DE PLANEET AARDE: op weg naar de ondergang? toekomst? uiteindelijk december 1977 18 de sombere voorspellingen van proleten en zieners voor het magische jaar 2000 De Openbaringen aan de apostel Johannes op het eiland Patmos vormen tot nu toe één van de meest opzienbarende èn meest onbegrijpelijke profetieën wat betreft het laatste oordeel, het einde der wereld. Maar niet alleen Johannes zette zijn vi sioenen op schrift. Tal van zieners, voorspellers en profeten die vóór hem leefden deden dat en ook zij, die in de eeuwen na Johannes een visionaire blik in de toekomst wierpen. En - on danks de onderlinge verschillen - zeggen al die voorspellingen in feite hetzelfde: de wereld (althans het grootste deel) zal ten onder gaan in een allesvernietigende atoomoorlog tussen de grote wereldmachten. Het grote slagveld der wereldlegers zal in het Midden-Oosten liggen. Volgens de Bijbel zal dat op de plaats „Harmageddon" zijn. Vandaar dat wij nu spreken over het Armageddon als we spreken over de „laatste dagen van de wereld". Het Is de berg Megiddo, en de aan de voet daarvan liggende vlakte in Israël tussen Middellandse Zee en de Jordaan. Het zal het dal der beslissing zijn volgens tal van profeten. Niet alleen in de voorspellingen van de Sibyllen (uit de 8e tot 2e eeuw voor Christus), maar ook in die van Nostradamus (1503-1566), de Heilige Malachias (1094-1148), Muhlhiasl, de woudprofeet (1750-1825), Melanie Matthieu van La Salette (1831 -1903), Edgar Cayce (1877-1945) en Jeane Dixon (geboren in 1916) bevestigen door hun visioenen grotendeels hetgeen door Johannes In de Openbaringen werden vastgelegd. Uit de veelheid van profetieën (er zijn er honderden geweest) kan zonder veel moeite het tijdstip worden bepaald, waarop naar alle waarschijnlijkheid de grote apoclayps, de vernietiging van de wereldorde, zal plaatsvinden. Jeane Dixon is wat dat betreft het duidelijkst in haar voorspeiling: rond het jaar 2000. De Amerikaanse hoogleraar in de theologie. Hal Lindsey legde in een aantal boeken vast, hoe wij Openbaringen zouden moeten lezen. De resultaten van zijn „vertaling" zijn niet alleen boeiend en interessant, maar tevens angstaanjagend door het feit, dat het Armageddon in feite nog maar zo kort van ons is verwijderd. Dit is het verslag van eeuwenlange voorspellingen en visioenen. Geen opwekkend verhaal. Men kan zich afvragen of het de werkelijke toekomst van de aarde weerspiegelt of slechts een vertekend beeld van wat er zou kunnen gebeuren, indien we voortgaan op de weg die we nu al zo lange tijd geleden zijn ingeslagen en die - zoals ieder weldenkend mens ons kan vertellen - niet direkt de juiste weg is die ons naar vrede en geluk zal leiden. door bert vos Vliegtuigen, raketten. In massale golven zullen ze over ons komen. Van oost en west. Van noord en zuid. (M. C. Escher - Diepte). DE AGRESSIEVE WERELDBOL „VREDE OP AARDE, IN DE MENSEN EEN WELBEHAGEN". Het Christendom heeft deze wens als leidraad sinds de ge boorte van Christus. Vrede op aarde, in de mensen een welbe hagen. Het lijkt op de uitspraa' van een verbitterde cynici want sinds mensenheugenis heeft de mensheid nauwelijks enige vrede kunnen vinden. Geen vrede ten opzichte van el kaar, geen vrede met zichzelf. Al tijd was er wel ergens oorlog. En altijd is de belangrijkste leidraad de macht en de rijkdom geweest. Idealistische oorlogen bestaan niet. Zullen ook nooit bestaan. De mens is altijd agressief van aard geweest. De geschiedenis van de aarde bewijst dat. Niet voor niets wordt er gesproken van „het aardse tranendal". Zelfs het Christendom - van oorsprong zuiver gericht op vrede - is de rechtstreekse oorzaak geweest van talrijke „heilige" oorlogen". Het heeft de inquisitie gekend. Geestelijken zegenden de legers van vriend en