POLITIE 'Bedrijfsregister geeft informatie over werkgelegenheid in Leusden „Talk of the town" in druk bezochte nieuwjaarsreceptie openbare school begin j start Bouw vierde februari van DONDERDAG 12 JANUAR11978 5 Burgemeester Rademaker met de sleutel van de Gouden Klomp Een paspoort van Puupenkoppenland voor de burgemeester. Het werd bijzonder op prijs gesteld LEUSDEN - Het afgelopen jaar Is door het Bureau Statistiek van de gemeente Leusden een bedrijfs register opgezet. Hierin zijn vrijwel alle in Leusden gevestigde onder nemingen, instellingen en bedrijven opgenomen. Uitzondering hierop vormen de bedrijven in de agrarische sector. Hiervan zijn wel de tuinbouw-, hoveniers- en bloemisterijbedrijven in het register opgenomen, maar niet de landbouwbedrijven. Van deze laatste categorie zal nog een afzon derlijke inventarisatie plaatsvinden. De gegevens zoals die per bedrijf zijn opgenomen in het bedrijfsregister, zijn verwerkt in het rapport ..Uitkomsten bedrijfsregister" dat onlangs is versche nen Uit dit rapport blijkt dat er in Leusden 378 bedrijven zijn gevestigd. waar 20 uur per week of meer wordt gewerkt. In totaal bieden deze bedrijven werk aan 2450 personen Indien alle arbeidsplaatsen bezet zouden worden door inwoners van Leusden, zou ca. 37% van de beroepsbevolking binnen de gemeente emplooi kunnen vinden. Bij het genoemde aantal van 2450 ar beidsplaatsen zijn - zoals reeds gemeld de landbouwbedrijven niet inbegrepen. Het aantal arbeidsplaatsen in deze ca tegorie bedraagt naar schatting 400. Inwoners van de gemeente Leusden bezetten 59% van het aantal aanwezige arbeidsplaatsen. Van de overige ar beidsplaatsen wordt het grootste deel ingenomen door Inwoners uit Amers foort. Ruim 10% van de arbeidsplaatsen wordt bezet door personen die niet in Leusden of de regio woonachtig zijn. Van de in Leusden gevestigde bedrijven hebben er 36, 10 en meer werknemers. 128 bedrijven tellen tussen de 3 en 10 werknemers en van de overige 214 bedrijven is het aantal ar beidsplaatsen beperkt tot 1 of 2. In de bedrijfsgroepen handels-, horeca- en reparatiebedrijven" en ..overige dienstverlening" komen de meeste ar beidsplaatsen voor. respectievelijk 994 en 972. Onder ..overige dienstverlening" wordt o.a. verstaan het openbaar bestuur, het onderwijs en maatschappelijke dienstverlening. Het rapport „Uitkomsten bedrijfs register" vormt voor het gemeente bestuur een belangrijk hulpmiddel bij het bepalen van het beleid op het ge bied van de werkgelegenheid en alles wat daarmee samenhangt. Voor be langstellenden is een beperkt aantal exemplaren van dit rapport verkrijg baar bij het Bureau Statistiek, Zwar te weg 5. Praten, praten, praten. Een hapje hier. een hap/e daar. En tussendoor een klein drankje. Prima sfeertje, vorige week tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Leusden. maar ook met dit kostbare dokument als echte vertegenwoordiger van ditzelfde vrolijke landje in het Achterveldse, zon der meer tot het buitenland zal worden toegelaten. Burgemeester Rademaker stelde deze ludiek geste erg op prijs en tekende eigenhandig het paspoort voor ontvangst. Hij zei, dat hij graag een re gelmatige gast in Puupenkoppenland zal willen zijn Niet lang daarna kwam de Leusdense prins zijn opwachting maken bij de nieuwe burgervader Prins Janus de Tweede en zijn gevolg overhandigde de heer