Nieuw oliebollen (club)-rekord van De Haaien Voetbaltrainers blikken vooruit Antilopen kwamen tekort tegen Soesterkwartier Roda- pupillen weer in aktie Leusder Krant - Sport DONDERDAG 5 JANUAR11978 V die ditmaal de ravitaillering verzorgde, voor deze prestatie beslist ook in aan merking zou zijn gekomen voor de Gouden Oliebol. Jammer was alleen dat die onderscheiding (nog) niet bestaat. Aan een bordje naast de deur van een der bijgebouwen van Groot Krak- horst was de bewuste varkensschuur te herkennen, maar binnen waren wij heel ergens anders Een flinke, degelijk ge meubileerde ruimte, goed verlicht en lekker op temperatuur, had al om 5 uur in de ochtend de eerste zes Haaien naar de arbeid gelokt. Chefbakker Dick Meiling en zijn maats Wim Burger, Joost Bruin, Erik Scholten en helemaal uit Zwartebroek de gebroeders Matthijs en Mark ten Seldam (inmiddels AZ&PC-ers, maar als er oliebollen wor den gebakken op en top Haaien') be gonnen vol goede moed aan het ge reedmaken van enorme hoeveelheden beslag. Het ging allemaal zo plezierig, dat het merendeel van deze vroege vo gels tot 's avonds laat is gebleven. Om een beetje orde in de tent te houden (of voor de gezelligheid?) hebben ook de dames Van Klompenburg en Herder die dag weinig van hun eigen keuken ge zien. De centrale ligging van de nieuwe bollenfabriek had als bijkomend leuk voordeel, dat heel wat zakjes van „8 voor een knaak" zo uit de bakkerij aan de omwonenden werden verkocht. De halve Wetering moet nu wel weten, wie en wat de Haaien zijn. Clubdokter Jac was ook al vroeg pre sent om de handel te keuren en toen dat eenmaal gebeurd was, werd door de zwoegende Haaien gewerkt alsof het hun nieuwe broodwinning was. Regel matig kwamen nieuwe vrijwilligers aan het front, zodat in een vlot tempo van iets meer dan een oliebol per seconde gewerkt werd aan wat later op de dag een nieuw clubrecord zou worden. Via de 9 gasstellen kwam men naar stellig beweerd werd - wij hebben het maar niet nageteld - op 14.000 hapklare bol len. Het record van 1976 was met 6.000 stuks flink verbeterd, mede dankzij het export-ordertje van 1200 stuks naar DHV in de keistad. De stemming onder de gelegenheidsbakkers bleef uitste kend en hier en daar werd natuurlijk ook weer eens wat nieuws geprobeerd. Zo verscheen plotsklaps als kandidaat voor het Guinnis Recordboek een oliebol met een omtrek van 58 cm uit een van de pannen. Die viel uiteraard buiten de categorie van 8 voor een Rijksdaalder. Op een gegeven moment was de worst voor het twaalfuurtje van mevrouw Van Klompenburg verdwe nen. Niemand wist waarheen, totdat bleek dat het spul in kleine blokjes ge sneden ,.bij toeval" in het oliebollenbe- slag terecht was gekomen Of het nieuwe product als worstbol dan wel als worstbeignet in de handel wordt ge bracht, werd nog niet duidelijk. Wel was het goed, dat het werkbezoek van bur gemeester J. W. M. Rademaker aan het nieuwe Leusdense bedrijf, dat de naam Groot Knakworst zou krijgen, juist achter de rug was. Volgens het zorg vuldig opgestelde draaiboek zou worden doorgebakken tot circa 21.00 uur, zodat de dan in actie komende op- ruimploeg nog op een redelijk tijdstip gereed kon zijn, want het ligt wel in de bedoeling van de Haaien om ook het volgende jaar weer welkom te zijn. Donderdagavond en ook een groot deel van de vrijdag werden benut om de ge plaatste bestellingen af te leveren. In middels is duidelijk gebleken, datclu bliefde" geen loze kreet is bij een groot aantal Haaien! standhouding werd zwemclub- voorzitter Jac Dokter gevraagd naar een ander stekkie uit te zien. Iedereen, die ook maar een beetje verstand heeft van oliebollenbakken-in-het-groot (en