Meeste films wegens succes geprolongeerd BtRtRw* Japanse films en Bogart in Filmhuis DOOR BERT VOS .Leusder Krarrt- KijK óp.de film filmagenda Amersfoort DONDERDAG 5 JANUAR11978 1S I iniionnoiiioioiinninniimiiioiiiioitioinniitioinioiiiiiinmiiiiiiiiiiiimiiniimiiitiititnitiiiiiniiiiiitniiiiii ii aajAjm c ma aJULOJLB 0 fl fl 8"fl"fl"fl"b oooooooooo o"o'ö"ö"öo"öYo"o"ö"ö"o öoöoooöoo oooo o o <To o o öo'ö'öö tTö'ö'ö fl'8'8 fl*fl~fl"8"8 8 8 6 5TrTBTnnnnr8~8"fl" 8 fl 5 8 0 0 fl'fl'fl'fl'fl fl fl fl fl'fl'fl"fl'fl'fl'fl'fl'fl'8~fl-fl'fl"fl"fl"fl-fl"flTfl "B"B"fl"fl"fl'fl fl O'fl"fl"B"fl"fl"fl'fl'fl"g"g"0"STBTT AMERSFOORT - Filmliefhebbers, die Intussen In Amersfoort zijn uit gekeken, hebben deze week een beetje pech, want er zijn maar liefst zes films wegens succes geprolongeerd. „The Spy who loved mo" beleeft konstante hoogtijdagen in Grand 3, dat vrijwel elke avond is uitverkocht. De vier vuisten van Bud Spencer en Terence Hill verhuisden naar Grand 4, terwijl Louis de Funès en bondgenoten in „Samen uit, samen thuis" nu In Grand 5 zijn te zien. In Cinema 1 is Herbie nog lang niet uitgedold met zijn lieftallige Lancia en de race naar Monte Carlo. „Soldaat van Oranje" is niet weg t e branden uit Amers foort, vooral nu ook de jeugd van twaalf jaar en ouder deze film kan gaan zien. In Cinema 2. De spektafelfilm „The Deep" van Peter Yate a gaat In Euro Cinema over het doek. Alleen in Duo 1 en Duo 2 zijn nieuwe films gearriveerd. In Duo 1 is dat de sexfilm „French Erection" (niet te verwarren met French Con nection en In Duo 2 aktie met Robert Mitchum in The Amsterdam Kill". In de nachtvoorstellingen van Duo 1 moesten de meisjes het zonder mannen doen en in Duo 2 kan men de krachtfiguur Charles Brcinson zien in de goed gemaakte aktiefilm „St. Yves". De kinderen tenslotte kunnen veel plezier beleven aan de science fiction-achtlge speelfilm: „Robin en het Robot complot". In Euro Cinema. Het Filmhuis Amersfoort begint deze week aan een Japanse reeks speelfilms en in de nachtvoorstellingen aan een Humphrey Bogart-retrospectief. Zaterdagnacht: „De schat van de Sierra Madre" THE AMSTERDAM KILL Voor de liefhebbers van aktie draait deze week In Duo 2 de film „The Amsterdam Kill" met Robert Mitchum in de hoofdrol als Quintan. Larry Quinlan Is een ex-agent van de Amerikaanse Narcoticabrigade. Hij wordt benaderd door één van de topmensen uit de heroïnehandel, Chung Wei, wiens hoofdkwartier in Amsterdam is. Wei wil het toene mende geweld en verraad in de her- oïnewereld de rug toekeren en eruit stappen. Zijn voorstel aan Quinlan is dat hij in ruil voor informatie over de heroïnebendiis 200.000 dollar en 'n paspoort met: een nieuwe naam voor Amerika krijgt. Quinlan, die geld en rehabilitatie t>lj de politie ruikt gaat naar Hong Ko ng en neemt contact op met Odum», de enige narcotica agent die hij| nog vertrouwd. Tevens vraagt hij zijn Chinese vriend Jimmy om Wel zolang te beschermen. Jimmy kwijlt zich al direct van z'n taak bij een schietpartij waarbij hij Wei het leven redt. Quinlan I egt Odums uit dat hij voor goede tipü kan zorgen, maar hij noemt de naam van Wei niet. Odums heeft er wel oren naar en samen met de politie van Hong Kong wordt er op aanwijzing van Quinlan - via Wei - een klein succesje geboekt. Daarna gaat 't echter fo ut, want de aange wezen personen en plaatsen blijken steeds op de hoogte van de politie inval. Quinlan krijgt de schuld, maar hij weet wel beter. Ook hoort hij dat de in beslag genomen heroïne niet meer verbrand wordt, maar verkocht naar Europa voor medische doelein den. Quinlan gaat terug naar Am sterdam, waar hij opgewacht wordt door Riley Knight, die de