volkswagentje Herbie beleeft weer allerlei nieuwe avonturen .Herbie gaat naar Monte Carlo", uit de droomfabriek van Walt Disney. (Cinema 1). ejsder Krant - Kijk op de film Brothers, deze week in een uitgebreid programma in het Filmhuis ter afsluiting van het jaar. >ivolg van pagina 22 niet Irnjr il be- ïrken eurs t live vol aten legdi m musi rwin Winkler en Robert Chartoff ik in het filmblad Skoop) en voor een budget van zes dollar, drie keer zoveel als dat Taxi Driver". Evenals andere mu- die bijvoorbeeld in de gouden ,an MGM het licht zagen, is „New New York", een zogenaamde stage story", een verhaal, dat afspeelt achter de coulissen. (Martin schreef dat scenario, ge- rd op een verhaal van Earl Mac gaat over de zangeres Francine t^iHza Minelli) en de saxofonist fD°y|e (Robert de Niro), die op agdat de oorlog voorbij is, verliefd vai wordt. Als Francine New York achtervolgt hij haar door het ■land en met succes. Ze trouwen, i een kind, maar het huwelijk geen stand. Francine klimt op tot roemde filmster en nachtclubar en Jimmy wordt tenslotte ar van een eigen jazz-café. In ittan Maar een verzoening idie twee blijkt onmogelijk, blijkt elke keer weer, dat •se een merkwaardige manier inmaken heeft. Een groot deel ter plaatse geïmproviseerd en wat bijgepolijst. Het oor- lijke scenario voor een film, die aan het maken is, wordt tel- njzigd en verloopt de montage (heel ook erg chaotisch, zodat :e een wonder mag heten, überhaupt een film uitrolt. Maar moet je Scorsese toegeven zijn naaste medewerkers en zeggen dat) hij weet met de sen actrices om te qaan. ze ver- nte geven. Hij beschouwt ze stuk iükals vrienden en neemt ideeën n, zo mogelijk, graag over. eindresultaat is vanaf deze week nd5 te zien. In Amerika was men nverdeeld gunstig over deze Scorsese-film. De filmmusical m twee-en-een-half uur wordt alfslachtig genoemd, het midden •d tussen een komedie, een opera", musical en love story. Dbert de Niro in deze film een ïbele rol speelt, maakt daarbij '.eel uit. York New York" beschouw ik J^JrJ|jk als een experiment van mi yvg se, die eigenlijk wat verkeerd is Diang e bedoelingen waren goed, "öt 1/nmf ar allamaal mat i lit n soa ve /emb .gent mui ieGfi ter. D rs" of idatd nde 'ndruk onttrekken, dat het ,k iemaal goed samenspel is ge- i Ik denk, dat de veelvuldige satie van Scorsese en de zijnen, heeft genekt. Wie de vorige ïn Scorsese heeft gezien, zal iicht afvragen, wat hem ooit izield om deze film te maken., andere kant geeft „New York ondanks haar tekortkomin een interessant tijdsbeeld te de periode van vlak na de wereldoorlog. Scorsese zelf l„New York New York", een muziek is. Ik blijf het er toch houden, dat het een filmmusi- n de oude stempel, zoals ze nog werden gemaakt in de lio's. Alleen: ik heb in het ver- 're gezien, alle goede bedoe- spijt. iter ongecompliceerd film wil irbij van musical houdt èn van Niro èn van Liza Minelli, moet limen maar „New York New 'gaan kijken. Mijn smaak is wei- luwe niet de liefhebbers van de Scorsese-films als troost: ur heeft plannen voor een fische film over de bokser >tta („Raging Buil") en er 'erkt aan een film over de len die in de 19e eeuw de in New York onveilig maak- ese: „Het zal weer gaan ld, de kerk en sex." On- i, die Scorsese in zijn Ims op overtuigende wijze heeft gegeven. Een overtui- „New York New York" ge mist. 5, eerste week, twaalf jaar). GOES TO MONTE draai toni* prodi iet komt er allemaal niet uit. «n-een half uur is ook wel erg Wi or een z0 n