Carnavalaria in Leusden Handbal dames op winst Open huis bij Roda'46 Geslaagd carnaval be Til en Blijhof Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 9 FEBRUAR11978 9 ANTILOPEN-CARNAVAL LEUSDEN/CENTRUM - Het afge lopen weekend stond vrijwel geheel in het teken van carnaval. Zo werd zaterdagavond voor de pupillen en aspiranten van Antilopen het feest der zotheid gehouden in de korf- balcantine op het Buiningpark. De jeugdcommissie had het er druk mee, vooral toen voorzitster Mauke Costa verstek moest laten gaan om met een cognacje en de groep onder de wol te verdwijnen. Terwijl het standaardteam enthousiast maar vergeefs (tegen DTV werd het een 4-8 nederlaag) vocht voor de aller laatste kans op het behoud van het eerste klasserschap, hadden de aller jongste Antilopen een pracht van een feest. De muziek was van het „orkest" Ton v. d. Horst en tot Prins Hein(eken) I werd Roel Urbach ge kozen. Terecht dachten wij en met ons ook de kleine Antiloopjes, ge tuige hun applaus. Om een lang ver haal over het bijzonder geslaagde feest kort te houden, besluiten wij met de uitslag van de onpartijdige jury i.z. de beste carnavalsverkle ding: Pupillen: 1. Patrick Urbach 2. Mireille van Oosten 3. Anushka Dillemans Aspiranten: 1. Ellen Osnabrugge 2. Esther Versteeg 3. Maurice Kamphuis LISIDUNESE KLOMP Vaste prik bij de overhandiging van de gemeentesleutel is de uitrei king van de Lisidunese Klomp. Een onderscheiding aan hem of haar, die zich op bijzondere wijze erkentelijk gemaakt heeft voor Leusden. De eerste Lisidunese (wissel)klomp ontving in 1975 Gradus v. d. Hengel (de koning van de Til). De tweede ging naar zuster Roza (van de kruisvereniging) en verleden jaar was mevoruw M. Oude Egberink (van de Zonnebloem) de gelukkige. De nog niet helemaal van de kaart zijnde vorst Piet verzorgde de vierde uitreiking. „Met een korte toelichting", zei nij, al werd dat toch een dik half uur. Reyer van Gooi was LEUSDEN/CENTRUM - Na een vrijwel gelijk opgaande handbalstrijd tussen de damessenioren van U.D. en Impala, bleef de winst toch in Leusdense handen Impala is enkele maanden onvolledig geweest, maar blijkt nu op volle sterkte terug. U D opende de score, maar al snel maakte Yvonne Leyenhorst uit een sprongschot gelijk Even later bracht Karina Vos haar team met een prachtig doelpunt op 2-0, maar voor de rust kwam U.D nog op 2-2 Ria Rossenberg gaf Impala opnieuw voorsprong, waarna U.D. met twee treffers de rollen omkeerde. De spanning bleef aanwezig. Yvonne Leyenhorst trof nogmaals doel en Ria Rossenberg be nutte een penalty Weer kwamen de ploegen gelijk, toen Impala-keepster Nel Rijnders kansloos werd gepas seerd. Enkele minuten voor tijd scoorde Ria Rossenberg voor Impala het win nende doelpunt Door een bijzonder goede inzet heeft de Leusdense da- mesploeg met technisch beter spelende U.D toch nog met 6-5 versla gen. Deze ruimte heeft Roda '46 sedert kort tot zijn beschikking als bestuurskamer. Een prof-club kan er jaloers op zijn LEUSDEN/CENTRUM De gesta- dige groei van Roda '46 en de nog te verwachten ledenaanwas uit de „2e fase" z^n uiteraard plezierige zaken voor het bestuur van de Leusdense voetbal vereniging. De andere kant van de medalje Is echter, dat de beschikbare ruimte in het (grotendeels eigenhandig gebouwde) clubhuis geleidelijk aan te klein werd. Als bestuurskamer en tevens voor het houden van elftal- of commissie vergaderingen werd tot nu toe het toneel In de grote zaal gebruikt. Daar ontbrak ojn. de in bepaalde gevallen nood zakelijke privacy. Door het - wederom hoofdzakelijk met eigen krachten - bouwen