Kinderen namen feestelijk nieuwe scholen in gebruik rogramma Koninginnedag Achterveld nu al gereed Geslaagde bejaardenavond besloot carnaval Achterveld Oud papieraktie Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 16 FEBRUAR11978 ACHTERVELD - Hoewel het nog wel 'e is, blijkt dat het feestcomité niet Itil heeft gezeten. Het programma voor Ie viering van de verjaardag van H.M. Ie Kjoningin is als volgt vastgesteld, koifdagmorgen 30 april zal een fiets- liuzzelrit worden georganiseerd. Dit be looft een echte gezelligheidsrit te wor- llen. Iedereen, zowel jong als oud. kan I lier aan mee doen. De start is zodanig I ipgesteld dat er tijdens de rit ook nog gelegenheid zal zijn om te genieten van een heerlijke kop chocolademelk. Om 19.00 uur die zondagavond zal de jaarlijks terugkerende lampion- nenoptocht worden gehouden De start is bij de nieuwe basisschool aan de Jan van Arkelweg. De route zal later bekend worden gemaikt. Voor alle deelnemers zal er een taktatie zijn ter wijl na afloop, het einipunt is in Ons Gebouw, de hiervoor leschikbaar ge stelde prijzen zullen worden uitgereikt. Maandag 1 mei 's morgens om 7.00 uur zal weer de traditionele reveille zijn. Om 8.30 zal er een zanghulde zijn voor Huize St. Joseph. Na afloop van deze zanghulde kunnen allen naar het Kerstenssportpark waar om 9.15 uur de kinderspelen een aanvang zullen nemen. Aan deze kinderspelen kunnen alle leerlingen van de basisscholen deelnemen. De middag is weer bestemd voor het mini-voetbaltoernooi De teams die aan dit minivoetbaltoemooi willen deelne men moeten zijn gevormd uit een en dezelfde straat of uit een en dezelfde buurtschap. De teams die willen deel nemen kunnen zich hiervoor opgeven bij de secretaris van het feestcomité W. J. van Middellaar. Jan van Arkelweg nr. 31, tel. 03425-2001. Bij de inschrijving dient een lijst te worden overlegd, waarop de namen van de deelnemende spelers en hun adressen zijn vermeld. Het organiserende comité wil er op toe zien dat er dit jaar inderdaad alleen maar spelers uit dezelfde straat in het betreffende team zullen meedoen. In lichtingen en verdere informatie over dit minivoetbal kan worden verkregen bij het vorenstaande adres. Tijdens het minivoetbalspel zullen er op het terrein ook twee tenten aanwezig zijn waar men zich kan vermaken met ringwerpen of hengelen. Een goede fles wijn is daarmede te winnen. Ook de jeugd van 12 tot en met 16 jaar is dit jaar niet vergeten. Maandag avond 1 mei zal er voor hen in Ons Gebouw een dansavond worden georganiseerd. De aanvang hiervan is 20.00 uur. Tevens zal er die maandag avond ook weer gelegenheid zijn om te klaverjassen en te schutjassen. Dat zal ditmaal zijn in D'Ouwe Peerdestal. aanvang ook om 20.00 uur. Daar de heer H. van Dijk geen deel meer uit maakte van het feestcomité moest naar een vervanger voor hem worden uitge zien. Dit is geworden de heer K. Jonk man. wonende aan de Hessenweg 98 te Stoutenburg. ACHTERVELD - Als sluitstuk van iet carnavalsweekend werd dinsdag- ivond 7 februari het bejaardencarnaval 'ehouden in Ons Gebouw. Toen Prins luudtepuup met zijn gevolg, vooraf ge- taan door de dansmariekes en de hof- capel de zaal binnen kwam was deze ;eheel gevuld. Hij sprak een hartelijk wiord van welkom en vond het een eer 1 >m als Prins Carnaval met zijn Raad van Elf, hun dames, de Iofkapel en de dansmariekes ook deziavond te mogen meemaken. Verder delde hij mede dat de inmiddels genoten bffie was aange boden door het gebow. Na de