Puupenkoppen vlogen er vier dagen lang uit Geslaagd carnaval in huize St. Joseph kiaveijassen pasar malam KPJ gaat volleyen Amivedi Uitslagen Achterveld Krentenpuup voor Wout van Dijk Ons Genoegen J Leusder Krant - Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Aan de onderlinge :hietwedstnjd van Ons Genoegen 'erd door 16 schutters deelgenomen, o de ie receptie wegens het 25-jarig bestaan eeft op twee schutters zeker geen na- elige invloed gehad daar zij het totaal !Ster antal te behalen punten schoten. rang De uitslag was: punten 1. T. Daatselaar 50 2. W. Wittebrood 3. B. Voskuilen 4. P van Nimwegen 5. P. Smink 6. J. Voorburg Jz. 7. W. Voskuilen 8 G. Tolboom 9. W J Lagerweij 10. J. E. van Hamersveld 11. A. Vlug 12 K. Jonkman 13. F. Koenen 14. W. v. d. Klatersteeg 15. M Pothof 16. N. Grootevheen VERLOREN - GEVONDEN ACHTERVELD - Bij de pobtie te Achterveld, tel. 03425-1607 zijn als verloren en gevonden opgegeven: VERLOREN Een étui met sleutels. GEVONDEN Een damesfiets. ACHTERVELD - Vnjdag 10 februari zal in de Hessenkar de vijfde ronde worden gespeeld van het klaverjas- tournooi. Dit is de wedstrijd die in ver band met de Carnaval een week werd uitgesteld. De aanvang is 20.00 uur en er zullen weer een aantal mooie prijzen te winnen zijn. DONDERDAG 9 FEBRUAR11978 13 is in de FLINT te Amersfoort 17 t/m 19 februari van de baan op zich had genomen. tot ver in de kleine uurtjes. De start van de Carnaval was weer zeer geslaagd in PRIJZEN Puupenkoppenland Overal heerste er een echte gezellige carnavalssfeer. TIENERS De maandagavond was het de beurt aan de tieners tussen de 13 en 17 jaar. Die bbjken er heel wat te zijn in Puupenkoppenland want ruim 200 tieners waren op deze dansavond aan wezig. Ook hier was Prins Ruudtepuup met zijn gevolg en de dames weer aan wezig Ook deze avond was de sfeer weer enorm. De muziek werd verzorgd door de Aviola's die er wel voor zorgden dat de tieners goed aan hun trekken kwamen. Ook deze avond kon de Prins weer een aantal prijzen uitrei ken. De eerste prijs bij de enkeÜngen ging naar de aap, de tweede naar de haremdame en de derde naar de oermens en de vierde naar de monmk. De Hawaimeisjes wonnen de eerste prijs bij de paren, de tweede ging naar de Siamese tweeling en de derde naar het echtpaar. De eerste prijs bij de groe pen ging naar de groep „Vbeg er eens uit", de tweede naar de punkgroep met negen man en de derde naar de punk- groep met 15 man. Ook dit was weer een fantastisch geslaagde carnavals avond. De dinsdagavond werd het car naval besloten met he*, bejaardenbal. Het is in Puupenkoppenland weer een carnavalsviering geweest die zonder enige moeilijkheden of proble men is geslaagd. Dank zij ieders mede werking is dit mogebjk. Veel dank na mens de Prins en zijn raad van elf aan al die medewerkers waarbij vooral niet vergeten mag worden zijn hofkapel, de dansmanekes en de muziekvereniging DWS met drumband en majorettes, die ondanks de grote kou zondag toch heb ben volgehouden. Een grandioos car naval waar met veel plezier op terugge zien kan worden. De door de Carnavalsvereniging uit geschreven teken- en kleurwedstrijd is ook een groot succes geworden Een groot aantal tekeningen werd ingezon den. Ook had hier de groep die de teke ningen moest beoordelen geen gemak kelijke taak. De eerste prijs ging naar de vierjarige Peter Tolboom, de tweede naar de driejarige Alja Bomers en de derde naar de vijfjarige Mariëlle Vos kuilen. ACHTERVELD - Ook de K.P.J. uit Achterveld zal dit jaar weer mee doen aan het grote volleybal-toernooi dat op zondag 2 apnl zal worden gehouden in De Beukendal te Soest. De K.P.J.