Echtpaar Kleinveld vierde 55-jarig huwelijksfeest Boerenkielbal op 14 januari Cursussen Latent Talent in Achterveld KPJ houdt jaar vergadering Programma Koninginne- ag nu al ereed Nieuwjaars receptie SV Achterveld Bijeenkomst KP0 Klaverjassen Laatste schaak nieuwtjes van 1977 Oud papier- aktie Impala meisjes wonnen volleybal toernooi Programma NBP Programma De Til Hobbyinstuif Blijhof Ons Genoegen Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 5 JANUAR11978 9 ACHTERVELD - Woensdag 28 de cember vierde het echtpaar R. Kleinveld- Van Burgstede het 55 jarig huwelijksfeest. Dit echtpaar verblijft al zeven jaar in huize St. Joseph en heeft daar ook het 50 jarig huwelijksfeest ge vierd. De echtelieden zijn geboren Ach- tervelders. De heer Kleinveld is geboren in het voormalige café De Drie Linden terwijl zijn echtgenote is geboren in de nog bestaande Roskam. Zij zijn beiden 80 jaar. Volgens het echtpaar dat vijf kinderen heeft, achttien kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen, was het wel een beetje rare tijd om tussen de kerst ACHTERVELD Zaterdag 14 januari zal het door de Carnavalsvereniging De .Puupekoppen georganiseerde Boeren- Idelenbal worden gehouden. Dit festin zal plaatsvinden in t 100 gram-gebouw. Dit belooft een avond te worden waar het plezier en de leut hoogtij zullen vieren. Niet alleen De Puupekoppen zullen deze avond aanwezig zijn doch er komt ook bezoek uit Eemnes. De Carnavalsvereniging De Sliertjes uit Eemnes komen in Achterveld op bezoek, met aan het hoofd Prins De Dorstlustige Teuntje de eerste, alias Toontje Hoger. Een onderdeel van deze avond is een bierestafette georganiseerd door de Eemnessers. Dat is in Eemnes een traditie van de carnavalsvereniging daar. Zowel de Puupekoppen als de Sliertjes zullen aan deze estafette deelnemen en een bekende Achtervelder zal die avond voordrinker zijn. Maar niet alleen komen de Eemnes sers op bezoek doch ook zal er een bus vol gasten uit Prinsenbeek aanwezig zijn. De muziek zal deze avond worden verzorgd door The Trancit Band en de Hofkapel van de Puupekoppen. De zaal gaat open om 20.30 uur. De Achter- veldse Prins Carnaval met zijn gevolg zullen om 21.00 uur aanwezig zijn, terwijl Eemnes om 21.30 uur zal verschijnen. Dit is dan het eerste caranavals- gebeuren in 1978 van het carnavals seizoen 1977-1978. Het groot carnaval zal zijn op 3 februari, de carnavalsop tocht op 5 februari evenals het kinder carnaval. Het tienercarnaval vind plaats op 6 februari gevolgd door het bejaar dencarnaval op 7 februari. Het half vastenbal zal dit jaar plaatsvinden op 3 maart in de zaal bij Rien Coenders. I ACHTERVELD - Dinsdag 10 januari zai de K.P.J. afdeling Achterveld haar jaarlijkse ledenvergadering houden Deze vergadering zal worden gehouden n de kelder van Ons Gebouw en zal lanvangen om 20.00 uur. Het is ditmaal wel een belangrijke ■vergadering en daarom hoopt het be tuur op een grote opkomst. De agenda s als volgt: Opening jaarverslag i.'"financieel verslag Stoekomst (programma 1978) i. contributieverhoging i. uitleg betreffende de in te stellen ommissies stemming commissies 1. afscheid Margreet Traa rondvraag. bla de rondvraag zal er nog bingo fvorden gespeeld. Het belangrijkste agendapunt van Jeze avond r »vel het instellen van di verse commissies. In verband met een Verandering zowel in de provinciale be als in de kringbesturen