Winst eerste schaaktiental Speedo-brons voor Gert-Jan Rinkel Verrassingen bij TTCL-kampioenschap sport Gelukkig Roda won verdiend Spannend schoolkorfbal- kampioenschap a^encccu.... Leusder Krant - Sport DONDERDAG 12 JANUAR11978 11« LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 3 januari speelde het eerste tiental van de schaakvereniging Leusden thuis tegen het na 3 ronden nog ongeslagen „Ons Genoegen" uit Amersfoort. Op papier - handhaven in de le klasse een zeer uur spelen al drie Leusdense nullen op het bord stonden, door nederlagen van Sieswerda, Halkes en Van der Laaken, leek de strijd vrijwel gestreden. De enige Leusdenaar die goed stond, was Van der Weyden, wiens tegenstander een stuk had verspeeld. Karis stond slecht, terwijl de rest van de partijen nog in evenwicht was. Een uur later was door remise van Pronk en verlies van Van Santen de tussenstand met Va-4 '/a zeer riant in het voordeel van Ons Ge noegen. De wonderen blijken de wereld nog niet uit, want in het laatste uur speeltijd wist Leusden de vijf nog res terende partijen, soms op zeer verras sende wijze, te winnen. Een kostbare zege (51/2-4,/2) omdat - met degradatie van 2 van de 10 deelnemende tientallen handhaven in de le klasse een zeer moeilijke zaak is. De persoonlijke uitslagen waren: J. Beukelman - T. Verbeek 1-0 P. Kans - J. Ero 1-0 E. Halkes - A. v. d Burch 0-1 R. Sieswerda - A. Rijke 0-1 W. v. d. Laaken - H. Vermeulen 0-1 J. Pronk - H. te Velde Hz-1!2 J. v. Santen - H. Doornekamp 0-1 J. Tijmensen - J. v. Nieuwenhuizen 1-0 J. de Jager - H. Schoonbeek 1-0 J. v. d. Weyden - B. Wilders 1-0 Totaal Leusden - Ons Genoegen 5V2/ 4'/; Voor de huiscompetitie van de senio ren werden in de 16e ronde de navol gende uitslagen bereikt. J. Boemaars - J. Bosch van Rosenthal 0-1 A. Wisman - L. de Rijke V2-V2 H. Kroes - W. v d. Wetering 1-0 J. v d. Tang - J. Visser V2-V2 H. Struiwig - W. Schouten V2- J. Zaal - A. Rietveld Vzrïlz S. v. Dokkum - P. Stevens V2-V2 M. Kessing - A. Valkenburg 0-1 B. Uneken - J. Mosterd 1-0 H. v. Egdom - R. Helmers V2 Mevr. Hooijer - H. Mus 0-1 C. Hooijer - Mevr. Graafland 0-1 H. Fröberg - J. Zweinenberg 0-1 J Sibeijn - A Tonneman V2-V2 L, de Rijke - J. Beukelman 0-1 Het is niet zo vreemd, dat bijna de helft van de partijen in remise eindigde, als we bedenken dat na 16 ronden de meeste deelnemers (volgens het systeem Keizer) in de buurt van hun speelsterkteniveau zijn gekomen. De onderlinge verschillen zijn dus vrij ge ring. Dat de ranglijst al vrij stabiel is, blijkt uit een vergelijking van de huidige stand met die van 5 ronden geleden. We zien dan, dat 39 van de 50 spelers minder dan 5 plaatsen gedaald of geste gen. Van de 11 overige spelers boekten H. Kroes en B. Uneken met een stijging van 11 plaatsen de grootste winst. Daarop volgen J. v. d. Tang, H. Struiwig en H. Mus (+7). Het grootste verlies 9 plaatsen) leed C. Hooijer, gevolgd door O. Harlaar (-7) en mevrouw I. Hooijer (-6). De „top tien" is thans: 1. J. Beukelman 847 pnt. 2. J Bosch van Rosenthal 753 pnt. 3. J. Boemaars 716 pnt. 4. J. Pronk 661 pnt. 5. A. Wisman 661 pnt. 6. N. Loning 621 pnt. 7 L. de Rijke 611 pnt. 8. P. Karis 602 pnt. 9. J. de Jager 592 pnt. 10. R. Sieswerda 556 pnt. Op 3 januari zijn de jeugdleden (tot 16 jaar) met de eerste ronde van hun nieuwe competitie begonnen met de volgende resultaten. Rik Burger - Erik Straver V2-V2 Benno Smit - Remon van Beek 1-0 Egbert Jansen - Jimmie Kool V2-V2 Maurice Baron - Lars v. Sligter V2-V2 Eddy Hoogreef - Edwin Brinkman 1-0 Cornel Straver - André van Vliet 1-0 Niels de Wijze - Roelant Bunt 1-0 Jan-Peter v. d. Moer - Eric Berg 1-0 Robert Brinkman - Paul Dijker 1-0 Erwin van Klaveren - Gertjan Fröberg 1-0 Sven van Sligter - Radboud Berg V2-V2 Dinsdag 17 januari worden voor de vijftallen-jeugdcompetitie twee thuis wedstrijden gespeeld. Het Leusdense B-team ontvangt Breukelen en het nog ongeslagen C-team (jongens tot 13 jaar) de Pion uit Hilversum. Aangezien de tegenstanders ongeveer even sterk zijn als de Leusdense vijftallen, belooft het een spannende strijd te worden. LEUSDEN/CENTRUM - Onder grote belangstelling heeft de Tafeltennisclub Leusden het nieuwe jaar ingeluid met de (enkelspel) clubkampioenschappen van de senioren. De organisatie van het toer nooi was ook dit jaar weer in uitstekende handen bij Piet v. d. Bree. Door een wat geringer aantal deelnemers dan vorig jaar kon op twee tafels gespeeld worden, hetgeen als prettig gevolg had, dat voor de spelers een veel grotere uit loopruimte beschikbaar was. Met 8 groepjes van 3 a 4 spelers werd begon nen. Daarvan bleven de nummers 1 en 2 in de race om de hoofdprijs. De anderen moesten hun geluk verder beproeven in de verliezerspoule. Dat waren er 13. Coby Middelman, Wim van der Laaken, Frans Rave, H. Nieuwenburg en Wim Verhoeven overleefde de eerste aanval op hun kansen en van laatstgenoemd drietal bleek Frans Rave (uiteraard, kan gezegd worden) de sterkste. Wim v. d. Laaken (onbeleefd maar sportief) ver sloeg Coby enin de finale na drie sets ook Frans Rave en dat was toch wel een LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werden in het Leusdense zwembad Speedo-jaargangwedstrijden gehouden. Daaraan werd deelgenomen door zwemmers en zwemsters (van 14 ver enigingen uit de KNZB-kring Utrecht) die eerder aan een bepaalde limiet hadden voldaan. Diverse Leusdense kinderen, in de uitslagen aangeduid met (-), zwommen voor het eerst een 100 meter-nummer. Gert-Jan Rinkel won op de 100 m. schoolslag de bronzen bedaille en Karina van Holst Pellekaan (1966) verbeterde op de 100 m. vlinderslag van 1.25.0 tot 1.23.8 het Haaien-clubrecord. Ook Marriëtte Leusink (1965) kwam goed door het water. Op de 100 m. vrij bracht zij haar beste tijd van 1.12.9 tot 1.10.8 terug. De Leusdense resultaten waren: 100 m. schoolslag jongens 1970-1969: 3e Gert-Jan Rinkel (-( 2.00.6 Wilco Schoonbeek (-( 2.06.3 100 m. vlinderslag meisjes 1968: Erica Exterkate (2.13.0) 2.08 6 Petri Schoonbeek werd gediskwalifi ceerd. 100 m. rugslag jongens 1968: Tonny Wesselo (1.43.8) 1.45.6 100 m. vrije slag meisjes 1967: Annemiek Tukker (125.6) 1.26.5 Arlet den Ouden (-) 1.32.1 Karin Kuilboer (-) 1.37.3 100 m. schoolslag jongens 1967: Mare Hulst (1.37.7) 1.40.1 100 m. vlinderslag meisjes 1966: Kanna v.Holst Pellekaan(1.25.0) 1.23.8 Rita de Kruif (1.40.2) 1.42.8 100 m. rugslag jongens 1966: Hendrik-Jan Rinkel (1.31.5) 1.30.9 Matijn v. Went (1.35.1) 1.37.8 100 m. vrije slag meisjes 1965: Marnëtte Leusink (1.12.9) 1.10.8 Rina Herder (1.15.9) 1.16.6 vriendschappelijk. De roodzwarten opereerden in het zwartwit tegen de in het rood spelende ploeg van Zwart Wit uit Harderwijk. Wat moeilijk te volgen vanaf de zijlijn, maar Roda won met 5-3. Henk van Laar (2x), Rijk Rijnders, Ron van Ooyen en Fred de Smalen zorgden voor de Leusdense treffers. OOK RODA Al WON De Roda-junioren Al speelden za terdag thuis tegen VVZA, nummer 5 op de ranglijst. Onderschatting zou fataal kunnen zijn. Een complete Roda-ploeg begon met aanvallend spel, dat aanvan kelijk niet zo erg goed liep. Toch kon Ruud Stoelhorst 5 minuten voor rust de stand op 1-0 brengen. In de tweede helft ging het voor de Leusdenaren gaande weg beter. Ruud Stoelhorst (10 minuten voor afloop) en Billy Nolten (5 minuten later) zorgden voor een verdiende 