van een geheel nieuwe bestuurs kamer, krijgen de voetballeiders nu een veel grotere armslag. Woensdag 15 februari a.s. wordt de nieuwbouw in gebruik genomen. De officiële opening wordt om 20.00 uur verricht door burgemeester J. W. M. Rademaker. Daarop aansluitend organi seert het voetbalbestuur een „open huis", nadrukkelijk niet alleen voor Roda- leden en andere voetballiefhebbers. In verband met de jongste gemeentelijke welzijnsplannen met betrekking tot een grotere zelfwerkzaamheid van vereni gingsleden, lijkt dit open huis ons een uitstekende gelegenheid voor andere clubmensen in Leusden om eens te gaan kijken, wat er met weinig geld en veel clubliefde tot stand gebracht kan worden. De Roda-nieuwbouw omvat naast de bestuurskamer een dagverblijf voor de familie Wijnands, die de cantine beheert. De mogelijkheid om af en toe even te kunnen relaxen is voor deze drukbezette mensen ook wel nodig. Wij zien Frits al zitten: lekker onderuit gezakt in een luie stoel, de Leusder Krant lezend onder het genot van een heerlijk helder frisdrankje uit de ter plekke misschien aanwezige huisbar. Jeugdprins Jodocus van de Gouden Klomp onderscheidt burgemeester J. W. M. Rademaker JEUGDPRINS HEET JODOCUS In het restant van wat eens in de Rozendaal de Aldenks Hog was, is verleden week ook de jeugd carnavalsprins gekozen. Mark Jo docus Steman is zijn nam. Veel car- navalisten hebben intussen reeds met hem kennis gemaakt. Zo werd burgemeester W. J. M. Rademaker zaterdagmiddag na de optocht als eerste Leusdenaar in de Orde van Jodocus getild. Wie is deze Jodocus? Dat hebben wij voor u kunnen uit pluizen. Hij is, niet als ieder normaal mens in bed geboren, maar in een ambulance van de Utrechtse G.G.&G.D. Het desbetreffende krantebericht uit het Utrechts Nieuwsblad luidt: „Mevrouw G. Steman-Löhr (27) uit Utrecht is vannacht bevallen in een ambulance van de GG GD toen ze op weg was naar het Acade misch Ziekenhuis. Surveillerende agenten werden omstreeks drie uur op de Tigrisdreef aangehouden door een, volgens de politie „radeloze aanstaande grootvader," die op weg was naar een telefooncel om een ambulance te bestellen. Dat deed toen de politie en mevr. Steman werd, begeleid door een politiewa gen, onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht. Halverwege werd er plotseling gestopt en mev rouw Steman schonk in de auto het leven aan een zoon. In het Acade misch ziekenhuis vertelde een zekere broeder Jodocus, die bij de bevalling aanwezig was, dat hij met de moeder had afgesproken, dat de jongen de namen Mark Jodocus zou krijgen. Achteraf bleek bij de hele GG en GD geen broeder Jodocus in dienst te zijn". de uitverkorene als directeur- generaal van Leusden-1200 en hij werd als oud-Brabander direct weer besmet met de carnavalsbacil. Op groot-carnaval een uur of wat later, was hij keurig present. Misschien heel toevallig, maar hij werd er wel verheven in de Orde van de Uil. i atg" aise- „En aus. fes aan ti n een aktei LEUSDEN/CENTRUM - Ook het Jeugd- en Jongerencentrum „de Til" iVe'^stond H*et afgelopen weekend in het kerditeken van het jaarlijkse carnavals- ^gebeuren. Zaterdagavond was het trio i lub GZo druk was het zaterdaamiddaa in de Til „Karei de Man" daar aanwezig die met hun muziek de feestvierenden tot in de late uurtjes vermaakten. Maandagavond was het de beurt aan de jeugd om dit bonte gebeuren te vieren. Van zeven uur tot half ben zorgden „de Grojans" en uiteraard ook de kinderen ervoor dat dit kindercarnaval een ge weldig succes werd. BLIJHOF Bij de Speel- en Rekreatievereniging Blijhof werd het