TCL begon voorjaarscompetitie uitstekend Roda(zat.) bleef op kop Tachtig zwemdiploma's uitgereikt Impala (handbal) versloeg KHV Achterveld niet meer op laatste plaats HOCKEYERS UIT WINTERSLAAP Antilopen in de problemen PON VOORWAARTS VERLOOR "Gelijkspel Impala'77 pn~ Roda'46 Leusder Krant - Sport DONDERDAG 2 FEBRUAR11977 15 EUSDEN/CENTRUM - De eerste ik van de voorjaarscompetitie (ft voor de Leusdense tafel tennissers een bijzonder gunstig vérloop gehad. Het eerste team de buteerde in de 2e klasse A tegen WVT 1 uit Bilthoven. De routiniers Plet van de Bree en Aart van Klom penburg wisten elk tweemaal te ze gevieren, terwijl Jan Caspers er in deze voor hem nieuwe klasse een welverdiende zege aan kon toevoe gen. Door in drie sets het dubbelspel op hun naam te schrijven, was de eerste overwinning van TTCL een feit. Ook TTCL 2 trad aan in een ho gere klasse, na het onbedreigd be haalde kampioenschap in de na jaarscompetitie. Tegen Hoogland 2 maakten Ad van de Broek, Paul Plasmeijer en Rob de Kromme al snel duidelijk, dat ze vast van plan zijn om zich in de 3e klasse te hand haven. Was de stand bij de rust nog 2-2, na de pauze vervloog al ras de hoop van Hoogland op een gunstig resultaat toen Ad en Rob er een schepje bovenop gooiden en de stand naar een duidelijke 6-4 tilden. Met drie overwinningen toonde Rob aan, dat zijn vorm nog altijd stijgt. Het derde team trof het slecht in de 3e klasse C Het sterke Quick 2 uit Doorn was in Leusden te gast en dat hebben de Leusdenaren geweten Zelfs de kersverse clubkampioen Max Muller kwam deze keer niet verder dan 1 overwinning, zodat het voor Derek de Schipper en Rienus ter Hoeven zeker geen schande was, dat ook zij maar eenmaal konden zegevieren. Het werd 3-7 voor Quick, maar tot troost van het derde moge gelden, dat niet alle tegen standers zo sterk zijn TTCL 4 vertrok naar Barneveld om het derde team van de gelijknamige vereniging te bestrijden. Het concertgebouw blijft, met de voor tafeltennis onvoldoende verlichting, een vervelende accommo datie Gelukkig konden Frans Rave, Stef den Ouden en Peter van Schaick zich redelijk aanpassen, zodat het na een 3-2 achterstand, uiteindelijk toch een 6-4 overwinning werd voor Leus den. De eer voor de grootste overwinning komt toe aan het 5e team van TTCL, dat op bezoek was bij Scandecor In Wijk bij Duurstede. Arie de Kluyver, de weer herstelde Wytze van de Zwaag en inval ler Rudolf Drager begonnen hun voor jaarskompetitie met een stevige 10-0 zege op het 7e team van de Wijk bij Duurstedelingen. Het vertoonde spel was zo sterk, dat de Leusdenaren maar eenmaal drie sets nodig hadden om de tegenstander tot overgave te dwingen. Hoewel de zege van TTCL 6 wat be scheidener uitviel, wisten Gerard van Delder (hij boekte drie overwinningen), Henk Nieuwenburg en Thea Ha- genbeuk het Amersfoortse Over 't Net toch met een 4-6 nederlaag naar huis te sturen. Als Thea in haar eerste partij niet zoveel pech had gehad, was de uitslag beslist nog royaler uitgevallen. De junioren tenslotte maakten hun competitiedebuut in de 4e klasse B Zij moesten naar Bilthoven om het eerste team van WVT te bestrijden. Dolf de Haan had het minste last van zenuwen en won zijn beide partijen, terwijl club kampioen Wilco de Kruyf eenmaal aan de goede kant van de score bleef Met de 2-3 overwinning mag dus wel van een geslaagd debuut worden gespro ken. LEUSDEN/CENTRUM - Het zou be de waarheid zijn om de zaterdag Jop de Burg. Buiningpark gespeelde .ontmoeting Roda-JSV als een vlotte wedstrijd te bestempelen. Daarvoor