Impala-handbal speelde tweemaal gelijk Tweede schaakteam kan gaan promoveren -Haaien Opnieuw winst polo De man, die het ook dit jaar niet haalt ïl Uitslagen klaverjassen Uitslagen bridgen Antilopen verioor eervol Trekercross - TTCL-junioren opkop Leusder Krant - Sport DONDERDAG 16 FEBRUAR11978 LEUSDEN/CENTRUM - Door een tweede nederlaag van Hoevelaken 2 en een gelijkspel van Ons Genoegen 3, zijn de promotiekansen voor Leusden 2 sterk vergroot. Leusden heeft nu 2 ver- liespunten (of 3 als de afgebroken wed strijd tegen Ons Genoegen remise wordt), Hoevelaken heeft 4 verliespun- ten en Ons Genoegen heeft er 4 of 5 (afhankelijk van de afgebroken wedstrijd tegen Leusden). Als de Leusdense tweede-tientallers in de res terende vier wedstrijden geen misstap begaan tegen hun op papier zwakkere tegenstanders, stevenen ze regelrecht af op het kampioenschap. Omdat door de overwinning op Denk en Zet (5V2-4V2) het eerste tiental hoogstwaarschijnlijk buiten degradatiegevaar is, lijkt het weer een voorspoedig jaar voor de schaakvereniging Leusden te worden. Niet alleen kwantitatief (ruim 50 senio ren en 40 jeugdleden) maar ook kwali tatief. Het vierde tiental speelde op 7 feb ruari uit tegen het nog ongeslagen Montfoort 1. Het werd een krappe 4/ 1/2-51/2 nederlaag voor Leusden Jam mer, dat enkele partijen door blunders verloren gingen. De persoonlijke resul taten waren: winst voor W van de We tering, W. Schouten, A. Rietveld en mevr. S. Graafland, remise voor P. Ste vens en nederlagen voor J Kijper, An drew Tonneman, H. Fröberg, H. van Egdom en A. van der Steeg. Dp ipued speelde voor de B-competitie tegen Ons Genoegen en de uitslag werd 2'/2-2'/2. Egbert Jansen en Erwin van Klaveren wonnen, Gert-Jan Fröberg speelde remise, terwijl Sven van Sligter en Jan-Peter van der Moer verloren. UITSLAGEN HUISCOMPETITIE: E. Halkes-J. Beukelman 0-1 P. Karis-J. Bosch van Rosenthal 1-0 J. Boemaars-A. Wisman 1-0 N. Loning-R. Sieswerda 1-0 J. Visser-J. Pronk 0-1 J. de Jager-H. Kroes 0-1 S. van Dokkum-A. Valkenburg 1-0 O. Harlaar-J. van der Tang V2-V2 M. Kessing-H. Struiwig 'ri-'/z C. Veenendaal-H. Mus afg. B. Uneken-J. Agterberg 1-0 J. Mosterd-W. van der Harst 1-0 A. Tonneman-J. van Garderen 1-0 J. Roos-P. van der Snee 1-0 L. de Rijke-J. van der Weijde 1-0 Na 20 van de in totaal 30 te spelen ronden is de stand aan de kop van de ranglijst: 1. J. H. Beukelman 1080 ptn. 2. J. Bosch van Rosenthal 969 ptn. 3. J. A. M Boemaars 947 ptn. 4. P. W. Karis 865 ptn. 5. N. C. Loning 854 ptn. 6. L. de Rijke 824 ptn. 7. J Pronk 809 ptn. 8. J. de Jager 742 ptn. 9. A. W. Wisman 688 ptn. 10. H. Kroes 663 ptn. UITSLAGEN JEUGDCOMPETITIE Erwin van Klaveren-Jimmie Kool V2-V2 Maurice Baron-Egbert Jansen 0-1 Jan-Peter v.d. Moer-Gert-Jan Fröberg 1-0 Radboud Berg-Eko Bousema 0-1 Sjoerd de Jong-Benno Smit xh-xh Sven van Sligter-Arjen Pronk 1-0 Niels de Wijze-Erwin Zijlstra 1/2-1/2 Loek de Wijze-Pieter de Jager 1-0 Kanter Hormann-André van Vliet V2-V2 Lars van Sligter-Eric Berg V2-V2 Remon van Beek-Edwin Vermeulen0-1 Robert Brinkman-Jeroen Roseboom - V2-V2 Rik Burger-Loek de Wijze 1-0 Remco Louwen-Joep Roseboom 1-0 Roelant Bunt-Vincent