opening gingo de Prins en zijn gevolg de zaal in en raakten met veel aanwezigen een babeje terwijl de hof kapel met hun muzie de stemming er probeerden in te bregen. Tijdens dit babbeltje werd medegedeeld dat er nu een rondje zou worden aangeboden namens de Puupekoppen Een borreltje meer of minder was nu niet zo erg omdat de meeste deze avond toch wer den gereden. Nadat de stemming er al aardig begon in te komen werd er onder leiding van mevr. Tolboom een kwis ge speeld die door drie heren en drie dames werd meegespeeld. De gegeven ant woorden brachten de lach spieren soms danig in beweging Dat mevrouw Tol boom niet alleen een goede kwisleidster was doch ook nog heel goed kon zingen bleek toen zij samen met mevrouw Smink een leuk liedje zong. Dit liedje was geheel gemaakt op het carnaval. Hierna was het even rusten geblazen waarin een borreltje werd aangeboden namens het kerkbestuur. Ook dit werd beslist niet afgeslagen. Na een polonaise door de zaal te hebben gelopen verschenen Jan en Gerrit van Tweel op het toneel de een met zijn accordeon en de ander met zijn mond harmonica. Zij brachten een aantal be kende liedjes die met hen werden ge zonden door de voorzitter van DWS Willem Wouters. Dat dit bij de aanwe zigen goed aanslag bleek wel uit het feit dat uit volle borst werd meegezongen en dat het zeer werd gewaardeerd dat dit door deze drie personen werd ge bracht Het duo van Tweel kwam ook heel goed over KNEUS Uhm kreeg men een optreden van de Tiroler kapel in hun nieuwe kostuums. Dit optreden stond onder leiding van de gast dirigent Hans Janssen Op een leuke komische manier zo gespeeld door dirigent als muzikanten brachten zij een stukje muziek dat geweldig aan sloeg. Inmiddels naderde zo ongemerkt het einde van deze avond. Tot slot wer den de prijzen voor de leuke en origi neelste kleding door Prins Ruudtepuup bekend gemaakt. PRIJZEN De eerste prijs was voor het echtpaar Blom (de oude schilder) met hun heel oude Veluwse dracht, de tweede voor de dames Bon en Zurk, de derde voor Dornseiffer, de vierde voor mevr. Smink van de Klottersteeg, de vijfde voor Ans v. d. Hengel en de zesde voor G. Born. Hierna werden mevrouw Tol boom, mevrouw Voskuilen en de heer Van Wege gehuldigd voor al hetgeen zij doen en al gedaan hebben voor de be- jaardensoos. Als sluitstuk van de avond werd de bij allen bekende Jan Blom nog onderscheiden met de orde van De Puup voor al hetgeen Jan deed en doet met bejaardenavonden, feestavonden enzovoort. Hierna dankte de Prins zijn Raad van Elf. hun dames, de hofkapel, de dansmariekes en allen die hadden meegewerkt en meegedaan om deze avond doch verder het gehele carnaval tot zo'n grandioos feest te maken. De avond werd besloten met een pot- pouri van bekende walsen waarna het Carnavalsseizoen 1977-1978 op het halfvastenbal na. werd besloten. Een grandioos feest dat weer zonder pro blemen en zonder moeilijkheden is ver lopen en waar door iedere deelnemer en deelneemster en alle medewerkers en medewerksters met plezier op terug ge zien kan worden. Zo terugziend op de voorgaande jaren blijkt het dat het met het Achterveldse Carnavalsvereniging en het Achterveldse Carnaval vieren steeds beter gaat. Bij het sluiten van deze avond werd aan elke bezoeker door de dansmariekes een tulp overhandigd. Deze tulpen werden aangeboden door de Hofkapel een geste die door iedereen zeer op prijs werd gesteld ACHTERVELD - Donderdag 9 feb ruari werden de nieuwe scholen door de kinderen van de openbare