was het treffen te rommelig. Spanning heerste er echter voldoende en het (niet Ezo talrijke) publiek heeft toch een pret- ftige middag beleefd. Vooral met de uit eindelijke zege van Roda, dat op bijna drrekwart van de competitie nog steeds ongeslagen is en door het niet doorgaan de wedstrijd van Benschop alleen op kop staat in de 2e klasse B. Een mo oorzaak van het minder goedlo pende spel van de thuisclub zou kunnen rijn, dat de druk van het leiderschap sommige spelers wat te groot Er werd ontzettend hard ge kerkt, onder meer door Henk van Pluu- en, door Rijk Rijnders, Ron van Ooyen ,;n bij buien ook weer door de niet geheel fitte Fred de Smalen, maar Roda leeft nog steeds veel kansen nodig om pen paar maal te scoren. De rivaliteit in de afdeling is groot en Henk van Pluuren, technisch sterk en zeer actief elk van de tegenstanders wil kennelijk de eerste zijn, om de Leusdense leiders de eerste nederlaag te bezorgen. Dat elke week weer moeten" winnen om de uitstekende kansen op het kam pioenschap en de promotie te bewaren, werkt uiteraard op de zenuwen van de spelers. Het lijkt vanaf de kantlijn soms zo gemakkelijk om het anders - en dan natuurlijk beter - te doen dan door de spelers op het veld werd gedaan. Dat de buurvrouw van iemand op de tribune (zoals hij luidkeels beweerde) de inder daad bijzonder fraaie kans van Henk van Laar een kwartier voor het einde wel zou hebben benut, moet in ieder geval nog worden bewezen. Niet verge ten mag daarbij worden, dat de JSV- doelman niet alleen als elfde speler in zijn ploeg was opgesteld. Die jongeman weet tenminste het nu van het tijdig uit lopen uitstekend in de praktijk te bren gen. Het inmiddels beruchte Leusdense verdedigingsfoutje ontbrak ook zater dagmiddag niet. De tegentreffer kwam bij 2-0 voor Roda en omdat daarna de zaak weer volledig in de hand werd ge houden, was het gelukkig geen doodsteek. Twee redelijke aan elkaar gewaagde ploegen met goede moed aan het avon tuur op het zwaar bespeelbare veld. Roda wil nog wel eens met succes de wedstrijd openen en dat gebeurde ook deze keer. Rond de 10e minuut stoof Rijk Rijnders met bal en al over grote afstand door alles wat JSV was, heen, voordat hij Henk van Laar prachtig op maat met een voorzet bediende. Henk zorgde bijna vanzelfsprekend voor de juiste afwerking van die aanval en voor 1-0. Met een regelmatig op en neergaand spel en diverse redelijke kansen voor beide elftallen werd zonder verdere treffers de rust bereikt. Ook in de tweede helft bleef de wed strijd, vooral aan Leusdense zijde, ner veuzer dan sommige spelers achteraf wilden bekennen. Een dik kwartier na de hervatting sloeg Roda nogmaals toe. Ook hier kwam de voorbereiding van de actieve Rijk Rijnders. Over twee Nieuwegeiners heen plaatste hij de bal naar het centrum en mooi boven in de hoek verdween via Fred Smalen het leder in het JSV-doel. Halverwege de tweede helft voorkwam de Nieuwegeinse keeper met tijdig ingrijpen een nog grotere ach terstand. Direct hierna kwam de JSV- counter met de eerder genoemde Leusdense verdedigingsfout en 2-1 als resultaat. Toch ging Roda onversaagd verder. Er werden nog legio kansen ge schapen, maar niet meer benut. Rijk Rijnders was inmiddels over het hoog tepunt van zijn krachten heen en ook Fred Smalen kreeg ademnood. Een mi nuut of tien voor het einde werd hij vervangen door Hans Vrede, een se rieuze kanshebber voor een vaste plaats m het eerste. Die jongen, zeer snel en uiterst wendbaar, moet o.i. echt wel een ruimere kans krijgen om zich te be wijzen. Tot