zullen nu de afdelingen commissies moeten j|";a£n vormen. Dit is om nog meer en beter te kunnen organiseren. Dit is vooral voor de plaatselijke afdeling heel belangrijk, doch niet minder belangrijk op kring als provinciaal niveau. De kring en provinciaal werken nu al onge veer een half jaar met commissies. Dit begint nu goed te draaien. In iedere kringcommissie zit een afgevaar digde van de plaatselijke afdeling en daaruit zit er weer een afgevaar digde in de provincie. Daar het voor het bestuur van de afdeling te veel wordt om als afgevaardigde naar de kringcommissie te gaan en dan ook nog voor de afdeling alles te organiseren is het de bedoeling om in de plaatselijke afdeling commissies te benoemen die de diverse avonden zullen gaan organise ren. In elke commissie zit wel een be stuurslid. Dit bestuurslid blijft dan voor lopig de afgevaardigde voor de kring. Het is de bedoeling om niet te hard van stapel te lopen en voorlopig te beginnen met een sportcomnfiésie (vor-r mingscommissie en kadercommissie) en de creatieve commissie. Als het lukt, en deze commissies draaien goed, ligt het in de bedoeling om ook nog een agrari sche en een financiële commissie in het leven te roepen. Diverse leden hebben zich al opgege ven voor deelname aan een commissie. Doch het zijn er nog met voldoende. Die K.P.J. leden die aan zo'n commissie wil len deelnemen kunnen zich nu reeds opgeven bij het bestuur van de plaatse lijke afdeling. Het bestuur hoopt dat de opzet zal slagen en zo de activiteiten van de Achterveldse afdeling nog meer zullen worden gestimuleerd. ACHTERVELD - Het feestcomité van \chterveld heeft in verband met de vie- ing van Koninginnedag nu reeds een rogramma samengesteld. H.M. de Ko- ingin verjaart dit jaar op zondag. Ko- inginnedag zal op maandag worden ;evierd. Het samengestelde programma '.iet er als volgt uit. Op zondag 30 april :al er een fietspuzzeltocht zijn. Hieraan can door iedereen worden leelgenomen zowel individueel als per ;ezin Er zullen tijdens deze fietstocht reel opdrachten zijn zowel voor de deine als voor de grote deelnemers. Maandag 1 mei zullen er kinderspelen zijn op het Kerstenssport- park aanvang 9.00 uur. Ook zal ei die dag weer een door de A.M.B.C. uit gezette en georganiseerde auto puzzelrit worden verreden. In de middag zal er op het Kerstens- sportpark weer een minivoetbal zijn voor straten en buurtschappen. In de avond zal er dansen zijn voor de jeugd in de leeftijdsgroep van 12-17 jaar. Dit dansen zal zijn in Ons Gebouw en zal aanvangen om 19.00 uur. Het kaarten zal dit jaar worden ge houden in D'Ouwe Peerdestal. De deel nemers zullen zowel kunnen klaver jassen als schutjassen. Betreffende het minivoetbal wordt er meegedeeld dat er dit jaar wel strenger op de gestelde voorwaarden zal worden gelet. Het zal dit jaar niet mogelijk zijn dat bewoners van een bepaalde straat zullen meespelen in het elftal van een andere straat. Het feestcomité heeft in middels een wijziging ondergaan. De heer H. van Dijk maakt geen deel meer uit van het feestcomité. Deze heel goede kracht en harde werker zal men zeker node missen. In zijn plaats is nu gekomen de heer K. Jonkman, va" do Hessenweg 89. ACHTERVELD - Aan de onderlinge rhietwedstrijd van Ons Genoegen werd oor 19 schutters deelgenomen. Slechts ;n van de 19 wist het totaal aantal te ehalen punten van 50 bij elkaar te rhieten. De