toda A1-junioren eer geslaagd kerst ildwedstrijd an s.v. Leusden op kop Leusden's herenteam in de kopgroep SltNCT soort loor! M EenToyotavan \xin Rooy maaktuwkeuswel heel eenvoudig Uit de clubbladen Suitenspel, noeilijk ZAALHOCKEY Jeugd B.V.'75 „op kop" I m Off.Toyota-dealer, Balladelaan208, Amersfoort,Tel.033-26844. 14 Leusder Krant - Sport DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 15 LEUSDEN/CENTRUM - Nadat in I seizoen 1976-1977 via twee beslis- ïgswedstrijden tegen VVZ '49 uit *5t het kampioenschap net aan jda's neus voorbijging, staan de ■junioren van de Leusdense voet- ilclub nu met een bredere marge ioieuw op kop. Door thuis te winnen n Amersfoortse Boys, Hooglander- en, IJsselmeervogels en TOV, de lijke spelen op eigen grond tegen imvio en Hoogland, uit-overwinnin- o op TOV, VVZ '49, Soest en oogland, gelijke spelen op vreemd rrein tegen Amersfoortse Boys, i'ZA en Hooglanderveen en met calculering van de enige nederlaag [uit jen Limvio], vergaarde Roda Al uit tot nu toe gespeelde 14 wedstrijden punten. Tussendoor werd nog vriendschappe- k gespeeld tegen VVOG Al (hoofd klasser) met een voor de Leusdenaren zeer goed 2-2 resultaat, mede gezien het feit, dat in die wedstrijd tweemaal drie kwartier gespeeld moest worden, het geen voor de Roda-jongens niet gebrui kelijk is. Afgelopen zaterdag werd geoefend tegen Woudenberg Al (le klasse regionaal) en de sterke Roda- ploeg wist via karakter en inzet met 1-0 te winnen door een schitterend doelpunt van linksbuiten Ronald de Haas. Hier mee heeft Roda bewezen het regionaal voetbal aan te kunnen, zowel condi tioneel als mentaal. Het conditioneel werk wordt bij de Leusdense club verricht door jeugdtrainer Lex Grooten huis, terwijl het mentale gedeelte en de begeleiding in handen zijn van de leiders R. Tolhuizen, resp. J. Pot. De volledige selectiegroep van dit toekomstige Roda 1" bestaat uit 13 man en met name uit keeper A. Rutten, verdedigers M. van Kooy, J. van Linschoten, J. den Hartog en J. Traa, middenvelders R. Groenman, B. Wittenberg, B. Notten, J. Kats en M. v. d. Vennen, alsmede invallers R. de Haas, R. Stoelhorst en R. de Jong. Deze selectiegroep wordt tweemaal per week getraind door Lex Grooten huis, terwijl een gedeelte van de groep nog een derde maal tramt met de senioren van de zaterdagselcctie. De be geleiding verzorgt Rob Tolhuizen en het tactische element komt voor rekening van Jan Pot. Al met al wordt er veel gedaan voor deze groep, die dit seizoen het kampioenschap zeker verdient. Met 4 punten voorsprong en nog 3 uitwed strijden en 1 ontmoeting op eigen terrein in het verschiet, moet Roda Al zich op de le plaats kunnen handhaven. Op 7 januari a.s. wordt thuis tegen VVZA gespeeld op 14 januari op het LEUSDEN/CENTRUM - Onder bo- mtaande titel heeft de Leusdenaar A. Bruin (steunpilaar van de Sport Iganisatie Lisidunahof, KNVB- zaal- veldvoetbalscheidsrechter, enz.) jn verhelderend boekje geschreven ter de buitenspelreqel van het voetbalspel. Een maand of wat geleden kondigde hij dat reeds aan in Solletje", het orgaan van de Lisidona- hofse sportorganisatie, maar eerlijk gezegd dachten wij toen eerder aan een grapje dan aan realiteit. Over de moeilijke buitenspelregel (eigenlijk gemakkelijk, maar moeilijk geïnter preteerd!) is al zoveel geschreven. Zo hanteert de KNVB o.m. de Handleiding vóór scheidsrechters", maar lang niet alle arbiters schijnen de materie te beheersen, althans leggen de buitenspelregel volgens hun eigen opvatting uit. Dat dit in de praktijk tot moeilijkheden kan leiden, is