Prijzenregen bij postduivenhouders Hockey-heren beginnen serieus aan tweede helft competitie Grote winst Pon Voorwaarts Handbalwinst in laatste minuut Strijd om beker met/zonder deksel •Antilopen 'servol ten onder Volgende week vrijdag Leusder Krant - Sport DONDERDAG 9 FEBRUAR11978 19 LEUSDEN/CENTRUM - De Jaarip se feestavond van de Leosdense post n dnlvenhondersverenlglng vond vrijdag avond plaats In het clnbhnls van Roda Het werd een feestje voor elk wat wils. Voorzitter H. Bartels kon rond half negen vrijwel iedereen, die op de ledenlijst voorkomt, verwelkomen en de meeste van de circa 30 leden waren vergezeld van hun echtgenotes. H(j gaf vervolgens een kort overzicht van wat er zo allemaal gebeurd Is in het afgelopen vcrenigingsjaar, ojn. de navolgende in drukwekkende cyfers. In het van half arpU tot half september lopende vlieg- seizoen werden niet minder dan 5872 duiven voor de wedvluchten lngekorfd. Dat betekende gemiddeld 235 vliegende postbodes per vlucht of 9 per vliegend lid. En dat Is nogal wat voor een kleine vereniging als de P.V. Leusden. Het gemiddelde aantal duiven per wedvlucht bedroeg in de klasse vltesse (tot 300 km.) 322, in de mid fond (van 300 tot 500 km.) 187, in de fond (boven 500 km.) 125, In vluchten met Jonge duiven 255 en in de natoer 249. De meervoudsvorm van generaal is in het leger generaals, maar de post duivenhouders spreken van generalen als zij het over de succesvolste leden van hun vereniging hebben. Bij de P.V. Leusden werden dat in 1977: 1.G. Dieters 7960 pnt. 2. H. Lambrechts 7041 pnt. 3. H.v. d.Hoek 6856 pnt. 4. A. v. Dusschoten 6513 pnt. 5. C. v. Valkengoed 6443 pnt. Op elk van hen stond een mooie beker te wachten. De door het bestuur beschikbaar gestelde wisselbeker voor de winnaar van de 4e jonge-duivenvlucht werd gewonnen door G. Hoefakker (het voorafgaande jaar was die in het bezit van A. v. Dusschoten) en als jeugd kampioen werd H. v. d. Heuvel gehuldigd. De prijzenregen werd regel matig onderbroken door rondjes bingo met W. Vrijhoef (verrassend bij de hand en voorzien van een vlotte babbel) als bingo-master en dansen op blikmuziek van het orkest Frits Wijnands. Met het uitreiken van een hele reeks prijzen, die betrekking hadden op de in november 1977 georganiseerde postduivententoon- stelling in de Til, was organisator G. Hoefakker ook een flinke tijd bezig. Voorts had de voorzitter nog een 40-tal diploma's te verdelen voor prestaties in het afgelopen vliegseizoen. De eerste 15 gingen bijzonder vlot van de hand met 7 naar G. Dieters en zelfs 8 naar A. van Dusschoten. De overige winnaars bleken wel wat bescheidener. Wat duifkam pioenen zijn, werd ons niet geheel duidelijk, maar A. van Dusschoten, P. Lambrechts en H. Lambrechts kregen die onderscheiding. Voor wie uit de massa nog geen prijs had gewonnen bestonden legio kansen in een loterij met weinig nieten. Er werd ook nog een door Jacob Pouw opgenomen kort filmpje vertoond over1 een postduivenlossing in het Belgische Strombeek en tot vroeg in de zaterdagmorgen bleven de duiven- houders nog gezellig bijeen. Van links naar rechts: C. van Valkengoed, H. van de Hoek, H. Lambrechts, G. Dieters, H. v. d. Heuvel (die de beker van de uit bescheidenheid nog niet aanwezige A. van Dusschoten in ontvangst nam) en G. Hoefakker. 'dra i ?aval fmetj 1dei e"' LEUSDEN/CENTRUM - Bij de her- ..vatting van de veldcompetitie na de winterstop lijkt ons een kort overzicht cfjVan de voorafgaande episode bij de se- nioren wenselijk. De twee bij de heren Vestatiehockey spelende teams staan Sp kop (Heren 1 met meer nadruk dan Je 2e formatie). Ook de „wat oudere eugd" van Heren 3 is riant koploper. fpe/Telraamboys (Heren 4) zjjn evenals 7"®'^Tnijmakers (Heren 5) nog net niet in j ffet bezit van de rode lantaarn en de Veteranen vormen een toonbeeld van c,middelmatigheid" met 11 punten uit B Evenveel wedstrijden. De dames doen het dit seizoen wat bescheiden en de drie elftallen verkeren dan ook in de onderste helft van de ranglijsten. De top van de 3e klasse C (met Leusdens hoop) is als volgt: 1. Leusden, 10 wedstr. 17 pnt. 2. Baam, 8 wedstr. 12 pnt. 3. Reigers, 10 wedstr. 