-leden die hieraan mee willen doen kunnen zich hiervoor opgeven bij de sport- commissie. De training voor de deelne mers en deelneemsters zal beginnen op zondag 12 februari in de sportzaal te Achterveld. De tijden van deze trainin gen zijn voor de heren van 10.00-11.00 uur en voor de dames van 11.00-12.00 uur. Achterveld D3 - Quick D4 8-0 Spakenburg El - Achterveld El afg. Baarn E3 - Achterveld E2 3-0 Achterveld E3 - Hoogland E4 2-0 Programma zaterdag 11 februari: Junioren: Achterveld Al - Quick Al 16.15 Achterveld BI - Hees BI 15.00 Achterveld B2 vrij Achterveld B3 - VVZ'49 B2 15.00 WZA C3 - Achterveld Cl 13.45 Roda'46 C3 - Achterveld C2 15.00 Pupillen: Amf. Boys Dl - Achterveld Dl 13.00 Achterveld Dl - Quick D2 13.00 Soest D6 - Achterveld D3 13.00 Achterveld El - KVVA El 13.00 Achterveld E2 - Hoogland E3 12.00 Spakenburg E5 - Achterveld E3 12.00 ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi zijn de navolgende dieren als gevonden en vermist opgegeven, tel. 03425-1554. GEVONDEN Jonge rode kater, ong. 1 jaar, geca streerd. W. van Amersfoortstraat. VERMIST Beagle (lijkt op Hushpuppie), zwart, tatouage in oor S. 195, Slipper, vermist in Leusden-Centrum; Cyperse kater, heel klein wit befje, waarschijnlijk ge wond door aanrijding, Van Boetselaer-Van Oosterhoutlaan. en al ACHTERVELD - Donderdagavond I y erzamelden de bewoners van Huize t. Joseph en van Sinecura zich in de an icreatiezaal van het huis om daar n0 «men hun carnaval te vieren. Ook de j^, asters ontbraken niet, waarbij zelfs ister Ancatara, die deze dag 97 jaar erd, ook present was. Om ongeveer i( sven uur waren allen present en erden hartebjk welkom geheten door c Silvia Dat onze jeugd van vroeger het nog et verleerd is bleek wel op deze avond. Al heel spoedig heerste er een heel gezelbge ontspannen sfeer. De mu ziek, verzorgd door de welbekende Jan Blom, verhoogde deze sfeer in grote mate. Onder het genot van een kopje koffie werden eikaars kost uumpjes be keken want verschillende hadden zich in een niet alledaags kostuumpje gesto ken. Na het nuttigen van de koffie werd er iets anders gepresenteerd en er was voor ieder wat wils. Tot ieders grote verrassing verschenen toen de Prins Ruudtepuup en zijn Raad van Elf met hun dames ten tonele. Dit verhoogde de gezellige sfeer nog meer en het werd zeer op prijs ge steld. Met de Prins en de Raad van Elf werd verschillende malen een polonaise gedaan waarbij bleek dat er nog heel wat van de aanwezigen goed ter been waren Door enkele aanwezigen werden ook nog liedjes uit hun jonge tijd gezongen hetgeen met een daverend applaus werd beloond. Het was een grandioze avond die op het moment dat het nog reuze gezellig was werd beëindigd. Zr. Silvia dankte de Prins, zijn Raad en hun dames voor de bereidwilligheid om deze avond hier aanwezig te hebben willen zijn. Ook het personeel dat zich deze avond beschikbaar had gesteld kreeg een woord van dank. Voordat iedereen voldaan huiswaars keerde werden er eerst nog een aantal prijsjes uitgereikt voor het origineelste en voor het mooiste kostuum. Afd. jeugdvoetbal. Uitslagen zaterdag 4 februari: Junioren: Soest B2 - Achterveld BI 1-2 .Achterveld B2 - Roda'46 B2 6-0 Achterveld B3 - Quick N5 2-3 Baarn C2 - Achterveld Cl 5-0 Soest C3 - Achterveld C2 6-2 Pupillen: Achterveld Dl - HVC Dl 1-1 Hoevelaken D2 - Achterveld D2 2-1 groepen vierde Achterveldse Luchtvaart Mij., vijfde Kinderen Eg- genkamp, zesde De Eemelaar, zevende De kruiwagen, achtste kinderen Zwam- bach en negende de ponyclub. Nadat de prijzen door de burgemees ter waren uitgereikt werd zijn echtgenote bij Pnns Carnaval geroepen. De