duidelijk. De heer Bruin pretendeert geenszins alwetend te zijn met de uitgave van zijn 23 pagina's tellende boekje, dat met 15 geïllustreerde voorbeelden is verduide lijkt. Hij geeft zijn persoonlijke mening en hoopt daarmee een discussie op gang te brengen over het onderwerp om meer duidelijkheid over en vooral meer eenheid te krijgen in de uitleg van de buitenspelregel. Voor in oetbal(spelregels) geïnteresseerden belangrijk en nuttig. Mogelijk iets ter bespreking op bijeenkomsten van de COVS (de club van scheidsrechters)? Op verzoek is de heer Bruin (Landweg 52, Leusden. Tel. 43865) gaarne bereid zijn mening in groepsverband verder toe te lichten. Een o.i. zeer te waarderen initiatief! r/ <r - ACHTERVELD - Traditiegetrouw erd het seizoen van de hietvereniging Leusden e.o. ook dit ir afgesloten met de Kerst- ildwedstrijd. Dat gebeurde 19 de- mber op de banen in Ons Gebouw, oor deze twaalfde sluitingswedstrijd successie bestond een zeer grote be- ogstelling en veel leden waren verge ld van hun echtgenotes. Deze kregen ardoor meteen een (goede) indruk n de omgeving, waarin hun mannen xtoeven als die zo nodig weer eens iar de schietclub moeten. Het schietgedeelte van de avond - de ÏL is tenslotte niet alleen een feestclub omvatte twee onderdelen. Op de eer- plaats de handicapwedstrijd. Diver- schutters, mogelijk wat overmoedig worden na hun eerste of tweede lasje, vroegen zelfs om een raardere handicap. Voor sommigen (de heer I. Manten bijvoorbeeld, die een volle kaart schoot) wel terecht, maar anderen kregen flink de kous op de kop. Opvallend was wel, dat het tenslotte de outsiders waren, die met de hoofdprijzen gingen strijken. De vrije- baanwedstrijden waren onderverdeeld in vier groepen, zodat ook hier iedereen evenveel kans had op de buit. Vooral de dames bleken uitstekend op schot. Iedere aanwezige „won" tenminste een panklare kip en voorts raakte het SVL voor een klem kapitaal aan hazen, fa zanten, slagroomtaarten en een heel as sortiment flessen drank aan de deelne mers kwijt. Tot ver na middernacht werd nog gezellig nagekaart (er bestaat blijkbaar ook een soort schutterslatijn) over de successen op de zo bijzonder plezierig verlopen avond. Op de foto's: Beelden van de wedstrijd. J\\ RücS LET'A'ART fr A V voor koude i V y schotels op v oudejaarsavond. Hamersveldseweg 55. Leusden-C. Tel 43127. o* Burg. Buiningpark tegen VVZ '49 (bei de wedstrijden beginnen om 15.00 uur en supporters zijn uiteraard welkom). De stand op de ranglijst op dit moment 4. VVZ'49 Al 5. Hooglanderv. Al 6. VVZAA1 7. Limvio Al 8. IJsselmeerv. A2 9. TOV Al 10. Soest A2 14-16 14-15 13-14 14-12 14-10 14-9 13-6 1. Roda'46 Al 2. Amersf. Boys Al 3. Hoogland Al 14-21 14-17 12-16 Als de Roda-ploeg kampioen wordt volgt de overgang naar de le klasse regionaal [thans speelt dit team in de 2e klasse A 121]. Zeer goede vooruitzich ten dus voor de Roda Al-junioren, die zeker zullen vechten om uit de resteren de wedstrijden de nog ontbrekende punten te halen voor het kampioen schap. LEUSDEN/CENTRUM - Na vier wedstrijden in de 2e klasse van de zaalcompetitie is het herenteam van de Mixed Hockey Club Leusden op de tweede plaats van de ranglijst ge komen. In sportzaal de Bun te Huizen klopte Leusden buurman Amersfoort met 7-4. De tweede wed strijd ging tegen Phoenix met 4-5 verloren. In sporthal de Grenspaal te Blaricum werd de ook uit 2 wed strijden bestaande volgende ronde afgewerkt. Op deze avond boekten de Leusdenaren overwinningen tegen Maarssen (7-2) en Soest (4-3). De ranglijst is daardoor geworden: 1. Shinty 