..Dokter Vlimmen", sfeervol tijdsbeeld van zuidelijke plattelandsgemeenschap /am mmmm „THE GAUNTLET", ONWAARSCHIJNLIJKE SPEKTAKEL-THRILLER DR. VLIMMEN ,iDr. Vlimmen' is de nieuwste Neder landse film. De regie was in handen van Guido Pieters en Peter Faber speelt de hoofdrol als de koppige, dwarse dieren arts, zoals mr. A. Roothaert hem be schreef in zijn inmiddels beroemd ge worden trilogie. Het is natuurlijk een on mogelijke zaak om een zo n omvangrijk AUTHENTIEK Guido Pieters is erin geslaagd om een goed in elkaar zittende film te maken, waarin nietaileen Peter Faber als Vlimmen excelleert, maar waarin ook aan de bijrollen de nodige aan dacht is besteed. De hele film ademt een authentieke sfeer uit, zoals die ook in sommige TV-series naar dit genre boeken naar voren komt (kijk bijvoorbeeld naar „Het dagboek van een herdershond" van Willy van He- mert). Fraai camerawerk van Theo van der Sande is daar niet vreemd aan. Men zegt wel eens dat streekromans alleen maar een bepaald soort publiek hebben, maar ,,Dr. Vlimmen" is niet voor niets een bestseller geweest en nog steeds een veelgevraagd boek in de plaatselijke bibliotheken. Voor zover ik het kan bekijken, zou het best eens zo kunnen zijn, dat ook de film hoge ogen gaat gooien ,,Dr Vlimmen" is een sfeervolle film, waar je steeds met genoegen naar blijft kijken Geen gewild grappige scènes, maar een aaneenschakeling van dage lijkse, in die tijd voorkomende, ge beurtenissen. door Guido Pieters met zorg in beeld gebracht en door camera man Theo van der Sande bijna feilloos geregistreerd qua sfeer en beeldop- bouw. Met uitstekende muziek van Pim Koopman. GENOEGLIJK Kortom: „Dr Vlimmen" is een ge noeglijke film, waar je als toeschouwer uit 1978 soms een tikkeltje meewarig naar kijkt, verwonderd of zelfs verbaasd misschien door al die gekke toestanden, als gevolg van de totaal vastgeroeste tradities van een hechte katholieke ge meenschap tussen twee wereld oorlogen, waarin eigenlijk geen plaats is voor een buitenstaander, een vreemde eend in de zuidelijke bijt. Regisseur Guido Pieters is er - voor mijn gevoel - zonder meer in geslaagd om de sfeer uit die tijd over te brengen in karakteristieke beelden, zonder al te veel in gemeenplaatsen te vervallenDe doeltreffende dialogen doen nergens „overdone" aan en kompleteren de beelden zoals het hoort. En zoals ge zegd. er is zorg besteed aan de bijrollen, die eigenlijk stuk voor stuk kleine hoofd rolletjes zijn geworden, juweeltjes op zich. En naar Peter Faber kijk ik liever als hij bezig is met een hoofdrol in een boeiende film, dan als presentator van de TV-rubriek „Cinevisie", waarin hij de film in z'n algemeenheid niet zoveel goeds bewijst als in zijn werk als filmakteur. (Grand 3, eerste week. zestien jaar). THE GAUNTLET Sinds zijn Dirty Harry-films is Clint Eastwood voor de kassa's van de bioscopen overal ter wereld een on gekende topper geworden. Vrijwel al zijn films werden ongekende suc cessen en men noemt Eastwood dan ook wel de „John Wayne anno nu". Geen wonder dat deze succesakteur steeds meer zélf het regiestokje ter hand neemt. Hij wil er immers zeker van zijn dat zijn opvallende ver schijning - zowel fysiek als qua karak ter - in dejuistedimensies op het witte doek verschijnt. Dat is ook het geval met Eastwood's nieuwste rolprent dieinAmerika „The Gauntlet" heeten in Nederland vanaf deze week in tal loze bioscooptheaters (ook in Amersfoort) te zien zal zijn. SCHIETSPEKTAKEL Onmiddellijk na de Amerikaanse première baarde de film opzien door de nimmer vertoonde schietspektakel- scènes, die de hoofdmoot van de film vormen Zo wordt bijvoorbeeld een kompleet landhuis - waarin Eastwood zich met