wat daar allemaal bijkomt!) begrijpt, dat het geen eenvoudige opgave was om elders onderdak te vinden. Toch is het gelukt en zo werd het tweede lustrum van de bakkers van het traditionele oudejaarsgebak gevierd in de z.g. var kensschuur van Groot Krakhorst. Het was in het begin wel even wennen voor de vaste kern van de bakploeg. Vooral de verzorging van de inwendige mens was bij de familie Roest in uitstekende handen. Wij moeten hier evenwel direct aan toevoegen, dat de familie Burger, LEUSDEN-CENTRUM - Voor de 10e maal in successie is de eendaagse oliebollenfabriek van de Haaien verle den week donderdag weer volop in bedrijf geweest. Acht van de vorige keren vond die happening plaats bij de familie Roest aan de Langesteeg, maar aan alles komt nu eenmaal een einde en een overigens zeer plezierige ver LEUSDEN/ACHTERVELD - Met de rond de jaarwisseling gemaakte beste voornemens gaan de Leusdense stan daardteams beginnen aan de tweede helft van de voetbalcompetitie 1977- 1978. Uiteraard waren ook wij be nieuwd naar wat de naaste toekomst zal brengen en derhalve zochten wij dezer dagen contact met de trainers van de drie ploegen. Opmerkelijk was het ver trouwen van hen in hun spelers, ondanks de niet allemaal even gunstige posities op de ranglijsten. ACHTERVELD HAD PECH Op de avond van „derde Kerstdag" troffen wij Hennie Baas op het Achter- veldse Kerstenssportpark. Op het door de veelvuldig neergevallen regen en natte sneeuw vrijwel onbespeelbare oefenveld was hij in volle actie met zijn, op enkele zieken en vakantiegangers na, volledige selectie. Het was koud, miezerig en glad, maar desondanks werd getraind met voorbeeldige inzet. U weet het, de S. V. Achterveld heeft op dit moment het twijfelachtige genoegen om houder te zijn van de rode lantaarn. Indirect een gevolg van de dubbele promotie uit de 2e afdeling naar de hoofdklasse. Op zich een grote prestatie, maar de gevolgen zijn niet ge ring. Er wordt niet alleen beter, maar ook heel anders gevoetbald in de hoogste klasse van de KNVB-afdeling Utrecht. Hoewel dat niet direct blijkt uit de stand op de ranglijst hebben de Baas boys zich goed aangepast in hun nieuwe omgeving en Hennie Baas heeft (al is deze mededeling eigenlijk niet recht bestemd voor de spelers) alle voor de geleverde presta ties. Dat mag dan vreemd klinken uit de mond van de oefenmeester van een ploeg, die nog maar 1 wedstrijd heeft kunnen winnen, maar Achterveld is achtervolgd door pech, onkans tegenslag. De grootste nederlaag was slechts 0-2 en de overigen vonden met het kleinstmogelijke verschil doelpunten. Met een fraktie meer had SVA minstens 4 a 5 puntjes ineer gepakt en dat betekende meteen sen plaats, direct achter de kopgroep. „Als de tegenslag uitblijft en wij weer sens winnen, komt meteen de om mekeer ten goede", is de stellige over van Baas. „De jongens hebben heel wat geleerd. Zij doen ïcht hun best en speelden (behalve SDO thuis) beslist niet slecht. Toon Kalshoven, bij een ieel van het gesprek aanwezig, was het /olledig eens met zijn trainer: „Wij ïainen tweemaal per week en aan de opkomst van de spelers is te zien, dat liemand dat met tegenzin doet. Hoewel ie vele tegenslagen de goede geest in de niet hebben aangetast, zou het wel erg prettig zijn als wij weer een wedstrijd winnen en ik hoop, Hans Versteeg zijn baard spoedig can afscheren, want dat is gewoon geen ;ezicht". Deze wat vreemd klinkende toevoe ging werd door Hennie Baas m begrijpe- ijker termen vertaald. Versteeg heeft lamelijk zijn baard laten staan en dat al knap groeiende geval pas if, direct na de eerstvolgende zege! Het vertrouwen van Baas in zijn ploeg m van het bestuur en het elftal