LTV Leusden-seizoen nadert Gelijke spelen voor Impala '77 Leusden tweede in badmintoncompetitie Spelregel competitie C.O.V.S. Uitslagen klaverjassen WIELERNIEUWS Uitslag Roda- kaartavond Fijne dropping in de vrieskou EERSTE NEDERLAAG HANDBAL IMPALA IJSBAAN Leusder Krant - Sport DONDERDAG 23 FEBRUAR11978 LEUSOEN-CENTRUM - Terwijl Zwanenburg-voorzitter J. Dijkstra c.s. alle mogelijke moeite doen om de halve Leusdense ijsbaan een beetje knap aanzien te geven, brengt de LTV Leusden de lente al weer in huls via haar clubblad „Vallei- Service Voorzitter Jos van Maris- sen Introduceert In het februari nummer het nieuwe en eerste vol ledige verenlglngsselzoen. In spor tlef opzicht een belangrijk en inte ressant seizoen. Het voor het eerst meedoen aan de competitie veroor zaakt plankenkoorts. Niet alleen voor de spelers, die reeds hard aan het trainen zijn, maar ook voor de TC met nog veel werk voor de boeg. De competitie verdient (zonder het pri maire doel van de vereniging te ver geten en met name het recreatief beoefenen van de tennissport) een stukje betrokkenheid van alle leden omdat het een voor de LTV Leusden naar bulten tredend element Is. De goedkeuring van de gemeente om voor eigen rekening een tweetal kunststofbanen te laten aanleggen, laat nog op zich wachten. Dat is jammer De vereniging telt momenteel 300 senioren en 60 jeugdleden. Gerekend naar de baancapaciteit is dat het maximaal toe laatbare ledental. De (lange) wachtfijst omvat inmiddels 167 volwassenen en 63 kinderen Leusdenaren genieten bij toelating tot lid voorrang op kandidaten van elders Om veel administratieve rompslomp te voorkomen (goede pen ningmeesters worden schaars!) kan de contributie voor 1978 op zaterdag 18 maart van 11.00 tot 13 00 uur en op donderdag 23 maart van 19 00 tot 20.00 uur worden betaald in de kantine van de LTV Leusden De speellabels kunnen dan meteen worden meege nomen De technische commissie heeft voor de a s competitie de navolgende teams samengesteld: Zondag-mixed team Heieen van Miltenburg Margriet van Loo Joop van Loenen (aanvoerder) Jan Peter van Doorn Greet Spijkman (reserve) Zondag-herenteam: Wil Spronk Paul van den Breul (aanvoerder) Paul Slijpen Gerrit Stekelenburg Zaterdag-heren 1: Jan van de Bedem (aanvoerder) Job Heneweer Otto Verrlps Johan Swijnenburg Zaterdag-heren 2: Sjaak Klave Bert Spijkman Hans Meeuwesen (aanvoerder) Rob Goedhart Wout Kruyt Dinsdag-damesteam Patty Weber llona de Boer Corrie van Loenen Hedwig Kappers Nel Bosma (aanvoerdster) Woensdag-damesteam: Bep Hassink Marion Jager Ineke van den Breul Margreet Slijpen Betty Klave (aanvoerdster) José Altenburg Het ligt in de bedoeling om half maart een avond te organiseren, waarop alle aangelegenheden met betrekking tot de competitie aan de orde zullen komen Het seizoen 1978 wordt of ficieel geopend in het weekend van 8 en 9 april met een dubbeltournooi voor dames respectievelijk heren. Rond de kortste nacht wordt ook iets georgani seerd. De plannen daaromtrent zijn nog niet geheel vastomlijnd. Ook de ko mende jeugd-evenementen staan nog niet helemaal vast. Voor begin oktober wordt nu reeds gewerkt aan een groot slotfeest. Definitieve gegevens volgen. LEUSDEN - De dames en heren van Impala 77 behaalden afgelopen week gelijke spelen in hun uitwed strijden tegen respectievelijk VIOS2 en WA. Voor beide teams mag dit zonder meer een goed resultaat genoemd worden. Voor de dames betekent dit dat de aansluiting met koploper VIOS behouden