Rademaker de sleutel tot het rijk der Gouden Klompen. Dit ging onder meer vergezeld van een op rijm gezette wens. die aan du idelijkheid niets te wen sen overliet: „Raak van het ..knokken" voor een Dorpshuis niet moe; Het is toch te gek dat velen en ook wij, niet kunnen groeien, omdat we in veel te kleine zaal tjes moeten stoeien. Een aloud gezegde leert ons: nieuwe bezems vegen schoon Iets aan doen burgervader, heel gewoon." De sleutel, zo beloofde de heer Ra demaker, zal op 4 februari terug worden gebracht, maar verder kon hij niet gaan in zijn toezeggingen Overigens zal burgemeester Radema ker en zijn gezin binnenkort echt tot de Leusdense bevolking gaan horen. De heer Rademaker zal zich tijdelijk in een woning in het plan Rozendaal vestigen in afwachting van de mogelijkheid nieuwbouw te kunnen plegen in één van de komendedeelplannen van de tweede fase. Voor de rest verliep deze gezellige nieuwjaarsbijeenkomst in gemoedelijke sfeer, waarbij niet alleen de hoogtepunten en dieptepunten uit het afgelopen jaar nog eens de revue passeerden, maar waarbij ook druk werd gesproken en gespeculeerd over de komende gemeenteraads verkiezingen, de al weer veranderde samenstelling van de gemeenteraad (voor de zesde keer!) door het aftreden van de heer M. Hoil als raadslid voor de partij Gemeentebelangen, pardon Lijst Kuijpers en het toetreden van deze on derwijsdeskundige tot de VVD. De mid denstanders praatten geanimeerd over de toch rooskleurig geworden toekomst van De Biezenkamp of hadden het over de grondspeculatie van de heer De Vor •n Achterveld en het artikel daarover in onze krant. Zo te horen waren er nogal wat raadsle den, die hun ernstige bedenkingen hebben behouden, ondanks de gerust stellende woorden van de heer De Vor, dat het zo'n vaart niet zou lopen Kortomer is weer heel wat afgepraat, die avond in de Marcus kerk. Wat dat betreft kunnen we er met z'n allen weer een tijdje tegen. ---------------------------------n b.v. uit Amersfoort en zal worden ge bouwd door de fa Bloemendal uit Leus den. De totale bouwkosten zullen rond f 885.000.- bedragen, exclusief b.t.w. Er wordt naar gestreefd de schooldie in Noordwijck op de hoek van Berkelwijk en Geulwijk, nabij de Smoussesteeg, komt te staan, bij het begin van het nieuwe schooljaar in gebruik te kunnen nemen. LEUSDEN - Begin februari zal met de bouw van deeerste school in de 2e fase worden begonnen. Het betreft hierde definitieve huisvesting van de 4e openbare kleuter- en basisschool, die thans onderdak heeft in enkele noodlokalen aan de Noorderinslag. De school is ontworpen door het ar chitectenbureau ir. T van Hoogevest Verloren Dameshorloge met leren armbandje; oranje plastic tas met zwemspullen; 2 pasjes van de Bondsspaarbank en de Girodienst; kinderbril; bril met stalen montuur; volkswagensleuteltje; licht blauw damesrijwiel, merk Locostan; bruin/groen sjaaltje; zwarte knippor- temonnee met geld en betaalpas. Weggelopen Zwart met wit poesje Gevonden Kontaktsleutel Daf; groene halsband; paar zwarte leren glacé handschoenen; bruine portemonnee met inhoud; bruin etui met sleutels. Inlichtingen over dit dier en de voor werpen verkrijgt u bij de Rijkspolitie te Leusden-Centrum, Zwarteweg 16a, tel. 033-42587. VERLOREN Rood-zwart bruine das, blauwe vouwfiets, twee au tosleutels met zwart leren bandje en let ter H, lange