■mm Bewoners Stoutenburg bekeken reconstructieplannen Horsterweg Actif in spannende wedstrijd Fietspad Horsterweg kost 1,4 miljoen chterveld weerstaat koploper A.M.B.C. speelde gezellige bingo Amivedi Uc.^S Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 26 JANUAR11978 11 Uitreiking van de bekers bij de A.M.B.C. Achterveld ACHTERVELD - Zaterdagavond or ganiseerde de Auto Motor en Bromfiets Club Achterveld de jaarlijkse bingo dansant avond. Tot ongeveer elf uur werden er enkele bingo's gespeeld, af gewisseld met een dansje. Na elf uur was het alleen nog dansen. Toen de voorzitter de heer Lorist de avond opende was de zaal geheel gevuld met A.M.B.C. leden en introduce's. De heer Lorist verwelkomde de aan wezigen en hoopte dat het weer een heel gezellige avond zou worden. het scoren te beletten. Tot het einde toe bleef Achterveld vechten voor de overwinning doch de Hilversumse kampioenspretendent kon de stand op 1-1 houden. De ondanks de koude wind trouw opgekomen Achterveld- supporters kunnen genieten van een sportief en tot het einde toe spannend duel. Verdere uitslagen: Achterveld 2 - WZA 2 2-0 APWC 6 - Achterveld 5 1-1 Programma 29 januari: WZA - Achterveld 14 30 uur Amersf. Boys 4 - Achterveld 211.30 uur Achterveld 3 - NSC 3 12.00 uur Hoogl. veen 4 - Achterveld 411.30 uur Achterveld 5 - HVC 5 12.00 uur Dames: Vriendenschaar - Achterveld Verder deelde hij mede dat het in het komende seizoen meer op de gezellige tour zou gaan door dat er meer gezel- ligheidsritten zouden worden verreden en dat de KNMV rittén iets minder zou den zijn. Het leek het bestuur verstandig om hiertoe over te gaan ge zien de grote deelname vorig jaar in de C klasse. De PPC ritten zullen echter blijven. Ook deelde hij mede dat er een kaart avond zou worden georganiseerd tussen de A.M.B.C. en de Tour de Ju nior Hierna werd overgegaan tot het huldigen van de kampioenen van het seizoen 1977. Als eerste in de A-klasse bleek te zijn geëindigd de heer M. v.d Wetering uit Woudenberg met 149 winstpunten. Tweede was geworden de heer M. v.d. Bos uit Vreeland. In de B klasse was als eerste geëindigd de hedr W.M. van Dijk met 147 winstpunten e^i als tweede M. van Druten eveneens met 147 winstpunten. Beide heren zijn woonachtig in Achterveld. In dë C-klasse, die vorig jaar werd ingevoerd en zo'n succes is gebleken, was de eerste verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie te Ach terveld, tel 03425-1607, is als verloreh opgegeven een zwarte herenpor temonnee met inhoud. ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel. 03425-1554 zijn de navol gende dieren als vermist opgegeven, zwart/wit gevlekte kater, wit vlooien- bandje, Siepie, vermist omgeving Azu- riet. witte kater, oranje vlekken op kop en rug, ongeveer 1 jaar oud vermist omgeving van Oldenbarnevelt- straat. plaats voor G. J v. d. Hoed met 149 winstpunten en W. M v. d. Hoed was als tweede geëindigd mei 147 winstpunten. Deze beide heren wonen in Soest. De genoemde heren mochten allen een beker in ontvangst nemen terwijl hun dames een bloemetje kregen aangebo den. Na deze plechtigheid deelde de heer Lorist nog mede dat de heer Schopping, ook in de zaal aanwezig kampioen van Nederland was geworden. Deze kreeg hiervoor ook een bloemetje aangebo den. De huldiging van de kampioenen ging gepaard met een hartelijk applaus. De muziek deze avond werd verzorgd door de Spykes die weinig moeite hadden om de aanwezigen op de vloer te krijgen. Tussen het dansen door werd er bingo gespeeld. Er waren mooie prijzen. De gelukkigsten van deze avond waren wel de oud-voorzitter van