uitslag was: l. W. Voskuilen l. J. Voorburg Gz. G. Tolboom 1. A. Vlug 5. G. Schimmel W. J. Lagerweij -7. T. Daatselaar J. E. van Hamersveld A. van Daatselaar P. Smink l. M. Pothof l. F. Koenen L H, J. van Ruitenbeek 1. J.van Rossum j. W. Wittebrood j. W. v. dKletersteeg H. Hols A. Th. v.d. Koedijk J. Blom 50 pnt. 46 pnt. 46 pnt. 46 pnt. 45 pnt. 44 pnt. AA pnt. 44 pnt. 44 pnt. 43 pnt. 43 pnt. 42 pnt. 42 pnt. 42 pnt. 42 pnt. 42 pnt. 41 pnt. 40 pnt. 40 pnt. Gezien het succes van het afgelopen jaar wil ook de schietvereniging Ons Genoegen het nieuwe jaar beginnen met een nieuwjaarsreceptie. Het is de bedoeling dat alle leden met hun dames hieraan deelnemen. Dit zal dan zijn op donderdag 5 januari om 20.00 uur in de schietkelder van Ons Gebouw. Na de koffie en de oliebollen zal er dan ook voor de dames gelegenheid zijn om hun schietvaardigheid te demonstreren. Er wordt op een grote opkomst van de leden met hun dames gerekend. verloren en gevonden Bij de politie te Achterveld, tel. 03425- 1607 zijn de navolgende voorwerpen als gevonden en verloren opgegeven: Gevonden: etui met 2 huissleutels en geld. Verloren: portemonnaie met twee sleuteltjes; gouden dameshorloge met gouden bandje; bankbiljet van ƒ10,-; groene lederen portemonnaie met inhoud. en nieuwjaar te trouwen. Doch ook in die tijd was er met zo gemakkelijk aan een woning te komen en toen het gelukt was om een woning te krijgen moesten ze er ook zo spoedig mogelijk in want er waren meer gegadigden Deze woning stond in de gemeente Amersfoort. Dit kwam in verband met het werk van de heer Kleinveld wel goed uit want hij was als produktenma- ker werkzaam op de melkfabriek in Amersfoort. Drie jaar hebben zij in Amersfoort gewoond. Daarna zijn ze weer terug gegaan naar Achterveld en hebben zij daar een woning gebouwd. Dat is de woning waar nu de heer Blom in woont, vader van de huidige schilder. Na 41 jaar op genoemde melkfabriek te hebben gewerkt kon de heer Kleinveld van een welverdiende rust gaan genieten. Zeven jaar geleden heb ben zij hun huisje verkocht en zijn naar St. Joseph gegaan. Woensdag werd dan ook daar in de recreatiezaal het feest gevierd. Na eerst een H. Mis, verzamel den kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen zich in de recreatiezaal. Ook de andere bewoners van Huize St. Joseph waren uitgenodigd. Nadat iede reen gezeten was werd het jubilerende echtpaar gehaald door zr. Silvia en naar hun plaatsen gebracht. Het werd een echt gezellig, feestelijk samenzijn. Nadat zr. Silvia het bruidspaar had toe gesproken en allen had verwelkomd kwam de koffie met gebak. Tijdens dit gezellig samen zijn verscheen ook de nieuwe burgemeester van Leusden. Hij sprak het echtpaar toe en vond het fijn dat dit zijn eerste officiële daad was. Hij wenste het bruidspaar veel goeds toe en bood namens de gemeente een grote fruitmand aan. De burgemeester vond het fijn op deze manier kennis te kunnen maken met de bewoners van St. Joseph. Hij hoopte er nog vele malen te kunnen terug keren om zo de ken nismaking te kunnen voortzetten. Tijdens het koffie drinken werden door de kinderen, de kleinkinderen en de achter klein kinderen geschenken aangeboden. Doch ook de bewoners van het huis en van Sinecura bleven niet achter. Namens hen werd door mevr. Noliet een geschenk aangeboden. Mevr. Voskuilen-v.d Bedum boodt op de haar eigen wijze een enveloppe met