Hulppostkantoor wordt afgebroken Pastoor Jansen twaalf en half jaar in Achterveld Zaterdag eerste carnavalsfeest SKGV-winterwedstrijd Puupenkoppen vierden zilveren bruiloft van hun voorzitter Achterveld niet verder dan draw Uitslag klaverjassen Achterveldse dames uitgebekerd Jaar vergadering O.V.L. l s.v. Achterveld Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 12 JANUAR11978 c ACHTERVELD - Vrijdag werd in De Hessenkar de vierde ronde gespeeld van het klaverjastoumooi. Er waren 44 deelnemers, i De uitslag was; aantal punten 1. mevr. Houtveen-Blom 4812 2. hr. Damen 4768 3. K. Jonkman 4733 4. W. Kerkhof 4678 5. mevr. Kerkhof-Smit 4676 6. mevr. Jansen 4663 7. F. Smit 4622 8. L. Theunissen 4620 9. hr. Kuivenhoven 4611 10. B. Horst 4585 11. T. Westerlaak 4577 12. mevr. Klinkhamer 4548 13. T. Born 4493 14. mevr. Horst-Vos 4472 15. mevr. v. d. Brom 4437 16. mevr. Van Marwijk-Blom 4382 17. J. van Rossum 4379 18. C. van Marwijk 4274 19. P. van Nimwegen 4268 20. mevr Tolboom-Kaas 4208 21. mevr. Van Rossum 4172 22. M. van Wieringen 4145 De stand na de vierde ronde is nu: 1. F. Smit 7408 2, mevr. Horst-Vos 7354 3. G. Horst 7192 4 mevr. v. d. Burgwal- Lammens 7019 In verband met de carnaval zal de vijfde ronde worden gespeeld op vrijdag 10 februari. ACHTERVELD - Aanstaande maandag wordt begonnen met de sloop van het hulppostkantoor aan de Hessenweg in Achterveld. Het gebouw moet plaatsmaken voor een Welkoop-winkel, die de Coöperatieve Landbouwvereniging er wil bouwenHet postkantoor wordt tijdelijkondergebracht in het gebouw van de coöperatie. De openingstijden blijven ongewijzigd: 's morgens van 9 tot 12 uur en 's middags van 14 tot 15 en van 17 tot 18 uur. ACHTERVELD - Vrijdag vierde Cor de Vette met zijn echtgenote Corrie Beukeboom het feit dat zij vijfentwintig jaar geleden in het huwelijk waren ge treden. Niet alleen voor het gezin De Vette was dit een reden om feest te vie ren, ook voor de Carnavalsvereniging De Puupekoppen. De heer De Vette is een van de oprichters van deze car navalsvereniging, is hier ook voorzitter van en is ook twee seizoenen adjudant geweest van Prins Carnaval. Gezien deze feiten was het voor de Puupekoppen een vaststaand feit dat er iets bijzonders op dit feest moest gebeu ren. Dit is dan ook gebeurd. Om ongeveer kwart over negen kwa men, vergezeld van de dansmariekes en de hofkapel, een negental leden van de Raad van Elf de zaal binnen waar het feest werd gevierd. Door de leden van de Raad van Elf werd er een reusachtige ACHTERVELD - Maandag 2 januari was het de dag dat pastoor Jansen 12'z jaar pastoor in Achterveld was. Op 2 juli 1965 kwam pastoor Jansen van de paro chie Nieuw Heeten naar Achterveld als opvolger van de eervol ontslagen pastoor Bachg. Zijn intocht in Achterveld vond plaats op de toen nog gebruikelijke wijze. De mu ziekvereniging was present, alsmede de leden van de toen nog bestaande ruiter- vereniging. Bij zijn installatie waren o.m ook aanwezig de G. C. M. van Leer en de kapelaan Vlutters. Pastoor Jansen heeft in die 12lk jaar in Achterveld het één en ander meegemaakt. Dit zijn zowel prettige als niet al te prettige dingen. Het eerste trieste feit waarmee hij werd gecon fronteerd was het feit dat hij de parochie moest medelen dat kapelaan Vlutters zijn ambt had neergelegd. Dat was onge veer zeven maanden na de installatie ACHTERVELD - Zaterdag zal in Ach terveld het eerste carnavalsgebeuren van 1978 plaatsvinden. Dan zal het boerenkielenbal plaatsvinden in Ons Gebouw. Het belooft deze avond heel wat te worden. Als de voortekenen niet bedriegen zal dit een avond worden waar het plezier en de leut hoogtij zullen vieren. Niet alleen zal de zaal gevuld worden met de Puupekoppen doch er komt ook bezoek uit Eemnes en Prin senbeek. Uit Eemnes komt de car