een meisje heeft verborgen - met de grond gelijk gemaakt. En dat, terwijl Eastwood nota bene zelf bij de politie werkt. Hij wordt echter door een van zijn corruptesuperieuren „gezocht" en voelt dat aan den lijve. Het meisje in het dodelijke spel - gespeeld door Sondra Locke (die, na haar rol met Eastwood in The Outlaw Josey Wales, voortdurend aan zijn zijde wordt gezien) is een gearresteerde prostituee, die door de keiharde Clint van Las Vegas naar Phoenix overgebracht moet wor den. De „aflevering" zal echter niet ge makkelijk verlopen, want in de gokstad Las Vegas ontdekt Eastwood dat er of- fi 'sel (door de onderwereld) wordt in gezet op het falen van zijn missie. Men gokt 100 tegen 1 dat het meisje op het moment dat zij het hoofdbureau zal ver laten ter plekke dood zal neerstorten Dan besluit Eastwood zich vastberaden door de barricaden te storten PANTSERBUS Onderweg naar Phoenix worden op allerlei manieren aanslagen op het stel gepleegd, maar ze weten in leven te blijven en groeien naar elkaar toe. Uit eindelijk wordt Phoenix bereikt. Daar hoort Eastwood dat er een volledige - tot de tanden bewapende - politiemacht (kompleet met machinegeweren en ba zooka's) op hem wacht. Als een be zetene begint hij een door hem gekaapte reisbus vol centimeters dikke staalplaten te stouwen en konstrueert op die manier een ware pantserbus Langzaam rolt de bus met Eastwood en het meisje door de afgezette straten van Phoenix elk ogenblik kan de hel losbarsten. En dat gebeurt dan even later ook. ONWAARSCHIJNLIJK Hoewel je het met die Amerikanen nooit weet, lijkt het verhaal van „The Gauntlet" wel wat onwaarschijnlijk toe. Je kunt je allemaal best indenken, dat in het Amerikaanse kies-systeem de korruptie hoogtij kan vieren. Een verbinding tussen politici en zelfs politie met de maffia en andere onderwereldorganisaties, lijkt daarbij tot de mogelijkheden te behoren, maar de wijze waarop Clint Eastwood deze situatie in een film uitbeeldt, doet op z'n zachtst gezegd wat onwaarschijnlijk aan. De indruk is dan ook, dat Eastwood alles een tikkeltje (wat heet!) heeft over dreven om de juiste spektakel-effekten in de film onder te kunnen brengen Want zonder de enorme schietpartijen door de politie, is „The Gauntlet" een doorsnee politiefilm, zoals er zoveel zijn gemaakt en nog gemaakt zullen worden Terwijl in Nederland alle meelevende burgers op hun achterste benen staan als een politieman de moed heeft zijn revolver te gebruiken in een blijkbare noodsituatie, in Amerika laten ze hele legers politiemannen een collega be schieten met wapentuig, dat in een mo dern leger niet zal misstaan en in een hoeveelheid, waar je van rilt De poli tiemannen volgen slechts het bevel op van een meerdere, die met kilo's boter op z'n zwetende kruin probeert het onheil te voorkomen, dat door de kop pigheid van één onnozele politieman (een ondergeschikte nota bene) over hem zal worden uitgestort. Het „Befehl ist Befehl" schijnt ook in de VS enorm opgang te hebbengemaakt, als we „The Gauntlet" beschouwen als een Ameri kaans tijdsbeeld. Ik twijfel daar sterk aan. Zo erg zal het In Amerika toch wel niet zijn Dat neemt allemaal niet weg, dat in „The Gauntlet", die de liefhebbers van keiharde aktie en spektakel volledig aan hun trekken laten komen Clint Eastwood de onverstoorbare en schier onkwets bare held uithangt en zijn door talloze films opgebouwde image als de moderne John Wayne nog eens fiks op vijzelt „The Gauntlet" is een film voor het grote publiek, dat blijkbaar een steeds grotere hang naar steeds spek- takulairder films ontwikkelt. Een verlan gen, waaraan de filmproducenten maar al te graag voldoen. Ook al kost het tienduizend