3-0 winst voor Roda Aanstaande zaterdag begint Al om 15.00 uur aan de wedstrijd tegen WZ'49. Voorzitter W. A. H. van der Laaken reikte Max Muller de TTCL-kampioens- beker uit. verrassing. Ondertussen was de winnaarspoule gevorderd tot de 3e ronde. De halve- finale was bereikt door Piet v. d. Bree, Max Muller, Rob de Kromme en D. Schipper. De grootste verrassing was wel, dat de man die al jaren een abon nement op declubtitelheeft,ditmaalniet in de eindstrijd kon komen. Piet v. d. Bree moest in Max Muller zijn meerdere erkennen. Op de andere tafel werd D. Schipper door Rob de Kromme uitge schakeld. Een speler uit het 2e competi tieteam (de Kromme) en Max Muller (uit het 3e) hadden de mannen uit het stan daardteam achter zich gelaten! Zij maakten zich gereed voor wat een uiterst spannende eindstrijd zou worden. De rivalen bestreden elkaar met zeer verschillende wapens. Max met beheerste en rustige tikjes en Rob vaak d.m.v. enorm harde smashes. De eerste set (14-21) werd gevolgd door de met 24-22 spannend geëindigde tweede, zodat de derde confrontatie de beslissing moest brengen. Hierin bleek Muiier doorlopend wat beter op slag en tenslotte besliste hij de strijd met 21-17. Van links naar rechts Max Muller en Rob de Kromme (staande) als TTCL- kampioen en nummer 2. Knielend (van links naar rechts) Frans Rave en Wim van der Laaken, de nummers 2 en 1 van de verliezersronde. Donderdag 12 januari, 20.00 uur: le denvergadering LTV Leusden in Hak- horst aan de Noordennslag. Vrijdag 13 (geluksdag!) januari, 19.30 uur: 4e kaartavond met klaverjassen en jokeren van K.C. Antilopen in de korf balkantine op het Buiningpark. Vrijdag 13 januari, 21.00 uur: water- polowedstrijd Haaien - WZPC (Z.O. Beemster) in het Amersfoortse Sport- fondsenbad. Zaterdag 14 januari, 10.00 uur: bad- mintonwedstrijd Leusden - KBVA 6 in sportzaal de Meent (Groenhouten) Zaterdag 14 januari, 14.30 uur: voetbalwedstrijd Roda - Hercules op het Burg. Buiningpark Zaterdag 14 januari, 19.30 uur: feest avond TTCL ui de tafeltenniskantine op het Burg. Buiningpark. Zaterdag 14 januari, 20.15 uur: medewerkersfeestavond van Roda'46 in het voetbalclubhuis op het Buining park Zaterdag 14 januari, 16.00 uur: korfbalwedstrijd ADOS 1 - Antilopen 1 te Hoorn. Zondag 15 januari, 14.30 uur: voetbal wedstrijd DWSM - Roda te Maarsbergen op het sportpark Daalse- weide. Zondag 15 januari, 18.50 uur: zaalhockeywedstnjd Leusden Phoenix, om 20.50 uur gevolgd door Maarssen - Leusden, in sporthal de Bun te Huizen. Dinsdag 17 januari, 20.00 uur: bil jartwedstrijd Leusden - Leusderkwar- tier in de biljartzaal aan de Zwarteweg. Dinsdag 17 januari, 20.00 uur: beker wedstrijd zaalvoetbal Lelystad - Pon Voorwaarts in de Agora-sporthal te Le lystad. LEUSDEN/CENTRUM - Voor de derde maal in successie werd op dinsdag 3 januari in sportzaal Groenhouten het korf bal toernooi om het Leusdense schoolkampioenschap gehouden. Het was voorbereid door de propaganda- commissie van K.C. Antilopen en de uitvoering berustte bij de jeugdcommis sie van die vereniging. Met zeer groot enthousiasme wierp de schooljeugd zich in de strijd en onder een flinke publieke belangstelling werden de navolgende pouleslanden bereikt: Poule A: 1 de Wegwijzer 3 2 de Wegwijzer 2 3 't Startblok 4 Loysden 5 Onze Wereld 2 6 Onze Wereld 3 Poule B: 1 de Hobbit 2 't Palet 3 de Bongerd 4 Sint Jozef Poule C: 1 Onze Wereld 1 2 Geref. Basisschool 3 de Wegwijzer 1 4 Rest van Leusden De drie poule-winnaars komen in het a.s. voorjaar tegen elkaar uit om de titel van Schoolkampioen 1978 en ;n juni mag de Leusdense kampioerisploeg meedoen aan het schoolkampioenschap van de provincie