simpel in elkaar zit- <tiaal. Want ondanks het feit, dat Robert de Niro („Taxidriver") en elketi lnel1' (..Cabaret") op zich bij goede filmspelers zijn, kun je je [j het Volkswagen-concern al- enten van de oeroude Kever heeft verlegd naar de meer eigentijdse modellen als Golf, Polo en noem maar op, blijft de volkswagen-kever in de filmwereld blijkbaar een fenomeen Vooral in Amerika, waar die wagen het de laatste jaren (zoals tijdens de oliecri sis van enkele jaren geleden) uitstekend is gaan doen, als de kleine waqen. De filmfabnek van Walt Disney (een van de weinige filmonder- nemingen die met „fabriek" wordt aangeduid) heeft dat succes van de kever in Amerika jaren geleden aan gegrepen voor een grappige film, met een kever in de hoofdrol. En wie de scenario-schrijvers van het Disney- concern een beetje via allerlei films heeft leren kennen, weet dan, dat zo'n kever een eigen leven mee krijgt. De Herbie-films zijn inmiddels be faamd geworden, ook in Nederland, waar duizenden kinderen zich regelma tig opperbest hebben vermaakt met de wonderlijke avonturen van dat eigen zinnige autootje. Niets is te dol in dit soort films en dat kan men ook zonder veel moeite konstateren bij het kijken naar de nieuwste Herbie-film: „Herbie gaat naar Monte Carlo", waar, zoals bekend, de jaarlijkse race om de Grand Prix van Monte Carlo worden verreden. Herbie doet ook mee, maar wordt daarbij hals over kop verliefd op een prachtig gestroomlijnde, glanzende Lancia, wat natuurlijk de nodige venwik kelingen met zich meebrengt. Hoewel je je afvraagt wat zo'n onno zel wagentje tussen al die peperdure karren moet. is die vraag toch niet zo erg relavant, want Herbie weet van wanten en heeft het jonge volkje al heel snel in de ban door zijn eigenzinnig, dolkomisch gedrag. Courreur Jim Douglas en zijn monteur Wheely Ap- plegate hebben er dan ook de grootste moeite mee om alles bij te kunnen be nen. Dat tussen alle fratsen door ook nog een kostbare diamant, ergens ver borgen in Herbie, een rol meespeelt, verhoogt alleen maar de spanning van het hele gebeuren. Kortom: erg amusant voor jong en oud En voor wie het naadje van de kous wil weten, volgt hier het verhaal van die gekke Herbie: Herbie, het bekende volkswagentje, is weer terug om een race (en een ge weldige meid op 4 wielen, voor zich) te winnen, in zijn nieuwste film „Herbie gaat naar Monte Carlo". Coureur Jim Douglas (Dean Jones), monteur Wheely Applegate (Don Knotts) en Herbie schrijven zich in voor een race van Parijs door de Zwitserse Alpen naar Monte Carlo. Bij de aan de race vooraf gaande autotentoonstelling valt Herbie lachwekkend uit de toon. Op dit moment wordt er vlakbij in een museum een diefstal gepleegd. Max (Bernard Fox) en Quincey (Roy Kinnear) een vreemd stel juwelendieven, stelen de „etoile de joie", de mooiste en grootste diamant ter wereld. Als het alarm gaat, vluchten die dieven het tentoon stellingsgebouw uit en verstoppen de diamant in Herbie's tank, waarna Jim en Wheely weg rijden. De bekende inspecteur Bouchet (Jacques Martin) wordt erbij gehaald. Hij is echter „Dubbel X", het brein achter de diefstal. Zijn onwetende assistent is Fontenoy, die nooit een detail mist maar altijd in de weg loopt Herbie wordt in de tweede serie geplaatst en Jim en Whee ly beginnen met de voorbereidingen. Plotseling ziet Herbie de auto van zijn le ven, een glanzende, slanke Lancia. Hij wordt hals over wielen verliefd. De Lan cia start in de eerste serie, achtervolgd door