dusverre zagen wij hem nog slechts twee keer een minuut of tien in actie en dat is te weinig. Misschien wil trainer Ruitenberg nog even wachten tot na het huwelijk van Hans op 6 fe bruari a.s. met een zekere Gerda. Gran dioos was de wervelende aanval van Vrede kort voor afloop van de wedstrijd en bepaald jammer, dat het uit eindelijke schot van „Eusebio" net naast ging. Al stuiterballend bracht de scheidsrechter de ontmoetmg naar het einde en aller ogen zijn nu al weer ge richt op de onzekere inhaalwedstrijd van a.s. zaterdag, die in en tegen Bunnik om 1530 uur begint. Jan v d Heyde, als invaller geen tegen valler! John Heinzbergen LEUSDEN/CENTRUM - Dankzij elf talleider Jan Pot - nu hoort u het ook eens van een voetbalvakman - kunnen wij u vertellen, hoe de 1-1 uitslag van DSO-Roda tot stand is gekomen. Het veld van de Utrechtse ploeg was zeer slecht en moeilijk be speelbaar. Dat was evenwel voor de Leusdense ploeg geen bezwaar om er eens flink tegenaan te gaan. Roda's inzet moet voorbeeldig ge weest zijn en als extra harde werkers mogen Bertus Schoonderbeek, John Heinzbergen en Gert Osnabrugge worden genoemd, maar ook Jan van der Heyde uit het tweede, die André Snoek (slachtoffer van de Russische griep?) meer dan alleen maar ver dienstelijk verving. In de eerste wedstrijdhelft moest het publiek bij deze zeer stevige portie voetbal het zonder doelpunten doen. Er kwamen wel kansen, maar voor geen der elftallen groot genoeg om op voor sprong te komen. De thee had Roda kennelijk goed gedaan en zeer energiek werd ook in de tweede helft naar openingen gezocht. DSO, niet ver van de rode lantaarn verwijderd, gaf echter weinig cadeau, zodat van die zijde niet op hulp was te rekenen. Uit een perfecte voorzet van de onver moeibare Jan Pouw kreeg een kwartier na de hervatting Evert Schafthuizen wat je noemt een dot van een kans, die hij dan ook doeltreffend benutte. Verdiend was de voorsprong beslist, maar de Leusdense ploeg kon die niet tot het einde behouden, want DSO kwam zeer fel terug. Met nog een klein kwartier voor de boeg kreeg de thuisclub een corner te nemen. Het werd een korte hoekschop" en via-via kwam de bal in de roodzwarte doelmond, van waaruit een DSO- aanvaller met een enorme knal Gert Osnabrugge kansloos passeerde. Rob Hogenbijl kreeg nog een redelijke kans op een nieuwe voorsprong van Roda, maar de Utrechtse goalie stond niet voor niets in zijn doel en zo bleef het 1 -1 tor het einde Om eerlijk te zijn: met deze puntenverdeling kregen beide teams toch wel het hun toekomende deel van de winst. LEUSDEN/CENTRUM - Door met (>2-8 de winst in Utrecht te laten, zijn de >fl\iffllopen flink in de problemen 'tornen en met name in de jradatie-problemen. Zaterdag Iden de Leusdenaren in sporthal reef te Utrecht tegen SMS. Rob tjes, altijd wel goed voor een aantal efreffers, was hetslachtoffer geworden D-artde Russische griep. Hij werd goed door Gert Graafland, maar goede combinaties en re- kansen, bracht de eerste aanval diieen ballen in de korf De echte van de mogelijkheden ontbrak Het werd trouwens toch een zeer er-noeilijke wedstrijd voor Antilopen, want >ei'anaf het begin werd al direct tegen een MChterstand aangekeken, die niet meer ore overbruggen bleek. Zeer regelmatig ortwam SMS op 3-0, voordat Gert 7 K*Jieuwenhuis er wat tegen kon doen. De da'lortstedelingen liepen uit tot 5-1maar jisx)k de Leusdenaren bleven actief en zo kwam de rust met 5-3 In de tweede helft van de wedstrijd bleef het spelbeeld ongewijzigd. SMS behield niet alleen haar