LEVING HOOGTE PUNTEN LEUSDENSE SAMEN- Leusder Krant - terugblik DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 - Op 30 april werd Koninginnedag - Feest was het op 7 april van dit jaar in Achterveld, waar de muziekvereniging DWS twee jubilarissen te huldigen had. De heren gevierd. De foto laat zien, hoe de W. Wouters en F. Reynen werden voor hun jarenlange inspanningen voor het Achterveldse muziekgebeuren beloond met een kinderen in Zuid zich opstellen zilveren speld. Op de foto de beide jubilarissen in de koets. voor de optocht. De bouw van de Bankgirocentrale kon dit jaar, na veel geharrewar, van start gaan. Tegen de plannen om het gebouw in het plan „Ruige Veld" neer te zetten kwam zoveel bezwaar, dat er een andere plaats voor gevonden moest worden. Het werd een kavel in het plan Princenhof, waar het gebouw thans zijn hoogste punt al bereikt heeft. In februari was het nog niet zover. Zoals de foto laat zien, werd toen een werkvloer aangelegd. In januari van dit jaar werd er vol goede moed weer eens begonnen met een politiek café. Maar ook deze poging had weinig Qp maart jongstleden was het weer boomplantdag en daar deden de Leusdense scholieren ook weer aan mee. Hier ziet u resultaat. Het verwaterde snel en als het politiek café nog bestaat, dan is de frequentie ervan erg laag. En da's jammer. enkele kinderen van de Bongerd geïnstrueerd worden door hun schoolhoofd, de heer Boon. /f» /'f* /j^ /Jc /j* /jc Een jaar Leusden in foto's - Als vanouds op hoog niveau, verzorgde de muziekvereniging „Lisiduna" in maart haar winteruitvoenng. Het was één van de vele malen dat de in fraaie gele kostuums gestoken muzikanten dit jaar in onze gemeente te horen waren. - Ter financiering van de feestelijkheden rond Leusden 1200 werden er onder meer munten geslagen bij 's Rijks Munt in Utrecht. De munten werden op 15 april geïntroduceerd bij de verschillende Leusdense banken. Up de foto de heren b. rolalc (links, representatie-medewerker van de gemeente) en J. Bekkema, die de stichting Leusden 1200 adviseerde ten aanzien van de muntenaktie. Het jaar 1977 werd vooral het jaar van de viering van Leusden 1200. Dat werd op de nieuwjaarsreceptie al aangekondigd door niemand minder dan Karei de Grote zeit. Op deze foto ieest de keizer, geassisteerd door Joop de Wilde de proclamatie voor - Sedert maart van dit jaar heeft de Leusdense brandweer de beschikking over een stil alarm. Dat betekent dat de mannen niet meer via de sirene worden opgeroepen, maar dat ieder individueel via een apparaatje de brandmelding doorkrijgt. Het was loco-burgemeester W. van Zandbrink, die aan de Achterveldse brandweermannen deze „piepertjes" overhandigde. - Gekibbeld werd er in Leusden in 1977 ook weer een heleboel. Bijvoorbeeld over de in de wijk Groenhouten geleeen boerderij 't Spul. Op 1 november moesten de gebFoeders De Kruijtt de boerderij verlaten en ging een werkgroep aan de slag om een bestemming voor het gebouw te vinden. Voor 1 juli moet deze werkgroep, die geheel de Leusdense traditie volgend besloot om besloten te vergaderen, advies uitbrengen aan de gemeente. Op de foto de boerderij in de woonwijk, wat de één nu juist zo aardig vindt, terwijl het volgens de ander niet kan.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11