Expositie hoofdcentrum op donderdag 2 februari Achterveld won EHBO-wedstrijd NCVB hield 23e jaarvergadering Dorpshuis Leusden- Zuid (2) Jeugdraad in diskussie over afwijzen ambulante functionaris door het gemeentebestuur van de icrnnii Ingezonden: ROZENDAALLAAN 9 RAAD LEUSDEN I Rozendaallaan 9, j Leusden-centrum, tel. 41495. LEUSDER KRANT Rozendaallaan 9 Leusden-C. Leusder Krant - plaatselijk nieuws LEUSDEN-Op donderdag 2 februari wordt in de gemeentelijke expositie- I ruimte, Zwarteweg 16, een in formatiedaggehouden over de stand van zaken met betrekking tot het hoofdcen trum. De openingstijden zijn van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Voorafgaand aan deze informatiedag wordt op 1 februari 's avonds een voorlichtingsbijeenkomst over het hoofdcentrum gehouden, die met name is bedoeld voor de Leusdense midden stand en de gegadigden voor vestiging in het hoofdcentrum. WAT GING VOORAF? Bij het maken van het draaiboek voor het hoofdcentrum werd er nog van uit gegaan dat de Centrumweg aan de oost- 1 zijde van het centrum een profiel van twee maal twee rijstroken zou moeten krijgen Een diepgaande studie over de vraag of de reservering van een tweede rijbaan zou kunnen vervallen zonder te grote risico's, latere verkeersproblemen toonde aan dat het aanvaardbaar wasom voor het deel van de weg ten oosten van het centrum uit te gaan van een enkel- baansweg. Deze beslissing had een in grijpende wijziging van het totaalplan voor het hoofdcentrum tot gevolg. Een schets van het nieuwe plan werd getoond op 24 november 1977 tijdens een tentoonstelling over het draaiboek Zwanenburg. jwAT IS ER NU TE ZIEN? De architecten van het hoofdcentrum hebben intussen de schets verder uitge werkt. Alle onderdelen waaruit het cen trum is opgebouwd, de winkels, wonin gen, kantoren, het gemeentehuis en de 'evenementenhal hebben een plaats ge kregen, voor een deel op de oude tweede ■ijbaan van de Centrumweg. Rond de bebouwing wordt een rondweg Jaangelegd, waar de Hamersveldseweg een deel van vormt. Langs deze rondweg zijn grote parkeermogelijkheden. De Smoussesteeg die een belangrijke toe gangsweg voor fietsers en voetgangers uit de plannen ten oosten van de Cen trumweg gaat worden dringt tot diep in het centrum door en eindigt bij een plein tje in het hart van het winkelgebied. In het winkelstraatje zelf zal alleen de voetganger toegang hebben. In het noordelijk deel van het cen trumgebied is ruimte gereserveerd voor een warenhuis van ongeveer 3000 m2. FASERING Alle gebouwen in het hoofdcentrum worden niet tegelijk gebouwd. Vooral voor de winkels geldt, hoe meer inwoners in Leusden, des te meer win kels. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Reagerend op de ingezonden bnef van de heer J. Schwenke, Roo van Al- derwereltlaan 15. Leusden-Zuid, wil ik namens de Initiatiefgroep Dorpshuis Leusden-Zuid graag - voorlopig - ant woorden als volgt. De ..juridischefoef(een ongelukkige uitlating van de toenmalige loco burgemeester, later ook door hemzelf betreurd) en het in Zuid te stichten so ciaal cultureel centrum houden naar onze mening geen verband met elkaar Een dergelijke gedachte, welke in dit geval helaas verwoord is in de door de Tot 1980 zal ruim 5000 m2 winkels wor den gebouwd, ruim voldoende voor overplaatsing van winkeliers uit het noodcentrum de Rozendaal aan de To- renakkerweg, dat in 1980 moet zijn ont ruimd. De beschikbare ruimte is zo groot dat ook nog veel nieuwe winkeliers zich zullen kunnen vestigen. Het tweede