te maken, maar toch bleek de ploeg uit Leusden over de langste adem te beschikken en ook deze derde set in Leusden te houden Een goede 3-0 zege voor de Impala dames, die thans, nadat er een competitie helft gespeeld is de ranglijst aan voert met 16 punten uit 11 wedstrijden. Dat het echter een spannende zaak is in de dames promo tieklasse geeft echter de navolgende stand van de ranglijst aan. gesp. punten. Impala 11 16 Spirit 2 11 15 V& S 11 14 SVV3 11 14 Spokers 11 14 VIOS 2 10 14 Jaski 10 13 SVL 11 13 Hellas 11 8 GVC 11 6 Dindoa 11 3 Shok 11 0 Het verschil tussen nummer eên, Im pala en het als achtste geplaatste SVL bedraagt slechts 3 punten, zodat er nog van alles mogelijk is. De heren van Im pala zorgde weer eens voor een aan gename verrassing door met 3-1 Uni Cornus te bedwingen Aanvankelijk leek het er niet op dat de Leusdenaren zouden winnen, want Uni Cornus ging sterk van start en plaatste Impala, dat te kampen had met brengen van zuiverheid in het spel voor grote moeilijkheden. Tot 5-1 liepen de mannen uit Bunschoten uit, voordat Im pala wat terug kon gaan doen De Leusdenaren zagen kans om de ach terstand om te buigen in een 9-7 voor sprong. maar toen hadden de Impala spelers kennelijk hun kruit verschoten, want Uni Cornus kwam door sterk aan vallend spel goed terug en pakte de set met 15-12. Tijdens de daarop volgende set was Impala echter duidelijk sterker. Met goed volleybal spel werd de ploeg uit Bunschoten gedeklasseerd. Met 15-5, 15-9 en 15-7 werden achtereen volgens de tweede, derde en vierde set en daarmee ook de wedstrijd gewon nen. Voor Impala twee belangrijke winstpunten, zodat nu de aansluiting met de middenmoot is gevonden Ook de derde ploeg van Impala welke afgelopen zaterdag aan moest treden, dames 2, kwam tot winst, maar dit kwam doordat tegenstandster SSS 2 niet kwam opdagen zodat er sprake was van een reglementaire winst. Jammer voor de dames van het tweede die hun aanvoerster Els van Bekkum, na jarenlang Impala op diverse ma nieren van dienst te zijn geweest, de vereniging nu gaat verlaten, een ander afscheid hadden toegedacht. LEUSDEN - Het goede spel van Hoda vorige week tegen Lelystad is ioor de Leusdense supporters be slist beloond. Vele Leusdenaren taren naar het veld van Veensche joys in Nijkerkerveen getrokken, stoaar de streekderby Veensche joys - Roda gespeeld zou worden, jj is het dan wel geen erg goede «edstrijd geworden, spanning en gnsationele momenten waren er ioidoende. In de eerste helft had Roda vooral in de eerste 30 minuten een technisch overwicht. De bal werd goed in de ploeg gehouden en de aanvallen via linksbui ten Rob Hogenbijl en spits Evert Schafthuizen waren zeker niet van ge vaar ontbloot. Bovendien toonde half- speler Dik van 't Klooster deze middag een goede vorm Toch zou Veensche Boys voor de sensatie zorgen In de 14e minuut omspeelde linksbuiten Kas Roda's doelman Gert Osnabrugge. maar zijn inzet kon van de doellijn wor den gehaald door Johnny Heinzbergen. Roda kwam ook goed terug en inzet ten van Schafthuizen en Van 't Klooster vlogen net naast en over het doel van de thuisclub. In de 24e minuut kopte Jan Drost een voorzet net over en weer ontkwam Roda aan een achterstand. Tien minuten later leek het dan toch echt te gaan gebeuren, een schot van aanvoerder Kas van Veensche Boys zakte naar de lat, maar tot grote LEUSDEN - In een volle Schuilen- burghal werd afgelopen zaterdag de streekderby Amersfoort - Antilopen ge speeld. Het werd voor de tientallen supporters van beide clubs een zeer spannend korfbaluu#je.Men gaf elkaar geen strobreed toe-©ft.tot .het laatst toe bleef het onzeker welke ploeg zou win nen. Antilopen begon, zoaLs gewoonlijk, met het openen van de score toen Rob Geutjes met een afstandsschot doel trof. Yolanda Versteeg deed er nog een schepje bovenop, zodat het binnen 5 minuten 2-0 voor de Leusdenaren stond. Amersfoort hei-stelde zich snel en wist met 3 treffers zelfs een voorsprong te nemen. Rob Geutjes maakte echter 3-3 uit een strafworp, toen enkele door braakpogingen onfeglementair verhin derd werden. Amersfoort nam hierop 2 punten voorsprong, maar Antilopen krabbelde via 2 doelpunten van Rob Geutjes weer langszij. Even voor rust kon Amersfoort nog op 6-5 komen. Di rect na rust kon Antilopen weer gelijk komen toen Gert Nieuwenhuis een handig balletje vanachter de korf be nutte. Toch nam Amersfoort weer een voorsprong maar verder als 2 goals ver- LEUSDEN/CENTRUM - Onlangs heb ik u enige informatie verschaft over het touwtrekken. Wat die sport is voor het oosten van ons land, is kaatsen voor het noorden en met name voor Friesland. Kaatsen is ook zo n typisch regionaal gebeuren en een goede kaatsploeg komt in Friesland vaker en uitgebreider in de krant dan in Leusden de Haaien of Roda. In tegenstelling tot touwtrekken, dat vanwege de .stand vastigheid" bij voorkeur op hoge schoenen wordt beoefend, zijn sokken bij het kaatsen je ware Wel eens van een ,,held op sokken" gehoordDaar mee wordt, dacht ik. een top-kaatser bedoeld. Officieel is kaatsen een ama teuristische aangelegenheid, maar ik zou niet graag voor mijn rekening ne men, wat in die kringen per seizoen aan bankpapier en cheques van eigenaar verwisselt. Ik geef de kaatsers geen ongelijk. Waarom bij voetballen en wielrennen wel en niet bij een natio nale" Friese sport als kaatsen? De Nederlandse Kaatsbond is voor zien van het predicaatKoninklijk" en telt heel wat meer leden dan duizend. Dat kaatsen een zomersport is, heeft u wellicht al begrepen aan de hand van de eerder genoemde sokken. In het seizoen trekt in Friesland de kaats-elite als een rondreizend circus van stad naar stad en van dorp naar dorp Daar worden gewoonlijk per weekend twee wedstrijden gespeeld, waarvan het verloop vrijwel uitsluitend door Friezen kan worden gevolgd. Voorvreemde lingen" uit de rest van ons land blijft meestal een raadsel wie heeft gewon nen en waarom. Maar wat geeft dat en het lijkt mij het beste om het zo maar te houden PC. Antilopen speelt vanuit een under-dog positie, maar de ploeg ken nende zal men er alles aan doen om een zo'n goed mogelijk resultaat te behalen. De wedstrijd begint om 15.50 uur. Andere uitslagen: Antilopen 2 - SVK 2: 8-9 Jun Arena 2 - Antilopen 1. 3-4 Asp.: Revival B - Antilopen B. 3-4 Pup. Antilopen 1 - KVO 1 0-2 Antilopen 2 - MIA 1: 0-1 ACHTERVELD - Achterveld heeft zijn trouwe supporters teleurgesteld door van Patria uit Zeist te verliezen. Doordat scheidsrechter Van Breuke- len uit Vleuten de weg kwijtgeraakt was, begon de wedstrijd 25 minuten te laat. Direct na het aanvangssignaal ont stond het eerste en enige doelpunt van de wedstrijd. Reeds in de 1ste minuut mocht Patria een corner nemen vanaf de rechtervleugel Deze corner kwam hoog voor het Achterveldse doel op het hoofd van de Patria middenvoor, deze kopte door naar Geijtenbeek die on houdbaar de verbaasde doelman Tol boom het nakijken wist te geven. Ach terveld ging nu pas voetballen en zette een fel offensief in De Achterveld aan vallen waren talrijk en de druk op het Patria doel zo groot dat de verdediging de kunst en vliegwerk-methode moest hanteren. Talrijke kansen werden er geschapen in de Zeister doelmond, maar ze werden niet benut. De onmacht van de Achterveld voorwaartsen steeg ten top toen de Zeister doelman zijn doel reeds verlaten had en de bal voor langs het doel rolde. 2.3 Achtervelders vergaten om het leder het benodigde tikje te geven Na 20 minuten druk wist Patria toch uit de verdediging te komen via de counter. De goed spelende aan voerder Toon Kalshoven en zijn mannen wisten de aanvallen goed te aareren. Onnodig balverlies leidde er echter wel toe dat Patria enkele corners kon forceren. De rust ging alzo in met een geflat teerde Patria voorsprong Na de thee kon Patria zijn spelletje van voor de rust verder spelen, rustig verdedigend en nu en dan een snelle maar niet ongevaar lijke uitval Vrijwel alle aanvallen liepen over de beste voorhoedespeler van Patria rechtsbuiten Geijtenbeek waar Cor Hoogland zijn handen vol aan had Achtervelds middenlinie bleef evenals voor de rust domineren, hoewel bij ver schillende aanvallen, de aansluiting achter de voorhoede aan niet voldoende was Hierdoor ontstond er een groot gat en kregen de voorhoede spelers te weinig steun. Aan de andere kant had de verdediging zijn handen vol aan de goed combinerende Patria voorwaartsen. Een hachelijk moment ontstond toen Hans Versteeg na bal verlies doelman Tolboom in de moei lijkheden bracht, doch alles liep goed af. Hierna ontstond een gelijkopgaande strijd, waaruit aan beide zijden corners werden geforceerd Deze leverden allemaal echter geen enkel puntje op Ondanks vele tekort komingen voetbalde Achterveld toch met veel enthousiasme Herman Kerk hof en Piet Vos bleven stuwen en plaat sten de bal voortdurend in de Patria trechter. Het grote struikelblok was ech ter de Patria libero, die