eerlingen basisscholen zwommen af HBOV-leerlingen uit Leusden stelden Amersfoortse toegankelijkheidsgids samen Geslaagde kaart-avond Nuttig boekwerkje voor gehandicapten Uitslag klaveiiassen Losse verkoop Leusder Krant diploma's uitgereikt Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 9 FEBRUAR11978 15 LEUSDEN - In de week van 23 t/in 27 |iuari werd er in zwembad Bavoort Jt diplomazwemmen van de basis- phoolkinderen uit onze gemeente ge- uden. Er werden 89 A, 172 B en 22 C Fjjrtpma's uitgereikt, geslaagden zijn: BASISSCHOOL AE ROSSENBERG" -r-jma A: John-Eric v. 't Klooster, ion Tijmensen, Harry-Jan Peters, Pa- Eerden, Paulien Bransen, Wilfried diploma B: Stephan v. d. Bremer, ^or Malmberg, Karin Tijmensen, nja v. Ettinger, Roosmarij Lindeman. \l P'P10!"3 ^ans v- Bekkum, Evelyn Monique Verhoef, Brigitte de Oiploma B: Suzanne Malmberg, Mar gin .^Schimmel, Brigitte v. Ettinger, f/zrna Speksnijder, Caroline Hiilsen- fk, Bas Wilke, Paul Michielsen, Coert i Berg. L )iploma A: Evelien v. d. Salm, l^l^niek Steenbeek, Inez Brouwer, Lu- linèv;. Dunnewijk, Mireille Faes, y lilien v. Heugten. fjfii)iploma B: Conny v. d. Burgwal, f rry v. Tetenng diploma C.: Paul Tolboom, Jeroen v. Burgwal, Ronald Bleeker 'iploma A: Rob Tolboom, Erwin van ««Jloma B: Ronald Tijmensen, van Doorn, Mark de Haan, imentine Roest S1SSCHOOL INDERLAND" liploma A: Robbert Bod liploma B: Manuela Koeslag, Rinze eslag, Mark Roesink, Anja Wes- <amp, Mariska Bunnik, Alexander v. leek, Laura Buters, André Besseling. )iploma A: Maarten Vial, Astrid rder, Paul Tolboom. )ip!oma B: Marcel Smit, Iris van erden, Joost Hoksbergen, Lisette i Vliet, Marcel Prinsen. Diploma C: Michiel v. Kooten, Paul Roesink. BASISSCHOOL „DE WEGWIJZER" Diploma B: Nicole Offermans, Huib van Alphen, Peter Terpstra, Raymond van Valkenhof, Robbert Loevendie, Saskia Jonkers, Carry Zweinenberg, Gert Vonk. Diploma C: Edwin van Ginkel, Erwin Dam. Diploma A: Petra von Motz. Diploma B: Astrid Wijvekate, Alette Hooyer, Chester Marsman, Marcel Dam, Miranda Snijders. BASISSCHOOL „DE BONGERD" Diploma A: Ruben Tump, Rosanne v. ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant, Rozendaallaan S S V Bookstores, Torenakkerweg 16. De heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden, Burg. Buiningpark ACHTERVELD: Boekhandel Vos, Hessenweg 323. LEUSDEN-Z. Kroon Supermarkt, Pr. Irenelaan 9. d. Bosch, Mirjam van der Hout, Roelf Krelage, Mare Krelage, Steven Buzing, Eddy Hoogreef. Diploma B: Mark Jansen, Dianak de Jager. Diploma A: Jan Evert Jansen, Mare Velthuysen, Gordon Nyessen. Diploma B: Klaske Heyman, Edith Kuyper, Iskander Roos, Arthur Hagens, Edwin Veldhuijzen, Bas Veldkamp BASISSCHOOL „DE HOBBIT" Diploma B: Anette Agatha v. d Munt, Belinda Koopman, Ronald Kne- teman, Marnix Louis Marie v. Dijk, He- lene Martine v. d Vlist, Markwin Raymond Out, Timmo Joosten, Bouke Wagenaar, Raymond v. d Zande. Diploma A: Mark van der Bedum, Annemij Becker. Diploma B: Suzanne v. d. Zande, Jan Arnold Zantinga, Robert