navalsvereniging De Sliertjes met aan het hoofd Prins De Dorstlustige Teuntje de Eerste alias Toontje Hoger. Traditie in Eemnes is met deze avonden een bier-estafette. Deze zal nu zaterdagavond ook in Achterveld plaats vinden en door de Eemnessers worden georganiseerd. De Puupekoppen en de Eemnessers zullen aan deze estafette deelnemen. Een bekende Achtervelder zal voordrinker zijn. De bus met gasten uit Prinsenbeek brengt een tegenbezoek voor het bezoek dat de Puupekoppen in november aan deze plaats brachten. De zaal gaat zaterdag open om 20.30 j uur. Prins Ruudtepuup en zijn Raad van 4Elf arriverert om 21.00 uur terwijl de Eemnessers om ongeveer 21.30 uur de zaal zullen binnen komen. De muziek zal deze avond worden verzorgd door The Transit Band en de Hofkapel. Het verdere carnavalsgebeuren voor het carnavalsseizoen 1977-1978 zal zijn:Op 3 februari zalhet groot carnaval worden geveird. Deze avond zal ook om 20.30 uur beginnen. De muziek zal dan worden verzorgd door de Berini's en de Hofkapel. Ook zal die avond voor de vijfde maal de Krentepuup worden uit gereikt De Prins en zijn Raad van Elf zullen op 4 februari 's avonds aanwezig zijn in café Buitenlust bij Rien Coenders. Zondag 5 februari zal weer de grote carnavalsoptocht worden gehouden. Praalwagens, groepen en individuëlen kunnen hieraan meedoen. Er zijn weer prijzen beschikbaar gesteld. Doch die kunnen alleen gewonnen worden als hun voorstelling is aangepast aan het motto van dit jaar „Achterveld vliegt er uit". Het inschrijfgeld voor praalwagens is 10.- en voor groepen 7.50. De op tocht vertrekt om 13.30 uur vanaf het Kerstenssportpark. Opgeven voor deel name aan deze optocht bij G. Hilverts, Walter v. Amersfoortstraat 2, tel. 03425-1990. Na de optocht zal die middag het kin dercarnaval in Ons Gebouw worden ge houden. Die dag zullen de Prins en zijn Raad van Elf aanwezig zijn in hotel De Roskam. Maandag 6 februari zal dan het jaarlijks terugkerende tienerbal worden gehouden. Alle jongens en meisjes van 13 t/m 17 jaar zijn welkom. De muziek wordt verzorgd door de Aniola's en er is voor de mooist en leukst geklede weer een prijs te verdienen. De bejaarden vieren hun carnaval op dinsdagavond 7 februari. De aanvang van deze avond is om 20.00 uur. Indien er voor deze mensen ver voersproblemen zijn kan dit worden op gegeven bij de secretaresse van de Car navalsvereniging mevrouw G. Hilverts-Potze, Walter van Amersfoort straat 2, tel. 1990. Het halfvastenbal zal dit jaar plaats vinden in café Buitenlust bij Rien Coenders. De kinderen kunnen hun kleur- en te kenplaten nog inleveren tot en met 28 januari bij de secretaresse mevrouw G. Hilverts-Potze, Walter van Amersfoort straat 2. van pastoor Jansen, Een vaste kapelaan is er nadien niet meer geweest in Achter veld. Wel is pater Van de Ven nog tijdelijk assistent van de pastoor geweest. Maar omdat deze kapelaan zijn werk moest verdelen tussen Achterveld en Hamersveld is deze ermee gestopt. Er zijn ook heugelijke feiten waar pas toor Jansen bij betrokken is geweest. Dit zijn de bouw van de kleuterschool, daar hij toen nog in het schoolbestuur zat; ook de bouw van de bejaardenwoningen Si- necura en de renovatie van Huize St. Joseph. En natuurlijk niet te vergeten het onvergetelijke feest gevierd in verband met het 300-jarig bestaan van de paro chie. Ook is pastoor Jansen een trouw schrijver in het parochie maandblad Trefpunt. Het feestje is een bescheiden huiselijk feestje geworden. Blijkbaar was er toch wel iets van uitgelekt zodat het toch niet helemaal onopgemerkt is voorbij gegaan. Hij heeft op die dag vele gelukwensen in ontvangst mogen nemen, fëelfè/van het gemeentebestuur mocht Hij-een geluk wens ontvangen. ACHTERVELD - Sinds jaar en dag behoren de zomer- en winterwedstrijdcn van de Schiet Kring