De verkeerde arreslee Puzzelen uiteindelijk december 1977 17 KINDERVERHAAL Joepiooo... klinkt het door de nacht als de kerstman op weg is naar Nederland Een vrolijk lach klinkt door de frisse lucht. De kerstman is vrolijk en dat mag ook wel, want een griezelig avontuur is tot een goed einde gekomen. Bijna ja bijna was de kerstman dit jaar niet gekomen. Het gebeurde allemaal enkele dagen geleden toen de kerstman alle kado's aan het kontroleren was geweest. Een heel karwei, datsnapje wel. Het duurde dan ook tot in de vroege uurtjes. En het eerste gloren van het daglicht kwam al aan de hemel toen de kerstman dood vermoeid onder de dekens kroop Nu weetje wel dat de arreslee van de kerstman een heel bij zondere is. Als de kerstman aan zijn tocht naar Nederland begint, laat hij zich eerst zachtjes van de besneeuwde hellingen glijden, steeds sneller gaat hij dan, tot hij zo snel gaat, dat de slee los komt van de grond en steeds hoger en hoger stijgt tot bij de sterren. Als hij eenmaal hoog genoeg vliegt, doet de slee alles zelf, helemaal automatisch zou je kunnen zeg gen. Toen de kerstman klaar was met de kado's, was er nog maar één ding wat hij moest doen, dat was de slee bij de kabouters Slim brengen voor een vrolijk kleurtje. En terwijl de knikkebol lende kerstman onder de wol kroop, togen de kabouters op gewekt aan het werk. Toen de kerstman eindelijk wakker was, liep hij naar buiten, de sneeuw in... en wat stond daar... Een prachtige slee, don kerrood met gouden bellen Wat hebben de kabouters dat mooi gedaan, dacht de kerstman. Maar is het we! mijn eigen slee? Ja, het was zijn slee, hij herkende de krullen in het hout. Verrukt ging hij zitten. Voor zichtig probeerde hij een stukje te glijden. Ja, dat ging heerlijk. De wind speelde met de krulletjes van zijn baard en hij voelde een jolige en uitgelaten bui opkomen. Zou hij niet eens een proef ritje maken. En hij gaf een beetje meer vaart. Toch vreemd, denkt de kerstman, de slee gaat nu wel erg hard. Wacht, ik rem een beetje af. Maar ojéwat is dat, waar is de rem? Waar normaal de rem zit, zit nu niets. Wat is dat voor iets raars? De schrik slaat de kerstman om het hart, maar de kerstman zou de kerstman niet zijn, als hij bij de pakken ging neerzitten. Hij pakt de slee bij de voorkrullen en probeert een beetje schuin te sturen en dan houdt hij zo'n krul in zijn hand. Afgebroken. Nou ziet hij ook waar de slee van ge maakt is. Van dun houten karton. Het is een namaakslee. Maar veel tijd heeft hij niet om er over na te denken, want daar ziet hij een grote hoop sneeuw liggen. Even later komt een proestende kerstman onder de sneeuw vandaan. Van de slee is niet veel meer over. Dan hoort hij stemmen. Daar komen de gebroeders Slim aan, nu met de echte slee. Geschrok ken springen ze er uit en kijken verbijsterd naar wat er overge bleven is van de kunstig ge maakte slee. Deze namaakslee hadden ze nodig voor het grote feest watdie avond gegeven zou worden. Toen de schrik eenmaal over was, kon iedereen weer la chen om dat avontuur watgeluk- kig goed was afgelopen. De vol gende dag is de kerstman ver trokken en als je soms eens mid den in de nacht wakker wordt, kijk dan eens uit je raam naar de lucht, want tussen de sterren door kan je hem zien aankomen de kerstman. Dan hoor je Joepiooo. (KINDERPUZZEL) In deze puzzel-plaat staan drie puzzels voor jullie. De eerste puzzel staat in de sneeuwpop. Begin bij het bovenste open hokje en vul er de I a a t s t e letter in. Van het ding dat naast dat hokje staat. Zo doe je met alle hokjes. Wat staat er nu? De tweede puzzel is een rebus. Die rebus staat boven in de tekening. Begin links boven en schrijf de namen van alle dingen, die je ziet, op. Als er een - (min) staat, streep je de letter uit dat woord weg. Als er een (is) staat, verander je de letter van dat woord in de andere letter. En wat staat er dan? De derde puzzel staat in de kerstboom. De kerstballen zijn gezichten. In die gezichten staan letters. Vul die letters in, in de hokjes die onder in de tekening staan en waarbij dezelfde gezichten staan. De letters komen dan in de goede volgorde. Wat staat daar? Dan zijn we er nog niet helemaal, want de oplossing zet je op een briefkaartje en die stuur je naar Puzzelredaktie Uiteindelijk, Postbus 67, Barneveld. Onder de goede inzenders worden vijf platenbonnen van elke zeven gulden vijftig en vijf jeugdboeken verloot. De briefkaarten met de oplossingen moeten wel vóór 31 december in het bezit zijn van de Puzzelredaktie van Uiteindelijk. Vermeldt op de briefkaart ook je leeftijd. Veel sukses allemaal en een hele fijne kerstvakantie. De uitslag wordt in de tweede week van januari bekend gemaakt.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 37