basisschool „Het Startblok", de kleuterschool,Het Drempeltje" en van de R.K. basisschool „St. Joseph" feestelijk in gebruik ge nomen. Deze nieuwe scholen staan aan de Jan van Arkelweg onder één dak. Jammer was wel dat in verband met de weersomstandigheden de bestrating rond de scholen nog niet geheel was klaar gekomen Het feest werd ingezet met het oplaten van balonnen. Elk kind was in het bezit gesteld van een ballon waaraan een kaartje met naam en adres. Na het oplaten van de ballonnen kwamen de meesten niet ver daar ze in de bomen aan de Jan van Arkelweg ble ven hangen. Dit mocht echter de pret niet drukken en men ging gewoon verder met de afwerking van het op gestelde programma. De kinderen van de openbare school met de kleuters van het Drempeltje gingen naar de oude school aan de Kerkdijk. Hier werden de kinderen verrast met een poppenkast spel opgevoerd door 't onderwijzend personeel en de kleuterleidster. Hierin werd de gang van de oude naar de gebrachte puzzelstukjes twee goudvissen voorstelden, die ook hun in trede in de nieuwe school deden De kinderen van de „Sint Joseph- school" gingen na het oplaten van de ballonnen direct naar de nieuwe school. Van hieruit begon voor hen een puz- zeltocht door het dorp. Verdeeld over twintig groepen moesten zij een puzzel bijeen zien te brengen. Ook deze puz zelwedstrijd slaagde geheeL Alle stukjes bij elkaar vormden een prachtige kleurenfoto van de oude St. Jozefschool. Er waren drie prijzen be schikbaar. De eerste prijs was voor de groep van Linda Voorburg Peter Haze laar, Rob de Vette, Astrid van Dijk, Herry Kok en Marja Steenbeek, de tweede was voor de groep van Maas Jan Smit, Andrë Ossendrijver, Timoa van Valkengoed, Petra Voorburg, Ton van Valkengoed en Liana Hoogland. De derde prijs was voor de groep van Manus Wouters, Evelien Voskuilen, Cornel Valkengoed, Joke v. d. Ven en Wim Voskuilen. BINGO Na de puzzeltocht werd in de ge meenschapsruimte van de school een spannende bingo gespeeld. Veel van de kinderen wisten een prijs te winnen. De hoofdprijs van de bingo ging naar Gonnie Steenbeek. Jeroen van Dijk wist ook een mooie prijs te winnen met het nummer 2183. Ook de ach- teraankomers vielen nog in de prijzen en zo wist Edwin Snijders ook nog beslag te leggen op een prijs, hoewel hij slechts één kruisje had kunnen plaatsen. In de beide scholen was gezorgd voor Met het doen van verschillende spelletjes werd de nieuwbouw in gebruik genomen. nieuwe school naar voren gebracht. Er was echter een probleem De dieren konden niet mee, omdat daar in de nieuwe school geen plaats voor was Twee van de dieren besloten de sleutel van de nieuwe school te verstoppen Toen de nieuwe school in gebruik zou worden genomen bleek de sleutel hier van zoek te zijn. Dank zij de familie Plijnaard was er toch een oplossing voor omdat de speelspullen wel bij deze fami lie kon worden ondergebracht en het hiervoor bestemde hok van de nieuwe school nu toch kon worden gebruikt voor het onder brengen van de dieren Zo werden de kinderen door dit spel voorbereid op hetgeen nu toch mogelijk was. PAARDENTRAM Inge van Doornik en 3. Liana Hoog land. 8-jangen: 1. Joke Hoogland, 2 Hester Schouten en 3. Petra van Rossum. 9-jarigen 1. Liesbeth Mulle, 2. Peter Ruitenbeek en 3. Arnoud Vons. 10-jarigen. 1. Gerard van Valkengoed, 2. Ellen Tolboom en 3. Arthur Brouwer. 11-jarigen: 1. Anette Mocking, 2. Derrick Stevens en 3. Jacqueline de Vette. 