LOEP OP Jaar vergadering Oranje vereniging KPO-dames maakten mozaïeken Hobby- s instuif Blijhofi c Oud Papier i m - sessies i8E&i6E5*BBÊB8& sss&k ?&%8SSÈBS&$^ Leusaer Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 19 JANUAR11977 En dit is danLeusdens nieuwe ijsbaan. Gebruik makend van het milde winterweer, hebben zwanen, eenden en meeuwen bezit genomen van de waterpartij, die eigenlijk bestemd is voor het hebben van ijspret. Maar het wil maar niet echt vriezen en in de tussentijd bevolkt bovenstaande fauna de baan van de vereniging „Zwanenburg". Voorlopig kan er beter sprake zijn van „Zwanenburcht", getuige deze foto van Janus Visser. «a academicus. Mijn advies is dan ook: hou het simpel, hou het duidelijk en praat niet teveel. Des te eerder hebben we een goed doorwrocht welzijnsplan, waar iedereen achter zou kunnen staan. En daar gaat het toch om? DORPSHUIS LEUS DEN/ZUID Vorige week schreven we, dat het er naar uitziet, dat Leusden/Zuid z'n eigen dorpshuis gaat krijgen (sociaal-cultureel centrum als u wilt). We schreven ook, dat Leus den/Zuid daar al jaren reikhalzend naar heeft uitgezien. Toch schijnt dat niet zo te zijn als we enkele opbel lende inwoners van Leusden/Zuid moeten geloven en een ingezonden brievenschrijver In het nummer van vandaag. Zij zeggen, dat Leus den/Zuid helemaal niet uitkijkt naar een dorpshuls, maar dat er sprake is van een minderheidsgroep. Er kan volgens hen ook geen sprake zijn van een cultureel noch sociaal cen trum, omdat voor het geven van cul turele manifestaties wel iets meer komt kijken en de ruimte voor iets dergelijks in Leusden/Zuid gewoon niet voldoende zal zijn, afgezien nog van het feit, dat zoiets veel te duur is. Dezelfde tegenstanders van het dorpshuis in Leusden/Zuid vinden het gewoon geld weggooien. Voor cultuur kun je naar Amersfoort en als de kinderen kreatief bezig willen zijn, kunnen ze best naar Leusden/Cen trum, zo ver is dat niet. Wham! Daar zit je dan. Denk je die Inwoners van Leusden/Zuid blij te kunnen maken met een prachtig bericht over dat dorpshuis, krijg je meteen de kous op de kop. Merkwaardig toch, dat die tegenstemmers nooit eerder hun mond hebben opengedaan, maar pas nu in het geweer komen. Dat mag van mij hoor, vrijheid blijheid weet u wel, maar ik zou het wel een erg merkwaardige situatie vinden, als zou blijken, dat al die jarenlange po gingen om in zuid tot een dorpshuis te komen, alleen maar gebaseerd zouden zijn op de lulde roep van een minderheidsgroepje. Hoe zit het dan met de In zuid gehouden enquêtes, vooral de laatste, over de wensen van de zuiderlingen? hoor ik iemand vragen. Tja, eigenlijk zou Ik dat ook wel eens willen weten. Als die naar waarheid Is ingevuld, moet toch snel duidelijk gemaakt kunnen worden wie de minderheid Is in dat zo aar dige, dorpshuis-loze Leus den/Zuid SAMEN AFSLANKEN Nu echt iets anders. Afslanken. Welke ietwat forser uitgevallen Leusdenaar of Leusdense zou dat niet willen? U hebt belangstelling? .Die zitten in elk geval gemakke lijk". issaSKS .25®» r. SÊ^sSëi- iv»k a<S?V -t *2^: .2- NOG EEN WERKGROEP Het wordt trouwens wel dringen in het gemeentehuis en omliggende gemeentelijke zalen, want de gemeentelijke- en CML- werkgroepen hebben allemaal ruimte nodig voor hun nuttige sa menspraak. Het welzijn gaat de Leusdense burger blijkbaar erg ter harte, want naast de in te stellen werkgroep Educatief Plan door de gemeente, komt vanavond de Werk groep Welzijn i.o. „van het Inspraak orgaan CML" bijeen in het oude ge meentehuis aan de burg. de Beaufortweg (aanvang acht uur) om spijkers met koppen te slaan. De ar geloze lezer zal misschien een tikkel tje verbaasd staan over zoveel goede dingen ineens, want hij of zij zal nog niet zo heel erg lang In een raadsver- slag hebben gelezen, dat een voor stel