Puupekoppen vierden Boerenkielenbal met Frühschoppen was gezellig Sliertjes en Boemeldonckers Uitgebreid jaarprogramma AMBCA KPJ hield jaar vergadering A.B.T.B. vergadert Amivedi Ondernemers spraken over s huren, kopen en leasen Ons Genoegen l Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 19 JANUAR11977 13 ACHTERVELD - Dinsdag 10 januari hield de KPJ haar jaarlijkse ledenverga dering. Deze vergadering vond nu eens niet plaats op het bekende stekkie café Buitenkist doch in de kelder van Ons Gebouw. Door ongeveer 50 leden werd deze vergadering bezocht, hetgeen zeker geen slechte opkomst was. Om on geveer 20.15 uur werd de vergadering door de voorzitter Hans de Vette geopend. Hij heette de aanwezigen van harte welkom en zei zeer blij te zijn dat er zoveel leden op deze vergadering aanwezig waren. Hij wenste iedereen nog een voorspoedig 1978 toe en hpopte dat het nieuwe jaar ook voor de KPJ een zeer goed jaar zou zijn. Uit het overzicht betreffende het afgelopen jaar bleek dat dit een zeer goed jaar was geweest. Er waren veel activiteiten ge weest terwijl ook financieel niet te klagen was. Hierna werden mededelingen gedaan ACHTERVELD - Zondag was het vanaf 11.00 uur Frühschoppen in D'Ouwe Peerdestal. Het was de eerste maal dat dit in Achterveld plaats vond. Desondanks werd het een echte ge zellige morgen voor de bezoekers van dit Frühschoppen. Er waren niet alleen Achtervelders aanwezig doch ook be zoekers uit de omliggende plaatsen. De muziek werd deze morgen verzorgd door de in Oostenrijkse kleding gestoken Hinterfelder kapel. De door deze kapel gebrachte muziek was geheel in Tiroler sfeer. Er was heel veel belangstelling en al vrij vlug heerste er een heel gezellige ontspannen sfeer. Tussen de nummers door werd het aanwezige publiek bezig gehouden door de Frühschopmeester die op zijn plat-Oostennjks enige kolder ten gehore bracht doch ook zo nu en dan over het komende jaar. Er staan voor dit jaar ook weer heel wat activiteiten op het programma met als hoogtepunten het voetbaltoernooi, de kreatieve avondenen de uitwisseling met de KPJ-afdeling uit Workum in Friesland. Ook zal er dit jaar weer de inmiddels traditionele oudijzeractie worden ge houden. Nadat dit punt was afgehandeld kwam een heel belangrijk punt aan de orde, nl. het instellen van commissies voor bepaalde activiteiten. Om te be ginnen wil men een commissie instellen betreffende de sport en betreffende kreatieve vorming. Na een duidelijke uitleg door enkele bestuursleden zagen de aanwezige leden het nut van derge lijke commissies heel goed. Nadat er hierover nog enkele vragen waren ge steld gaven zeven leden zich op om in een van de commissies zitting te nemen. Het volgende punt van de agenda was het afscheid nemen van het bestuurslid Margreet Traa. Margreet is een actief lid van de KPJ geweest waarvan de laatste driejaar als secretaresse. De voorzitter dankte haar voor het vele werk dat zij voor de KPJ had gedaan en vond het jammer dat zij nu in verband met haar huwelijk de KPJ moest verlaten. Als dank voor haar vele werk werd haar namens de KPJ een mooi en nuttig ge schenk aangeboden. Een van de leden had ook nog een afscheidswoord op rijm gemaakt. Na een dankwoord door de een steek onder water gaf in een be paalde richting. Tot groot genoegen van het pubhek en de kapel kwamen ook Prins Ruudtepuup met zijn adjudant en hun dames Frühschoppen. Zij werden namens de kapel welkom geheten door de heer Schouten. De Prins dankte voor de ontvangst, hij vond het fijn bij dit vrolijke gebeuren aanwezig te zijn en roemde de muzikale kwaliteiten van de kapel. Leuk was ook dat de Prins door een van de aanwezige dames werd ge