voorsprong, maar kon die ook nog regelmatig uitbouwen. Net als voor de rust kwam Antilopen aan het einde van deze speelhelft nog zeer goed terug. Van 12-6 werd het 12-8. Meer zat er echter niet In. De Leusdense treffers kwamen van Pieter Kraaikamp (4), Gert Nieuwenhuis (3) en Mauke Costa A s. zaterdag speelt de Leusdense ploeg thuis, d.w.z. in de Amersfoortse sporthal de Koppel (aanvang 19.40 uur) en wel tegen DTV. Dat is niet alleen de oudste Nederlandse korfbalclub, maar ook de koploper in de klasse, waarin Antilopen speelt. Op papier moet deze ontmoeting op een Leusdense neder laag uitlopen. Een jaar of wat geleden heeft David van Goliath gewonnen en wie weet of a s. zaterdag zo'n grapje nog eens plaats vindt? LEUSDEN - De heren van Impala 77 •'lebben afgelopen zaterdag een ver- lieastelijk gelijk spel behaald In de uit wedstrijd tegen Huizen. De dames eden vrijdagavond in Hilversum echter en nederlaag tegen Spokers. be* Voor de Leusdense dames was het de al tweede nederlaag in successie. En op- ieuw was het een verdiende nederlaag, mdat de Impala 77 ploeg niet opge- bleek tegen het enthousiaste de Hilversumse ploeg, waar jde ns de eerder dit seizoen gespeelde nog ruim van gewonnen lecerd. Het werd nu een duidelijke 3-0 erlies met de setstanden 15-6,15-9 en 5-8. a I De heren van Impala 77 hebben kans ezien om in de altijd lastige "V itwedstrijd tegen Huizen een punt weg te halen, hetgeen een goede prestatie genoemd mag worden. Hoewel Impala 77 aanvankelijk in de eerste set tegen een achterstand opkeek, kwamen de Leusdenaren nog zo goed terug dat de eerste set nog maar net met 15-13 verlo ren werd. Het met blessures tobbende Impala-team, zag echter kans om in de tweede set opnieuw een achterstand in te lopen, maar ditmaal werd deze ach terstand wel omgezet in een setwinst en werd met 14-16 deze set door Impala gewonnen. Tijdens de derde set speelde Impala 77 een prima partij volleybal, waarbij met name het blok erg goed functioneerde en daardoor voldoende ruimte was voor de Impala aanvallers om tot scoren te komen. Met 15-8 werd dan ook deze set op naam van Impala geschreven. Tijdens de vierde set ging de zaak tot 6-6 gelijk op, maar doordat Impala op het beslissende moment wat fouten ging maken, zag Huizen kans om weg te lopen, en omdat de Leusdenaren niet meer over voldoende veerkracht beschikten werd deze set met 15-8 ver loren en moest Impala 77 genoegen nemen met een gelijk spel. Zondag 29 januari DSO 1 - Roda 1 1-1 Hoogland 3 - Roda 2 0-0 HVC 3 - Roda 3 7-3 Roda 4 - Soesterberg 4 3-5 Roda 5 - Quick 7 0-5 Roda 6 - Amf, Boys 6 0-5 Roda 7 - Quick 12 2-1 Zondag 5 februari APWC 1 - Roda 1 vriends. 14.30 Roda 2 - Achterveld 2 11.30 Roda 4 - KVVA 5 11.30 DEV 5 - Roda 5 12.00 SIOS 6 - Roda 6 vriends 11 30 Roda 8 - Quick 13 11 30 Roda '46 - Zaterdag Roda 1 - JSV 1 2-1 Roda 2 - Hulshorst 2 2-0 VVOP 3 - Roda 3 1-2 Zaterdag 4 februari Bunnik,73 - Roda '46 15 30 Roda'46 4 - SEC 4 12.00 CJVV 7 - Roda.46 5D 11.00 Pupillen 28 januari Roda D1 - Scherpenzeel D1 3-2 Roda D2 - Jonathan D2 1-3 Roda D4 - Jonathan D6 2-4 Roda E1 - Jonathan E1 0-1 Roda E3 - Jonathan E1 D 1-2 4 februari Roda D1 - VVZ'49 D1 13.00 Baarn D2 - Roda D2 V 12 00 Roda D3 - VVZA D3 12.00 Hoogland D5 - Roda D4 V 11.15 Roda D5 - Soest D6 13.00 Roda E1 - Hoogl.veen E1 12.00 TOV E1 - Roda E2 V 11.00 Roda E3 - Limvio E1 11.00 Spakenburg E3 - Roda E4 V 10.00 Roda E5 - Hoogl.veen E2 11 00 Hees E2 - Roda E6 V 10 00 Roda E7 - Quick E7 11.00 Afd. junioren IJsselm.vogels A2 - Roda.46 A1 afgel. Roda,46 A2 - Quick