Het magische jaar ^^^■van het kruis toekomst? uiteindelijk december 1977 21 vervolg van pagina 19 Rome regeren. Hij zal de kudde onder benarde omstandigheden leiden. Daarna zal de stad der zeven heuvels worden verwoest en de vreselijke Rechter zal zijn volk berechten." WAAROM HET JAAR 2000? Er is veel te zeggen voor het ma gische jaar 2000 als de afsluiting van dit tijdperk met een enorme we reldbrand. Volgens de heilige Ma- lachias zal de laatste paus in 1992 worden ingezegend, als de gemid delde regeringstijd van de 105 tot 1939 regerende pausen, als leidraad wordt genomen- 7,6 jaar. Een andere voorspelling zegt, dat een nieuwe rarnp te verwachten is als St. Marcus op Pasen valt. Dat gebeurt in 1998. Volgens Edgar Cayce heeft het „einde der oorlo gen" in 1998 plaatsgehad. Na het Armageddon, als de an tichrist zijn vijanden heeft verslagen en temidden van de enorme chaos die de wereld dan is, blijkbaar de vrede is uitgebroken, zal het lang verwachte teken aan de hemel ver schijnen, zo wordt niet alleen in Openbaringen gezegd, maar ook door tal van eerdere en latere voor spellingen en visioenen „En dan zal het teken van de Zoon des mensen verschijnen aan de hemel en dan zullen alle stammen der aarde zich op de borst slaan en zij zullen de Zoon des mensen zien komen op de wolken des hemels, met grote macht en heerlijkheid (Mattheus 24:30). „God zal een machtig teken ge ven. Er zal een ster opkomen als een lichtend kruis Fonkelend en lichtgevend uit de stralende hemel, en niet voor korte tijd: want hij zal vanuit de hemel de zegekrans tonen van de mensheid die hem verworven heeft" (Sibylle van Libië, uit de profetische boeken „Libri Si- byllim" - 6e tot 2e eeuw voor Chr.). „En ik zal u een teken geven, dat niet moeilijk te duiden valt. dat ge zult begrijpen als eindelijk op aarde het einde der dingen aanbreekt" (Sibylle van Delphi - 2e eeuw voor Chr.). Tibetaanse voorspellingen, die vele millenia oud zijn, spreken over de heilsboodschap, die een nieuwe ster zal verkondigen, als de laatste grote oorlog voorbij is. Als echter miljoenen mensen het leven verloren hebben zullen de overlevenden ontvankelijk zijn voor het hogere licht en zullen zich in staat tonen de opdracht uit te voeren om de aarde weer op te bouwen als een geestelijke rijk van de vrede. Als teken zal een sma ragdster aan de hemel verschijnen. In het nieuwe tijdperk zal deze ster steeds groter en glanzender worden en voortdurend aan de hemel zichtbaar blijven. Dit kruis zou kunnen slaan op de merkwaardige sterrencon stellatie tijdens de zons verduistering van 11 augustus 1999. Want op die dag zal het unieke verschijnsel zijn waar te nemen dat de zon, Saturnus, Uranus en Mars wederzijdse vierkanten vormen en in kruisvorm aan de hemel staan. De zonsverduistering op 11 augustus 1999 zal totaal zijn. In Nostradamus lezen wij- „Het jaar 1999, zeven maanden Uit de hemel komt een grote koning der verschrikking.. Dat zou op de maand augustus kunnen slaan (ze ven maanden zijn in 1999 voorbij gegaan) Aan uitbreken van de Derde We reldoorlog gaat waarschijnlijk een serie explosies van de zon vooraf. Volgens een vooraanstaande astronoom kan op grond van we tenschappelijke berekeningen een enorme zonne-explosie worden verwacht in 1983. Het is bekend, dat zonnevlekken en zonne- explosies enorme gevolgen kunnen hebben op de gedragingen van mens. dier en natuur. Een dergelijk nog niet eerder gekende explosie van de zon zou bij ver antwoordelijke staatslieden en in het algemeen bij de mensheid leiden tot verkeerd gedrag en geestelijke storingen en op die ma nier mede de ramp van een nieuwe oorlog kunnen ontketenen. In 1986 zal de Halley-komeet te rugkeren. ZETEL VAN DE ANTICHRIST Melanie Matthieu van Salette voorspelde in de negentiende eeuw „Als de grote natuurrampen aanbreken, wordt de eeuwige stad Rome de zetel van de Antichrist." Zij waarschuwt dan: „De paus moet zich hoeden voor wonderdoeners want de tijd is dan gekomen waarin zich de verbazingwekkendste won deren op aarde en in de lucht zullen voordoen. Er zullen kerken zijn, die „in dienst van de boze geesten" staan. Over de komst van de antichrist, die het teken van het beest: 666 zal dragen, heeft de Amerikaan Hal Lindsey een duidelijke opvatting. Volgens Lindsey is de tijd rijp voor een nieuwe dictator. En die zal er komen. Het zal de Antichrist zijn Uit de wereldzee van naties, volke ren en talen zal hij als een beest oprijzen. (Vergelijk Openbaringen 13:12). Met tien horens en zeven koppen en op zijn horens tien kro nen. „En