Gelderse Vallei tot de grote evenementen van deze overkoe pelende schutters-combinatie. De tech nische uitvoering daarvan berust by een van de aangesloten verenigingen en ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan van de Sv Ons Genoegen (waarop wy de volgende week nog uitvoerig terugko men) werd de organisatie van de winter editie 1977 toevertrouwd aan de Achtcr- veldse schuttersclub. De wedstrijden worden gehouden op de schietbanen in Ons Gebouw aan de Hessenweg en wel van maandag 16 t/m vrijdag 20 januari en van maandag 23 t/m vrijdag 27 januari. Iedere avond vnn 19.00 tot 2330 uur. Uit het programmaboekje van de Winterwedstrijd 1977 - keurig gedrukt in antieke schrijfletters - blijkt dat de heer B Voskuilen als wedstrijdleider zal optreden. Hij wordt daarbij terzijde gestaan door de heren W. Wittebrood (paperassenverwerker), W. v. d. Kleter- steeg (monetaire zaken), J. van Nim wegen (arsenaalbeheerder). Jo van Ha mersveld en P van Nimwegen (beide laatsten ter behandeling van al dan niet voorkomende andere zaken). Een garan tie derhalve voor een vlekkeloos verloop boomstam naar binnen gebracht waar aan een der uiteinden een bord hing met het opschrift „25 jaar de Beuk er in". Na een korte rondgang door de zaal werd het echtpaar De Vette door prins Ruudtepuup toegesproken. Hij zei dat de Puupekoppen niet gekomen waren om het feest deze avond te maken, daar de Vette's dit zelf heel goed konden. Het was gewoon om dank te brengen voor het steeds „de beuk er in brengen" bij onder andere de Puupekoppen. De prins overhandigde hierna een fraaie pijp aan het echtpaar. Dit was echter nog niet alles. Een der leden van de Raad van Elf was tijdens een slapeloze nacht tot de ontdekking ge komen dat op de dag dat Cor de Vette 25 jaa r gehuwd was de carnavalsvereniging 2300 dagen bestond. Dat moest worden uitgebuit en er werd iets op touw gezet dat te maken had met het beroep van de heer De Vette, namelijk veeverlos- kundige. Het idee dat toen naar voren kwam is grandioos geslaagd. Na de rondgang met de boomstam kwamen een boer en een boerin, zijnde Gijs Vos kuilen en Mien Herder, de zaal binnen. Zij hadden een fraai vervaardigde kunstkoe bij zich Ze zeiden dat het dier 2300 dagen onderweg was en het mo ment van bevalling was aangebroken. Een gewaarschuwde veearts kon niet helpen en had geadviseerd de veever- loskundige De Vette te laten komen. Daar deze in verband met zijn feest de zaal wel niet zou willen verlaten hadden zij de koe maar meegebracht. DeheerDe Vette deed direct mee, trok zijn colbert uit en werd in een operatieschort gehol pen. De erbarmelijk loeiende koe, welk geluid via een cassetterecorder werd voortgebracht werd daarna geholpen. Eerst moest een ballon worden doorge sneden, waarna de weg naar het binnenste van de koe open was. Volgens boer Gijs moesten de darmen er eerst uit waarna De Vette een lint van 35 meter uit de koe haalde. Aan het eind was een pakketje met de namen van de leden en hun dames van de Raad van Elf. Het lint bestond uit plakband waarop 2300 dub beltjes waren geplakt. Er waren evenveel dubbeltjes als dagen dat de carnavalsvereniging bestond en Cor de Vette hier lid van was. De verlossing van de koe was wel het hoogtepunt van de avond. van de wedstrijden, waarvan de regels uiteraard strikt nageleefd worden maar toch wel plezierig onder de aandacht gebracht zijn. Wat dacht U bijvoorbeeld van: „Als U om kwart over tien Uw schietkaartcn komt afhalen bent U precies een kwartier te laat!" grote deelname is het niet mogelijk om direct na afloop van de wedstrijden de prijzen aan de winnaars uit te reiken. Dat geschiedt op dinsdag 21 februari a.s. vanaf 20.00 uur in de grote zaal van „Buitenlust" te Achterveld. VIER ONDERDELEN Er wordt geschoten met kk-geweer op 12 meter afstand uit de hand en in knielende houding. De wedstrijd bestaat uit de navolgende vier onderdelen: 1de korpsen - in de klassen A, B en C kunnen maximaal 400 punten behalen. Voor de winnaar van iedere klasse is een SKGV-wisselbeker (met een replica als blijvende herinnering) be schikbaar en voorts 1 prijs per 3 deelnemende korpsen, alsmede een extra prijs voor de hoogste korpsschutteris). 