A2 1 -4 KVVA A3 - Roda'46 A3 afgel Limvio B1 - Roda'46 B1 1-2 Roda,46 B2 - VVZA B2 0-2 Roda'46 B3 - TOV B1 0-6 Roda'46 C1 - UW C1 2-3 Roda,46 C2 - HVC C2 0-3 Roda'46 C3 - IJsselm.vogels C3 2-1 Hoevelaken C2 - Roda'46 C4 5-0 As. Maandag 6-2-1978: Jeugdplan Ned. - Roda'46 A1 V 17 30 Trainingen maandag 6/2 '78 verschoven naar woensdag 8/2 '78. Roda'46 A1 - Soest A2 16.00 Roda,46 A2 vrij Hoevelaken A2 - Roda'46 A3 V 15.15 Roda'46 B1 - Sec B1 16.00 Achterveld B2 - Roda ,46 B2 V 15.15 Roda,46 B3 - Soest B4 14.45 Jonathan C1 - Roda'46 C1 V 15.00 Limvio C2 - Roda'46 C2 V 14.00 Roda'46 C3 - VVZA C5 14.45 KVVA C3 - Roda'46 C4 V 15.15 Soest C5 - Roda,46 C5 V 14.00 Afmelden junioren vrijdagsavonds tus sen 19.00-20.00 uur - tel.nr. 033-42463 Druco een uitgekookt spelletje spelen en in de 5e minuut was de eerste tegen treffer een feit Druca liet de Leusdena ren maar komen om door slimme u itval- len via de vleugels zelf te scoren. Dat had in de 13 e en 14e minuut succes (2-3). Even later werd het zelfs 2-4 voor Druca. Dick van Daal kon de stand voor Pon Voorwaarts iets dragelijker maken (3-4) en net voor het einde misten de Voorwaartsen een penalty en de kans om op gelijke hoogte te komen. ERMELO - Maandag speelde het zaalvoetbalteam van Pon Voorwaarts tegen Druca in sporthal Calluna te Er- melo. Beide teams begonnen vol goede moed aan de wedstrijd. De Leusdenaren waren in de beginfase sterker. In de 11 e minuut kon Sarko met een listig balletje 1-0 voor Pon laten aantekenen. Druca probeerde feller aan te dringen, maar Chiel Dolleman zorgde voor 2-0. Na de wisseling ging LEUSDEN - Zaterdag 21 januari p^erd er in Zwembad Bavoort weer di- ina;'oma 8ezw°mmen. In totaal konden er 0 diploma's worden uitgereikt, g ('aarvan 59 A en 21 B j, De geslaagden zijn: Diploma A: Ronald Bosman, Anita -ox, Karlien van Dam, Robin Mulder, Raa,>n, Ragna ten Voorde, A^ncy Wijnands, Gertjan Stoeltie, imme van Heijgen, Arjen Hoff, Joost chf* Wijk, Floortje Huis in 't Veld, Wouter irtz^" van Hoef, Sandy Houtvee, eromeBech, J G. van Druten, Hendrik an Ruler, Nicolaas van Ruler, Arnold LeLK0e8- Erna v. Capelleveen-Ockeloen, ^ietske Lukkes. Erwin de Kruijff, Mare leussen Judith Reijntjcns, Jolanda v. 'al, Simone v. Vulpen, Sandra Schui- Ava'nburg' Reler v Lier, Dionne Lang- )rlzéor?V y^nneHes Willemse, Carmen v. d. Vakke, Nanda Bos, Anouk van der Avairii Horbert Colenbrander, Jan me Razenberg, Catharina Wil- elmina Vermeulen, Charlotte Roesink, Tom Haije, Hendrik van Bentum, Lizette van Veldhuizen, Frank Verschu ren, Joop Steenkamp, Maurill de Baat, Delia M. E. Bouwman. Marike de Kruijf, Bemet Cruq, Nils Chr. Rohde, Karen Gravestijn, Robert Kas, Brand van Bar neveld, Kim v. d Heuvel, Daphne v. d. Heuvel, Ewout Doddema, Adriaan Roggeveen, Annemane C. Kranenburg, Joke Nieboer, Erik van den Eventuin, Peter van den Eventuin, Wim Over- velde. Diploma B:" Evelien Zwart, Aline de Hoyer, Akke Renate de Jager, Ferry Huberts, Arjen Meinema, Jessica Bos- mans, Dennis van Doom, Helen Peterse, Clementine Roest, Brian Traast, Emmina Lagemaat-Fekkes, Joanne Bettina Zegers, Monique v. d. Heyden, Wilko v. Andel, Astrid Leunis, D. M. Rep-Mantel, Jan v. Ruler, Corrie Coersen, Germien Verguld, Geertje Venema, Donald FarrelL LEUSDEN/CENTRUM - De Leusdense handballers speelden zon dag hun tweede wedstrijd tegen het sterke UHV in sporthal De Koppel te Amersfoort Impala speelde een slechte eerste helft. De schoten op het doel van de tegenstander waren te zacht, zodat de keeper daarmee geen moeite had Toch maakten