winkelgedeelte, waarvan het warenhuis deel uitmaakt zal pas na 1980 kunnen worden gebouwd. Over mogelijkheden tot de bouw van de even ementenhal worden nog besprekingen gevoerd, die hopelijk spoedig met gunstig resultaat zullen worden afge rond. De architecten zijn intussen heel hard heer S. gemaakte insinuerende opmer king. wordt meestal geboren uit het in het geheel niet op de hoogte zijn van welke achtergrond dan ook („Wie bent u, die vanuit uw leunstoel kunt beoordelen sprak Thorbecke reeds). Voor wat de onderhandelingen Ge meente/Pon betreft staat het al dan niet verstrekken van inlichtingen op dit stuk vanzelfsprekend geheel en al ter beoordeling van de gemeente. Van de kant van onze initiatiefgroep kan ik echter verzekeren, dat de plannen om te komen tot oprichting van een sociaal- cultureel centrum in onze woonkern Zuid, reeds stammen van lang vóór de naam Pon voor het eerst in dit verband (door de gemeente) werd genoemd. Daarmee kom ik op de tweede op merking van de geachte briefschrijver als zou Leusden-Zuid echt niet met smart op een eigen sociaal-cultureel centrum zitten te wachten Dat hij ook op dit punt niet voldoende geïnformeerd is, kan ik de heer S. echter niet geheel en al kwalijk nemen, omdat inderdaad de uit slag van de door de P.U.S. W. gehouden enquête op dit moment nog steeds niet (officieel) bekend is. In zoverre is de publicatie op de voorpa gina van de LK van 12 januari j.l. - uit wiens pen gevloeid, weet ik niet - voor barig geweest. Zodra het rapport in ons bezit is, zal door onze groep volledige openheid van zaken gegeven worden Ook wordt gedacht aan het houden van Uit volgende publicaties, onder andere n.a.v. de enquête, zal blijken, dat er be paald geen sprake is van een min derheidsgroep, die een dergelijke ont moetingsplaats zo nodig vindt. Onzerzijds bestaat verder geen be hoefte in te gaan op de vergelijking van de heer S met „DeTil". omdatdiezuiver speculatief is. Met de schrijver van „Loep op Leusden" ben ik van mening, dat het toch wel merkwaardig te noemen is, dat de te genstanders nooit eerder gereageerd hebben. Daartoe is toch al meerdere malen de gelegenheid geweest Reeds in februari 1976 heeft het gemeentebe stuur een hoorzitting in „Het Trefpunt" gehouden en later is in diverse artikelen van onze initiatiefgroep in dit blad om reacties gevraagd. Of zou het al dan niet geïnteresseerd raken in een dorpshuis in eigen kern toch „ten nauwste verband houden" met het wonen aan de Roo van Alderwereltlaan, nu blijkt, dat als locatie gekozen is de Pon-driehoek? W M. Bunnik secr. Initiatiefgroep Dorpshuis Leusden-Zuid Nassaulaan 11 LEUSDEN/CENTRUM - Een man en een vrouw van een schoonmaakbedrijf zijn in een lokaal bezig met hun werk. Gehurkt veegt zij met een stoffer een hoopje vuil en gebroken glas op een blik en hij hanteert enthousiast een zwabber. Om „leuk te doen" geeft de man zijn collega van achteren een duwtje met zijn veegapparaat. In zoverre met „succes", dat zij voorover valt en met de linker onderarm terecht komt in een glasscherf, die ter plekke een flink bloedende vrije diepe wond veroorzaakt. Hierover hevig ontstend en geschrokken door het resultaat geeft de vrouw met haar stoffer een fikse aai over 's mans voorhoofd, waarop een indrukkende verwonding als „wisselgeld" achterblijft. Dit drama tische verhaaltje was het thema voor de zes teams (2 van Sint Martmus uit Utrecht, 3 uit Achterveld en 1 Leusdense formatie, elk van twee eerste helpers en een leid(st)er), die deelnamen aan de