kogels in een zo te zien gloednieuwe bus 15 Ze zeggen wel eens (In militaire kringen): „Dat huis blaas ik eventjes opIn „The Gauntlet" gebeurt het daadwerkelijk en wordt een huis volledig door geweerschoten met de grond gelijk gemaakt. Dat is In derdaad nog nooit in een film vertoond en je staat er eventjes van te kijken. Maar, hebben anderen vóór mij al zo vaak gezegd: „alles went", zo ook de onwaarschijnlijke hel- dentoeren van Clint Eastwood en het onthutsende beeld van honderden Amerikaanse politiemannen die met een stalen gezicht hun gloeiende lood in aardige woonhuizen en han dige bussen van het openbaar vervoer pompen omdat ze daar ge woon opdracht voor hebben gekre gen. Zo ook het beeld van de dol gedraaide politiecommissaris, die In een laatste wanhoopspoging ons aller Clint nog eventjes van kant wil maken, en daar ook nog bijna In slaagt, terwijl diezelfde robot-achtige politiemannen zonder een spier te vertrekken, laat staan hun geweer, bewegingloos toekijken. Wedden, dat we met „The Gauntlet" nog lang niet aan het eind zijn gekomen van spektakulaire mogelijkheden in de Amerikaanse film? We zullen er In derdaad aan moeten wennen (Cinema 1eerste week, zestien jaar). IN HET KORT „Waar een rits is, is een weg" is de titel van de sexfilm van deze week in Duo 1 aangevuld met „Sex je zorgen opzij", in de nachtvoorstellingen van hetzelfde theater (16 jaar). Duo 2 biedt aktie in „De duivel hale je", waarin Bud Spencer en Terence Hill opnieuw de nodige avonturen beleven, ditmaal als een paar piraten, die van wanten weten Aktie en uitstekende humor plus Bud en Terence, een betere kombinatie is haast niet denkbaar (alle leeftijden) In de nachtvoorstelling van Duo 2 de bekende film „Bullitt" van regisseur Peter Yates met Steve McQueen en Jacqueline Bisset in de hoofdrollen, het enerverende verhaal van een politie- inspekteur, die zijn gevangene kwijtraakt door een aanslag. (Steve McQueen speelt als de politie- inspekteur Bullitt een uitstekende rol). In de kindervoorstellingen van Euro Cinema tenslotte een reprise van „De avonturen van Pietje Bell". (Alle leef tijden) filmagenda Amersfoort GRAND 3, tel. 033-14632 „Doctor Vlimmen", 16 jaar Dagelijks: 1.30, 6 30 en 9.15 uur. Zon dag: 1.30, 4.00, 6.30 en 9.15 uur GRAND 4 „Voor een handvol dollars", 16 jaar. Dagelijks: 1 45. 6.45 en 9.30 uur. Zon dag: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.30 uur. GRAND 5 „De mantel der liefde", 16 jaar. Dagelijks: 1.30, 6.30 en 9.15 uur. Zon dag 1.30. 4 00. 6 30 en 9.15 uur. CINEMA 1, tel. 033-18900 „De Doorzetter" (The Gauntlet), 16 jaar Dagelijks: 1 45, 6.45 en 9.30 uur. Zon dag: 1.45, 4 15, 6 45 en 9.30 uur. CINEMA 2 „The spy who loved me", 12 jaar. Dagelijks 1 30, 6 30 en 9 15 uur Zon dag: 1.30, 4.00, 6.30 en 9 15 uur. EURO CINEMA, tel. 033-33655 „Smokey and the bandit", a.l. Dagelijks: 1.45,6.45en 9.15 uur. Zater dag 4 15, 6.45 en 9.15 uur. Zondag: 1 45,4 15,6.45 en 9.15 uur. Woensdag: 6.45 en 9.15 uur. „De avonturen van Pietje Bell", a.l. Zaterdag- en woensdagmiddag: 1.45 uur. DUO 1, tel. 033-16572 „Waar een rits is, is een weg", 16 jaar. Dagelijks: 2.15, 7 15 en 9.30 uur. Zon dag: 2.15, 4 30. 