50-plussers vierden carnaval Leusder Krant - plaatselijk nieuws „Even doorzetten, meneer, mor gen bent u aan de bril gewend Gouden Klomp zette Zeemanshuis op stelten een pater uit Leersum (veilig genoeg voor dorpsroddel) demonstreerden duidelijk voor de afschaffing van het celibaat. Te gek, wat er verder allemaal danste en sjanste. „Ik drink melk! U ook?" was een meermaals oprecht geuite kreet, want opvallend veel sportmensen hadden de weg naar de Mof kunnen vinden. Wij zagen tafel- en gewone tennissers, schutters en een verdwaalde hockeyer, massa's voetballers en een bekende col lega van Frans Derks, maar ook volley-, hand- en korfballers en opvallend veel schakers. Kennelijk allemaal mensen die zich inspannend ontspanden met het oog op de eerstvolgende moeilijke wed strijd. Van de schakers werd de volgende dag voor waarheid verteld, dat zij na het sluitingsuur van kwart over twee „rustig" verder camavalden bij een bevriende restaurateur om van- daaruit meteen door te gaan naar de Frühschoppen op zondag. Een bekende HVC-supporter liep rond alsof hij reeds in Argentinië was. Hier en daar werd iets meer gedronken dan goed was voor een proef met het blaaspijpje, maar het feest liep niet uit de hand en nu weten wij ook, wat de taak is van de camavalclubbe- stuurders. Vooral Georg Dietrich en Bert Steman hielden het pretvolk cor rigerend goed in de oogjes. Niet iedereen had pret en plezier als hoofd reden van zijn of haar verblijf in de Mof. Voor ons was dat plicht en dat gold evenzeer voor de muzikanten, de bar- bezetting en de commissie van ontvangst (van entreegeld) en uitgifte (van consumptiebonnen). Toch hebben wij ons in het geroezemoes beslist niet verveeld. Er was heel wat te zien in de tent. De verzorging was ook al weer beter geregeld dan in voorgaande jaren (gevolg van inflatie?) en wij werden ook niet verplicht om daadwerkelijk mee te doen aan alle onderdelen van de car- navalspret. Dat zou niet alleen ver moeiend zijn geweest, maar tenslotte moest er toch ook nog wat worden ge werkt. Tot de grote afwezigen behoorde o.m. vorst Piet. Gewoonlijk goed geinformeerde bronnen spraken wel iswaar van griep, maar al spoedig werd duidelijk, dat het flesje pils van bur gemeester Rademaker in de loop van de middag, de druppel was geweest, die het vat deed overlopen Maar ook zonder deze ex-camavalsprins ging het feest gewoon verder. Wel aanwezig daaren tegen was ex-prins Ajakkes, zoals u weet geëmigreerd naar Nijkerk. Kunstig vermomd als agrariër (boeren vallen onder boeren niet op) en slechts door deskundigen herkenbaar aan één foutje (het luciferdoosje om zijn halsdoek), LEUSDEN/CENTRUM - Onder de noemer van carnaval organiseert de Gouden Klomp, zo langs haar feestneus weg, heel wat festiviteiten. Deels ten bate van eigen ziel en zaligheid - een carnavallist is immers ook maar een mens - doch voorts en in niet geringe mate tegelijkertijd voor een groot aantal anderen. Tot deze „werken van barmhartigheid" behoort o.m. de car navalsavond in het Leusdense Zeem anshuis. Het is een goede gewoonte ge worden, dat onze carnavalsprins en de zijnen eenmaal per jaar een avond de baas mogen spelen in het bejaarden tehuis aan de Asschatterweg. Dat ge schiedt weliswaar onder het waakzaam toeziende oog van mevrouw T. Zeeman, de directrice van 't Hamers- veld, maar het lijkt ons toe, dat die al lang blij is om op deze wijze aan een extra vrije avond te komen. Verleden week donderdag heeft de Gouden Klomp voor de derde keer daar de boel plezierig op stelten gezet. De avond van te voren, terwijl de prins en zijn twee adjudanten zich van hun re presentatieve taak kweten bij een „open huis" aan de Rozendaallaan, werd door de overige Gouden Klompers met man en macht gewerkt aan de „voorjaarsschoonmaakbeurt" van het ontspanmngszaaltje in het be jaardencentrum Na een tijd van stugge arbeid, door het nog