12- en 13-jarigen- Harry Ossendrijver, Hans Ossendrijver en Evelien Jehee. leder die aan de spelen had mee gedaan kreeg een Hartstichting ontbijt- laken en een mooi uitgevoerde eer volle vermelding waarop niet alleen de naam van de deelnemer stond doch ook een afbeelding van de scholen „Het Startblok", „Het Drempeltje" en de „St. Josephschool". Als slot van deze dag werden nu ditmaal eens niet de me dewerkers bedankt doch bedankten de medewerkers de kinderen omdat zij door de kinderen zo een echte fijne dag hadden beleefd. De nieuwe scholen zullen op een later tijdstip officieel worden geopend nadat ook eerst nog een open dag zal zijn ge houden. Nog was alles niet op. Mevr. Enters vermaakte de hele zaal met haar One Man Show als Kees Kneus. Dat zij ook het Play Back op een dergelijke manier kon brengen was wel onbekend. Na weer even een polonaise te hebben ge lopen kwam Willem Wouters weer te voorschijn, verkleed als oude zeeman. Samen met Angebne van Hamers veld werd de Zuiderzeeballade gezongen waarna een vlug samen gesteld koor een potpouri van bekende liedjes bracht. Dit was nog maar goed en wel achter de rug of de dames van de Prins en de Raad van Elf verschenen als smurfen op de planken. Na het zingen van het smur fenlied dansten zij een polonaise waar aan ook weer vrijwel iedereen aan mee deed. Onder het genot van weer een borreltje, aangeboden door Piet van Er werd de kinderen medegedeeld dat er nu met de auto's van diverse ouders een tocht door het dorp zou worden gemaakt en dan gelijk de sleutel van de meuw school zou worden opge zocht. Tot grote verrassing van de kin deren waren het met dé auto's van de ouders die buiten klaar stonden, doch een met drie paarden bespannen paarden tram. Met deze tram werd een tocht door het dorp gemaakt Ter hoogte van de woning van politie Bijl werd even halt gemaakt want in de tuin van deze woning bleek de sleutel van de nieuwe school verstopt te zijn. Na het vinden van de sleutel werd de tocht onder luid gezang voortgezet naar de nieuwe school. In de school aan gekomen werd de school via een foto puzzel geheel verkend. Nadat de puzzel geheel was opgelost bleek dat de bijeen De Startblok-kinderen gaan per paardentram naar hun nieuwe behuizing. een broodtafel. Tijdens de broodtafel in de St. Josephschool bleek dat een van de medewerkers de heer Jan Rutte juist die dag jarig was. Hij werd dan ook uit volle borst door de kinderen toegezon gen. Na de middag was er voor de kinderen van de beide scholen een spellen-middag in de oude school. Na afloop van deze spellenmiddag werden in de gemeenschapsruimte van de nieuwe St. Josephschool werden de prijzen uitgereikt. De uitslagen waren: 6- en 7-jarigen: 1. Joke v. d. Ven, 2. ACHTERVELD - Beeld van het bejaardencarnaval. ACHTERVELD - Ook dit jaar zal er ten bate van de Christelijke Basisschool weer oud papier worden ingezameld. Deze oud papier actie zal plaats vinden op vrijdag 17 februari. Op deze dag zal er een container worden geplaatst op het schoolplein van deze school aan de Walter van Amersfoortstraat. Tot on geveer 16.00 uur is het mogelijk om het oud papier, karton e.d. in deze container te deponeren. De opbrengst hiervan zal geheel ten goede komen aan deze school. Mochten er personen zijn die op die dag absoluut niet in de gelegenheid zijn om hun oud papier zelf te brengen, dan even een telefoontje naar deze school, 03425-1200 en het wordt zeker opge haald. ACHTERVELD - Beeld van het bejaardencarnaval.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9