Prins zei het fijn te vinden dat het burgemeestersechtpaar weer aanwezig was en hij daarom besloten had ook haar te onderscheiden, waarna de Prins de echtgenote van de burgemeester een onderscheiding omhing. Dat iedereen het hier roerend mee eens was bleek wel uit het driewerf Alaaf dat hierop volgde KINDERCARNAVAL Na de prijsuitreiking ging de Prins met zijn gevolg naar Ons Gebouw waar het kindercarnaval nog in volle gang was Ook hier was het enorm druk en de kinderen deden volop mee Ook hier moest de Prins weer pnjzen uitreiken. Doch voordat hij hieraan kon beginnen voerden eerst de Smurfen (voorgesteld door de dames van de raad van elf) hun stukje op. In korte tijd kregen zij de hele zaal mee. Bij de enkelingen ging de eerste prijs naar een driejarig smurfje, de twee was voor het melkdopje en de derde voor de clown. Bij de paren was de eerste pnjs voor de twee raven, de tweede voor de twee heksen, de derde voor elfen en de kabouter en de vierde voor de lucifers. Bij de groepen werd de eerste prijs gewonnen door vader Abraham met zijn smurfen, de tweede door de nege rinnetjes en de derde weer voor een Vader Abraham met zijn Smurfen. Na de prijsuitreiking werden de kinderen door hun ouders afgehaald. In de avonduren van zondag was de Prins met zijn gevolg geruime tijd aanwezig in de Hessenkar en in D'Óuwe Peerdestal. sgge Het grootse onthaal dat burgemeester Rademaker in Achterveld te beurt g*viel, werd bekrachtigd met de overhandiging van een onderscheiding aan 'QfLeusdens eerste burger. tijm Vrijdagavond ACHTERVELD begon in Achterveld het Carnaval sweekend. Al spoedig na de opening van de zaal kwamen de carnavalsvier- '^ders opdagen. De muziek van deze avond werd verzorgd door de band de Berini's en De Hofkapel. Deze hebben een groot aandeel gehad in het slagen van deze avond. Bij het verschijnen van Prins Carnaval Prins Ruudtepuup met zijn gevolg en hun dames werd de fees telijke stemming nog in grote mate ver- er 1 hoogd. Al heel spoedig was iedereen op :rne;de vloer en volgde de ene polonaise op krolde andere, afgewisseld met een dansje, die; Om ongeveer 22.00 uur kwam het ^hoogtepunt van de avond. Voor de vijfde maal zou de Krentenpuup worden uitgereikt. De eer viel dit jaar te beurt aan Wout van Dijk die 28 jaar voorzitter van de plaatselijke EHBO _.i,was geweest. Onder zijn stimulerende ^leiding was de EHBO uitgegroeid tot en.wat het nu is. De Krentenpuup werd )t door de winnaar van vorig jaar de heer kzJrank Ossendrijver aan Wout van Dijk ^Overhandigd. Van Dijk was zeer ver- .di^ieugd, dat hij dit jaar deze onderschei- tot jing mocht ontvangen. Ook zijn echt- denote werd niet vergeten, zij kreeg een bloemetje. Hierna werd door de Prins de bur gemeester van Leusden die met zijn echtgenote aanwezig was, op het podium geroepen. De burgemeester werd verzocht plaats te willen nemen in de puup waarin de Prins naar binnen wordt gedragen. In zijn woord tot de burgemeester zei Prins Ruudtepuup dat hij deze avond niet wilde spreken over verstopte riolen of andere politieke za ken. Hij zei het voorrecht te hebben om de burgemeester de Puup te mogen om hangen en hem hierdoor op te nemen in de orde van de Puup. De burgemeester stelde dit zeer op prijs en in een geestige speech dankte hij voor deze eer. Hij werd herhaaldelijk onderbroken met het „alaaf" en „zo een goeie hebben we nog niet gehad". De echtgenote van de burgemeester mocht ook een bloemetje in ontvangst nemen. Na de bur gemeester werden er nog twee onder scheidingen uitgereikt en wel aan de heren Jan van Hamersveld en Jan van Nimwegen. Dit wegens hun activiteiten voor de