carnavalsfeest op een geheel eigen wijze gevierd. Zo'n 100 kinderen waren hier zaterdagmorgen aanwezig om hun eigen carnavalstenue te maken De stemming was te geweldig en na afloop liep een gedeelte van de kinderen mee in de optocht van „de Gouden Klomp". Dit carnavalsfeest bij Blijhof kwam in de plaats van de 2 wekelijkse hobby- instuif. De eerstvolgende hobby- instuifclub is dus weer op zaterdag 18 HAAIEN-CARNAVAL Frank v. d. Hurk (wie andefs), Max van Holst Pellekaan, Carolien leijdes en Monique Fieseler waren zaterdagavond de grote sterren van de L.Z. P.C. de Haaien. Niet op de 4x100 meter estafette op was voor slag dan ook voor dames en heren o/80, maar op het uitstekend ge slaagde Haaien-carnaval in de schuur van Hakhorst. De gehele or ganisatie van het feest lag in hun (daartoe blijkbaar zeer geschikte) handen. Vanaf 19.30 uur was de uit bundig versierde zaal gereserveerd voor ae jeugd, al liepen hier en daar wel een paar senioren rond, die dachten dat zoiets nodig was. Een pracht van een daar rondscharrelende boer bleek bij na dere beschouwing de clubarts te zijn. Menigeen sprak hem namelijk aan met „dokter". De stemming was uit stekend en de bar-omzet ook, al CARNAVALSOPTOCHT WAS KORT De carnavalsstoet was dit jaa,r niet zo groot als prins Janus en het bestuur van de Gouden Klomp graag hadden gezien. Neen, meevallen deed het niet (misschien wel omdat de traditionele krat bier aan de Ha- mersveldseweg dit jaar uitbleef9) en met 5 onderdelen was de optocht zeer kort. Ook kort is daarom dit verslagje daarover. De harmonie Li- siduna hep met haar majorettes op kop. Daarachter het bestuur (waardig in een goed venvarme luxe auto), de wagens van de prinsen Janus en Jodocus en twee groepjes goedwillende jonge Leuscfenaren. Veel moeite heeft de Gouden Klomp gedaan om de optocht dit jaar weer eens goed van de grond te krijgen bleek voor het eerste deel van de avond geen „volledige vergunning" van kracht te zijn. Uiteraard werden ook prijsjes verstrekt aan de jeugd, die het origineelst verkleed op net feest was en volgens hen, die daarvan verstand menen te hebben, werd de uitslag. 1. Dominique Boks (mooie clown) 2. Theo Kooy (clown met sbp) 3. Lucienne van Ruitenbeek (ha remvrouwtje) 4. Minette Hooijer (stoei-poes) Tussen 21.00 en 22.00 uur werd overgeschakeld van de jeugd naar de senioren. De stemming bleef onver anderd goed en eigenlijk was het enige verschil aan de bar te merken Limonade, cola, chocomel en aan verwante zaken werden steeds meer vervangen door bier, sherry en aller lei spul met een tic. Tot in de vroege zaterdagmorgen hielden de Haaien het vol. Het is echter niet gelukt. Gek eigenlijk voor Leusden, waar in spraak een bezwaar met hoofdletters mogen worden ge schreven. De kans op een levens groot protest ten aanzien van een goed deel van de burgerij werd zo doende gemist. Misschien kan het helpen voor het volgende jaar als de carnavalsclub tijdig bekend maakt, dat iedereen kan meedoen, dat daarbij vakkundige hulp wordt ge boden, dat er een prijs mee is te win nen, dat hier of daar ruimte is voor het bouwen van zo'n wagen, enz. enz. Misschien krijgt men de vele (wijk)verenigingen zo tot actie? En anders maar geen optocht. Het is zonde van de moeite en het niet ge bruikte geld kan dan wellicht betere bestemming krijgen. Prins Janus ontvangt de sleutel uit handen van burgemeester J. W. M. Rademaker SLEUTEL VAN LEUSDEN Zaterdagmiddag om 14.00 uur verwelkomde burgemeester W. J. M. Rademaker met wethouder W. A van Zandbrink en hun beider ad judant S. Polak prins Janus en de zijnen op het bordes van