Lane, Marc Abercrombie, Imre Varga. OPENBAAR ONDERWIJSGEMEENSCHAP ,,'T STARTBLOK,' ACHTERVELD Diploma A: Ralph Valkonet, Danielle Schols, Rodney Brouwer, Connie v. d. Bnnk, Annemieke Coenders, Ryon Colpaart. Diploma B: Liesbeth Muller, Jolien Tielenius Kruythoff. „ONZE WERELD" ACHTERVELD Diploma A: Henk v. Rijnsoever, Ar thur Noach, Theo Zwambach, José v. d. Berg. Diploma B: Robert Vermeulen Diploma A: Juerd Stevens, Mark v. d Goes, Gerard v Dijk, Dikkie Steenbeek, Cornel Straver, Johan Blom, Ronald Kok Diploma B: André Kok, Marlies v. Dijk, Jan v. d. Weerd, Mathieu Siewe, Erik Hak, Harrie v. Dalen, Guido de Gans. „ST. JOZEF" ACHTERVELD Diploma A: Rita Wouters, Mathilde Luykx, Petra Voorburg, Carole Hoog land Diploma B: Jeroen Smal, Joke v. d. Ven, Hester Schouten, Esther v. Dijk, Ginette Rutte. Diploma A: Peter v Ruitenbeek, Ge rald Kroeze, Jolanda de Ridder, Wilfred Wouters. Peter Hazelaar, Harry Smit. Diploma B: Martino Noordman, Evert v Westerlaak. OPENBARE BASISSCHOOL (4e) Diploma A: Gerrit v. Baren, Trees v. Baren, Mare de Looze, Steven Dijk- sterhuis, Marabelle de Vries, Petrouska Rijswijk. Diploma B: Sander de Wildt, Rolf Manie, Mynam Oude Vrielink, Karen Textor, Ellen Roelfsema. MONTESSORISCHOOL Diploma A: Adriaan Roggeveen, Wim v. d. Kraats, Jophien Voorneveld, Lineke Schreuder, Conny v. Doornik. Diploma B: Marije Brouwer, Iante Brongers, Marian Brüning, Leon v. d. Kuilen. „LOYSDEN" Diploma A: Miranda Hols, Mare Christian v. d Ven, Anette Cornelia de Ruyter. Diploma B: Bart Jan v. d. Weide, Gert Jan Wessels, Edwin v. Ravenhorst. Diploma A: Joke van Loenen. Diploma B: Marjon Abbring, Nanda v. Bentum, Jeroen Hienekamp, Rob Hols, Gerda de Lange, Peter Vaarkamp, Ella Verwey, Renate Voormolen, Her man v. d. Woerdt Diploma C: Piet-Hein v. d. Weide, Lieselot de Graaf. „HAMERSVELDSCHOOL" Diploma B: Martin v. d. Vegt, Ronald Wagenaar. Diploma B: Tina Stuiwig, Mijndert Pon, Ferry Sonder, Esther Canthers, Henk v. d. Hoef, Burt Abrahamse, Philip Zwart, Raymond Latumahina. Diploma C: Ad v. d. Hoef, Mare de Ruiter. Diploma A: Virgilia van der Vlies, Eddij v. Dijk, Ester Noordijk. Diploma B: Alexander Speksnijder, Attie van Essen, Hilde Zwart, Lisa Graansma, Cijnthia Weerstra. GEREFORMEERDE BASISSCHOOL Diploma A: Annemane v. d. Lugt, Gerrieke Drijfhout, Jan Arnoud v. Ee- ken, Egbert Bleyenburg, Steef de Wijk, Elly Offereins, Peter Doedens. Diploma B: Hester Jukkema, Inge Doedens, Riet Veldman, Hanneke Vreugdenhil, Jan Dirk van Garderen, Niek Kersloot, Anita Riemersma OPENBARE SCHOOL „'T PALET" Diploma A: Jacqueline Fokker, Pim Mey Diploma A: AlfonsHoutveen, Bea de Haan, Robert Vermeulen, Marjon de Vries, Christina Walet, Thea Wijntjes. Diploma C: Mane José van den Hurk, Luc van der Meer, Freddy Rietman, Enk Smal, Gert Stein. Diploma B: Carolina v. d. Berg, Helen v d. Braber, Matheus Herder, Mirjam v. d. Jagt, Roland Seldenrijk, Fransiscus Pothoven. Hugo den Toom, Ferdinand Houtveen, Melisa Rijnders, Jacobus Tijmensen, Astrid