rips voor een succesvolle Nijmeegse vierdaagse Kindercarrousel geweldig succes 1050 KINDEREN DEDEN MEE Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 5 JANUAR11978 ten). Tegen een knietje is elastisch ver band aan te raden -na al deze voorzorgen beginnen we aan de eigenlijke training volgens het algemene of een van te voren aange past individueel schema. Een goede raad HOUDT U, WELK WEER U OOK TREFT, STRIKT AAN HET SCHEMA. Ook tijdens de Vierdaagse moet u op elk weertype voorbereid zijn U kunt alléén trainen ('s morgens vroeg de deur uit!) of met vriendenjnal dan niet volgens het landelijk waridelp- rogramma, dat bij de wandelclubs te koop is (gratis voor leden). Voor het geval, dat u nog steeds ernstig van plan bentom mee te doen, nog een paar tips: voor de korte afstanden houd ik een hoog tempo aan van bijvoorbeeld 10 km in 1 V2 uur, 15 km in 2 uur en 20 km in 3 uur Dit om aan het begin van de training te kunnen ontdekken, wat er niet goed is aan schoeisel, kleding en/of conditie. Ook moet gezorgd wor- SNELHEIDSCONTROLE Bij een snelheidscontrole op don derdag 21 december op de Zwarteweg moest de politie maar liefst 22 autobe stuurders verbaliseren wegens het rijden met te hoge snelheid. De politie noteerde snelheden van 66 tot 97 kilo meter, waar slechts 50 km was toege staan. BOOM OMGEWAAID Door de krachtige storm, die in de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 december woedde, raakte een woudreus op de Ooievaarshorsterweg ontworteld. Met een geweldig gekraak viel hij ter aarde, daarbij een gedeelte van het geasfalteerde wegdek mee sleurend. De gemeente moest de weg- beschadiging moet rood-wit lint afba kenen. GEHELE WEEK REEDS KNALLEN Veel klachten kwamen er in de afge lopen week binnen bij de politie over het reeds vroegtijdig afsteken van vuurwerk. Overal in Leusden knalde men er op los. Als je ook met de door de televisie vermelde 27 miljoen gekocht vuurwerk moet wachten tot Oudejaars avond... AUTO OPENGEBROKEN Uit een Bij Alberts Corner geparkeerd staande auto, die op dinsdag 27 decem ber werd opengebroken, werden ten nadele van een inwoner uit Emmen, twee weekendtassen met inhoud gesto len. De politie kan er niet genoeg de nadruk op leggen om zaken van waarde niet onbeheerd in een geparkeerd staande auto achter te laten. Het ver dient aanbeveling deze zaken in de kof ferberging weg te sluiten. ROOKBOM IN TOILETTEN GELEGD Kwajongens bleken op dinsdag 27 december in de toiletten van het Gere formeerd Dienstencentrum te Leusden-Centrum een rookbom te heb ben neergelegd. Zij monteerden sterre tjes in een aantal plastic buisjes, hetgeen een verbluffend effekt oplevert. den voor een zodanig tempo, dat je echt moe thuiskomt. Het gaat er n.l. om de vermoeidheidsgrens steeds verder weg te schuiven. Neem nooit een te lange rust en doe dat evenmin waar 't koud of nat is. Wandel links van de weg (tegen het verkeer in) en zoveel mogelijk op een verschillend soort wegdek. Als dan het trainingsschema goed afgewerkt is volgt de kroon op het werk. Het testen, het examen, het grote genoegen sma ken, datje lichaam moeiteloos 4 x 50 of 4 x 10 km kan presteren, het met 16 17.000 wandelaars uit de gehele wereld in een sportieve en hulpvaardige sfeer te vertoeven. Vraag in maart bij de KNBLO (Valkenbosplein te Den Haag) de reglementen aan voor de komende Vierdaagse en doe mee aan dat gewel dige feest. Ik wens allen, die aan deze training willen beginnen om die met de Vierdaagse te bekronen evenveel ple zier als ik er altijd aan gehad heb en onthoudt: „Willen is Kunnen!" Dat de smeulende massa, als deze op de grond valt, flinke gaten in de vloerbedekking slaat, realiseert de jeugd zich doorgaans niet. Bij het Gere formeerd Dienstencentrum