blijft, terwijl de heren een kostbaar puntje binnen haalden teneinde uit de degrada tiezone te blijven. Aangezien de dames van Impala 77 de eerder dit seizoen gespeelde thuis wedstrijd tegen VIOS 2 royaal verloren hadden en omdat de ploeg deze keer 4 speelsters uit de vaste spelersgroep miste, was de hoop op een overwinning niet erg groot. Maar door een goede vechtlust en omdat de invalsters uitste kend voor de dag kwamen, lukte het Impala 77 toch om een gelijkspel te be halen, terwijl er zelfs een overwinning heeft ingezeten. De eerste set werd door Impala krap met 16-14 gewonnen, nadat de ploeg aanvankelijk een veel ruimere voorsprong had verkregen, maar die tegen het eind van de set toch weer voor een goed deel moest afstaan Uiteindelijk lukte het de dames toch om de set te pakken. Tijdens de tweede set speelde Impala 77 duidelijk minder geconcentreerd, hetgeen er toe leidde, dat VIOS duidelijk sterker bleek en daardoor deze tweede set met 14-7 won. De derde set was weer voor een aanvallend spelend Impala 77, dat VIOS opnieuw onder druk zette en daarmee de set kon pakken en tevens uitzicht had op een prima resultaat. Het zag er aanvankelijk dan ook naar uit dat Impala in de vierde set de wedstrijdo verwinning zou binnen halen, maar dit lukte de Leusdense dames niet. Nadat de ploeg gedurende het eerste deel van de set een overwicht had uitgedrukt in een voorsprong, kwam VIOS goed terug en wist na een spannende eindfase ook de set met 17-15 te win nen. Helaas geen volle winst voor Impala 77, dat echter toch een uitste kende prestatie leverde. Volle winst zit er wel a.s. zaterdag, 25 februari in, als de ploeg in de thuiswedstrijd in het veld komt tegen het laag geplaatste Shok 68/2 uit Harderwijk. Aanvang van de wedstrijd: 13.30 uur. Dezelfde middag komen de heren van Impala 77 in het strijdperk tegen het op de tweede plaats staande SSS uit Bar- neveld. Voor de Impala-heren is dit eveneens een thuiswedstrijd, welke zoals gebruikelijk gespeeld gaat worden in de Sportzaal De Meent. De aanvang van deze wedstrijd is bepaald op 15.00 uur. Voor Impala 77 wordt dit een moeilijke wedstrijd tegen een sterke tegenstan der, zodat er hoogstwaarschijnlijk geen winst voor de Leusdenaren in zit. Impala kwam vorige week wel goed voor de dag tegen het Amersfoortse WA. Nadat de Amersfoorters Impala eerst twee set-nederlagen bezorgd hadden, kwamen de Leusdenaren goed terug, en konden door overwin ningen in de twee laatste sets toch nog een winstpunt mee naar huis nemen. Lookhorst start nieuw seizoen LEUSDEN/CENTRUM - Met een bel-tournooi op 1 en 2 april zal de Leusdense tennisvereniging Look horst het nieuwe seizoen officieel beginnen. Dan zullen ook de banen 3 en 6 de volwaardige verlichting krijgen, die op de vier andere banen al enige jaren was gerealiseerd. Twee punten uit de jaarvergadering van de vereniging, die vorige week dinsdag avond in café-restaurant Nieuw Leusden werd gehouden. Een verga dering, die vanaf acht uur precies /rijwel zonder onderbreking tot bijna middernacht voortduurde. Er waren dan ook enkele moeilijke punten aan de orde. Groot was de teleurstelling van de vergadering over een brief van het gemeentebestuur, waarin werd verklaard dat van een blaashal voor wintertennis in onze ge meente geen sprake kan zijn. Als ar gumenten tegen dit plan van Lockhorst hanteerde de gemeente bezwaren van estetische aard, het gevaar van het scheppen van een precedent en de mo gelijkheid, dat een dergelijke tijdelijke