in hem comt het beste tot uiting in de nu reeds lekend geworden verlenging van de lo- >ende trainersovereenkomst aan het iinde van het seizoen. Hennie Baas gaat lan zijn zesde jaar bij SVA in. Zoiets is veinig gebruikelijk in de trainerswereld e.e.a. heeft echt niets te maken met iet feit, dat de in Lunteren wonende ïefenmeester van SVA in Achterveld een volkstuintje heeft. De vroege aard appels waren overigens uitstekend. Ge steund door het Achterveldse publiek, dat in steeds groter aantal SVA komt aanmoedigen, zijn de spelers van plan om 1978 in te zetten met een nog groter enthousiasme. Overtuigd als ze zijn van de overwinningen, die eens (moeten) komen. Inmiddels is trainer Baas heel voorzichtig begonnen met de verjonging van zijn elftal. Ook dat tekent zijn vertrouwen in de toekomst. De jongelui doen nu vast ervaring op voor hun kansen in de volgende com petitie, vanzelfsprekend eveneens in de hoofdklasse. Secretaris Piet Smink, heel rustig tot dan toe, was zeer positief over de plaats van SVA 1 aan het einde van de lopende wedstrijdenreeks: „Die vindt u terug in de eerste vier letters van de dorpsnaam Achterveld!" RODA (ZAT.) DRAAIT GOED Voor de afwisseling trainde de zaterdag-selectie van Roda afgelopen donderdag niet op de noodvelden aan de Centrumweg. De storm van een paar dagen tevoren had de lichtinstallatie platgelegd en Roda had niet genoeg vrijwilligers om de palen een uur over eind te houden. Daarom werd uitgewe ken naar de gymzaal aan de Lijsterbe slaan, waar het (in tegenstelling tot bui ten) droog en niet koud was. Wij kregen een moment de gelegenheid tot een ge sprek met Martin Ruitenberg. Als za terdagtrainer van de Leusdense voetbalclub is hij een gelukkig mens. Na een moeilijk begin - zijn ploeg degra deerde in zijn eerste Roda-jaar - wist hij de spelers zo te motiveren, dat het elftal verleden jaar weer terugkwam in de 3e klasse. De ploeg ging door en bij het ingaan van de jongste winterstop waren de roodzwaren na 12 wedstrijden nog ongeslagen en van het dozijn clubs in de afdeling hebben zij de minste verliespunten. Het geheim van deze successen? Ook wij waren benieuwd. Ruitenberg deed er helemaal niet geheimzinnig mee: „Alles berust op de hechte eenheid, die ik van de selectiegroep heb kunnen ma ken. De twee hoogste elftallen zijn een club van vrienden geworden, die alles voor elkaar over hebben". Diverse in formele bijeenkomsten (met de dames) droegen het nodige daartoe bij. Het loopt bij Roda-zaterdag allemaal nog beter dan in het vorige seizoen. Ruiten berg heeft gelukkig weinig problemen met geblesseerde spelers. Alleen Sjoerd Heynes werd in het begin van de com petitie voor dit seizoen uitgeschakeld, maar uitstekend vervangen door George Nieuwenhuis. Ook de andere jonge spelers (Wilfred v. d. Pas, Hans Ruitenberg en nieuweling Hans Vrede) werden goed in de selectie opgevangen. Dat vernamen wij van captain Ron van Ooyen, die met nog een paar oudere spelers (Jaap de Haan en Henk van Laar) verleden jaar al af wilde haken. Nu het zo goed gaat met de ploeg, hoor je ze daar niet meer over. Uiteraard wordt ook al vooruit geblikt naar de tweede helft van de competitie. Roda-zaterdag heeft of ficieel nog een week vrij - er wordt na tuurlijk wel een oefenwedstrijd ge speeld, vermoedelijk tegen Renswoude maar op 14 januari wordt het weer ernst met de thuiswedstrijd tegen het Utrechtse Hercules. De twéémaal per week plaats vindende trainingen gingen tijdens de winterstop vrij normaal door en Ruitenberg houdt zijn spelers voor ogen, dat zij ondanks de goede positie op de rangüjst, met beide benen op de grond moeten blijven. Elke nog komende wedstrijd is even