Herbie, wiens avances de arme auto dwingen de race te staken. De cou reur Diane Darcy (Julie Sommars) is woedend op Jim en Wheely. Diane krijgt een nieuwe kans en wordt alsnog geplaatst. Buiten de race jaagt Herbie zijn liefje Parijs door Max en Quincey proberen Herbie te pakken te krijgen om de diamant te halen, maar falen iedere keer Wheely denkt dat Diane hen gehuurd heeft om Herbie uit te schakelen en als Jim met haar gaat praten krijgen ze ruzie. Jim en Wheely vragen inspecteur Bouchet om poli tiebescherming. Fontenoy verstopt Herbie, op de grote dag arriveren zij samen in een vrachtwagen en de race begint.' In Parijs wint Herbie terrein, maar dan beginnen de moeilijkheden. Eerst wordt hij van de weg afgereden, en dan komen Max en Quincey met een helicopter naar de Alpen om de diamant terug te krijgen. Slechts door een fraai staaltje skieën weet Herbie te ontsnap pen. Dan zetten de dieven een val op, om Herbie op te blazen. Maar Jim en Wheely halen Herbie uit elkaar en brengen hem stukje voor stukje langs de val. Zodra Herbie weer in elkaar zit vervolgt hij de race. op de laatste plaats! Als Wheely gaat kijken omdat er iets rammelt in de benzinetank ontdekt hij de diamant. Opnieuw gestart stuiten zij op Diane en de Lancia, die in een kanaal zijn gestrand Na de redding ziet Herbie weer de achtervolging in om als eerste de finish te passeren. Daar wachten Bouchet en Fontenoy. Bouchet grijpt de diamant maar Herbie belet hem te vluchten. Die avond zijn Jim en Diane, Herbie en zijn Lancia, en Wheely en een lief Frans meisje romantisch ver enigd in Monte Carlo! (Cinema 1 - eerste week - alle leef tijden). PRIJSVRAAG Ter gelegenheid van „Herbie gaat naar Monte Carlo" organiseert de direk- tie van Jogchem's theaters, samen met de filmverhuurder en enkele plaatselijke bedrijven een prijsvraag rond het gekke kevertje. Met als eerste prijs een luxe bioscoopfauteuil (vliegtuigstoel) op draaivoet, tweede prijs vier autobanden (naar maat), derde prijs een auto-racebaan en vierde prijs twee vrijkaarten voor een gezellig avondje uit in één der Amers- foortse bioscopen. Als u naar de film gaat kijken, kunt u een deelnameformulier krijgen, waarop zes vragen. Die kunt u alleen beant woorden. als u de film gezien hebt. Daarnaast wordt van u gevraagd, hoe u in enkele zinnen de film tegenover uw kennissen zou beschrijven. Prijswin naars krijgen na 1 maart 1978 be richt en de uitslag zal in Cinema worden aangeplakt. SAMEN UIT, SAMEN THUIS „La Grande Vadrouille" (Samen uit, samen thuis) behoort zo langza merhand tot de klassiekers van de inmiddels befaamd geworden Franse komiek Louis de Funès. Deze film wordt dan ook regelmatig terug gehaald voor een reprise en dat ge beurt deze week ook in Amersfoort, waar de film in Grand 4 opnieuw van start gaat. „Samen uit, samen thuis" van regisseur Gérard Oury werd ge maakt in 1967 en werd meteen al een enorm succes in Parijs, waar de Fransen uren in de rij stonden om een kaartje te bemachtigen en binnen drie maanden ruim één miljoen bezoekers trok. Ook in Ne derland oogstte „Samen uit. samen thuis" veel succes en dat is dan niet alleen te danken aan het feit, dat Louis de Funès de hoofdrol speelde, maar daarin zeer deskundig werd bijgestaan door nog twee andere film-lolbroeken, wijlen Bourvil en de Engelsman Terry Thomas. De Funès is in deze film het bekende dribbelige mannetje, ditmaal als geërgerde operadingent, die tegen beter weten in een Engelse piloot uit handen van de Duitse bezetters