vraagd voor een Weens walsje, waarvan hij wel gebruik maakte. Hoewel het de eerste maal was dat het Frühschoppen in Achterveld plaats vond is alles heel gezellig en geheel naar wens verlopen. Het is zo goed bevallen dat het zondag 26 februari weer zal plaats vinden. scheidende secretaresse kregen zij en haar a.s. echtgenoot nog eens een harte lijk applaus ook omdat haar a.s. man Anton Schoonderbeek vele malen de muziek voor de KPJ had verzorgd. Als er een beroep op hem werd gedaan was hij steeds paraat. De nieuwe secretaresse is nu Bea van Hamersveld, Hessenweg 263, tel. 03425-1236. Een ander belangrijk punt van de agenda was de verhoging van de con tributie. De jaarcontributie is nu op 25,- gekomen. Verder werd medege deeld dat Mario van Dijk bedankt had als lid van het kringbestuur en opgevolgd was door Antoon Hak die tevens penningmeester van het kring- bestuur was geworden. Na de rondvraag werd dit gedeelte van de vergadering afgesloten. Na de pauze werd er nog een bingo gespeeld waarbij een aantal mooie prijzen waren te winnen. Om ongeveer 23.00 uur werd deze zeer geslaagde avond door de voorzitter gesloten. Donderdag 19 januari - dus de avond dat u deze krant in uw bus krijgt - gaat de KPJ zwemmen in het sportfondsen bad in Amersfoort. Na het lezen van dit bericht kunnen de deel nemers en eventuele chauffeurs zich alsnog opgeven bij Jan Pommer, tel. 03425-1827. Het vertrek zal om 19.30 uur zijn vanaf Rien Coenders. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen werd door 20 leden-schutters deelge nomen. Ditmaal slaagde weer geen van de schutters het aantal van 50 punten bii elkaar te schieten. De uitslag was: 1. B. Voskuilen 49 pnt. 2. P. van Nimwegen 49 pnt. 3. H J. van Ruitenbeek 48 pnt. 4. W. J. v. d. Kletersteeg 48 pnt. 5. A. van Daatselaar 48 pnt. 6. J. Voorburg Gz. 47 pnt. 7. H. J. van Nimwegen 47 pnt. 8. J. van Rossum 45 pnt 9. P. Smink 45 pnt. 10. G. Tolboom 44 pnt. 11. A. Vlug 43 pnt. 12. F. Koenen 42 pnt. 13. H. Holst 42 pnt. 14. W. J. Lagerweij 42 pnt. 15. T. Vos 41 pnt 16. J. Pepping 41 pnt. 17. W. Wittebrood 39 pnt. 18. J. Blom 35 pnt. 19. M. Pothof 35 pnt. 20. T. Daatselaar 34 pnt. Ruudtepuup voorop In de polonaise en de gasten uit Prinsenbeek. Ook veel dank zei hij voor de hofkapel, de dans mariekes, de bediening van het gebouw en natuurlijk ook de Transitband Hij wenste iedereen een heel goeie thuisreis en bracht nog even in herinnering het groot carnaval hier in het gebouw en in café Buitenlust en in D'Ouwe peerdestal en het halfvastenbal bij Rien Coenders. Een persoon hacï de prins tot zijn grote spijt in zijn dankwoord vergeten en dat was Gerda Jansen voor haar inzet bij de verkoop van de consumptie munten hetgeen zowel door de carnavals vereniging als door de bediening van het gebouw zeer op prijs werd gesteld. MARTIN WESTERLAAK Voordat Prins Ruudtepuup naar het feest in Ons Gebouw kwam was hij met zijn adjudant en hun dames op bezoek geweest in het St. Ehsabethziekenhuis te Amersfoort waar Martin Westerlaak wordt verpleegd. De Prins dankte Martin als lid van de Raad en als oud Prins Carnaval voor het vele dat hij voor de vereniging had gedaan. Hier reikte de Prins de eerste onderscheiding van die dag uit en wenste Martin een spoedig algeheel herstel toe. Dit werd met een daverend applaus door de aan wezigen op de zaal begroet. Martin Westerlaak dankte voor deze onder scheiding en zei dit zeer te waarderen. Tevens had Prins Ruudtepuup in zip eentje in vol ornaat ook nog een bezoek gebracht aan Huize St. Joseph. Hier had hij de heer en mevrouw Klein veld be zocht, die kort geleden vijfenvijftig jaar ACHTERVELD - Dinsdagavond 24 januari om 20.00 uur zal