Wernsen. „DE VALLEI" Diploma A: Jaqueline Seinstra, Arina Mannee, Lomme Visser, Jolanda Luitjens, Astrid Itswaard. nimaal 80 centimeter breed moeten zijn. Bij de kassa in de winkels zou ook een brede doorgang van 90 centimeter moeten zijn. De balies in banken en openbare gebouwen zouden lager moeten zijn. De liftknopjes zouden lager moeten zitten, zodat men ze ook vanuit een rolstoel kan bedienen Vlak achter de deur van een zaak - dit voor de inrichting van de nieuwbouw, en van die niet alleen - zouden geen grote rek ken (met porselein!) moeten worden geplaatst. Men zou hier en daar ook een zitplaats kunnen kreëren voor de men sen met krukken of stokken, voor het geval ze moeten wachten". ,,Hoe staat het met de openbare ver voermiddelen? Waar kunnen de been- gehandikapten gebruik van maken?" ,,Ze kunnen niét met de bus mee. Officieel moet de chauffeur van een bus wachten tot alle passagiers zitten. Maar in de praktijk vertrekt de chauffeur zon der te kijken. Mensen met beenklachten kunnen zich niet permitteren te vallen. Bovendien mag de rolstoel de bus niet in, zodat rolstoelgebruikers al helemaél van reizen met de bus zijn uitgesloten. Bij de Nederlandse Spoorwegen is men behulpzamer. Als men van te voren belt hóé men gaat reizen en waar men moet overstappen, stuurt de N.S. iemand die daarbij inspringt Op het sta tion in Amersfoort is sinds een aantal maanden zelfs een lift voor de beenge- handikapten". Subsidie om het boekje uit te geven kreeg de werkgroep van de gemeente, van het Amersfoortse bedrijfsleven, van een aantal partikulieren en van ver scheidene gezondheidszorginstellin gen Caroline Vreeke en Hans van Aalde ren willen overigens best nog even kwijt, dat zij als groepering van kamer zoekenden óók best eens geholpen wil len worden. De leerlingen van de Hogere Beroeps Opleiding voor Ver pleegkundigen in Leusden kunnen erg moeilijk aan kamers komen, zowel in Leusden als in Amersfoort. Zij hebben zich van de goede kant laten zien wat de gehandikapte medemens betreft. Laat u zich eens vermurwen om een kamer aan hen af te staan, wanneer de advertentiepagina's bij elk nieuw schooljaar vol staan met kamer zoekenden'' Als de ene mens de andere mens helpt zou de samenleving veel ge lukkiger zijn! ANCO MALI. Diploma B: lngrid Dirksen, Alwin Kuiter, Nico v. Rooyen, Madeion Hil- berts. Diploma A: Alien Vaartjes, Karin v. Dormolen, Annemarie Nagelkerke, Maaike Schonewille, Karen Ploeger, Elise Blijleven, Marijn de Geus. Diploma B: Edwin Vermeulen, Onno de Groot, Yneke Bunt, Brigitte Schuyt, Paul Veenvliet, André de Vries, André Brons, Jeroen Roseboom, Astrid Leunis, Yvette Duinker, Jolanda v. d. Burg, Paulien Meiling, Angeline v. Peski. „GROENHORST" Diploma B: Ciska Steman, Frans v. Rooyen. Diploma A: Mieke Houwers, Eline Bosma, Mare Steman, Henk Havens. Diploma B: Jolanda Moekestorm, Egbert Heil, Marianne v. Dijk, Vincent Butselaar, Marcel Groen, Marianne v. Steen, Elvira Berends, Stephany van der Hom, Annekatrien v. Cruchten, Else de Jong, Corine Sloots, Arjan Scherpenhuijzen, Enje van Staveren. Diploma C: Francis v. d. Bos, Wencke Punter. LEUSDEN/CENTRUM - De jaarlijkse grote kaartavond waarop de 12 persoonsploegen van het NKV de ABTB de KPJ en Hobbyclub tegen el kaar in het stnjdperk komen en waar naast voor iedere andere be langstellende de mogelijkheid is tot schutjassen en klaveijassen trok een zeer grote belangstelling. 