4 3 1 0 7 21- 8 2. Leusden 4 3 0 1 6 22-14 3. Phoenix 4 3 0 1 6 20-13 4. Soest 4 112 3 13-15 5 Amersfoort 4 1 0 3 2 15-25 6. Maarssen 4 0 0 4 0 10-26 Op dinsdagavond 10 januari a.s. wordt de derde ronde gespeeld in de Bun te Huizen. Om 9.15 uur volgt de return tegen Amersfoort (met winstkan sen voor Leusden) en om 20.35 uur de eerste confrontatie met Shinty (een heel wat zwaardere klus). Voor don derdag 5 januari, ook in de Huizense sporthal, staan Leusden-Phoenix (18.50 uur) en Maarssen - Leusden (20 50 uur) op het programma. Het re sultaat tegen Phoenix is moeilijk te voorspellen, maar de andere wedstrijd .ïoeft de Leusdenaren geen problemen op te leveren De MHCL-dames speelden in de 4e klasse een heel wat bescheidener rol Op de eerste avond werd verloren van Huizen (1-4) en Kampong 3 (5-6) Ook de tweede ronde leverde slechts neder lagen op en wel met 2-3 tegen Phoenix en met 3-7 tegen Culemborg. LEUSDEN-CENTRUM - Een ware stroom van clubbladen bereikte ons de laatste dagen voor-Kerstmis. Allemaal voorzien van de«beste wensen" van de respectievelijke voorzitters. Ook onzer zijds uiteraard heel veel goeds voor het komende jaar, ondanks de dreigende wolken van de gemeentelijke welzijns- nota. Onze dank gaat voorts uit naar de bezorg(st)ers van de bladen voor de prompte bezorging en wat ons betreft willen wij graag het abonnement met een jaar verlengen. „MEETING", het blad van de KPJ (niet uitsluitend een sportclub) begint en eindigt met een bijzonder mooie „nieuwjaarskaart" Daar tussenin op pagina 26 een opmerkelijke advertentie van de gemeente Leusden (compleet met het gemeentewapen): „Het college van b. en w. der gemeente Leusden brengt ter kennis, dat vanaf heden is te verkrijgen landbouwgrond te Leusden. Koopsom: ten minste 10 VW's, te be zorgen aan het gemeentehuis. Ver trouwelijke behandeling!" Jammer, dat er in Leusden eigenlijk maar één agra riër is, die deze prijs zal kunnen beta len. „RODA-SPORT' (12e jaargang nummer 4) brengt via Rob Tolhuizen een interview met de voetbaltechnische voorzitter C(ees) v. d. Berg, geen fa milie van de vorige algemene voorzitter J(an) v. d. Berg Er zijn blijkbaar meer hondjes, die Fikkie heten. In de rubriek „Bestuursmededelingen" troffen wij een voor diverse leden wat minder prettig bericht aan en met name, dat op feestavonden de tap om 01.20 uur ge sloten wordt en op de overige avonden zelfs al om 23.30 uur Een leuk bij geluidje was echter de toevoeging „Het bestuur behoudt zich uiteraard het recht voor om van deze regeling in bij zondere gevallen af te wijken". Roda heeft ook een afdeling van „Jantje Be ton". In het gips wandelen Wim v d. Berg, G. Sprong, Jos Wijnands, Sjoerd Heynes en Dennis Smink. Het blad is wat laat bezorgd en wij hopen dan ook, dat de heren inmiddels al weer bevrijd zijn van hun „statussymbool" In het blad van de LTV de EEME- LAAR(nog dikker dan anders) doet voorzitter A. Wessels een hartstochtelijk beroep op b. en w. om nu eindelijk het startsein te geven voor de bouw van het nieuwe clubhuis. De bouwploeg staat al een hele tijd gereed om te beginnen. In alle geval wordt ge hoopt, dat de nieuwjaarsreceptie van 1979 onder eigen dak zal kunnen worden gehouden Als dat zou kunnen! Via de rubriek „kleine advertenties" (een aquarium, een Marklintrein, een gevonden tennisracket en een verloren dito short) alsmede de „smulpapen- rubriek" met een proefondervonden voortreffelijke vis-groenteschotel voor vier personen (wij zijn met tweeën en dat ging ook goed) onze verontscnuioi- ging voor 24 december (op de