31 mei komt naderbij Einde van storm in glas water Wanprestatie of niet? Rechter moet beslissen Wagenaar lijst aanvoerder VVD Van Woudenberg één bij CHU BURGEMEESTER RADEMAKER'S EERSTE VERGADERING GEMEENTE STREEFT NAAR REALISERING UITBREIDING BIEZENKAMP Bezwaar Milieu federatie is ongegrond huwelijksbedrog LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden :n DE LEUSDER KRANT Holl nam afscheid van de raad zeer onverwacht (Van de redaktie) LEUSDEN - De belangstelling op de publieke tribune was vorige week donderdagavond extra groot. Men wilde blijkbaar de eerste raadsvergadering onder leiding van de nieuwe voorzitter bijwonen, om te zien, wat voor vlees men in de kuip heeft. De aanwezigen hebben kunnen constateren, dat Leusden's nieuwe burgemeester op vlotte wijze de vergadering leidde en daarbij zelfs een tikkeltje teveel vrijheid gaf aan de praatgrage raadsleden, die elke maand aktiever worden, nu 31 mei met rasse schreden nadert. Op de foto: belangstelling op de publieke tribune VERKIEZINGSRUBRIEK VAN DE LEUSDER KRANT Redaktie: Marnix Kreijns (Van de redaktie) LEUSDEN - Heeft de dienst ge meentewerken een wanprestatie ge leverd of niet? Dat zal de kantonrech ter uit moeten maken, want de raad ging donderdagavond akkoord met het voorstel van b. en w. om de vor dering, die de gemeente heeft op de heer T. van Waalwijk te Leusden via de rechter te innen, omdat de heer Van Waalwijk weigert te betalen. Volgens deze Leusdenaar heeft de gemeente een wanprestatie geleverd bij het ontstoppen van de riolering van zijn woning, waardoor hij ge noodzaakt was iemand anders in te schakelen om het euvel te herstellen, wat de dienst gemeentewerken blijkbaar niet was gelukt. De heer Van Maanen (AR/SGP) was niet zo gelukkig met een proces „Dat kan de gemeente misschien nog wel méér gaan kosten, dan de invordering zelf," was zijn mening. Burgemeester Rademaker bevestigde dat, maar was van mening, dat het de moeite waard was om de rechter deze zaak te laten uitzoeken. ,,lk kan niet oordelen of het een terechte of niet terechte vordering betreft. Deze zaak zal wel door de rech ter ontstopt worden Overigens was de heer Reichert geen voorstander om dit soort zaken aan het college te delegeren.Het komt zo wei nig voor, dat de raad dat best zelf kan behandelen Burgemeester Rade maker: ..Hetgaater om, dat het college in bepaalde gevallen snel kan hande len." De raad ging tenslotte akkoord met het delegeren van deze bevoegdheid aan het college. LEUSDEN - Zoals bekend heeft de Kroon onlangs het bestem mingsplan De Biezenkamp goedgekeurd. Dit plan behelst een gedeeltelijke uitbreiding van het reeds bestaande winkel centrum. Inmiddels hebben bur gemeester en wethouders een planning laten opstellen, dat erop gericht is de opening van de nieuwe winkels zo spoedig moge lijk te doen plaatsvinden. De snelheid waarmee dit kan gebeu ren zal echter mede afhankelijk zijn van de medewerking van al degenen die bij de realisering van deze uitbreiding zijn betrokken. Middels een wekelijks overleg tussen een vertegenwoordiging van de winkeliers van De Biezenkamp en de gemeente zullen eerstge- noemden nauwkeurig van de verdere gang van zaken op de hoogte worden gehouden. Ten aan zien van de aankleding van het win kelcentrum en eventueel te nemen verkeersmaatregelen zal zowel met de winkeliers als met de omwonen den overleg worden gepleegd. Ook de werkgroep Ruimtelijke Ordening van hetC.M L. zal tijdig van informa tie worden voorzien. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het bezwaarschrift van de Stichtse Milieufederatie tegen het feit, dat de zogenaamde Pon-driehoek een andere bestemming heeft gekre gen, dan in het bestemmingsplan Buitengebied-oost - mede op aandrin gen van de Stichtse Milieufederatie is vastgesteld, is ongegrond Het ge meentebestuur is eveneens van me ning, dat de oorspronkelijk in het be stemmingsplan Buitengebied-Oost vastgestelde bestemming, .agrarisch gebied van landschappelijke waarde" opnieuw als zodanig moet worden vastgesteld Zoals bekend heeft het gemeentebestuur bezwaar tegen de visie van het provinciale bestuur, dat dit gebied de bestemming „werkgelegen- heidsterrein" wilde geven. Doordat de gemeente dezelfde mening is toe gedaan als de Stichtse Milieufederatie, adviseerde het college de raad het be zwaar ongegrond te verklaren Don derdagavond ging de raad akkoord met dit voorstel. DONDERDAG 2 FEBRUAR11977 (van onze verslaggever) LEUSDEN - Op 24 januari jongst leden heeft de CHU in Leusden zich over de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen gebogen. Wethouder Gijs van Woudenberg werd op de eerste plaats gekozen. Op de tweede plaats staat de heer