TROUWE ABONNEES winging Strings bij jazzclub GEMEENTE STELT ONDERZOEK IN NAAR SUBSIDIE-BEHOEFTE PLAATSELIJKE VERENIGINGEN Kaarten bij Antilopen OEP OP FEESTBON ZWANENBORDSPEL 1 Het zwanenbordspel nog niet gehaald en de bon I kwijt Rozendaallaan 9 te Leusden-centrum. .eusder Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 9 FEBRUAR11978 21 jze vernielzucht viert hoogtij. De ingeslagen ruiten van de abri aan de lerinslag LEUSDEN - Op het ogenblik oriënteert het gemeentebestuur zich over het in de nabije toekomst te voeren welzijnsbeleid. Met name zal daarbij bijzondere aandacht worden besteed aan de vraag op welke wijze een zo rechtvaardig mogelijke verde ling kan plaatsvinden van de be schikbare subsidie-gelden over de verschillende activiteiten in de wel zijnssector. De eerste stap om te komen tot een oplossing van dit bepaald niet een voudige vraagstuk bestond uit de vast stelling van een algemene subsidie verordening in de raadsvergadering van 24 november j I. In deze verordening is niet aangegeven, welke bedragen aan subsidie zullen worden toegekend, maar wel is de te volgen procedure bij het indienen van een subsidie-aanvraag vastgelegd. De volgende stap is het instellen van een onderzoek onder alle plaatselijke verenigingen en organisaties naar hun subsidie-behoefte. Dit onderzoek is vo rige week van start gegaan Alle bij het gemeentebestuur bekende verenigingen en organisaties hebben inmiddels, vergezeld van een bege leidend schrijven, een vragen- en be grotingsformulier ontvangen, alsmede een exemplaar van de subsidie verordening. Uiteraard houdt deelname aan het onderzoek niet automatisch het recht op het ontvangen van een subsidie in Zoals gezegd zijn alle bij het ge meentebestuur bekende verenigin gen en organisaties in het kader van dit onderzoek aangeschreven. Niettemin dient de mogelijkheid niet te worden uitgesloten dat er toch nog plaatselijke verenigingen of or ganisaties zijn die geen brief hebben ontvangen, maar wel In aanmerking zouden willen komen voor een ge meentelijke subsidie. Hen wordt ver zocht contact op te nemen met de afdeling Maatschappelijk Welzijn, Burg. de Beaufortweg 63, telefoon 41247, toestel 148. AFSLANKEN „LOYSDEN SCHAATSTE Nog eventjes aandacht voor de afslank-cursus, die de Kruisvereni ging Leusden vanaf dinsdag 11 april organiseert. Op verantwoorde wijze wordt u In avonden geleerd hoe u het beste af kunt slanken. Wat u daarbij moet doen en laten. De cursus, die totaal twaalf avonden In beslag neemt, kost 60,- (slechts vijf gulden per les). U kunt u voor 1 maart opgeven bij zr. L. van Kalkert, de Roo van Aldewereltlaan 9 te Leusden- zuid. Tel. 033-20818. Bij Inschrijving dient u de helft van het cursusgeld vooruit te betalen. Veel succes. Vorige week woensdag werd «f- voor de drie hoogste klassen van de basisschool „Loysden" een schaatsmiddag georganiseerd. Het onderwijzend team, enkele ouders en leden van de oudercommtssfe hadden een en andergeorganiseerd. En niet voor niets, want niet minder dan 63 jongens en meisjes namen aan het festijn deel. In 15 auto's wer den zij door ouders naar de l|sbaan in Utrecht gereden om er een plezie rige middag te beleven. SPAANSE SPORTCAR- NAVALLIST Carnaval is eigenlijk een sport, zo hebben we nog niet zo lang geleden op de redaktie van deze krant bedacht en wie kan dan beter het carnaval verslaan dan ons bloedeigen sportverslaggever P.C. op den Camp? Niemand toch? Hoewel carnaval-vieren ook een kwestie van wennen Is, zoals de heer Op den Camp bij vorige ge legenheden ons voorzichtig toever trouwde, is onze sportman in de loop der jaren toch al aardig gewend. Je moet er eigenlijk zuiderling voor zijn weet men ons al jarenlang van bene den de Moerdijk te melden, maar de heer Op den Camp heeft wat dat be treft beste papleren. Hij is ooit sport verslaggever bij de Stem geweest en dat ligt zulde lijk genoeg om er een carnavalstlk(je) aan over te houden. Bovendien wordt hij met zijn ega re gelmatig aan de Spaanse stranden gesignaleerd en dat Is toch echt wel zuidelijk Dit afgelopen weekeinde was onze sportmlnnendecamavals-vlerderop verschillende feesten met zulde lljke inslag In Leusden te vinden. Hij werd nog onderschelden ookl Hij was wel zo bescheiden om dat niet in zijn carnavals-verslag te vermelden, maar gelukkig zijn onze nieuws bronnen veelzijdig genoeg