leiding heeft van de Amerikaanse Narcoti cabrigade in Amsterdam. Knlgt vraagt Quinlan hem op de hoogte te houden en hoort hem uit over Wei. Dan krijgt hij bericht van Wei om hem te komen spreken in diens hotel. On derweg wordt Quinlan ontvoerd en via allerlei medische instrumenten krijgt men los dat Quinlan met Wei samenwerkt. Quinlan wordt losgela ten en slaagt erin Wel te vinden. Deze is echter net vermoord. Hij vindt de agenda van Wel met daarin drie na men: Bloemenveiling Aalsmeer, Amstel Farmacie en Bloemenk- wekerij Julianahoeve in Utrecht. Met deze gegevens gaan Jimmy en Quin lan aan 't werk en na veel achtervol gingen, vecht- en schietpartijen, waarbij vooral de glazen bloemen kassen het moeten ontgelden, wordt het hen duidelijk dat bloemen en heroïne heel goed samengaan. En de grote bazen van deze bende blijken goede bekenden van Quinlan te zijn. Een aardige aktiefilm, maar we hebben betere gezien. (Duo 2, eerste week, 12 jaar) DE ROBINS EN HET RO BOTKOMPLOT Smokkelaar en robots, dat is het thema van de jeugdfilm deze week. Het Is de film „De Robins en het Ro botkomplot", een Nederlandse jeugdfilm. De zusjes Jos en Claire zijn mef va kantie in Italië. Door een toeval verne men zij dat er een grote bende smok kelaars opereert in de buurt van hun vakantieoord. Daar de politie de meisjes niet gelooft, gaan zij met twee vrienden zelf op onderzoek uit Hun doel is de duivelsgrot. Daar aan gekomen staan ze plotseling oog in oog met de in deze grot levende robots. Na een sensationeel gevecht lukt het hun deze uit te schakelen. Ze worden echter ontdekt door de smokkelaars die hen naar hun leider brengen. Hier wacht hen de grootste verrassing van hun le ven. Na vele angstige momenten slagen ze erin met hulp van de politie de bende te overmeesteren. Het enige wat hen nu nog rest is te genieten van een welver diende vakantie. Alweer een van die spannende Nederlandse leugdfilms. (Euro Cinema, zat. en wo. middag, alle leeftijden). WEG MET DE BOEKEN, DE STRAAT OP Van zaterdag 7 januari tot en met dinsdag 10 januari, elke avond om kwarl over acht, draalt In het Amers- foortse Filmhuls in Theater Miniatuur aan de Appelmarkt de Japanse film „Weg met de boeken, de straat op". Het is de eerste van een aantal Japanse films, die het Filmhuis In de maand januari draalL De film Is geba seerd op een scenario van Shujl Te- rayama. Het is geen gewone film. Ze richt zich regelrecht lot de toe schouwer namens de Japanse jeugd, die meedeelt, dat ze er de balen van heeft. Het ouderlijke huls en de betut teling der ouders moeten het ontgel den. Ineen totale manifestatie die een mixage is van musical, driestuiver- sopera, anto-morallteih straattoneel en enkele andere zaken, wordt met de wereld der ouderen grondig de vloer aangeveegd. Alle sexuele problemen worden binnenste bulten gekeerd. „Weg met de boeken, de straat op" Is een unieke, verwarrende, hart stochtelijke, nihilistische uitbarsting, die je toch gezien moet hebben. Shuji Terayama. geboren 10 decem ber 1936 in de provincie Aomori, mani festeerde zich aanvankelijk als dichter (de bundel „Boeken in de lucht", 1954) en als toneelschrijver („Bloed slaapt staande", 1957) maar vijftien jaar later had hij bijna geen medium ongebruikt gelaten om zijn curieuze mengeling van steeds terugkerende eigen thema's en bewerkingen van andere gegevens te presenteren. Opvallend is datzijn eerste stuk bekend werd door publikatie in een literair tijdschrift, terwijl latere stukken in eerste instantie bestonden bij de gratie van de uitvoering, daardoor konstant van vorm en uitwerking veranderden en nauwelijks vastgelegd konden worden. Oorzaak hiervan is dat hij met een door hemzelf in 1967 opgerichte toneelgroep Tenjo Sajiki (De kinderen van het para dijs) werkt. Tot de toneelstukken die Te rayama schreef of in scène zette beho ren: Vrouwen van de Hond God (1965), De misdaad van juffrouw Oyama De- buko, La Marie Vison en Hanafuda .