rayonwedstrijden van de Katholieke Nationale Bond voor de EHBO. Vrijdag avond gebeurde dat allemaal in de voor het „goede doel" beschikbaar gestelde kantine van de Hogere School voor Ge- iondheidszorg te Leusden. Zesmaal werd vorenbedoelde mini- drama opgevoerd met de bedoeling, dat de deelnemende teams, elk op hun eigen wijze, de zaak moesten klaren. Zeer en thousiast, maar ook deskundig, werden de slachtoffers njkelijk voorzien van pleisters, verband en een mitella. Deze eerste hulp werd op een 15-tal punten LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 17 januari kwam de Stichting Jeugdraad Leusden bijeen in de Raadszaal. Het grootste deel van de avond werd ge discussieerd over het verzoek door de Jeugdraad aan de gemeente om een ambulantfunctionaris aan te stel len, hetgeen afgewezen is. Er zijn bij de gemeente vragen gerezen of dit punt wel voldoende met de organisa ties doorgesproken is, omdat hierover een opmerking met als strekking „bij ons komt hij er niet in", opgevangen is. De jeugdraad vraagt zich nu af of zij opnieuw moet inventariseren of dat de genen die dit gezegd hebben eerstmaar een „hard" moeten maken Een vertegenwoordiger van ,,de Til" die wat later komt, zorgt voor enige op heldering. In de Til is men van mening dat men zo'n functionaris niet nodig heeft. Men draait momenteel erg goed en men ziet er het nu t niet in om hier geld voor uit te geven. Bovendien leeft daar het wantrouwen of deze functionaris wel in dienst van de Jeugdraad zal komen. De gemeente be taalt uiteindelijk en men is dan ook bang dat men hierdoor maar zal moeten slikken wat door deze nieuwkomer ge zegd wordt Mevr Verduin merkt op deze angst goed te kunnen begrijpen; er zit inder daad een mogelijkheid in dat het zo zou kunnen gaan. Voorzitter Cloosterman wijst er op dat deze man duidelijk geen controle- ambtenaar van het gemeentebestuur dient te worden. Er zal een duidelijke taakomschrijving moeten komen en de autonomiteit van de verenigingen moet wel gewaarborgd blijven Men besluit uiteindelijk opnieuw hier over contact op te nemen met de organi saties en er wordt duidelijk gesteld, dat ook de Jeugdraad niet iemand wil. die als ambtenaar deze functie vervult. Hij dient in dienst te zijn van een particuliere organisatie (in dit geval de Jeugdraad). Over de in de vorige vergadering ge sproken evaluatiedag is men in principe een datum overeengekomen. Deze dag met de verschillende organisaties zal waarschijnlijk 11 maart plaatsvinden. De volgende vergaderdatum van de Jeugdraad is op 28 februari. LEUSDEN - De presidente mevrouw C. Janson opende de 23e jaar vergadering van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-zuid met een woord van welkom aan de aanwezige leden, in het bijzonder dan de afgevaardigden uit Leusden-centrum. Nadat vers 1 van Psalm 150 gezamen lijk gezongen was, sprak mevrouw Jan son het openingsgebed uit, waarna Ge zang 44 de verzen 2 en 3 werden gezon gen, en de presidente haar meditatie hield. Het jaarverslag 1977 werd voor gelezen door de tweede secretares se mejuffrouw A. van Bentum. Behoudens enkele kleine wijzigingen werd het jaarverslag door de vergadering goedgekeurd. Penningmeesteres mevrouw Biel las het kasverslag. Dank zij de akkurate wijze, waarop mevrouw Biel de kas be heerde, kon ze een batig saldo van 411,73 bekend maken. Sekretaresse en penningmeesteres werden bedankt voor hun werk, alsmede de kascommissie, die bestond uit de dames Vis en Apeldoorn. Deze dames bevonden de kas in goede orde. De zieken