vandaan moet houden. Terry Thomas komt als Britse vliegofficier per para chute in het bezette Parijs neer en hij zet dit karakter feilloos op het doek. Bourvil tenslotte is een ietwat domme huischilder, die daarmee uitstekend uit de voeten kan en dan ook goed uit de verf komt. Het hele verhaal draait om de jacht door de Duitsers, onder leiding van de geduchte majoor Achbach (een fraaie rol van Benno Sterzenbach) op de in Parijs gelandde geallieerde piloten. Deze piloten werden, terugkerend van een bombardement, neergeschoten boven Parijs en proberen hun hachje te redden via de parachute. Dat lukt aardig. Peter Cunningham (Claudio Brook) komt terecht op de steiger van huisschilder Augustin Bouvet (Bourvil), die juist bezig is de gevel van de Parijse Kommandantur te schilderen. Alan Mac Intosh (Mike Marshall) valt op het dak van de Upèra, waar het orkest onder leiding van de beroemde dirigent Sta nislas Lefort (Louis de Funès) juist de opera „Faust" van Berlioz aan het doornemen is. Squadron-leader Sir Reginald (Terry Thomas) komt zelf in het zeehonden-bassin van de dierentuin te Vincennes terecht en daarmee begint het komische verhaal. Dat alles op een happy end uitdraait, behoeft geen betoog. „Samen uit, samen thuis" heeft nog niets van haar komische kracht verloren en kan best wedijveren met de latere produkten van De Funès. Voor jong en oud zonder meer onbe zorgd amusement. (Grand 4, eerste week - alle leef tijden). THE DEEP „The Deep", waarin de hoofdrollen worden gespeeld door Robert Shaw (die u onlangs nog in Black Sunday kon zien en die ook zijn mannetie stond in de voorloper, Jaws), Jacqueline Bisset (de in vele opzichten fraai ge vormde jongedame), en Nick Nolte die in ons land bekendheid kreeg door zijn rol in Rich man, poor man, gaat in Euro Cinema de tweede week in. De regie was in handen van Peter Yates, de man die de filmgeschiedenis in is gegaan als de „uitvinder" van de sensationele au toachtervolgingsscènes. ledereen zal zich nog wel het scheurende rubber onder de Mustang van Steve McQueen in „Bullit" herinneren. Het scenario voor „The Deep" werd door de schrijver Peter Benchley neer gepend. Niet dat hij het honorarium broodnodig had. Het wereldsucces van de film en het boek ..Jaws" bracht hem in recordtijd enkele miljoenen dollars op, maar aan zo'n rijkdom wen je natuurlijk gauw, zodat wat extra inkomen niet on welkom was. Dat lukte met „The Deep" prima, want het boek was veertien dagen na verschijning een we reldsucces en werd kort daarna door Peter Guber's Produktiemaatschappij Casablanca and Filmworks aangekocht om er een monsterproduktie voor Co lumbia van te maken. Voor de liefhebbers van avonturen onder water de moeite waard, omdat bijna de helft van deze thriller zich onder water afspeelt. Het is echter een tikkeltje jammer, dat de karakters wat aan de oppervlakte blijven, maar dat schijnt inherent te zijn aan dit soort films, die hooefdza- filmagenda Amersfoort DONDERDAG 22 DECEMBER 1977 kelijkgerichtzijnopdespanning.hoe onwaarschijnlijk het onderwerp èn de uitwerking soms ook kan zijn. (Euro Cinema, tweede week, 16 jaar). MARX BROTHERS PROGRAMMA IN HET FILMHUIS Scène uit: Het geheim van het rode varen", in de kindervoorstellingen van Euro Cinema. gaan genadeloos voor de bijl Firma's worden in ruïnes herschapen en het oprollen van gangsterkomplotten lijkt tot het dagelijkse toetje te behoren In een tijd waarin slapstick niet alleen via de bioscoop, maar ook in TV-golven de