48 deelnemers uit de vier verenigingen en 48 vrije belangstellenden. De gehele avond had een prettig en spannend ver loop. De ploegen van NKV, ABTB en Hobbyclub bleven de gehele avond af wisselend aan de leiding en het was niet te voorspellen wie winnaar zou worden. Geleidelijk echter klom de hobbyclub hoger op in punten. De laatste partij gaf de doorslag en zo werden zij de winnaar van dit verenigingsconcours. Er werd vlot gespeeld en iedereen werkte goed mee zodat de sfeer uitstekend was. De leiding - in handen van G. v. d. Hengel met assistentie van Tonny v. Zandbnnk kon het goed aan en zo kon nog op normale tijd de prijsuitreiking plaats hebben. Bij het vrije schutjassen leidde de heer Jac. Berg en bij het klaveijassen Simon de Ridder. De uitslag van verenigingsconcours werd: 1. Hobbyclub 1000 punten; 2. ABTB 980 punten; 3. NKV 968 punten en 4. KPJ 796 punten. De 4 hoogst geplaatste van de resp. ver enigingen werden Hobbyclub 1. W de Ridder 107 pnt.2 en 3 Mevrouw Voor burg en J. v d Berg 102 pnt.; 4 en 5 H. Houtveen en C v. Daatselaar 97 pnt. ABTB 1. Th. v. Daatselaar 116 pnt.; 2. J. Th. v d. Berg 89 pnt.; 3. J. Hak 86 pnt.; 4. Mevrouw v. Kooy 84 pnt. NKV 1. W. Tijmensen 100 pnt.; 2. W. Prinsen 98 pnt.3. G. Tijmensen 87 pnt.4. G. Smal 85 pnt. KPJ 1. J. Smal 93 pnt.; 2. H. Kok 81 pnt.; 3. J. Traa 75 pnt.; 4. R. J. v. d. Berg 72 pnt Schutjassen, vrij, concours 1. Mevrouw Vrijhoef v. d. Hengel 114 pnt., 2. Mev rouw Zandbnnk 105 pnt.; 3. 4. en 5. Men. d. Hengel, W. Wemsen en D. Tij mensen 100 PNT. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag voor carnaval ging Leusden Troef verder met de onderlinge klaverjas- competitie. De stand per 2-2-1978 luidt: 1 Hr. Kleefstra 25318 pnt. 2 Hr Knol 23981 pnt. 3. Mw. Knol 23162 pnt. 4. Hr. van Egdom 23011 pnt. 5. Hr. Kuijper 22801 pnt. 6. Hr. v. d Berg 22704 pnt 7. Hr. v. d. Heijden 22352 pnt. 8. Mw. Pouli 22277 pnt. 9. Mw. van Egdom 22231 pnt. 10. Mw. Bolt 22224 pnt. 11. Mw. Kleefstra 22198 pnt. 12. Hr. Arns 21976 pnt. 13. Mw. Ams 21420 pnt 14. Mw Kuijper 21269 pnt. 15. Hr. Kool 20713 pnt. 16. Hr. Bolt 20138 pnt. 17. Mw. v. d. Berg 19593 pnt. Bij secretaris M. C. Knol (tel. 44289) kunt u terecht voor inlichtingen omtrent Leusden Troef. een onregelmatig wegdek, draaideuren. stoepen, opstapjes, draaihekken, smalle deuren (smaller dan 80 cm.), los liggende matten, roos ters, drempels, zijn er geen liften. CODERING De werkgroep boog zich over de ont vangen gegevens, en sloeg aan het co deren. Voor de bereikbaarheid werd het symbool P gebruikt Uitgegaan werd van parkeergelegenheid direkt vóór