inhoud aan namens de bejaardensoos. Na de koffie werd er onder het genot van een borreltje nog geruime tijd gezellig bijeen gebleven Het is voor het echtpaar Kleinveld een onvergetelijke dag geweest. Na afloop dankte de heer Kleinveld iedereen. Hij had zijn toe spraak op een brief geschreven doch toen hij deze wilde voorlezen bleek hij hem op tafel te hebben laten liggen. Een woord van dank is hier zeker ook op zijn plaats voor zr. Silvia en haar staf die gezorgd hadden voor de gezellige in richting van de zaal en er ook voor zorgden dat niemand iets te kort kwam. ACHTERVELD - Ook in het nieuwe jaar zal er door de organisatie Latent- Talent weer een vijftal cursussen in Achterveld worden gegeven. Dit zijn cursussen in volksdansen, naaien, talen Frans en Engels en Spinnen. De cursus Volksdansen in Israëlische, Roemeense en Spaanse dansen zal worden ge houden in Ons Gebouw. Aan deze cursus kunnen jong en oud en zowel mannen als vrouwen deelnemen. Tien dinsdagavonden zal deze cursus worden gegeven onder leiding van mevrouw H. 1.1. van den Berg en wel op 31januri, 14,21 en 28 februari, 7 maart, 4, 11 en 18 april en 2 mei. De kosten bedragen 40,00. Zelf kleding maken is niet alleen voordelig doch kan ook creatief zijn. Tijdens de cursus naaien wordt geleerd het uitraderen, stof opleggen, knippen en naaien. Een schaar, een centimeter, potlood en patroon moet worden mee gebracht. Deze cursus duurt vijf dinsdagmorgens aanvang om 9.30 uur in de Hendrik van Viandenstra,at 3 te "kchterv^d'Öndertleidini; van mevrouw Bontje. De kosten zijn 20,00 ex clusief het materiaal. De cursus is op 14, 21 en 28 februari, 7 en 14 maart. TALEN De cursus Frans is verdeeld in twee groepen namelijk groep A en groep B. Groep A is de cursus Frans voor geoefenden. Vervolgcursus van Frans voor beginners. Voor degene die het al enigszins beheersen maar hun kennis willen ophalen is dit een goede gelegen heid. Groep B, is Frans voor verder geoefenden. Deze cursus is vooral be stemd voor diegenen die de geoefende ACHTERVELD - Zaterdag 7 januari zal de S.V. Achterveld haar jaarlijkse nieuwjaarsreceptie houden in de kantine van het Kerstens sportpark. De receptie zal zijn van 14.30 - 17.00 uur Het bestuur hoopt dat dit een receptie zal zijn waarvan velen gebruik zullen maken om elkaar een voorspoedig en vooral een sportief 1978 toe te wensen en dat deze receptie in een gezellige en ongedwongen sfeer zal verlopen. ACHTERVELD - Woensdag 11 ja nuari is er om 20.00 uur weer een bij eenkomst voor de leden van de Achter veldse K.P.O. afdeling. Deze bijeen komst zal weer worden gehouden in D'Ouwe Peerdestal. Er zullen deze avond geen dia's worden vertoond over het onderwerp „Fietsen door Japan". Mevr. Brokken die dit zou verzorgen is door omstandigheden verhinderd. In plaats hiervoor komt nu mevr. Groene- veld die de onderwerpen cosmetica en haarverzorging zal behandelen. Ook een onderwerp dat voor de dames zeker van belang is. ACHTERVELD - Vrijdag 6 januari zal de vierde ronde van het klaverjas- tournooi in de Hessenkar worden gespeeld. Ook deze avond zullen er weer een aantal leuke prijzen te winnen zijn. De aanvang is 20.00 uur. cursus hebben gevolgd of reeds één of twes jaar Frans op een middelbare school hebben gevolgd. Voor groep A zal de cursus worden gehouden op 10 maandagavonden 30 januari, 13, 20 en 27 februari, 6 en 13 maart, 3,10,17 