Heuga Verkoop B.V. opent kantoor in Leusden Donder-op-bal met kat voor burgemeester duur IJspret van korte Gouden Klomp organiseert feest voor gehandicapte kinderen Hobbyinstuif Blijhof Dropping De Til Bijeenkomst NBP over kastelen Lezing over China Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 16 FEBRUAR11978 7 Het Heuga-pand in Princenhof LEUSDEN/CENTRUM - A.s. maan dag wordt het, sinds half december in formeel betrokken, kantoorpand van Heuga Verkoop B.V. aan de Larikslaan 2 te Leusden-C. officieel in gebruik ge nomen. Mr. J. VV. M. Rademaker, de burgemeester van Leusden, zal om 16.00 uur de openingshandeling ver richten. Een gesprek met de dynamische directeur van dit nu reeds aan meerdere Leusdenaren werkgelegenheid ver schaffende bedrijf, leerde ons dat het verkoopkantoor voorheen in Scherpenzeel was gevestigd. „In de voormalige burgemeestersvilla", aldus de in Veenendaal wonende heer S. Lindhout. Een bijzonder mooi en statig LEUSDEN/CENTRUM - IJs of geen ijs, zaterdag 18 februari is er weer knut- selinstuif in het clubgebouw van Blijhof. Deze keer zullen er matenalen zijn voor het maken van dieren van folie, voor stokpoppen en voor mozaïken van luci fers. Verder is er natuurlijk ook het ma teriaal wat elke instuif aanwezig is voor andere knutselaars en dat zijn klei, pa pier en hout. Het gebouw aan de Ansfriduslaan is open van 10.00-12.00 uur. Voor 0,75 zijn alle kinderen van Leusden van harte welkom. LEUSDEN/CENTRUM - U mag den ken en zeggen wat u wilt van de car navalsclub de Gouden Klomp, maar be slist niet, dat de dames en heren hun carnavaleske uitspattingen alleen maar ten eigen bate organiseren. Denkt u maar eens aan het kindercarnaval en aan de geweldig geslaagde avonden in het Zeemanshuis en het Ros Beyaert voor de al wat oudere Leusdenaren. De Gouden Klomp heeft een groot aandeel in het biljart van 't Hamersveld en de fikse bijdrage aan de Zonnebloem was verleden jaar goed voor een heel eind varen met de Henri Dun ant. U heeft vast ook wel eens gehoord van de kruistocht door Amersfoort van de prins op carnavalszondag, waarbij in de keistad verblijvende Leusdense zieken en bejaarden op een fruitmand werden verrast. Wij weten vooruit, dat hiermee nog lang niet alle Gouden Klompse werken van naastenliefde zijn genoemd, maar die lui zijn ook zo be scheiden. Dit jaar gaan de Klompers weer een heel apart feestje bouwen. Ten behoeve van een groep Leusdense kinderen, waaraan tot nu toe erg weinig aandacht is geschonken. Die geestelijk gehan dicapte kinderen - er werden aantalpen van 60 tot 80 genoemd, maar op het gemeentehuis zijn exacte gegevens voorhanden - zijn gewoonweg vergeten. Misschien wel omdat zij niet in Leusden op school gaan, maar in spe ciale dagverblijven te Amersfoort, Utrecht, Leersum, enz. worden bezig gehouden. En daar wil de Gouden Klomp nu eens wat extra's voor doen. Tijdens het Vastenavondbal in de Mof introduceerde Piet Valkenet (kin dervriend met een grote reputatie) de actie. Het moet (en zal) voor die kinderen een grandioos feest worden, i De slimme 2e adjudant van prins Janus smeedde het ijzer, toen het goed heet was. Een goed gebruik bij de Gou den Klomp is, dat aan het einde van een feestavond overgehouden con- sumptiebonnen tegen contant geld weer ingewisseld kunnen worden. En daarvan maakte Valkenet dankbaar ge bruik. Aan het slot van zijn pleidooi voor die kinderen stelde hij voor, de bonnen (die op het „Donder-op-bal" een koers waarde van 1,60 hadden) niet in te wisselen, maar gewoon in een daartoe gereed staande emmer te deponeren ten bate van het geplande feest. „Gemakke- - lijk voor u en weimg extra werk voor de 1 kassier", aldus slimme Pietje. Wie on- c verhoopt geen bonnen meer had, zou ook niet met een scheef oog worden aangekeken als hij of zij een bankbiljet in de emmer had geworpen. Alleen i valse honderdjes werden geweigerd. e MIES MET BAARD Ondertussen had le adjudant Folkert v.d. Veer (die praat wat gemakkelijker en ook „iets,' harder) de microfoon 3 overgenomen en als je even je ogen p dicht hield, zag je duidelijk „Mies van u Het Dorp". Folkerts imposante baard c moest je dan natuurlijk vergeten. Van gebouw, maar als kantoor niet