kopij stond duidelijk 14 december). Dat er toch nog 13 belangstellenden - buiten de bestuurs- en commissieleden - in de Peerdestal zijn verschenen, moge voor de bouwcommissie een troost zijn Best mogelijk, dat er bij een groter bezoek nog iemand bij was. die de ex-voordeur niet opzij maar toch aan de voorkant wil hebben de vervulling van zo'n wens zou alleen maar remmend werken op de uitvoering van de plannen. In alle geval: „Succes met de nieuwbouw!" De (korfbal) prikkel - en wel spe ciaal de witte - verscheen in december met fraaie en gevariëerde omslagen. Het kost wekelijks wel een stenciltje meer, maar het is echt de moeite waard, tenminste als de Antilopen prijs stellen op ons oordeel. Vallei-service van de LTV Leus den nodigt de leden uit op de nieuwjaarsreceptie (zaterdag 7 januari van 16.00 tot 18.00 uur in het clubhuis) en op de algemene vergadering (12 ja nuari vanaf 20.00 uur in de schuur van Hakhorst) Voorzitter B. Spijkman is af tredend en stelt zich niet herkiesbaar. Een nieuwe premier is dus nodig. De LTV Leusden denkt in het komende seizoen naast een enkelspeltoernooi, een mixed- en een jeugdtoernooi aan de realisering van clubkampioen schappen en event, een open toernooi Voorts aan huisvrouwentennis, aan tennis voor de jeugd, aan een ladder en aan de bondscompetitie. Evenals bij de Eemelaar („tnm mee met René") wordt ook veel aandacht geschonken aan meer beweging Leusdens derde tennisclub telde per 10 december 301 senioren en 61 jeugdleden t LOODSMANNETJE van de Haaien kondigt voor zaterdag 7 januari (v a. 20.30 uur in Nieuw Leusden) de vierde nieuwjaarsreceptie aan. Ook in deze bezigheid van de zwemclub zit muziek en het gaat crescendo. In 1975 zonder muziek, maar een jaar later kon reeds gedanst worden op grammofoon- platenmuziek. Vorig jaar promoveerde men naar een bandrecorder en op 7 januari treedt Achterveldse Eddy Brink life op. Speciale aandacht wordt ge vraagd voor de succesvolle waterpolo- ploeg van de Haaien en niet ten onrechte, want na de jongste promotie staat Heren 1 al weer (dik) aan de top van de ranglijst Er wordt ook gedacht aan de toekomst en met name via de oprichting van een waterpoloploeg van pupillen van 8 tot 14 jaar. Op 29 decem ber gaat de Haaien weer oliebollen bakken (8 voor een knaak is echt niet te duur!). Ditmaal echter niet bij de familie Roest aan de Lapeerseweg maar in de „varkensschuur" (gerestaureerd!) van Groot Krakhorst. Er zijn 28 Haaien jarig in december Och is er maar één „Kerstkindje" bij en wel de 14-jarige Age van Lemel. Tenslotte „SOLLETJE", het blad van de Sport Organisatie Lisiduna hof. Het is dunner dan anders, maar wat wilt u? In deze tijd van het jaar heeft „verpleegpersoneel" wel wat anders te doen. Rond een zeer inte- HET WAS ME HET JAARTJE WEL! LEUSDEN-centrum - Het is bijna ge beurd met het lopende jaar, dat voor de liefhebbers van een paar extra vrije dagen niet zo'n best slot heeft Zowel eerste Kerstdag als Oud en Nieuw in het weekend is niet zo bijster geslaagd, maar gelukkig wordt dat het volgende jaar beter geregeld. 