vielen grote gaten in het linoleum. De schade was aanzienlijk. AANGEREDEN REE AAN GETROFFEN Een ree, die slachtoffer van het snel verkeer was geworden, werd op woensdag 28 december aangetroffen op de Asschatterweg. De automobilist, die de ree had verwond, was doorgereden. ERNSTIGE FRONTALE BOTSING Een zeer ernstig auto-ongeluk deed zich op donderdag 29 december voor op de Doomseweg, ter hoogte van de inrit naar de parallelweg. Twee personen auto's en een vrachtwagen waren bij dit ongeluk betrokken. Mevrouw J. J. van R. uit Hoogland stond in haar Mini-Morris voorgesor teerd op de Doornseweg om de inrit van de parallelweg in te slaan. Zij kwam uit de richting Amersfoort. Achter haar reed een personenauto, bestuurd door een automobilist wiens naam door de politie wordt achterhaald. Om onduide lijke redenen zag de chauffeur van deze auto de voor hem stilstaande autopan mevrouw Van R. te laat De man reed met de linkerzijde van zijn auto tegefi de achterkant van de auto van mevrouw Van R. aan. De gevolgen waren fataal. De Mini- Morris werd op de weghelft van het te gemoetkomende verkeerd geslingerd. Juist op dat moment naderde uit tegen gestelde richting de nachtauto, bestuurd door de heer J. van A uit Lunteren. De vrachtauto reed frontaal op de Mini- Morris in, die nog zo'n goede 30 meter werd meegesleurd De bestuurster van de Mini-Morris raakte in haar auto bekneld en moest met pneumatische werktuigen worden bevrijd. Zwaard gewond werd zij door een ambulance naar ,,De Lichtenberg" vervoerd. Een bekkenfraktuur en ern stige beenfrakturen waren het geweld dadige resultaat van de onop lettendheid van een andere weg gebruiker. De auto was total loss. LEUSDEN/CENTRUM - De ugdverenigingen - Blijhof, de R.K. ichting Jeugd- en Jongerenwerk en de erv. Ger. Jeugdraad - organiseerden issen Kerstmis en Oudjaar een kin- ïrcaroussel en dat is een enorm succes 'worden. In totaal waren er maar liefst )50 deelnemertjes, waarvan er 150 in alle drie de middagen meededen. De aktiviteiten werden gehouden in i clubgebouwen van Blijhof, de Til, 't laeverenblad en in de sportzaal aan de ijsterbeslaan. De organisatoren zagen ch de eerste dag al voor problemen e, jplaatst. De kinderen van 7 t/m 9 jaar onden toen naar de gymzaal om zich it te leven in een zeskamp. De gymzaal as voor de 160 kinderen die hieraan lee wilden doen veel te klein. Gelukkig on dit ptobleem verholpen worden: lk ten kon de sportzaal aan de liddenweg erbij krijgen en dat is ook e andere middagen zo gebleven. Ook bij het draaien van de films in het Clubgebouw was het overvol, zodat de film voor de tweede keer in de Til ge draaid werd. Maar nu even iets over wat er eigenlijk allemaal te doen was. Dins dag 27 december was de eerste middag van de caroussel. De kinderen van 5 en 6 jaar konden toen naar een combinatie-aktiviteit in de clubgebou wen van de Til en Blijhof. In de Til werd een anderhalf uur durende be- roepenrace gehouden en in Blijhof een film gedraaid. De kinderen werden bij de Til in twee groepen verdeeld, die na anderhalf uur van gebouw wisselden. De jeugd van 7 t/m 9 jaar trok naar de sportzaal aan de Lijsterbeslaan waar de eerdergenoemde problemen zich voor deden. Gelukkig kon alles in goede banen geleid worden en konden 160 kinderen zich enthousiast uitleven in een zeskamp. Tot slot was er voor de grootsten (9 t/m 12 jaar) een middag in 't Claeveren- blad waar allerlei gezelschapsspelen werden gedaan. Woensdagmiddag kwam het prog ramma overeen met dat van de vorige dag, alleen de leeftijdsgroepen wisselden van gebouw. De kleinsten gingen toen naar de sportzaal om allerlei sportspelletjes te doen, de tweede groep ging naar 't Claeverenblad en de grootsten konden naar de combinatie-aktiviteit