7.15 en 9.30 uur DUO 2 „De duviel hale je a.l. Dagelijks 2.00, 7 00 en 9.15 uur. Zon dag: 2.00, 4.15, 7 00 en 9.15 uur. DUO 1 „Sex je zorgen opzij", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond: 24.00 uur. DUO 2 Bullitt", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond: 23.45 uur. Clint Eastwood en Sondra Locke tijdens hun enerverende tocht van Las Vegas naar Phoenix. Scène uit „The Gauntlet". Leusder Krant - Kijk op de film DONDERDAG 23 FEBRUAR11978 DOOR BERT VOS AMERSFOORT - Deze week aandacht voor twee nieuwe films, allebei een première voor Nederland. Dat is In de eerste plaats „Dr. Vlimmen de verfilming van Guido Pieters van Roothaert's trilogie met Peter Faber in de hoofdrol en „The Gauntlet" (De doorzetter) van Clint Eastwood, die niet alleen de regie maar ook de hoofdrol vervulde. Twee opmerkelijke films, de ene van Nederlandse bodem, de andere van Amerikaanse makelij met een ietwat merkwaardig beeld van de Amerikaanse politie. Nieuwe films zijn verder te zien in het Duo-duo. „Vooreen handvol dollars", „De Mantel der Liefde", „The spy who loved me" en „Smokey and the Bandit" zijn geprolongeerd. Peter Faber (Dr. Vlimmen) wordt afgetuigd door onder meer slager Van Heusden (Tim Beekman). Scène uit de film „Dr. Vlimmen" van regisseur Guido Pieters. ZEKERHEID Wat er ook zeker Is in dit leven, je kunt het toch nooit helemaal zeker weten en daarom beter het zekere voor het onzekere nemen. Dat moet welhaast de lijfspreuk van een verzekeringsman zijn, zou je op het eerste gezicht zeggen en u hebt dan volkomen gelijk. Het is zo. Mijn tante vertelde me het hele verhaal. Ze was namelijk van me ning, dat de verzekering, die door haar man op haar was afgesloten eigenlijk een pietsie aan de lage kant was. Nooit bijgesteld eigenlijk. Het werd de hoogste tijd om daar iets aan te doen, want tienduizend gulden is tegenwoordig toch niks meer voor een doorsnee mensenle ven? Daarom de verzekeringsman ge beld of 't ie eens een keertje langs kon komen. De koffie stond klaar, etc. U kent dat wel De agent ener grote verzekeringsmaatschappij had daar wel oren naar. Als je de loodgieter of de electricien vooreen klusje nodig hebt moet je geduld uitoefenen (je komt dan op de wachtlijst te staan), maar verzekeringsmaatschappijen pak ken elk klusje vlot en gretig aan. De volgende avond stond de agent met z'n inspekteur op de stoep van m'n tante, die alleen thuis was. He lemaal niet zo vreemd als je be denkt, dat oom een gloeiende hekel heeft aan dat soort zaken en alles aan tante overlaat. En dat soort zaken kun je heel best aan haar overlaten Na het bakje koffie (hé, dat smaakt heerlijk, mevrouw) werd het dossier tevoorschijn gehaald en enige momenten doorgebracht met gewichtig knikkend bladeren in de polissen In een bijna gewijde stilte (voor de storm „Tja mevrouw,'' begon de verzekeringsinspelteur, „u wilt de verzekering, die uw man op u heeft afgeslotên verhoogd hebben. Dat is inderdaad erg verstandig Zullen wij er maar veertigduizend van ma ken?" Mijn tante is een verstandige vrouw en gunt haar man best een meevallertje bij haar onverhoopt overlijden, maar..veertigdui zend gulden? Nee, maak er maar vijfentwintig van." De inspekteur schudde zijn levens-wijze hoofd. Maar mevrouwtjebegon hij, zich schrap zettend voor een geheel voorbereide diskussie vol levensechte chiché's Maar tante liet zich niet van de wijs brengen. Vijfentwintigduizendmeer niet." En, toen ze zag, dat de inspekteur zich nog niet gewonnen gaf, ,,mijn man hoeft er echt niet rijk van te worden hoor De inspekteur zag blijkbaar de redelijkheid hiervan in en begon aan de standaardprocedure verzekeringen-verkoop. ,,Hebt u een begrafenisverzekering me vrouw?" Nee, mevrouw had dat niet en toonde geen enkele behoefte om zich er eentje aan te schaffen. Dat vond de inspekteur opnieuw maar erg onvoorzichtig en ondoordacht en hij somde alle voor- en nadelen op, zodat je er bij voorbaat al akelig van werd bij het vooruitzicht ooit gebruik te moeten maken van deze verzekering. Tante kapte alle dis kussie af door resoluut vast te stel len, dat wie dan leeft wie dan zorgt. ,,U bedoelt?" vroeg de man aarze lend. „Simpel," zei tante. „Mijn