ik zag één van de koppen als ten dode gewond en zijn do delijke wond genas En de gehele aarde ging het beest met verbazing achterna en zij aanbaden de draak, omdat hij aan het beest de macht had gegeven en zij aanbaden het beest, zeggende. „Wie is aan het beest gelijk?" en „Wie kan er oorlog tegen voeren?" Lindsey ziet in dit beest een persoon (het is een „hij"), de an tichrist. Volgens Daniel (hoofd stuk 7) zullen uit de cultuur van het eerste Romeinse rijk tien ko ningen opstaan en vervolgens nog een koning, die van de andere tien zal verschillen. Deze laatste zal drie van de koningen aan zich onderwerpen. Lindsey verklaart dit als volgt: de tien koningen zijn tien EEG- lidstaten, de elfde, die van hen zal verschillen, zal de antichrist zijn. Zeven koningen zullen zich vrijwillig aan hem onderwerpen, drie anderen niet. Die zullen daartoe worden gedwongen. Deze grote leider van de wereld, de antichrist, zal een dodelijke hoofdwond oplopen, die op wonderbaarlijke wijze zal worden genezen. Men zal hem beschou wen als een bovennatuurlijk we zen. Drie en een half jaar zal hem de macht worden gegeven als men Openbaringen als leidraad neemt: „En hem werd gegeven dit twee- en veertig maanden lang te doen". (Openbaringen 13:5). Wie is die Antichrist? Veel profe tieën uit vroegere eeuwen spreken van een Duitser, anderen van een Fransman. Het zal in ieder geval een Europeaan zijn. REALITEIT OF VERDICHTSEL? Als we alles op een rij zetten, kunnen we tot verschillende kon- klusies komen. In de eerste plaats zal in de tach tiger jaren de kiem worden gelegd voor de Derde Wereldoorlog. Die Derde Wereldoorlog zal haar hoogtepunt vinden vóór het jaar 2000 en zal worden gestreden rond het gebied van het Midden-Oosten Daarna zal de Antichrist 42 maanden (3 en een halfjaar) heer sen over de aardse volkeren, te midden van de chaos die overbleef na de grote strijd. Een teken aan de hemel zal een nieuwe tijd inluiden. Volgens astronomen zou dit - gebaseerd op wetenschappelijke feiten - het kruis kunnen zijn, gevormd door de zon, Saturnus, Uranus en Mars tijdens de totale zonsverduistering op 11 augustus 1999. Wat die nieuwe tijd voor de ge teisterde mensheid zal betekenen, daarvoor ontbreken voldoende feitelijke gegevens. Het Christendom zal daarin wellicht de terugkomst van Christus zien, an deren waarschijnlijk het opnieuw beginnen op de puinhopen van een vrijwel vernietigde beschaving, voorgoed genezen van oorlog. Er zijn andere, meer fantastische^ver- onderstellingen mogelijk De vraag blijft echter of alles wer kelijk zo zal gaan als de profeten ons hebben voorspeld. De tekenen wijzen er op. Wat eeuwen geleden als pure waanzin moet hebben ge klonken uit de monden der zieners, begint nu een steeds duidelijker taal te worden. Want nü bezitten wij de macht en de wapens om de voorspellingen van toen realiteit te laten worden. Wanneer wij de kracht en de wijsheid kunnen opbrengen om een andere weg in te slaan, wanneer wij - als menselijke beschaving in tota liteit - er in kunnen slagen om de konflikten van vandaag op te lossen zonder nieuwe konfliktsituaties •voor de toekomst te scheppen, misschien dat dan de apocalyps, het armageddon kan worden voor komen Want alle profetieën ten spijt een tot inzicht gekomen mensheid zal een andere toekomst opleveren dan die, welke wij nu door onze gedachten en daden steeds sterker projekteren in de vi sioenen van de profeten die waren, die zijn en nog zullen komen. Profeten worden al heel gauw „onheilsprofeten" genoemd. Maar het zijn niet de profeten, die het on heil over ons laten komen. Dat is de mensheid zelf „Vrede op aarde, in de mens heid een welbehagen". Het zijn nog steeds onwezenlijk klinkende woorden in een wereld vol bitterheid. Als het niet ènders kan, dan zullen we Kerst in het jaar 2000 misschien kunnen vie ren als een werkelijke vredeskerst op de puinhopen die de apocalyps ons opleverde. Ver lost van de eeuwige vloek van de agressie, die van de aarde een kwaadaardig pulserende bol heeft gemaakt. Maar dèn zullen we er wellicht een zeer hoge prijs voor hebben betaald. Bert Vos. LITERATUUR Oude en Nieuwe Testament - NBG, in het bijzonder de Openbaring van Johannes. Jules Silver: Voorspellingen (oude en nieuwe) tot aan het jaar 2050). Uit gave: Meulenhoff-Baarn - 1976. Hall Lindsey: „De planeet die aarde heette"; „Op weg naar een nieuwe wereld" - uitgave Novapres Luitingh- Laren (NH). Bres 42: Nostradamus, genees heer en profeet. Jeroen Bosch: Het jongste gericht (fragment).

Leusder Krant | 1977 | | pagina 41