in Ons Gebouw een ledenvergadering plaatsvinden van de ABTB. Deze avond zullen er diverse zaken aan de orde komen die momenteel voor de agrariër actueel en belangrijk zijn. Deze avond zullen de wethouders van agrarische zaken van de gemeenten Bameveld en Leusden de ABTB-leden informeren over de mogelijkheden t.a.v. uit breiding voor bestaande agrarische be drijven, het stichten van nieuwe agrari sche bedrijven en het stichten van een getrouwd waren en ook was hij de oudste inwoonster van het huis zuster Ahcatara die 2 februari 97 jaar wordt een bloemetje gaan brengen. Dit bezoek werd door iedereen in het huis die hiervan op de hoogte werd gesteld zeer op prijs gesteld. tweede bedrijfswoning, dit op grond van de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan voor het buitengebied van hun gemeente. Door de gemeentelijke raad van het Landbouwschap te Utrecht zal informa tie worden verschaft onder de hinderwet en welke invloed de hin derwet kan uitoefenen op de mogelijk heden van het bestemmingsplan. Daarna zullen de drie inleiders een forum vormen waaraan vragen en pro blemen kunnen worden voorgelegd over de voorgaande materie. De sprekers voor die avond zijn voor de gemeente Barneveld dr. ir. M. Knibbe, voor de gemeente Leusden W. A. van Zandbrink en voor het Landbouwschaping. J. A. S. Fischer.Dit zal een zeei^belangrijke vergadering zijn voor allen. moest zijn glas bier dat voor hem stond leeg drinken. Hij mocht er net zo lang over doen als hij wilde. Zo gauw hij echter zijn glas had neergezet mochten de leden van de raad van elf hun glas bier leegdrinken. Dit ging op volgorde. Zodra nummer één zijn glas had leegge dronken en had neergezet mocht num mer twee beginnen De proefronde werd door de Sliertjes gewonnen. Dit was echter ook zo met de volgende ronde. Hoewel de Puupekoppen gewel dig werden aangemoedigd verloren zij toch het spel. Na deze estafette kwam de kapel van de Maespappers uit Boemeldonck weer op het toneel en brachten een gezellig stukje muziek. Hierna werd door de dames uit Boemeldonck het Boemel- donckse carnavalslied gezongen. Met deze dames zong een Achterveldse dame mee daar zij uit Prinsenbeek af komstig was. VERBAASD Zo tussen het dansen en de polonaises door werd er nog enkele malen een woordje gesproken. De voorzitter van de Carnavalsvereniging dankte voor de uitnodiging om deze avond hier aanwe zig te mogen zijn. Hij wist wel dat ze in het zuiden carnaval konden vieren maar dat ze het hier ook zo konden had hem wel even verbaasd doen staan. Hierna overhandigde hij Prins Ruudte puup een fraai bord waarop een grote pijp en aan weerszijden een inscriptie Puupenkoppen en De Maespappers. Na zijn dank voor het ontvangen riep de Achterveldse Prins Johan van Dalen bij zich die vanaf december ook weer mee mocht doen. Hoewel Johan met zijn voet in het gips liep was hij op zijn kruk ken toch spoedig op het toneel, waar ook hij door Prins Ruudtepuup werd onderscheiden. Vanwege zijn tengere gestalte kwam de Achterveldse Prins steeds in het nauw en daarom achtte hij het wel wenselijk om na gehouden spoedberaad, zich een lijfwacht aan te schaffen welke hem in de drukte moest beschermen. Hiervoor werd een jongere uit de zaal gevraagd. Nadat de zaal de hit Hansje - Hansje had beëindigd werd Hans de Vette een Sher- rif ster opgespeld. Deze nam zijn functie aan met de heel nuchtere opmerking: „Moet ik nu al die vrouwen van je lijf houden7" Inmiddels naderde het einde van dit feest. Het was al in de kleine uurtjes zodat Prins Ruudtepuup het einde moest aankondigen. Hij dankte alle puupen en puupinnen voor hun komst, evenals de aanwezige Sliertjes ACHTERVELD - De Auto-, Motor