na geslacht moet maar zorgen, dat ik een nette begrafenis krijg. Ik neem toch aan, dat ze me toch op een of andere manier aan moedertje aarde zullen toevertrouwen?" Déór had de inspekteur niets op aan te mer ken, ook al zag je aan z'n gezicht, dat hij wel eens gemakkelijker klan ten onder het mes had gehad „Recreéert u veel?" M'n tante wist enige ogenblikken niet, wat ze moest zeggen. Ze keek de man stomverbaasd aan. „Wat zegt u?" vroeg ze en dacht ondertussen aan één of andere nieuwigheid op sexueel gebied of zo Met deze moderne opvattingen wist je maar nooit. De inspekteur besefte zijn foutief woordgebruik en vertaalde het jargon. „Doet u veel aan rekrea- tie?" Tante aarzelde even. Nou ja, ze ging één keer per jaar met vakan tie. „Of heeft het iets met sport te maken?" Met een kennersblik bekeek de inspekteur mijn tante en schudde z 'n hoofd „Nee, zei hij,u doet niet aan sport, dat zie je zo. Zelfverze kerd stond mijn tante toen maar op om de beide heren te vertellen, dat wat haar betreft het genoeglijke on derhoud geëindigd was Sportief als ze is, heeft ze het vers gezette tweede kopje koffie later zelf maar opgedronken. Toen kwam mijn oom thuis. Een verzekerd man V. boek in zijn geheel te verfilmen Guido Pieters en Ben Verbong, die het scénario schreven, hebben zich dan ook duidelijk beperkt tot markante hoogte punten uit het boek zonder de draad van hetgeheelteverliezen. „Dr. Vlimmen" is niet een puur Nederlandse film gewor den. Een belangrijk deel van de mede spelenden bestaat uit Belgen, terwijl ook een deel van de filmcrew uit het Vlaamse deel der Nederlanden afkomstig is. Die Vlaamse inbreng is echter terecht. De film heeft daardoor geheel het karakter gekregen, wat het moest hebben: dat van een zuidelijke gemeenschap. Root haert's boek speelt zich af in een plaatsje in het zuiden van Nederland tussen twee wereldoorlogen in Het is de derde ver filming van het boek Vlak voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog maken we kennis met Doctor Maria Johannes Vlimmen, als hij zijn beste vriend en advocaat van het station afhaalt na diens hu welijksreis. Tijdens de rit doet zich een incident voor dat ons terugvoert naar het einde der twintiger jaren. Vlimmen (Peter Faber) en Dacka (Roger van Hooi) leven en werken dan in een middelgrote plaats ergens in het zuiden van het land. Dacka is een wat armoedige advocaat, meestal belast met de pro-deo zaakjes waarin arm tegen straatarm procedeert. Vlimmen is een jonge veearts, die hoofdzakelijk tegen de domheid en achterdocht van deboeren moet opboksen. Zijn persoon lijk leven wordt overschaduwd door het feit dat zijn vrouw hem voor een ander heeft verlaten en spoorslags naar het buitenland is verdwenen. Zijn veront waardiging hierover en wellicht zijn stille hoop dat ze een keer zal terugkomen, weerhouden hem er vooralsnog van een echtscheidingsprocedure tegen z'n vrouw te beginnen. Zijn zus, weduwe en moeder van een zoontje van een jaar of vijf, zwaait de scepter over Vlimmen's drukke huishouden en praktijk. Zoveel mogelijk trekken Vlimmen en Dacka met elkaar op en allebei zijn ze zo nu en dan te vinden voor een pleziertje in Antwer pen Naast zijn zware werk tussen de boe ren op het land probeert Vlimmen een „vaste aanstelling teJ^ijgen op het Ge- meehte Slachthuis, waardóór hij een grotere invloed zou krijgen op de on heuse slachtpraktijken van een aantal slagers die zich vaak aan dieren mishandeling schuldig maken onder het motto van „ik voel 't niet; jullie soms7". Vlimmen's maatschappelijke positie wordt echter in gevaar gebracht als hij op een gegeven ogenblik het vaderschap krijgt aangewreven van het kind van zijn dienstmeisje. De