om juist die welzijnsplanning tijdig gereed te hebben (een voorstel van mevrouw Verduin) door b. en w. werd afgewezen, omdat zij zelf hier al mee bezig waren. Het één hoeft het andere niet uit te sluiten, want de diskussienota „Welzijnsbeleid" van de gemeente heeft heel wat diskussle-stof doen opwaaien en het gevolg is, dat Leusdenaren zich nu over deze materie gaan buigen om aan de wens van het ministerie (inspraak door de burgers) tegemoet te komen. Het klinkt allemaal inge wikkeld, maar het valt allemaal best mee. NIET MOEILIJK DOEN Overigens hebben we nog wel een welgemeend advies voor de werk groepen, met name ook voor de werkgroep Welzijn I.o. van het CML. Kortgeleden kregen wij de agenda stukken voor de aanstaande verga dering en dat belooft eigenlijk niet veel goeds voor de nog talrijke men sen, die de welzijns-materie en de daaraan verwante „vaktaal" niet machtig zijn. Het kan best zijn, dat - wil je het goed doen - de planning zo goed mogelijk dient te worden vast gesteld, maar als ik dat allemaal zo lees, ben ik bang, dat de hard werkende medewerkers van tal van belangenloos opererende welzijns- vereniglngen al dat gepraat laten voor wat het is en intussen gewoon doorgaan met hun nuttige werk. De gewone burger heeft een hekel aan ambtenarentaal en aanverwante af wijkingen in het doorsnee taalgebruik. Ik ook. Wil de werkgroep Welzijn i.o. en ook elke andere werk groep in Leusden werkelijk de in spraak van de bevolking tot een le vend gebeuren maken, dan zal ge bruik moeten worden gemaakt van een levende taal, die voor iedereen verstaanbaar is en die tastbaar is voor zowel de wat men noemt modale man of vrouw als voor de RUST(IGER) IN DE LUCHT Een goed bericht uit Soesterberg. Tot eind februari 1978 zal het een stuk rustiger kunnen zijn in de Leusdense luchten. Wat is namelijk het geval? Vorige week vertrok een groep mi litairen en vliegtuigen van het Ame rikaanse 32e Tactical Fighter Squad ron van de vliegbasis Soesterberg voor trainingsdoeleinden naar Tur kije. Het is de eerste keer in de ge schiedenis van het squadron, dat men vertrekt naar de „Common De fense Installation" (CDI) nabij Incirlic in Zuid-Oost Turkije. Het oefenen met gronddoelwapens is een nor maal trainingsonderdeel van het squadron. Gedurende een periode van ongeveer zes weken zal dit 2-ATAF-squadron oefenen In haar tweede taak van close-air support en air-interdiction op de Konyaschiet- range ten noorden van Inciriic-CDI. Het squadron wordt eind februari 1978 op Soesterberg terugverwacht. Ze zullen In Turkije wel de pest in hebben, maar voorlopig is dat heel ver van ons bed en zijn we die Ameri kaanse herrieschoppers tenminste even kwijt. Waarmee we niet willen zeggen, dat we een hekel hebben aan de Amerikanen, maar waarom nemen ze nou steeds een vliegtuig mee als ze op bezoek komen? Hierbij een aardig prentje van één der vliegtuigen, die naar Turkije zijn vertrokken. Voorlopig zult u ze niet meer horen. Mooi zo, daar gaan we dan: In Leus den, zo krijg ik te horen, wordt een cursus gegeven over goede voeding, gericht op vermageren. Al lerlei deskundigen zullen u bijstaan in uw poging om dat te bereiken. Maar... u hebt wel een doktersverkla ring nodig, waarin deze goedkeurt, dat u aan vermageren gaat doen, want ook dat schijnt niet voor iede reen even goed Ie zijn. Bovendien mag u - als u de cursus wilt volgen - niet reeds op dieet zijn (zoals een zoutarm dieet, een galblaas-dieet of dat van diabetes). De cursus wordt georganiseerd door de Kruisvereni ging Leusden in het kruisgebouw te Leusden/Zuid (Roo van Aldewerelt- laan - u weet wel waartegen over het dorpshuis misschien komtDe cursus begint op dinsdag 11 april om half acht. De kosten zijn vijf gulden per les en er zullen in totaal twaalf lessen worden gegeven. U kunt