uitgroeide tot de beste man van het veld. Schoten van Gert van de Brink, Herman van Ruiten beek en Jan Kerkhof moeten als gevolg van het sterke spel van deze man van te veraf gericht worden Het meest opval lende van de 2e helft was wel dat de ex-KNVB ploeg uit Zeist over grote elasticiteit beschikte Hier tegenover kon Achterveld te weinig routine plaat sen, wat men ook probeerde Tegen het einde toen het al flink begon te scheme ren kreeg de strijd een vinniger karakter. Doch scheidsrechter Van Breukelen had de strijd goed in zijn handen Aan beide zijden moesten de verzorgers het veld in om hulp te verle nen, de waterspons verrichtte echter wonderen, want niemand behoefde vroegtijdig het veld te verlaten. 2 minuten voor het einde kwam Patria nog goed weg toen Jan Kerkhof een loeier van een schot op het doel loste. Tot teleurstelling van de verkleumde toeschouwers, die tot het bittere einde waren gebleven, verdween de broodnodige gelijkmaker via de doellat over het doel. De winterstop staat voor de deur, en hierna hopen de Achtervel ders op betere resultaten. Kop op en houdt de moed erin Uitslagen 18 december '77: Achterv. 1-Patria 0-1 Achterv. 2-Amsvorde 3 3-1 Achterv. 3-Veensche B 2-0 Amersf. Boys 5-Achterv. 5 3-2 vreugde van Roda net niet genoeg want de bal sprong via de onderkant van de lat weer in het veld. Roda bleef ook niet stil zitten want amper één minuut later kon een schuiver van Dik van 't Klooster nog maar net door de Veensche Boys achterhoede tot corner verwerkt wor den. Deze door Jan Pouw genomen hoekschop zou geen positief resultaat voor Roda opleveren Twee minuten voor rust sloeg het noodlot voor Roda's linksback Johnny Heinzbergen toe. Hij verspeelde de bal aan zijn direkte opponent Aart Doppen- berg, die enigszins de bal krom voortrok naar good-old Jan Drost. Het is bekend, maar Drost hoef je nu eenmaal geen kans te geven en ook deze benutte de ex-Roda speler, Gert Osnabrugge was kansloos. Veensche Boys dacht toen de rust in te gaan met een 1-0 voor sprong. maar een minuut later pakte dat anders uit. In de 44e minuut beroerde een SDeler van Veensche Boys bij een schot van Schafthuizen de bal met de hand en scheidsrechter Bouwma uit Baarn kon niets anders doen dan de bal op de elfmeterstip leggen. Vanaf die plaats maakte Evert Schafthuizen geen fout en bracht Roda op 1 -1Dit was dan ook de ruststand Een stand die de verhou ding volledig weer gaf, daar waren beide partijen het over eens De tweede helft heeft een sterk aan vallend Veensche Boys te zien gege ven. De thuisclub wilde persé de 2-1 op het scorebord laten aantekenen Dat is er niet van gekomen Er speelde zich heldhaftige tafrelen af voor het doel van Gert Osnabrugge. maar hij werd niet meer gepasseerd Dit kwam mede, doordat Ton Tessels op de backplaats sterk speelde en André Snoek en Bertus Schoonderbeek de gevaarlijke Jan Drost redelijk in bedwang hielden. Maar als Drost even ruimte kreeg werd schil kon men niet komen. Antilopen I blijft de hele wedstrijd bereid om terug te knokken en de supportersschare kon ook van de banken komen toen eerste Pieter Kraaikamp en even later Margreet Versteeg de bal in de korf de poneerden. De spanning steeg ten top toen 10 minuten voor tijd beide ploegen nog eens scoorden. Het was duidelijk dat wie de volgende goal zou maken de wedstrijd waarschijnlijk zou winnen. De Antilopen- aanval creeërde enkele fraaie kansen, maar verzuimde deze af te maken Amersfoort benutte echter in de laatste minuten twee scoringsmogelijkheden wel zodat ze hiermee toch wel wat ge lukkig de overwinning pakte Beide ploegen kunnen echter terug kijken op een sportieve en goede wed strijd, waarin ze weinig voor elkaar on derdeden. A.s. zaterdag tegen Soesterkwartier is het volgende spek takelstuk aan de beurt in Sporthal de Koppel. het meteen gevaarlijk Dit leverde in de 12e minuut Doppenberg een goede kans op. maar zijn kopbal ging net over Helaas miste de voorhoede van Roda te weinig mankracht en inzicht om nog echt gevaarlijk te worden, maar met Evert Schafthuizen en Rob Hogenbijl weet je het maar nooit en daardoor nam Veensche Boys in de achterhoede geen risico's. De eind stand bleef 1-1. Een zwaar bevochten punt, waar de mannen van trainer De Gans best blij mee mo gen zijn. In ieder geval zit de opgaan de lijn er bij Roda goed in en dat geeft goede moed voor de resterende kom petitie-wedstrijden.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17