van Blijhof en de Til. Donderdag werden de gezelschaps voor diegenen die alle drie de middagen meededen) want van de 1050 kinderen konden er slechts 150 deze herinnering mee nemen. Ergens maar goed ook, want als er elke middag zo'n 1000 kin deren onderdak hadden moeten vinden, waren er toch waarschijnlijk wel moei lijkheden gerezen. Men weet nu in elk geval wel, wat de absolute toppers zijn en daar kan de volgende keer rekening mee gehouden worden, want dat er (na dit enorme suc ces) weer een kindercaroussel komt, staat wel vast. prettig zitten en goed passen. Pas ze aan met je wandelsokken. Ik gebruik zelf zuiver geitenharen sokken zonder naden of stoppen. Vroeger liep ik op zware bergschoenen, nu op lichte wan delschoenen van een bekend merk. De buitenkant van leer en dikke zolen met een goed aangesloten binnenvorm. -doe de sokken en schoenen nu reeds meerdere malen een dag aan. totdat nergens meer iets knelt Je moet met net zoveel zorg je schoenen en sokken uitzoeken als bijvoorbeeld Tom Okker een tennisracket. -de wandelkleding moet gemakkelijk zitten, nergens strak en wat ook belang rijk is, dat ruwe wrijving met de huid wordt vermeden Uiterlijk sportief en netjes moet de kleding aangepast zijn op het weer (koud of warm, regen of zon) Zelf draag ik bij koude een trainingspak en als het warm is een grij ze broek met een loshangende sweater. Bij regen zonder wind heb ik een paraplu en onder dezelfde omstan digheden met wind een gemakkelijk opvouwbaar en weg te bergen regen pak. Voor proviand tijdens de wandeling is een klein tasje een uit komst. -voordat met de training wordt be gonnen laat u zich keuren bij een (plaatselijk) sportkeuringsbureau. Dan schaft u bij een apotheker of drogist de navolgende EHBO-outfit aan: een flinke pot vet om de delen van het lichaam in te smeren, die door wrijving met de kleding geïrriteerd kunnen raken alsmede voetpoeder en kamferspiritus voor het behandelen van de voeten en eventueel wondpleister, een schaartje, een flinke naald, jodium en lucifers om onverhoopte blaren te bestrijden (de lu cifers dienen om de naald te ontsmet- TEGEN BOOM GEREDEN Op de Voskuilerdijk vónd op dinsdag 20 december 1977 een eenzijdige aan rijding plaats. De heer D. W uit Rhenen reed in de richting Scherpenzeel, toen hij 2ich in een bocht naar rechts op de Voskuilerdijk vergiste. De heer W. reed rechtdoor en kwam tegen een boom tot stilstand. Zijn voertuig werd zwaar be schadigd. De heer W. moest met een hoofdwond worden vervoerd naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal. DOOR SCHRIK ÓÓK TEGEN BOOM Dat schrik iemand panisch uit de koers kan brengen ondervond de heer D. van A. uit Scherpenzeel. Hij reed op de Voskuilerdijk in de richting Leusden, toen hij de auto van de heer W tegen de boom zag staan, verkreukeld. De heer Van A. schrok hier zodanig van, dat hij eerst zijn auto naar links, daarna naar rechts stuurde. Tenslotte kwam ook hij tegen een boom tot stilstand. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Met een gekneusde arm moest hij naar het Elisabeth-ziekenhuis worden ver voerd. DOOR MIST FRONTAAL GEBOTST Door de mist vond op de Stouten- burgerlaan op dinsdag 20 januari een frontale botsing plaats. Ter hoogte van de Barneveldsebeek reden twee auto's frontaal tgen elkaar. De heer G. P. W. uit Hoevelaken was de brug over de Barneveldsebeek reeds gepasseerd, toen de heer H. J. van N. uit tegenge stelde richting naderde De lieer W. remde, raakte in een slip en kwam in botsing met de auto van de heer Van N. Wonder boven wonder werd niemand gewond. De auto's werden be schadigd. spelen in 't Claeverenblad opgeruimd. De 5- en 6-jarigen konden zich ver maken met onder meer sjoelen, dam men, handenarbeid