om dit hiaat tijdig op te kunnen vullen. Bo vendien maakte de hoffotograaf een herinneringsfoto aan dit feestelijke gebeuren. Zo te zien gaat het de heer Op den Camp goed af: met een breed gebaar presenteert hij zijn schonen aan de fotograaf. Kompleet met Spaanse hoed. Endeonderschelding in de Orde van de Uil. REMHEKJES AAN MID DENWEG STAAN ER NIET VOOR NIETS Op het gedeelte van de Middenweg langs de wijk De Wetering komen verschillende paden uit, die vooral door schoolkinderen Intensief wor den gebruikt. Het verkeer op de Mid denweg Is na het Ingebruik nemen van Groot-Krakhorst, de noodhoc- keyvelden en de tennisbanen in het sportpark Vallelkanaal echter dras tisch toegenomen, wat op de plaatsen waar de paden op de Mid denweg uitkomen aanleiding tot on gelukken zou kunnen geven. Om te voorkomen dat kinderen op deze plaatsen ongehinderd de Mid- I willen wij niet in de kou laten staan. Daarom plaatsen wij deze week nog één keer de bon voor het GRATIS OPHALEN van het Zwanenbordspel, dat de Leusder Krant uitgaf ter gelegenheid van de opening van haar kantoor aan de Voor het geval u de bon kwijt bent geraakt. U kunt deze bon inleveren tot en met vrijdag 24 februari, maar wel zolang de voorraad strekt. Inleveren tot en met vrijdag 24 februari 1978 op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden- centrum op werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. ODD FELLOWS ROOIE VROUWEN IN LEUSDEN JSDEN - De Jazzclub Leusden or- ert in cafe-rest. „Bavoort" te en-Zuid op donderdag 16 februari tar eerste concert in het nieuwe )an zullen voor leden en belang- iden „The Swinging Strings" uit ifoort optreden. ry Alberga - viool, Nico Luiks - piano en vocals en Henk Visser - en slagwerk ontmoetten elkaar Ie eerste maal tijdens een jam ses- i 1973 bij Niek Vollebregt in La- anvankelijk wordt een kwartet ;n bas gevormd. Na enige wisse- ïn de bezetting ontstaat het e kwintet „The Swinging Strings" last Harry, Nico en Henk de solo- t Jules Alberga en Arie van i op contrabas. Door deze bezet- aat de speciale belangstelling uit et Hot Club de France repertoire, volgen eerste optredens in de e Jazzclub, Cafe 1920 Amers- de Hoornse Jazzclub, de Baarnse loos, De Eglantier in Haarlem en bliek is zo enthousiast, dat „The ing Strings" vele malen worden evraagd van de hoogtepunten in het be- van de 5-mans formatie was het len in het radioprogramma „Gite- i" van Eddy Christiani, die zeer Ie woorden sprak over het foortse kwintet. Behalve aan korfbal doet men bij de Antilopen ook aan kaarten LEUSDEN/CENTRUM - De 5e kaartavond van de korfbalclub Antilo pen had vrijdagavond wat minder deel nemers dan anders. Daar waren ui teraard redenen voor en wedstrijdleider Rien Osnabrugge wilde die best kwijt. Kaarters uit het met de rode lantaarn in de competitie opgezadelde standaard team gaven de (loffelijke) voorkeur aan een extra training voor de e.k. moeilijke wedstrijd tegen DTV, de griep heeft ook in de korfbalclub de nodige slachtoffers gevonden en op het groot carnaval te Achterveld was o.m. de aanwezigheid van Peel v. d. Hengel dringender ge wenst. Ondanks alles was onder de twee do zijn klaverjassers en 23 jokeraars de goede stemming beslist weer aanwezig en daar ging het tenslotte om. De grootste verrassing was wel, dat de klok op het dak van de gemeentelijke over dekte sportaccommodatie op het BB- park (bij de korfballers beter bekend als de Antilopencantine) niet alleen weer op gang gebracht was, maar zowaar ook secuur de juiste tijd aanwees. Bravo sportstichting Leusden! De kaartresul- taten waren: KLAVERJASSEN: 1 Arend Bakker (jun-) 5468 pnt. 2. Evert Meinsma 5325 pnt. 3. J. Lourens 5127 pnt. 4. Frouk Geutjes 5111 pnt. 5. Harry Mulder 5057 pnt. 6. Anton Veldmeijer 5029 pnt. 7. Ron Laheij 4992 pnt. 8. Nic Laheij 4850 pnt. 9. Lof Veldmeijer 4762 pnt. 10. H. Bakker 4709 pnt. 11. G. C. Veldmeijer 4670 pnt. 12. De heer Oldewarris 4552 pnt. JOKEREN: 1. Bets Veldmeijer 107 pnt. 2. Gré Veldmeijer 173 pnt. 3. Gerben Meiboom 189 pnt. 4. Lia Schreuder 190 pnt. 5. Conny Urbach 214 pnt. 6. Annet Hofland 231 pnt. 7. Nancy Laheij 241 pnt. 8. Marian Osnabrugge 243 pnt. 9. L. Priem 255 pnt. 10. Roel Urbach 274 pnt. 11. Joyce Osnabrugge 300 pnt. 12. Ellen Osnabrugge 302 pnt. De volgende (tevens laatste) kaart avond van dit seizoen is op 24 februari a.s. Zelfde