en 24 april. De groep B zal de cursus Frans kunnen volgen op 10 woensdag avonden 1, 8,15 en 22 februari, 1, 8 en 15 maart, 5,12 en 19 april. De cursussen zullen worden gehouden in het Raad huisje aan de Kon. Julianaweg en aan vangen om 20.00 uur. Leiding heeft mevrouw L. Ruyter. De kosten bedragen 40,00 exclusief leerboeken. Ook de cursus Engels is verdeeld in een A en een B groep. De A groep cursus Engels is een vervolgcursus be stemd voor de mensen die de najaars cursus 1977 volgden en voor diegenen die kunnen deelnemen aan eenvoudige Engelse gesprekjes. De Engelse cursus voor de B groep is een vervolgcursus bestemd voor wie de eerste twee reeksen volgde en, indien nog plaatsen vrij, ook voor wie zijn Engelse kennis van ongeveer 1 jaar onderwijs wil op frissen of uitbreiden. De cursussen voor beide groepen staan onder leiding van mevrouw L. Quaghebeur en zullen worden ge houden op 10 donderdagavonden 2, 9, 16 en 23 februari, 2,9 en 16 maart, 6,13 en 20 april. Voor groep A is de aan vangstijd 19.30 uur en voor groep B 21.00 uur. De kosten bedragen 40,00 exclusief de leerboeken. De cursussen zullen worden gehouden in Ons Ge bouw SPINNEN De vijfde cursus is de cursus spinnen. Op deze cursus zullen behandeld worden spinnen met spintol en spinstok, kaarden van wol, onderkennen of het materiaal geschikt is voor spinnen, spinnen met spinnewiel, verven van wol (plantaardig en chemisch). Er zal dit maal geen cursus worden gegeven voor kinderen. Er is een beperkt aantal spin newielen aanwezig. Mocht iemand zijn spinnewiel ter beschikking willen stel len, dan heel graag. De spincursus te Achterveld is 6 dinsdagochtenden om 930 uur op 31 januari, 14, 21 en 28 februari, 7 en 14 maart. De cursus zal worden gehouden in Ons Gebouw. In lichtingen betreffende de cursussen Volksdansen, naaien, cursussen Frans en Engels zijn verkrijgbaar bij mevrouw A. Schouten, tel. 03425-1481. Bij me vrouw Belderok kunnen de inlichtingen betreffende het spinnen worden ver kregen, tel. 03425-1953. LEUSDEN/CENTRUM - Bij het jeugdschaken werd op 20 december de laatste ronde gespeeld voor de in augustus begonnen competitie. Volgens de verwachtingen werd Sven van Sligter kampioen. Van de 26 door hem gespeel de partijen verloor hij er slechts 2 en wel van Paul Strooper en Niels de Wijze. Van de. 33 jeugdspelers waren de eerste 10 plaatsen voor: 1. Sven van Sligter 645 p. 2. Radboud Berg 619 p. 3. Paul Strooper 545 p. 4. Peter Zijderveld 466 p. 5. Erwin van Klaveren 435 p. 6. Egbert Jansen 432 p. 7. Gertjan Fröberg 418 p. 8. Jimmy Kool 400 p. 9. Arjen Pronk 384 p. 10. Kanter Hormann 325 p. De uitslagen van de laatste ronde waren: B. Borgman - E. Zijlstra 0-1 R. Brinkman - V. Gautier Zi-Zi R. v. Beek - E. Hoogreef Zi-Zi R. Patist - A. v. Vliet 0-1 R. de Jonge - P. Dijker 1-0 S. v. Sligter - R. Burger 1-0 R. Berg - K. Hormann 1-0 P. Zijderveld - P. Tijscn 1-0 E. v. Klaveren - J. P. v. d. Moer 1-0 E. Jansen - N. de Wijze 1-0 G. Fröberg - L. v. Sligter 1-0 J. Kool-E. Berg 1-0 R. v. Maanen - M. Baron 0-1 B. Smit - E. Jansen Z2-Z1 R. Brinkman - R. Patist 0-1 V. Gautier - B. Smit 0-1 A. v. Vliet - E. Hoogreef 1-0 De nieuwe competitie begint op 10 januari a.s. De winnaar daarvan speelt t.z.t. met Sven van Sligter een twee kamp om de titel Jeugdkampioen 1977- 1978. ACHTERVELD - Ook in het nieuwe jaar zal de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. gewoon