moeilijk en pas gewonnen als Roda bij het eindsig naal meer treffers heeft geplaatst dan de tegenstander. Trainer Ruitenberg, maar ook aanvoerder Van Ooyen en zijn vrienden, zijn overtuigd van het feit, dat prestatievoetbal hoge eisen stelt, maar ze hebben het er voor over. De goede onderlinge verstandhouding tussen be stuur, trainer en spelers lijkt ons vol doende waarborg voor een grote kans op het le klasserschap. HERSTEL RODA-ZONDAG De zondag-formatie van Roda zette de lopende competitie goed in, maar kreeg al vroeg in het seizoen in flinke inzinking. Met alle gevolgen van dien. Gelukkig is men over het dieptepunt heen en ziet de naaste toekomst van dit elftal er weer veel rooskleuriger uit. Trainer Wim de Gans, bezig aan zijn eerste seizoen bij de Leusdense club, had al tamelijk snel in de gaten, dat er genoeg kwaliteit in het standaardteam zat. Maar daarmee alleen wordt geen wedstrijd gewonnen. Het verband in de ploeg was verbroken en persoonlijk be lang leek meer waard dan teamgeest. In de praktijk kwam dat tijdens de wed strijden neer op onnodig balverlies en verspillen van kracht. Voorts moeten de van elders gekomen spelers als Evert Schafthuizen en John Heinzbergen in de formatie worden ingepast. Hun op vang als teamlid was niet zo'n probleem. Moeilijker was het op elkaar instellen van het spelsysteem. Vooral Schafthuizen speelde bij zijn vorige club ook als midvoor - heel anders. Vooral de laatste weken voor de winterstop is ech ter gebleken, dat de eenheid in het elftal veel groter is geworden. De Gans wil zijn ploeg rustig vanuit de verdediging de aanval laten opbouwen en als de spit sen een stevige basis achter zich hebben is de afwerking van de zaak al veel een voudiger. Hij is er van overtuigd, dat zondag 1 nog verder omhoog komt op de ranglijst en de mogelijkheid daartoe zien nu ook de spelers. In theorie klopte het door trainer De Gans gehanteerde systeem goed. Een groot probleem werd echter het abnor male aantal geblesseerde spelers, waarmee hij te maken kreeg. Uit de basis-selectie vielen inmiddels reeds zes spelers weg. Hans Bransen, Han Ruitenbeek, Paul Droog en Wil Snoek (potentiële krachten voor het eerste) zijn naar het zich laat aanzien zelfs voor het gehele verdere seizoen uitge schakeld. Eigenlijk moet men het zo zien, dat de trainer het halve elftal moest vernieuwen. Dat daardoor de vaste lijn in het eerste team on derbroken werd is logisch en dat heeft ook de nodige punten gekost. Voorts is geluk een onmisbare factor geworden. En aan dat geluk ontbrak het Roda tot nu toe. Wim de Gans hoopt voor zijn spelers, dat de tweede helft van de com petitie het team minder pech brengt dan voor de winterstop het geval was. De verhouding tussen de spelers en de trainer is altijd goed geweest, maar de LEUSDEN/CENTRUM - Tegen Soesterkwartier had Antilopen graag voor een verrassing gezorgd. Het heeft echter niet zo mogen zijn. In de eerste helft bleven de Leusdenaren nog aardig bij, maar na de rust kon men niet veel meer doen dan de Amersfoorters als meerdere te er kennen. Soesterkwartier opende de score, waarna Mauke Costa met een mooi schot voor 1-1 zorgde. Weer liep Soesterkwartier uit, maar Pieter Kraaykamp zag een verre treffer in de vijandelijke mand verdwijnen (2- 2). Na het derde doelpunt van de Amersfoorters kon Rob Geutjes met een vreemde doorloopbal nogmaals de stand gelijk trekken. Grotere schotvaardigheid bracht Soesterkwartier op 5-3. Via een afstandsschot van Frans ter Maten kroop Antilopen nog iets te rug, maar toch kwam de rust met 6-4 voor de keistedelingen. Na de hervatting kon Antilopen eerst nog erger voorkomen. De Leusdenaren kregen zelfs een