(zo.) Roda (zat.) op kop in 2B het zonnetje gezet SlltKT Roda-medewerkers in Over voetbal en zo liet liggen Roda puntjes Prestatie loop Zaalvoetbal Roda- pupillen RODA'46 NEDERHORST Leusder Krant - Sport DONDERDAG 19 JANUAR11977 17 Henk van Laar was goed op dreef. vang 14.30 uur) Geen gemakkelijke opgave voor de Baasboys, maar een (voet)bal kan soms raar rollen. In Hil versum werd het destijds 1-1 en nu Ach terveld thuis speelt is een hoopvol resul taat niet helemaal ondenkbaar. Ie klasse A (zondag) De enige (inhaal)wedstrijd DWSM- Roda eindigde onverwacht met een duidelijke nederlaag van de Leusdena- ren, die daardoor in de ranglijst gelijk kwamen met Veensche Boys op de ge deelde 7e plaats. Het programma voor a.s. zondag luidt De Vesting - DSO (3-2) Roda - Nederhorst (2-1) FAK - Veensche Boys (1-1) Domstad - Lelystad (3-0) DWSM - KWA (1-1) Amsvorde - EMM (1-4) Wat Roda-Nederhorst (aanvang 14.30 uur) wordt, is moeilijk te voor- SDellen. Daarvoor zijn de Leusdense re sultaten te wisselvallig. Wij wachten (toch enigszins hoopvol) maar af 2e klasse B (zaterdag) Uitslagen 14 januari: JSV - FZO 1-2 Roda - Hercules 2-0 Overige wedstrijden afgelast. De top van de ranglijst werd hierdoor: Roda '46 13 7 6 0 20 32-16 VOETBAL zondag a.s. Aanvang: 14.30 uur. Burg. Buining Park. Benschop 13 8 3 2 19 31-18 FZO 14 7 5 2 19 22-12 Dofa 13 6 2 5 14 27-19 Programma 21 januari: Benschop - Bunnik (1-1) Nijenrodes - Hercules (1-2) Dofa - VIOD (2-0) FZO - Roda '46 (0-0) JSV - Oranje Leeuwen (1-2) Maarssen - de Meem (4-0) Een bijzonder moeilijke uitwedstrijd speelt Roda in Zeist (op Blikkenburg achter het Zeister Slot. Aanvang 15.00 uur tegen FZO. Deze ploeg verloor op eigen veld alleen nog maar van Ben schop. Roda is dus gewaarschuwd en wij hebben het idee, dat trainer Ruitenberg met de helft van de winst al tevreden zal zijn. Wie wilde kon een gokje wagen op de feestavond van de Roda-medewerkers meldt hij zich nog eens voor een plaats in een van de standaardelftallen? In middels was het feest als het ware voorbij gevlogen en rond 02.00 uur wees de Country Side Jazzband op het klokje van gehoorzaamheid, zodat een LEUSDEN-CENTRUM - Een he leboel mensen weten dikwijls geen raad met hun vrije tijd in het weekend. Als dat a.s. zondag met u het geval is, moet u 's middags beslist naar Don Bosco. Vanaf twee uur vindt daar - voor de zevende keer - de Prestatieloop plaats van de KPJ-afdeling Leusden De beslissing of u meeloopt dan wel alleen maar komt kijken naar dat bonte spektakel ligt uiteraard geheel bij uzelf. Uw aanwezigheid is voor mij reeds vol doende, want wellicht kunnen wij na afloop van het gesjouw door het bos elkaar een antwoord geven op de bran dende vraag:Waren het de lopers, die de grootste prestatie verrichtten of was het misschien toch de organisatie commissie?" Er komt heel wat kijken bijzo'n grapje en verleden jaar heeft het de KPJ meer dan duizend herinneringsvaantjes ge kost. Kees Leyenaar, die naast de ad ministratie de public relations verzorgt, .vreest" dat de KPJ met dat aantal dit jaar niet toekomt. Als ik Kees moet gelo ven (en ik heb geen reden om dat niet te doen) komen zondag meer dan 1047 prestatielopers aan de start, hetgeen dan meteen een nieuw Leusdens record is. Hij zal het erg leuk vinden als iedere Leusdenaar aan de Pres tatieloop meedoet of minstens komt kijken, maar hij is nuchter genoeg om te begrijpen, dat zoiets niet mogelijk is. Al was het alleen maar omdat Roda en S. V. Achterveld zondagmiddag toevallig van plan zijn om op eigen terrein van Nederhorst en Actif te win nen. En daar hebben ze ook wat sup porters bij nodig. Het is een traditie