1977 was anders het jaartje wel voor de Leusdense sportwereld. Ik zal er u wat van in her innering brengen, maar doe slechts een greep uit de veelheid. Wie alles wil weten komt liever een ochtend bij mij op kantoor Daar ligt de hele jaargang te snuffel. Met al die kranten heb ik de Kerstdagen rustig thuis doorgebracht. Het waren, inclusief de extra-edities in ..weekendformaat" welgeteld 56 stuks. Die besloegen - ik schrok wel een beetje - een (hele) dikke duizend pa gina's Ik dring echt niet aan op een abonnement, maar zo'n hoeveelheid netjes bedrukt kantenpapier voor iets meer dan een geeltje is bijna te geef. Diverse sportclubs waren toe aan hun zoveelste lustrum. De Tour de Ju nior draaide voor de 20ste keer haar rondjes door Achterveld en de schiet vereniging Ons Genoegen bestond op 11 september 25 jaar. Het zilveren feest wordt begin volgend jaar gevierd met de SKGV-winterwedstrijd Dat heeft u dus nog te goed. De PV Pon Voorwaarts en de LZ&PC de Haaien hadden in maart resp. mei hun 10-jarig bestaan. De Vogelvrienden zijn op 15 januari zover, maar herdachten dat feit in november met een extra-grote vo gelshow in de Til De Binnensport- en de Crossvereniging Leusden (beiden in februari) en de Bridgeclub Leusden (in juni) bereikten het le lustrum en in september was het 15 jaar geleden, dat de handbalvereniging Hamersveld opgericht werd. Thans deel uitmakend van de v.v.l.o.s. Impala wordt het bij behorende feestje tegelijk met het 2e lustrum van de Leusdense gymclub m 1978 gevierd. Ons gemeentebestuur haalde weer een flink stuk in van de achterstand op sportgebied in Leusden Nee, de sporthal staat er nog niet (die komt nog), maar wel werd het prachtige ten nispark t.b.v. de LTV Leusden geopend en de in gebruikneming door de MHC Leusden van het grasvlies- hockeyveld (een primeur voor ons land) mag ik ook niet vergeten. Voorts zijn twee nieuwe noodvelden voor Roda'46 aangelegd en die zijn, naar gehoopt wordt, aan het begin van de volgende competitie bespeelbaar Zwanenburg kreeg weer een nieuwe schaatsbaan, maar tot heden helaas nog geen ijs B. en w. hebben het licht op groen gezet voor de bouwplannen van de Leusdense hockeyclub en de Achterveldse tennisvereniging, terwijl ook een nieuw gymnastieklokaal voor pakweg 9 ton met voorrang in de 2e fase" gebouwd wordt. Toch jammer, dat deze mini sporthal niet in Achterveld gerealiseerd wordt. Ook daar zit men te springen om ruimte! Dan waren er ook nog de ge bruikelijke kampioenschappen, al dan niet gevolgd door promotie. De MHCL miste net de boot, maar doet nu op nieuw een zeer ernstige poging. Zaterdag-Roda klom een klasse om hoog en maakt dit seizoen een uitste kende gooi naar de titel. De waterpolo-Haaien werden tweemaal kampioen, promoveerden beide keren en lijken nog steeds niet aan het einde van hun kunnen. Het zaalkorfbal- kampioenschap bracht Antilopen in de landelijke 1 e klasse en zij spelen van alle Leusdense verenigingen het hoogst. Handbal-Impala promoveerde eveneens en werd al weer herfstkam- pioen. Het eerste tiental van de schaakvereniging Leusden bereikte de le klasse van de Stichts-Gooise Schaakbond en ook de jeugdjudoclub promoveerde. Een huzarenstukje bracht de S.V. Achterveld met een dubbelsprong in de hoofdklasse van de KNVB-afdeling Utrecht. De volley ballers deden ook een flinke duit in het zakje met het stapje omhoog van Heren 1 en Dames 1 van Impala '77 en Heren 1 van Avanti. De dames van beide clubs gooien in de lopende competitie hoge ogen. Bij de tennisclubs Lock- horst en de Eemelaar kon ik de kam pioenschappen en promoties bijna niet meer bijhouden en de badmintonclub schijnt haar eerste competitie- optreden te willen beëindigen met de titel. Het herstkampioenschap is reeds behaald. Ook de hockeyheren kwamen in het bezit van deze titel en de tafeltennisclub Leusden werd kampioen met haar 1 e, 2e en 3e forma tie. Dat was nog niet alles. Ik heb de mij toegewezen plaatsruimte inmiddels overschreden, maar wil toch nog wat kwijt. De Haaien bakten in 1977 hun 50.000ste oliebol (en