het gebouw. Als deze niet aanwezig was, werden de andere mogelijkheden achter de P aangegeven Voor de toegankelijkheid werd ge bruikt het symbool De deuropening moet breder zijn dan 80 cm, de drempel lager dan 3 cm. Bizonderheden zijn achter dit sym bool vermeld. Voor de doorgankelijkheid werd ge bruikt het symbool: I I De deuren moeten bre- der zijn dan 80 cm; de I i' verdiepingen moeten 1 I bereikbaar zijn. Indien het gebouw meerdere verdie pingen heeft dient er een lift te zijn voor rolstoelgebruikers. Het symbool hier voor is; A Het al dan niet aanwe- zig zijn van een bruik- baar toilet voor het pu bliek wordt aangegeven door wc, het al dan niet aanwezig zijn van een bruikbare telefoon voor het publiek met Per symbool zijn er 3 mogelijkheden: 1het symbool blijft uit: dit onderdeel voldoet aan de gestelde eisen. 2 het symbool wordt gerasterd: het onderdeel voldoet niet aan de ge stelde eisen, is niet bruikbaar of af wezig. 3 het symbool is dóórgekruist: het on derdeel bestaat niet voor het gebouw in kwestie Als we eens even door de gids blade ren: wat zien we dan bijvoorbeeld? Bij de winkels in Amersfoort is Vroom en Dreesman geheel bereikbaar, toegan kelijk en doorgankelijk voor beenge- handikapten Het Sportfondsenbad heeft een automatische deur en een speciale ingang voor beengehandikap- ten. De openbare bibliotheek is wel be reikbaar. maar heeft qua toegankelijk heid een deur met drager, en qua dóór- gankelijkheid een liftdeur met drager ,,Aan welke eisen voor beengehan- dikapt en zou volgens jullie elk nieuw te zetten gebouw moeten voldoen?" ..Er zouden aflopende stoepen moe ten zijn, liefst geen drempels of roosters voor de deur, en geen los liggende mat ten Automatische deuren zijn de meest ideale toegangsmogelijkheid. In elk geval zonden de toegangsdeuren mi- TOEGANKELIJK DOORGANKELIJK BEREIKBAAR Toegankelijk en doorgankelijk is.een gebouw als het voor iemand zonder beenfunktie maar met normale arm- funktie, een rolstoel- of krukkenge- bruiker, kan worden bezocht. Bereikbaar is een gebouw als het voor een rolstoelgebruiker vanaf de, niet verder dan 75 meter verwijderde parkeerplaats, te bereiken is via een vlak liggende verharde toegangsweg. Criteria zijn daarbij: zijn er trappen, AMERSFOORT/LEUSDEN - Ze wamen met een lijvig dossier onder e arm om te vertellen hoe ze te werk raren gegaan bij het realiseren van un projekt. Zé zijn een groep van zeven nü der- ejaars leerlingen van de Hogere Be- )eps Opleiding van Verpleegkundigen an de Larikslaan 10. In alfabetische olgorde: Han van Aalderen, Anne de eer, Anne Ria van Ernst. Pieter van elius, Erik Peters, Welmoed Steenstra n Caroline Vreeke Hun projekt is de legankefijkheidsgids voor de ge- ieente Amersfoort. ,,Hoe zijn jullie er toe gekomen deze ds samen te stellen?" ,,Een meisje van onze school maakte Denemarken kennis met een meisje, me meegewerkt had aan het samenstel- ■n van zo'n gids voor een Deense laats. Terug in Nederland nam dat Reisje het initiatief om voor