en Bromfietsclub Achterveld is weer met een goed gevuld jaarprogramma I voor 1978 verschenen Men begint met i een bingo-dansant op zaterdag 21 ja nuari in D'Ouwe Peerdestal, Hessenweg 212 te Achterveld. De zaal 1 gaat open om 19.45 uur en het feest zal I aanvangen om 20.15 uur. De muziek zal deze avond worden verzorgd door het orkest The Spykes, Het geheel zal worden afgewisseld met bingo, terwijl tegen het einde van de avond de grote i verloting zal worden gehouden, waarbij prachtige prijzen te winnen zijn, waar- onder een draagbare tv. De entree is vrij voor de leden en hun ïntroducé's. Ook zullen de club kampioenen van het seizoen 1977 in de A-, B- en C-klasse worden gehuldigd. De uitslag van de clubcompetitie 1977 van de 5 KNMV-ritten (drie ervan tellen voor het clubkampioenschap) is ACHTERVELD - Dinsdag 14 januan organiseerde het ondernemersverbond Leusden een informatieve avond voor haar leden en een aantal genodigden, voor het nieuw te bouwen hoofdwin- keicentrum. Hiervoor was uitgenodigd mr. Kruiderink, hoofd afdeling R O van het K.N.O.V. Hij gaf een duidelijk over zicht van de mogelijkheden die geboden worden bij het betrekken van een win kelpand in een winkelcentrum. Na een uitvoerige uitleg over de juridische as pecten van kopen, huren en leasing be handelde hij de financiële kant hiervan. Uit zijn betoog bleek dat in de meeste gevallen kopen en leasing de beste vor men van overeenkomst zijn. Juist nu is het voorde ondernemers zeer belangrijk te weten wat de mogelijkheden worden, want binnen zeer korte tijd zal de sa- I menwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Leusden en de reahsator van het hoofdwinkelcentrum tot stand ko- I men In die samenwerkingsovereen komst kan de gemeente (als opdracht- l gever) een aantal bepalingen en voor waarden laten opnemen, die alle moge lijkheden garanderen. De heer J. Lieshout, voorzitter van het onderne mersverbond, verzocht de aanwezigen om eventuele vragen schriftelijk in te dienen en meteen een enquêteformulier in te vullen. Dit om de voorkeur van de toekomstige ondernemers te weten in verband met kopen, huren en leasing. Het was een bijzonder leerzame avond en het verheugde het bestuur dat ook hjirpemeestci mr. Rademaker, wethou- Van Zandbrink, een aantal raadsleden en enkele hoofdambtenaren van de gemeente aan de uitnodiging ge hoor hadden gegeven. ACHTERVELD - Bij de Stichting Amivedi, tel. 03425-1554, zijn de na volgende dieren als gevonden en vermist opgegeven. VERMIST Sinds 13 januari, zwart/witte kater, niet gecastreerd, witte vlooienband, naam „Siepie", omgeving Azuriet. GEVONDEN Aan komen lopen zwart poesje met wit befje, erg klein, is ong. 1 jaar, voor poten witte tenen, achterpoten witte sokjes, aan een kant witte en aan andere kant zwarte snorharen, gevonden om geving Jannendorperweg. Zoals wij vorige week aankondigden, zijn slopers jongstleden maandag aan het werk gegaan in het hulppostkantoor aan de Hessenweg in Achterveld. Het postkantoor moet plaatsmaken voor een Welkoopwinkel, waarin tezijnertijd ook het postkantoor weer wordt ondergebracht. Voorlopig is de PTT uitgeweken naar het naastliggende gebouw van de Coöperatie. Op de foto worden voorzichtig de kostbare dakpannen van het pand afgehaald. ACHTERVELD - Zaterdagavond vierden de Puupekoppen uit het Puupenkoppen land hun boerenkielen bal. Om ongeveer 2030 uur werd Prins Ruudtepuup gezeten in een puup door de leden van de Raad van Elf de zaal binnen gedragen. Na een rondje door de zaal te hebben gemaakt, beklom de prins het podium en sprak een hartelijk welkomstwoord tegen de reeds vele aanwezigen. Een bijzonder woord van welkom sprak hij tegen de