de Leusde naren het eerste doelpunt, uit een snelle break-oui UHV stond echter weer snel naast Impala. Een strafworp bracht de stand op 1 -2, maar de gasthe ren speelden in deze fase van de wed strijd beter dan Impala en liepen uittot 5-3 De rust brak aan met 5-4, Bij 7-4 vond Impala het welletjes en de Leusdenaren gingen ineens een stuk beter spelen. Ze werkten de achterstand snel weg en namen zelfs met 7-8 de leiding De hierna volgende UHV-strafworp werd door de Leusdense doelman vakkundig gestopt en dat gaf Impala vleugels. Weldra was de stand 8-12 geworden De gastheren bleven gevaarlijk en kwamen 2 doelpunten dichterbij (10-12). Beide partijen scoorden nog eenmaql, zodat de eindstand van deze fel bevochten maar sportieve krachtmeting 11-13 werd in het voordeel van Impala, dat hierdoor volop in de race bleef om het kampioenschap van de poule PROGRAMMA A.S. WEEKEINDE Zaterdag 4 febr. 18.50 uur. Impala 1-PPMB/AVV (heren-senioren) in sporthal Schuilenburg, Amersfoort. Zondag 5 febr (in de Koppel. Amers foort): 15.10 uur; Impala-O.D. 2 (dames senioren) 10.10 uur Impala-Baarn (dames junioren 10.55 uur: Impala 2-Baarn 2 (heren senioren) ACHTERVELD - Achterveld heeft eindelijk weer eens de volle 2 winstpun ten binnengehaald. In Amersfoort werd met 2-0 van WZA gewonnen. VVZA startte direct na het aanvangsignaal van de Utrechtse arbiter Van Montfoort met een vlot offensief. De Achterveldse verdediging had het in de beginfase erg moeilijk. Voortdurend moest Achterveld ver terug in de verdediging. Aanvoerder Kalshoven wist voortdurend tijdig in te grijpen, wat niet gezegd kon worden van de overige ver dedigers. Veel ballen werden precies in de voeten gespeeld van de Amersfoortse tegenstanders. Daarom bleef de druk aanhouden de eerste 20 minuten van de strijd. VVZA had echter geen afmaker en had bovendien pech dat de Achterveldse doelman Tolboom in uit stekende vorm verkeerde. Enkele ge vaarlijke schoten op zijn veste werden keung verwerkt. Na 20 minuten kon Achterveld het spel enigszins verplaatsen en er ontstond een gelijk opgaande strijd. AANVALLEN VAARLIJK ONGE- De aanvallen van Achterveld waren echter ongevaarlijk doordat er op de beslissende momenten geen aansluiting kwam vanuit de middenlinie. Voortdu rend stonden er maar 3 Achterveldse voorwaarsen tegenover 5 a 6 W AZ-ers. Zodoende kreeg VVZA-doelman Maas weinig gevaarlijk werk. Zonder veel hoogtepunten werd alzo de eerste speelhelft afgewerkt tot de rust. De tweede helft gaf een van de weinige supporters iets heel anders te zien. Het spel, fris van delever, togen beide ploegen aan het werk. In de 55e minuut kwam Jan Kerkhof plotseling oog in oog met doelman Maas, doch geen doelpunt want de bal verdween over de lat Aan de andere zijde een zelfde situatie waar Snijders van VVZA de bal overlepelde. Een 1-2 combinatie van Albert Tolboom en Jan Kerkhof werd in uiterste nood tot corner ver werkt. Achterveld begon beter te com bineren en kreeg meer vat op het spel van VVZA. Zij forceerde corner op cor ner, waarbij Jan Kerkhof alle ballen midden voor de pot gooide. Dit was een kolfje naar de hand van de lange aanvoerder-stopper Piet Trappel die alle corners feilloos wegkopte. De druk bleef echter aanhouden. Het middenveld waarbij Herman van Ruitenbeek en Piet Vos een goede partij vertolkte sloot nu beter dan voorheen aan bij de voorhoede. Na een half uur ging Toon KaLshoven ook nog mee naar voren en dat leidde tot succes. Een goede pass van de Achterveldse aan voerder stelde Jan Kerkhof in de gele genheid om