11 PNT. 4. Huizen, 10 wedstr. 10 pnt. De goede uitgangspositie van Heren 1 naar het kampioenschap en de promotie naar de 2e klasse is duidelijk. Aan het navolgende „werkschema" is even duidelijk te zien, dat Leusden de ernst van de zaak niet onderschat: 11 febr.. 11.00 uur training. 12 febr.: oefenwedstrijd. 18 febr.: 11.00 uur training. 19 febr.; oefenwedstrijd. 25 febr.: 11.00 uur training. 26 febr.: oefenwedstrijd. 4 maart: 11.00 uur training. 5 maart: oefenwedstrijd. 12 maart: Reigers-Leusden (comp.) 19 maart: beker- en inhaalzondag, dus vrij en derhalve een oefenwedstrijd. 2 april: USHC-Leusden (comp.) 9 april- Weesp-Leusden (comp 16 april: Leusden-Baarn (comp.) De ervaring heeft geleerd, dat Leusden na de winterstop moeilijk uit de startblokken komt. Nu dit seizoen geen puntje meer mag worden verloren, is een serieuze training noodzakelijk. De oefenwedstrijden worden gespeeld tegen 2e klassers (ter controle van de achterhoede) of middelmatige 3e klasse teams (om de doelpuntenmachine op gang te brengen). Tegenstanders en aanvangstijden Worden nog bekend gemaakt. De apotheose van het seizoen aangenomen dat zowel Leusden als Baarn aan de winnende hand blijven - vindt met Leusden-Baam op de laatste competitiezondag (16 april plaats. 1 am ft l/vvvt r zo? i Vcfl mas I o an set rec&4 i tiew ilcovt LEUSDEN/CENTRUM - Antilopen venrad zaterdag tegen koploper DTV wel ffelijt'Tg gehandicapt aan: Mauke Costa en do&\\ob Geutjes ontbraken wegens griep. WKfolanda Versteeg was ook al besmet rrïnet griepbacillen en tot overmaat van ging Frouk Geutjes in de le helft net een enkelblessure van het veld. iktr. Desondanks heeft de ploeg goed te- wee' enstand geboden. Frans ter Maten be- ez/ge uitte een strafschop, die door Pieter primlraaykamp handig geforceerd werd Jondei-O). DTV scoorde 1-1. Gert Nieuwen- ig ftuis, die deze middag erg sterk speelde, jens bezorgde uit een strafworp Antilopen 3 pei5ien nieuwe voorsprong. \ga Na de Amsterdamse gelijkmaker Hij éireeg de Leusdense aanval, waarin ik wCarin Osnabrugge Mauke Costa goed k zat.terving, wel kansen, maar deze werden benut. Zodoende kon de ruststand paters an 2-3 tot stand komen. Meteen na rust maakte DTV 2-4. Gert mee'4ieuwenhuis was het daar niet mee t een (ens en liet vanaf de middenlijn het n beiCierde Antilopendoelpunt aantekenen. Uil, r^ia 3-5 bracht Frans ter Maten de span or zij'"ing terug door 4-5 te scoren en met nog ij gezï.O minuten te spelen was alles nog mo de uiWelijk. DTV vond dat ook en scoorde 3r? ol .aarom maar gauw 4-6. Rob Geutjes dezer locht de laatste 5 minuten proberen de indstand een gunstiger aanzien te ge en, maar dat lukte niet; integendeel )TV wist toch nog 2x te scoren en de indstand op 4-8 te brengen. Antilopen In de aanval Al met al een verdiende overwinning voor de Amsterdammers, maar bij An tilopen toch ook wel tevreden gezichten omdat de onervaren ploeg zo knap te genstand had geboden. Eerder deye week had het tweede team van Antilopen voor een sensatie gezorgd, door met 11-9 de moeilijke uitwedstrijd te winnen tegen koploper Groen-Geel. Bert van Loenen bleek met 5 treffers een onverwachte schutter. Ook speelde de 14-jarige Nancy Lahey een goede wedstrijd. 1 ert van Nieuwenhuizen scoort uit een strafbal ERMELO - Maandag speelde het zaalvoetbalteam van Pon Voorwaarts in sporthal Calluna te Ermelo tegen Prins. De Leusdenaren begonnen of fensief en in de 7e minuut kon Hessel de Ruig met een zuiver schot zijn ploeg op 1-0 zetten. Enkele minuten later was het Ron van Ooijen, die er 2-0 van maakte. In de 20e minuut moest de Leusdense doelverdediger Koos Wiggers voor 2 minuten op de strafbank. Een zaalspeler kwam voor hem onder de lat en Prins kreeg een penalty. Vanaf de zevenme- terlijn werd de stand 2-1. Net voor de pauze wist Pon Voorwaarts via Ron van Ooijen op 3-1 te komen. Na de wisseling kwamen de Voorwaart- sen pas goed op dreef en de aanvallen liepen gesmeerd Ongeoorloofd aanval len bracht een Leusdenaar op de straf bank, maar de toegekende strafschot schoot Prins naast. Adriaan de Ridder bracht de Volkswagenploeg op 4-1. In de 14e en 19e minuut verrichtte hij uit een penalty zijn hattrick. Met nog 5 mi nuten te spelen brachten Ron van Ooijen, Dick van Daal en nogmaals Ron van Ooijen de eindstand van het schuttersfeestie op 9-1. Impala-handballers in aktie in Amersfoort AMERSFOORT - De Impala-heren moesten zaterdag aantreden tegen het sterke AAV uit de keistad. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden omdat beide ploegen de puntjes hard nodig hadden. In de eerste helft scoorde Impala in de 2e minuut het eerste doelpunt en voorlopig ook het laatste! De Leusdenaren waren blijkbaar te veel bezig met het te spelen systeem, hadden veel pech en leden onnodig veel bal verlies. AAV wist daar wel raad mee en besloot de eerste periode met een 6-1 voorsprong. Na de rust veranderde het spelbeeld volledig. De Impala-aanval speelde veel beter en vooral sneller en de verdediging bleek bijna niet meer te passeren Verschillende Leusdense doelpunten werden gescoord uit een break-out. De AAV-defensie probeerde met harde ingrepen onder de druk uit te komen, maar dat liep averechts uit. Tot tweemaal toe wezen de scheids rechters onverbiddelijk naar de penal tystip en even vaak verzilverde Impala deze kansen. Met nog 6 minuten te spelen was de stand 8-6 voor AAV, maar de Leusdense ploeg ging door en kwam via een doelpunt van de cirkel en uit een break-out naast de tegenpartij. Het was 8-8 met nog 1 minuut te spelen. De laetste aanval, waarmee de Leusdense ploeg aan het winnende doelpunt kwam. 9-8 voor Impala was de eindstand. Programma zondag 12 februari: Dames-senioren: Celeritas - Impala om 13,50 uur te Zeis. Heren-senioren: Takt 2 - Impala 1 om 16.05 uur te De Bilt. Heren-senioren: Shot 2 - Impala 2 om 17.25 uur te LJsselstein. Dames-junioren zijn vrij. Overige uitslagen: Antilopen 5 - Huizen 5 3-8 Activitas jun. - Antilopen jun.d 0-5 Antilopen asp.A - SVMM asp.A 3-0 DWS B - Antilopen D 3-0 Soesterkwartier E - Antilopen E 0-1 LEUSDEN/ACHTERVELD - Be stuursleden van sportclubs behoren ge woonlijk niet tot het standaardteam van hun organisatie. Enerzijds is dat mis schien wel goed, hoewel wij ons daar over verder niet uitlaten. Anderzijds mag de imago van een verenigings bestuurder af en toe best wel eens een oppeppertje hebben. Daartoe is in 1976 door de Sportstichting Leusden de strijd om de beker met/zonder deksel in het leven geroepen. In de kaartenbak bij de heer S. Lakeman staat deze on derneming bekend als de „strijd der Leusdense sportclubbestuurders om de lichtmetalen eeuwigdurende wisselbo kaal met/zonder deksel op marmeren voet". Het sportstichtingsmes snijdt hierbij aan twee kanten. Op de eerste plaats komen de desbetreffende sport- notabelen ook weer eens op wed strijdniveau in actie en op de tweede plaats (eigenlijk het hoofddoel) biedt deze cup-gebeurtenis de dames en heren een prachtige gelegenheid tot het aanknopen en bestendigen van het zo nuttige onderlinge contact. De B.V. Leusden organiseerde in 1976 de eerste bekerronde en de LTV de Eemelaar nam toen als winnaar de bokaal mee naar Achterveld. Bij de prijs behoort een „kleine" verplichting. De winnaar moet namelijk de eerstvolgende bekerwedstrijd organise ren. De Eemelaar deed dat verleden jaar keurig netjes en was blij, dat de S.V. Achterveld met de ereprijs ging schui ven „Lekker dichtbij", werd toen reeds gedacht. Op vrijdag 17 februari wordt de beker met/zonder deksel voor de derde maal op een nette manier in de arena geworpen. Om 20.30 uur ver wacht het bestuur van de Achterveldse voetbalclub „vriend en vijand" in het clubhuis op het Kerstenssportpark. Ui teraard zal niet iedereen zich even ge makkelijk voor dit evenement vrij kun nen maken. Desondanks hopen de Sportstichting en de S.V. Achterveld (het is ons uit ervaring bekend, dat u daar beslist niets tekort komt (op de aan wezigheid van een afvaardiging (dat behoeven niet persé leden te zijn van het dagelijks bestuur, want iets minder mag ook!) van alle bij de Sport stichting Leusden aangesloten vereni gingen. Eemelaar-voorzitter A. Wessels en zijn „personeel" bij de tweede ronde om de beker met/zonder deksel.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 19