niet werken van de tap slechts matig besproeid met pils uit een flesje, zag alles er al snel heel anders (lees: veel beter) uit en onder de bewo ners van het huis begon een lichte span ning zich kenbaar te maken. „Soep van de dag, witte kool, run derlapje, gekookte aardappels en vla" prijkten op het donderdagse menu. Hoewel e.e.a. er, zoals gebruikelijk, goed uitzag, bleef de keuken die dag toch met een goed overschot zitten. De grote verwachtingen omtrent wat de avond zou brengen, ontnam heel wat mensen de eetlust. Zo'n carnavalsfeest is voor de „Hamersvelders" een grote ingreep op het normale levenspatroon. De belangstelling voor het rond 20.00 uur op gang komende evenement was dan ook groot en wij mogen gerust zeg gen, dat prins Janus en zijn mannen (w.o. opperspreekmeester Folkert v.d. Veer beslist niet de allerbescheidenste was) een grote daad van naastenliefde hebben betracht. Eddy van Achterveld (hij heet anders Brinl^) bracht met zijn magische orgel een uitgebreid en speciaal aangepast re pertoire, dat bij de van hun levensavond genietende mensen goed in de smaak viel. Aan de prins was te merken, dat de wmteruitverkoop naar het einde liep. Alles moest weg en dat is met de vele uitgereikte onderscheidingen voortref felijk gelukt. Tiem v.d. Hengel, eens Leusdens grootste versierder, werd verheven in de Orde van de Klomp. Datzelfde lot trof o.m. mevr. Wetzel (als trouwste klant van de Gouden Klomp) en „klusjesman Arie van Druten (die de volgende dag aan het opruimen van de zaal weer handen vol werk had). Vorst Hanno, raadslid Ton Herder en een aantal Gouden Klompse schonen lagen met griep (en een borrel?) in bed, maar hun werk werd Het ouderen-carnaval van de Gouden Klomp was weer een sfeervol feest. Tegen tien uur werden de dansmariekes en de mini-prinsengarde stuk voor stuk DONDERDAG 9 FEBRUAR11978 Sjeiken, clowns en fraaie dames vierden in de Mof carnaval vlot verdeeld onder de overige pret makers. Ook raadslid Jan Houtveen van de PPR (partij pretmakende rakkers) was eigenlijk te ziek om overeind te blijven, maar met medewerking van wat extra gerstnat ging dat nog net. Wat de Klompse dames betreft, moet ons van het hart, dat ze er ook ditmaal voor treffelijk uitzagen. Anders natuurlijk ook, maar m de „streepjes dwars, afge wisseld met streepjes overdwars" waren het zeer bijzondere snoepjes. Ondertussen kreeg mevrouw Zeeman de Versierselen van de Orde van de Uil om haar slanke hals gehangen als aanvulling op haar inmid dels grote verzameling carnavalsonder scheidingen. Prins Janus vergat evenmin Eddy te voorzien van het sym bool van de wijsheid (en tegelijkertijd van de dommen). De prins houdt van orde en regelmaat in de tent en stuurde tegen tienen de vijf zeer actieve dans mariekes onverbiddelijk naar bed. In de Orde van de Klomp werd ook huiskok Anton Brugmans getild. Dit zeer nuttige element uit de inventaris van het be jaardencentrum deed ons een nog niet door de Binnenlandse Veiligheids Dienst gecensureerde mededeling: met 2e kok Rico Hoksbergen en Netty Noor- lander zou Anton tegen elf uur zorgen voor een flinke berg bitterballen. Dit onderdeel van het feest ging bijna niet door, want ook Netty was met een ste vige griep onder de wol verdwenen. Goede raad was duur en het maken van zo'n grote portie bitterballen een zeer tijdrovende klus. Anton en Rico losten het probleem resoluut op door maar met kroketten op de proppen te komen. Die happen net zo heerlijk weg en u moet van ons aannemen, dat 1 kroket eerder gerold is dan 6 bitterballen ge draaid. Tijd is geld en zo verdienden de heren heel wat voor het huis! De laatste Gouden Klompen werden uitgereikt aan de heren Van Raay (anno 1890) en Prins (van hetzelfde bouwjaar) i oudste aanwezigen en hoewel niet m zo vlot ter been als een jaar of wat den, volop meedoend aan polonaise?