geworden, dat de lopers door een bekende Nederlander het bos in worden geschoten. U kent Jan Terlouw? (de overigens mislukte vorige kabinetsformatie heeft er lang genoeg voor geduurd). Hij fungeert dit jaar als starter. Desondanks zijn de deelnamekosten niet verhoogd. Die bedragen f 1,50 p.p. voor de jeugd tot 15 jaar en wat de ouderen betreft een knaak voor elke Leusdenaar en f 2,50 p p voor deelnemers uit de rest van het land Dat hebben Kees, Gerard en Ber- tus (dit jaar versterkt met Richard) en hun assistenten toch maar netjes gere geld. Toch heeft de Sportstichting Leusden bij het weggeven van de Jaro van Rootselaarbokaal op 2 januari blijk baar niet aan dit clubje gedacht. Nu ik het toch over deze wisseltrofee heb, moet mij iets van het hart. Men heeft uiteraard, dat stel ik voorop, niets tegen René Kuilboer c.s., maar diverse Leusdense sportclubbestuurders heb ben de motivering van de sportstich tingsvoorzitter bij de verkiezing van Im pala tot sportclub van het jaar niet kunnen volgen. Ook voor mij was het een verrassihg, maar desondanks staat de blijkbaar felbegeerde onderschei- t ding voor een jaar in de prijzenkast van de gymclub. Ik hoop evenwel voor Im pala, dat „het ding" niet in de plaats komt van de bij de Sportstichting aan gevraagde subsidie ter bestrijding van de extra kosten, die de viering van het tweede lustrum met zich mede zal brengen, nu dat feest - bij gebrek aan voldoende ruimte in Leusden - in de keistad wordt gehouden. PC. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag jl. hebben Roda El en Dl deelgenomen aan het zeer geslaagde zaalvoetbal toernooi van de v.v. Scherpenzeel. El won haar drie wedstrijden en Dl kwam met winst, verlies en een puntenverde ling uit de strijd In de totale rang schikking kwam Roda 1 puntje tekort op de winnende thuisclub. Na Roda volgden de Zebra's en TOV In sportzaal Groenhouten aan de Meent kwamen de ploegen van D2 t/m D5 in een onderlinge volledige competitie in actie. Zes wedstrijden van 15 minuten per team, waaruit D3 de meeste punten behaalde en gevolgd werd door D2, D4 en D5. Het is voor de pupillen nog steeds winterstop op de velden en dit zaaltoernooi was voor de jongens een fijne gelegenheid om weer eens fanatiek en enthousiast aan het voetballen te gaan. A.s. zaterdag komen de E-pupillen aan de beurt in een toernooi met Scherpenzeel, Hoogland en Jona than uit Zeist. Dat wordt gehouden in sportzaal Groenhouten aan de Meent. Óm 9.00 uur starten de El-pupillen, om 10.00 uur E2 en om 11.15 uur E3. De pupillencommissie van Roda vraagt de jongens dringend om minstens een kwartier voor de aanvang van hun poule aanwezig te zijn. eindelijk succes. De kort achter zijn ver opgerukte voorhoede spelende Hans Ruitenberg kreeg in de 13e minuut de bal goed voor zijn rechtervoet. Hij stond enkele meters buiten het dom- stedelijke strafschopgebied en iedereen verwachtte een knal van je welste. Dat gebeurde evenwel niet. Hans gaf de bal een listig tikje naar links, waar Henk van Laar in een veel kansrijker positie stond en dat betekende prompt 1-0 voor Roda. Nog in dezelfde minuut leek de score te worden verhoogd, maar het boogballetje van Henk van Laar ging niet alleen over de Utrechtse keeper, maar ook rakelings over zijn doel. De laatste 20 minuten verliepen met een fel Hercules-offensief en trainer Ruitenberg moest nog een paar wissels toepassen. Dat leverde niet alleen verse mankracht, maar tegelijkertijd ook tijdwinst en rust om de zaak niet uit handen te geven. De Utrechters vochten voor hun laatste kans op aan sluiting bij de compeütietop en drongen steeds verder op. Roda's achterhoede kon standhouden en