de A.M.C. en zijn echtgenote. Nadat bij een vorige bingo de echtgenote de hoofdprijs, een koffiezetapparaat in ontvangst had mogen nemen, kon zij bij de volgende bingo een radio in ontvangst nemen. Haar bingo was nog maar net goedgekeurd toen haar echt genoot bij het volgende nummer ook bingo kon roepen. Hij mocht een mooie plaid in ontvangst nemen Om ongeveer 23.30 uur werd er nog een verloting gehouden. Voor deze ver loting waren er twee prijzen be schikbaar waarvan de hoofdprijs een draagbare televisie was. Bij de trekking die op verzoek van de heer Lorist ge schiedde door mevr. Bijl bleek mevr. Kessel uit Amersfoort de gelukkige te zijn die de hoofdprijs in ontvangst kon nemen. Mevr. v.d. Kolk, eveneens uit Amersfoort won de tweede prijs. Na deze verloting werd nog geruime tijd gezellig bij elkaar gebleven waarbij de dansvloer niet onbezet bleef. Om onge veer 1.00 uur dankte de voorzitter alle aanwezigen voor hun inbreng van deze avond. Tevens deelde hij nog mede dat de klaverjas-en schutjasavond ge houden tussen de A.M.B.C en de Tour de Junior zal worden gehouden op 21 februari in D'Ouwe Peerdestal. ACHTERVELD - Koploper Actif uit ilversum heeft het tegen hekkesluiter igpChterveld niet verder gebracht dan 1 :n 1-1 gelijk spel. Een goede prestatie l^in Achterveld dus, hoeveel er zelfs >g wel iets meer heeft ingezeten. ^Gesteund door de wind ging de aacuisclub meteen in de aanval. Goed Spagezette aanvallen rolden op de af. Maar eenmaal voor het gekomen, wist de Hilversumse de- steeds tijdig in te grijpen. Een ;kbal van Piet Vos had beter lot ver- dan precies over de daklat te larfheren. Actif trachtte vanuit de verde- ging te komen via de counter wat ook eens lukte. De vele toeschouwers gen een Actif-schot via de paal weer ~""t veld in verdwijnen. Actif plaatste int spel naarmate de rust in aantocht Pis. Bij een op links gewonnen corner [ÏÊ(n wefd de bal gevaarlijk dichtbij rc;eschoten Heel Actif juichte daar ze R2,-enden dat het leder de doellijn al passeerd was, doch de goed meege- men scheidsrechter Feilen, was Achterveld tegen Actif te\d uit de wedstrijd RKSVA-Actif duidelij k een andere mening toegedaan. Aan de andere kant kwam een on verwachte scoringskans via de counter voor Achterveld. Albert Tolboom en Gert van de Brink liepen elkaar in de weg waarmee de kans om Achterveld op 1-0 te tillen de mist in ging. Johan v. Bekkum probeerde het vanuit de tweede lijn met een harde schuiven, maar ook hier geen geluk. Langs de buitenkant van de paal werd het gewoon een out-bal. Ruststand 0-0. Onmiddelijk na de hervatting startte Actif met een fel offensief. Cor Hoogland beging een overtreding tegen de Actif-rechtsbuiten. Dit bestrafte de scheidsrechter met een vrije trap en deze leidde het Actif doelpunt in. Hoog kwam de bal voor het doel, doelman Tolboom tastte totaal mis en de verde diging paste de mandekking niet goed toe. Linksbuiten Jonker die zijn 100ste wedstrijd voor Actif speelde, kon ge makkelijk de stand voor zijn club op 1-0 brengen. De Hilversummers brachten hierna de Achterveld-aanval rustig te controleren wat aanvankelijk ook wel lukte. Doch na verloop van tijd voor begonnen de Achtervelders meer vat op het spel te krijgen. Herman van Ruitenbeek 'was bij zonder actief en stuwde de aanval voortdurend. Aanvoerder Toon Kals- hoven passte voortdurend hard en zuiver en de Actif-trechter. Actif begon hierdoor onzeker te spelen, en veel bal verlies was hiervan het gevolg.Toen bij een massale Achterveld aanval een verdediger van Actif mis tastte, was Jan Kerkhof er als de kippen bij om dit af te