® andere carnavalske excursies. „En®^ hoort dat ook", aldus Pruis Janus. afloop van het zeer geslaagde fe begon het prinselijke personeel aan^^ laatste deel van hun carnavalsavond^^ wel met het opruimen van de in eer® instantie door henzelf veroorzaakte^^ vage. Op het ouderen-carnaval van de Gouden Klomp bracht het echtpaar een toepasselijk lied ten gehore over prins Janus en zijn gevolg. LEUSDEN/CENTRUM - Griep en carnaval vierden het afgelopen weekend in Leusden hoogtij. Bij het eerste waren wij niet betrokken (je kunt niet alles tegelijk) maar deste meer bij het tweede. In de bekende prinselijke residentie „de Mof" aan de Arnhemse- weg maakten de Van der Weide's overuren ten gunste van de Gouden Klomp. Het resultaat was navenant. Dit jaar was het op groot cana val aanmerke lijk drukker dan in 1977. De circa 400 pretzoekers moesten soms wel eventjes wachten op hun bestelling, maar alles kwam uiteindelijk keurig in het glas. De muziek was driedubbeldik. De Jokers hielden de voorzaal in beweging en in het achterhuis kwamen Les Don jons en organist Roel Valk beurtelings in actie Al spoedig na het aanvangstijcktip van 20.30 uur werd het gezellig druk in de feesttent en weldra voelde je je daar bijna op het verkeersplein Oudenrijn op een zonnige zomerzondagmiddag Ad judant Folkert v.d. Veer gaf het goede voorbeeld en schoof alleen in de aller eerste dans zijn eigen vrouw over het pakket. Dat was weldra heel gewoon, want je raakte zo gemakkelijk in de bonte mensenmassa je wederhelft kwijt. D-r werd wat afgesmurft zaterdagavond in de Mof Toch bleven enkele paren elkaar nog een hele tijd trouw. Daaronder ui teraard prins Janus, die op een paar gast heerlij ke verplichtingen na, in de buurt bleef van gravin Catharina van Utrecht via Amersfoort tot Leusden. Een non en maakte hij ditmaal de carnavalavond heel anders mee dan het vorige jaar als rappe praatprins. Ook het oprichterstrio Rien Osnabrugge, Gijs v. d. Hoef en Ton Stegeman (dat beslist niets met het drukken van valse honderdjes heeft te maken) kwam uit heimwee naar vroeger nog eens kijken of alles goed ging en dat was toevallig wel het geval. Anrue Haantje de Voorste (best moge lijk, dat haar echte voornaam anders wordt geschreven) had ook haar griepsponde weer verlaten en amu seerde zich best en zelfs van 2e adjudant Piet Valkenet was niet meer te merken, dat hij verleden jaar in de camavals- WAO zat. Wat een extra pilsje al niet kan doen! Het uithoudingsvermogen van de feestvierders werd door de ver enigde muzikanten danig op de proef gesteld en als leek vroegen wij ons af: „Hoe houdt een normaal mens dat na een zware werkweek zo lang vol?" Het ging echter prima en de G.G. G.D. behoefde niet eenmaal te worden ge beld. Om 0.02 uur klonk tenslotte het onverbiddelijke klokje van gehoor zaamheid en met een laatste „Alaaf" werd iedereen de koude winternacht ingestuurd. FRÜHSCHOPPEN Zondag introduceerde de Gouden Klomp een voor Leusden nieuwe car navaleske bezigheid en met name het Frühschoppen. Het laatste deel hield (dachten wij) duidelijk verband met voetbal en wie een beetje gevoel heeft voor Duits vertaalt rest met „vroeg". Dat vroege schoppen zou wel eens wat te maken kunnen hebben met een soort LI Jeug gemeen en de Gouden Klomp welzfston, bijzonder. Succes bleek verzekerd idereen (die nog zingen kon) zongr.ge^e met Waals en zijn 50-phis sopraact Uit avonden als deze blijkt toch f duidebjk, dat de carnavalsclub ^Zo c alleen bestaat uit louter leutbroeken. Geen moeite was den Klomp te veel om de weer eens een echt plezierige bezorgen. Een avond, waar door zeer velen aan wordt alles weer voorbij is. Prins mannen (en vrouwen!) waren op dreef. Nikkelen Nelis verhoogt de feestvreugde op het kindercarnaval van de Gouden Klomp Ook zij uit Leersum was er en boer Ta uit Nijkerk was misschien nog niet ee: thuis geweest. Tegen half werd vrij plo seling een einde gemaakt aan de geze