31 mei komt naderbij Geen commentaar op raadsleden PL Onderwijszaken en subsidies in raad Burgemeester opende Heuga-verkoopkantoor Mevrouw Blom voert KVP-lijst aan De zachte kandidaten van PL Leusdense Sta ten- kandidaten LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DE LEUSDER KRANT Leusder Krant - politiek DONDERDAG 23 FEBRUAR11978 VERKIEZINGSRUBRIEK VAN DE LEUSDER KRANT Redaktie: Marnix Kreijns LEUSDEN - Als laatste van de CDA-partners heeft men In KVP- kring nu de kandidatenlijst klaar. Het bestuur van de afdeling Leusden van de KVP doet zijn leden het volgende voorstel: 1. E. M. Blom-de Groot 2 H. B. Ossendrijver 3 A W Wisman 4 H J M. Blokkers 5. P A M Wendel 6. J P Boersen 7 G P M van Gool-van Weerden burg 8 F G. Hesp 9. F. J Mosterman. Deze lijst komt op maandag 6 maart aanstaande in bespreking op de ledenvergadering van de KVP. Deze wordt gehouden in café ..Buitenlust" aan de Hessenweg in Achterveld. De aanvang is om 20 00 LEUSDEN - Een handjevol Leusdenaren isde kandidaat voor de verkiezingen voor Provinciale Staten, die op 29 maart aanstaande gehouden worden. Sommige van hen staan op een verkiesbare plaats, 'terwijl andere slechts figureren Bij het CDA is ir J. Miggels de eerste Leusdenaar die dingt naar een zetel in de provinciale staten Hij staat bij zijn club op de zeventiende plaats. Op de gecombineerde lijst van PvdA en PPR komen twee Leusde naren voor. Op de vierde plaats staat Jippe Hoekstra (PvdA), die nu ook al deel uitmaakt van de staten. De zes tiende plaatsopde progressieve lijst, waar D'66 overigens niet meer aan meedoet, is voor Jan Jacobs (PvdA). Jacobs staat vijfde op de lijst van Progressief Leusden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Op de groslijst van het Gerefor meerd Politiek Verbond staan even eens van twee Leusdenaren de namen genoteerd De negende plaats is daar voor de heer J Zomer, terwijl ir. A. Glas de dertiende plaats inneemt. Tenslotte komt de heer L. E W Loth voor op de PSP-lijst. Wim Loth staat op de tiende plaats Deze inwo ner van Leusden-Zuid bezet de achtste plaats op de PL-lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen LEUSDEN - Jan Mandemaker, Marius Reicherten Corrie Verduin hebben het donderdagavond in de schuur vaneetkafé „De Hakhorst" niet bijzonder moeilijk gehad, toen zij verantwoording af moesten leggen voor hun optreden in de gemeenteraad, ge durende de afgelopen jaren. Enkele tientallen leden van PvdA, D '66, PPR en PSP luisterden naar de verhaaltjes van hun vertegen woordigers in de raad en hadden na afloop daarvan nauwelijks op- of aanmerkingen leder deed zijn bakkie" en vertelde Jan Mandemaker het een en ander over financiën en de ont wikkelingen binnen de Sportstichting, waarvan hij ambts halve bestuurslid is. Ook me moreerde Mandemaker nog even aan de intrede van de nieuwe bur gemeester. Hij kenschetste het festijn als ,,een operette-achtig ge beuren", waaraan hij gelijk toe voegde dat ,,de burgemeester daar ook niets aan kon doen". Ook Corrie Verduin en Marius Reichert lichtten hun gedragingen in en om de raad in korte bewoordingen toe. Laatstgenoemde maakte tevens van de gelegenheid gebruik om mede te delen dat hij om persoonlijke redenen de raad gaat verlaten. Ook blikte de PL-deskundige op het gebied van de ruimtelijke ordening nog even in de toekomst. Hij liet weten geen heil te zien in verdere uitbreiding van Leusden ten zuiden van de Schoolsteegbosjes. Het lijkt Reichert heel best mogelijk om dich ter te bouwen in de plangebieden van de Tweede Fase, zonder dat dit ten koste gaat van het woongerief aldaar. KANDIDATEN Volgende belangrijke agendapunt vormde het programma van Pro gressief Leusden voor de aan staande gemeenteraads verkiezingen. Het kwam niet meer in bespreking, omdat het programma in de ledenvergaderingen van de ver schillende progressieve partijen al bekeken is Het werd daarom onge wijzigd vastgesteld Daarop was het de beurt aan de eerste acht mensen op de lijst van Progressief Leusden om zich aan de vergadering