2) de afdeling personeel bestaat even eens uit een A-, B- en C-klasse. 50 punten is hier het maximum bereik. Per klass- zijn tenminste 10 prijzen beschikbaar. 3) de vastebaan-wedstrijd (ten hoogte 150 punten) met minimaal 10 prijz** elk van de klassen A, B en C. 4) de vrijebaan-wedstrijd (max. 90 punten) voor A-, B- en C-klassers, uiteraard eveneens met een groot aantal prijzen. Gezien de te verwachten zeer ACHTERVELD - Achterveld heeft het in Utrecht tegen Sportvereniging Utrecht niet verder gebracht dan een draw. Door familieomstandigheden was Hans Versteeg niet beschikbaar. Hij werd vervangen door Ruth van de Broek (back van het 2e elftal). Daar beide clubs nog nooit in hun lange historie gespeeld hebben tegen elkaar, was alles even vreemd. Direct vanaf het aan- vangsignaal van scheidsrechter Van Zuijlen uit Breukelen gingen beide ploe gen beurtelings tot de aanval over. De zwakke plekken waren al gauw gevon den, de meeste Achterveld-aanvallen liepen over de linkervleugel. Daartegen over vrijwel alle Utrecht-aanvallen over Achtervelds rechterflank. Ruth v.d. Broek had vooral in 't begin veel moeite om zich aan tep assen, Gert v.d. Brink moest hem voortdurend te hulp komen. Ten koste van enkele malen flink in grijpen en uiteraard evenzovele vrije schoppen kon linksbuiten Hendriks van Utrecht worden afgestopt. Achtervelds aanval draaide metzo erg goed aanvankelijk en er was veel bal verlies en vele out-ballen. Het eerste werkelijke gevaar kwam van de opko mende linksback Cor Hoogland die en kele malen zuivere passes in de doelmond plaatste. Echter een afronder was er niet, want kansen waren er wel. De beide spitsen Jan Kerkhof en Herman v. Ruitenbeek konden op het glibberige kleiveld niet goed uit de weg. Ruststand: 0-0-. Direct in de 2e helft startte Achterveld met een fel offensief wat alle perspectie ven in zich hield. De matheid van de eerste helft was geheel verdwenen, en het spel wat in het begin van de com petitie werd gespeeld namelijk de aan vallen over de vleugels was ineens terug. Herman v. Ruitenbeek en Jan Kerkhof stelden de LItrech tse doelman met goede schoten op de proef, doch succes bleef uit. Na 10 minuten wist Utrecht toch het spel te verplaatsen, doch de Achterveld-verdediging met Toon Kals- hoven en Herman Kerkhof als de beste spelers wisten steeds tijdig in te grijpen. Toon Kalshoven en Piet Vos zette voort durend met lange passes hun voorhoede aan het werk. Ten koste van 5 cornerbal- len wisten de Utrechters de Achtervel- ders van scoren af te houden. Een goede pass van Herman van Ruitenbeek werd ingekopt door Albert Tolboom, doch Vrouwe Fortuna kwam de Utrechtse doelman te hulp. Het voor Achterveld zo broodnodige doelpunt werd niet ge boren. De grote fout van de gehele Achterveld-ploeg lag echter wel in het feit dat er te weinig over de vleugels werd gespeeld. Ook het middenveld sloot niet vaak genoeg aan achter de voorhoede, zodat slechts 3 Achterveld- voorwaartsen het op moesten nemen tegen 5 Utrechtse achterhoedespelers. Tegen het einde van de zeer matig gespeelde wedstrijd moest doelman Tolboom al zijn talenten voor de dag halen bij een schot van de Utrechtse middenvoor. Uiterst bekwaam werd dit schot overgetikt. Vijf minuten voor tijd kwam Jan Kerkhof alleen voor de keeper van Utrecht. Jammerlijk genoeg faalde hij want zijn schot stuitte af op deze doelman, waarna de bal corner