straffen. Met een goed gericht schot was de Hilversumse doelman kansloos: 1-1. De strijd lag nu weer geheel open, waarbij Achterveld de beter werkende ploeg bleek. Het enthousiastme deed veel onkunde vergeten voor het ver kleumde publiek. Actif werd in de ver dediging gedrukt en moest het nu geheel van snelle uitvallen hebben. Hiermee hadden de trapvaste stopper Herman Kerkhof en de bijzondei active Cor Hoogland echter de juiste afweer. Achterveld kreeg corner op corner die door de Actif verdediging vaak royaal werden weggegeven. De boomlange verdedigers hadden totaal geen moeite met deze corners ,,die hoog voor het doel kwamen. Ze waren meesters in de lucht. Een schuiver van Gert van de Brink werd door de uitstekende 18- jarige Actif doelman gekeerd. Ook Jan Kerkhof moest capituleren toen hij on verwachts alleen voor deze doelman kwam te staan. Door tijdig uit te lopen wist hij de Achterveldse rechtsbuiten ACHTERVELD/STOUTENBURG - Dinsdagavond 17 januari werd door je gemeente Leusden een bijeen- <omst georganiseerd voor de bewo- lers van Stoutenburg. Deze bijeen- (omst vond plaats in Ons Gebouw te Achterveld en was een vervolg op de /ergadering van september 1976. Op jie vergadering werden de bewoners )lannen voorgelegd betreffende het Ïianleggen van een fietspad en riole- ing aan de Horsterweg. Daar een en ander i nu concrete /ormen aangenomen heeft werd deze "bijeenkomst belegd Namens de ge- rjeente waren aanwezig wethouder J. /Vagenaar, de heer Faber staffunctiona- is van civiele werken P A. Gerber chef :iviele werken bij de dienst gemeente verken, H E. Winkelman van de ïfdeling stadsontwikkeling, algemene :aken en de heer Hermans -oorlichtingsambtenaar van de ge- neente Leusden. Ongeveer dertig personen uit Stoutenburg waren aanwezig Door vethouder Wagenaar werd het een en inder uitgelegd waarbij onder andere *>leek dat met de wensen geuit op de a'ergadering in 1976 zover dit mogelijk ^vas rekening is gehouden met de ge- naakte plannen ..Het heeft wel lang Jjeduurd.' aldus de heer Wagenaar. .maar er komt zoveel bij kijken dat het van de een op de andere dag klaar zijn." Om het een en ander goed luidelijk te maken waren er kaarten op- waarop de te maken situatie aan was gebracht terwijl er ook een foto's aanwezig waren van de situatie op die punten waar je zaak gewijzigd zal worden. Nadat de het een en ander had kreeg de heer Gerber het VERKEERSDREMPELS Na deze uitleg werden door enkele maals de Horsterweg, ook een belangrijke verbindingsweg voor landbouw- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wanneer de leden van de raad daar vanavond bijna 1,4 mil joen voorover hebben, dan kan ereen fietspad aangelegd worden langs de Horsterweg. Reeds geruime tijd wordt over de wenselijkheid van een dergelijke fietspad gesproken, omdat de bestaande situatie zeer ge vaarlijk voor wielrijders is. In overleg met de aanwonenden en verschillende overheidsinstanties heeft de gemeente gekozen voor de aanleg van een fietspad langs de westzijde van de Horsterweg. Het aan te leggen fietspad is in twee richtingen te berijden. Het fietspad sluit aan op het thans in uitvoering zijnde kruispunt Noorderrandweg-Zwarteweg en op het fietspad langs de Hessenweg. Tegelijkertijd wordt het gedeelte van deze weg binnen de bebouwde kom ge reconstrueerd. waarbij tevens ruimte wordt geschapen voor het aanleggen van hetzoèven bedoeldefietspad. Gelet op de functie die deze weg vervult en op de onderhoudskosten dient tevens de klinkerbestrating vervangen te worden door een asfaltverharding, zo vindt het college..Daarnaast ach ten wij