nog meer), de KPJ Leusden boekte bij haar 6e Pres tatieloop met 1047 deelnemers een nieuw record en de schietvereniging Leusden boekte in het bijna verstreken jaar diverse mooie successen, maarzit nog altijd te spnngen om een eigen accommodatie Jaro van Rootselaar werd als secretaris van de Sportstich ting Leusden opgevolgd door de heer S. Lakeman, maar liet wel een bi/zonder mooie trofee achter voor de beste sportman, sportvrouw of sportclub van het jaar voor de eerste keer kwam dit kleinood in het bezit van Roda'46. De andere Leusdense voetbalclub, beter bekend als S.V. Achterveld, ging strijken met de lichverzilverde bokaal met/zonder deksel op marmeren voet van de Sportstichting Leusden. In verhouding tot uw overtuiging wil ik dit laatste Sport Cursief van 1977 besluiten met u zalige, prettige en/of gelukkige feestdagen te wensen en natuurlijk ook een voorspoedig 1978 PC. ressant artikel van de arts Harm Kuipers (u weet wel, de schaatscrack van enkele jaren geleden) over het grote belang van de juiste lichaams temperatuur tijdens het sporten, zijn allerlei verenigingsmededelingen gegroepeerd. Zoals de tegenval lende resultaten in het KNVB- zaalvoetbai. de sport(prijs)vraag, de plannen voor het komende jaar t.b.v. de Hofpiepers (recrea tievoetbal), de F.C. Stetboys (KNVB-zomeravondvoetbal), de Woortmangirls (damesvoetbal), rec reatief volleybal, enz. LEUSDEN/CENTRUM - Halverwege de jeugdcompetitie (na 8 wedstrijden) van het KNBB-district Eemland blijkt duidelijk de overmacht van de Leusdense B V ,,75"-teams uit de ranglijst 1. BV „75" 1 52-4 2 BV „75" 2 38-18 3. VW 1 18-38 4. WV 2 16-40 5. VVV 3 9-47 Het seniorenteam van deze Leusdense biljartvereniging heeft het heel wat moeilijker in de 4e klasse B van de districtscompetitie. Er is echter nog hoop om de rode lantaarn van de hand te kunnen doen. getuige het staartje van de ranglijst: 9. Vierwinden 3 7 wedstr 13-50 10. BV „75" 7 wedstr 12-51 Hogerop in dit biljartwereldje en met name in de 1e klasse C blijft de BV Leusden de aandacht trekken. De stand is thans 1BV Leusden 6 wedstr. 39- 3 2. Princesse 5 wedstr. 27- 8 3. Entre Nous 7 wedstr. 23-26 Donderdag 29 dec. gehele dag: oliebollen bakken door de Haaien in Groot Krakhorst (8 voor een knaak!). Vrijdag 30 dec. 19.00 uur: zaalvoetbal Pon Voorwaarts-v. d. Ridder in sporthal Stnjland te Nijkerk. Vrijdag 30 dec. 20.30 uur: dames volleybal Avanti 1-WA 4 in sporthal de Koppel te Amersfoort. Maandag 2 januari 20.00 uur: nieuwjaarsbijeenkomst Sportstichting Leusden in het clubhuis van Roda op het Buiningpark. (Om circa 21.00 uur: uit reiking Jaro van Rootselaarbokaal.) Maandag 2 januari 20.00 uur: biljarten BV '78 - Entre Nous 3 in biljartzaal de Rosmolen a.d. Hamersveldseweg. Maandag 2 januari 21.15 uur: zaal voetbal S.O. Lisidunahof-DWS '71 in de sporthal te De Bilt. Dinsdag 3 januari 20.00 uur: schaken Leusden 1-Ons Genoegen 1 in het club huis van de S.V. Leusden op het Buiningpark. Dinsdag 3 januari 20.00 uur: biljarten BV Leusden-Soesterkwartier in de bil jartzaal aan de Asschatterweg. Woensdag 4 januari 20.00 uur: zaal voetbal Strabo-FC Opstelten m het KNVB-centrum te Zeist. Donderdag 5 januari 21.00 uur: heren- volleybal Set Up-Avanti in sporthal de Heygraaf te Scherpenzeel. Vrijdag 6 januari: nieuwjaarsreceptie Roda '46. Zaterdag januari: nieuwjaarsreceptie LTV Leusden. Zaterdag 7 januari: nieuwjaarsreceptie LZ&PC de Haaien. Tevens 80 jonge gebruikte auto's. ANWB gekeurd en voorzien van BOVAG-garantiebewijs

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15