Gautier 1/2-1/2 Bram Duetz-Pieter de Jager 1-0 Sjoerd de Jong-Maurice Baron 0-1 Remon van Beek-Pieter de Jager 1-0 André van Vliet-Lars van Sligter xh-xh Jimmie Kool-Arjen Pronk V2-V2 De stand van de bovenste 10 is: 1. Erwin van Klaveren 307 ptn. 2. Egbert Jansen 294 ptn. 3. Maunce Baron 283 ptn. 4. Jimmie Kool 271 ptn. 5. Jan-Peter v.d. Moer 258 ptn. 6. Sven van sligter 225 ptn 7. Benno Smit 202 ptn. 8. Erwin Zijlstra 191 ptn 9. Sjoerd de Jong 190 ptn. 10. Kanter Hormann 185 ptn, Iedereen die de afstand uitloopt, krijgt een fraaie herinneringsmedaille. Parcours. Landgoed Den Treek. In schrijven: Huize Don Bosco, vanaf 13.30 uur. Nadere inlichtingen bij Jan v. d Waerdt, tel. 033-18356. Wij rekenen op een grote opkomst. Tevens worden er voor KNAU-leden wedstrijden georganiseerd met als hoofdnummer de 10 Engelse mijlen voor heren en veteranen. Hierbij zullen vele prominenten deelnemen. PROGRAMMA 19 FEBRUARI 1978 ■i LEUSDEN/CENTRUM - De weersomstandigheden waren het af gelopen weekeinde van dien aard, dat er van buitensport weinig of niets terecht kwam. Toch hebben wij nog een wielerverhaaltje in het clubblad „de Bel" van de Amers- foortse Ren- en Tounstenclub ge vonden Ter lering en vermaak, ook van andere sporters. 1 januari: voorgenomen er dit jaar eens flink tegenaan te gaan. 2 januari: moe van het voornemen, gerust 3 januan: opnieuw begonnen met goede voornemens en trainings schema opgezet. 4 januari, in dit schema staat „na 3 trainingsdagen 1 dag rust", dus ge rust. 5 januari: niet kunnen trainen ï.v.m. mist. 6 januan: mist opgetrokken. 7 januari: gerust (moe van het op trekken). 8 januari: gerust (volgens schema) 9 januari: naar sportkeuring geweest. 10 januari: naar fotograaf geweest om pasfoto's te laten maken. 11 januari: licentie-aanvraag klaar gemaakt. 12 januari: gerust (volgens schema). 13 januari: licentie-aanvraag naar de secretaris gebracht. 14 januari wedstrijkalender beke ken en bepaald, wike wedstrijden dit jaar te rijden. 15 januari, enkele edstrijden laten vallen. 16 januari, gerust (olgens schema). 17 januari, sportniuws gelezen. 18 januan: wilde et gaan trainen. Te zachte banden pgepompt. 19 januari, trainirskleding gewas sen. 20 januari: gerust 'olgens schema). 21 januari: met vrkeerde been uit bed gestapt. 22 januan. veters in race-schoenen in de knoop getikken en er niet meer uit kunnen iijgen 23 januari: vetersapot geknipt en nieuwe gehaald. 24 januari: gerust/olgens schema). 25 januari: naar gszelfilm gekeken op de t.v. 26 januari: gerus(bijna met gesla pen, zie 25 jan.). 27 januari' briefiaar postkantoor gebracht (op eenraf). 28 januari: gerusVolgensschema). 29 januan: weer zacht geworden banden opgepont en slang fiets pomp kapot. 30 januari: na abze pech de moed opgegeven. 