(1967), 1001 Sinjuku nachten. Blauwbaard, De zeven hoofdzonden van gravin Kikako Kotakagri, Weg met de boeken, de straat op, Vaarwel aan de film en De kleine prins (1968), De eeuw rijdt op een circusolifant (1969), De mis daad van Dr. Galigari (1970) en Jas- homon (1971). Het laatste stuk en het straattoneel „Het door mankracht aan gedreven vliegtuig Salomon" zijn in Ne derland bekend door presentaties in het Holland Festival 1972. Verder pu bliceerde Terayama gedichtenbundels, bundels essay's en een verhalend ge dicht „Inferno" en schreef hij een antal hoorspelen. Als dichter manifesteerde hij zich in 1971 op het festival Poetry International in Rotterdam. Met film kreeg Terayama het eerst te maken via kleine rollen, onder andere voor Masahiro Shinoda, voor wie hij ook „om den brode" de scenario's voor diens eerste drie films schreef. Later schreef hij nog scenario's voor Susumi Hani („Eerste liefde, helsie versie") en Shinoda („Buraikan") en werkte hij samen met Toshio Matsumoto. Pas in 1970 maakte Terayama (op 16 mm) zijn eerste eigen film, aanvankelijk lang maar latèr door een vriendje die hem te lang vond bekort.Weg met de boeken, de straat op", een losse bewerking van het toneelstuk, werd tenslotte de film waarmee Terayama op vele festivals (Cannes, San Remo, Rotterdam, Lon den) Europa verraste. Keizer Tomaten ketchup 1970), Weg met de boeken, de straat op (1971). Filmhuis, Appelmarkt, zaterdag t/m dinsdag, elke avond 20.15 uur). HUMPHRY BOGART-CYCLUS Vanaf zaterdagavond 7 januari (23.00 uur) staat het Filmhuis Amersfoort vijf weken lang in het teken van Humphry Bogart. Zaterdagnacht wordt begonnen met „The treasure of the Sierra Madre" uit 1948 van de bekende Amerikaanse regisseur John Huston. Als zuigeling genoot Humphrey Bogart in Amenka al een nationale, zij het anonieme vermaardheid: zijn portret prijkte op alle blikjes Mellins Baby Food. Het was getekend door zijn moeder Maud Humphrey, een in de reclamewe reld veelgevraagde ontwerpster. Humphrey's vader was arts met een def tige praktijk in New York. De jonge Bogart groeide op temidden van Ierse bedienden, werd op 18-jarige leeftijd van school getrapt en meldde zich bij de marine. Daar liep hij bij een incident (over de juiste toedracht ervan zijn de biografen het niet eens) de verwonding Meer woorden van lof zijn aan deze filmgewijd dan een pagina kan bevatten, maar vaak wordt vergeten dat „The Treasure of the Sierre Madre" vooral een succes was bij de kritiek - het publiek dacht er anders over, tenminste destijds, aan het eind van de jaren '40. De reden ligt voor de hand: Humphrey Bogart speelt de rol van een verloederde goudzoeker die zijn vrienden verraadt voor een paar zakjes „pay dirt" méér, totdat hij zelf het slachtoffer wordt van de hebzucht van anderen Bogart be schouwde „De Schat van de Sierra Madre" als een voorlopige bekroning van zijn koppig streven naar betere rol len. Eendimensionele gangsters, zoals hij het zelf uitdrukte, speelde hij allang niet meer, maar hier lag een kans om een wat gecompliceerder karakter uit te beelden dan dat van de schoorvoetende held uit de thrillers en oorlogsfilms van de voorafgaande jaren. Echter, het pu bliek was Bogarts gangsterperiode al weer vergeten en pikte het niet, zoals het vroeger wel had gedaan, dat hun held aan het einde van de film door bandieten wordt afgeslacht. Eens