zwarte handschoenen, bruine knipportemonnee inhoudende sleutels, handtasje, geld, deel III '78 kentekenbewijs 96 SG 23, wit parel snoer en zwart etuitje met vier sleu tels. GEVONDEN Bankbiljetten, damesfiets Gazelle met zwart-witte spartborden en herenhor loge merk Tissot. Inlichtingen over deze verloren en gevonden voorwerpen kunt u krijgen bij de Rijkspolitie te Leusden-zuid, Arnhemseweg-Oude Rijksweg, tel. 033 44444. VERNIELINGEN Het was deze week weer raak met de vernielingen in Leusden. De lieve jeugd had vakantie, en leefde zich zo nu en dan uit ten nadele van andermans eigendom. Vrijdag 30 december werd in de late avond een groene PTT buitenbrievenbus van een inwoner uit Leusden-centrum weggenomen. De bus werd later, vernield, teruggevonden. Zondag 1 januari moest een andere buitenbrievenbus er aan geloven. Ook deze werd vernield aangetroffen. Op de Hamersveldseweg sneuvelde bij deze zogenaamde nieuwjaarsviering een lantaarnpaal. Woensdag 4 januari werden de ruiten van het huis van een Leusdens inwoner volgekalkt met de woorden „heli's an gels" Het portierraampje van een in Leusden-centrum geparkeerd staande auto moest het ontgelden op donderdag 5 januari. Op diezelfde dag werd Van het woon huis van een inwoner uit Leusden- centrum een ruit ingegooid. Een brievenbus aan de Bavoortseweg sneuvelde. Uit de speelplaats van een school aan de Eikenlaan in Leusden- centrum werden tegels gehaald en stuk gegooid. TWEE BRANDMELDINGEN Zondag 1 januari kwam vanuit Amersfoort een brandmelding binnen. Bij de sportzaal in Leusden-zuid was grote rookontwikkeling geconstateerd. Toen de Politie ging kijken, bleek een inwoner van Zuid, woonachtig échter de sportzaal, bezig te zijn met het ver branden van oude rommel. Hetzelfde herhaalde zich op nieuwjaarsdag, maar toen bleken oude takken op de par keerplaats te zijn aangestoken. SCHADE AAN BROEK OP LANDWEG Een automobilist verleende geen voorrang aan een fietsende jongen. Er leek zo op het.oog geen schade te zijn. Toen de jongen, die aan de Landweg woont, thuis kwam, bleek zijn broek beschadigd te zijn. Zijn moeder wilde deze schade uiteraard graag vergoed hebben. De Politie zal er iets aan doen. LUNBUS-MOEILIJKHEDEN Jongelui uit Woudenberg, die op Nieuwjaarsdag iets te veel aan Bacchus hadden geofferd, wilden op verzoek van de lijnbusfunktionaris hun plaatsbewijs niet tonen. De Politie ver zocht de jongelui de bus te verlaten, hetgeen onder enig protest geschiedde. (Van de redaktie) LEUSDEN - De traditionele nieuwjaarsreceptie van het Leusdense gemeentebestuur (dit jaar in de Marcuskerk aan de As- schatterweg inplaats van in de raad zaal), trok veel belangstellende Leusdenaren, die deze gelegenheid hebben gebruikt om niet alleen het gemeentebestuur met echtgenotes, onder leiding van burgemeester Ra demaker, een goed 1978 toe te wen sen, maar ook de tientallen verte genwoordigers uit de Leusdense samenleving, die de grote zaal van de Marcuskerk vorige week donderdag behoorlijk vulden. Uiteraard kwamen ook de beide carnavalsverenigingen op bezoek. Als eerste arriveerde prins Ruudtepuup uit het Achterveldse Puupenkoppenland met zijn gevolg en na een korte toespraak overhandigde de prins een paspoort aan de burgemeester, die daarmee zonder grensincidenten het Puupenkoppenland kan binnen trekken, Tientallen Leusdenaren wensten het