Utrecht LEUSDEN/CENTRUM - Met Gert Osnabrugge, Bertus Schoonderbeek, Ton Tessels, André Snoek, John Heintzberger, Hans Vrijhoef, Jan Pauw, Dick van 't Klooster, Jos Vrijhoef, Evert Schafthuizen en Rob Hogenbijl in de basis-opstelling is Roda zondag zeer en thousiast in de slag geweest met het keistedelijke Amsvorde. De beginfase 1 was een zeer nerveuse aangelegenheid en dat was ook wel te verwachten. De grote vraag immers was, of Roda de goede conditie van net voor de win terstop had weten te bewaren. Ams vorde, nummer 2 op de ranglijst, was daartoe een goede graadmeter. Het is allemaal best meegevallen. I Onder goede leiding van de voor deze gelegenheid in een groen shirt re gerende scheidersrechter J Schrijver uit Hierden (de Amersfoorters speelden in zwarte tricots) werd vanaf het begin een vlot en spannend partijtje voetbal ver toond. De ploegen deden maar weinig voor elkaar onder Amsvorde keek nog even de kat uit de boom en daar door kwamen de Leusdenaren wat gevaarlijker uit de startblokken. In de 7e minuut kreeg Roda de eerste se rieuze kans, die evenwel door nervosi teit niet benut werd. Een kwartier later, bij een hoge voorzet van Rob Hogenbijl en iets te gretig ingrijpen van Evert Schafthuizen, kwam Amsvorde nog maals goed weg. De bal bleef net voor de doellijn liggen. Langzaamaan kwamen de Amers foorters wat meer in aktie. Dat was ook te zien aan de 2-4 cornerverhouding in de eerste helft van het treffen, maar verder dan een schot op de paal, direkt gevolgd door een misser voor open doel, kwamen de bezoekers niet. Technisch was Amsvorde wat beter maar met een voorbeeldige inzet hielden de Leusdenaren de zaak in be dwang. De 0-0 stand bij de rust was dan ook voor beide partijen acceptabel. Tot een kwartier na de thee bleef het even wicht volledig bestaan. Toen werd een ongevaarlijk lijkende vrije trap beslis send. Vanaf iets over de middenlijn bracht Jan Pauw de bal met een hard schot hoog voor het Amersfoortse doel. „Laat maar" (of iets dergelijks) heeft de Amsvorde-keeper nog geroepen, maar dat heeft Evert Schafthuizen blijkbaar niet gehoord. Hij ging althans rustig verder met wat hij van plan was en zorgde met een listig kopstootje voor een bijzonder mooi doelpunt In tegenstelling tot vroeger bleven de Leusdenaren met de voorsprong zo aanvallend mogelijk spelen, daarbij ui teraard niet de defensie vergetend. Amsvorde bleek namelijk niet bereid, zich bij een nederlaag neer te leggen en kwam op de proppen met een geweldig offensief. Hans Vrijhoef werd in de 27e minuut uitgewisseld tegen Jan van Ey- den, maar ook hij kon de aanvalsdrift van de Amersfoorters niet stoppen. Op minder dan 10 minuten voor afloop leek Roda's voorsprong toch nog verloren te gaan. Amsvorde kreeg een vrije trap, iets buiten het Leusdense strafschopge bied en produceerde een ontzettend hard schot, dat Gert Osnabrugge slechts met behulp van een grote hoeveelheid kunst- en vliegwerk uit zijn doel kon houden. Naarmate de nog resterende tijd ver streek werd het Amsvorde-offensief heviger met als climax drie corners in de allerlaatste minuten. Aangezien ook die voor de bezoekende ploeg geen re sultaat opleverden, kwam het einde van het spannende treffen met een kleine, misschien wat gelukkige, maar toch zeer verdiende Roda-overwinning. Ook met felicitaties van de Amersfoortse spelers, die zich zeer sportieve verliezers toonden. Een bijzonder te vreden mens was trainer Wim de Gans, die zeer goed te spreken was over de prestaties en de enorme inzet van de gehele Roda-formatie. RODA-ZATERDAG De zaterdagploeg van Roda speelde

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11