rolde. Herman Kerkhof had ook al geen geluk toen zijn erg harde schot buiten bereik van de Utrecht-doelman over de deklat verdween. Zowel Utretht als Achterveld hebben deze middag laten zien dat er duidelijk 2 ploegen uit de laagste regionen aan het werk waren. Ondanks het mistige weer was het publiek toch nog in flinke getale opge komen, maar van een boeiend duel is geen sprake geweest. En over de doelpunten konden ze ook niet napraten in de gloednieuwe cantine van Utrecht, want die zijn niet gemaakt. Verdere uitslagen: Hoogland 3-Achterveld 2 afgelast Achterveld 6-Hoogland 6 3-5 ACHTERVELD - Zondagmorgen speelden de Achterveldse dames een thuiswedstrijd in de bekercompetitie tegen het dameselftal Vriendenschaar. Het was een heel ander elftal van Vriendenschaar dan waar tegen werd gespeeld in de competitiewedstrijd. Achterveld kon in de eerste speelhelft zijn draai niet vinden, terwijl Vrienden schaar er goed tegen aan ging. Het gevolg hiervan was dat Vriendenschaar al vrij direct na de aftrap het eerste doelpunt scoorde. Hier zou het echter niet bij blijven. De ruststand ging in met een 0-5 voorsprong. In de tweede speelhelft ging het Ach terveld heel wat beter af. Men ging er nu ook heel wat steviger tegen aan. Hierdoor kreeg Vriendenschaar geen kans meer om na rust nog te scoren. Het was L. Kerkhof die de eer voor Achterveld redde. Zij wist na de rust een maal te scoren zodat de wedstrijd eindigde met een 1-15 stand in het voor deel van Vriendenschaar. Door het ver lies van deze wedstrijd zijn de Achter veldse dames uitgebekerd. LEUSDEN/CENTRUM - De jaarlijkse ledenvergadering van de Oranje Ver eniging Leusden zal dinsdag 24 januari gehouden worden in „de Til". De belangrijkste punten van de agenda zijn de bestuursverkiezing en de bespreking van de feestelijkheden voor 1978. De bestuursleden N. A. Brouwer, G. Th. v. d. Hengel, A. v. Kraaikamp, J. Snijder, P. Tolboom, B. Vahlkamp en G. Vrijhoef zijn periodiek aftredend. Zij stellen zich alle herkiesbaar. Tegenkandidaten kunnen tot de verga dering ingediend worden. Hiervoor is een bereidverklaring van de betreffende kandidaat nodig en de ondertekening van 5 leden. De vergadering van de OVL begint om 20.00 uur. Uitslagen van zaterdag 7 januari. Junioren: Limivo A2 - Achterveld Al 1-3 Hees BI - Achterveld BI 5-0 Achterveld B2 - WZA B2 0-6 Achterveld B3 - Hoevelaken B3 3-3 Hoogland Cl - Achterveld Cl 10-0 Achterveld C2 - Quick C4 5-2 Programma voor zaterdag 14 januari junioren: Baarn A2 - Achterv. Al 13.15 u Achterv. BI - APWC B2 15.00 u Achterv. B2 - HoeveL B2 15.00 u WZA B3 - Achterv. B3 13.45 u Achterv. Cl - APWC C2 13.45 u Achterv. C2 - WZA C5 13.45 u NIEUW NUMMER VOOR SUCCESVOLLE „GROENE LIJN" Op dringend verzoek van de PTT zal de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw in Den Haag per 2 januari a.s. overschakelen op een nieuw telefoon nummer voor de „Groene Lijn", nl. 070-837700, opdat meer personen tezelf dertijd het laatste nieuws op agrarisch gebied kunnen beluisteren. Aanleiding hiervoor is het feit dat er overbelasting van het locale telefoon verkeer is opgetreden als gevolg van een te groot aantal tezelfdertijd bellende belangstellenden. Sinds de start, in februari '77, is de „Groene Lijn" al meer dan 60.000 keer beluisterd. Men kan via deze lijn gedurende twee minuten, dag en nacht, informatie vernemen over allerlei actuele of komende gebeurtenissen m de land- en tuinbouw evenals achtergronden, commentaren, informatie over produkten en prijzen enz. Het nieuwe nummer biedt de mogelijkheid van een uitbreiding tot vier lijnen. Uit steekproeven is gebleken dat de „Groene Lijn" wordt gebeld door mensen uit alle delen van het land uit allerlei beroepsgroepen van de bevolking.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9