voor te stellen. Aan Mandemaker werd het lijsttrekkerschap toevertrouwd. Met genoegen accepteerde Jan Man demaker het etiket „wethouders- kandidaat", dat hem is opgeplakt. Mandemaker liet weten een dergelijke funktie, wanneer die er voor hem uitrolt, als een full-time baan te beschouwen De tweede plaats op de gecom bineerde lijst is zoals bekend even eens voor de PvdA en zal worden ingenomen door het zittend raadslid Corrie Verduin. Een ieder kent haar. De derde plaats is voor Rinze Bloemhof van D '66 Hij liet weten te behoren tot de oprichters van D '66 en enige tijd deel te hebben uitge maakt van het hoofdbestuur Vier jaar geleden werd hij gekozen in de Provinciale Staten van Utrecht, maar omdat zijn partij slechts 0,9 procent op de stemmen wist te vergaren, maakte hij vrijwillig plaats voor een andere kandidaat van de progres sieve combinatie. De zakenman Bloemhof, die bij een wethouder schap van Jan Mandemaker fractie voorzitter van Progressief Leusden zal worden, heeft geen ervaring in of specifieke kennis van gemeentelijke zaken. PPR HOOG De PPR scoort, de stemmen verhoudingen bekeken, hoog met de vierde plaats op de lijst van Progres sief Leusden Maar in progressieve kring acht men deze plaats gerecht vaardigd, gezien de inbreng van de PPR in het fractiewerk. Met name de bijdragen van Reichert zijn voor de PL-fractie waardevol geweest Nu zal de PPR-plaats ingenomen worden door Marjon Defares, nu nog voorzitter van de plaatselijke afdeling van haar partij. Mevrouw Defares is maatschappelijk werkster Mocht Progressief Leusden vijf ze tels halen bij de komende verkiezin gen, dan is de eer aan Jan Jacobs van de PvdA. Jacobs, jurist met spe cifieke economische kennis, is werk zaam bij een overkoepelende or ganisatie binnen het welzijnswerk. Hij figureert op de PvdA-lijst voor provinciale staten De zesde plaats is voor de ort hopedagoog Jan Zeeman, lid van D '66 Jan Boersma (PPR) staat ze vende op de lijst. Hij is behalve werk zaam in het bodemonderzoek, ook nog druk met de vervaardiging van de CML-krant „Milieu en Inspraak De laatste man die zich voorstelde was de PSP'er Wim Loth Helaas zit het er voorshands niet in, dat Loth in de raad te horen zal zijn. Helaas, want de wijze waarop hij zich voor stelde. maakt je nieuwgierig. „Ik ben al twintig jaar lid van de PSP en dat doet u misschien denken- dat zal wel een radikale vogel zijn Maar mijn burgerlijke outfit zal u duidelijk maken dat dat niet zo is", aldus een hilanteit veroorzakende Wim Loth. De overige kandidaat raadsleden uit de progressieve partijen stelden zich niet voor. Een kandidaat of acht, dat moet genoeg zijn om de komende vier jaar door te komen, zullen de be- stuurderen misschien gedacht hebben. Het was in ieder geval voldoende om zo vaak het woord „welzijnswerk'' te horen, dat één der aanwezigen verzuchtte: „Ik wil niks zeggen, maar d'r komen wel veel uit de zachte sectorEen scherpe constatering. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De leden van de ge meenteraad, die vanavond voor de maandelijkse vergadering om 19.30 □Duur in het gemeentehuis bijeen gekomen, zullen zich voornamelijk met ^aen aantal onderwijszaken en een greeks subsidieverzoeken bezighou den. Ook moet de raad vanavond geld beschikbaar stellen voor het woonrijp maken van Akkerhoeve en Noordwijck. De raadsvergadering begint vanavond met de installatie van de heer J. Dijkstra. Hij wordt de opvolger van de heer M Holl, die vorige maand de fraktie van lijst 6 verliet. Eveneens Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreijns. Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Redaktionele medewerkers/sters: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657. De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C., tel. 033-41380 (sport). De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al gemeen). Mevr. A. de Knijff-Mali, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, telefoon 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per hall jaar en I 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krent gepubliceerde toto's kunt u nabestellen (met uitzondering ven srchlef. en historische toto's) bij vooruitbetaling ven I 5,- per exempleer (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste toto's thule. o«n uitgave van de BDU-Krantencomblnatle, Postbus 67 te Bar- neveld. vorige maand werden de ge loofsbrieven van Dijkstra onderzocht en in orde bevonden. Aangezien er tegen zijn kandidatuur geen bezwaren zijn binnengekomen, kan vanavond tot de installatie als raadslid worden overge gaan. Zeven agendapunten hebben iets te maken met het bijzonder onderwijs in de gemeente. Allereerst moeten de ex ploitatievergoeding voor 1977 voor het kleuter- en lager onderwijs worden vastgesteld- Vervolgens komen er een aantal aanvragen voor materialen op tafel. Het college adviseert de meeste van deze aanvragen te honoreren Ook de vier aan de orde komende subsidies moeten volgens het college verstrekt worden De vereniging voor lichamelijke opvoeding en sport „Im pala" wil overgaan tot de aanschaf van een springtafel. Om blijk te geven van haar waardering voor het werk van de vereniging, stelt het college van b. en w. voor om in die aanschaf een bijdrage van 1000,- te verstrekken. TREEKSANGH Eenzelfde bijdrage willen bur gemeester en wethouders doen toe komen aan het groot gemengd toon kunstkoor „Treeksangh" Aan het op 11 december jongstleden in de Marcuskerk gehouden concert hield het koor een tekort over van 4.670,85. Hoewel het college nogal wat kritiek heeft op de handelwijze van het bestuur van de Treeksangh - men had zich eerst van financiële middelen moeten verzekeren, alvoren^ het concert te geven -, wil men de'zangers en zan geressen toch niet in de kou laten staan. Daarom acht het college een be drag van 1000,- een geschikte bijdrage om Treeksangh uit deze pro blemen te helpen Een even groot be drag heeft het koor al toegezegd ge kregen van de provincie. LATENT TALENT De werkgroep „Latent Talent" heeft het college laten weten dat zij niet vol doende heeft aan het voor 1977 toege kende subsidiebedrag Door het toege nomen aanbod van cursussen en het feit dat de persoonlijke bijdrage van de deelnemers niet werd verhoogd, kampt men met een tekort van 3 500,- Bur gemeester en wethouders vinden het redelijk om een aanvulling van deze omvang aan „Latent Talent" toe te kennen Ook kan het college akkoord gaan met het subsidiebedrag, dat de educatieve Leusdenaren nodig hebben voor het pakket cursussen, dat tijdens dit voorjaar en het komend najaar wordt verzorgd Dit jaar gaat het om een be drag van 12.300,-. Tenslotte is er de Vrouwenraad, die voor dit jaar een subsidie vraagt van 450,- Hoewel de raad met toekenning van dit bedrag vooruit loopt op het nog te presenteren subsidiever delingsplan, vindt het college toch dat dit bedrag verstrekt kan worden. Als overweging ligt aan die gedachte ten grondslag, „dat in het kader van een verdere uitkristallisering van het ge meentelijk welzijnsbeleid het van belang is, dat de vrouwenraad, als overkoepelende organisatie van nage noeg alle ter plaatse bestaande vrouwenorganisaties, hierbij onder an dere kan functioneren als advies- en inspraakorgaan voor het gemeentebe stuur". ROZENBOOM Voor de bewoners van het plan „Ro- zenboom" is van belang, dat het college voorstelt om een voorbereidingsbesluit ten aanzien van dit plan te nemen. Ver schillende bewoners van deze wijk hebben te kennen gegeven dat zij hun huis aan de achterzijde willen uitbrei den De bepalingen van het thans gel dende bestemmingsplan laten dergelij ke veranderingen aan de woningen niet toe. Maar omdat dergelijke verbouwin gen uit stedebouwkundig en architec tonisch oogpunt niet bezwaarlijk zijn, vindt het college dat het bestem mingsplan op dit punt gewijzigd zou moeten worden. Om de betreffende bewoners al vast in de gelegenheid te stellen hun woningen te veranderen, vraagt het college de raad vanavond een voorbereidingsbesluit te nemen, waarmee op de wijziging van het be