huiskamers binnen rolt, zijn de ko mieken van de zwijgende film huis- vnenden geworden Maar Buster Keaton, de vroege Laurel en Hardy, Chaplin als de eeuwige zwerver en het altijd verbaasde „kind" Harry Langdon blijken onvergelijkbaar met de Marx Brothers, die in de jaren 30 bij de ge luidsfilm het komische vaandel hebben overgenomen (Laurel en Hardy niet te na gesproken, die met een eigen, totaal aan de Marx Brothers tegengestelde stijl nauwelijks concurrenten te noemen zijn). Het verschil zit 'm vooral in de omgeving De komieken van de zwij gende film zijn zonder uitzondering on schuldige stoïcijnse, sentimentele of onhandige personages in een grote, ui terst vijandige wereld. En in hun over winning op die wereld beleven zij altijd een gelukstreffer De Marx Brothers wachten hun geluk niet af. Ze zijn de anarchistische komieken, die de geves tigde orde, de dubbele moraal en de hypocrisisie genadeloos attaqueren met dezelfde wapens Het huidige mo dewoord „manipulatie" lijkt door de Marx Brothers te zijn uitgevonden Ze zetten de omgeving naar hun hand. En terwille van het verhaal lopen er dan nog een paar gewone underdogs in de film rond (zoals de twee jonge mensen die een happy-end mogen meemaken), die door de Marx-broertjes uit de kapita listische „rat race" worden gered. Wie zijn die veelzijdige idioten van het witte doek'? Gummo en Zeppo hoorden er oor spronkelijk ook bij, maar die lieten het al gauw afweten. Ze waren niet gek ge noeg. Groucho is de karikatuur van de grote ondernemer en de grote ver sierder. Hij is degenen met wie het pu bliek zich nog net kan identificeren, doordat hij de maatschappij binnen lijkt te komen zoals we dat allemaal doen: als een nette burger. Maar dat is schone schijn, want achter de enorme ge schminkte snor, het pientere brilletje en de grote havannasigaar verbergt zich een uiterst destructieve geest, iemand die met zijn reuzenstappen - hij loopt altiid met iets doorgezakte xnieen, als in een mislukte tijgersluipgang - de omge ving plat walst. nog met de zakelijke kant bezig. De familie kwam uit de vaudeville, wat duidelijk te merken is aan de soepele manier van bewegen en de danspas jes en de grote muzikaliteit (Groucho kan nauwelijks zingen, maar zijn songs zijn prima). In de film debu teerden zij in 1929 met „The Co- coanuts" (oorspronkelijk een to neelrevue), waarna het in snel tempo doorging tot in 1941: „The Big Store". Daarna bleef het even stil, tot „A night in Casablanca" in 1946. „Love happy" (1949) werd hun laatste film. Ze waren op dat moment al in de tweede helft van de vijftig: niet meer zo erg jonge mannen met heel jonge humor. (Filmhuis Amersfoort, zaterdag tot en met dinsdag). DUO-PROGRAMMA In het Duo-programma deze (kerst-)week in Duo 2 een lekkere achtervolgingsfilm, die weliswaar niet helemaal de kwaliteiten bezit van eerdere produkten in dit genre, maar die in totaliteit er best mee door kan. Het gaat over de zoon van een sheriff in het Amerikaanse stadje Puckerbush (nooit van gehoord), die gek is op autorijden en dan voorna melijk erg hard. Terwijl de vermaarde coureur Big Bubba Jones de plaatse lijke bevolking vermaakt in de auto races, gaat Hoover, de zoon van she riff Harry Niebold er met de wagen van de autocoureur vandoor, samen met de plaatselijke sexbom, die gek is op snelle ritjes en Hoover dan ook steeds aanmoedigt in zijn steeds gekker wordende capriolen. Op een gegeven moment zit de halve bevol king plus het hele politiekorps achter Hoover