het ge meentehuis. Onderweg hebben wij de burgervader ook al zien zwaaien naar de leutbroeken Hij heeft zich inmiddels „onsterfelijk" gemaakt bij de carnavalisten. Dat is duidelijk. De prinsenwagen was milieubewust voorzien van een 1 PK-trekkracht met vorst Hanno aan de teugels en GOUDEN KLOMP In onze krant van 2 februari pu bliceerden wij een interview met prins Janus. Tijdens die „woorden wisseling" liet zijne dorstlustige hoogheid zich onvallen, dat hij wel eens graag zou willen weten (wij trouwens ook. PC) hoe de Leusdense carnavalsclub aan haar naam is gekomen. In ieder geval heeft tenminste één lezer die noodkreet gehoord. Zijn naam had hij liever niet in de krant, maar hij had (om commerciële redenen?) geen bezwaar tegen de vermelding van het feit, dat hij directeur en eigenaar is van een rijwiel- en brom- fietsbedrijf aan de Arnhemseweg (naast de Mof). Die man wist ons te vertellen, hoe de naam „Gouden Klomp" was ontstaan. Wij twijfelen zelfs dat verliep zonder ongelukken. Figuurlijk voelde burgemeester met zijn carnavalsklompen aan, dat dit feest der zotheid nuttig en nodig is. Graag wilde hij daarom de sleutel van de gemeente voor een paar dagen afstaan aan prins Janus. Ver wachtingsvol deed hij daarna ook zijn ambtsketen af en niet ten on rechte. Naast de reeds aanwezige plak van de Fidele Kölner (op de carnavalsinstuif verdiend) hing wel dra het van prins Janus ontvangen ereteken van de Orde van de Uil en alsof dat nog niet genoeg was, (ditmaal) niet aan zijn eerlijkheid, hoewel wij anders altiid onze vingers natellen als wij hem een hand hebben gegeven en laten de prins en u weten, dat in het begin 1970 een drietal Leusdense levens genieters (naar hij zich meent te her inneren waren dat Ton Stegeman, Gijs v. d. Hoef en Rien Osnabrugge) de verjaardag van één hunner op een bijzondere wijze wilde vieren en wel met een carnavalsavond. De dichtstbijzijnde feestzaal was die van de Mof en de toenmalige eigenaar zag ook wel wat in het grapje. Vooral omdat een eventueel nadelig saldo voor rkening zou komen van eerder genoemd drietal. Er werd wat tam-tam gemaakt en het plan scheen te lukken. Om de even tuele strop wat binnen de perken te houden werd besloten om entree- voegde prinsje Jodocus er een tweede medaille aan toe. De bur gemeester moest daarvoor wel een heel eind door de knieën. Als een goede gastheer offreerde hij de se nioren van het prinselijke gezelschap een rondje pils uit een flesje en de jeugd werd vergast op een glas limonade. Wat er, naast bier, in sommige flesjes moet hebben gezeten, bleef een raadsel. Een feit is echter, dat vorst Piet 's avonds niet op groot carnaval was. De bur gemeester ontbrak trouwens ook, maar dat kon ook een andere oorzaak hebben gehad. kaarten te laten drukken (altijd mooi meegenomen). Rien wist een druk kerij in Amersfoort waar wel wat te rommelen viel. De drukker wilde echter persé, dat de naam van de organisator op het kaartje zou ko men. Dat was om allerlei redenen beter. Maar waar haalde Rien zo opeens een goede naam vandaag? Denken doet hij niet vaak, maar toen wel. Toch hielp dat niet en bijna ging het hele feest niet door, totdat Osnabrugge's oog viel op een in het drukkerskantoor hangende reclame: een prachtig in goud gedrukte klomp. Dat werd liefde op het eerste gezicht (daar heeft hij meer last van) en zo werd „de Gouden Klomp" de naam van de uit de plannen van Ton, Gijs en Rien ontsproten Leusdense carnavalsclub. Hopelijk tot in lengte van jaren. Een Lisidunese klomp voor Reier van Gooi

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9