stemmingsplan vooruit gelopen kan worden. BEGROTINGEN De begrotingen over dit jaar van de Groenstichting Rozendaal en de stich ting Federatieve Biblio theekvoorziening Leusden, worden vanavond ook besproken in de raad. Het voorstel is om de beide begrotingen goed te keuren Bij de bibliotheken gaat het om een bedrag van 323.714,- WOONRIJP Het laatste agendapunt van vanavond omvat een begrotingswijzi ging, die het woonrijp maken van Ak kerhoeve en Noordwijk mogelijk moet maken. Het gaat om het aanbrengen van straatkolken, verharding, voorbereidingswerzaamheden voor de aanleg van openbaar groen en het plaatsen van lichtmasten en brandkra- nen Dat kost bijna zeven en een halve ton. LEUSDEN/CENTRUM - „Wie schrijft, die blijft", moet men bij Heuga Verkoop B.V. maandagmiddag hebben gedacht na de opening van het nieuwe kantoor gebouw aan de Larikslaan no. 2 te Leusden-Centrum en je kunt van een verkoop-organisatie als deze ook niet verwachten, dat men zelfs bij zo n gelegenheid iedere bezoeker een kamerbreed tapijt mee naar huis geeft. Vandaareenschrijvendeatten- tie. Als inleiding tot de officiële opening heette de heer S. Lindhoud, direkteur van Heuga Verkoop B.V., de genodigden welkom en in het bij zonder burgemeester J. W. M. Rade maker en enige andere gemeentelijke autoriteiten. Verheugend vond hij ook de aanwezigheid van de heer J. W. van Heugten, president commissaris van het wereldomvat tend bedrijf, enkele andere leden van de grote familie Van Heugten en een aantal direktieleden van de Hol dingmaatschappij. De heer Lindhoud schetste als ach tergrond van de verhuizing van zijn oeonjf uit het te klein geworden pand te Scherpenzeel, de centrale ligging in Ne derland en de gemakkelijke bereikbaar heid van Leusden. Niet te ver weg voor het reeds aanwezige personeel en met een voldoende arbeidsreserve in de toekomst. Een deel van de bin nendienstmedewerkers woont reeds in het voor Heuga ideaal gelegen Leusden Van Heugten, oorspronkelijk bekend als specialist op het gebied van tapijttegels, groeide uit tot een fabrikant van vloerbedekking voor elk interieur en elk vertrek. Met de reeds genoemde ta pijttegels brachten kamerbreed tapijt en karpetten de slagzin „Totale tapijtkeuze alleen bij Heuga' tot realiteit WAPEN VAN LEUSDEN Na zijn welkomstwoord verzocht de heer Lindhoud de aanwezigen zich naar de entreehal van het binnen 5 maanden gerealiseerde gebouw te begeven Daar zou de officiële openingshandeling van burgemeester Rademaker plaatsvinden door het onthullen van een cadeau aan de gemeente Vanzelfsp rekend bestond dit geschenk uit tapijt en dat kan de gemeente een nadere be stemming verlenen Het hoofdmotief daarvan bestaat uit het mooie maar „moeilijke gemeentewapen van Leus den in 5 kleuren Het heeft wel wat hoofdbrekens gekost bij de vervaardi ging, maar het resultaat is alle moeite dubbel en dwars waard! Weer terug in de „strategische" receptie-ruimte (de bij zonder aantrekkelijke showroom van het bedrijf) kreeg de heer Rademaker de gelegenheid om ook wat te zeggen Via een reportage uit deze krant had hij reeds een indruk gekregen over wat Heuga is en van een „oud-oom pater Van Heugten S.J., kwam deburgemees- ter op de Van Heugtens van nu In beide gevallen heeft men de gave van het tijdig inspelen op bepaalde be hoeften. Ook maakte de heer Radema ker op bescheiden wijze nog een beetje reclame voor twee van zijn broers, die „min of meer" ook in het tapijtvak zitten. Hij deelde voorts mede, dat het gemeen tebestuur er naar streeft om van Leusden geen slaapstad te maken en ten opzichte van de werkgelegenheid voor Leusdenaren in Leusden komt Heuga aan het gemeentelijke verlangen goed tegemoet. Hij toonde zich zeer er kentelijk voor het ontvangen fraaie ca deau en het bepalen van debestemming zalt.z.t in overleg met de heer Lindhoud geschieden Hierna volgde nog een inte ressante dia-vertoning over de ver schillende facetten van het bedrijf en een rondleiding door het nieuwe ge bouw.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3