en zijn vriendin aan en het wordt een dolle boel met veel auto- en andere wrakken. Maar alles komt best op z'n pootjes terecht. „Eat my dust" is gewoon een amusante race-film, met veel kabaal en veel wrakken. Doden vallen er niet en dat is op zich altijd weer het grootste wonder in zo'n film. (Duo 2, eerste week, alle leeftijden). In Duo 1 deze week Zweedse sex in Tïroler stijl in „Zweedse slipjes in Tirol" en de hethebbers weten dan wel waar Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 22 december t/m woensdag 28 december 1977 GRAND 1 2 - 033-14632 Deze theaters gaan begin 1978 open. GRAND 3 „The spy who loved me", 12 jaar. Dage lijks: 1.30-6.45-9.30 uur. Donderdag middag geen voorstelling Beide kerst dagen: 1.30-4 00-6.45-9.30 uur GRAND 4 „Samen uit, samen thuis", a l. Dagelijks 1.45-6.45-9.15 uur Kerstdagen 1.45- 4.15-6.45-9.15 uur. GRAND 5 „New York New York", a l Dagelijks 2.00-7.00-9.30 uur Kerstdagen 2.00- 4.30-7.00-9.30 uur. CINEMA 1 - 033-18900 „Herbie gaat naar Monte Carlo", a l. Dagelijks: 1 45-6.45-9 15 uur Beide kerstdagen 1.45-4.15-6 45-9 15 uur CINEMA 2 „Soldaat van Oranje". 12 jaar. Dagelijks ook beide kerstdagen 1.30- 6.30-9.30 uur. EURO - 033-33655 „The Deep", 16 jaar. Dagelijks: 1.45- 6.45-9.30 uur. Zaterdag 4 00-6.45-9.30 uur. Kerstdagen 1 30-4 15-6 45-9.30 uur Woensdag 6 45-9.30 uur DUO 1 - 033-16572 „Zweedse slipjes in Tirol". 16 jaar. Da gelijks 2 15-7.15-9.30 uur Zondag 2.15-4.30-7 15-9 30 uur. DUO 2 „Eat my dust (Raket op vier wielen)", a l Dagelijks 2.00-7.00-9.15 uur. Zon dag 2.00-4 15-7.00-9 15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 ,.Het pomohuis", 16 jaar Vrijdagnacht 24.00 uur DUO 2 „De wraak van de Heli's Angels". 16 jaar Vrijdagnacht 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN EURO „Het geheim van de rode varen", ad viesleeftijd 7 jaar Woensdag en zater dag: 1.45 uur. Het Amersfoortse Filmhuis (waar over deze maand een interessant ar tikel te lezen is in het filmblad Skoop) presenteert als afsluiting van 1977 in het kader van „december, maand van de humor" een uitgebreid Marx Brothersprogramma, van zaterdag 24 december tot en met dinsdag 27 december. Deze keer met een extra uitgebreid programma, want de film liefhebbers kunnen in die dagen maar liefst naar negen films van de Marx Brothers gaan kijken, over negen voorstellingen verdeeld. Zaterdag om 19 30 uur begint het Filmhuis met „Day at the circus" daarna om 21.30 uur: Night at the opera" en om 22.30 uur. The Big Store". Zondag (eerste kerstdag) om acht uur begint „Go west" en om 22.00 uur: The Big Store" Maandag (tweede kerstdag) is het om 20.00 uur de beurt aan „Night at the opera" en om 22.00 uur aan „Day at the circus" Dinsdag tenslotte wordt om acht uur de film „Go West" nog een keer gedraaid en om tien uur „Night at the opera"Vier Marx films in één week. De moeite waard voor hen, die hun hart hebben verpand aan de heel aparte humor van deze filmkomieken. En voor hen, die ondanks alles, nog steeds niet weten, wie de Marx Brothers waren, volgt hier nog een geheugen steuntje. Kinderen zijn gek op de Marx Bro thers. Geen wonder, zegt Groucho, de oudste en waarschijnlijk de meest ver maarde van de broers- kinderen verzet ten zich tegen alles wat autoriteit is en wat doen wij anders in onze films? Filmkenners zwijmelen bij het begrip Marx Brothers: de meest komplete combinatie van slapstick, muzikaliteit en alles vernietigende, cynische dialo gen. En het grote publiek vereert de Marx