een eigenlijk niet meer verwachte Leusdense counter liep in de allerlaatste minuut van de wed strijd uit op een hoekschop. Henk van Laar bracht de bal bijzonder scherp in de Hercules-doelmond en Fred de Sma len probeerde koppend te scoren. Via de niet-klemvaste Utrechtse doelman kwam de bal bij Rijk Rijnders, die met een mooie omhaal zijn ploeg op 2-0 kon zetten. WIELRENNEN. A.s. zaterdag middag wordt in Hoevelaken (lekker dichtbij) de Max de Vries-wielerveldrit van de RTC Amersfoort georganiseerd. Dat is een wedstrijd voor liefheb bers/veteranen (start 12.00 uur), ama teurs/profs (13.00 uur) en prestatie- lopers (1430, resp. 14.45 uur) Een week later op 28 januari organiseert de RTCA de 3e wielerveldrit van Voort- huizen met liefhebbers/veteranen (start 13.00 uur), resp. amateurs/profs (14.00 uur). ATLETIEK. De Achterveldse hard loper Bert van Hamersveld heeft over schrijving gevraagd van de AAV Altis (Amersfoort) naar de Amsterdamse Athletiek Vereniging. De 23-jarige Ach- tervelder krijgt bij zijn nieuwe vereni ging grotere trainingsmogelijkheden. WIELRENNEN. De uitslag van de 9e Midden-Nederland Veldnt was: 1. Harry de Boer, 2. Jos Schippers, 3. Herman v. d. Hoef, 4. Hans Voorn en 5. Dick Willigenburg (bij de amateurs). Kees Bokma won bij de liefhebbers, waar Gerard van 't Klooster 4e werd. Aanstaande zondagmorgen om 10.30 uur is de start van de 10e en voorlaatste MN-rit te Soestduinen. HANDBAL. Met treffers van Arris Leyenhorst (2), Theo Prinsen (2), Wim v. d. Linden en Gerard Voskuilen (elk 1) bereikte de handbalploeg Impala 1 een 6-6 gelijkspel tegen Celeritas. Mede koploper AAV 2 maakte geen misstap en heeft nu 1 puntje meer dan de Leusdenaren. WIELRENNEN. Max de Vries uit Hoevelaken, lid van de RTC Amers foort, werd 9e in de 3e nationale veldrit van de Pedaalridders te Amersfoort bij de amateurs en dat betekende tevens (voor de derde maal) het provinciale kampioenschap voor de Hoeve lakenaar. LEUSDEN/CENTRUM - Dat het Roda-bestuur zeer veel prijs stelt op de belangeloze medewerking van velen, is zaterdagavond weer eens bewezen. In het o.m. met parachutes (zo hard zakt Roda-zondag 1 ook weer niet!) versierde riante clubhuis op het Bur gemeester Buiningpark begon rond 20.30 uur de jaarlijkse Medewerkers- avond. Daarmee wil het verenigingsbe stuur de onmisbare steunpilaren van Roda '46 bedanken voor hun inzet. An- derszijds hoewel dat niet hardop gezegd werd, is zo'n pretavond een uitstekend middel voor de continuering van de „contracten". Vice-voorzitter J. van Santen speelde waar nodig voor conferentier. Een voor vele Roda-leden dankbaar onderdeel van de avond was de officiële be vestiging van de op de jongste leden vergadering voorgestelde benoeming tot erelid (de enige van de vereniging) van de heer J.P.H. v.d. Berg. „Jan (voor zijn vele vrienden) is 8 jaar secretaris geweest en daarop aansluitend 4 iaar voorzitter", deelde het huidige opper hoofd H. Huizinga vol trots mede. De heer V.d Berg kreeg de officiële vereni- gingsspeld (,,met knop", aldus vice- voorzitter Van Santen) met de bijbeho rende oorkonde en van een groep sup porters een bijzonder mooi bloemstukje. Mevrouw V.d. Berg werd met een boeket bloemen evenmin verge ten. Zo gaat dat bij Roda. Het antwoord van Jan v.d. Berg was kort maar krach tig: „Iedereen wordt heel hartelijk be dankt!" Ook aan de dames van de uit gebreide feestcommissie raakte het Roda-bestuur een halve bloemenwinkel kwijt. Hierna kreeg de Country Side Jazz band, met daarin de Leusdenaren Peter Verschoor en Hans Rombouts, de kans om zich ook eens voor voetballers waar te maken. Die kans hebben de heren gegrepen en de hele