het wen selijk dat de weg voorzien wordt van trottoirbanden, waardoor het karakter van deze weg meer ..stedelijk" zal wor den en bij de verkeersdeelnemers wel licht een meer aangepast gedrag zal afdwingen", aldus burgemeester en wethouders. Binnen de bebouwde kom van Stoutenburg wordt tevens aan weerszijden van de rijbaan een trottoir aangebracht In het kader van de recon structiewerkzaamheden wordt het huidige rioleringsstelsel in de kern van Stoutenburg vernieuwd en aangesloten op een pompgemaal. dat in verbinding staat met het hoofdpompgemaal bij het Valleikanaal. Voorts wordt de kruising Hessenweg-Horsterweg voorzien van een verkeersregelinstallatie. Ten be hoeve van de aanleg van het fietspad en de reconstructiewerkzaamheden binnen de kom van Stoutenburg is het noodzakelijk, dat de gemeente grond van derden verwerft. Bij het ontwikkelen van de plannen heeft wel als uitgangs punt gegolden, dat er zo weinig mogelijk grond zal worden aangekocht, teneinde het karakter van de aanwezige tuinen en de privacy voor de aanwonenden zo weinig mogelijk aan te tasten Het college stelt de raad voor tot de uitvoering van de werkzaamheden te besluiten, hiervoor kredieten tot in totaal 1 375.500,- beschikbaar te stellen en de werkzaamheden ondershands aan te besteden De Horsterweg Hier komt een fietspad langsl woord die aan de hand van de aan wezige tekeningen uiteenzette hoe de situatie'nu gewijzigd zal worden In de bebouwde kom aan de Horsterweg zal gezien van uit de richting van de Hes senweg worden aangelegd een voetpad, een fietspad, de rijbaan en een voetpad. Het geheel zal 12 60 meter breed worden, een voetpad van 2 en 1.60 meter, een rijbaan van 5.50 meter, een fietspad van 3,00 meter en een berm van een halve meter aanwezigen nog vragen gesteld waar onder ook de vraag of het niet wenselijk was op de Horsterweg in de bebouwde kom verkeersdrempels aan te brengen. Uit het antwoord kwam naarvoren dat dit niet te verwezenlijken is daar het een doorgaande weg betreft Als de aankoop van de benodigde grond vlot verloopt hoopt men in juni van dit jaar met de werkzaamheden te kunnen beginnen Op 26 januari zal de gemeenteraadsvergadering de cre- dietaanvrage aan de orde komen. Als alles rond is wordt begonnen met de aanleg van de riolering. Deze riolering zal dan ook worden aangesloten op de persleiding in de richting naar het pers- gemaal bij het Valleikanaal. De afvoer via septictanks naar open water zal dan tot het verleden gaan behoren. Daarna zal worden begonnen met de andere werkzaamheden. In verband met de aanleg van het fietspad en de voetpaden zal de weg iets worden verlegd. Ook de Hessenweg zal iets worden verlegd omdat ook daar ter hoogte van de aldaar staande woningen aan weerszijden een voetpad zal worden aangelegd. Op een vraag of het wel nodig is om aan de Horsterweg twee voetpaden aan te leggen werd geantwoord dat dit zeker nodig is. Niet alleen in het belang van de voetgangers doch ook omdat het veiliger is bij het uitrijden van de aldaar liggende inritten. Zou er geen voetpad zijn staat men met de auto komende uit de uitrit al direct op het fietspad hetgeen veel gevaren kan opleveren Bij de aanwezigheid van een voetpad heeft men meer ruimte om de verkeerssituatie te kunnen overzien VERKEERSLICHTEN Als alles klaar is zal de Horsterweg zowel voor de voetganger als voor voor de fietsers heel wat veiliger zijn Vanaf de Hessenweg-Horsterweg ook voor- sorteervakken kunnen worden aange bracht. De dorpskom van Stoutenburg, die gerekonstrueerd gaat worden I

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11