31 januan fietsan de wilgen ge hangen. LEUSDEN/CENTRUM - De heer M. C. Knol, secretaris van de klaverjasclub Leusden Troef (tel. 44289), gaf ons de navolgende stand op van de onderlinge competitie per 9 februari j.l.: 1. Hr. Kleefstra 30.631 pnt. 2. Hr. Knol 28.248 pnt. 3. Mw. Knol 28.057 pnt. 4. Hr. van Egdom 27.976 pnt. 5. Hr. v.d. Berg (6) 6. Hr. Kuijper (5) 7. Hr. v.d. Heiden 8. Hr. Arnts (12) 9. Mw. Pouli (8) 10. Mw. v. Egdom (9) 11. Mw. Kleefstra 12. Mw. Bolt (10) 13. Mw. Arnts 14. Mw. Kuijper 15. Mw. V.d. Berg (17) 16. Hr. Bolt 17. Hr. Kool (15) Tussen haakjes de stand week. 27.562 pnt. 27.456 pnt. 27.433 pnt. 27.165 pnt. 26.621 pnt. 26.403 pnt. 26.323 pnt. 25.951 pnt. 25.750 pnt. 24.741 pnt. 24.645 pnt. 24.539 pnt. 14.463 pnt. van de vorige een numerieke meerderheid, omdat Teun van Spriel „gepakt" werd. De linkshandige Rob Hukker benutte de meerderheid met een fraai schot. Even later moest ook hij voor 45 seconden uit het water, maar de Haaien kwamen on danks een mannetje-minder toch weer in balbezit, doordat keeper Henk Rey een schot van een Tritonspeler stopte. Toen gebeurde iets merkwaardigs. Iedereen dacht een fluitsignaal te horen, maar de scheidsrechter bleek niet te hebben gefloten. Triton had hier wel gebruik van gemaakt om 2-3 te scoren. Na afloop van de wedstrijd kwam uit, dat het zoontje van Henk Rey de produ cent was geweest van de op een fluitsig naal lijkende gil! De Haaien lieten zich verder door dit „incident" niet van de wijs brengen en de combinatie Van Mourik/Abbing leverde een fraai doelpunt van laatstgenoemde op. Even later kwam Abbing vanuit het midden vrij opzwemmen en goed plaatsen op de vrij liggende Hans^ van Mourik be tekende 2-5. In cle laatste periode scoorde Triton via de lat 3-5, waarbij de gehele Leusdense ploeg even in slaap gesukkeld scheen. Midvoor Jack van Broekhoven bracht het verschil echter weer spoedig op drie doelpunten. Doordat de Haaien weer eens een man meer kregen, kon Wim Burger de stand op 3-7 brengen. Triton had in de laatste minuut een numerieke meerderheid. Jan Wanrooy moest naar de kant. Doordat Henk Rey opnieuw een hard schot uit zijn doel hield, konden de Haaien weer uitbreken. Jack van Broékhoven, alleen voor de keeper, schoot de bal echter tegen hem aan. punten uit 3 wedstrijden en wanneer Mark, Dolf en Milko zo blijven spelen, moet een kampioenschap mogelijk zijn. TTCL 1 had het deze week wel erg moeilijk. In Nljkerk moest worden aan getreden tegen het toch wel erg sterke rega 1, dat nog ongeslagen was en dit ook wenste te blijven. Hierin zijn ze, helaas voor de Leusdenaren, duidelijk geslaagd. Ondanks een manmoedig verweer kreeg het eerste team toch een 1-9 nederlaag te verwerken. TTCL 2 ontving mede-koploper URVA 2 uit Utrecht. Ondanks de drie overwinningen van Rob de Kromme is het 2e team er toch niet in geslaagd ze gevierend uit de strijd te komen. Ad van de Broek wist nog wel 1 punt te verga ren, maar Paul Plasmeijer heeft er de gang nog met in en kwam ook nu weer niet tot scoren. Via het dubbelspel was er nog kans op een verdeling van de winst, maar helaas liep ook dit niet zo soepel als gewoonlijk. Voorlopig heeft URVA 2 twee punten afstand genomen, maar er volgen nog 7 wedstrijden. In de 3e klasse C ging koploper Quick 2 door met winnen, ditmaal ten koste van Caltex 1. TTCL 3, op bezoek bij het Bilthovense WVT, wist een gelijkspel te bevechten. Men moest hierdoor UTTC 8, dat zelf wel won, voorbij laten gaan in de rangschikking en staat nu op de 3e plaats. Omfat UTTC 8 nog moet