hele gemeenschap roert zich en roept schande over z'n euvele daad. Wat Vlimmen ook aan voert, hij blijft de schurk die een dingske van vijftien verkracht en zwanger ge maakt heeft. De enige manier om van alle schuld en blaam gezuiverd te worden is de werkelijke vader op te spo ren. De hele affaire loopt zo hoog op, dat er een rechtszaak van dreigt te komen. Tot overmaat van ramp wordt Dacka als raadsman van VlimmerVs tegenpartij aangewezen wat hun vriendschap he lemaal niet ten goede komt. Gelukkig is het diezelfde Dacka, die de echte vader min of meer toevallig tegen het lijf loopt. Vlimmen kan weer vrij ademen en zijn benoeming tot onderdirekteur van het Gemeente Slachthuis blijkt nu tot de reële mogelijkheden te behoren De vreugde over dit alles wordt helaas voor een groot deel teniet gedaan door een verrassing, die zijn zus een tijdje voor hem verborgen heeft weten te houden, maar waarmee ze hem nu konfronteert Als gevolg hiervan wordt Vlimmen he lemaal op zichzelf teruggeworpen. Zijn mislukte huwelijk; zijn alleen zijn; het breekt hem op en hij ziet nauwelijks nog een uitweg Alleen Dacka is er nog, maar uit het begin van de film weten wij, dat ook hij een keer trouwt. Peter Faber als Dr. Vlimmen tijdens de operatie van een koe „Dr. Vlimmen" is geen op zienbarende film, geen politiek pamflet, waarin de misstanden uit die tijd worden gehekeld, ook al worden ze wel in korte scènes geportretteerd Dr Maria Jo hannes Vlimmen is geen doorsnee dierenarts. Hij hekelt de misstanden, maar houdt daarbij duidelijk geen reke ning met de tradities en de gevoelens van de bevolking om hem heen. Hij vrij buiten meestal onbezorgd door het dorpse leven heen, met een warm hart voor zijn medemens en met gevoel voor humor. De dorpelingen om hem heen krijgen - door allerlei korte episodes - steeds meer reliëf en geven de film de nodige diepgang. De slager Van Heusden (goed gety peerd door Tim Beekman) is de grootste tegenstander van Vlimmen. In een steeds terugkerende konfrontatie wordt het hoe en waarom duidelijk van de haat, die de slager koestert tegen de eigen zinnige dierenarts, die het niet begrepen heeft op.diens loucjpe^'acht-praktijken. En dari zijn er boèr Van Bemmel, de vader van Mientje. Vlimmen's dienstmeisje, kostelijk vertolkt door Helmert Woudenberg, of de dames Stroeks, die alles met volle overgave en barstend van nieuwgierigheid van achter hun raam bekijken (Wiesje Bouwmeester en Georgette Reyevski). Je leeft mee met het wel en wee van boer Pietje Mulder (Serge Henri Valcke) en diens vrouw Keeke (Reinhilde Decleir), die het nogal moeilijk hebben met hun beesten, maar altijd kunnen rekenen op de hulp van Vlimmen, die ten aan- schouwe van een groot deel van het argwanende manvolk een operatie op een koe uitvoert en het beest van een wisse dood redt. Er zijn tal van typetjes in de film ver stopt, die samen het dorpsbeeld rond dr. Vlimmen van een authentiek kader voorzien. En zelf Hein Fentener van Vlissingen, van origine beslist geen ac teur, verloochent zijn afkomst niet en zet een vriendelijk baron neer, die Vlimmen om hulp vraagt als zijn hengst niet het werk wil doen, waar hij voor bestemd is. En dr. Vlimmen weet overal raad op. Erg leuk, maar misschien wel een tik keltje stereotiep, is de rol van Ward de Ravet als de pastoor van het dorp, die het goede leven van het platteland met volle teugen beleeft, hierbij wat cynisch gadegeslagen door Vlimmen, die irvhet katholieke dorp zijn gezicht nooit in de kerk laat zien, tot ongenoegen van de zieleherder Het resultaat van een „schietpartijtje", scène uit „The Gauntlet" van Cllnt Eastwood.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15