voorziening de realisering van een blij vende acommodatie voor wintertennis zou vertragen. De vergadering vroeg het bestuur het gesprek over de blaashal met de gemeente te heropenen en dan met name te onderzoeken of de toe komstige bouwer van het permanente onderkomen niet tevens zou kunnen zorgen voor een tijdelijke voorziening. De estetische bezwaren zag men niet als zeer zwaarwegend, omdat het Bur gemeester Buiningpark niet dicht tegen een woonwijk aanligt en er elders in het land ook al veel van dit soort hallen zijn verrezen Een met de hal enigszins samenhan gend punt was een mogelijk nieuw club huis. In de pauze konden tekeningen worden bekeken voor de verbouwing van het bestaande clubhuis, of nieuwbouw naar een split-level-idee Een besluit werd niet genomen, vooral omdat nog niet duidelijk is wat de gevol gen voor Lockhorst en dezes bestaande banen zullen zijn. als de nota Welzijns zorg van de gemeente het discussie stadium zal zijn gepasseerd. De be sprekingen over een meer uitgebreide bar-bezetting in het komend seizoen zijn in de laatste fase. Langdurig stond de vergadering stil bij de Amersfoortse ten niskampioenschappen. die dit jaar door Lockhorst zullen worden georganiseerd. Een suggestie uit de zaal om deze wedstrijden te beperken tot enkelspelen, werd niet door het be stuur overgenomen, maar wel zal op nieuw worden geprobeerd binnen de I T A. (het samenwerkingsverband van Amersfoortse tennisverenigingen) wegen te vinden om het tournooi in om vang enigszins handelbaar te houden. De trainer van Lockhorst, Hans van der Linden, zal de vereniging wegens positie-verbetering verlaten en in het nieuwe seizoen worden opgevolgd door de tennisleraren Tjalma en De GraaffEr waren ook mutaties in het bestuur. Ter vergadering werd afscheid genomen van Anneke Hageman, Jaap Bierhoff, Huub Keuss en Klaas Sans. De overge bleven bestuursleden Afko Schoonbeek (voorzitter), Marja Jonges (secreta resse) en Gerrit Bolk (jeugdzaken) zullen het komend jaar worden bijgestaan door Roland Dijkgraaf, Sjoerd de Jonge, Peter de Ruyter en Cees Teeken. Het ledental van Lockhorst zal uit de wachtlijst weer worden aangevuld tot 500 seniorleden. Het aantal junioren zal ongeveer 200 bedragen. Tenslotte wer den ter vergadering plannen aangekon digd tot een zeer feestelijke viering van het 15-jarig bestaan van de LTV Lock horst. HANS VAN DER LINDEN De heer J. J van der Linden (Hans voor zijn vele vrienden) heeft bij de Hil- legomse Tennis Club een full-time job gevonden. Hij gaat zich met de techni sche leiding van de HTC bezig houden en treft daar een vereniging van circa 1500 leden met een eigen tennispark van 19 banen, waarvan 2 overdekt en 2 voorzien van een harde toplaag. Hij is in Leusden enige jaren trainer/coach ge weest van de Mixed Hockey Club Leus den en de Lawn Tennis Vereniging Lockhorst. Het is voor de heer Van der Linden, die in de loop van maart naar Hillegom vertrekt, uiteraard niet mogelijk om van al zijn Leusdense sportvrienden persoonlijk afscheid te nemen Vandaar dit berichtje. In de hoop, dat u daar genoegen mee neemt. LEUSDEN/CENTRUM - De bonds- competitie zit er voor de badminton club Leusden weer op. Het was de eerste maal, dat daaraan werd deel genomen en het resultaat mag er zijn. Leusden werd 2e met een gelijk aantal matchpunten als Badso. Deze Soestse club werd tenslotte kampioen met slechts 2 gewonnen partijen meer dan de 82 van Leusden. De top van de eindranglijst werd: 1. Badso 23 