efficiënt en na verloop van enige tijd veel te klein. Daarom werd uitgezien naar een andere mogelijkheid, die uiteindelijk in Leusden werd gevonden. De nieuwe vestigingsplaats moest zo centraal mo gelijk in Nederland liggen en vanwege de anders te verwachten „verhuispro- blemen" van het reeds in dienst zijnde personeel, niet te ver van Scherpenzeel. Leusden werd ook gekozen omdat hier bij toekomstige personeelsuitbreiding voldoende aanbod wordt verwacht. In de aan de verhuizing voorafgaande periode zijn reeds diverse Leusdenaren aangetrokken. Ruim de helft van het uit circa 70 man bestaande personeel LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag aanstaande organiseert de Stichting R.K. Jeugd en Jongerenwerk weer een dropping. Reeds 40 deelnemers hebben zich aangemeld. De organisa toren beschikken echter over nog meer vervoersmiddelen zodat belangstellen den zich alsnog kunnen melden. De deelnemers moeten 17 februari uiterlijk om 19.00'uur in ,,de Til" aanwe zig zijn, opdat er ruimschoots tijd is tot het vormen en inschrijven van de groe pen. Voor deze dropping geldt een minimum leeftijd van 16 jaar. alle kanten werd hulp toegezegd. Zo bleek, dat ex-prins Ajakkes te royaal ingekocht of te weinig gedronken had. Hij had 80 consumptiebonnen over! En die gingen hup...in de emmer. Een be kende fietsenmaker uit Zuid had geen bonnen meer (dat was aan zijn pretoog jes ook duidelijk te zien) maar wel wierp hij honderd piek in de emmer. Naast diverse privé-toezeggingen van Gouden Klompers kwam de officiële mededeling, dat de carnavalsvereniging minimaal 500,- zal overmaken (zoveel geld had penningmeester Bert Steman toevallig nie in zijn vestzak). Ook vele particulieren tastten flink in hun buidel en dachfen niet alleen aan hun eigen plezier. De actie sloeg en»rm aan en kreeg een duidelijk sneeuvbaleffect. „Mies" v.d. Veer raakte bijm in paniek (zelfs hij is maar een mens) :oen de heer v.d. vormt de binnendienst. Een dozijn ver tegenwoordigers bezoekt grossiers en detaillisten, een vijftal specialisten be werkt de projectensector en 13 „stof feerders" voeren de grotere opdrachten uit en behandelen de nazorg. Opper hoofd Lindhoud was zeer enthousiast over zijn team van hardwerkende men sen. Het pand aan de Larikslaan bestaat uit twee bouwlagen van elk 625 m2. Eén hoog vindt u de functioneel ingerichte kantoren en op de begane grond zijn de „bedrijfsruimten", zoals de receptie, de katnine, een service-corner en de royale showroom van 200 m2, waarin een 50- tal produkten van Heuga een zo voorde lig mogelijke plaats hebben gekregen. ZADELDEKJES Wie de naam „Heuga" hoort, denkt meestal alleen aan tapijttegels. Hoewel die nog altijd het grootste deel van de omzet uitmaken, is het assortiment in middels zo ruim geworden, dat de slagzin „Voor totale tapijtkeuze naar Heuga" werkelijkheid werd. Uiteraard is alles heel anders begonnen. Heuga- oprichter, wijlen de heer P. J. van Heug- ten sr. startte in 1924 met de vervaardi ging van rijwielzadeldekjes uit res tantstukken vilt. In 1935 begon hij de eigen produktie van vilt (o.m. ook voor de meubel- en schoenindustrie) en in 1946 van ondertapijt voor vloerbedek king. In 1952, na een lange experimen tele periode, kwam Heugafelt op de markt; een tapijtsoort, die ondertapijt overbodig maakte. Even revolutionair als eenvoudig was in 1957 de „uitvin ding" van vilttaoiit in tegels, met de Weide voor het feest gratis het gebruik van de zaal in de Mof aanbood en bo vendien de voor de kinderen bestemde consumpties netto en zonder BTW. Het de hele avond al flink in de weer zijnde orkest, de Jokers uit Nijkerk, beloofden kosteloos voor de bijbehorende muziek te zullen zorgen. De dames van de Gou den Klomp en van de Zonnebloem komen erg graag helpen. De bon- nenomzet aan de bar werd opvallend minder, maar bij kassier Heij en zijn emmer liep het storm. Piet Valkenet - en met hem de hele Gouden Klomp - had bij velen een zeer gevoelige snaar ge troffen. Bij het scheiden van de markt kon als eerste conclusie worden getrok ken, dat het desbetreffende feest defini tief doorgaat. De emmer bevatte aan bonnen en geld reeds de zeer mooie som van meer dan tweeduizend gulden! Daar komen