ligheid. De Hinterfelders hadden n: een schnabbeltje te doen bij de Achte veldse carnavalsoptocht en prins Jarci en zijn lijfwacht moesten nog event): een kleine 20 fruitmanden bezorgen':! Leusdenaren in Amersfoortse zieke huizen en bejaardentehuizen. De hJ handel kon maar net in het deusjevoot van de prins en weer werd een goe! daad van naastenliefde gedaan. Helemaal uitHinterfeld kwamen deze muzikanten, die bij het Frühschoppen van de Gouden Klomp voor een uitstekend stukje muziek zorgden van warming up ten bate van Roda 1. Wij erop af, maar van voetbal was geen bal te bekennen Wel een heleboel men sen, die wij de vorige avond nog in de Mof hadden ontmoet en tenslotte bleek dat Frühschoppen een soort na-kaarten te zijn. Gezellig was het zeker, vooral toen het gaandeweg drukker begon te worden. Net als bij voetbal op de TV, werden ook nu de belangrijkste gebeur tenissen nog even herhaald en als je alles zou moeten geloven, was het een zeer vermoeiende voorafgaande nacht geweest. Een stel op Oostenrijkers lijkend: mannen hielden onder de naam va: Hinterfelder Musikanten de bezoeker goed op de been. Stoelen gingen aané kant en de tafels verdwenen op het ve: laagde plafond. De dansvloer werd hc». langer hoe groter en drukker bezet. Hé hele spul vond plaats in de nieuwe A derik's Hof tegenover de R.K. Kerk de Hamersveldseweg. Strategisch ui stekend gevonden, wat na de kerkdie: sten werd het duidelijk nog drukker: de tent. een pilsje of wat anders blee ook te bestellen en zelfs nog een dubbt tje goedkoper dan in de prinselijke res dentie, elders in het dorp. De prins e zijn mannen hadden weer het grootst- woord en zelfs vorst Piet was herreze j LEUSDEN/CENTRUM - In de gezel lige en mooi centraal gelegen zaal van het Ros Beyaert vierden een honderdtal 50-plussers maandagavond carnaval met de Gouden Klomp. Organist Mike heeft een paar dagen geleden bij een ski-ongeval een gebroken been opgelo pen en werd uitstekend vervangen door het duo Aart en Henny. Direct na het openingswoord van de Gouden Klompse voorzitter Georg Dietrich vond de binnenkomst plaats van jeugdprins Jodocus met zijn pas benoemde adjudant en de mini-Raad van Elf. Met de dames van de Gouden Klomp en niet te vergeten de vijf schattige dansmariekes was de ple zierige stemming weldra een feit. De Klompen, Klompsen en Klompjes kwe ten zich uitstekend van hun taak en be trokken de al wat oudere bezoekers vol ledig in het feest. Wethouder W. A. van Zandbrink was „dubbel" aanwezig. Namens b. en w. en als 50-phisser, maar dat laatste was be slist niet te merken in de eerste de beste polonaise met een vlot dansmarieke. Ook pastor Ter Bekke heeft zich - met de veertigdaagse vasten in het vooruit zicht - op deze avond zeer goed geamu seerd. Zonder kloppen, maar wel met een heleboel bombarie kwamen wat later op de avond (na een omweg via de Til) prins Janus en zijn gevolg de drukte nog eens extra vergroten. De Gouden Klompse dames, alleen maar via hun haarkleur een beetje uit elkaar te hou den, bleken voortreffelijke bejaarden- pretverzorgsters te zijn De prins kon zijn inmiddels aangeleerde gewoonte om iedereen, die goed was geweest voor een ander te verheffen in de eén of andere adelijke stand, ook op de 50-plussersavond niet bedwingen en verhief o.m. de dames Heitling en v.d. Hengel in de orde van de Uil. Zondag middag heeft dit tweetal met hem een kleine 20 bejaarden en zieken in Amers foortse tehuizen laten merken, dat zij nog altijd Leusdenaren zijn. Een mooie fruitmand was het duidelijke bewijs. onder de wol gestopt, na hier en daar nog een welterustenkus van een be zorgde pa of ma. Ook een gravin kan een goede moeder zijn! Het feest ging ondertussen heel gewoon verder en be reikte een nieuw hoogtepunt bij het op treden van het duo Waals met een zelf gemaakt loflied op carnaval in het al-

Leusder Krant | 1978 | | pagina 8