matchpnt. (84 gewonnen partijen) 2. Leusden 23 matchpnt. (82 gewonnen partijen) 3. Eagles 21 matchpnt. Zaterdag speelde Leusden haar laatste competitiewedstrijd in sportzaal Groenhouten tegen ASV '68 uit Vianen. Bijzonder gemakkelijk werd met 8-0 ge wonnen. Alleen Rob de Haan heeft in zijn enkelspel wat meer moeite gehad dan zijn teamgenoten, maar toen de eerste winst binnen was, volgde de ene zege op de andere. Rob won met 18-17 en 15-10 Joop de Koning kwam met 15-3 en 15-5 vlot aan zijn winst en Joyce van Bruynsvoort gaf haar tegenstander met 11-0 en 11-1 een badmintonlesje. Ook Hedwig Kappers had het getuige de tweemaal 11-1 niet moeilijk en zo brach ten de enkelspelen Leusden al op een riante 4-0 voorsprong. Bijna even gemakkelijk verliepen ds dubbels. Rod de Haan en Els van Leest (tweemaal 15-2) en Peter van Nijkerk met Hedwig Kappers brachten de stand op 6-0. Een volle bak lag in het verschiet en dat werd het ook toen de combinaties Peter van Nijkerk/Joop de Koning (15- 11 en 15-6) en Els van Leest/Joyce van Bruynsvoort (15-1 en 15-2) de ze gereeks voortzetten Het werd dus 8-0 en het is toch wel jammer, dat in vorige wedstrijden enkele partijen te veel wer den verloren, want de 3e klasse was toch wel erg dichtbij. LEUSDEN/CENTRUM - De koude oostenwind heeft zondag de deelnemers aan de 2e TAPA-rit (de. eerste, een week eerder, werd afgelast) danig parten gespeeld De afstanden werden door de wedstrijdcommissie aan de weersomstandigheden aange past. Gerrit v d Hoef won bij de liefhebbers de spurt voor Gerard van 't Klooster en Otto Lam De veteranenrit was voor Kees Smid. die Teus v. d Tol en Piet Ponse terugwees Nieuweling Ron Groen hield J Lieverst, P Kruis, enz. achter zich en Rob Steenman klopte bij de junioren onder meer mede-vluchter Jos Schaap. Bets van Ijken en Christa Sandbrink werden 1e en 2e bij de dames en Jan Sandbrink versloeg Dick Willigenburg, Herman v. d Hoef en Bert v. d. Broek bij de ama teurs. Zondag a.s. (start 9 30 uur) volgt de 2e rit te Amersfoort Op het parcours van de Valleirenners troffen de renners zaterdagmiddag een wat betere temperatuur. Henk van 't Klooster won bij de trimmers voor Leo Rullens, Jos van Dijk, Jaap Bos, Arnold Bos. Johan Ossendrijver, enz. L. Geuskens werd winnaar bij de nieuwe lingen, Rinus Veenendaal bij de vetera nen en Gerard van 't Klooster bij de liefhebbers De juniorenrit werd ge wonnen door Herman Winkel en bij de amateurs was Jan Zandbrink wederom de snelste Willem van Empelen en Dick van Willigenburg werden 2e en 3e Deelnemende verenigingen waren RTC Amersfoort, de Batouwers, Jan van Riebeek, de Meteoor, de Pedaal- ridders en de Valleirenners A.s zater dag (start 9 30 uur) volgt in Amersfoort de 2e editie van de zesverenigingen- competitie Het provinciale kampioen schap wordt op 2e Pinksterdag te Soest verreden. Tempo zal dat organiseren. LEUSDEN/CENTRUM - De uitslag van de 5e Roda-kaartavond op vrijdag j.l. was: 1 C. Veenendaal 5502 2. J Wendel 5412 3. W. v. d. Berg 5358 4 H. de Jong 5243 5. J. de Haan 5125 6. H. van Egdom 5094 7. L Heemsbergen 5022 8. D van Garderen 4940 9 A Bos 4920 10. J. Vertioeve 4893 Dit waren de klaverjassers Bij de schutiassers was de uitslag: 1Gerard Smal 4645 2. André Smal 4353 De 6e (en laatste) kaartavond van dt seizoen wordt op vrijdag 17 maart ge speeld In de Roda-cantine. Aanvang 20.15 uur Dan speelt ledereen met zijn eigen partner. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag avond 14 februari heeft een team van Roda '46 meegedaan aan de jeugd- spelregelcompetitie van de C.O.V.S. (centrale organisatie voor scheids rechters). De afdeling Amersfoort e.o. organiseert deze competitie ieder jaar. Volgens het afvalsysteem gaan de win naarsdoor tot de landelijke finale. Zoals werd verwacht (Roda doet dit jaar pas voor het eerst mee), overleefden de Leusdenaren de eerste ronde niet, maar al doende leert men en daarom is, na Quick, IJsselmeervogels en Hierden, de 4e plaats van Roda nog zeer eervol. Hans van der Last (Cl), Teus Heemsbergen (Cl) en de Al-spelers Ruud Stoelhorst, Ben Wittenberg en Jan Traa vormden de Leusdense deelne- mersgroep. ZWANENBURG TROF HET SLECHT LEUSDEN/CENTRUM - Het zit het bestuur van de Leusdense IJsvere niging Zwanenburg bepaald niet mee. Het kon vriezen of dooien en dat heeft het gedaan. Om diverse re denen werd de ijsbaan te vroeg in gebruik genomen. Met als gevolg een zeer slechte conditie van de Ijs vloer. Wij hebben links en rechts al flink horen mopperen, dat er niets wordt gedaan om de zaak te verbete ren. Dat Is evenwel niet juist, want het (door griep gehandicapte) ijs- clubbestuur met voorzitter J. Dijkstra aan het hoofd heeft gepro beerd de elementen weer onder con trole te krijgen. Het kwakkelweer in de loop van de vorige week en flinke lekkages In de omringende dijken hebben de heren al veel hoofdbrekens bezorgd. Vrijdagnacht - bar koud was het toen is met pompen zoveel water onder het ijsoppervlak gebracht, dat de vloer tenminste weer vrijwel waterpas kwam te liggen. De gehele (vrije) zaterdag is door Zwanenbur gers met assistentie van de brand weer gewerkt aan het dichten van scheuren en het verwijderen van al lerlei hobbels en bobbels. Toch heeft al die moeite maar weinig geholpen. Niet vergeten mag worden, dat ver hoging van het Ijsoppervlak met 1 centimeter bijna 100 kub water ver- COMMENTAREN/MENINGEN De Leusdenaren hebben het niet zo goed getroffen. Het is, dat ze de be schikking hebben over verschillende vijverpartijen, want anders zouden ze het schaatsen in Leusden wel kunnen vergeten. Ondanks alle excuses die zijn aangedragen door de ijsclub Zwanenburg, blijft het een betreu renswaardige zaak, dat de konditie van de noodbaan aan de Noorderin slag zo slecht is en dat bovendle niet 's avonds kan worden geschaatst bij gebrek aan verlichting. Wij verbazen ons daar een beetje over. Jaren achtereen heeft de Ijsclub - bij gebrek aan ijs - zo'n beetje ge dwongen nietsgedaan. Alleen kon- trlbutles van leden konden worden geind. Dit jaar heeft het bestuur van de club daar vanaf gezien. Maar wij vragen ons wel af, wat de ijsclub in al die jaren heeft gedaan. Waarom zich niet beter voorbereid op werkelijke vorstperiode? De ijsbanen in de verre omger, floreren uitstekend. De banen zijn het algemeen uitstekend I konditie. Er wordt duidelijk zorg: besteed en er wordt met kennis t: I zaken gewerkt aan een zo goed mo; lijke ijskwaliteit. Er zijn banen hij i duizenden guldens per dag in laatje van de desbetreffende ijst! Hl brengen. Zo niet In Leusden. Daan de Ijsbaan er 's avonds verlaten bj overdag is de belangstelling r ter nlmaal te noemen. Pogingen om baan op het laatste moment noa een betere konditie te krijgen, mlsl, de Pri ten, omdat verzuimd was de bi eerder al voldoende te vegen. Een teleurstellende ervaring,- J|e de Leusdenaren, die jarenh werden gekonfronteerd met no banen, waarop nooit Ijs kwam er met een baan worden gek: "rj fronteerd, wel met Ijs, maar vrij