aantre den tegen Quick 2, kan voordat we twee weken verder zijn, de 2e plaats weer in Leusdense handen zijn. TTCL 4 mocht natuurlijk geen enkele hoop koesteren, nu Hoevelaken 1 op bezoek kwam. De verdienste van het vierde team is gelegen in het feit, dat Hoevelaken voor het eerst niet met 10-0 kon winnen Frans Rava zag als enige kans een puntje te pakken, zodat uiteindelijk werd afge sloten met 1-9. Het vijfde TTCL-team had een rustige wedstrijd. Gespeeld werd tegen het zwakke Burger 5 in Zeist. Wytze van de Zwaag, Arie van Kluyver en invaller Rudolf Drager had den een nuttige trainingsavond en keer den naar Leusden terug met een dege lijke 10-0 overwinning. Door het verlies van Insulani 8 nestelde TTCL 5 zich op de 2e plaats m de 5e klasse J. TTCL 6 tenslotte kreeg bezoek van het Utrechtse TTOVV. Mogelijkheden waren er zeker, gezien de voorgaande resultaten van beide teams, maar ze zijn er voor Leusden helaas niet uit gekomen. Het heeft er dikwijls wel om gespannen, maar uiteindelijk moeste de punten toch aan TTOW gelaten worden met het kleinst mogelijke verschil (4-6). LEUSDEN - Hieronder volgen de uit slagen van de 2e competitie-avond van de Bridgeclub Leusden: Groep A 1. Echtp. V.d. Hoogen 67% 2. Echtp. Elsackers 60,5% 3. Echtp. Sm ink 57% 4 Hrn. Bloemendaal-Koster 56,5% 5. Echtp Zevenboom 52% 6. Echtp. De Roode 50% Stand na 2 ronden: 1. Echtp. V.d. Hoogen 115% 2. Echtp. Elsackers 113% 3. Echtp. Hofman 108% 4. Hrn Bloemendaal-Koster 106% 5. Hm. Albers-Vos 104% b. Echtp. Zevenboom 103% 7. Echtp. Frederiks 101% 8. Hrn. Dijkgraaf jr -De Jonge 100% Groep B. 1. Echtp. Velthuis 66,5% 2. Dames Cadovius-Gramberg 63% 3. Echtp. V. Hinsbergen 62,5% 4. Hr. Diepenbroek-mw. Witte 57,5% 5. Echtp. Luijendijk 54% Stand na 2 ronden: 1. Mw. V.d. Kallen-hr. Schuil 128% 2. Echtp. De Jong 123% 3. Echtp. V. Hinsbergen 118% 4. Dames Cadovius-Gramberg 117% 5. Hr. Diepenbroek-mw. Witte 108% 6. Echtp. Velthuis 105% LEUSDEN/CENTRUM - Na het ver lies van Antilopen, afgelopen zaterdag tegen Swift, ziet het er voor de Leusdense formatie allesbehalve floris sant uit. Degradatie is nu praktich een feit en alleen een wonder kan Antilopen nog in de le klasse houden. Weer moest geconcludeerd worden, dat de Leusde naren goed partij gaven en beslist niet werden weggespeeld. Invalster Marion Zwart weerde zich uitstekend. Antilopen kon in het begin alles en overdonderde Swift totaal. Eerst scoorde Rob Geutjes twee doelpunten en na 10 minuten was het al 5-1 voor de Leusdenaren door verdere goals van Yolanda Versteeg, Frans ter Maten en Rob Geutjes. Toen raakte Antilopen enigszins uit de concentratie - het ging zo onverwacht gemakkelijk - en enkele slordig geplaatste ballen zorgden voor onnodig balverlies. Swift putte hieruit weer moed en kwam via enkele zeer fraaie treffers steeds dichterbij. De Am sterdammers zagen zelfs kans om hun achterstand om te zetten in een 5-6 voorsprong. Margret Versteeg schoot echter al vlug haar ploeg weer langszij. Tot aan de rust gingen de doelpunten om en om door de korf. Het was toen 8-8 en Antilopen had nog steeds hoop op een goed resultaat. In het begin van de tweede helft zag