verdere avond hielden zij talrijke beentjes van de vloer. Naar schatting - tellen was door de drukte niet mogelijk en op een „vrije" avond ongewenst - waren rond de 200 medewerkers met hun dames aanwezig en wie de drukte in de grote zaal wilde ontvluchten kon „rustig" even uitblazen met het wagen van een kansje in de nog niet officieel in gebruik genomen nieuwe bestuurskamer. On dertussen kwam de familie Wijnands achter de bar, met Peel v.d. Hengel als rechterhand, bijna handen tekort bij het zorgen voor het „nathouden en pap pen". Om de dames en heren niet van het feest af te leiden waren de welgevulde bekerkasten van de voetbalclub met rood en groen afgedekt. Een groot deel van de inhoud is indirect ook door de medewerkers vergaard. Denkt u maar eens aan de trainers, de elftalleiders en andere functionarissen. Wat later op de avond werd een afgedekt stuk muur naast de voordeur weer vrij gemaakt. Dat bleek geen camouflage van opgelo pen waterschade of iets dergelijks te zijn geweest, zoals argeloze bezoekers had den vermoed. Onder luid applaus werd een grote lichtmetalen plaat zichtbaar, waarop de namen van alle Roda-leden, die destijds meegewerkt hebben aan de bouw van het prachtige clubhuis. Namen noemen heeft weinig zin, maar wij hoorden terloops, dat ene Ko Hofland rond de 115 avonden op de bouwplaats aan het werk is geweest. Alle aanwezige dames kregen een kleine attentie in de vorm van een rode roos en een doosje geborduurde zak doekjes en je hoort op zo'n avond ook allerlei nieuwtjes. Vaak van (over-) moedige leden. Zo is de leider van de zaterdagafdeling stellig van plan om zijn hoofd kaal te scheren als zaterdag 1 kampioen wordt. Dat wordt hem beslist niet in dank afgenomen door zijn lieftal lige echtgenote, maar we zullen wel zien wie straks in huize Van Buren de baas is. Er was trouwens al een kaal koppie in de zaal. Van een Al-junior, die met nog 2 wedstrijden voor de boeg zijn ploeg nu reeds als kampioen ziet. Jeugdtrainer Lex Grootenhuis had ook nog even tijd voor een praatje. Hij heeft het goed naar zijn zin bij de Leusdense club en verwacht dit jaar al een paar leuke successen. Wie weet, misschien LEUSDEN/ACHTERVELD - Van het toch al niet grote (inhaal)programma kwam door de afgelasting van diverse wedstrijden in de zaterdagse 2e klasse B weinig terecht. Roda-zondag verloor in Maarssen van DWSM. Die tegenvaller werd voor de roodzwarte supporters weer goedgemaakt door de 2-0 winst van de zaterdagploeg, die daarmee on geslagen op kop kwam. HOOFDKLASSE (ZONDAG) Uitslagen 15 januari: ASV '65 - Kampong 1-1 Actif - DVSU 1-0 Patria - Amersf. Boys 1-2 Ranglijst: Actif 13 8 3 2 19 17-10 Kampong 14 6 6 2 18 28-18 Ultrajectum 14 7 4 3 18 21-13 MSV '19 14 7 4 3 18 22-15 Patria 14 4 6 4 14 15-16 Amersf. B. 14 4 6 4 14 12-15 WZA 14 5 4 5 14 18-22 ASV '65 13 2 7 4 11 15-16 SDO 14 4 3 7 11 20-18 DVSU 14 3 4 7 10 14-21 Utrecht 14 3 4 7 10 11-24 Achterveld 14 1 7 6 9 11-16 Programma 22 januari, met daarach ter tussen haakjes de resultaten uit de eerste helft van de competitie: Patria - ASV '65 (2-2) Utrecht - DVSU (0-4) SDO - Kampong (1-2) MSV - Ultrajectum (5-1) Amersf. Boys - WZA (1-1) Achterveld - Actif (1-1) Staartclub Achterveld ontvangt de Hilversumse lijstaanvoerder Actif (aan- niet best. Het kwam helemaal vast te zitten op zo'n 20 minuten voor het einde nadat Gert Osnabrugge voor de vierde maal slechts het nakijken had. Roda was met 4-2 definitief op afstand gezet. RODA Al KLOPTE WZ Na de 2-0 winst op VVZ heeft Roda Al nog twee wedstrijden voor de boeg. De Leusdenaren namen direct zelf het initiatief en konden via het als gevolg van een weddenschap kaal