strafworp, maar die werd jammer genoeg gemist en tot overmaat van ramp verdween een ver afstandsschot van de tegenstanders wel in de korf. Zo liep de Leusdense achterstand op tot 3 punten (7-4). De roodzwarten voelden, dat een nieuwe aansluiting moeilijk zou worden en het zelfvertrouwen verdween. Soesterk wartier nam het spel steeds meer in handen en kon vrijuit gaan spelen tegen de vertwijfeld terugknokkend Antilo pen Tegenover de 5 treffers van Mauke Costa, Gert Nieuwenhuis, Margret Ver steeg. Frans ter Maten en Frouk Geutjes plaatste Soesterkwartier 9 doelpunten en zo werd het tenslotte 16-9. Antilopen heeft uit de eerste com- laatste tijd wel bijzonder plezierig en de Roda-aanhang heeft inmiddels kunnen zien, dat er een duidelijk opgaande jn in het spel van het eerste zit. Ook 'ij hebben de stellige indruk, dat de grootste problemen nu wel voorbij zijn, al zullen er beslist nog wel puntjes wor den verloren. Roda heeft echter in trainer De Gans het voordeel, dat hij zich niet van buitenaf laat beïnvloeden. Hij weet, wat hij kan en daar handelt hij naar. petitiehelft slechts 2 winstpunten kunnen behalen Dat de ploeg nu on deraan de ranglijst staat wil echter nog lang niet zeggen, dat de degradatie een feit is. Er bestaat nog voldoende men taliteit en doorzettingsvermogen om in de naaste toekomst voor een paar ver rassingen te zorgen. Na twee weken welverdiende rust wordt op 14 januari aan de tweede helft van de micro competitie begonnen en wel met frisse moed. OVERIGE UITSLAGEN: Vogel 2 - Antilopen 2 6-6 Antilopen 3 - Arena 2 1 -6 Antilopen 4 - SVMM 4 4-0 Huizen 5 - Antilopen 5 3-1 Junioren: Antilopen 1 - SKF 2 6-1 Aspiranten: SVMM A - Antilopen A 2-5 RANGLIJSTEN: Soesterkwartier 7-11 DTV 6-10 Swift 6- 6 SMS 7- 6 Amersfoort 7- 6 ADOS 5- 5 Excelsior 5- 4 Antilopen 1 7- 2 Het tweede team van de Leusdense korfbalclub staat eveneens op de laatste plaats (met 1 punt uit 6 wed strijden) en Antilopen 3 bezet in haar afdeling de voorlaatste positie (4 uit 5), maar Antilopen 4 zit met 9 uit 5 op de (met Doorn 5 gedeelde) bovenste plaats. Antilopen 5 moet tot heden ge noegen nemen met het bezit van de rode lantaarn. De junioren staan samen met het Amersfoortse MIA op kop. Beide ploegen behaalden 10 punten uit 5 wedstrijden. LEUSDEN/CENTRUM - Komende week gaat de training van de Roda- pupillen weer van start. Alle oliebollen en appelflappen moeten er weer uitge lopen worden, want op de eerste zater dag van februari wordt de competitie hervat. Het nieuwe elftal E7 komt dan voor het eerst aan de bak. Maar voor het zover is, krijgen we eerst nog een aantal zaalvoetbaltoernooien. Aanstaande za terdag gaat Dl weer naar de Amers foortse sporthal de Koppel om verder deel te nemen aan het toernooi van Cobu Boys. Op dit moment staat het Leusdense ploegje op de eerste plaats van haar poule, met dus nog alle kansen op een finaleplaats en wie weet wat nog meer? Zaterdag 14 januari gaan El en Dl naar een toumooi bij Scherpenzeel, terwijl op diezelfde dag voor Roda D2, D3, D4 en D5 een onderling toumooi georganiseerd wordt in de Leusdense sportzaal de Meent (Groenhouten). Op zaterdag 21 januari volgt het welhaast traditionele toumooi in sportzaal de Meent voor de elftallen El, E2 en E3. Hieraan doen verder teams mee van de verenigingen Hoogland, Jonathan en Scherpenzeel. Dan is er op 28 januari nog een onderling toumooi voor E4, E5, E6 en E7. Ook dit speelt zich af in de Meent. De pupillencommissie wenst tenslotte alle leiders, trainers en pupillen een fijn en gezond voetbaljaar toe, met hopelijk veel goede resultaten en vooral veel voetbalplezier.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11