doelman Maas met een welgericht schot het nakijken te geven, 1-0. WZA kon hier weinig tegenover stellen en speelde nonchalant verder. Enthousiast en hard werkend bleef daartegenover Achterveld op succes loeren. Reeds 2 minuten na het eerste werd het tweede doelpunt gescoord. Na slordig wegwerken van de steeds onze kerder wordende VVZA-defensie was het Gert van de Brink die Achterveld met een zuivere treffer op 2-0 kon tillen. FUT ERUIT Hierna was VVZA een geslagen ploeg, de fut was emit, wat niets te ver wonderen valt, want ze hadden juist carnaval gevierd tot in de kleine uurtjes. Achterveld daarentegen bepaalde het spel tot in de laatste minuut, doch kwam niet meer tot scoren. Jan Kerkhof eigen lijk nog wel, kort voor tijd, doch de goed leidende scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. Dezelfde speler kreeg een boeking wegeas aanmerkingen op de leiding, doch in de stand kwam geen verandering meer. Een dolgelukkige Achterveld-ploeg en een glunderende trainer Baas zochten de kleedkamer op. Twee kostbare punten waren behaald en de rode lantaarn van de ranglijst is aan een ander overgedragen. LEUSDEN/CENTRUM - In sporthal de Bun te Huizen werd zondag het staartje van de zaalcompetitie afge werkt. Zodra alle uitslagen bekend zijn, komen wij hierop nog terug. Inmiddels behoort de vrij lange winterstop van het lopende veldhockey-seizoen weer tot het verleden. Een vijftal Leusdense se niorenteams kwam zondag op het hoc- keygazon en zoals gebruikelijk met wis selend succes. Het grasvliesveld werd vanwege ..konijnenschade" nog even met rust gelaten. Op de noodvelden aan de Middenweg vonden de volgende wedstrijden plaats: Dames 3 ontving Hilversum 5. Beide ploegen verkeren in de onderste helft van de ranglijst en waren zondag goed aan elkander gewaagd. Dat bleek ook aan de uitslag. Marja van Someren (niet in de basisopstelling vermeld) en Marijke Enthoven zorgden voor de Leusdense treffers, tegenover de drie rake schoten van Hilversumse zijde, waarvan echter éénin eigen doel, zodat de Leusdense dames met 3-2 konden gaan douchen. Heren 3 kreeg USCH 3 op bezoek en won na tweemaal 35 mi nuten met 2-1 door doeltreffend werk van Paul Mönking en Theo Mundt. Beide teams misten een starfpush! Heren 5 nam op eigen grond tot twee maal toe een voorsprong maar moest even vaak toestaan, dat telkens de stand weer gelijk werd. Toen bij 2-2 de speel tijd verstreken was, werd er verder maar niets aan gedaan. Althans op het veld, want in het clubhuis bleek de tem peratuur heel wat prettiger en pils was er genoeg. De veteranen lieten als voorbeeldige gastheren de winst met 1-2 aan de oudjes uit Loenen. Tenslotte speelde Heren 4 vriendschappelijk tegen Soest, met 4-2 als uitslag. Heren 1 heeft, mede doordat op het grasvlies re gelmatiger kon worden gespeeld dan elders, een voorsprong van minimaal twee wedstrijden op de geachte con currentie (en 5 winstpunten bruto). In verband met (aljerlei in haalprogramma's komt jhet Leusdense standaardteam niet eehler dan begin maart voor de competifW in actie. Wel wordt in de komende dagen de training hervat en met het spelen van een paar oefenwedstrijden hoopt men weer tijdig in het winnende wedstnjdrhytme te komen UITSLAGEN Amersf. Boys 3-Achterveld 6-0 Achterveld 3-NSC 3 2-1 Hoogl. veen 4-Achterveld 4 4-0 Achterveld 5-HVC 5 0-2 PROGRAMMA Zondag 5 februari: Achterveld 1 is vrij 11.30 uur: Roda 2-Achterveld 2 12.00 uur. Achterveld 3-Barneveld 3 11,30 uur: APWC 6-Achterveld 5

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15