dan nog de vele toezeggin- daaraan annexe vele voordelen (ver vanging van bepaalde delen van de vloerbedekking wegens slijtage door plaatselijk intensief gebruik of als gevolg van brand- en/of andere huis houdelijke schaden, gemakkelijk en daardoor goedkoper transport, simpeler te leggen en minder restanten, geluiddempend en isolerend, enz.). In 1969 volgde de introductie van geweven en getufte tegels en in 1975 van kamerbreed tapijt. Vooral na 1962 volgde een periode van aanmerkelijke vergroting van de produktie-capaciteit, o.m nodig doordat een wereldomvattend netwerk van buitenlandse vestigingen opge bouwd werd. De Heuga- holdingmaatschappij, gevestigd te Scherpenzeel, overkoepelt naast de Nederlandse verkoopmaatschappij een 14-tal gelijksoortige buitenlandse on dernemingen en via de dochtermaat schappij te Luzern een kleine 50 agen turen. Voorts vier produktiebedrijven te Scherpenzeel, Amersfoort, Steenwijk en Picton (Australië). De overname van Novatuft B.V. (Aarle Rixtel) en de inte rieurdivisie van Verto (Steenwijk) in 1975 heeft voor een aanmerkelijke ver breding van de oorspronkelijke basis gezorgd. Zo steeg de omzet van 1 miljoen gulden in 1958 tot 225 miljoen in 1976. Het personeelsbestand omvat circa 1300 medewerkers, waarvan rond tweederde in Nederland. De heer P. J. van Heugten jr. (oudste zoon van de oprichter), is president-commissaris van het concern, waarin nog drie van zijn broers werkzaam zijn. gen bij, zodat het in een wilde opwelling op een geweldig geslaagde zotternij op gekomen plan werkelijkheid wordt. Wij stellen ons voor u namens de car navalsclub bij tijd en wijle op de hoogte te houden. De door de Gouden Klomp bij te houden „thermometerstand" wijst nu reeds op een onverwacht hoge koorts en dan is de Russische griep nog niet eens in alle hevigheid losgebarst. Door de verrassende ontwikkeling van de zaak is het opgeven van een vast stortingspunt in de verdrukking geko men. Best mogelijk, dat ook u nog iets wilt doen voor het welslagen van het feest. Dat kan via gironummer 278135 of per rekening no. 33.59.65.024 bij de Rabobank te Leusden t.n. van de pen ningmeester van de Gouden Klomp. Zet u er wel even bij, dat het geld bestemd is voor het feest van de geestelijk gehan dicapte Leusdense kinderen? voor de daarop volgende periode en stormachtige sneeuwbuien aan het slot van de maand. In de rest van dit voorjaar wordt geen ijs meer verwacht. Dat weten Dijkstra c.s. nu dus ook. LEUSDEN/CENTRUM - Totaal ge nomen is het voorbije carnaval in Leus den geweldig geslaagd. De optocht mag dan wel wat de mist in gegaan zijn, maar die weersomstandigheid had geen in vloed op het binnengebeuren. Mudvol was het ook op 7 februari in de Mof, waar de Gouden Klomp het Vas- tenavondbal vierde. Vandaag wijst de kalender al weer 9 dagen later en eigen lijk had het weinig zin meer om het zo geheten „Donder-op-bal" uitgebreid te herdenken. Ook al omdat de volgende uitbarsting van de Leusdense car navalsvereniging - het Midvastenbal op 4 maart - bij wijze van spreken al weer voor de deur staat te dringen. Vanwege het enorme succes van de avond, op meerdere fronten nog wel, doen wij er toch nog wat aan. Wij hebben ze niet geteld, maar zeker tweehonderd door de Jokers in juiste stemming gebrachte camavalvierders In een minimum van tijd kwam on langs de ijsbaan gereed aan de vooral bij automobilisten bekende en met een rus tieke palissade afgezette bocht in de Noordennslag Keurige wegwijzers wezen de schaatsliefhebbers naar een toevallig in de buurt liggend stuk ex- Bavoortseweg, dat tot een prachtig par keerterrein was verheven. Van daaruit leidde een breed zandpad, royaal met splinternieuw nylontouw gemarkeerd en zolang het vroor uitstekend begaan baar, naar de ijsvloer. Een directie kantine en een bergplaats voor ma teriaal completeerde bijna het geheel. Alleen de baan verlichting ontbrak en aangezien dat bij het begin van de jongste ijstijd nog steeds het geval was, hadden de schaatsers na het invallen van de duisternis weinig aan hun uit het vet, c.q. uit de roest, gehaalde gladde ijzers. £)e keerzijde van de medalje was echter een machtig brok inkomstender ving voor de Zwanenburgers, die dat