geschoren koppie van Ruud de Jong in de 5e minuut de leiding nemen. Na de met deze voorsprong bereikte rust ging Roda aanvallend verder en in de 17e minuut maakte Ruud de Jong met zijn kale maar voor Roda Al gouden hoofd aan alle eventueel nog bestaande twijfel een einde. Met nog slechts de uitwed strijd tegen Usselmeervogels op 28 ja nuari en thuis tegen Soest in net ver schiet komt het felbegeerde kampioen schap steeds duidelijker in zicht. LEUSDEN/CENTRUM - Met de zege op Hercules (Utrecht) bereikt Roda- zaterdag 1 voor het eerst in de lopende competitie en nog steeds ongeslagen de top van de ranglijst. Misschien iets te vroeg in de plannen van trainer Martin Ruitenberg - na 13 van de 22 te spelen wedstrijden - maar het geeft wel een prettig gevoel nu praktisch nog maar twee concurrenten voor de titel zijn overgebleven. De overwinning van af gelopen zaterdag heeft overigens wel de nodige moeite gekost en pas in de aller laatste minuut was dat werkelijkheid. Het veld op het Burg. Buiningpark was door de vele regen in de voorgaande dagen glad en zwaar be speelbaar. Voorts was de Leusdense ploeg beslist niet in topform. Met zeer veel inzet (soms wel wat te enthousiast) en vooral qua conditie compenseerden de Ruitenbergboys het technisch iets be tere spel van de Utrechters. Roda begon zoals gebruikelijk zeer aanvallend. Weldra bleek echter, dat de scorings- machine van de Leusdenaren aan een onderhoudsbeurt toe is. Kracht kwam in de plaats van raffinement en meermaals moest scheidsrechter L. Doest een Roda-speler - gelukkig informeel - ver manend toespreken. Het ging inderdaad soms wel erg hard, maar de wedstrijd bleef toch sportief. Roda kwam maar niet in haar normale spel en moest gelijdelijk toe zien, dat de bezoekers het heft meer en meer in de hand namen. Een mooie kans kreeg Rijk Rijnders in de 32e minuut. Vanuit een zeer moeilijke hoek ging zijn schot evenwel via de lat net over. Doelpuntloos brak de rust aan en aan genomen mag worden, dat Martin Ruitenberg de heren onder de thee een paar hartige woordjes heeft toege fluisterd. Roda begon met frisse moed aan de tweede helft en vrijwel direct na de hervatting ketste een harde schuiver van Fred de Smalen af op het Utrechtse houtwerk. De roodzwarten gingen door en hadden na een klein kwartier andere groep Roda-medewerkers en met name de opruimploeg aan de slag kon. MAARSSEN - De officiële uitslag van de inhaalwedstrijd DWSM-Roda was 4-2. Wie iets te laat op het sportpark Daalseweide arriveerde had prompt de openingstreffer gemist. DWSM schoot zo snel uit de startblokken, dat al vrij kort na de aftrap gescoord werd. Met een fraaie kopbal uit een corner. Al spoedig werd duidelijk, dat Roda geen hoge ogen zou gooien. De ploeg speelde duidelijk onder haar kunnen en leed onnodig vaak balverlies. Ook waren de Maarssense spelers dikwijls net iets eerder bij de bal. Toch heeft het hele spelbeeld nog lang gelijke kansen voor - beide ploegen gegeven. verwerken. Toen Evert Schafthuizen 'ater Roda terugbracht op 3-2 was nog een heleboel mogelijk, maar het rader werk van de Leusdense formatie liep n Êen minuut of 5 voor de rust-„op een r- psychologisch juist moment" heet dat i- dan - bracht Evert Schafthuizen de par- ir tijen weer op gelijke voet. Nog i. gunstiger bleek dat moment voor e DWSM, want zeg maar 1 minuut voor de thee zat de thuisclub prettig op 2-1. e De treffer, die DWSM nant op 3-1 n bracht, werd ook door veel toeschou- r. wers gemist en met name door hen, die n nog met hun koffie of pilsje m de cantine >- verkeerden. Vrijwel direct na de aftrap ir kreeg Roda dat tegenpunt te

Leusder Krant | 1978 | | pagina 17