Brothers als helden zonder vrees, die als rugbyspelers een vijandige we reld te lijf gaan. Ze tackelen hun tegen standers en geloven al doende dat het doel de komische middelen heiligt Maar heilig blijft niets meer. Autoriteiten worden onder het spervuur van Groucho's hap-snap dialoqen weq- gevaagd, vrouwen - mooi of lelijk - Scène uit: „Eat my dust", te zien in het weekprogramma van Duo 2. Chico is als „ondernemer" eigenlijk het tegenovergestelde van Groucho. Waar Groucho alle zaken groots aan pakt - als derderangs dierenarts schroomt hij bijvoorbeeld niet zich als geneesheerdirecteur van een groot sa natorium te presenteren (A Day at the Races) - speelt Chico de half-ltaliaans sprekende Amerikaan die handelt in ijsjes, pinda's, tutti-frutti of zelfs semi- pornografische prentbriefkaarten. Chico droomt van van die andere, betere wereld, maar past in zijn onschuld dezelfde rücksichtlose me thoden toe als Groucho, die hij in elke film voor de voeten loopt Harpo heeft met Chico de muzikaliteit gemeen. Chico is de pianovirtuoos - zijn flistende nummers met het uit schietende rechterpinkje zijn wereld beroemd - en Harpo (de naam zegt het reeds) „praat" via zijn harp, een instru ment dat hij meesterlijk beheerst Harpo is de zwijgende clown van het drietal hij communiceert met geluiden, trommels, toeters en gebaren. Daarnaast is hij een overtuigd kleptomaan die consequent alles steelt wat los en vast zit. Zijn gi gantische slobberjas met twintig zakken werd dan ook speciaal voor dat doel ingericht. In totaal maakten de Marx Brothers 13 films, waarin de engelachtig ogende Harpo geen woord zegt. De eerste vijf films bevatten vier Marx Brothers (Gummo heeft alleen de to neelperiode meegemaakt), maar vanaf 1934 houdt Zeppo zich alleen ze aan toe zijn. (Eerste week, zestien jaar) In de nachtvoorstellingen van het Dudo-duo in Duo 1 „Het Pornohuis" en in Duo 2: „De wraak van de Heli's An gels". KINDERVOORSTELLINGEN In de matineevoorstellingen van Euro Cinema op zaterdag en woensdagmid dag deze week „Het geheim van het rode varen". Billy's grootste wens gaat in vervul ling, hij komt in het bezit van twee jonge hondjes, die hij tot ware kampioenen in de jacht wil maken. Samen met zijn grootvader is hij dagelijks in de weer met zijn honden en het wordt duidelijk dat er tussen hem en zijn honden een ware band groeit, dit tot ergernis van de buurjongens, die niet zoveel succes hebben met hun hond. Dit wordt zo erg dat tijdens een proefjacht één van die jongens een ernstig ongeluk overkomt. Billy voelt zich verantwoordelijk en wil stoppen, maar zijn grootvader weet hem te overtuigen om door te gaan en zijn honden af te richten voor de grote jaarlijkse jacht waar alle kampioenen aan deelnemen. De grote test kan beginnen. De hon den ruiken het wild en als het startschot valt rennen zij, en hun bazen het bos in. Na een hele nacht jagen, komen ze 's morgensvroeg terug in het kamp, waar blijkt dat Billy's grootvader spoorloos is. Met zijn honden gaat hij op zoek en na lang zoeken vindt hij zijn grootvader met een gebroken been. De jacht heeft hij verloren, toch worden zij beloond voor het feit dat de honden zijn grootva der van een wisse dood hebben gered Een paar dagen later wordt Billy aan gevallen door een wilde boskat Zijn honden beschermen hem en verjagen het wrede beest. De gebeurtenissen die nu volgen doen Billy het al eeuwenoude geheim van de rode varen ontdekken.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 23