geld eigenlijk niet kunnen missen, van wege de plannen om spoedig tot een volledige ijsbaan te komen. Of de ver lichting alsnog wordt aangebracht, hangt mede af van de grillen van Koning Winter Een en ander had overdag ui teraard weinig invloed op de schaats pret. Wat eerder dan 't Zwanenburgbc- stuur (om een goede ijsvloer te krijgen) van plan was, moest het slot van het hek omdat de Leusdense jeugd inmiddels ontdekt had, dat het ijs hield. Ijlings werd de kassa in stelling gebracht en beproefden het draagvermogen van de dansvloer en de jongleurskunst van het bedienend personeel met 15 of meer glazen koel helder gerstenat op het dien blad. En geen glas ging aan diggelen! Veel bezoekers zorgden voor 'n gulle waard en waarin of zijn bitterballen toch dorstwekkend? Hoe of wat dan ook, de Van der Weide's lieten keer op keer grote schalen met die hete knikkers een polonaise maken door de stampvolle zaal. Dat bleef niet onopgemerkt door prins Janus, die op zijn beurt prompt een rondje-Uil weggaf aan de eigenaars van de prinselijke residentie. De Orde van de Gouden Klomp was weggelegd voor opper (of wat anders?) Frits Swart van de algemene verkeersdienst der Rijkspolitie te Driebergen (de Porsche- groep), die controlerend met zijn blaas pijpje even de feesttent binnenwipte en gemakshalve de verdere avond maar is blijven hangen. Volop meedansend in zijn lange witte „jurk" en fel-oranje ook de kaartenbak met leden kwam uit de mottenballen Hoewel het nog fris was op de windvrije vlakte, werd het al spoedig een drukte van belang op de ijsvloer. Voorzien van fraai ijzerwerk van Friese of Hollandse komaf en hier en daar ook van simpele „botjes" trok ken de schaatsers hun rondjes. Wat be zijden de verkeersstroom draaiden de LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 22 februari komt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Leusden weer bijeen in de Marcuskerk. Deze avond zal de heer van Norden uit Zeist een lezing houden over de kas telen in het Sticht. De serie behandelt 40 Stichtse „kastelen" voornamelijk die vroeger „Ridderhofstad" zijn geweest De lezing zal opgeluisterd worden met dia's. De bijeenkomst in de Marcuskerk be gint om 20.00 uur. helm, alsmaar pappend en nathoudend. Tegen het slot van de avond nep de prins een zekere meneer Plak voor een plak naar voren. Dat bleek evenwel de adjudant van de burgemeester te zijn en de heer S. Polak kreeg mét de Orde van de Uil symbolisch de niet meer te vinden sleutel van Leusden terug. Wie hem daarvan op de hoogte bracht, weten wij niet, maar tijdens de epiloog van adjudant Folkert v. d. Veer kwam de heer J W M. Rademaker hoogstper soonlijk om het machtszinnebeeld van de groeiende stad aan de Wetering. Ach was hij maar bij moeder thuis gebleven, want nu kreeg hij een kat van Folkert, die hem door de microfoon keihard toe fluisterde. „Wellicht omdat u nog maar kort in Leusden woont, kent u de Gouden Klomp nog niet voldoende. Wij hebben u beloofd de sleutel terug te brengen en doen wij dan ook, al is het misschien pas over een dag of vijf." kunstrijd(st)ers hun pirouettes en Rietbergers (of hoe die dingen anders ook heten). Het was alleen jammer, dat de Enkhuizer profeten last hebben gehad van een karnavalskater. Van de voorspelling klopte geen moer en dat was dan ook de reden van de zeer kort durende ijspret. Reeds zondag was de baan weer gesloten. LEUSDEN/CENTRUM - De Vrouwenraad van Leusden organiseert woensdagmorgen 22 februari in boerderij Groot Krakhorst een lezing over China. Mevrouw Lovink zal deze ochtend het een en ander vertellen over haar verblijf in dat immense land en zal tevens prachtige dia's laten zien. Deze lezing begint om 9.30 uur en de toegang is gratis. LEUSDEN/CEbTRUM - Tot veler verrassing ging aterdag de (halve) Leusdense ijsbaaropen. Wij hadden dat, eerlijk gezegdniet meer verwacht, maar wij zitten ooniet in het ijsclubbe- stuur. De jongens van Zwanenburg hadden het kunnen weten, want de 38e uitgaven van de Enkhuizer Almanak voorspelde vriezend weer voor het tijdvak van 7 tot 13 februari, voorst Maar ook opt nabij gelegen Zwanewater werd naar hartelust geschaatst

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7