bezoeksters in het af gelopen jaar waren mevrouw Van den Burg en mevrouw Van Bentum. Beide dames waren bereid dit werk nog een jaar voort te zetten. Mevrouw Van Andel bezocht de laatst gehouden vergadering van de Vrouwenr raad Leusden waarin ze zitting heeft voor de NCVB afdeling Leusden-zuid, en bracht verslag uit. Zij vertelde onder andere over de gehouden kursus „Het gesprek als hulpverlening", en maakte bekend dat de Wereldgebedsdag dit jaar in Leusden gehouden-wordt in de Johan- neshoeve op vrijdag 3 maart. Daarna was het belangrijke punt aan de orde: de bestuurswisseling. Mevrouw Janson, die zes jaar in het bestuur had gezeten, één jaar als sekretaresse en vijf jaar als voorzitster, droeg het president schap over aan haar opvolgster, mevrouw Abbring-Alblas. „Het presi dentsschap", aldus mevrouw Janson, „vergde veel tijd en inzet. Het is echter een werk, dat ik altijd met veel plezier heb gedaan. Ik ben mevrouw Abbring zeer dankbaar voor de spontane wijze, waarop zij zich als presidente be schikbaar heeft gesteld, toen er een be roep op haar werd gedaan. De NCVB Leusden-zuid zal in de persoon van me vrouw Abbring een zéér bekwaam pre sidente krijgen". Namens bestuuren leden van de afde ling Leusden-zuid bedankte mevrouw Biel mevrouw Janson met een leuk speechje voorde fijne manier, waaropzij vijf jaar lang de vergaderingen presi- 'deerde. Namens allen bood zij mevrouw Janson een boekenbon aan. In de pauze, die volgde, kon een nieuw lid geïnstalleerd worden: mevrouw Schreuder. Mevrouw Janson bood een traktatie aan. Na de pauze deed mevrouw Scholtus een leuk gezelschapsspel, bestaande uit letters waarbij steeds door twee groepen woorden gevormd moesten worden. Het leverde veel plezier op en alle leden deden er geestdriftig aan mee. Mevrouw Biel en mevrouw Op 't Hof waren naar de gewestelijke vergadering geweest, waarvan mevrouw Op 't Hof verslag uitbracht. Gezamenlijk werd lied 461 de verzen 1 en 7 gezongen, waarna mevrouw Janson het slotlied uitsprak. Staande werd het bondslied gezongen. De eerstvolgende bijeenkomst van de N.C.V.B. Leusden-zuid zal gehouden worden samen met de afdeling centrum in de Marcuskerk aan de Asschatterweg op maandag 6 februari om 20.00 uur. Het Buro Voorlichting merkartikellen zal het programma brengen „Kijken, kiezen, kwissen". Aangezien dit buro het programma niet wil uitbrengen voor minder dan 100 vrouwen, wordt u alle maal verzocht vriendinnen en buurvrouwen mee te brengen! /b 'b «T* beoordeeld door een jury, bestaande uit de Achterveldse huisarts dr. J. H. Boersema, mevrouw J. v. d. Hoven uit IJsselstein en de heer W van Dijk uit Achterveld. De voorzitter van het EHBO-district Utrecht, de heer J. S. de Kleine uit Werkhoven, had de algemene leiding. Hoewel wij de publieke belang stelling tamelijk groot vonden, was hij niet helemaal tevreden. Kennelijk is hij het nog beter gewend. De aanpak van het „bedrijfsongeval" was grondig en werd hier en daar ver schillend behandeld. Er waren doodse- rieus werkend EHBO-ers en anderen, die het wat luchtiger opnamen. Wij als leek zouden het meeste voelen voor hulp van een dame uit de ploeg van Piet Smink Die hield haar (mannelijke) pa tiënt zo liefdevol bezig, dat je bijna ging denken aan liefde op het eerste gezicht. Nadat dr. Boersema nog een toelichting had gegeven op de verrichtingen, gaf de heer De Kleine de volgende uitslag met het eerste puntental voor de ploeg en het tweede voor de leid(st)er; 1. Achterveld 1 203-77 (mw. Teunissen) 2. Sint Martinus 