u voor 1 maart opgeven bij zr. L. van Kalkert, de Roo van Aldewereltlaan 9 te Leusden/Zuid, tel. 033-20818. Bij inschrijving dient u dertig gulden vooruit te betalen. Veel succes! HOOGWATER Het luwen van de noordwester- storm, vorige week, heeft er voor ge zorgd, dat Leusden een kleine wa tersnood werd bespaard. Want hoe gek het ook mag klinken, vorige week was een beperkte stuw- bewaklng Ingesteld en zoiets klinkt alarmerend genoeg. Wat was namelijk het geval? Door de noordwester-storm kon het water van het Valleikanaal niet worden ge loosd op het Eemmeer. De gevolgen waren duidelijk. Mede door de aan houdende regens was het waterpeil van het Valleikanaal aanzienlijk ge stegen. Aangezien verschillende vij verpartijen vla de Hamersveldse We tering met het Vallelkanaal zijn ver bonden, was de kans aanwezig, dat ook aanwonenden van de vijvers hinder van het water zouden kunnen ondervinden. Het viel echter al lemaal best mee. De storm luwde en de stuwen werden open gezet. Het leed Is wat dat betreft voorlopig weer geleden. Toch jammer, dat er zulke grote gaten In de Liniedijk zitten. Want het blijkt toch maar, dat we die dijk eigenlijk nog best als wa terkering zouden kunnen gebrui ken ANTENNE VRIJ Zo nu en dan heb ik echt een trots gevoel. Als Leusdenaar. Zo ook nu weer. Voor mij ligt een keurige bro chure: „De antenne moet weer vrij" en ik heb het gevoel, dat de victorie in Leusden begint. Want die werk groep „Antenne vrij" heeft haar do- micili toch maar mooi hier in Leus den. Een goed doel, dat vrij maken van die antenne. Een echt progressief liberale gedachte, nietwaar? Daarom geef ik op deze plaats graag wat ruimte voor de werkgroep: De landelijk opererende Werkgroep „Antenne Vrij" heeft een brochure uitgegeven met de titel „De antenne moet weer vrij". De onderti tel „Nadelen van de invoering van kabeltelevisie" geeft al aan waar het om gaat: in invoering van de zoge naamde kabeltelevisie gaat meestal gepaard met een verbod tot plaatsing van privé-antennes. Nu zou dit geen probleem zijn indien „kabeltelevisie" hetzelfde of meer heeft te bieden als een eigen dakan tenne, maar in de brochure wordt beschreven dat dit heel vaak niet het geval is. Vooral op het gebied van FM-radio worden dikwijls minder programma's doorgegeven dan ter plaatse te ontvangen zijn, terwijl de kwaliteit van de doorgegeven signa len vaak slecht is. In de brochure „De antenne moet weer vrij" wordt uiteengezet waarom en hoe antenneverboden worden in gevoerd, worden tips gegeven ovt het indienen van klachten over a slechte kwaliteit van kabeltelevi sienetten en over het plaatsen vaéri een eigen FM-antenne en is ook ee schrijnend voorbeeld opgenome: van een uitwas van een antennevei* bod door een verhuurder. Bovendler, bevat de brochure een overzicht vai FM-zenders in ons land en In onzi t buurlanden. De brochure kost ƒ3." en is verkrijgbaar bij de Werkgroej „Antenne Vrij", p/a P.C. Noorlana Koolzaadland 26, Leusden/Centrun door overmaking van dit bedrag of" bankrekening 3359.51.538 van di_ Rabobank te Leusden (postgiro vav» de bank 278135) of door toezendln'*' van een girobetaalkaart of be taalcheque. Ef De volgende aflevering in het vervolgverhaal over de Tweede Fase. De eerste rijen woningen, die de woningbouwvereniging Centraal Nederland In het plangebied neerzet, beginnen er inderdaad als rijen woningen uit te zien. Ze staan langs de Noorderinslag ter hoogte van het kruispunt met de Middenweg. De eerste serie van deze hulzen moet over vier maanden worden opgeleverd. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 24 januari houdt de Oranjevereniging Leusden haar jaarlijkse vergadering in het jongerencentrum „de Til". De ver gadering begint om 20.00 uur Men hoopt dat er veel leden aanwezig zullen zijn. De agenda luidt als volgt: Opening Notulen Jaarverslag secretaris. LEUSDEN - Op woensdag 11 januari kwamen de dames van de K.P.O. weer bijeen in de Johannes Hoeve. Na opening en welkom van de voorzitster gaf ze het woord aan de gast van deze avond: de heer NV. Timmermans die fa- cinerende mozaieïcen liet zien die alle maal uit kleine stukjes glas waren opge bouwd. Bepaalde „schilderijen" waren zo geweldig dat de aanwezigen hun be- Jaarverslag Penningmeester. Verslag kascommissie. Benoeming kascommissie. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn: N. A. Brouwer, G. Th. v. d. Hengel, A. A. v. Kraaikamp, J. Snijder, P. E. Tolboom, mevr. Verschuur-Valkkamp, J W. Vrij hoef. Allen herkiesbaar. Het bestuur stelt deze als kandidaat. De leden kunnen tot de vergadering kandidaten (leden) indienen, mits ondertekend door 5 leden en de bereidverklaring der kan didaat (kandidate). Verkiezing voorzitter (periodiek). Pauze. Vaststelling contributie 1978. (Be stuursvoorstel 7,-). Bespreking en mededelingen feestelijk heden 1978. Koninginnedag en lunapark. Mededelingen o.a. statutenwijziging. Rondvraag en sluiting. Als de tijd het toelaat, wordt er nog een dia-quiz gehouden, „Waar is dat in Leus den?" wondering niet onder stoelen of banken stopten. Na de pauze kreeg iedereen de gele genheid om ook eens wat in glasmozaie£ te maken. Daar werd enorm gebruik van gemaakt. Voor iedere dame was er een pakketje van ±100 stukjes glas, penseel, lijm en 'n pincet om de eerste kunststuk ken te ontwerpen Vol overgave en en thousiasme wierp iedereen zich op vlin ders, paardjes, kruisjes enz. De aanwe zige dames waren zo gegrepen door deze manier van bezig zijn, dat 't zeker al over half 12 was voordat men de heer Tim mermans en zijn assistenten liet gaan. Bij voldoende deelname is 't mogelijk om 't volgende seizoen een cursus over dit onderwerp te geven. De heer Tim mermans is Salesiaan van origine maar is door zijn orde helemaal vrijgesteld van LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag:®' januari is er een hobby-instuifclub in 1*tc clubgebouw van Blijhof. Zoals gewoo:'2 lijk - want dat zijn vaste punten - iedereen weer naar hartelust timmert of z'n fantasie uitleven met kle®' Kinderen die wat meer willen doen n/s hout kunnen figuurzagen. Voir® diegenen die wat fijner werk wille, doen, zijn er kralen en touw voor craméwerk en ook worden er we diverse mogelijkheden van papier gr£ toond. De hobbyclub wordt gehoude** van 10.00 tot 12.00 en kost 0,75 ind^' sief een glaasje limonade. 3V LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag og januan houden de Openbare scholen7e Hobbit en de Wegwijzer weer hunsn maandelijkse kranten-inzameling N?e tuurlijk is ook ander oudpapier zo» D tijdschriften van harte welkom. De *oi zameling vindt plaats op het parktfre: terrein bij de bejaardenwoningen aantf, Asschatterweg van 8.00-12.00 uur. an JOi de gestelde taak die hij oorspronkel%f had. lif Zijn atelier is de Maria Hoeve in Hass^ai bij Apeldoorn, waar hij opdrachten vJjj voert uit binnen- en buitenlan/el Iedereen die eens nader met deze vofygj van kunst zou willen kennis maken tas elke zondagmiddag van half 3 tot 6 c- If naar de Maria Hoeve gaan voor na informatie. De K.P.O. kan terugzien f een fijne welbestede en creatieve a von. Aanstaande donderdag wordt dit gebouw in Achterveld opgeleverd. Het is de nieuwe behuizing van de openbare *a kleuter- en basisschooPt Startblok, die te vinden is aan de Jan van Arkelweg. Nadat vorige week vrijdag de 'd nieuwbouw van de katholieke Sint Jozef-school werd opgeleverd, kunnen een heleboel Achterveldse 'l0 schoolkinderen binnenkort over naar een riantere behuizing. De verhuizing zal waarschijnlijk plaatsvinden in de •ei krokusvakantie.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 22