en knutselen. De 7- t/m 9-jangen trokken naar de Til en Blijhof en voor de 9- t/m 12- jarigen was er weer de zeskamp. Al met al was dit festijn een geweldig succes. Duidelijk bleek wel dat de kin deren niet klakkeloos overal naar toe gaan (ook al was er een leuke herinnering in het vooruitzicht gesteld LEUSDEN/CENTRUM - Met nog aar net de oliebollen en andere idejaarslekkernijen achter de kie rt, vragen wij nu reeds uw indacht voor de wandelsport in het gemeen en de Nijmeegse erdaagse in het bijzonder. Toch is it minder vreemd dan het lijkt. Dlk- ijls wordt aan het Nijmeegde wan- ilavontuur begonnen als gevolg in 'n weddenschap of iets derge- ks. eestal onvoorbereid en begrijpelijk - dat aan die onderneming dan einlg plezier wordt beleefd. Dat is mmer, want een stevige wande- ig is een zeer gezonde spor- »ve ontspanning. De wandelsport niet aan bepaalde leeftijden ge- >nden. Ook kan men er op ieder oment aan beginnen. Het is een sport met weinig reglemen- n of, zo u wilt, met veel vrijheid. Wie er inmaal serieus mee begint, blijft aan i wandel. Een goed begin is hier meer in het halve werk en daarom leek het is juist een wandelcrack te vragen, de Bmentaire punten van deze sport voor eens mooi op een rijtje te zetten. De W. A. H. van der Laaken voor hen, die hem beter kennen) zo'n deskundige. Van zijn zeer vele estaties in binnen- en buitenland op andelgebied vermelden wij slechts, tt hij alle 32 na-oorlogse Vierdaagsen in Nijmegen probleemloos heeft uitge- oen. :e :REN LOPEN. mij gevraagd werd om nu, idden in de winter een verhaal over rainen voor de Vierdaagse" te :hrijvendacht ik, dat dit eigenlijk te zot Wij moeten immers normaal als wa!reevoeters vier dagen achter elkaar dc >of 50 km kunnen lopen. De mensheis echter in de afgelopen eeuwen de i it meest elementaire lichaamsbeweging - het lopen - bijna verleerd! Wij moeten nu ons lichaam fit trachten te houden met allerlei sporten, die veel training vereisen om resultaat te verkrijgen. Training, waaraan vaak techniek te pas komt. Doordat we het echte lopen ver leerd hebben, moeten we om een flinke afstand te voet af te leggen, weer op nieuw leren lopen; weer trainen. Men moet bij elke training, dus ook bij een wandeltraining, zich wel realiseren, waarom men het doet. Wil je in juli de Vierdaagse rond Nijmegen met plezier lopen, dan zal je training anders van opzet zijn dan wanneer je bijvoorbeeld in september Nijmegen-Rotterdam (160 km) achter elkaar wilt presteren. In het hierbij gepubliceerde trainings schema ga ik ervan uit, dat er lezers of lezeressen zijn, die ook wel eens een Vierdaagse willen lopen of pakweg de a s. editie van dit wandelfestijn. Maar dan zonder moeite! Het is een schema, dat ik zelf aanhoud, maar dat voor iede reen anders kèn zijn. Zelf volg ik het al jaren met een plezierig resultaat. De getrokken lijn geeft de kromming aan voor wandelaars, die 40 km per dag moeten lopen en de stippellijn het pa troon voor de 40-kilometerlopers. De cijfers bij de snijpunten zijn de uren, die ik voor mijzelf aanhoud om mijn 40 km af te leggen. Alvorens in februari wild enthousiast met de training te beginnen, wil ik eerst een paar belang rijke dingen kwijt, die in acht genomen moeten worden: -zorg in de winter normaal fit te blijven, waarmee ik bedoel, fiets eens wat, loop eens hard of beoefen een win tersport. -verwijder na een bad of douche eventuele eeltvorming onder de voeten, zodat de voetzolen een gelijkmatig op pervlak hebben. -koop nu reeds een paar goede wan delschoenen, d.w.z. schoenen, die heel n bo 'J rainingaschema Vierdaagse Afstandsmarsen ("to.H.A. van der Laaken). 2 9 april 5 12 19 26 5 T? februari maart >4

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7