1980: zware aardbeving in het Midden oosten - inval der Arabieren in Israël 1983: grote zonne-explosie 1986: de Halley-komeet keert terug 1988: Sovjet-Unie bezet Midden-Oosten 1992: de laatste paus wordt ingezegend 1998: St. Marcus valt op Pasen 1999: 11 augustus - totale zonsverduistering. Zon, Saturnus, Uranus en Mars vormen een kruis aan de hemel 1999: Amerika en Europa vallen Russen in Midden-Oosten aan. Opkomst van de Romeinse Antichrist 2000: begin van een „nieuwe aarde" en het duizendjarige vredesrijk? toekomst? uiteindelijk december 1977 19 vervolg op pagina 21 allesvernietigende kracht hebben Dat de atoombom alles verteert wat in haar vuur en straling terecht komt. Een treffend visioen over de vallende atoombommen is afkomstig van de Zieneres van Praag die in de zeventiende eeuw leefde. Zij zei, eeuwen voordat de atoombom werd uitgevonden: „De mensheid is brutaal. Zij wil God overtroeven. Onbarmhartig zaait zij de paddestoel, waarvan het zaad uit de hemel op de aarde wordt gestrooid. Groot wordt de angst en reikt tot de wolken, en de paddestoel overschaduwt veel land. Maar de paddestoel is giftig en duizenden sterven een smartelijke dood." In de tweede eeuw voor Christus voorspelt de Joodse Sibylle, één van de zieneressen uit antieke be schavingen, wiens profetieën zijn neergeschreven in de „Oracula Si- byllina" reeds de vallende atoom bommen en de gevolgen ervan voor de mensheid: „Steden zullen in puin vallen Uit de hemel vallen over de aarde vurige zwaarden en nachtelijke vlammen van bliksem, midden tus sen de strijdende mannen. In die dagen zal Moeder Aarde beven door de hand van de Onsterfelijke en de vissen in de diepte der zeeën zullen sterven, steden van de vijandelijke groepen vallen in puin daar zij Gods wet niet hebben ge hoorzaamd Allen zal God dan be rechten door oorlog, te zwaard en te vuur, door regen die alles verzwelgt, door zwavel dat uit de hemel valt, door verwoestende ha gelbuien Het vee wordt gedood Geween verspreidt zich over de eindeloze aarde, klinkt uit de mon den der stervende mannen, ver stomd in bloed baden allen. De aarde zelf drinkt het bloed der ster vende mensen, het wilde dier laaft zich aan het vlees." Anna Katherina Emmerich (die leefde van 1774 tot 1824) had het volgende visioen „Ik zag de aarde als een ronde vlakte, die door de duisternis werd bedekt. Alles verdorde en stierf. Ik zag dit in ontelbare de tails bij alle wezens, bij bomen, struiken, planten, bloemen en velden. Ja, het was, alsof zelfs het water in beken, bronnen, ri vieren en zeeën opgezogen werd of zich naar zijn oorsprong terug- kende wijsgeer en ziener No stradamus schreef: ,,De oorlog van de Antichrist zal - zeventwintig jaar duren De gevangenen heeft men verbannen Mensenbloed stroomt. Het water wordt rood gekleurd. Hagel bedekt de aarde." In de üpenbanng van de apostel Johannes (hoofdstuk 16) wordt ons duidelijk, dat de verschnkkingen van de atoombom toen reeds op Patmos werden voorzien: ,,en de eerste ging heen en goot zijn schaal uit op de aarde en er kwam een boos en kwaadaardig gezwel aan de mensen, die het merkteken van het beest hadden En de tweede goot zijn schaal uit in de zee en zij werd bloed als van een dode en alle le vende wezens die in de zee waren stierven Daarna volgden nog meer plagen, die atoomgeweld kenmer ken: opdrogende rivieren, verzen gend vuur uit de hemel, aardbevin gen, en de verwoestingen van grote steden. Grote hagelstenen vielen uit de hemel. „De eilanden vluchten weg en bergen worden niet meer gevonden." Een vrijwel totale ver nietiging van het aardse landschap Een vernietiging zoals reeds eerder en later was voorspeld. Moderne wetenschappers hebben de gevolgen van een to tale atoomoorlog voorspeld. Hun uitspraken, gebaseerd op de realiteit van vandaag, wijken niet veel af van hetgeen de profeten en zieners eeuwen geleden reeds hadden voorspeld. En zij kenden de atoombom niet. OPENBARINGEN VERTAALD De Amerikaanse hoogleraar in de theologie, Hal Lindsey, schreef enkele opmerkelijke boeken over het komende ar mageddon, de apocalyps van onze beschaving. Volgens Lind sey hebben we niet zoveel tijd meer over om een andere, heilzamere weg, in te slaan. De tekenen des tijds wijzen er vol gens hem op, dat rond het jaar 2000 de ruiters van de Apocalyps hun vernietigende werk zullen doen. In zijn boeken „De planeet die aarde heette" en „Óp weg naar een nieuwe wereld", alsmede ook in zijn boek „Satan Wat zal het zijn: engelen of demonen? De keus is nog steeds aan de mensheid. (M. C. Escher - Cirkellimiet IV). trok. Ik zwierf over de verwoeste aarde en zag de rivieren als smalle lijntjes, de zeeën als zwarte afgronden, waar in het midden nog slechts smalle stro ken water te zien waren. Verder was alles vieze, dikke modder, waarin ik allerlei dieren en vissen tegen de dood zag vechten. Ik zag ook steden en mensen in het sombere, trieste gewoel en ver derf en zag gelijk