1 184-76 3. Leusden 181-66 (hr. Smal) 4. Achterveld 2 173-68 (hr. Smink) 5. Achterveld3165-64(mw. Meerveld) 6. Sint Martinus 2 151-64 De ploegen konden maximaal 280 punten halen en de leider of leidster 100. Door dit resultaat gaan Achterveld 1 (verleden jaar 2e in de landelijke finale!) en Sint Martinus 1 naar de districtseind strijd op 4 maart. De winnaar daarvan komt later in de landelijke finale. De LOTUS-mensen (Landelijke Or ganisatie Tot Uitbeelding van Slacht offers) of beter gezegd de heer en me vrouw Hamund uit Utrecht hebben weinig overgehouden van hun zesmaal plaatsvindende ongeval. De kennelijk goed verbonden en in een mitella gesto ken onderarm, zowel als de fikse buil op het voorhoofd van de „schoonmakers" waren na het afschminken niet meer te zien. Als pleister op de wonde kregen zij, evenals de leden van de jury, naast de dankwoorden van de voorzitter een grote fles medicijn. De verpakking wees echter op een andere inhoud. LEUSDEN - De raad van de ge meente Leusden vergadert vanavond om 19 30 uur in het gemeentehuis te Leusden-Centrum. Op de agenda staat 1. Opening 2. Mededelingen 3. Notulen 4. Ingekomen stukken 5. Onderzoek geloofsbrief van de heer J. Dijkstra 6 Voorbereidingskrediet voor gronden gelegen tussen de spoorlijn Amersfoort-Kesteren en de Roo van Alderweereltlaan 7. Beslissing op beroep inzake ver schuldigde leges 8 Vestigen van een zakelijk recht ten behoeve van aanleg riolering 9 AROB-bezwaar tegen intrekking deel bestemmingsplan „Buitengebied-Oost" 10. Invorderingen 11. Grondverkoop aan de heer R. Rohde. Walstro 88 te Leusden- Centrum 12. Plan voor openbare bibliotheek voorzieningen gedurende de pe riode 1978 t/m 1982 13. Vaststelling Keurloonverordening 14 45e begrotingswijziging 1975 al gemene dienst: eindwijziging 15 70e begrotingswijziging 1976 al gemene dienst' eindwijziging 16. 15e begrotingswijziging 1976 grondbedrijf: eindwijziging 17. 66e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst en 17e begrotings wijziging 1977 grondbedrijf: raming diverse grondverkopen 18 4e begrotingswijziging 1978 alge mene dienst en 1 e begrotingswijzi ging 1978 grondbedrijf verlegging Noorderinslag 19. 5e begrotingswijziging 1978 alge mene dienst en 2e begrotingswijzi ging 1978 grondbedrijf: aanleg ge deelte van de Centrumweg 20 a. Berekening sportvelden b 6e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 3e begrotings wijziging 1978 grondbedrijf 21a. Aanleg fietspad langs de Hor- sterweg b. 7e begrotingswijziging al gemene dienst en 4e begrotings wijziging gemeentewerken 22. Rondvraag 23. Sluiting. DONDERDAG 26 JANUAR11978 aan het werk met de uitwerking van de plannen voor het eerste winkeldeel van ruim 5000 m2. Behalve de winkels zullen ook nog plm. 28000 m2 kantoren en ca. 80 woningen boven de winkels worden gebouwd. De eerste schetsen van dit eerste plandeel zullen zo van het tekenbord op de expositie worden op gehangen. Het is de bedoeling in april opnieuw een expositie over het hoofd centrum te houden. Het kantoor is op i werkdagen geopend voor het opgeven van drukwerk, advertenties en alle redaktionele zaken van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. is sinds 23 januari 1978 gevestigd op (hoek Hamersveldseweg) een hoorzitting om nogmaals de inwo ners van Zuid in de gelegenheid te stellen mee te denken bij de realisering van het dorpshuis. - Achterveld wint EHBO-wedstrijd is met ingang van MAANDAG 23 JANUARI verhuisd naar

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5