schietvereniging die kort tevoren 25 jaar bestond. Jan van Ha mersveld was zoals de Prins zei 1 jaar bestuurslid geweest en 24 jaar voorzitter van de vereniging terwijl Jan van Nimwegen reeds 25 jaar de zorg aantal paren en veel individuelen die in deze optocht meeliepen Ondanks het koude weer was er toch ook van buiten het dorp veel belangstelling. Het motto dat dit jaar was gesteld: „Achterveld vliegt er uit" Bij deze optocht bleek weer eens hoe vindingrijk de mensen zijn. Op diverse originele manieren werd er uitgevlogen Wel was er dit jaar gesteld dat alleen degenen die zich aan het motto hadden gehouden in aanmer king kwamen voor de pnjzen. Dit was wel jammer voor de deelnemers uit Scherpenzeel die met een zeer originele wagen aan de optocht deelnamen. De jury had het dan ook niet gemakkelijk. Uiteindelijk konden toch de prijswin naars worden bekend gemaakt. Voor de wagens ging de eerste prijs naar de St. Josephschool, die tevens de wisselbeker in ontvangst mocht nemen.De tweede prijs was voor de KPJ en de derde prijs was voor de Postweg. Bij de groepen ging de eerste prijs naar Onze Wereld, de tweede naar de voetbal-dames en derde naar Bameveld Dekker-Schut. De prijzen werden door de burgemeester die ook nu weer met zijn echtgenote aanwezig was aan de winnaars uitgereikt De overige deelnemers van de groepen en wagens kregen een vaantje. De verdere uitslag van de wagens en groepen was: wagens: vierde Scherpen zeel, vijfde M. Hazelaar, zesde De Smurfen, zeven de handwerkhob- byclub, achtste Openbare Basisschool, en negende de Peuterspeelzaal. Bij de Na weer even met de beentjes van de vloer te zijn geweest werden de prijzen bekend gemaakt die deze avond door^ een aantal carnavalsvierders was ge wonnen zowel voor het origineelste als voor het mooiste kostuum. Bij de enke lingen waren er zeven gelukkigen die een prijs wonnen. De eerste prijs was voor de kaars, de tweede voor de be delmonnik, de derde voor het oermens, de vierde was voor Van Amersfoort, De Ridder werd vijfde. De landloper kreeg de zesde prijs en boertje Traa kreeg de zevende prijs. Bij de paren waren er drie prijzen De eerste was voor het paar voorstellende Groot Gala, de tweede voor het paar Non en Pater op stap, en de derde was voor het Ouderwetse echtpaar. Ook voor de groepen waren er drie prijzen beschikbaar. De eerste ging naar de groep verpleegsters, de tweede naar de groep „Vlieg er eens uit" en de derde was voor de groep Arabieren ver broederen met de Joden. Na de prijsuit reiking was het woord weer aan de mu ziek die al heel spoedig iedereen weer op de vloer hadden. Het feest ging door DRUKKE DAG Zaterdag was het ook weer een drukke dag voor Pnns Carnaval en zijn adjudant. Die dag werden de zieken in het ziekenhuis bezocht. Maar ook de zieken thuis en de daarvoor in aanmer king komende bejaarden werden niet vergeten Dit is een jaarlijks terugke rende activiteit die zeer wordt gewaar deerd. Zaterdagavond verbleef de Prins met zijn gevolg, waarbij ook de dames weer niet ontbraken en niet te vergeten de dansmanekes, in het gave Buitenlust bij Rien Coenders. Het was hier tevens de maandelijkse dansavond voor gehuw den. Alles propvol, heel gezellig. OPTOCHT Zondagmiddag om 13.30 uur vertrok de carnavalsoptocht vanaf het Ker- stenssportpark. Het was weer een op tocht die er zijn mocht. Er waren negen wagens en negen groepen, een groot le Beter een half ei dan een lege dop moet burgemeester Rademaker gedacht hebben, toen hij In Puupenkoppenland leze zetel besteeg om een onderscheiding in ontvangst te nemen

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13