P Voormolen, thans fractievoorzitter van de CHU in de gemeenteraad. De volledige CHU-lijst ziet er als volgt uit: 1G. van Woudenberg 2. P. Voormolen 3. Ir. J. Miggels 4 E. Kamphorst 5, F. A. H. Tigchelaar-Mulder 6 B. van Oosterom 7. J. Lagerweij 8. G Apeldoorn Bovengenoemde kandidaten zul len in deze volgorde volgens de overeengekomen verdeelsleutel worden geplaatst op de kandidaten lijst voor het C D A -verband Leus den, nadat ook van de zijde van A R.P. en K.V P. de kandidaten zijn gekozen. De ARP vergadert over haar kan didatenlijst op 14 februari aan staande Ook de KVP hoopt midden deze maand met haar lijst te komen. Door de C.H U Kiesvereniging werd Ir. J. Miggels eveneens voor- Gijs van Woudenberg, nummer één bij de CHU. gedragen voor deCDA kandida tenlijst voor de verkiezing van leden van Provinciale Staten 1978. Door het C.D.A.-kamerkringverband werd de lijst inmiddels sa mengesteld en daarop staat ook Ir Miggels vermeld, waarmede voor de eerste maal in de geschiedenis van de C.H.U. in Leusden een lid op de kandidatenlijst voor Provinciale Staten voorkomt (van onze verslaggever) LEUSDEN - Het bestuur van de afdeling Leusden van de VVD ad viseert haar leden vanavond wet houder Jan Wagenaar te kiezen tot aanvoerder van de lijst van kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen van 31 mei aanstaande. De volgende drie plaatsen op de lijst moeten vol gens het bestuur worden inge nomen door de overige drie zit tende raadsleden van de VVD, R.M. Bergsma, mevrouw N. A. van Amerom-Bach en G. G. van Tiel. De eerste Achterveldse kandidaat, mevrouw P. Bosma- Móller, wordt op de vijfde plaats voorgesteld door het bestuur. Wellicht ook nog als verkiesbaar aan te merken zijn de plaatsen zes en zeven, die volgens het bestuur bezet moeten worden door res pectievelijk drs. J. C. van Dijk en drs. J. Sunderman. Op de achtste plaats komt dan de heer M. Holl, afkomstig van de groep Kuijpers. De volledige VVD-Lijst, in de vol gorde die het bestuur wenselijk acht, ziet er als volgt uit: 1. J Wagenaar 2. R. M. Bergsma 3. N A. van Amerom-Bach 4. G G. van Tiel 5 P. Bosma-Möller 6. J. C. van Dijk 7. J, Sunderman 8 M Holl 9 W Vlugt-Gieltjes 10. B W Peddemors 11. W L Hoytema van Ko nijnenburg 12 A Parson 13 R Rohde 14. F Fennema 15. F A M Brehme 16. P. Lodewijks Jan Wagenaar, nummer één bij de VVD. 17 A. J. de Wijze 18 F. Dankmeyer Vanavond om 20 uur spreken de VVD-leden over deze kan didatenlijst in café-restaurant ,,Nieuw-Leusden". Degenen, die op deze lijst voorkomen mogen overi gens met aan de vergadering deel nemen Het reglement van de VVD bepaalt namelijk dat degenen, die voorlopig kandidaat zijn gesteld en die deze kandidaatstelling hebben aanvaard, alsmede hun echtgenoten en aanverwanten tot en met de tweede graad niet mogen deelnemen aan deze vergadering Dan blijven er overigens nog genoeg spreekgerechtigden over, want de VVD telt momenteel in Leusden ongeveer 300 leden. „bij zijn pogen om via zijn politieke partij, de WD, wederom een raadszetel te verwerven ,,lk hoop dat hij, eenmaal gekozen zijnde, zal ervaren, dat ook bij die fractie het niet mogelijk is om zonder rug gespraak met zijn kiezers zijn standpunt in de raad te kunnen be palen." Daarop was het de nabeurt aan Holl. Hij repte van zijn halfslachtige positie temidden van ..Opregte Trouw" en „Wederzijds Huwelijks bedrog" Holl zei van mening te zijn, dat zijn politieke opvattingen niemand aangingen, zolang hij de belangen van de lijst Kuijpers maar naar behoren in de raad verdedigde. Dat hij geen overleg gepleegd zou hebben met fractiegenoten en andere mensen van de partij slikte de heer Holl weer in. „Maar," zei hij, „dat contact met anderen heeft nooit betekend dat ik dan ook zou doen wat een ander zegt." Ook legde de heer Holl nog even uit dat zijn plaatsing als tweede op de lijst Kuijpers hem uiteraard niet onbekend was geweest en hem dus ook niet kon verrassen Wel het feit dat de lijst Kuijpers inderdaad twee zetels wist te behalen. Holl vond het overdreven om te zeggen, dat hij nu via de WD-lijst in de raad probeerde te komen En dat het ver tegenwoordigen van een politieke partij niet mogelijk is zonder rug gespraak, leek de heer Holl een waarheid als een koe Aan het einde van de raadsver gadering richtte voorzitter Radema ker enkele woorden tot het vertrek kende raadslid Veel verder dan het memoreren van Holl's onderwijs- belangstelling kwam de burgemees ter niet. Wel had hij voor Holl een kadeautje ter afscheid. Namens de raad sprak de heer Van Maanen. Hij schetste Holl als een man die fel tekeer kon gaan in een debat Maar ook als een man. die ten alle tijde probeerde voor de problemen oplossingen te vinden, waann allen zich zouden kunnen vinden. Toen mocht Holl nog een keer. Hij benadrukte dat het raadswerk hem gefascineerd had Hij had er als mens veel geleerd en vooral ook er varen dat de raad een club vrienden is, die zich met hart en ziel inzet voor het wel en wee van de gemeente „Wij houden van Leusden en daarom zijn we hier," zo propte Holl zijn hele betoog in één devies sa men. En dat was dan de affaire Holl. Of hoe het Leusder Simplisties Verbond net niet zonder kleerscheu ren de verkiezingen haalde. Gelukkig dat mannen als J Dijkstra klaar staan om het prachtige ver- bondswerk voort te zetten. IfW Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Ml| Bert Vos en Marnix Kreijns. Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. n v oor; Redaktlonele medewerkers/sters: itet Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657. Is v De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C., tel. 033-41380 zat (sport). Dj De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al gemeen). Mevr. A. de Knijff-Mall, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, telefoon 033-40273 (kunst, algemeen). JSS INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 'vitt! uur op ons kantoor worden ingeleverd. RTI ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste In de Leusder Krent gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering ven erchlet- en historische foto's) bi) vooruitbetaling van 15,- per exemplaar (lomtaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. da BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermelding ven gewenste toto, aantel, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Cantmm. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste toto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67 te Bar- neveld. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als een ware dagslui ter heeft de heer M. Holl precies een week geleden afscheid genomen van de Leusdense gemeenteraad. En - om de dagsluiter te citeren - „het ligt in de schoot der goden" of hij ooit nog in de plaatselijke volksvertegenwoordiging zal terug keren Het liberale volksdeel alhier kan hem daarbij ten zeerste van dienste zijn door hem vanavond op een verkiesbare plaats op de WD- kandidatenlijst te zetten. Met de bedachtzame woorden van Holl en devriendelijkheidjes van burgemeester Rademaker en raadsnestor Van Maanen bleef de affaire Holl beperkt tot de omvang die haar past: een storm in een glas water. Wellicht had fractieleider Kuijpers zich een andere afhandeling van de overstap van zijn „slapie" Holl naar de WD voorgesteld. De dienaar van gemeentebelangen kwam in het begin van de raadsvergadering in elk geval met een nijdassig verkla- rinkje over de manoeuvre van zijn onderwijsdeskundige. Met name Holl's motivatie van zijn vertrek, zoals hij die gaf in een brief aan de raad en in een gesprekje met de Leusder Krant, bleken voor Kuijpers moeilijk te verteren. „Aangezien er een goede ver standhouding bestond zowel tussen ons beiden als tussen ons en de schaduwfractie is het door ons als zeer teleurstellend ervaren, dat de heer Holl destijds noch mij, noch de medewerkers in kennis heeft gesteld van het feit, dat hij zich had aangesloten bij de WD. Het ware oprechter geweest als wij daarvan op de hoogte zouden zijn gesteld. Nu kwam zijn mededeling op 12 de cember van het vorig jaar voor ons wel zeer onverwacht," aldus Kuijpers, die vervolgde „Waar de heer Holl in zijn brief aan het college als in zijn verklaringen aan de pers uitdrukkelijk stelt dat (ik citeer zijn brief) „zowel de heer Kuijpers als ik zonder ruggespraak met kiezers een standpunt konden bepalen" en (ik citeer zijn uitspraak in de pers) „nooit overleg heeft gepleegd met andere mensen van de groep Kuijpers over het standpunt dat in de raad ingenomen moest worden" moet ik concluderen, dat deze op merkingen van de heer Holl op zijn zachtst gezegd niet juist zijn. Het was namelijk in onze groep regel, dat vóór iedere raadsvergadering met een groep medewerkers (schaduwfractie genoemd) overleg werd gepleegd over het in te nemen standpunt van de fractie. Ook de heer Holl, die veelal bij dit frac- tieoverleg aanwezig was, legde zijn oor goed te luisteren en discus sieerde dapper mee," zo liet Kuijpers weten. De fractieleider bestreed ook Holl's opvatting dat hij verrast zou zijn geweest door zijn verkiezing in de gemeenteraad. „Hij wist dat hij als tweede op onze lijst stond," aldus Kuijpers, die het niet kon nala ten om Holl het beste toe te wensen H. van Maanen biedt de heer M. Holl namens de leden van de raad een geschenk aan.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3