door gaan. Daarom zal ook het komende weekend de container waar het oud papier in gedeponeerd kan worden weer staan op het bekende plaatsje op het Coöperatieplein. Vanaf vrijdagmiddag 6 januari ongeveer 16.00 uur tot zaterdag middag 7 januari 14.00 uur zal de container daar staan. De muziek vereniging hoopt ook in het nieuwe jaar weer op de spontane medewerking van bewoners van Achterveld en omgeving zoals deze het vorige jaar is geweest. Bejaarden en zieken die niet in de gelegenheid zijn om zelf het papier naar de container te komen brengen kunnen even een telefoontje geven naar 033- 41197 of 03425-1688. Het oud papier zal dan worden opgehaald. De uitslagen van de 15e ronde voor de huiscompetitie van de senioren waren: L. de Rijke - J. Pronk 0-1 W. v. d. Wetering - S. v. Dokkum Zi-Zi J. A. v. d. Tang - P. Stevens 1-0 W. Schouten - J. J. Visser Zi-Zi O. Harlaar - A. G. M. Rietveld Zi-Zi H. Kroes - C. Veenendaal 1-0 A. Valkenburg - H. H. Struiwig 0-1 H. Fröberg - J. Roos 1-0 J. Zweinenberg - C. Hooijer 1-0 N. Bruggeman - J. Agterberg 0-1 B. Uneken - J. v. Vuuren 1-0 H. v. Egdom - A. Tonneman 0-1 K. Spoelstra - mevr. E. W. Hooijer 1-0 J. Mosterd - J. Kuijper 1-0 Precies op de helft van de uit 30 ronden bestaande competitie is de stand van de eerste 10 spelers thans: 1. J. H. Beukelman 740 p 2. J. A. M. Boemaars 731 p 3. J. Bosch van Rosenthal 682 p 4. A. W. Wisman 638 p 5. J. Pronk 633 p 6. L. de Rijke 606 p 7. N. C. Loning 602 p 8. P. W. Karis 548 p 9. J. de Jager 538 p 10. R. A. Sieswerda 531 p, VERLIES VOOR EERSTE TIENTAL Het eerste tiental speelde 16 december uit tegen En Passant 1. Omdat Beukel man zijn partij aan het eerste bord al Igespeeld en gewonnen had, begon Leus- den met een 1-0 voorsprong. Toch was er bij het afbreken na 4 uur spelen al een 'achterstand van 3-2 voor ons team door nederlagen van Pronk, De Jager en Van der Weijden en een overwinning voor |Bosch van Rosenthal. 5 partijen werden 23 december in Bunschoten uitgespeeld. Doordat Van Santen, Tijmensen en Sieswerda verloren en alleen Wisman en Boemaars voor winst te zorgen was het eindresultaat een 6-4 overwinning voor En Passant. KERSTSCHAAK Dinsdag 27 december organiseerde 'het bestuur het traditionele „Kerst schaak". Eerst van kwart voor 7 tot 8 uur voor de meer dan 30 jeugdleden. 4 teams speelden tegen elkaar met 8 minuten bedenktijd per speler. Tussen door kregen de jongelui een consump tie, terwijl na afloop der partijen 5 {stripboeken verloor werden. Bij de isenioren werd „gevluggerd" door 6 'ongeveer even sterke teams met de klok op 15 minuten. Ook hier ging het meer om de gezelligheid dan om de prestatie. Toch was het opmerkelijk dat de jong- iste deelnemer, Jaap Zweinenberg, als enige ongeslagen bleef, terwijl de op een na jongste, Leo de Rijke, met 80°7o de hoogste score haalde van de eerste bord-spelers. Na afloop gingen alle spelers met een fles wijn huiswaarts. BARNEVELD - Donderdag 29 de cember organiseerde de volleybalclub SSS in de Barneveldse Lijsterhof een jeugdtoernooi. De belangstelling voor dit sportevenement, dat een zeer prettig verloop had, was groot. Zowel bij de meisjes als bij de jongens waren de deelnemende teams in twee groepen verdeeld. De poule-eindstanden waren: Meisjes: Jongens: A. A: SSS a DOS Dindoa SSS a DOS Impala '77 Avanti Avanti B: Impala '77 Vios SDS SSSb B. SDS