te meer toont John Huston zijn meesterschap als regisseur én schrijver. Toch is er een verschil met „De Maltezer Valk", een van zijn andere klassieke films. Volgde hij bij het script voor deze film het oorspronkelijke boek op de voet, de geëngageerde avon turenroman van Ben Traven heeft in zijn handen een grondige bewerking onder gaan die de essentie van het boek over eind houdt, maar nevenintriges afkapt en in aanvullende scènes de hoofdper- Grand 1 en 2, TEL 033-14632 Deze theaters gaan begin van dit jaar open. Grand 3. The spy who loved me. Dage^ lijks 1.30, 6 45 en 9.30 uur. Zondag 1 30, 4.00, 6.45 en 9.30 uur. Grand 4. De vier vuisten van de duivel. Dagelijks 1 45, 6.45, 9.15 uur. Zondag 1 45, 4.15, 6.45, 9 15 uur Grand 5. Samen uit samen thuis Dage- lijks 2.00, 7.00 en 9.30 uur. Zondag 2 00, 4.30, 7.00 en 9.30 uur, Cinema 1. Herbie gaat naar Monte' Carlo Dagelijks 1.45, 6 45 en 9.15 uur. Zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. tl Cinema 2. Soldaat van Oranje. Dagelijks 1.30, 6 30 en 9.30 uur. Euro Cinema. Tel. 033-33655. The, deep. Dagelijks 1.45, 6.45 en 9 30 uur. Woensdag 6.45 en 9.30 uur. Zondag 1.30, 4.15, 6.45, 9.30 uur. Zaterdag 4.15, 6.45 en 9.30 uur. Duo 1. Tel. 033-16572. 't Franse num mertje. („French erection"). Dagelijks 2.15, 7.15 en 9 30 uur. Zondag 2 15,' 4.30, 7.15 en 9 30 uur. Duo 2. The Amsterdam Kill. Dagelijks 2.00, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2 00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen: Duo 1Meisjes zonder mannen. Vrijdag, en zaterdagavond 24.00 uur Duo 2. St. Ives. Vrijdag en zaterdag avond 23.45 uur. Kindervoorstellingen: Euro Cinema. De Robins en het robot komplot. Woensdagmiddag 1.45 uur. Zaterdagmiddag 1.45 uur. Ad viesleeftijd 7 jaar. NIEUWJAARSPOST Regelmatig kom ik bij mijn post aangehechte blauwe PTT-kaarten tegen. Op die kaarten staat keurig geschreven, dat zij, die mij een brief of iets anders per post hebben ge stuurd, schromelijk tekort zijn ge schoten in het op juiste hoogte waarderen van de werkzaamheden der PTT-brievenbezorgers. Opzo'n kaart staat een nummer geschreven. Dat is het nummer, waaronder de zonde der afzender is genoteerd, maar dan wèl op jouw naam. Het is natuurlijk onvermij delijk, dat tijdens de zeer drukke pe riode van de afgelopen feestdagen de PTT overwerk moest verrichten en dat daarbij ook fouten kunnen worden gemaakt. Alle waardering voor het feit, dat de meeste wensen voor het nieuwe jaar toch bijna he lemaal op tijd arriveerden in mijn bescheiden optrekje. Mijn zwager was minder tevre den over de werkzaamheden van zijn zeer geachte collega's (hij be hoort zelf tot het semi-rijksconcern). Hij ontving een nieuwjaarswens in enveloppe met een blauwe kaart er aan. Nu is mijn zwager altijd wat kritischer ten opzichte van zijn werkgever dan anderen misschien zouden zijn en hij bestudeerde de enveloppe dan ook aandachtig. Volgens de kaart zou hij moeten be talen, omdat de enveloppe was dichtgeplakt en niet als zodanig met een postzegel was gewaardeerd. I Fout natuurlijk. Mijn zwager dacht I er anders over en kwam na langdu rige studie tot de konklusie, dat de lijmrand van de enveloppe vrijwel onbeschadigd was, maar dat door het vochtige weer een klein stukjei ervan was blijven plakken. Een mis - verstand dus van tante Pos. Met enveloppe en blauwe kaart toog mijn familie-lid naar het post- kanToor en vroeg genoegdoening. Het grote „Boek der Registraties" werd tevoorschijn gehaald en na enig puzzelen (het was niet het al lerbeste handschrift) werd het juiste nummer ontdekt. De klacht werd geduldig aangehoord en de bewuste enveloppe werd heel voorzichtig