coach Evert de Bruijn zich genoodzaakt om de nog niet geheel fitte Rob Geutjes en Mauke Costa uit het veld te halen. Beiden waren conditioneel na hun griep nog lang niet de ouden. Invallers Nanny ter Maten en Bert van Loenen toonden veel inzet. De gehele ploeg was trouwens van plan om voor een goed resultaat te blijven vechten. Toch kon Antilopen niet voorkomen, dat Swift voorsprong nam en bleef houden. Steeds kwam de Leusdense ploeg terug tot 1 of 2 doelpunten achterstand, maar er ontbrak net dat beetje kracht om gelijk te komen. De uitslag werd tenslotte 11-13. Niet slecht tegen de zeer sterke Amsterdammers. Naast de reeds genoemde treffers kwamen de overige doelpunten van Frans ter Maten (2), Margret Versteeg, Pieter Kraaykamp en Gert Nieuwenhuis (elk lx). Zaterdag is er weer een streekderby en wel Amersfoort- Antilopen. Beide ploegen zullen om de punten willen knokken, zodat sup porters kunnen rekenen op een span nende strijd. Antilopen zal waarschijnlijk voor het eerst sinds een paar weken weer met een complete ploeg in het veld komen Misschien in spireert dat genoeg om voor een verras sing te zorgen. Andere uitslagen: Antilopen 5-OSV 7 3-7 Asp. Arena A-Antilopen A 2-6 Antilopen B-ODIK B 6-2 Altius E-Antilopen C 5-1 Pup. KVO 1-Antilopen 1 4-3 Eemvogels 1-Antilopen 2 0-1 Antilopen 3-Revival 3 2-1 LEUSDEN - Op zondag 19 februari a.s. zal Altis haar jaarlijks terugkerende cross houden. Dit keer speelt alles zich af op Leusdense grond. Altis verwacht dan ook naast veel deelnemers uit Amersfoort en overige delen van het land heel veel „lopers" uit Leusden. Onderstaand volgen de nadere gegevens (resp. afstand, leeftijd, tijd, in schrijfgeld): 1000 meter, tot 12 jaar, 14.25 uur, 2,-. 3200 meter, 12 jaar en ouder, 14.35 uur, 3,-. 6400 meter, 12 jaar en ouder, 14.35 uur, 3,-. Beeld uit de wedstrijd Antilopen - Swift. 14.30 uur: Kampong-Achterveld (terrein Maarschalkerweerd, achter het stadion) 11.30 uur: HDS 2-Achterveld 2 12.00 uur: Achterveld 3-Maluku Muda 2 11.30 uur: APWC 5-Achterveld 4 12.00 uur: Achterveld 5-HVC 6 Het bleef derhalve 13-13. Programma zondag 19 februari: Dames-senioren: Impala-Laren om 9.55 uur in sporthal de Koppel te Amersfoort. Dames-junioren: Achilles-Impala om 11.20 uur. Heren-senioren: Impala 1 - BHC 2 om 9.00 uur in sporthal de Koppel, Amersfoort. (Impala 2 is vrij). OOK DAMES GELUK Het damesteam van Impala-handbal kwam in Zeist tegen Celeritas tot een verdiend gelijkspel. De Leusdense ploeg opende de score, maar door enkele fouten in de verdediging werd het al spoedig 2-1. Beide teams deden in de eerste helft niet voor elkaar onder en zo kwam de rust met 4-4. Na de thee nam Celeritas een kleine voorsprong, die tot enkele minuten voor het einde behouden kon worden. Impala kwam echter sterk terug en forceerde alsnog een gelijkspel (9-9). De Leusdense dames waren lange tijd onvolledig en behaalden slechts enkele winstpunten, maar zij hebben alles op alles gezet om aan degradatie te ontkomen. De mogelijkheid tot hand haven in de 2e klasse blijft aanwezig, indien de Impala's dezelfde inzet en schotvaardigheid behouden als in de af gelopen weken. Hl