gemeentebestuur van Leusden een goed bouwjaar" toe en de burgemeester een goede start id dit nieuwe jaar, zoals de heer Mandemaker, één van de oudste Leusdense raadsleden AUTODIEFSTALLEN Een inwoner uit Leusden, die zijn auto op dinsdag 3 januari had ingeladen om ter wintersport te vertrekken, ging even boodschappen doen. Toen hij terug kwam waren uit de auto enkele gereedschappen en een mapje met buitenlands geld verdwenen. LOSLOPENDE HONDEN Op donderdag 5 januari kwamen bij de Politie telefonisch klachten binnen over loslopende honden. Toen de Po litie ter plaatse arriveerde zag deze alleen nog één hond, die netjes aangelijnd liep. GEPARKEERDE VRACHTAUTO'S Zondag 15 januari om 19.00 uur wordt weer een agape vreugde) maal tijd gehouden. Dit keer bij de familie Ytsma, Goudplevier 43. Leusdcn-Ccn- trum. Onderwerp zal deze avond zijn: Samen op weg. Er zijn zoveel verschil lende kerken en groepen, dal je je kunt afvragen: zijn we wel samen op weg. Opgave voor de soep en de boler- hammén bij telefoonnr. 40514. Klachten ook over op de Torenak- kerweg geparkeerde vrachtauto's. Ook hiervan werd de Politie telefonisch op de hoogte gesteld. AUTO TOTAL LOSS Op de Horsterweg raakte een auto door onverklaarbare oorzaak van de weg. De auto was total loss. De be stuurder werd naar het ziekenhuis ver voerd, maar kon na onderzoek naar zijn woonhuis terugkeren. Het gebeurde op donderdag 5 januari. OUD PAPIER IN LEUSDEN-ZUID Elke eerste zaterdag van de maand staat er in het winkelcentrum De Bies- haar een container, waarin u oud papier kunt deponeren. In 1977 bracht men 40.000 kg papier, dat f 1.051,40 op bracht. Voor de Ned.-papieraktie kunt u bellen met de heer A. de Lange, tel. 03498-2003. KERSTSTUKJES HERVORMDE VROUWENDIENST SNELHEIDSKONTROLE Bij een snelheidskontrole op de Cen- trumweg moesten vijf autobestuurders warden bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid. De kontrole vond plaats op donderdag 5 januari De kerststukjes brachten f800,- in totaal op, welk bedrag door de HVD werd aangevuld tot f1000,-, met geld van de klcdingbeurs. Het geld is be stemd voor de restauratie van het inte rieur van de Dorpskerk. De lekkere hapjes bleven niet erg lang op de grote schalen liggen, die de gemeentebodes aan bleven dragen. In Achterveld werd op woensdag 4 januari een auto opengebroken. Enig geld werd uit de auto weggenomen. Diezelfde dag verdween uit een voor de womng in Leusden-zuid geparkeerd staande auto een handtas met inhoud. Bij Alberts Corner werden uit een auto, ten nadele van een inwoner uit Culemborg, autopapieren, rijbewijs, kentekenbewijs en paspoort •ontvreemd. REE DOODGEREDEN Een ree werd op donderdag 5 januari het slachtoffer van het snelverkeer. Het ongelukkige dier werd op de Doornse- weg aangereden. Toen de Politie de ree wilde ophalen bleek de ree reeds door een passerende automobilist te zijn meegenomen. NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN REGIONALE KONFERENTIE Op 28 januari wordt te Apeldoorn een regionale konferentie gehouden over evangelisatie. Thema is: evange lisatie: uitnodigen tot delen. U kunt zich opgeven door f 10,- over te maken op giro 525310 t.n.v. Evan- gelisatiecenlrum. Burgemeester de Beau for tweg 18 te Leusden. Een lunch is in dit bedrag inbegrepen. OPGAVE MAALTIJD

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5