ter bestudering op tafel ge.'egd. Enkele andere collega's werden er ter assistentie bijge roepen, want je moet nooit op je eigen oordeel alleen afgaan, nfetwaar? De beraadslagingen namen verhitte vormen aan, terwijl mijn zwager geduldig voor het loket wachtte. Mèt verschillende ande ren, die overigens niet zo gelukkig waren met de inderhaast bijeen geroepen conferentie der postzegeldienaars". Er moest een loupe bijkomen om de lijmrand van de enveloppe wat nauwkeuriger te kunnen bekijken. Bij gebrek aan zo'n handig ap paraat werd de bnl van één der lo- kettisten gebruikt. En ja hoor, de uit eindelijke konklusie was eens luidend: de lijmrand was vrijwel on beschadigd en de blauwe kaart was ten onrechte uitgeschreven. Het grote boek werd weer ter hand genomen en de desbetreffende re gistratie werd nauwkeurig doorge streept, mèt de vermelding, dat het een foutieve handeling der PTT be trof. De rij wachtenden was intussen gegroeid, maar mijn zwager had tenminste genoegdoening gekre gen. Hij bleef wèl met de gerecht vaardigde vraag zitten, of het uit schrijven van zo'n blauwe kaart nu wel zo kostenbesparend is als door de PTT steevast wordt beweerd Tijd Is geld, zegt het spreekwoord. Wat die blauwe kaart betreft: dat is blijkbaar een kwestie van principe. En dèèr breng je geen enkele PTT-manvanaf. Ook met in 1978 V. Dobbs/Humphrey Bogart niets anders dan een psychologisch wat meer uitge werkte versie van Bogarts eerste gangs terrollen. En het waren juist die rollen, die hem in de jaren '30 bij het publiek bekend hadden gemaakt omdat niemand anders ze wilde spelen, waar mee de kringloop werd gesloten. In de jaren '50 kreeg Bogart de grote rollen in belangrijker produkties, waar voor hij zijn hele leven had gevochten. Humphrey Bogart In De schat van de Sierra Madra, in het Filmhuis te zien (zaterdagnacht). op, die verantwoordelijk is voor zijn „halve" grijns en enigszins lispelend stemgeluid: een zenuw van zijn bovenlip raakte verlamd. Via een reizend toneel gezelschap en Broadway belandt hij bij de studio's van de Warner Brothers in Hollywood, waar hij al gauw 200.000 voor een rol vraagt, tot hij in 1947 een eigen produktiemaatschappij opricht, genoemd naar zijn jacht: „Santana Pro ductions". Bogart overleed aan kanker op 14 januari 1957enkele maanden na de voltooiing van zijn 77ste film. De legendevorming die sindsdien is ontstaan (er zijn zeker tien boeken over Bogey" verschenen) wortelt vooral in het typische karakter dat hij zowel in als buiten de studio ten toon spreidde. Het heeft lang geduurd voordat Bogart bij de WB doorbrak naar de top.In mijn eerste 34 films", zei hij,,werd ik in twaalf dood geschoten in achttien werd ik óf geëlec- trocuteerd óf opgehangen en in negen was ik een bajesklant" Na de onafzienbare reeks grauwe gangsterrollen in B-films kreeg Bogart onverwacht zijn kans, toen John Huston, scenarioschrijver in vaste dienst van Warner, toestemming kreeg zelf een film te regisseren en Bogart de hoofdrol kreeg nadat George Raft het af had laten weten. „The Maltese Falcon" was im mers al twee keer eerder verfilmd en beide keren zonder enig succes. De versie van John Huston was wel een succes, zowel bij de kritiek als bij het publiek en Bogart had daar een groot aandeel in. Zelf zei hij: „Ik had de wind mee in die film. Om te beginnen had je John Huston. Hij maakte van het boek van Dashiel Hammett iets wat je niet vaak tegen komt. Het was praktisch een meesterwerk. Ik ben niet op veel dingen trots, maar op die film wel." Humprey Bogart werd het levende bewijs dat, in overeenstemming met de „auteurstheorie", niet alleen een regis seur of producent de