LEUSDEN/CENTRUM - Na 3 weken fw is het de junioren van TTCL dan einde- jjfflj lijk gelukt de koppositie te bereiken. Voor het eerst deelnemend aan de tafel- tenniscompetitie, werd gestart met twee 4 41 overwinningen, maar BARNA C uit Utrecht deed hetzelfde. De rechtstreekse confrontatie moest dus de 0 r. >rtc! voorlopige beslissing irengen over wie de leiding zou nemenin de 4e klasse B van de avondcompetiie. De Leusdense jongeren hebben hui kampioenscan- didatuur wel heel nadrukkelijk gesteld door BARNA, in Utncht nog wel, met 5-0 aan de kant te shuiven. TTCL A voert nu fier de raiglijst aan met 6 Albert van Kraaikamp mist een smash. LEUSDEN/centrum - In de moeilijke te De Bilt gespeelde wedstrijd tegen Takt opende Impala de score vla Arris I Lej&nhoret. Het werd 0-2 uit een vrfje worp vanaf de negenmeterign. Arris I Leyenhorst schoot de bal onhoudbaar In I de touwen. De tegenpartij scoorde uit een strafworp, maar vla een goede schijnbeweging van Ron Kersten werd het 1-3. Het gehele Impala-team speelde erg nerveus en leed veel balverlies, waardoor Takt weer gauw naast Impala stond. Tlmo Herder scoorde vanaf de cirkel 3-4. Takt trof hierna tweemaal doel, maar met twee harde afstands schoten van Arris Leyenhorst kwam de rust met 5-6. Na de hervatting werd het 5-7 toen 5 Theo Prinsen de bal hard en laag inschoot. De Leusdense verdediging was e* in deze periode gemakkelijk te passeren en binnen zeer korte tijd keek de Leusdense ploeg tegen een 9-7 achter- stand aan. Impala benutte twee straf- worpen, scoorde uit een break-out van Theo Prinsen en ook Ron Kersten deed een duit in het zakje, maar Takt bleef evenmin achter. Bij een stand van 13-13 6 en kort voor het einde mocht Impala een strafworp nemen. Het geluk stond echter T-J niet aan de Leusdense kant en het Takt- houtwerk verhinderde een Impala-zege. a LEUSDEN/CENTRUM - Na enige weken rust moesten de Haaien zater- hp dagmiddag in Amsterdam tegen Triton uit Weesp spelen. Bij de Leusdenaren ontbraken Jaap Wolswinkel (studie) en u w Jan van de Grootevheen (ziek). Daar thuis slechts met 6-4 van deze ploeg n_. gewonnen was, hadden de Haaien zich goed voorbereid op de moeilijke wed- strijd. Via de tussenstanden 2-1, 3-2 en nil 5-2 zou het uiteindelijk een verdiende, 1 doch enigszins magere overwinning worden. De stand in de 5e klasse is nu zo, dat de Haaien riant bovenaan staan J met 26 punten uit 13 wedstrijden, ge- Zj, volgd door Olympus met 17 uit 11 en mé NVA met 14 uit 11. De Haaien hebben nu de rest van de maand februari vrij, zodat de concurrentie de achterstallige wedstrijden kan inhalen, waarna op vrijdag 3 maart (aanvang 21.00 uur) de ontmoeting Haaien-Dolfijn in het Amersfoortse sportfondsenbad gespeeld wordt. Zoals gewoonlijk namen de Haaien ook in de wedstrijd tegen Triton al snel een 1-0 voorsprong door een boogbal van Rob Hukker. Even later leverde niet goed uitdekken van dezelfde speler de gelijkmaker op. De Haaien beëindigde de eerste periode toch nog met een voorsprong. Hans van Mourik trof met een omhaal doel. In de tweede periode kregen de Leusdenaren al snel

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11