tijd en zelfde plaats. denweg op kunnen schieten Is de Dienst Gemeentewerken, mede op verzoek van de Wijkraad „De Wete ring" overgegaan tot het plaatsen van remhekjes. Helaas moest al na enkele dagen worden ge constateerd, dat enkele hekjes van hun plaats waren gehaald. Op alle betrokkenen en In het bijzonder op de ouders van schoolgaande kinde ren in De Wetering wordt daarom het dringende beroep gedaan om eraan mee te werken verdere vernielingen aan de remhekjes te voorkomen. Overigens zijn de remhekjes als tijdelijke maatregel bedoeld. Zodra de noordelijke ontsluiting van De Wetering - de nieuwe verbinding tussen Middenweg en Walstro - In gebruik kan worden genomen, zullen de paden die nu nog op de Middenweg uitkomen, geheel worden afgesloten. voor het gratis ophalen van ons grote Leusder Krant Wie verdraagzaam is, vre delievend en aandacht heeft voor zijn of haar medemens, is in principe geschikt om lid te worden van de In dependent Order of Odd Fellows. Wie er iets voor voelt kan lid worden van de Eemloge. Wie er meer over wil weten, kan op dinsdag 14 februari a.s. een kennismakings- en ge- spreksavond bijwonen in Amers foort, in café-restaurant Kobus aan de Poort, zaal 9. Die avond begint om kwart over acht. De Odd Fellow Orde verenigt mannen en vrouwen - in af zonderlijke loges - die vinden dat de mens medeverantwoordelijk is voor wat er in de samenleving gebeurt. Ze streven broederschap en harmonie tussen de mensen en proberen dit te bereiken door het geven van vriend schap, het bewijzen van liefde en het zoeken naar waarheid. Men is van mening dat ook Amersfoort rijp is voor een eigen loge. Er zijn ook in Leusden leden van de loge, die u kunnen inlichten. Telefoon: 43826 of 43921. LITIE politie Is uw beste kameraad, weten we. Maar voor het geval de :le toch iets met u heeft te bepra- Is het handig te weten, dat poli- agens tegenwoordig zijn uitge- met een stopbord aan de voor- i van de wagen. Tot voor kort het zo, dat een politiewagen t een auto In moest halen om r middel van een verlicht „stop-'' bord een auto een teken te kunnen geven. Door het steeds drukker wor dende verkeer is het niet altijd moge lijk om in te halen (en soms ook ge vaarlijk), zodat de politiewagens nu van voren zijn uitgerust met een ver licht stopbord, maar dan in spiegel schrift. Als u in uw achteruitspiegel kijkt om te zien wie zo irritant met rode lichten knippert, kan het niet missen: „Stop, politie" staat er dan. 't Is maar een weet, zegt de speciale folder, die over deze zaak is uitge bracht. Op dinsdag 14 februari aan staande wordt er in galerie - eetkafé „De Hakhorst" een bijeenkomst ge houden, waarop bekeken zal worden of er voldoende belangstelling be staat voor de oprichting van een Rooie Vrouwen-afdeling in Leusden. initiatiefneemster Vera Joosten no digt alle vrouwen die belangstelling hebben - of ze nu lid zijn van de Partij van de Arbeid of niet - voor deze bij eenkomst uit. Bij aktiviteiten, die een Rooie Vrouwen-afdeling in Leusden zou kunnen organiseren, wordt onder meer gedacht aan het houden van thema-avonden over bijvoorbeeld feminisme/socialisme, vrouwen in de politiek, deeltijdbanen en tweede kans-onderwijs. Verder zou men ge zamenlijk deel kunnen nemen aan vormings- en drempelkursussen en kongressen. Mogelijk kan er ook een werkgroep „Gemeentepolitiek" van de grond komen. Dinsdagavond is er een vertegen woordigster van het gewest van PvdA in de Hakhorst aanwezig om wat te vertellen over het functioneren van reeds bestaande Rooie Vrouwen-groepen. Wie vooraf wat meer wil weten kan zich wenden tot kontaktvrouw Vera Joosten, Koolzaadland 15. De bijeenkomst begint dinsdagavond om 20 uur. i De Jazzclub Leusden is bizonder blij, dat zij „The Swinging Strings" bereid heeft gevonden de rij van concerten in 1978 te openen. Wij zijn ervan over tuigd, dat de jazzliefhebbers elk-wat- wils geboden zal worden, daar de Hot Club-sound in een oogwenk kan worden gewijzigd in een andere, daar Nico Luiks ook piano speelt en Henk Visser graag achter het slagwerk plaatsneemt. Het concert begint, zoals ge bruikelijk, om 21.00 uur in „Bavoort", Trekerweg 28 te Leusden-Zuid. De fabuleuze Harry Alberga, één der beste jazz-violisten van ons land, hier met bassist Ane van Wegen tijdens een recent optreden. (foto Rudolf Smit)

Leusder Krant | 1978 | | pagina 21