Dindoa Jeugdsport SSSb Bij de meisjes wonnen SSS a (met 2-1 van Vios) en Impala '77 (met 2-0 van Dindoa) de kruisfinales, waarna de Leusdense Impala's met een zege op SSS a beslag legden op de hoofdprijs. Bij de jongens werd Dindoa uit Ermelo eindoverwinnaar. LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen- afdeling Leusden heeft haar programma voor de eerste helft van 1978 weer klaar. Het ziet er als volgt uit: Donderdag 19 januari: Jaar vergadering. Woensdag 22 febr.: De heer Van Norden uit Zeist vertelt en laat dia's zien over de kastelen in het Sticht. De serie behandelt 40 Stichtse „kastelen", voornamelijk die vroeger „Ridderhofstad" zijn geweest. Dinsdag 14 maart: Op deze avond komt mevr. E de Kieviet van de stichting voor huis houdelijke voorlichting te plattelande vertellen over de verzorging van de tuin. Woensdag 19 april: Op deze avond komt mevr. drs. J. Deijs ons het éen en ander vertellen over ge neesmiddelen, het gebruik en misbruik hiervan. Al deze bijeenkomsten worden weergehouden in de „Marcuskerk" aan de Asschatterweg te Leusden-C en be ginnen om 20.00 uur. Maandag 8 mei: Excursie naar postorderbedrijf ter Meu- len te Rotterdam. Deze geheel verzorgde dagexcursie kost 28,50 per persoon, introducees zijn welkom. Woensdag 24 mei: Het ligt in de bedoeling van het bestuur, deze avond door eigen leden te laten verzorgen. Deze avond wordt ge houden in de boerderij „Groot Krak- horst" aan de Bolderikshof te Leusden-C. LEUSDEN-CENTRUM Donderdag 5 januari: Kaartavond. Schutjassen, klaverjas sen. Voor iedere belangstellende. Aanvang 20.00 uur. Inschrijven 19.30 t/m 19.50 uur. Deze avond telt mee voor seizoenkampioenschap. Vrijdag 6 januari; 18.30 uur: Hobbyclub; 19.00 uur ge opend. Zaterdag 7 januari: 20.00 uur: Discodansavond. Pasjes verplicht. Zondag 8 januari: 10.00-13.00 uur geopend. 14.00 uur: Discodansmiddag. Pasjes verplicht. Dinsdag 10 januari: 18.30 uur: Hobbyclub, 19.00 uur ge opend. Donderdag 12 januari: 20.00 uur: Filmavond, vanaf 14 jaar. Vrijdag 13 januari: 18.30 uur: Hobbyclub, 19.00 uur ge opend. Zaterdag 14 januari: 20.00 uur: Dansavond met muzi kale medewerking „Occasion". Zondag 15 januari: 10.00 t/m 13.00 uur geopend, 14.00 uur: Discodansmiddag. Dinsdag 17 januari: 18.30 uur: Hobbyclub, 19.00 uur ge pend. Donderdag 19 januari: 20.00 uur: Kaartavond ABTB. Vrijdag 20 januari: 18.30 uur: Hobbyclub, 19.00 uur: ge opend. Zaterdag 21 januari: 20.00 uur: Discodansavond. Pasjes verplicht. Zondag 22 januari: 10.00 t/m 13.00 uur: Geopend; 14.00 uur: Discodansmiddag; 14.30 uur: Kinderfilmmiddag; 20.00 uur: Stijl dansen. Donderdag 26 januari: 20.00 uur: Bingo-avond. Voor Iedere belangstellende. LEUSDEN/CENTRUM - De hob- byinstuifclub van Blijhof die eens in de 14 dagen gehouden wordt, begint zo langzamerhand een begrip te worden. Er werd begonnen met 30 kinderen, maar de laatste keer kon men er al 100 verwelkomen. Zaterdag is er weer hob byinstuif en de mensen van Blijhof re kenen al op de komst van heel veel ge zellige en enthousiaste kinderen. Ze kunnen zich dan uitleven in on derstaande mogelijkheden: kleien, timmeren, stempelen op allerlei manie renden het maken van schilderijtjes met gekleurd papier in reliëfvorm. De hobbyinstuif is dus zaterdagmor gen van 10 00 -12.00 uur en kost 0,75 inclusief een glaasje limonade.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9