P' niet te berijden. Een slechte bi J"1 voor de Ijsclub Zwanenburg. d eist, afgezien van de lekkages. Zon dag en maandag was het nog van slecht tot zeer slecht op de ijsbaan en het heffen van entree heeft men daarom maar achterwege gelaten. Misschien dat een fikse dooi en een nieuwe vorstperiode daarna nog uit komst kan brengen. In de HENGST GEPRIMEERD' Tijdens een in Arnhem gehoi hengstenkeuring werd de A Arabische volbloed „Rushm Gameer van ir. A. H. T. Modder uit Leusden geprimeerd. De he staat op Balkenschoten in Nlj Op de foto: „Rushmere's Gam tijdens de keuring. V. O,,, LEUSDEN/CENTRUM - Deaktivitei- ten commissie van het Jeugd- en Jon gerenwerk had voor vrijdagavond 17 februari weer een dropping gepland. Ondanks de griep en het koude weer waren er toch 48 enthousiastelingen die de stoute schoenen aantrokken en vol goede moed aan hun opdrachten be gonnen. De deelnemers werden ergens tussen Maarsbergen en Leersum ge dropt en moesten proberen zo vlug mo gelijk - en dat betekent uiteraard via de kortste weg - ,.'t Trefpunt" in Austerlitz te bereiken. Het was wel leuk dat diegenen die vaak een goede dropping uitzetten, er deze avond niet zoveel van terecht brachten. De heren A. Schothorst, H v. Zandbrink. J. Groenestein en A. Zwart hadden dan ook een erg leuke tocht uitgezet, die dwars door de bossen liep ledereen was dan ook erg enthousiast en vond het een bijzonder geslaagd evenement. Hoe de tijdsverschillen op kunnen lopen als niet alles even soepel gaat bleek wel uit het tijdsverschil met num mer 1 en de groep die het laatst binnen kwam. De laatsten deden er 2x zolang over nl. 3 uur tegen de 1 33 uur van de winnaars. De uitslag is als volgt: 1. In 1.33 uur: E Jansen, F. Zwarteveen, F. van Zwol, W Scheper, F Kat. M. Tam en M. Scheper. 2. In 1.47 uur: N v. Valkengoed, J. Vrij hoef en G v. d. Grootheveen 3. In dezelfde tijd als nr. 2 J. Zwart, D. Spaay, E Zwart. G. Zwart en M Rikke- ring LEUSDÊN/CENTRUM - Per 16-2- 1978 is de stand van de onderlinge competitie bij de klaverjasclub ..Leusden Troef' als volgt: 1. Hr. Kleefstra 35403 pnt. 2 Hr. Knol 33114 pnt. 3. Mw Knol 32646 pnt. 4 Hr Arns (8) 32345 pnt. 5. Hr. van Egdom (4) 32002 pnt. 6. Hr. Kuyper 31872 pnt. 7 Hr. v. d Berg (5) 31726 pnt. 8 Mw van Egdom (10) 31682 pnt. 9 Hr'v d. Heiden (7) 31369 pnt. 10. Mw. Pouli (9) 31163 pnt. 11. Mw. Bolt (12) 31125 pnt. 12. Mw Kleefstra (11) 30548 pnt. 13 Mw. Arns 30080 pnt. 14. Mw. Kuyper 29759 pnt. 15. Mw. v. d. Berg 29695 pnt. Verr baar k gerlijk een in de Nor INFO HET LEUSDEN/CENTRUM - Het t» team van Impala-handbal zondag aantreden tegen het nog'. slagen BHC 2 De ontmoeting 20 00 eerste helft van de competitie eftf™' L destijds in een 8-8 gelijkspel Vs. begin van de wedstrijd had Impil achterstand van 2 punten opB^^' Impala moest dus winnen om komen BHC was in deze wedstrfïjr™' ter de betere ploeg Tot de konden de Leusdenaren de tege nog bijhouden. De gastheren technisch beter en sneller dan '"^worden bij de rust keek de LeusdenselonV,, tegen een 3-6 achterstand op JJJjjJ?, tweede helft probeerde Impala w alles om weer op gelijke hoogteen., men. maar dat lukte niet. BHC lS,!giVgn het sterkste team uit de poule pj,iar verdiend. De eindstand was 1^'nahoud' voordeel van BHC en dit resulta- va kende het kampioenschap van 6" ook de eerste nederlaag in dil harte w< van Impala Ondanks de 2e pla* pe t0) de Leusdense club terugzien zeer goede competitie.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 12