met het woest en dor worden van de aarde de duistere werken der mensheid groeien." Evenals in de Bijbel worden ook enorme hagelbuien voorspeld. Na tuurrampen met hagel, bliksem, donder en aardbevingen. De be leeft onder ons", geeft Lindsey aan, waarom de eindtijd is geko men en hoe de totale vernietiging zal plaatsvinden. Lindsey beziet in zijn boek „De planeet die aarde heette" de poli tieke toestand in de wereld van vandaag en projekteert die op de voorspellingen en visioenen uit de Openbaring van Johannes. Het is boeiend en tevens verbijsterend om te ontdekken, dat Lindsey met zijn „vertaling" best eens gelijk zou kunnen hebben. Volgens hem zal de grote slag van de totale vernieti ging in het Midden-Oosten plaats vinden tussen de grootmachten Rusland. Europa. Amenka en China Europa knjgt in dit afschuwe lijke gebeuren een bepalende rol. Het oog van de dood staart reeds naar ons. (Oog - van M. C. Escher). bondgenootschap onder controle houden Rond 1999 zullen de wes telijke legers het nabije Oosten bin nenvallen Dan zal een atoomoorlog worden ontketend, waarbij de meeste Amerikaanse en West-Europese steden vernietigd zullen worden. Daarna volgt de vernietiging van de Oost-Europese centra èn van de invasielegers in het Midden-Oosten. Na de vernieti ging van het Warschau-pact zal China zijn kans grijpen (rond 2004) De beslissende slag om de we reldmaatschappij zal worden ge streden op de velden van het Midden-Oosten Het Armageddon en de Apocalyps zullen een feit zijn. Jeane Dixon voorspelt - evenals andere zieners, dat ten tijde van deze totale oorlogen tal van kosmi sche verschijnselen aan de hemel zichtbaar zullen zijn. Daarna zal boven het slagveld van Ar mageddon en het Heilige Land het teken des Kruizes helder oplichten aan de hemel In deze tijd zullen de laatste nog in leven zijnde Joden zich tot het christendom bekeren Daarna (2037) zal een nieuw duizendjarig tijdperk voor de mens heid aanbreken De verenigde Europese staten zijn volgens Lindsey het in de Bijbel ge noemde nieuwe grote Romeinse keizerrijk (de EEG in verder gevor derd stadium, waarbij politieke en economische macht is gebundeld en die van Rusland verre zal over treffen). Uit dit Romeinse rijk van morgen zal ook het beest opstaan, de An tichrist, onder het teken 666. Hij zal tenslotte het Westen naar een overwinning leiden in de chaos van de dan al gestreden atoomoorlog tegen Rusland en China Wie van de wereldpolitiek op de hoogte is en de voorspellingen van Lindsey daar naast legt, zal inderdaad konklusies kunnen trekken, die met de bewe ringen van Lindsey overeenstem ming vertonen Maar Lindsey staat niet alleen. Hij heeft steun gekregen van ver schillende zieners en voorspellers, die door deze Amerikaanse hoogle raar trouwens als valse profeten worden beschouwd. De gebeurtenissen van de Derde Wereldoorlog zijn van een zo vér- reikende ingreep, dat ze in pro fetieën als een deel van de Apoca lyps en de eindtijd worden be schouwd. De visioenen gaan vaak in elkaar over De Amerikaanse helderziende Jeane Dixon voor spelt voor de jaren 1999 tot 2004 een Amerikaans-Europese atoom oorlog met de Sovjet Unie en voor 2005 tot 2020 een Amerikaans- Chinese atoomoorlog. Beide oorlo gen bewegen zich rond het Midden-Oosten. Volgens Jeane Dixon begint de Derde We reldoorlog in 1980 met gevechten rond Israël De cyclus 1980 tot 1999 zal volgens haar met een zware aardbeving in het Midden-Oosten beginnen De aardbeving zal het teken zijn voor de inval van de Ara bieren in Israel In een periode van acht jaar zullen de gevechten zich steeds uitbreiden Rond 1988 zal de Sovjet Unie zowel Israël als de Arabische landen militair bezetten. Maar ook dan zal er geen vrede komen. Tot 1995 zullen gevechten, massamoorden, ellende en „pest" heersen in het Midden Oosten De periode van een „wankele vrede" zal nog duren tot 1999. Door deze gebeurtenissen wordt Israel met volledige vernietiging bedreigd, Amerika is in deze jaren militair en economisch te zwak voor een oorlog om Israël te ondersteunen Maar Amerika zal een bondgenoot schap aangaan met de landen die het meest te verliezen hebben door een communistische heerschappij Engeland, Frankrijk, Duitsland, Ita lië, Nederland, België. Zweden, Canada en Japan. De opperbevel hebber van de westelijke geallieer den zal zijn hoofdkwartier in Rome hebben en het gehele westelijke HET LOT VAN DE PAUS Een opmerkelijke voorspelling is die van de Heilige Malachias (1094 tot 1148). Malachias heeft een „Pausenregister" opgesteld en het wordt de oudste ons be kende voorspelling over de ge schiedenis van het pausdom ge noemd. Volgens Malachias zullen na de 109e paus (Paulus VI) nog slechts vier stadhouders van Christus in Rome komen. Over de laatste van de Roomse pausen, Petrus II Romanus, schrijft Malachias: „Tijdens de laatste vervolging van de heilige Roomse kerk zal Petrus II vanuit

Leusder Krant | 1977 | | pagina 39