scheppende kracht achter een film kan zijn, maar wel degelijk ook een acteur. Immers, voor zover de rollen hem niet op het lijf werden geschreven, trok hij ze naar zich toe, dat wil zeggen: paste hij ze aan bij Charles Bronson als ex-journalist In „St. Yves". het filmkarakter dat hij voor zichzelf had opgebouwd. Dit proces is duidelijk te volgen in films als „To have and have not" en „The Big Sleep" en zelfs „The Treasure of the Sierra Madre" maakt geen uitzondering op dit patroon, al dacht het publiek daar anders over. Bo gart speelt in deze absolute topper van John Huston een gewetenloze goudzoeker die zijn kameraden verraadt en naar het leven staat, een figuur die in het boek van Ben Traven zijn gerechte straf krijgt als hij door bandieten wordt onthoofd en in de film evenzeer wordt omgebracht, zij het op iets minder gruwelijke wijze. Het publiek bleef weg omdat het zijn held niet wilde zien afmaken als een hond. Maar in feite was het karakter van Fred De belangrijkste voorbeelden daarvan zijn.The African Queen" en „The Caine Mutiny". Toch zal hij waarschijnlijk het langst in de herinnering blijven als „Bo gart, de gangster", en vooral als „Bogart, the private dick" met als hoog tepunten Sam Spade in „The Maltese Falcon" en Philip Marlowe in „The Big Sleep". Rayond Chandler formuleerde het zo: „Bogart kan hard zijn zonder een revolver in z'n hand. Bovendien heeft hij een gevoel voor humor met zo'n rauwe ondertoon vol misprijzen. Net als Edward G. Robinson hoeft hij alleen maar op te komen om de hele scène te domineren." DE SCHAT VAN DE SIERRA MADRE Filmagenda voor Amersfoort van don derdag 5 januari t/m woensdag 11 ja nuari. Scène uit: De Robins en het Robotkomplot. sonen nauwer met elkaar verbindt Elk1 incident, elke wending in het verhaal is erop gericht een preciese tekening te geven van het groeiende wantrouwen) tussen de drie goudzoekers, hun Ik chamelijke afmatting en geestelijke af takeling onder de gloeiende zon var^ Mexico. „The Treasure of the Sierra Madre" is opgenomen op lokatie in de omgeving van San José de Purua, eer\ afgelegen dorp in de bergen op enkele nonderden kilometers ten noorden van Mexico City. Onder andere daaraan moet het te danken zijn geweest dat dé studio niet ingreep, ondanks de groek ende wanhoop van studiobaas Jack Wamer bij het bekijken van de met enige vertraging vrijwel dagelijks in Hollywood binnenkomende opnamen uit Mexico. Wamer had bonte kleuren en vrolijke Mexicaanse dansen verwacht, maar wat hij zag waren drie slonzige on -r- schoren mannen die in grauwe tir door een van god en alle mensen verlaten berglandschap trokken. Geen vrouwenWarner wilde eerst ook niet dat Bogart aan het eind van de film het leven zou veliezen, maar dank zij het ingrijpen van producer Blanke kon de oorspron kelijke opzet toch gehandhaafd worden John Huston (die in de eerste tien minuten van de film zelf te zien is in de rol van de man in het witte pak, die tot driemaal toe door de bedelende Bogart wordt aangeklampt) ging in zijn hang naar realisme zo ver, dat hij zijn vader Water Huston, die de rol van de oude goudzoeker Howard speelt, opdracht gaf zijn kunstgebit uit te doen en de rol te spelen zonder tanden, hetgeen de snelsprekende acteur hier en daar vrijwel onverstaanbaar maakt. Alle Inspanningen en ontberingen werden tenslotte ruimschoots be loond. Het was Jack Warner die In 1949 namens de studio drie Oscars lp ontvangst mocht nemen: twee waren verdiend door John Huston voor de regie en het scenario, en een doorzijn vader voor de beste bijrol. Filmhuis Amersfoort, zaterdag avond, 23.00 uur.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15