leden van de carnavalsvereniging De Maespappers uit Boemeldonck of te wel Prinsenbeek. Deze mensen brachten een te genbezoek en hadden ook hun eigen blaaskapel meegebracht. Hierna reikte de Prins aan alle leden van de Raad van Elf een onderscheiding uit en kregen de dansmanekes een foto van hem in vol ornaat. Ook dankte hij hierna de hofkapel en de Transit band voor hun medewerking deze avond. Na dit officiële gedeelte gingen al heel vlug de beentjes van de vloer. Om on geveer 21.30 uur verscheen Prins De Dorstlustige Teuntje de Eerste alias Teuntje Hoger van de Eemnesser Carnavalsverengmg De Sliertjes met zijn Raad van Elf en hun dames in de zaal. Prins Ruudtepuup verwelkomde dit gezelschap en bracht in zijn wel komstwoord naar voren dat bij de verkiezing van deze Dorstlustige Prins Teuntje de eerste in het gebouw de Vleermuis het zo'n feest is geweest dat het bierschuim over de Eem was gevlo gen zodat de mensen aan de overkant er ook van konden genieten. Prins Ruudtepuup bood hierna de Eemnesser Pnns een boeren fluit aan die direct moest worden ingespeeld. Tevens wer den Prins Teuntje de eerste en zijn leden door de Puupekoppen prins onder scheiden met de traditionele Puupenkoppen-onderscheiding. RUUDTEPETUTE Prins Teuntje de Eerste hield hierna een heel korte toespraak waarbij bleek dat hij over de naam van de Achterveldse Prins steeds zijn tong brak en deze aansprak als Prins Ruudtepetute hetgeen grote hilariteit verwekte. Daama werden aan Prins Ruudtepuup en zijn raad door Teuntje de Eerste een onderscheiding uitgereikt. Tijdens het uitreiken hiervan merkte hij nog op dat de aanwezige carnavals vereniging uit Boemeldonck deze dag juist elf jaar bestond. Daarna was het weer de beurt aan de muziek. De Transit band, de hofkapel en de Boemeldoncker kapel losten elkaar hierbij af. Het werd een heel gezellig en ontspannen feest waarbij zowel de Puupenkoppen als de gasten zich enorm amuseerden. De ene polonaise op de andere volgde en ook zo tussen door kon er nog even zo gedanst worden. Als afwisseling werd er ook een bierestafette gehouden, georgamseerd door de Sliertjes uit Eemnes. Als voor drinker fungeerde de bekende Puupekop Piet Smink. De voordrinker Achterveldse dansmariekes geven het voorbeeld tijdens het Boerenkielenbal aantal winst- A-klasse: Pun,en 1. H. v. d. Wetering, Woudenbergl49 2, M. v. d. Bos, Vreeland 143 3.. J Remkema, A'foort 142 4. G. Bos, A'foort 140 5. M. C. v. d. Roest, Weesp 139 B-klasse: 1. W. M. van Dijk, Achterveld 147 2. M. van Druten, Achterveld 147 3. A. M. van Druten, Achterveld 146 4. T. Staal, Soest 145 5. W. I. de Voogd 142 C-klasse: 1. J. v. d. Hoed, Soest 159 2 M. W. v. d. Moed, Soest 147 3. M. Zwartepoorte, Leusden 99 4. J H. van Dijk, Soestduinen 50 5. J. Blotenburg, Achterveld 48 Op maandag 30 januari zal de jaar lijkse ledenvergadering worden gehou den. Er zal dan een negen punten tel lende agenda worden afgehandeld. De rittenagenda ziet er als volgt uit. Zondag 2 april zal de openingsrit wor den gereden. Maandag 1 mei volgt de Koninginnerit, zondag 28 mei de grasnt, in juli de Tour de Juniorrit, 22 september de PCC rit nr. 4 en 22 oktober de Herfstnt. De PCC-rittenagenda ziet er als volgt uit: 4-5 maart De Slipper, 15-16 april De Meern, 20-21 mei De Ganzenrijders en 23-24 september Achterveld. Volgens de voorzitter van de AMBC zullen er dit jaar wel wat meer gezel- ligheiclsritten in het programma worden opgenomen, zodat ook de niet KNMV- rijders wat meer aan hun trekken zullen komen. Dit leek hem wel de aan gewezen weg, gezien de vele inschrij vingen in de C-klasse het afgelopen seizoen.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13