Zeist zo'n Hds samen te stellen", vertelde Ca- Biline Vreeke. ..Wij hielpen toen in Zeist ee met het houden van de enquête, n dat bracht ons op het idee om zélf ts op te gaan zetten voor Amersfoort" Hans van Aalderen: ,,We zijn toen ®£rst gaan Informeren bij verenigingen i instellingen, die zich bezighouden iet gehandikapten of ze dachten, dat behoefte zou bestaan aan een derge- ke gids". Ze schreven bijvoorbeeld de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond aan, de Nederlandse Invaliden Sportbond, de Nederlandse Vereniging voor Reva lidatie. de Provinciale Utrechtse Reva lidatie Stichting en het Revalidatiecen trum De Hoogstraat. Al deze in stellingen reageerden erg positief Het zou bizonder nuttig zijn, als mensen, die door ziekte, ongeluk of leeftijd niet meer over het normale gebruik van hun beide benen konden beschikken, in een over zichtje bijeen zouden hebben welke fa ciliteiten - maar méér nog welke drem pels en obstakels - hen te wachten staan bij winkels, restaurants, banken, openbare gebouwen, kerken, stations en dergelijke. Wist u dat liefst 8% van de Neder landse bevolking, dat zijn 1.200.000 mensen, met een stok of krukken loopt, of zich voortbeweegt in een rolstoel. Meer dan een miljoen mensen! Daar schrik je toch even van. Het lijkt zo'n minderheid, die mensen die slecht der been zijn, zoals we dat doorgaans noemen. Maar één miljoen: dat is de gehele bevolking van Amsterdam! Je ziet ze niet, want we bergen ze liefst op in tehuizen ver van de bevolkingscentra verwijderd. En de meesten van hen doen niet eens een poging om naar een winkel of een museum toe te gaan, want ze weten dat ze onderweg zó veel ob stakels tegen komen (neemt u de ge- het zich vrijbewegen voorgoed is opge houden En die 8% neemt steeds meer toe, want het aantal ver keersongevallen neemt elk jaar toe. ENQUETE De werkgroep, die zich inmiddels ge vormd had, richtte een comité van aan beveling op uit funktionarissen van de gemeente, het bedrijfsleven, de medi sche wereld. Er werd een enquête uit geschreven volgens de eisen van de Nederlandse Vereniging voor Revalida tie, eisen die ook in Zeist en Apeldoorn waren gebruikt. De enquête hield vragen in over bereikbaarheid, toegan kelijkheid om dóórgankelijkheid van gebouwen, vijftig enquêteurs bezorgden 1200 formulieren in Amers foort - met een begeleidende brief - bij winkels, bioskopen, openbare gebou wen, het belastingkantoor, het stadhuis. De binnenstad van Amersfoort werd in z'n geheel geënquê teerd Een aantal dagen later haalden de vijftig enquêteurs de formulieren weer instelling voor instelling op. wone trottoirs maar eens!), dat zoiets toch nóóit meer voor hen is weggelegd. Denkt u zich dat even in u bent een normaal mens, u doet aan alles mee, u krijgt een verkeersongeluk, u kunt uw benen niet meer normaal gebruiken Van de ene op de andere dag gaat u behoren tot eie 8% in Nederland, die 1 miljoen 200 duizend mensen, voor wie

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15