vijand. De agres sieve golf van haat en geweld is nooit weggeëbd, is nooit over spoeld door een zee van wer kelijke vredesgedachten, on danks vertwijfelde pogingen die wijze denkers en staatslieden zo nu en dan hebben gedaan. Ik las eens het verhaal van een buitenaardse beschaving, enkele lichtjaren van ons verwijderd- Het was een volk, dat erg gevoelig was voor mentale gevoelens Dit vrede lievende volk besloot - na hon derdduizenden jaren geduldig lijden - een eind te maken aan die merkwaardige planeet daar in de verte van de kosmos. Hon derdduizendenjaren hadden zij pijn moeten lijden door die enorme wolk van agressie, die - niet verzwakt door de lichtjaren-lange reis - kon- stant over hun beschaving golfde en hen soms machteloos maakte. Zij begrepen die agressie niet. Zij waren vredelievend, deze buite naardse mensen. Maar hun geduld was ten einde. Zij, die de vrede als enige geestelijke waarde hadden, offerden dit grote goed op en ver nietigden de aarde met haar on duldbare pijn veroorzakende ag ressie en haat. Het is maar een verhaal. Maar het zou best mogelijk kunnen zijn, als we er vanuit gaan, dat agressie in de vorm van energie het heelal ingestuurd zou kunnen worden. Wat een enorme golf vol pijn en haat zou de kosmos dèn vanaf de aarde overspoelen! Dag in, dag uit. Wie niet de ogen sluit voor wat er op aarde dagelijks gebeurt en is ge beurd, zal zich gemakkelijk een beeld kunnen vormen van de pla neet aarde als een agressief pul serende, kwaadaardige bol. Het zou dan wellicht ook deze agressie kunnen zijn, die via energiestromen uit toekomst en verleden de visioe nen levert aan profeten, zieners en voorspellers. Wat echter ook de grote Bron is achter hetgeen de pro feten aan ons overbrengen, we kunnen onze ogen er niet voor slui ten. Want het is beslist niet denk beeldig, dat die kwaadaardige, ag ressief pulserende bol, bevolkt met miljarden egocentrische, onver draagzame mensen, op een gege ven moment uiteen zal barsten. Volgens de meeste profeten, zieners en voorspellers zal dit binnen afzienbare tijd gebeuren. De tekenen van de eindtijd, in de Bijbel vaker dan eens ge noemd, zijn zichtbaar geworden voor hen, die er oog voor hebben. De Openbaringen van Johannes beginnen steeds meer realiteits-kontouren te krijgen. Misschien zal deze bittere beker aan ons voorbij kunnen gaan. Maar de sombere profetieën wijzen niet in die richting. Vrede op aarde, in de mensen een wel behagen. Straks gaan we het nieuwe jaar in. 1978. Nog slechts ruim twintig jaar verwijderd van het jaar 2000. Het magische jaar van de Apocalyps. Het einde van deze wereldorde en misschien het begin van een nieuwe. OVER BLIJFT EEN WOESTIJN „Maneschijn - meer dan vijf tigmaal zul je nog komen. En ik zal je zien en in je licht lezen, tot de beer mij aanvalt van over de zee Tweemaal honderdmaal zul je op en ondergaan, tot de ver schrikkelijke tijd over de wereld komt Je zult de naakte bergen zien en de lege hutten, als de tijd geko men is, omdat de dood de mensen bespringt met duizend bliksems Vrouwen wenen en mannen vloe ken. Over blijft een woestijn waarin geen vogel zingt en geen water ont springt De aarde zal dor zijn als een bakoven. Zeven jaren worden dor en zeven nat, de zon zal om floerst zijn. Velen liggen onder de rode en blauwe aarde, onder iedere boom een dode man, een dode op elke weg, een weduwe in elk huis, een weeskind in elke kamer." Dit is één van de onheilspellende visioenen van Muhlhiasl, de Beierse woudprofeet, die leefde van 1750 tot 1825 en van wie veel apocalyptische voorspellingen zijn overgeleverd. Nu pas kunnen we deze voor spellingen doorgronden. Nu pas weten we. dat de kernbommen een De apocalyps, zoals Salvador Dali het z&g.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 38